|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   KAKO NAJ ODVADIM DOJENJA DVELETNO HČERKICO?
9.6.2005 13:25:38   
socialka
Zame osebno predstavlja velik problem, kako naj odvadim dojenja svojo malo Pio. stara bo dve leti (julija) pa še se vedno dojiva (podnevi 2-3) in še kdaj tudi ponoči. Rokico mi venomer tišči pod majico in govori :" Mami, malo samo papiko!" Ne vem več kaj naj naredim! Poskusila sem že z raznimi zgodbicami, pa da mami nima več papike,.. pa mi nič ravno ne uspe. Sicer je čez dan v vrtcu, a kak me zagleda, jo dvignem in že ima rokico pri meni! Prosim za pomoč!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   KAKO NAJ ODVADIM DOJENJA DVELETNO HČERKICO?
9.6.2005 13:28:51   
Anonimen
Ne vem ti kaj prida svetovat...midva sva nehala s 15 meseci, čisto brez problemov. Mislim, da ni druge, kot da odrežeš od danes na jutri: ni pa konec. Verjamem, da bo par dni jok in izsiljevanje, ampak večno pa tudi ne more trajati.

(odgovor članu socialka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   KAKO NAJ ODVADIM DOJENJA DVELETNO HČERKICO?
9.6.2005 13:55:21   
socialka
Jok in izsiljevanje je že sedaj. Še bolj pa se mi zdi da je pritisk s strani sorodnikov: češ, tamala joče, daj ji, kaj boš šparala! Meni pa že počasi vse skupaj preseda; še posebej ko se kam daleč peljemo z avtom, se dere v avtu in hoče svojo papiko! Da me ne boste narobe razumeli: uživam, ko jo gledam kako je pri meni, a mislim da je že čas da tudi preneha!

(odgovor članu socialka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   KAKO NAJ ODVADIM DOJENJA DVELETNO HČERKICO?
9.6.2005 14:00:40   
Anonimen
V Ameriki menda mamicam, ki nočejo dojiti, že v porodnišnici dajo liste sveže zeljnate glave za obkladke za na prsi. Poskusi, izgubiti nimaš kaj.

(odgovor članu socialka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   KAKO NAJ ODVADIM DOJENJA DVELETNO HČERKICO?
9.6.2005 14:32:50   
rija
Mami, zavedaj se, da to ni več papika, ampak samo cartanje! Moja prijateljica je dojila do tretjega leta, ko ji je lastni otrok nergal nad mlekom, jo grizel, vlačil za prsi kjerkoli...
Enostavno ne dovoli, cartajta se na kakšen drug način.

(odgovor članu socialka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   KAKO NAJ ODVADIM DOJENJA DVELETNO HČERKICO?
9.6.2005 14:34:18   
Anonimen
Poslušaj, socialka: kaj ti drugi govorijo, te popolnoma nič ne briga. Otrok je tvoj in pika. In dojenje naj bi trajalo, dokler OBEMA ustreza. In tebi očitno ne več, zato se odloči DANES, zapri štacuno, povej punci, da je dovolj velika, da po ziziki jedo dojenčki, bla, bla, bla....zagotovo bo jok, ampak bo tudi čez mesec dni ali pa dva, če se boš odločila takrat. Bodi močna in vztrajaj, seveda pa ti mora pri tem veliko pomagati partner: punčko naj daje spat naslendnjih nekaj dni in naj ti bo v oporo. Tu se boste morali vključiti vsi trije in končati kar ste začeli pred dvema letoma.

Srečno in močne živce.

(odgovor članu socialka)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   KAKO NAJ ODVADIM DOJENJA DVELETNO HČERKICO?
9.6.2005 14:37:15   
Anonimen
Ali pa zeljnate liste...

(odgovor članu socialka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   KAKO NAJ ODVADIM DOJENJA DVELETNO HČERKICO?
9.6.2005 14:41:04   
tesa
Jaz se tudi tega bojim, da se tudi moj ne bo hotel odklopiti:zmeden:
Vse svetovalke za dojenje svetujejo počasi in z ljubeznijo odvajati od dojenja; samo nekaj napisati je lahko, praksa pa je nekaj drugega.
Ko se bom jaz odločila, bom verjetno kar naenkrat prenehala, drugače bo samo zmeden. In bo treba kar kmalu, ker dalj časa čakaš; težje je.
Upam, da boš našla pravo pot za vaju.
Lp:miska:

(odgovor članu socialka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   KAKO NAJ ODVADIM DOJENJA DVELETNO HČERKICO?
9.6.2005 14:55:46   
nejcko
Splišni,
jaz sem pa slišala, da zeljni listi pomagajo pri mastitisu, zdej pa ne vem več, no :zmeden2:

Drugače pa se strinjam s predhodnicami - prekini naenkrat in konec. Če imaš možnost, pa kam pojdi za dva dni in tako bo mala morala sprejeti dejstvo, da pač joškice več ni.

Srečno ti želim tudi jaz.

(odgovor članu socialka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   KAKO NAJ ODVADIM DOJENJA DVELETNO HČERKICO?
9.6.2005 15:42:21   
Anonimen
Splišni jaz skoraj nimam več mleka, le ko pridem iz službe ga je res za vzorec ampak je to niti slučajno ne odvrne od cartanja.

Sem pa v isti situaciji kot ti in res ne bi rada, da se mi joka cele noči (niti eno noč). Ne morem iz svoje kože pa pika. Če se bo jokala vem da bom prej ali slej popustila.

Jaz malo upam, da se bo izšlo zdajle julija, ko gre z mojo mami za 10 dni na morje.

Velikokrat se ta način tudi najbolje obnese. Otrok ve, da ne more dobit, ker mamice ni zraven in sploh ni težav. Mora pa seveda biti z nekom, ki ga ja navajen in ga redno vidi in ga ima rad (očka, babice, dedki).

Jaz upam, da bom imela dovolj trdno voljo, da se bom uprla ko pride nazaj domov, pa seveda da ne bo prvo noč toliko jokala pri njej, da jo bomo šli naslednji dan iskat.

Tej nasveti glede počasnega odvajanja se sicer slišijo ok ampak pri nas ne pali nobeno odvračanje pozornosti ali počakaj 2,3 minute...

(odgovor članu socialka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   KAKO NAJ ODVADIM DOJENJA DVELETNO HČERKICO?
9.6.2005 15:46:38   
mamsi
Namaži bradavice s čim ogabnim, grenkim, npr. s pelinom al pa s čebulo:)-:)-:)-. s takim okusom se pa verjetno noben otrok ne bi več pocartal.

Kolegica mi je rekla, da je bla po 17 mesecih dojenja nekej bolna in je mogla tablete jest, zato je mogla prenehat dojit. Punčki je povedala, da mora mami zdravila jest, ker je bolna in se slabo počuti in tamal je dojela in ni nič sitnarla.

Vso srečo.

P.S.: Če ne pa zeljne liste...;)

(odgovor članu socialka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   KAKO NAJ ODVADIM DOJENJA DVELETNO HČERKICO?
9.6.2005 18:45:56   
india
Kolegica je hčero dojila do skoraj 4.leta, nakar je zanosila in seveda hotela prenehati. Pa ji je tamala sredi supermarketa dvignila majico ( sedela je v nakupovalnem vozičku ) in si postregla. :zmeden::zmeden::zmeden::zmeden:
Da se izogneš takim situacijam, je bolje na trdo prenehati sedaj. Saj bo razumela, ko ji boš parkrat odmaknila rokico in rekla, da nimaš več mleka. Vem,da ti bo hudo, a bo tudi to minilo.
Na reakcije drugih pa se ne oziraj, to je samo tvoja osebna odločitev.

(odgovor članu socialka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   KAKO NAJ ODVADIM DOJENJA DVELETNO HČERKICO?
9.6.2005 21:16:28   
Anonimen
hudo! no to je pa res že višek! a ni mela modrca gor?
kaj na vse to porečejo partnerji?

še vedno sem mnenja takega kot pravi slovenski knjižni slovar - dojenček je otrok do enega leta strosti.

lp, lara

(odgovor članu socialka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   KAKO NAJ ODVADIM DOJENJA DVELETNO HČERKICO?
9.6.2005 21:18:01   
mala maja
V Avstriji se dobi ena krema. Od mojga možeka od bratranca žena je dojila 2.5 let in takrat je bla čist na konc že noseča pa so ji rekl nej gre po kremo v Avstrijo. Namazala se je samo enkrat pa je blo konc. Ni mali hotel niti slišati o ziziki.

Na žalost pa od tega je že 6 let vprašanje če se še spomni:ups: kako se kremi reče.

(odgovor članu socialka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   KAKO NAJ ODVADIM DOJENJA DVELETNO HČERKICO?
10.6.2005 5:18:56   
Anonimen
Naš zobar pravi, da je dojenček do takrat, ko mu zraste pri kočnik. No, vsekakor pa pri dveh letih ni več dojenček.

(odgovor članu socialka)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   KAKO NAJ ODVADIM DOJENJA DVELETNO HČERKICO?
10.6.2005 7:06:20   
Anonimen
Uf, to o dojenčku in slovarju pa ne vem... Bom šla v službi gledat, zdajle se mi ne da. Kolikor vem, je dojenček tisti otrok, ki je dojen, ostali so zalivančki. Saj veste, da mora vendarle biti nekje nekaj bnolj zakomplicirano:). Razen če so dojeni otroci dojenčki samo do enega leta, ampak ne vem...

(odgovor članu socialka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   KAKO NAJ ODVADIM DOJENJA DVELETNO HČERKICO?
10.6.2005 7:12:50   
Primoza
Tistim, ki dodajajo so pa dolivančki;).

(odgovor članu socialka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   KAKO NAJ ODVADIM DOJENJA DVELETNO HČERKICO?
10.6.2005 7:23:21   
Anonimen
...ki polivajo, pa polivančki ;)

Da ne bomo zašli, moja odgovora imaš, socialka, upam, da ti bo uspelo.

(odgovor članu socialka)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   KAKO NAJ ODVADIM DOJENJA DVELETNO HČERKICO?
10.6.2005 7:33:25   
Anonimen
Mojega tudi.

(odgovor članu socialka)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   KAKO NAJ ODVADIM DOJENJA DVELETNO HČERKICO?
10.6.2005 7:36:31   
Primoza
Dodal bi samo še, da lahko poskusite s kako spremembo v vaši prehrani, če ni to prehud zalogaj. Hren, feferoni in podobne ostre stvari spremenijo okus mleka.

(odgovor članu socialka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   KAKO NAJ ODVADIM DOJENJA DVELETNO HČERKICO?
10.6.2005 11:16:38   
Anonimen
Še nekaj dodam.

Jaz sem poskusla že tudi se mazat z zenfom in pelinovim čajem, pa ni pomagalo. Se je spačila in rekla mlekec kak ampak je še naprej vlekla.


(odgovor članu socialka)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   KAKO NAJ ODVADIM DOJENJA DVELETNO HČERKICO?
13.6.2005 14:33:10   
socialka
:bravo:Hvala vam za vse nasvete! Zdaj bom pa stopila vakcijo in moji tamali ukinila papiko. Zavedam se, da bo na začetku hudo, a upam da bom trdna. bom poskusila najprej z enim načinom, ki ste mi ga predlagala in če ne bo šlo, pol pa z drugim.

lep pozdrav! :)

(odgovor članu socialka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   KAKO NAJ ODVADIM DOJENJA DVELETNO HČERKICO?
13.6.2005 14:36:45   
Anonimen
Socialka, ne vem odkod si, pa Alja, zate, če želiš:

Dojenje
Škofja Loka - Mednarodna zveza za dojenje LLLI vabi na srečanje v petek, 17. junija, ob 16.30 v prostorih Zdravstvenega doma Škofja Loka. Tema srečanja bo: dojenje po prvem letu in odstavljanje z ljubeznijo. Vabljene bodoče, doječe in druge matere, dobrodošli tudi dojenčki in malčki. Informacije: tel. 510 8001 (Irena).

(odgovor članu socialka)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?