|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: prednost v vrtcu
29.9.2009 7:48:29   
barni
Mi smo lani dobili odgovor, da nismo rojeni pravi mesec, torej smo avtomatsko odpadli.

Sem se pritozila tako v vrtec, kot na obcino, govorila za zupanom, skratka, ni da ni, pa nisem nic dosegla. So pa potem za naslednje leto spremenili pravilnik o tockovanju, ne vem zakaj, morda se nas je veliko pritozilo?

Sedaj smo vrtec dobili, kolegice pravijo, da verjetno tudi zato, ker sem se toliko pritozevala na vse mozne konce, ker nekateri, ki so isto stari spet niso dobili?

Ne vem, samo meni se je lani zdelo tako zelo butasto, da mi napisejo, da otrok 1. septembra ne bo star 11 mesecev??? Ja halo itak da ne, sej nisem glupa, ce sem jo pa rodila novembra! Kdo pa je rekel, da jo bom dala 1. septembra v vrtec? Itak, da bi morali sprejemati otroke preko celega leta!

Ampak to je na papirju, praksa pa je drugacna. Zal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: prednost v vrtcu
29.9.2009 17:20:05   
mamicaTaja
IZVIRNO SPOROČILO: Taanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: mlea
Včash je bila zaposlenost eden izmed pogojev za dodatne točke pri sprejemu v vrtec!
 


V naši občini je še vedno tako, da se za zaposlenost obeh staršev dodeli 20 točk, kar je velik delež vseh točk, ki jih je možno dobiti, in hkrati avtomatsko pomeni, da imajo otroci zaposlenih staršev prednost pri vpisu v vrtec.


isto pri nasuser posted image


pri nas tudi...

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: prednost v vrtcu
29.9.2009 23:12:27   
nejcko
Joj, koliko nekega pametovanja o krivičnosti in pravičnosti; itak nikoli ne bo vse dobro za vse. user posted image Ampak tinymaliny pa nobena ni znala povedati, da otrok, rojen maja, nikakor ne more imeti prednosti pred otrokom, rojenim marca, in sicer iz enega samega razloga - ker NEROJENEGA OTROKA NE MOREŠ VPISATI V VRTEC!

Torej je ta vrtec grobo kršil zakon in očitno so bile posredi veze in poznanstva.

(odgovor članu mamicaTaja)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: prednost v vrtcu
29.9.2009 23:16:19   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Joj, koliko nekega pametovanja o krivičnosti in pravičnosti; itak nikoli ne bo vse dobro za vse. user posted image Ampak tinymaliny pa nobena ni znala povedati, da otrok, rojen maja, nikakor ne more imeti prednosti pred otrokom, rojenim marca, in sicer iz enega samega razloga - ker NEROJENEGA OTROKA NE MOREŠ VPISATI V VRTEC!

Torej je ta vrtec grobo kršil zakon in očitno so bile posredi veze in poznanstva.

Sory... saj je že sama prišla do takega zaključka

IZVIRNO SPOROČILO: tinymaliny

niso, niso...

otrok je bil takrat še nerojen, saj so ble prijave do 27.4. .....


 
...in je tudi že dobila odgovor....

IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Po vezahuser posted image

 

< Sporočilo je popravil mlea -- 29.9.2009 23:18:12 >


_____________________________

So what....

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: prednost v vrtcu
6.10.2009 12:41:56   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: tinymaliny
nevem kaj bi rekla....kaj bi si človek sploh mislil....

po kakšni logiki ima otrok rojen maja, prednost v vrtcu kot otrok rojen marca??in če so ostali pogoji popolnoma enaki pri obeh starših....??!

nej mi nekdo razlož, ker ne morem verjet kakšna svi....... se dogaja!!


A si kaj novega izvedela????

_____________________________

So what....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: prednost v vrtcu
7.10.2009 13:48:17   
čmrgelj
skoraj bi se lahko podpisala pot   pelin

Nalin, prav imaš, ko praviš, da bi moralo biti  v vrtcih za vse dovolj prostora.....Vendar imaš pa vmes res nekaj takšnih izjav, ki so ( če  uporabim  tvoje besede )kar nekaj
Po tvojem  se ob otroku, ki ga imaš doma ne da šrudirat, ne moreš aktivno iskat zaposlitve itd...Ja to je pa res žalostno! Pa ne mi s takimi, da si zaposleni lahko plačajo privat varstvo...Ne, ne moreš si ga, ker je predrago, kljub temu, da si zaposlen.Nekateri pač žal ne zaslužijo več kot 500 evrov na mesec.Še vedno je namreč za navadnega preprostega delavca vrtec edino možno in cenovno sprejemljivo varstvo...verjemi. Ne vem kaj si predstavljaš kot aktivno iskanje zaposlitve?Da hodiš peš okrog  od vrat do vrat? No, v tem primeru, res težko sabo vlačiš otroka....Toda na tak način si jih bore malo išče službo in jo tudi dobi.Aktivno iskanje službe poteka sedaj v večini primerov tako, da pošiljaš prošnje okrog, telefoniraš in se seveda tu in tam oglasiš osebno...To pa se da vsekakor tudi ob otroku in ne le ob enem. Vsaj jaz sem to tako počela, pa še marsikdo drug...Ko te tako berem, se mi zdi da kar nekako iščeš izgovore in se mi zdi grozno, da tako razmišljaš...Otrok ti pa res ne bi smel biti ovira za čisto vsako delo in početje...Meni osebno je bil bolj za motivacijo in za dvigovanje volje, saj sem vedela, da se v končni fazi trudim zanj in za njegovo dobro... Pa ne mi zamert, prosim...

tu smo ljudje ki imamo različne standarde, lahko da delata oba in imata manj prihodkov kot v drugi družini kjer dela samo eden. lahko sta oba doma pa imata tako zaledje staršev ali babic da jima tudi na misel ne pride jit v službo,
ko sem bila še samohranilka sem opravljala službo in poleg tega še honorarno na dveh krajih, da sem shajala, obenem pa sem  še izredno študirala, vse se je dal če je volja,
trenutno sem pa res brez zaposlitve, imam še enega otroka, ki je sedaj v vrctu, doma sem ga imela 2,5 let brez problema in še bi ga če bi bilo treb, v vrtcu je le zaradi tega da se navadi vrstnikov.
lahko pa povem da tudi če si doma, imaš kdaj kakšne opravke kamor otroka ne moreš vzeti s seboj, in nimaš dobrih ali jih sploh nimaš staršev - kja boš takrat, če delaš vzameš dopust
smo tudi taki ki nimamo nikogar da bi nam vsaj trikrat na leto kdo popazil na otroka vsaj kakšno uro

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: prednost v vrtcu
7.10.2009 13:53:24   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: čmrgelj
lahko pa povem da tudi če si doma, imaš kdaj kakšne opravke kamor otroka ne moreš vzeti s seboj, in nimaš dobrih ali jih sploh nimaš staršev - kja boš takrat, če delaš vzameš dopust
smo tudi taki ki nimamo nikogar da bi nam vsaj trikrat na leto kdo popazil na otroka vsaj kakšno uro


Samo zaradi tega, ker brezposelni 3x na leto rabi nekoga, ki bi popazil otroka za kakšno urco, ne more imeti njegov otrok za vrtec prednosti pred otrokom zaposlenih staršev, ki rabijo za vsak dan po 8 ur varstva.

(odgovor članu čmrgelj)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: prednost v vrtcu
7.10.2009 21:07:56   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: čmrgelj
lahko pa povem da tudi če si doma, imaš kdaj kakšne opravke kamor otroka ne moreš vzeti s seboj, in nimaš dobrih ali jih sploh nimaš staršev - kja boš takrat, če delaš vzameš dopust
smo tudi taki ki nimamo nikogar da bi nam vsaj trikrat na leto kdo popazil na otroka vsaj kakšno uro

Tole je tudi mene zmotilo.... se strinjam kot si že napisala, da se vse da, če se hoče.... ampak sem zaposlena, študiram, imam dva otroka in nimam staršev na katere bi se lahko zanesla, da bi mi čuvali otroke, ko bi morala kam it. Z možem sva dejansko sama za vse.... Zatorej še enkrat kot zaposlena mama, ki plačuje vse davke in prispevke državi in s tem tudi brezposelnim imam po moje večjo prednost kot tisti, ki so brezposelni in ne iščejo službe..... 
 
Drugače pa tistih 3x jih tudi s sabo vlečem......

_____________________________

So what....

(odgovor članu čmrgelj)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: prednost v vrtcu
7.10.2009 21:39:14   
nejcko
In če taka brezposelna mama, ki otroka nima v vrtcu, dobi službo iz danes na jutri, kot je bil primer pri meni par let nazaj, bo pa otroka dala v smeti al kakouser posted image Aja, lahko je brezposelna še naprej in solidarnostno odstopi mesto otrokom zaposlenih staršev, a neuser posted image

Dejte malo manj drugim gledat pred prag, boste lažje živele.user posted image

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: prednost v vrtcu
7.10.2009 22:35:47   
čmrgelj
mlea in zmajaz

mogoče nista prav dobr razumele kaj sem hotla povedat, tisto 3x na leto je veliko večkrat (to je bla samo prispodoba), plus tega iščem službo obenem je pa moj partner šofer in vozi špedicijo in ga od ponedeljka do petka ni doma včasih dela tudi čez vikent tako da moram dejansko sama bit za vse urejat zadeve ne samo zase tudi za partnerja,
poznam pa tudi veliko takih ki pridno in zvito izkoriščajo marsikaj in dobesedno živijo na račun države, v čemer pa mi nismo dovolj vešči.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: prednost v vrtcu
8.10.2009 7:12:45   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: lake
Sej jst tud čist dobr ne razumem zakaj ma nezaposlena mati prednost pred otroki zaposlenih mater. 

Iz čisto preprostega razloga (ki ga, neupoštevajoč recesijo, v bistvu celo razumem). Poglej...
Zaposlena ženska želi dati svojega otroka v vrtec. In ne dobi mesta zanj. Službe ne želi pustiti, možnosti varstva pri sorodnikih, sosedih ali prijateljih nima, zato bo otroka dala v zasebno varstvo. Koliko jo bo to stalo in čemu drugemu se bo morala za to odreči, je (žal) že druga zgodba, a dejstvo je, da nobena redno zaposlena ženska ne zasluži manj od tistih cca. 460€ (al' koliko je že minimalec), torej si zasebno varstvo lahko privošči (vzemimo cene cca. 250€ za 8 ur, kar je povprečje). Poleg tega ima možnost koriščenja krajšega delovnega časa (vem, da to pomeni tudi manjšo plačo, ja - žal), kar posledično pomeni tudi manjši znesek za zasebno varstvo. Bottom line - varstvo lahko plača v obeh primerih.

Prav tako želi v vrtec dati otroka nezaposlena ženska. In recimo, da prav tako ne dobi mesta zanj. Kaj to pomeni (splošno gledano)? Če je ženska nezaposlena, živi od socialne podpore (kar je državni strošek). Če je nezaposlena, to še ne pomeni, da otroka ne sme dati v vrtec (ker je pač tako ali tako doma in ga lahko čuva) - otroci zaposlenih in nezaposlenih imajo enake pravice. In če otrok ne bo v vrtcu, bo morala država izplačevati višje otroške dodatke. Poleg tega pa brezposlena mama, ki bo z otrokom, za katerega ni dobila mesta v vrtcu, ne bo mogla iskati zaposlitve, kar pomeni, da ne bo prispevala v proračun (od plače) in ne bo družbeno-koristna. Država ji bo morala plačevati tudi zdravstveno zavarovanje (obvezno in dodatno) in še malo morje teh stvari je. Iz državne malhe bo samo jemala (to je pač njena pravica), kar pa je obremenitev za državo.

Zato ima otrok nezaposlene matere pri vpisu prednost (dobi dodatne točke). Da ima mati možnost, da se zaposli in da preneha živeti od davkoplačevalskega denarja (in začne od svojega). Seveda je vsem kristalno jasno, da je ta zakon preveč ohlapen (in ga zato preveč ljudi izkorišča), ampak v osnovi pa je zakon pravilen.


IZVIRNO SPOROČILO: pelin
Prav tako sem proti temu , da imajo prednost otroci nezaposlenih staršev.Iz izkušenj namreč vem, da marsikdo prav neaktivno išče službo in tisti prosti čas veselo preživlja po kafičih ( od kod jim le denar ??).Otroci takih pa so nemalokrat v vrtcu od zore do mraka (tudi po deset ur!), prav tako pa so ti starši največkrat tisti, ki v vrtec pripeljejo bolne otroke. Nikakor ne mislim posploševati, saj vsak zase ve kdo spada zraven in kdo ne. Zavedam se , da je prav takšnim otrokom še posebej potrebna socializacija in da jim je v vrtcu (tako se tolažimo vzgojiteljice), verjetno bolje kot doma....Pa to je že druga tema...Skratka otroci nezaposlenih staršev bi morali biti v vrtcu le tisti res aktivni del dneva (nekako do kosila), potem pa naj bi ponje prišli starši.

Tukaj si nekoliko krivična. V osnovi imaš prav - veliko preveč je staršev, ki izkoriščajo ugodnosti socialne države, vendar si zadevo preveč posplošila. To, da brezposelni svoje dneve preživljajo po kafičih, ko so otroci v (zastonj) vrtcu, je mit, v katerega vsi verjamejo izključno zato, ker si pač mislijo, da imajo brezposelni na voljo ves čas tega sveta. Ne samo zato, ker sem sama brezposlena, temveč zato, ker poznam veliko brezposelnih, lahko rečem, da to ni res. Izjeme pač samo potrjujejo pravilo. In prav tako ne pomeni, da os brezposelni brez denarja (glede na stavek "Od kod jim denar za kavo?"). Zaposleni imajo plačo, brezposelni pa socialno pomoč ali plačo partnerja (kakor jaz). Oboji imajo za kavo in oboji si jo imajo pravico privoščiti. Zaposleni jo pač popijejo s sodelavci po službi, brezposelni pa v času vrtca - bistvo je enako. Tisti, ki pa dejansko nimajo (oz. si ne morejo privoščiti), pa ne hodijo v lokal na kavo (razen, če jih kdo povabi). Prav tako ne drži, da so otroci brezposelnih v vrtcu od zore do mraka (ne pozabi, da ponovno govorim o večini, ne o izjemah). Veliko večkrat se zgodi, da zaposlen starš pripelje otroka v vrtec malo čez 6 (ko se vrtec odpre), saj mora biti do 7-ih v službi (služba pa 50 km stran od vrtca v domačem kraju), ponj pa pridejo nekaj minut pred 16. uro (delajo do 15-ih, vrtec se pa zapre ob 16-ih). Malo morje brezposelnih staršev pa otroka pripelje v vrtec cca. 15 minut pred zajtrkom (kar pomeni okrog 8-ih) in polovica od teh (vsaj mlajših) gre domov po kosilu, druga polovica pa približno sočasno z drugimi. Kar celotno pogledano pomeni, da je otrok vsaj 2 uri manj v vrtcu od otroka zaposlenih staršev. In mislim, da me je malce zmotil tudi stavek "otroci takšnih staršev". Otroci kakšnih staršev? Nezaposlenih? Zakaj pa so ti starši kaj drugačni od ostalih? Zakaj bi potrebovali več (ali manj) socializacije? So glede tega za kaj prikrajšani (ker starš ni zaposlen)? Verjemi, da niti malo. Pa ponovno ne sklepam po sebi, temveč po večini, ki jo poznam. Nezaposleni starši imajo namreč večinoma več časa za svoje otroke, kar pomeni, da večinoma preživijo z njimi več časa (ne gradim na kvantiteti, ampak sklepam, da če je časa več, je tudi možnosti več, ko je pa več možnosti, je pa tudi kvaliteta boljša), torej lahko z otroci počno več stvari, obiščejo z njimi več ljudi in več lokacij ter imajo čas, da jih naučijo več stvari (in prej) - in tako dalje. Torej je socializacija načeloma še boljša. Zakaj bi jim bilo v vrtcu bolje, kot doma? Ker doma manjka ena plača? To še ne pomeni, da doma nimajo hrane ali da doma niso na toplem ali da se doma nihče ne ukvarja z njimi. Ni vsak brezposeln reven in to tako reven, da je bolje, da otroka pelje v vrtec, saj bo imel tam vsaj kaj jesti. To je ponovno predsodek. Da bi pa otroci brezposelnih enostavno morali iti domov po kosilu, pa je že diskriminacija. Čemu bi jim bilo omogočeno pol manj, kakor otrokom zaposlenih? So manjvredni?

(odgovor članu lake)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: prednost v vrtcu
8.10.2009 7:24:33   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Samo zaradi tega, ker brezposelni 3x na leto rabi nekoga, ki bi popazil otroka za kakšno urco, ne more imeti njegov otrok za vrtec prednosti pred otrokom zaposlenih staršev, ki rabijo za vsak dan po 8 ur varstva.

3x na leto? Iz lastnih izkušenj (iz izkušenj mnogo ljudi, ki jih poznam) povem, da nekdo, ki aktivno išče zaposlitev, ne gre na razgovor za službo 3x na leto, temveč 3x na teden. V današnjih, recesijskih časih, gre morda 1x tedensko, a bistvo je še vedno enako - ne gre 3x na leto. In ko gre 1x na teden, mu to mimogrede vzame polovico dopoldneva. Prav tako ni luštno, ko od doma telefonira delodajalcu za razgovor, vmes pa se otrok dere kot jesihar. Tudi koncentracija pri pisanju prošenj je manjša, če moraš vmes paziti, kje ti skače otrok. Jasno, da otrok tudi spi, ampak ponavadi takrat kaj postoriš po gospodinjstvu (kar je ob zbujenem otroku bistveno težje - in zakaj bi si stvari še oteževali, če že tako niso lahke?). Poleg tega imajo brezposelni obvezne seminarje, razgovore in druge obveznosti na Zavodu za zaposlovanje - morda tečaje (usposabljanja) za izobraževanje, prekvalifikacije ali kaj drugega, kar omogoča lažjo in hitrejšo zaposlitev. Na voljo morajo biti med 11. in 14. uro, če jih Zavod kontaktira (odsotni samo ob opravičilu). Prav tako morajo brezposelne matere h ginekologu, zobozdravniku (luštno je iti na puljenje zoba s 13-mesečnikom v naročju ali pa, da se plazi po ordinaciji, kajne?) in še kam. Pisanje diplome (ki bo, vsaj teoretično, omogočila delo) je "enostavno" ob 14-mesečnih dvojčkih, ki spita izmenično ali pa sploh ne, kaj? In tako dalje, in tako dalje.
Ne trdim, da je nemogoče, trdim pa, da je težko. In če je vrtec tista stvar, ki človeku omogoči, da se čimprej in čimbolje zaposli ter preneha živeti na račun davkoplačevalcev (torej večine vas), potem sem jaz absolutno za to, da imajo otroci brezposelnih prednost. Bolje potrpeti (če se temu sploh lahko tako reče) leto dni, ko je otrok brezposlenih v vrtcu (in da si ti potem najdejo službo, začnejo plačevati, prispevati itd.), kakor pa, da so ljudje brezposelni vseh 5 let, dokler otrok ne gre v šolo, zraven pa sedijo doma in zaposlitve ne iščejo izključno zato, ker otroka nimajo kam dati.

Manjka se samo še kakšna moralistka, ki bo rekla, da naj tisti, ki nimajo popolnoma urejenega finančnega zaledja, pač nimajo otrok. user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: prednost v vrtcu
8.10.2009 7:50:39   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

In če taka brezposelna mama, ki otroka nima v vrtcu, dobi službo iz danes na jutri, kot je bil primer pri meni par let nazaj, bo pa otroka dala v smeti al kakouser posted image Aja, lahko je brezposelna še naprej in solidarnostno odstopi mesto otrokom zaposlenih staršev, a neuser posted image

Dejte malo manj drugim gledat pred prag, boste lažje živele.user posted image


.....ja a jaz ga naj pa sedaj dam v smeti.... sicer pa sem lepo napisala brezposelne mame, ki niso aktivne iskalke zaposlitve.....

_____________________________

So what....

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: prednost v vrtcu
8.10.2009 8:07:14   
uškinamama
Manjka se samo še kakšna moralistka, ki bo rekla, da naj tisti, ki nimajo popolnoma urejenega finančnega zaledja, pač nimajo otrok. user posted image

misliš brez bugabuja user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: prednost v vrtcu
8.10.2009 8:08:29   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
misliš brez bugabuja user posted image

Na Boogaboo-ja sicer nisem niti pomislila user posted image , ampak v osnovi pa - ja. Če nimaš za Boogaboo, ne moreš biti starš. user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: prednost v vrtcu
8.10.2009 8:58:41   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Samo zaradi tega, ker brezposelni 3x na leto rabi nekoga, ki bi popazil otroka za kakšno urco, ne more imeti njegov otrok za vrtec prednosti pred otrokom zaposlenih staršev, ki rabijo za vsak dan po 8 ur varstva.

3x na leto? Iz lastnih izkušenj (iz izkušenj mnogo ljudi, ki jih poznam) povem, da nekdo, ki aktivno išče zaposlitev, ne gre na razgovor za službo 3x na leto, temveč 3x na teden.


3x na leto je napisala čmrgelj, jaz sem samo potem iz tega izhajala. Tu bi po mojem bilo smiselno, da bi pravilniki glede brezposelnih ločevali med aktivnimi iskalci zaposlitve in tistimi, ki to niso - ker vsi definitvno niso.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: prednost v vrtcu
8.10.2009 8:59:56   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Zato ima otrok nezaposlene matere pri vpisu prednost (dobi dodatne točke).


V naši občini pa dobi dodatne točke (kar 20 točk) otrok, katerega oba starša sta zaposlena. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: prednost v vrtcu
8.10.2009 9:00:10   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Tu bi po mojem bilo smiselno, da bi pravilniki glede brezposelnih ločevali med aktivnimi iskalci zaposlitve in tistimi, ki to niso - ker vsi definitvno niso.

To bi bil eden od zelo dobrih predlogov za dopolnitev zakona.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: prednost v vrtcu
8.10.2009 11:20:07   
Anonimen
jaz podpiram, da dajo starši ki so brezposelni in resnično, govorim, resnično socialno ogroženi, kar pomeni da skoraj ne shajajo z preživetjem, da dajo otroka v vrtec, saj je tam otroku tisti čas bolje...ne podpiram pa takšne mame, ki imajo doma vse pošlihtan, niso socialno ogrožene, so brezposelne, kao mati samohranilke,se pravi da živijo z partnerjem in so prijavljene na drugem naslovu in ti jasno v pogovoru v oči povejo, da za tistih 500 evrov, ko bi jih dobila če bi šla delat, se ji ne splača delat, sa od socialne tut kr neki dobi.....
no da ne bom naštevala, takšne mame pa ne morem podpirat in se mi zdi strašno nepošteno do drugih, ki potrebujejo prostor v vrtcu in ga zaradi takšnih mam ne dobijo. mislim da to ni prav.
drugače pa spet po drugi strani gledano...prav je da mal starejšega otroka vpišejo v vrtec, da se otok navadi ljudi, drugih otrok....
sej pravim, kakorkoli gledano nikol ni prav!!!
TA NAŠA PRAVNA DRŽAVA BI PA MOGLA ZA VSE POSKRBET, ČE SMO ISKRENI, DA BI MEL VSI OTROCI MOŽNOST VSTOPA V VRTEC.user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: prednost v vrtcu
8.10.2009 11:20:19   
čmrgelj
glede na vse to kako komentirate ima kerensa čisto prav,
tudi obrazložitev kako je bilo mičljeno to 3x na leto

res pa je tudi to da dokler imaš redno službo in nisi bil še nikoli na cesti ne veš v kakšni zagati se znajdeš,

želim vsem ki službo imajo da jo obdržijo

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: prednost v vrtcu
8.10.2009 11:22:32   
čmrgelj
jaz podpiram, da dajo starši ki so brezposelni in resnično, govorim, resnično socialno ogroženi, kar pomeni da skoraj ne shajajo z preživetjem, da dajo otroka v vrtec, saj je tam otroku tisti čas bolje...ne podpiram pa takšne mame, ki imajo doma vse pošlihtan, niso socialno ogrožene, so brezposelne, kao mati samohranilke,se pravi da živijo z partnerjem in so prijavljene na drugem naslovu in ti jasno v pogovoru v oči povejo, da za tistih 500 evrov, ko bi jih dobila če bi šla delat, se ji ne splača delat, sa od socialne tut kr neki dobi.....
no da ne bom naštevala, takšne mame pa ne morem podpirat in se mi zdi strašno nepošteno do drugih, ki potrebujejo prostor v vrtcu in ga zaradi takšnih mam ne dobijo. mislim da to ni prav.
drugače pa spet po drugi strani gledano...prav je da mal starejšega otroka vpišejo v vrtec, da se otok navadi ljudi, drugih otrok....
sej pravim, kakorkoli gledano nikol ni prav!!!
TA NAŠA PRAVNA DRŽAVA BI PA MOGLA ZA VSE POSKRBET, ČE SMO ISKRENI, DA BI MEL VSI OTROCI MOŽNOST VSTOPA V VRTEC



SE ČIST SRTINJAM

(odgovor članu čmrgelj)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: prednost v vrtcu
10.10.2009 23:04:52   
mokec
user posted image Bravo, pelin, se čist strinjam s tabo.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: prednost v vrtcu
11.10.2009 8:08:22   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Zato ima otrok nezaposlene matere pri vpisu prednost (dobi dodatne točke).


V naši občini pa dobi dodatne točke (kar 20 točk) otrok, katerega oba starša sta zaposlena. user posted image

Včasih je bilo tako tudi v naši občini... ko pa se pravilnik spremenili, so se začeli še večji problemi z vrtcem.....

_____________________________

So what....

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: prednost v vrtcu
11.10.2009 8:10:25   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Tu bi po mojem bilo smiselno, da bi pravilniki glede brezposelnih ločevali med aktivnimi iskalci zaposlitve in tistimi, ki to niso - ker vsi definitvno niso.

To bi bil eden od zelo dobrih predlogov za dopolnitev zakona.

Ja... pa ne samo na področju varstva mladih, pač tudi v sociali in zdravstvu.....

_____________________________

So what....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 49
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?