|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prednost v vrtcu
26.9.2009 9:35:23   
Anonimen
nevem kaj bi rekla....kaj bi si človek sploh mislil....

po kakšni logiki ima otrok rojen maja, prednost v vrtcu kot otrok rojen marca??in če so ostali pogoji popolnoma enaki pri obeh starših....??!

nej mi nekdo razlož, ker ne morem verjet kakšna svi....... se dogaja!!

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prednost v vrtcu
26.9.2009 9:37:59   
CUKRČEK
Mogoče so pa oni prej dali not prijavo

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prednost v vrtcu
26.9.2009 9:46:16   
Anonimen
niso, niso...

otrok je bil takrat še nerojen, saj so ble prijave do 27.4. .....

(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prednost v vrtcu
26.9.2009 9:58:46   
lukec
Po vezihuser posted image

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prednost v vrtcu
26.9.2009 10:15:09   
Anonimen
nevem, očitno je že tako. sej danes je skor vsepovsot tako, zato se sprašujem zaka se sploh morem sekirat, če ne morem nič spremenit...

žalostno.

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prednost v vrtcu
26.9.2009 10:22:26   
lake
Sej jst tud čist dobr ne razumem zakaj ma nezaposlena mati prednost pred otroki zaposlenih mater. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prednost v vrtcu
26.9.2009 10:32:44   
Anonimen
o tem sem se že js spraševala. enkrat je ena punca na forumu tuki gor napisala, da je njena brezposelna soseda imela svojga otroka v vrtcu in se ji je ponudla da ji pričuva njenega, ker ni dobila vrtca in je mogla v službo....??!

(odgovor članu lake)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prednost v vrtcu
26.9.2009 10:55:34   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: lake

Sej jst tud čist dobr ne razumem zakaj ma nezaposlena mati prednost pred otroki zaposlenih mater. 


Če jaz ne bi mogla imet otroka v vrtcu, medtem ko sem ostala brez službe (mama je še zaposlena) in sem študirala za izpite in pisala diplomo, zraven pa še aktivno iskala službo, potem ne bi diplomirala še naslednjih 5 let in bi se potem tudi veliko težje zaposlila. In ko sem vmes dobila službo, je sploh ne bi mogla sprejeti, ker ne bi imela varstva. Brez dohodka pa si privat varstva tud za nekaj ur ne bi mogla privoščit, kar si pa zaposlena mama še vedno lažje privošči kot nezaposlena.
Je pa to edini privilegij, ki sem ga bila kot nezaposlena od te socialne države deležna.


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu lake)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prednost v vrtcu
26.9.2009 11:34:21   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK

Mogoče so pa oni prej dali not prijavo

Prijave za vpis v vrtec sprejemajo do določenega datuma in jih obravnavajo enako. Torej nima nobene veze, če si dal prijavo prej noter.
 
Če veš za koga gre, lahko podaš tudi prijavo na oddelek za predšolsko vzgojo. Kar Fabčičevo pokliči, bo najbolje. Ampak le če veš za koga gre, ker drugače ne bodo mogli poizvedovat.
 
A pa si sigurna, da so enaki pogoji, da nima morda še kaknega sorojenca???? Ker v tem primeru dobi več točk.
 
Sicer sem pa jaz tista mama, katere brezposelna soseda je dobila vrtec, jaz pa ne! user posted image  

_____________________________

So what....

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prednost v vrtcu
26.9.2009 11:41:52   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

IZVIRNO SPOROČILO: lake

Sej jst tud čist dobr ne razumem zakaj ma nezaposlena mati prednost pred otroki zaposlenih mater. 


Če jaz ne bi mogla imet otroka v vrtcu, medtem ko sem ostala brez službe (mama je še zaposlena) in sem študirala za izpite in pisala diplomo, zraven pa še aktivno iskala službo, potem ne bi diplomirala še naslednjih 5 let in bi se potem tudi veliko težje zaposlila. In ko sem vmes dobila službo, je sploh ne bi mogla sprejeti, ker ne bi imela varstva. Brez dohodka pa si privat varstva tud za nekaj ur ne bi mogla privoščit, kar si pa zaposlena mama še vedno lažje privošči kot nezaposlena.
Je pa to edini privilegij, ki sem ga bila kot nezaposlena od te socialne države deležna.


Včash je bila zaposlenost eden izmed pogojev za dodatne točke pri sprejemu v vrtec!
 
Poleg tega se meni osebno to ne zdi pošteno, saj je vrtec bil sprva ustanovljen kot zavod za varstvo otrok, medteme ko so starši v službi. Saj ne rečem, da se mora otrok tudi socializirat, ampak ne v jasličnih oddelkih. Zaradi tega se tudi kasneje starostne skupine povečujejo.....
 
Ne jemlji tega osebno, si pač dobila vrtec. OK. Ampak naj ti povem, da sem polnozaposlena mama dveh otrok, na porodniški, ki se mi januarja izteče, poleg tega sem v zadnjem letniku faksa, torej me čaka tudi diploma in BOM tudi DIPLOMIRALA, ne glede na to a bom vrtec dobila ali ne. Tako, da oprosti vrtec nima nobene veze z diplomo. user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prednost v vrtcu
26.9.2009 12:29:10   
pelin
Tudi sama se strinjam z Mleo, da diploma nima nobene veze z vrtcem, saj sem sama v času študija imela že dva otroka , službo, in še marsikaj, pa sem vseeno diplomirala.Je pač treba malo bolj v roke pljunituser posted image , a ne?!
Prav tako sem proti temu , da imajo prednost otroci nezaposlenih staršev.Iz izkušenj namreč vem, da marsikdo prav neaktivno išče službo in tisti prosti čas veselo preživlja po kafičih ( od kod jim le denaruser posted image ??).Otroci takih pa so nemalokrat v vrtcu od zore do mraka (tudi po deset ur!), prav tako pa so ti starši največkrat tisti, ki v vrtec pripeljejo bolne otroke. Nikakor ne mislim posploševati, saj vsak zase ve kdo spada zraven in kdo ne. Zavedam se , da je prav takšnim otrokom še posebej potrebna socializacija in da jim je v vrtcu (tako se tolažimo vzgojiteljice), verjetno bolje kot doma....Pa to je že druga tema...Skratka otroci nezaposlenih staršev bi morali biti v vrtcu le tisti res aktivni del  dneva (nekako do kosila), potem pa naj bi ponje prišli starši.Če bi se kaj podobnmega zakonsko doreklo, bi na tak način dosegli, da bi vrtec lahko sprejel vsaj nekaj več otrok.Sicer pa kaj  nakladamuser posted image ...definitivno sem za to , da imajo v vrtcu prednost otroci zaposlenih staršev in pika!

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prednost v vrtcu
26.9.2009 12:45:15   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: mlea
Včash je bila zaposlenost eden izmed pogojev za dodatne točke pri sprejemu v vrtec!
 


V naši občini je še vedno tako, da se za zaposlenost obeh staršev dodeli 20 točk, kar je velik delež vseh točk, ki jih je možno dobiti, in hkrati avtomatsko pomeni, da imajo otroci zaposlenih staršev prednost pri vpisu v vrtec.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prednost v vrtcu
26.9.2009 19:33:38   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: mlea

IZVIRNO SPOROČILO: lukec

IZVIRNO SPOROČILO: lake

Sej jst tud čist dobr ne razumem zakaj ma nezaposlena mati prednost pred otroki zaposlenih mater. 


Če jaz ne bi mogla imet otroka v vrtcu, medtem ko sem ostala brez službe (mama je še zaposlena) in sem študirala za izpite in pisala diplomo, zraven pa še aktivno iskala službo, potem ne bi diplomirala še naslednjih 5 let in bi se potem tudi veliko težje zaposlila. In ko sem vmes dobila službo, je sploh ne bi mogla sprejeti, ker ne bi imela varstva. Brez dohodka pa si privat varstva tud za nekaj ur ne bi mogla privoščit, kar si pa zaposlena mama še vedno lažje privošči kot nezaposlena.
Je pa to edini privilegij, ki sem ga bila kot nezaposlena od te socialne države deležna.


Včash je bila zaposlenost eden izmed pogojev za dodatne točke pri sprejemu v vrtec!
 
Poleg tega se meni osebno to ne zdi pošteno, saj je vrtec bil sprva ustanovljen kot zavod za varstvo otrok, medteme ko so starši v službi. Saj ne rečem, da se mora otrok tudi socializirat, ampak ne v jasličnih oddelkih. Zaradi tega se tudi kasneje starostne skupine povečujejo.....
 
Ne jemlji tega osebno, si pač dobila vrtec. OK. Ampak naj ti povem, da sem polnozaposlena mama dveh otrok, na porodniški, ki se mi januarja izteče, poleg tega sem v zadnjem letniku faksa, torej me čaka tudi diploma in BOM tudi DIPLOMIRALA, ne glede na to a bom vrtec dobila ali ne. Tako, da oprosti vrtec nima nobene veze z diplomo. user posted image


Nobene debate na RR ne jemljem osebno, tudi te ne. Pri meni je pač to, da sem otroka lahko za 4 ure dala v vrtec, imelo veliko vlogo, pri tebi pač ne (mimogrede študirala sem redno in ne izredno ali ob delu na raznih
"kaofaksih"), taka je pač moja izkušnja, razložila sem pač svojo situacijo.


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prednost v vrtcu
26.9.2009 19:39:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mlea

IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK

Mogoče so pa oni prej dali not prijavo

Prijave za vpis v vrtec sprejemajo do določenega datuma in jih obravnavajo enako. Torej nima nobene veze, če si dal prijavo prej noter.
 
Če veš za koga gre, lahko podaš tudi prijavo na oddelek za predšolsko vzgojo. Kar Fabčičevo pokliči, bo najbolje. Ampak le če veš za koga gre, ker drugače ne bodo mogli poizvedovat.
 
A pa si sigurna, da so enaki pogoji, da nima morda še kaknega sorojenca???? Ker v tem primeru dobi več točk.
 
Sicer sem pa jaz tista mama, katere brezposelna soseda je dobila vrtec, jaz pa ne! user posted image  


ne, pogoji so isti, tudi prvi otrok, ja in celo vem kdo je to....zato se mi tak gravža da ne znam povedat.
pa tudi jaz nimam nč proti tistim mamam ki so brezposelne in imajo otroke v vrtcu, vendar se mi res ne zdi fer, da pol za otroke zaposlenih ne ostane prostor. js bi tko naredla da najprej tisti otroci zaposlenih staršev dobijo mesto, kar pa ostane prostora pa pol ostali....nevem, sej kakorkoli obrneš ko ni prav.
najbolj,res najbolj glupo je to da so vrtec ustanovil zato , da maš ti otroka kam dat ko greš v službo, zdej je pa politika že čist drugačna. glede tega sem pa strašno razočarana.
kak si se šele ti počutla bedn, ko praviš da si ti tista mama, ki nisi dobila vrtec una pa.user posted image

(odgovor članu Onasiss)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prednost v vrtcu
26.9.2009 19:58:04   
Taanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: mlea
Včash je bila zaposlenost eden izmed pogojev za dodatne točke pri sprejemu v vrtec!
 


V naši občini je še vedno tako, da se za zaposlenost obeh staršev dodeli 20 točk, kar je velik delež vseh točk, ki jih je možno dobiti, in hkrati avtomatsko pomeni, da imajo otroci zaposlenih staršev prednost pri vpisu v vrtec.


isto pri nasuser posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prednost v vrtcu
26.9.2009 20:04:20   
lukec
res najbolj glupo je to da so vrtec ustanovil zato , da maš ti otroka kam dat ko greš v službo, zdej je pa politika že čist drugačna.


Ne, najbolj glupo je to, da v vrtcih ni prostora za VSE otroke.
Tud, če bi bila politika obratna, kako pa bi zadeve reševali, ko bi mama z otrokom v vrtcu ostala brez službe? Bi ji otroka vrgli iz vrtca, da bi imele zaposlene mame prednost? In obratno, če bi brezposlena mama dobila službo, bi iz vrtca vrgli enega, da bi dobila mesto. Prav imaš nikoli ni prav, pa bi bilo, če bi občine poskrbela za dovolj prostih mest.


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prednost v vrtcu
27.9.2009 13:32:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

res najbolj glupo je to da so vrtec ustanovil zato , da maš ti otroka kam dat ko greš v službo, zdej je pa politika že čist drugačna.


Ne, najbolj glupo je to, da v vrtcih ni prostora za VSE otroke.
Tud, če bi bila politika obratna, kako pa bi zadeve reševali, ko bi mama z otrokom v vrtcu ostala brez službe? Bi ji otroka vrgli iz vrtca, da bi imele zaposlene mame prednost? In obratno, če bi brezposlena mama dobila službo, bi iz vrtca vrgli enega, da bi dobila mesto. Prav imaš nikoli ni prav, pa bi bilo, če bi občine poskrbela za dovolj prostih mest.



točno tako. prostora bi mogl bit za vse dost, ne pa da pol sleparjo in prek vez vlečejo svoje not. bljek, fuj.

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prednost v vrtcu
28.9.2009 12:54:42   
sončnica24
Glede zaposlenih in nezaposlenih starših vam lahko povem iz prve roke odgovor, ker sem enkrat naletela na tak pogovor z vrčevsko psihologinjo. Prednost otrok, ki so socialno ogroženi (se prav istarši ne delajo) je zato, da so ti otroci na toplem in imajo kaj za pojest, se pravi se smatra da so doma razmere za življenje slabše kot v vrtcu.

Jaz sem namreč tudi tega mnenja da vrtec rabijo otroci staršev kjer oba delata, ker ta dva jidva pa res nimata kam dati, ampak takšen odgovor sem dobila jaz.

Tinymaliny, na tvojem mestu bi bila jaz verjetno tudi jezna samo pazi komu boš kaj povedala, da ne boš ravno tisti osebi ki je potemtakem očitno tega otroka noter spravla.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prednost v vrtcu
28.9.2009 13:06:09   
Anonimen
Men pa razložite po kakem principu je otrok rojen septembra lahko uvrščen na čakalno listo in potencialno sprejet v vrtec, otrok rojen oktobra, novembra in decempra pa ne? Tolk sem razočarana nad vsem skupaj ... sem napisala pritožbe in v njih navedla 100 in 1 razlog zakaj bi morali našo punco sprejeti, pa so napisali, da so pritožbe neutemeljene, ker je rojena napačen mesec ... mater naslednjič bom šla najprej po koledearju dneve štet, da bom taprav dan seksala, da bo otrok v vrtec sprejet, al kako!!!!???

(odgovor članu sončnica24)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
28.9.2009 13:28:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lake)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: prednost v vrtcu
28.9.2009 14:59:29   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24
Glede zaposlenih in nezaposlenih starših vam lahko povem iz prve roke odgovor, ker sem enkrat naletela na tak pogovor z vrčevsko psihologinjo. Prednost otrok, ki so socialno ogroženi (se prav istarši ne delajo) je zato, da so ti otroci na toplem in imajo kaj za pojest, se pravi se smatra da so doma razmere za življenje slabše kot v vrtcu.

Eno so brezposelni starši eno so pa socialno ogroženi..... Je razlika. Lahko sta oba starša zaposlena, pa prejemata minimalne dohodke, pa glede na cenzus sodita v skupino socialno ogroženih. Je pa tudi res, da brezposelni po večini izkoriščajo to socialno ogroženost. Naj samo dodam, da se je v našem naselju izkazalo, da se brezposelni vozijo v boljših avtomobilih, kot mi, ki nismo "socialno" ogroženi, pa čeprav nam na koncu mesta ne ostane nič na računu....

_____________________________

So what....

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prednost v vrtcu
28.9.2009 15:05:30   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

IZVIRNO SPOROČILO: lake

Sej jst tud čist dobr ne razumem zakaj ma nezaposlena mati prednost pred otroki zaposlenih mater. 


Zato, ker če si nezaposlena mati išče mora imeti varstvo zagotovljeno, privat varstvo pa odpade, ker si ga nezaposlena mati ne more privoščit. zaposlena mati pa si za prvo silo lahko poišče zasebno varstvo, saj naj bi imela zagotovljen dohodek s katerim si lahko pomaga,...


Oprosti... ampak tole mi pa ni jasno... A jaz kot zaposlena mati npr z minimalnimi dohodki in enim otrokom že v vrtcu si pa privat varstvo lahko privoščm????? Daj prosim ne mi s takimi...... Poleg tega še privat vrtca ne dobim....

_____________________________

So what....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: prednost v vrtcu
28.9.2009 15:35:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mlea

IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

IZVIRNO SPOROČILO: lake

Sej jst tud čist dobr ne razumem zakaj ma nezaposlena mati prednost pred otroki zaposlenih mater. 


Zato, ker če si nezaposlena mati išče mora imeti varstvo zagotovljeno, privat varstvo pa odpade, ker si ga nezaposlena mati ne more privoščit. zaposlena mati pa si za prvo silo lahko poišče zasebno varstvo, saj naj bi imela zagotovljen dohodek s katerim si lahko pomaga,...


Oprosti... ampak tole mi pa ni jasno... A jaz kot zaposlena mati npr z minimalnimi dohodki in enim otrokom že v vrtcu si pa privat varstvo lahko privoščm????? Daj prosim ne mi s takimi...... Poleg tega še privat vrtca ne dobim....


ne, sej ni tak misla , je spodi napisala,pol mal drugačn stavek

ja, pa men pravjo da ne smem nč iskat, nobene pritožbe devat, ker se jim bom kao v vrtcu zamerla??!!js pa pravim da enkrat se more neki zgodit, da nekdo more neki sprožit da se pol premakne naprej. a zdej nej bom pa kr tih?( domači mi to pravjo, da se ne splača....)
ne razumem pa kako lahko pravnica stojim za tem??

(odgovor članu Onasiss)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: prednost v vrtcu
28.9.2009 15:52:23   
pravljicar
IZVIRNO SPOROČILO: lake

Sej jst tud čist dobr ne razumem zakaj ma nezaposlena mati prednost pred otroki zaposlenih mater. 


Zato ker se nezaposleno mater pojmuje za socialnega reveža in takim pripada nekaj pravic več. Spregleda pa se dejstvo, da ima ravno ta brezposelna mati teoretično 24 ur na dan časa in bi lahko svojega otroka zatorej čuvala sama. Zaposlena mati ima (finančno gledano) možnost dati otroka tudi v privat vrtec, česar si brezposelna mati verjetno ne more privoščiti. Realnost je pa itak drugačna... No, upam da sem ti uspel vsaj malo odgovoriti na vprašanje.

(odgovor članu lake)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: prednost v vrtcu
28.9.2009 21:08:10   
pelin
Nalin, prav imaš, ko praviš, da bi moralo biti  v vrtcih za vse dovolj prostora.....Vendar imaš pa vmes res nekaj takšnih izjav, ki so ( če  uporabim  tvoje besede )kar nekajuser posted image
Po tvojem  se ob otroku, ki ga imaš doma ne da šrudirat, ne moreš aktivno iskat zaposlitve itd...Ja to je pa res žalostno! Pa ne mi s takimi, da si zaposleni lahko plačajo privat varstvo...Ne, ne moreš si ga, ker je predrago, kljub temu, da si zaposlen.Nekateri pač žal ne zaslužijo več kot 500 evrov na mesec.Še vedno je namreč za navadnega preprostega delavca vrtec edino možno in cenovno sprejemljivo varstvo...verjemi. Ne vem kaj si predstavljaš kot aktivno iskanje zaposlitve?Da hodiš peš okrog  od vrat do vrat? No, v tem primeru, res težko sabo vlačiš otroka....Toda na tak način si jih bore malo išče službo in jo tudi dobi.Aktivno iskanje službe poteka sedaj v večini primerov tako, da pošiljaš prošnje okrog, telefoniraš in se seveda tu in tam oglasiš osebno...To pa se da vsekakor tudi ob otroku in ne le ob enem. Vsaj jaz sem to tako počela, pa še marsikdo drug...Ko te tako berem, se mi zdi da kar nekako iščeš izgovore in se mi zdi grozno, da tako razmišljaš...Otrok ti pa res ne bi smel biti ovira za čisto vsako delo in početje...Meni osebno je bil bolj za motivacijo in za dvigovanje volje, saj sem vedela, da se v končni fazi trudim zanj in za njegovo dobro...user posted image Pa ne mi zamert, prosim...

(odgovor članu pravljicar)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?