|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nakup stanovanja
28.9.2009 10:24:05   
water lily
Zakaj pa se vsi ne prijavite stalno na novo stanovanje pa začasno na obstoječegauser posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Nakup stanovanja
28.9.2009 10:26:49   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: ela24

Midva imava stanovanje kot investicijo, ampak ni noben prijavljen tam. Ker tam so v bistvu prijavljeni najemniki. Ne vem pa kako je ob prodaji...?


Če ni nihče prijavljen od lastnikov, potem lastnik pri prodaji plača 20% davka od razlike v ceni, ki jo je dosegel s prodajo. Če pa je prijavljen vsaj tri leta, potem plača samo tista obvezna 2%.

(odgovor članu ela24)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Nakup stanovanja
28.9.2009 10:28:29   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kaj pa, če stanovanje kupita na otrokovo ime? user posted image


Nemogoče, ker potem je otrok lastnik in če ga želiva čez par let prodati, bi moral otrok imet notri prijavljeno stalno bivališče, ker pa pač otrok tega ne more imeti brez skrbnikov, se morava prijaviti hkrati tudi midva.

Da pa se vsi trije notri prijavljamo, je pa še kup stroškov zraven: spremeniti vsem vse dokumente itd.... To je pa že precejšen strošek.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Nakup stanovanja
28.9.2009 10:29:53   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: water lily
Zakaj pa se vsi ne prijavite stalno na novo stanovanje pa začasno na obstoječegauser posted image

Če je stanovanje, ki se ga bo kupilo, v isti občini kakor stanovanje, v katerem živite, potem je tole še najboljši predlog do sedaj. Sprememba dokumentov pa stane manj, kakor 20%-ni davek od prodaje.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Nakup stanovanja
28.9.2009 10:30:59   
Petka09
Pa še enkrat: ZAČASNO BIVALIŠČE  je čisto brez pomena in nam nikjer ne koristi. V vseh pravnih postopkih se šteje izključno STALNO. Začasno bivališče ureja samo področje preseljevanja ljudi, da ne bi bili nekje "v luftu", medtem, ko se selijo iz enega naslova na drugega oz. če nekje živijo dlje kot ne vem koliko mesecev, se morajo tam prijaviti vsaj začasno. Vendar začasnega ne moreš uveljaviti nikjer, razen mogoče, da ti delodajalec plačuje potne stroške od tam, kjer imaš začasno bivališče, če se tako dogovorita. Takrat je začasno bivališče kot dokaz, da res živiš nekje drugje in imaš recimo zaradi tega posledično višje potne storške in želiš, da ti jih delodajalec povrne. Brez prijave začasnega bivališča pa ti tega ne bi verjel.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Nakup stanovanja
28.9.2009 10:32:08   
water lily
Z dokumenti pa res ni nek hudo dol padajoč strošek. Če mate za stanovanje boste pa ja zbrali še tiste sto al mal več evrčkov za dokumente no...
Boljš to k pa davek.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Nakup stanovanja
28.9.2009 10:37:37   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Z dokumenti pa res ni nek hudo dol padajoč strošek. Če mate za stanovanje boste pa ja zbrali še tiste sto al mal več evrčkov za dokumente no...
Boljš to k pa davek.



Ja, to imaš sigurno prav. Sicer mi ne bi želeli biti tam prijavljeni zavedno, ker se itak potem stanovanje proda in potem bi spet morali menjavati dokumente nazaj na ta naslov. Dvojni stroški v par letih.

Ok..... Torej, iz dosedanjih odgovorov sem ugotovila, da težav pri bolniški za otroka za moža ne bi bilo, ker je itak na tem področju sprememba in lahko oče vzame za otroka bolniško četudi ni na istem naslovu z njim.

Ma ja, saj vem, da mogoče vse preveč kompliciram, vendar ne vem, kako delajo ostali, ki kupijo flat, ga prodajo v par letih, da malo zaslužijo in to je to. Imajo pa nekje drugo stanovanje, hišo, kjer dejansko živijo, so družina itd....

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Nakup stanovanja
28.9.2009 11:08:35   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kaj pa, če stanovanje kupita na otrokovo ime? user posted image


Potem ga bo pa otrok prodajal, pa bo moral on plačati davek ... al kako?


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Nakup stanovanja
28.9.2009 11:26:40   
Oceania
Če bo stanovanje napisano na otroka, se v primeru prodaje vmeša še CSD, to pa ni pametno.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Nakup stanovanja
28.9.2009 12:02:30   
enea
Ja in za prodajo morajo počakat da je otrok star 18 let???user posted image

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Nakup stanovanja
28.9.2009 17:37:39   
tinatona
IZVIRNO SPOROČILO: benika

To ne velja več. Od 1.7. lani, lahko vzame nego za otroka tudi starš, ki nima enakega prebivačišča kot otrok.


Mogoče pri vas, pri nas sigurno ne.



To bi moglo povsod veljat. Je od lani sprememba zakona, tako da kar povejte vaši sestri v ambulanti naj si malo pogleda (vem - sem sama delala v ZD).

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Nakup stanovanja
28.9.2009 20:44:09   
Aja1
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

IZVIRNO SPOROČILO: ela24

Midva imava stanovanje kot investicijo, ampak ni noben prijavljen tam. Ker tam so v bistvu prijavljeni najemniki. Ne vem pa kako je ob prodaji...?


Če ni nihče prijavljen od lastnikov, potem lastnik pri prodaji plača 20% davka od razlike v ceni, ki jo je dosegel s prodajo. Če pa je prijavljen vsaj tri leta, potem plača samo tista obvezna 2%.



Kaj pa če je v stanovanju en prijavljen stalno in en ne? Kako je potem z davkom? Midva imava v lasti stanovanje, v katerem tudi živimo. Jaz prijavljena stalno (več ot 3 leta), mož vseskozi začasno (ker se mu zdi brezveze menjat dokumente user posted image  in ve, da ne bomo skoz tukaj). Jaz ga sicer prepričujem, da naj se stalno prijavi, ampak on on vztraja... Lastnika sva pa vask 1/2.

_____________________________




(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Nakup stanovanja
29.9.2009 8:23:30   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: Aja1

Kaj pa če je v stanovanju en prijavljen stalno in en ne? Kako je potem z davkom? Midva imava v lasti stanovanje, v katerem tudi živimo. Jaz prijavljena stalno (več ot 3 leta), mož vseskozi začasno (ker se mu zdi brezveze menjat dokumente user posted image  in ve, da ne bomo skoz tukaj). Jaz ga sicer prepričujem, da naj se stalno prijavi, ampak on on vztraja... Lastnika sva pa vask 1/2.


Aja1, ob prodaji stanovanja bosta dosegla razliko v ceni med nakupno in prodajno ceno. Ker se bo ta razlika v ceni delila na pol, bo moral tvoj mož od svoje polovice plačati 20% davek, ker v stanovanju ni prijavljen. Ti tega davka ne boš plačala, ker prijavljena si.

Torej, jaz ti vseeno toplo priporočam, da ga prepričaš, da se za stalno prijavi v stanovanje za najmanj tri leta, da se izognete brezveznemu plačilu davka.

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Nakup stanovanja
29.9.2009 14:52:40   
Aja1
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

IZVIRNO SPOROČILO: Aja1

Kaj pa če je v stanovanju en prijavljen stalno in en ne? Kako je potem z davkom? Midva imava v lasti stanovanje, v katerem tudi živimo. Jaz prijavljena stalno (več ot 3 leta), mož vseskozi začasno (ker se mu zdi brezveze menjat dokumente user posted image  in ve, da ne bomo skoz tukaj). Jaz ga sicer prepričujem, da naj se stalno prijavi, ampak on on vztraja... Lastnika sva pa vask 1/2.


Aja1, ob prodaji stanovanja bosta dosegla razliko v ceni med nakupno in prodajno ceno. Ker se bo ta razlika v ceni delila na pol, bo moral tvoj mož od svoje polovice plačati 20% davek, ker v stanovanju ni prijavljen. Ti tega davka ne boš plačala, ker prijavljena si.

Torej, jaz ti vseeno toplo priporočam, da ga prepričaš, da se za stalno prijavi v stanovanje za najmanj tri leta, da se izognete brezveznemu plačilu davka.


Hvala, se mi je zdelo, da je tako. Moža ne vem, če bom lahko prepričala, ker je trmast 100 na uro pri tej zadevi. On je rekel, da je preveril pri enem nepremičninskem posredniku in da mi je ta rekel, da bo že zrihtal, da ne bo treba davka plačat. Itak, da ga je nasral... user posted image  In zdaj se mu zdi vse to brezveze....jaz pa tečna. user posted image  Je pa problem, ker sva to stanovanje kupila zelo ugodno (je bilo totalno v razsulu) in ga sama (s pomočjo staršev in prijateljev) prenovila, tako da tudi računov nimava veliko (ki naj bi se upoštevali kot vložek v stanovanje). Ma.... sem prav jezna na moža.
Kaj pa če on meni svoj del podari?

_____________________________




(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Nakup stanovanja
29.9.2009 17:59:55   
Petka09
Aja1, ja, to lahko naredi, da ti svoj delež podari. S tem bi se načeloma elegantno izognili plačilu njegovega davka ob prodaji, vendar dvomim, da bi si davčna uprava dovolila takšno luknjo v zakonu. Mislim, da bo davčna uprava tedaj ob prodaji šla gledat vso zgodovino kako se je stanovanje kupilo. In mislim, da si ne bi dovolila takega nasankanja, da bi ostala brez plačila davka iz njegove strani. Mislim, da bi izdala odločbo za plačilo davka tudi iz njegove strani, ker bi ugotovila, da sta poročena, da je on tebi podaril svoj del a pred tem sta stanovanje skupaj kupila, zdaj ga pa prodajata. Ugotovili bi, da je darilna pogodba samo način elegantne izognitve plačila davka.
No, to je moje laično mnenje. Če je kdo bolj strokovnjak, naj me, prosim, popravi, da ne bom tu širila krive vere.

Pa trma tvojega moža je res brez potrebe, ker enostavna prijava v stanovanje ga ne bo koštala NIČ (samo menjat bo moral dokumente, kar pa je v primerjavi s kolobocijami okrog darilne pogodbe, obiskov davčnih inšpektorjev in 20% plačila davka, mala malca).

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 40
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?