|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Na pot brez otroka
6.10.2009 12:16:45   
Kerensa*
Jaz bi oba otroka pustila v zanesljivem varstvu.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Na pot brez otroka
6.10.2009 12:18:25   
Anonimen
a ko pa otroke dajete s starimi starši na morje ( tud mlajše od 3h let), tist je pa kuluser posted image

če bi pa onadva šla, pa otroka pustila doma s starimi starši, je pa nezaslišanouser posted image

nej mi en to logiko razložiuser posted image

(odgovor članu lilip)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Na pot brez otroka
6.10.2009 12:20:48   
Anonimen
Pa tudi če se kaj zgodi, raje vidim, da vsi skupaj umremo, kot da otroka ostaneta brez obeh staršev.


hm...jst pa nekak privoščim otrokoma življenje...pa tud če brez najuuser posted image

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Na pot brez otroka
6.10.2009 12:25:50   
oka
a ko pa otroke dajete s starimi starši na morje ( tud mlajše od 3h let), tist je pa kuluser posted image

če bi pa onadva šla, pa otroka pustila doma s starimi starši, je pa nezaslišanouser posted image

nej mi en to logiko razložiuser posted image


Po mojem gre nekako v smeri razmišljanja, da je Kitajska tako daleč. Vsaj jaz to dilemo nekako tako razumem. Ker ipak če gledaš, je Hrvaška bistveno bližje in si en dva tri pri otroku.
Zase lahko samo predvidevam, da bi šla na Kitajsko in to sama brez otroka. Verjetno bi mi bilo hudo ampak 10 dni mine kot šus in obe bi iz te izkušnje marsikaj odnesli. Jaz novo znanje in obisk dežele, ki je ne obiščeš kar tako, mala pa dejstvo, da je tudi pri babici lahko lepo in da ni treba da sva 24/7 prilimani ena na drugo.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Na pot brez otroka
6.10.2009 12:26:38   
ks

IZVIRNO SPOROČILO: lilip

Na potovanje bi šla drugo leto poleti! Tako vsaj piše. Do takrat jo lahko lepo navadi, da bo brez težav tudi čez noč pri babici.


Se popolnoma strinjam in tudi jaz bi šla brez slabe vesti. Do takrat je še veliko časa in se otroka lahko "privadi" na varstvo.

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Na pot brez otroka
6.10.2009 12:31:34   
tanikaa
Jaz bi šla.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu ks)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Na pot brez otroka
6.10.2009 12:42:18   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: Luni

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Če bi imela varstvo za otroke pri človeku, ki bi bil pripravljen za toliko časa prevzeti skrb in ki mu 100% zaupam, ki ga otrok pozna ter se z njim ujame, bi definitivno šla. Brez slabe vesti.

V tvojem primeru: ja, bi šla.



Popolnoma isto! Odločiti se boš morala pa itak sama user posted image

jaz bi tudi na tvojem mestu šla, ker imam krasno taščo ali pa mojo mami, ki bi ju ponucala za varstvo

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Na pot brez otroka
6.10.2009 12:45:13   
jagoda77
če je službeno, potem otrok ne more zraven, do drugega leta je dovolj časa, da jo navadite po več dni skupaj biti pri tašči in gresta na potovanje sama...

ne vem, zakaj bi nekdo hodil vsak s svojim letalom in da ne bi dol padel in... halo kako razmišljanje, a potem se skoz vsak posebej vozte v službo in gresta povsod vsak posebej? sej ni treba da samo avion pade dol, ampak te lahko tud z avto kdo povoz na cesti, verjetnost je verjetno še večja... nehajte s takimi črnimi mislimi... če se pa že zgodi, je pa pač usoda in ne moreš nič.... mi na pamet ne pade, da bi se posebej z avioni vozila... halo... user posted image

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Na pot brez otroka
6.10.2009 12:52:34   
Urša
Jaz bi šla brez problema, je pa res, da sta moja otroka navajena varstva, meni pa tudi paše bit malo ''brez''. Glede na to, da je to potovanje poslovnega namena, pa otrok res nima kaj tam iskat.

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Na pot brez otroka
6.10.2009 12:53:50   
Urša
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77
mi na pamet ne pade, da bi se posebej z avioni vozila... halo... user posted image


user posted image

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Na pot brez otroka
6.10.2009 13:44:22   
ronja
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Če bi imela varstvo za otroke pri človeku, ki bi bil pripravljen za toliko časa prevzeti skrb in ki mu 100% zaupam, ki ga otrok pozna ter se z njim ujame, bi definitivno šla. Brez slabe vesti.

V tvojem primeru: ja, bi šla.



Podpis. Bi jo pa prej malo "natrenirala" - torej dala prespat kdaj k babici, pa za kak vikend, itd... Pa lepo se imejta in uživajta maksimalno!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Na pot brez otroka
6.10.2009 13:45:19   
ronja
Tudi midva sva do zdaj vedno šla z istim avionom in bova tudi v nadaljnje, tudi če kdaj ne bova imela otrok s sabo. Saj je potovanje z letali varnejše kot z avtom...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Na pot brez otroka
6.10.2009 13:55:23   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: lilip

pety78 in ostale: Glede možne nesreče pa: Kaj pa ko gresta mož in žena sama v trgovino, v službo? In če imata med potjo prometno nesrečo? Se nikoli ne vozite skupaj, brez otrok? Meni je ideja o ločenem potovanju z letalom zelo čudnauser posted image

--------------------
Tudi meni user posted image . In potem naj bom sproščena na letalu oz nasploh na potovanju.. Ampak, 100 ljudi- 100 čudi, ne user posted image ?

Drugače pa da se držim rdeče niti- ena zgoraj je dobro napisala, kako se počuti starš, tako svet dojema tudi otrok.

Sama se sicer nikoli nisem mogla odločit, da bi otroka pustila v 100% zanesljivem varstvu in odšla na potovanje, ampak poznam starše, ki so to naredili večkrat in noben od otrok ni travmiral zaradi tega. ker so stali suvereno za svojimi odločitvami, so jih tudi otroci, kot take, sprejeli.
Sigurno pa ne bi tako majhnega otroka gnjavila s potovanjem na Kitajsko.


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Na pot brez otroka
6.10.2009 14:05:38   
nuala
V nobenem primeru nebi na sluzbeno potovanje vzela otroka.
V primeru, kot ga opisujes bi sla sama, ce bi imela pa primerno varstvo ( osebo, ki otroka pozna ) bi morda vzela s seboj moza. Glede na to, da je dogodek se dalec bi vsekakor najprej poskusila otroka pustiti noc, dve.
Nekateri otroci odsotnost starsev pri taki starosti se izredno slabo prenasajo.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
6.10.2009 14:07:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Rožica I)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Na pot brez otroka
6.10.2009 14:07:58   
dory
Včasih starši pretiravajo in hočejo otroka na vsakem dosegu.
Mislim,da je prav,da gresta kam sama. Že zaradi vaju. Sploh če je varstvo zagotovljeno in če zaupaš.

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Na pot brez otroka
6.10.2009 14:09:19   
Zanica
Joj, punce, hvala za vaše odgovore! Zdaj moram priznati da mi je malo lažje-če se bom odločila tako. Kar se varstva pri babici tiče-hčerka je navajena na babico-ker tudi živi z nami v spodnjem štuku. Babica je pa tako zelo skrbna in res ji popolnoma zaupam! Drugače me skrbi to kar so nekatere izpostavile-"kaj bi če bi", ampak nesreča se res lahko zgodi na poti v službo.... Definitivno bi otroka pred tem mogoče kakšn vikend pustili da prespi pri babici, tako da jo ne bi na šok terapijo dala---- če bi bila tako nora, ne bi sploh tukaj spraševala kaj si vi mislite....

Drugače imamo ponavadi dopust cel mesec, tako da časa za preživljanje dopusta z otrokom je več kot dovolj.
Mislim da nam je to res ena redkih priložnosti da vidimo svet, ter da smo varni, ker bomo na oglede šli v organiziranih skupinah, jedli bomo v preverjenih restavracijah...vse je organizirano v nulo, zato moramo sporočiti če se bova udeležila že ta mesec... Tako so imeli tudi 3 leta nazaj, ko je mož šel v Las Vegas-jaz sem imela druge obveznosti in žal nisem mogla iti, prešnje leto so imeli v Dubaiu-ampak zaradi finančne krize ni šel-tudi če bi bila drugačna situacija, sama ne bi šla zaradi otroka.
Zdaj pa mislim da je res priložnost, in da jo bova kar izkoristila...

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Na pot brez otroka
6.10.2009 14:23:25   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: ka tja

Kadar se odpravljamo na kakšno popotovanje, moja tašča vedno začne s predlogi, če bi našega fanta kar pri njej pustili in ga ne bi vlačili naokoli. Zato imam malo alergije na besedo 'vlačiti'. user posted image Če se staršem potovanja zdijo odveč in se vlačijo po letališčih, verjamem, da vidijo, da po letališčih vlačijo tudi otroke. Če gredo starši na potovanje z veseljem, bo tudi triletnica komaj čakala na letališče, letalo in vse dogodivščine, ki jo čakajo.

Srečno!



Točno tako. Mi smo bili z enoletnico letos v Barceloni in smo se super imeli. Kako je uživala, ko se na plaži pleše in skoz kaj dogaja... Pa se je sigurno marsikomu zdelo, kaj nam je treba... Zdaj glede Kitajske ne vem... Nedavno sem sama imela konferenco na Dunaju, vem, povsem drugače, pa sem načrtovala, da gremo vsi trije, a na koncu mož ni mogel zraven in je bila pikica dopoldne pri varuški kot običajno, popoldne pa z možem. No, bilo me ni zgolj eno noč, je pa manjša, šele dobro leto, tako da glede Kitajske in triletnice težko sodim. Če je res poslovna zadeva, morda bolje zanjo, da je doma...

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu ka tja)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Na pot brez otroka
6.10.2009 14:23:38   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: lilip

pety78 in ostale: Glede možne nesreče pa: Kaj pa ko gresta mož in žena sama v trgovino, v službo? In če imata med potjo prometno nesrečo? Se nikoli ne vozite skupaj, brez otrok? Meni je ideja o ločenem potovanju z letalom zelo čudnauser posted image


Meni tudi... preveč panična...

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Na pot brez otroka
6.10.2009 15:30:15   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Jaz bi tudi šla posebej če imam varstvo pri nekom, ki je 100 % siguren- naprimer  mama ali tašča.
Včasih so ljudje šli v tujino na delo pa so otroci ostali pri babicah in dedkah pa ni bilo nič narobe. Sedaj pa se vsi zgražajo, ko mati pusti svojega otroka par ur pri babicah.
Jaz svojega nebi nikoli pustila, ker nimam sigurnega varstva, ti ga imaš in, če si prepričana, da bo za tvojega otroka dobro poskrbeljeno po moje ni strahu.


Se strinjam.


IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Mneis e zdi pa čisto prav, da gresta. Je že v redu, da otrok ni tako zelo navezan samo na starše, če se ga kdaj kje pusti (seveda, da vemo, d aje zanj dobro poskrbljeno in d se dobro počuti) je za otroka smao dobro.

Ne rečem, da bi meni to bilo lahko, ampak se mi zdi pa to zelo v redu za otroka.


Se strinjam.


IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

a ko pa otroke dajete s starimi starši na morje ( tud mlajše od 3h let), tist je pa kuluser posted image

če bi pa onadva šla, pa otroka pustila doma s starimi starši, je pa nezaslišanouser posted image

nej mi en to logiko razložiuser posted image



Se strinjam.


IZVIRNO SPOROČILO: dory

Včasih starši pretiravajo in hočejo otroka na vsakem dosegu.
Mislim,da je prav,da gresta kam sama. Že zaradi vaju. Sploh če je varstvo zagotovljeno in če zaupaš.



Se strinjam.

Skratka, moje mnenje:
Kaj je ubogih 10 dni v primerjavi z večnostjo? A misliš da bo otrok res umrl ta teden in pol brez vaju? Saj ne gresta za 3 mesece. Menim, da otroke večinoma starši čist preveč vežejo in jim ne puščajo dovolj osebnega prostora in svobode, tako da posledično težko dolgoročno pridejo do svoje lastne dogovornosti za karkoli že. Ti imaš vartvo. Fajn varstvo. Vesela bodi. Jaz bi šla. Otrok ne bo imel nobenih dolgoročni psihičnih travm od tega. Nesreča se ti pa lahko zgodi kjerkoli že. Po zakonu povprečja imaš mnogo več možnosti, da se ubiješ na cesti, kot z avionom. Srečno.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Na pot brez otroka
6.10.2009 16:56:20   
brigitaa
In v čem so boljše vrhunske plačane varuške, kot pa domača babi in teta DDDDD

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Na pot brez otroka
6.10.2009 18:51:47   
rija
jaz pa mirne duše povem, da ne bi šla.

ali bi šel mož sam ali bi poslala koga drugega (če obstaja) iz podjetja.

mi smo bili do sedaj ločeni zaradi službenih obveznosti  vsega 3 dni in ravno takrat mi je mali telebnil iz višine, sem letala z njim na urgenco.....pa ravno, ko mojega ni bilo domauser posted image

jaz bi mogoče razmislila v smeri, da če finančno ni problem, vzamem otroka in še neko varuško-taščo zraven, pa res združimo prijetno s koristnimuser posted image

če grem jaz kam službeno, vzamem malega pa mojo mamo zraven, vse uredim, onadva pa sem med tem fenomenalno zabavata in na koncu imamo čudovit dan user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu brigitaa)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Na pot brez otroka
6.10.2009 21:06:19   
sanja nk.
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

Pozdravljene punce!

Z možem planirava naslednje poletje potovanje na Kitajsko (pol službeno), ki bi trajalo 10 dni. Razmišljava tudi da pustiva hčerko v varstvu pri babici (tašči), takrat bo stara čez 3 leta. Meni pa nekako ni da grem brez nje, na drugi konec sveta, z druge strani pa nisva bile ločene več kot 24 ur doslej....  Tašči popolnoma zaupam, z njo bi bila tudi svakinja... Ampak tisti strah obstaja, če se nam kaj zgodi... Ne vem no....
Kaj bi vi naredile?


No jaz bi na tvojem mestu pustila otroka v dobrem varstvu in šla....
No midva večino potujeva z mulcema, zdaj sta že velika pa na službena potovanja hodita samo če jima kaj dogaja user posted image tam, midva sva jih zmeraj vlačila povsod zraven, samo sta imela vedno vse pri roki, naju, zabavo...nobenega nist ovirala, ker enostavno bi težko brez njiju....samo ko sva pa šla sama kam ( samski vikend, služba nujno, sestanki po tujini)...sva ju pustila pri preverjeni destinaciji......v primeru da se nama kaj zgodi, pa je ta oseba največkrat so bile to moja sestra, mama, tašča...pa so te osebe dobila vse podatke o vsem..kar premoremo, če se nama kaj zgodi, ker treba misliti na vse....to še danes nareediva, ker če naprimer se nama kaj zgodi, bližnji še do financ in druzga ne morejo....

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Na pot brez otroka
6.10.2009 23:50:01   
nejcko
Ja, bi šla in ja, sem (sva) tudi šla (pa so bilo otroci precej mlajši) in to ne na službeno pot, ampak na prijetno potovanje - ja, vem, slaba mama, pa touser posted image

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Na pot brez otroka
7.10.2009 6:57:10   
Anonimen
jaz ne bi sla. da ne bom ponavljala, pri meni je identicno kot pri riji. najvec 3 dni smo bili narazen.6 km, pa se to sem ju sla obiskat 1x v teh treh dneh.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?