|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 23:15:41   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

na kratko - jst sem rekla kalbotu, da za razliko od njega jst otrok ne držim trdo nonstop za roko, ne prežim 24h/dan za njim a bo padu al ne bo al kaj bo, probam jih naučita kaj je cesta, kaj je voda,........


Nimas vedno casa razlagat, vcasih tudi tisto kar probas ni uspesno.. vcasih je pa situacija "na hitro"...
Ena po riti ni vzgojni prijem, je vklop pogojnih refleksov. Ko za eno stvar otrok dobi po riti, brez kakrsne koli razlage nadlednjic ve, da tega in tega ne sme in to je zgolj pogojni refleks. Razlaga je tista, ki snov utrdi in omogoci, da vklop pogojnega refleksa ni vec potreben.

Sem proti nasilni vzgoji, me je pa strah tako permisivne vzgoje kot nam jo vsiljujejo. Bojim se, da vodi v anarhicno vzgojo, ko bodo starsi lahko samo k riti nosili otrokom. In ce tako pogledamo so ucitelji sedaj v priblizno taksnem polozaju. Otroci im lahko po glavi serjejo (za to so si tudi sami nekaj krivi, ni krivica zgolj na strani otrok) nimajo pa nobenega instrumenta, ki bi jim omogocil, da ukrepajo v zvezi s taksnim otrokom. Se z ure ga ne smes ven poslat. Ucitelji so tako najeta sila storitvenih delavcev za otroke, in kmalu bodo starsi v polni meri postali to - storitvena sila za zadovoljevanje potreb in zelja otrok (ce niso ze).

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 23:20:04   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

me res zanima kako se tretira pol otrok - kot kajuser posted image ker je slabše kot pes, pa tudi človek ni - ker ne živali niti človeka ne smeš udarit, ker si lahko kaznovan za touser posted image


Ne vem v cem je otrok slabse kot pes in v cem ni clovek. Morda je pa zgolj zorni kot iz katerega gledas na zadevo. 

in misek, kaj meniš, a se kaki boljši časi obetajo še otrokom, kot smo jih recimo tudi žene doživeleuser posted image


Predobri!  Tako dobri, da so se ze zaceli kvariti..... otroci namrec....

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 7:40:34   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

na kratko - jst sem rekla kalbotu, da za razliko od njega jst otrok ne držim trdo nonstop za roko, ne prežim 24h/dan za njim a bo padu al ne bo al kaj bo, probam jih naučita kaj je cesta, kaj je voda,........


Nimas vedno casa razlagat, vcasih tudi tisto kar probas ni uspesno.. vcasih je pa situacija "na hitro"...
Ena po riti ni vzgojni prijem, je vklop pogojnih refleksov. Ko za eno stvar otrok dobi po riti, brez kakrsne koli razlage nadlednjic ve, da tega in tega ne sme in to je zgolj pogojni refleks. Razlaga je tista, ki snov utrdi in omogoci, da vklop pogojnega refleksa ni vec potreben.

Sem proti nasilni vzgoji, me je pa strah tako permisivne vzgoje kot nam jo vsiljujejo. Bojim se, da vodi v anarhicno vzgojo, ko bodo starsi lahko samo k riti nosili otrokom. In ce tako pogledamo so ucitelji sedaj v priblizno taksnem polozaju. Otroci im lahko po glavi serjejo (za to so si tudi sami nekaj krivi, ni krivica zgolj na strani otrok) nimajo pa nobenega instrumenta, ki bi jim omogocil, da ukrepajo v zvezi s taksnim otrokom. Se z ure ga ne smes ven poslat. Ucitelji so tako najeta sila storitvenih delavcev za otroke, in kmalu bodo starsi v polni meri postali to - storitvena sila za zadovoljevanje potreb in zelja otrok (ce niso ze).


Evo se strinjam do zadnje pike.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 7:48:50   
kalbo
Ula, v evforiji nasprotovat Kalbotu te je majčkeno odneslo. Ja držimo se za roke na cesti, hkrati se pa o cesti, prehodih za pešce pogovarjamo. To je podobno kot učenje plavanja. Postopoma, al se po tvoje kar otroka v vodo zabriše in reče...plavaj.

A veš kaj je tvoj osnovni problem, to, da misliš, da so vsi otroci pod soncem do pike enaki tvojemu. Pa niso, verjemi. Pri starejšem smo se lovili in zdaj končno pogruntali, kaj pali. Pri tamali vse tisto, kar smo se naučili pri tavelkem odpade, ker ne šljivi, kaj bo pri tretjem, povem čez kako leto ali dve.

Udarcev nasploh ne zagovarjam, dopuščam pa možnost, da se v določeni situaciji to zgodi. In ta zakon bo po večini sankcioniral normalne starše, ki bodo zašli v to situacijo in niti ne bodo ne škodovali otroku, ne trpinčili otroka. Tisti, ki pa že zdaj okol ušes otroka vsakič, ko jih narobe pogleda bodo to počeli še naprej brez sankcij. Zato sem proti takšnemu zakonu, kar pa ne pomeni, da na vse kriplje zagovarjam fizično kaznovanje. Se pa sam bolj bojim demokratične vzgoje, ki to za moje pojme sploh ni, kot pa prestroge vzgoje.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 7:48:59   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80


ne hodim po obiskih tolk, sploh ne za tolk časa in na način, da si bo moj otrok kaj tam naredil. pa niti nisem tip za obiske, sploh v smislu da se z malimi otroci za cel popoldan nekan navlečem in tam pijem kavo al kva in tulim nad otroci kaj lahko in kaj ne. in s tistimi, ki se že občasno obiskujemo, smo vsi v isti situaciji približno, tko da....
a tvoj otrok na obisku odpira predale, ven vlači nože, trga rože itduser posted image po moje je pač to nekak treba preprečit, oz. pač greš domov če je res tko al kajuser posted image
men se to ne dogaja, no sej pravim nisem niti kak človekoljub, da bi nonstop okol enga folka hodilauser posted image




Tudi jaz ne hodim po obiskih in posedam na kofetih, ampak pride čas, ko gremo k starim staršem, k sestri, na dopust, na kak rojstni dan, piknik....Pa dam stavit, da tudi vi kaj takega počnete, a ne? Na dopust tudi ne hodite? Obračaš malo besede oz kar nekaj pišeš in skušaš zagovarjat. Kofe in človekoljubnost tu ne igra nobene vloge. Otrok se prej ko slej sooči z vtičnico itd nevarnostmi (da ne bo samo vtičnica predmet razprave) kjer koli in res me zanima kako mu potem dopoveš oz ga soočiš z nevarnostjo.
Moj otrok pa niti doma ne stika po omarih in ne odpira predalov, ali pa še ni v tej fazi, ali pa ga enostavno ne zanima. Prijema kljukice, odpira pa ne. Odprem mu jaz, prepovedujem mu ne, ker sem mneja da lahko raziskuje. Če smo na obisku in hodi okoli, se dotika pohištva, vprašam če lahko. Omar odpirat pa ne dovolim, četudi mu oni dovolijo, pravtako mora bit v prostoru, kjer smo mi. Rože ne dovolim trgat ali odtikat. Jih imamo doma na dosegu rok in ne mislim umikat, saj opažam, da se jih dotika samo, ko mu je dolgčas in hoče vzbudit pozornost.
Določene nevarnosti lahko umakneš, določene pa ne. Naš mali je ratal že skor terorist do psa in kaj naj zdaj še psa umaknemuser posted image . Valjda je zato potreben mal bolj trši prijem (z lepo besedo in razlaganjem ne gre, ker je šele 11 mesecev star), uporabim glasen NE in če je hudo ga tudi na silo posedem in ga skušam umirit in dopovedat, da to ne sme. Zato izvoli svetuj, kako dopovedat 11 mesečniku, da ga pes lahko ugrizne, da psa to boli, da mu ni prijetno ali ga naj po tvoje umaknemouser posted image . NI vse tako rožnato, včasih ni zadosti lepa beseda.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 7:50:55   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

na kratko - jst sem rekla kalbotu, da za razliko od njega jst otrok ne držim trdo nonstop za roko, ne prežim 24h/dan za njim a bo padu al ne bo al kaj bo, probam jih naučita kaj je cesta, kaj je voda,........


Nimas vedno casa razlagat, vcasih tudi tisto kar probas ni uspesno.. vcasih je pa situacija "na hitro"...
Ena po riti ni vzgojni prijem, je vklop pogojnih refleksov. Ko za eno stvar otrok dobi po riti, brez kakrsne koli razlage nadlednjic ve, da tega in tega ne sme in to je zgolj pogojni refleks. Razlaga je tista, ki snov utrdi in omogoci, da vklop pogojnega refleksa ni vec potreben.

Sem proti nasilni vzgoji, me je pa strah tako permisivne vzgoje kot nam jo vsiljujejo. Bojim se, da vodi v anarhicno vzgojo, ko bodo starsi lahko samo k riti nosili otrokom. In ce tako pogledamo so ucitelji sedaj v priblizno taksnem polozaju. Otroci im lahko po glavi serjejo (za to so si tudi sami nekaj krivi, ni krivica zgolj na strani otrok) nimajo pa nobenega instrumenta, ki bi jim omogocil, da ukrepajo v zvezi s taksnim otrokom. Se z ure ga ne smes ven poslat. Ucitelji so tako najeta sila storitvenih delavcev za otroke, in kmalu bodo starsi v polni meri postali to - storitvena sila za zadovoljevanje potreb in zelja otrok (ce niso ze).


Dobro napisano

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 7:57:30   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

če otroku vse odneseš od riti, kako naj se nauči, da je nekaj nevarno


eh rija nisi vsega bralauser posted image



vse te klobase pa res neuser posted image


na kratko - jst sem rekla kalbotu, da za razliko od njega jst otrok ne držim trdo nonstop za roko, ne prežim 24h/dan za njim a bo padu al ne bo al kaj bo, probam jih naučita kaj je cesta, kaj je voda, kako se tam obnašat, da nas ne povozi avto itd. pol me pa gor napada zarad tega, ker mam varovala v štekarjih in umikam nože iz pultov...no sej, čistil tak nimam, edin ksia se lohk napije, rože mi pa tud ne uspevajo, niti strupeneuser posted image sam to zame ni isto....pri dveh zelo staknjenih otrocih mam raj una varovala v štekerjih in mi dol visi a kej štorata tam okol al ne....in noben se nikol ni kaj ekstra v njih vtikoval, ker nobene fame okol tega ne zganjamo....pač je najbolj zanimivo tist kar se reče da je neuser posted image in bolj kt bi jih vlekla stran od štekerjev, pa vpila ne, pa tolkla po prstih, bolj bi blo zanimivo....tko so pač varovala, za vsak slučaj, če pa kdaj komu pade na pamet res, da bi kaj tiščal notri....




Aha, a tkole ti razumeš, kaj jest pišem. Pol te pa štekam, tale kalbo je pa res en bedak.

Bi ti pa svetoval, da še enkrat prebereš, kaj sem pravzaprav napisal, pa boš mogoče zaštekala, kaj hočem povedat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 8:56:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

na kratko - jst sem rekla kalbotu, da za razliko od njega jst otrok ne držim trdo nonstop za roko, ne prežim 24h/dan za njim a bo padu al ne bo al kaj bo, probam jih naučita kaj je cesta, kaj je voda,........


Nimas vedno casa razlagat, vcasih tudi tisto kar probas ni uspesno.. vcasih je pa situacija "na hitro"...
Ena po riti ni vzgojni prijem, je vklop pogojnih refleksov. Ko za eno stvar otrok dobi po riti, brez kakrsne koli razlage nadlednjic ve, da tega in tega ne sme in to je zgolj pogojni refleks. Razlaga je tista, ki snov utrdi in omogoci, da vklop pogojnega refleksa ni vec potreben.

Sem proti nasilni vzgoji, me je pa strah tako permisivne vzgoje kot nam jo vsiljujejo. Bojim se, da vodi v anarhicno vzgojo, ko bodo starsi lahko samo k riti nosili otrokom. In ce tako pogledamo so ucitelji sedaj v priblizno taksnem polozaju. Otroci im lahko po glavi serjejo (za to so si tudi sami nekaj krivi, ni krivica zgolj na strani otrok) nimajo pa nobenega instrumenta, ki bi jim omogocil, da ukrepajo v zvezi s taksnim otrokom. Se z ure ga ne smes ven poslat. Ucitelji so tako najeta sila storitvenih delavcev za otroke, in kmalu bodo starsi v polni meri postali to - storitvena sila za zadovoljevanje potreb in zelja otrok (ce niso ze).


samo to ni problem tega, ker se otrok ne tepe, pač pa tega da so starši overzaščitniški do otrok, da jim vse znosijo k riti, da se obnačajo kot da je otrok center univerzuma, ne samo njihovega, kompletnega, ker ker sami nimajo odnosa ne do šole, ne do učiteljev, ne jemljo jih resno in tega niti ne skrivajo, ker otrok ne vzgajajo, ker jim je dovoljeno praktično vse ( pol enkrt al pa dvakrat na mesec, ko prekipi, jih pa nažgejo, z opravičilom da je to vzgojno in da nič drugega ne zaleže), ker se jih vzpodbuja k blazni egocentričnosti, ker se jim ne prvzgaja nobenih moralnih vrednot, nobenega sočutja, ker se jih na veliko manipulira in čustveno izsiljuje.....itd. itd.

ena čez rit je samo nezmožnost starša, da se v določeni situaciji kontrolira in reagira trezno in razmišljeno. je samo sproščanje frustracij, ker vzgoja ne gre tko, kot si starš zamisli, ker je obupan, ker ne ve kaj bi. primer je samo naša ljuba cestauser posted image
saj če ti otrok skoči na cesto...kaj storiš?
skočiš za njim in ga potegneš iz ceste.
skočiš za njim, ga potegneš iz ceste in ga na kraju nasekač čez rit.
skočiš za njim in ga sred ceste, kar tam naklestiš.

v poštev prideta prvi dve varianti, če bi prišla v poštev tretja, pol bi lohk rekli da reagiraš v trenutku in da je to kao vzgoja. tko pa mislim da noben svojga otroka ne natepe sred ceste, pred avtomobilom, ki ga je skor povozil.vsak otrpoka potgne najprej iz ceste.  samo za ene se tu neha, eni pa dajo otroku še kako čez rit, ki pa nič ne doprinese k temu, da se naslednjič to ne bo dogajalo.
res me zanima, če se vsem zdi da samo ena čez rit zaleže in da je to edino sredstvo, ki  prinaša rezultate v vzgoji, zakaj pa pol so otroci taki kot so. ker če 80 % stršev otroke vzgaja z udarci, ja pol bi ja mogla bit večina otrok briljantno vzgojenih, tko pa je glih kontra.

in na živce mi gre, da se vzgojo brez udarcev takoj enači s pretirano permisivno vzgojo. ker ni res. to, da jaz svojih otrok ne tepem, še ne pomeni, da lohk men in vsem ostalim serjejo po glavi. niti slučajno. in starš, ki dobro pozna otroka, bo našel način in vzvod, kako bo otroka pripravil do željenega obnašanja. otroka pa ne moreš dobro poznat, če ga vzgajaš z udarci. ker tko se te otrok boji, ti ne zaupa, skriva zadeve pred tabo v strahu pred novimi udarci. seveda sem za demokracijo, samo to demokracijo je treba znat peljat. moj otrok ima pravice. vendar so njegove pravice omejene z mojimi in s pravicami vseh ostalih. ravno tok imam jaz pravice, in on in ti in vsi. ampak pravice vsakega posameznika so omejene s pravicami ostalih ljudi ( npr. ker imam jaz pravico do čistega okolja, to še ne pomeni da pa lohk sosedu na dvorišče vso svinjarijo kipam...). in tega se folk ne zaveda.
in otrok nikoli ne more bit enakopraven odraslemu, čeprav neke novodobne metode baje tudi to namigujejo. samo ne more bit. v določenih pogledih ima več pravic, v določenih pa manj. ne more bit enakopraven.

in vi vsi tule govorite o nekih ekstremih. se pravi da nihče od vas sicer ni za fizično kaznovanje, samo dopuščate pa možnost zanjo. ajd. samo realnost pa ni taka. realnost je taka, da večina otrok jih že od prvih mesecih dobi po prstih, po rokicah, pa eno čez plenico ( sej to pa nič ni, zarad plenice tak nič ne čuti), se jih cuka za ušeska, itd. itd. in to ne zaradi ekstremnih situacij. ampak zaradi vsakdanjih, čisto normalnih situacij, brez katerih ne gre, če imaš otroke. zaradi običajne otroške trme, zaradi običajnega in normalnega preizkušanja mej. zaradi nezavedanja nevarnosti, kar je tudi normalno, kter otrok pa se zaveda nevarnosti, tko kot odrasel? tako da tekanje čez cesto in vtikanje prstov v vtičnico zame niso ekstremne situacije. so samo vsakdanje situacije, moja dolžnost pa je, da jih predvidim iin preprečim če se le da.


Otrok se prej ko slej sooči z vtičnico itd nevarnostmi (da ne bo samo vtičnica predmet razprave) kjer koli in res me zanima kako mu potem dopoveš oz ga soočiš z nevarnostjo.


hope seveda se sooči. sej tud doma se. samo bolj kot ti prepoveduješ, bolj je zanimivo. sej si menda prebrala, ne vem zakaj morm pisat dvakratuser posted image in če vtičnica doma ni zanimiva, bo nekje na obisku še manj, ker tam je pa toliko bolj zanimivih reči, ki jih doma recimo ni. sploh na pikniku, v naravi, bo otroku težko zanimiva vtičnica user posted image

Moj otrok pa niti doma ne stika po omarih in ne odpira predalov, ali pa še ni v tej fazi, ali pa ga enostavno ne zanima. Prijema kljukice, odpira pa ne. Odprem mu jaz, prepovedujem mu ne, ker sem mneja da lahko raziskuje.


vidiš, moji jih pa. pa tudi nisem nikoli prepovedovala, samo stvari, ki ne želim da mi jih vlačijo okoli ( recimo noži pa moka itd.) so pospravljene na varno, ostalo se pa ne sekiram če vlači, ne vem zakaj nebi.

Omar odpirat pa ne dovolim, četudi mu oni dovolijo, pravtako mora bit v prostoru, kjer smo mi. Rože ne dovolim trgat ali odtikat. Jih imamo doma na dosegu rok in ne mislim umikat, saj opažam, da se jih dotika samo, ko mu je dolgčas in hoče vzbudit pozornost.


enako. in res se ne zadržujem na obiskih, kjer bi bilo otrokom tako blazno dolgčas, da bi zarad tega začeli počet neumnosti. tko pač je, z malimi otroci si ne moreš privoščit stvari, ki si jih lohk brez.

Naš mali je ratal že skor terorist do psa in kaj naj zdaj še psa umaknemuser posted image . Valjda je zato potreben mal bolj trši prijem (z lepo besedo in razlaganjem ne gre, ker je šele 11 mesecev star), uporabim glasen NE in če je hudo ga tudi na silo posedem in ga skušam umirit in dopovedat, da to ne sme. Zato izvoli svetuj, kako dopovedat 11 mesečniku, da ga pes lahko ugrizne, da psa to boli, da mu ni prijetno ali ga naj po tvoje umaknemouser posted image . NI vse tako rožnato, včasih ni zadosti lepa beseda.


a misliš da če ga boš tepla, bo korist?
naša tamala je ista. je vlačla mačko pr naših kar naprej, pa je vlačla psa karnaprej. sicer iz navdušenja, ampak seveda brez občutka. pa sem ji isto govorila da ne sme tko, pa kako mora, pa da jo bo muca okrempla in jo bo kuža ugriznil. ampak kako nej otrok ve, kaj pomeni da ga bo muca pokrempla, če ga še nikol ni? obe živali sta tudi silno potpežljivi, ker sta navajeni otrok, zato sem tudi računala s tem, da če že bo kaj, bo bolj opozorilno. da pes ne bo ravno razmesaril otroka, pač pa jo bo mogoče opozorilno zagrabil za roko. in točno to se je zgodilo. ko je šla preko vseh mej in si nikakor ni dala dopovedat, je pes šavsil po njej, jo zagrabil za roko, vendar se ji niti zobje niso poznali. samo roko ji je zagrabil. in zdaj ga pusti pri miru. oz. ga lepo boža. ravno tko mačko, k ji je enkrt naredila tri praske po roki. ampak ok, to so domače živali, ki jih poznaš in one tebe. ne dovolim pa ji tikat tujih, nepoznanih živali. oz. da se vedno prej vpraša lastnika, če lahko poboža psa itd.
ne bom ti rekla da zdej pusti, da pes ugrizne otroka, ker nikoli pa tudi pri domačem psu ne moreš vedet kako bo reagiral. oz. glede na to, da otrok nonstop vlači psa, verjetno pes ni nekaj napadalen in je dokaj potrpežljiv. pa tudi ni rečeno da bi zaleglo, pri moji pupi je, pri meni pa recimo ni. vsak pes, ki me je ugriznil, ni pustil niti malo strahu, ma naslednjo minuto sem spet reščla v neznanega psa. samo večina otrok ni takih.

kalbo ne da se mi, res neuser posted image

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 9:01:15   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

, da psa ne smeš udarit ( sej je prav, da ga ne smeš, da ne bo pomote),

Če smo že pri psih... včasih, ne vem, če še, pse vzgajajo z tepežem s časopisnim papirjem, čeprav to jaz nikoli nisem prakticirala. Psa se kaznuje tako, da ga primeš za kožo na tilniku in ga dvigneš, kar psička zaboli. Tako vzgaja svoje mladičke tudi mama psička. Ali je to fizično nasilje nad psom ali ne?

Ali je fizično nasilje, če otroka malce trše primeš za rokico, daš eno po riti? Da ne bo pomote, sem proti tepežu, zaušnicam itd. Mislite, starši, da ko otroka z besom dvignete v naročje, in ga pri tem nehote, nevede, trše primete, ne boli? Ločit morate, kaj je fizično nasilje in kaj so rahli vzgojni ukrepi. Mislim pa, da največji zagovorniki zakona največkrat dajo kakšno po riti, ker si ne upajo priznati, da to počnejo. Zakon pa ne bo rešil fizične in psihične ZLORABE ne otrok, ne odraslih. Prišlo bo do tega, da se bodo vsi vtikali v družino in njihovo vzgojo. Družina pa se bo zaprla in skrivala, kaj se znotraj nje dogaja.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 9:01:40   
kalbo
A ne da se ti al nisi sposobna normalnega komuniciranja...tud prav. Pa ne limaj mi smajlijev.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 12.10.2009 9:03:00 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 9:01:58   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

seveda sem za demokracijo, samo to demokracijo je treba znat peljat.


ulla, če 80 ob tvojem imenu pomeni, da is rojena osemdesetega leta.....si socializem zamudila....in povem ti, da je za totalen razpad vrednot in da so otroci takšni kot so, krivo ravno PREVEČ demokracije....

žal....

v socializmu smo se vsaj nekoga bali.....hja, četudi zaradi batin.....pa nismo bili kot razpuščena živina.....pa poglej zdaj....

jaz osebno nisem za toliko demokracije.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 9:04:13   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: miapia


IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

, da psa ne smeš udarit ( sej je prav, da ga ne smeš, da ne bo pomote),

Če smo že pri psih... včasih, ne vem, če še, pse vzgajajo z tepežem s časopisnim papirjem, čeprav to jaz nikoli nisem prakticirala.


še. pa ne s časopisom....kar sem jaz videla....če za-jebe, ga naklesti, ker si edino to zapomni. žal.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 9:12:48   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

da pes ne bo ravno razmesaril otroka, pač pa jo bo mogoče opozorilno zagrabil za roko. in točno to se je zgodilo. ko je šla preko vseh mej in si nikakor ni dala dopovedat, je pes šavsil po njej, jo zagrabil za roko, vendar se ji niti zobje niso poznali. samo roko ji je zagrabil


Ja, imaš res srečo, da se je pri tebi tako končalo. In upam, da premišljuješ, kako bi bilo, če bi jo razmesaril. In že bi ji mačka skočila na oči.
Prava vzgoja v tvojem primeru bi bila, da otroku dopoveš in naučiš, kako se ravna z živalmi. Da otroka naučiš, da so stvari pospravljene in da jih nima kaj vlačit iz omar. Otrok ima igrače, knjige, nekateri dvd-je, kolesa in to je njegovo življenje, ne pa vlačenje in razturavanje.
Današnjim otrokom se vse dovoli, ker je to ful dobruser posted image Malo pojdite v mesto, se vsedite v kafič in opazujte starše, otroke, najstnike. Pojdite zvečer ali ponoči v mesto, pa boste videli moderno vzgojo. Pojdite na obisk, kjer bo stanovanje razturano, mamica pa vsa shirana od nenehnega zlaganja nazaj. Če vam to pomeni dobra vzgoja, potem vsaka čast.
Je pa umetnost starševstva NAUČITI otroke (brez tepeža seveda), kaj je prav, kaj ni, kaj je moralno, kaj ni, kaj so prave vrednote, kaj niso, kakšno je socializirano obnašanje, kakšno ni. Kako živeti in preživeti.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 9:14:04   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

seveda sem za demokracijo, samo to demokracijo je treba znat peljat.


ulla, če 80 ob tvojem imenu pomeni, da is rojena osemdesetega leta.....si socializem zamudila....in povem ti, da je za totalen razpad vrednot in da so otroci takšni kot so, krivo ravno PREVEČ demokracije....

žal....

v socializmu smo se vsaj nekoga bali.....hja, četudi zaradi batin.....pa nismo bili kot razpuščena živina.....pa poglej zdaj....

jaz osebno nisem za toliko demokracije.....

Ja, v šoli smo se bali Tita, pa je samo visel na steni.user posted image

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 9:20:14   
kalbo
Ula, kaj pa če bi ji rekla, da mačke ne sme vlačit, ker to mačko boli in ji trpinčenje mačke tud fizično preprečila? Ah kje, kaj takega se pa ne sme. Itak se ti pa ne da.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 9:24:28   
Anonimen
jaz osebno nisem za toliko demokracije.....


Današnjim otrokom se vse dovoli, ker je to ful dobr


jst res ne vem zakaj to men pripisujete...madona nouser posted image

rija a teb se zdi to dobruser posted image ne vem no, jaz pač ne želim da se me otrok boji, sem pa vseeno prepričana, da zarad tega ne bo razpuščen in nevzgojen.

Prava vzgoja v tvojem primeru bi bila, da otroku dopoveš in naučiš, kako se ravna z živalmi.


sej ji dopovedujem in jo učim. samo živali sta sami mal pomagali.....ker sej no resno, a tebe ni nikol mačka pokrempla? in otroku, ki ga nikol ni mačka okrempla, ne moreš dopovdat, da ga bo in kaj to pomeni. ravno tko kot mu ne moreš dopovedat veliko stvari, dokler si jih ne izkusi.  žal. samo pol k si jih pa nekaj sam izkuse, bo pa mogoče kakšno stvar verjel na besedo, če mu boš rekel da bo tko. mogoče, ker jaz recimo nisem bla takauser posted image sam večina pa nekak je, no vsaj upam. res upam da moji otroc ne bojo tak ekstremuser posted image samo zdej ko ve, kako boli če muca okrempi, jih ne cufa in ne mrcvari več. ko jo je pes zagrabil, pa je niti bolelo ni, samo ustrašla se jeuser posted image no sej smo se vsi,. noben ni navijal zato, da bi jo pes ugriznil, da nebo zdaj kdo kaj takega naumiluser posted image ampak po vsem dopovedovanju in vlačenju stran in ko si nikakor ni dala rečt, se je en dan odločila sam naredit red. hb se je končalo tko se je, ja. lohk bi jo pa ornk ugriznil, tud to vem. sam kaj bi pa naj, al tamalo natepla, al psa zmeri zaprla nekam? a otroku odvzet vse užitke in veselje, k jih živali prinašajo do 15leta, pa še takrat ne bo vedel kako z žvaljo delat, ker mu prej zmeri vse odstranjeno v strahu, da se mu nebi kaj zgodilo.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 9:29:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ula, kaj pa če bi ji rekla, da mačke ne sme vlačit, ker to mačko boli in ji trpinčenje mačke tud fizično preprečila? Ah kje, kaj takega se pa ne sme. Itak se ti pa ne da.


eh kalbo dej nehi, zakaj me ne pustiš pr miruuser posted image

a misliš da se dveletni otrok ozira kaj na to, če mu rečeš da boli? cele ljube dneve ji tumbam, da ne sme porivat in krempit in grizt bratca, ker to boli. a naj jih fizično ločim do 20ga letauser posted image nonstop ji morem govorit, pa jo dajat stran, pa spet govorit, pa ji razlagat, pa ji dajat primere, kako je blo ko je njo kej bolelo, pa to pa ono...pe čez pet minut, k bo kakšno njeno igračo vzel bo spet zganjala teror nad njimuser posted image in isto je bilo z mačko, pa smo ji govorili, pa smo jo dajali stran, pa mačka je tko navadno sama pobegnla že pol. pa sem ji prepovedla, da sploh ne bo več božala muce, ker grdo dela z njo, pa ni da ni. samo tak otrok niti nima občtka, kako lepo ravnat z živaljo. ona je bla pač samo navdušena nad mačko, mačka seveda malo manj. in zdej zarad unih treh prask je pa mir. ne počne nič takega, kar bi mačko bolelo oz. ji blo neprijetno, no pa tudi malo večja je že pa si da tud več dopovedat. ji pa absolutno ne dovolim, da tika tuje živali. ker žival, ki je že nekaj let pri hiši je ipak nekaj drugega, kot žival ki jo srečaš na cesti.


aja kalbo pa še to, a ti veš kaj pomeni izraz trpinčenjeuser posted image in gvišno ni mačke trpinčla, ljubi bog no. mačke so trpinčli uni fanjtje, k so jim petarde v zadnjikih pržigali in žeblje zabijali v tace itd. to je trpinčenje, ne pa ko enoinpolletni otrok vlači mačko, pa jo mal bolj ne ravno nežno boža, pa jo hoče nosit okol itd. tko da ml na besede pazi, ki jih uporabljaš.

< Sporočilo je popravil ulla80 -- 12.10.2009 9:35:58 >

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 9:37:45   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80



a misliš da če ga boš tepla, bo korist?
naša tamala je ista. je vlačla mačko pr naših kar naprej, pa je vlačla psa karnaprej. sicer iz navdušenja, ampak seveda brez občutka. pa sem ji isto govorila da ne sme tko, pa kako mora, pa da jo bo muca okrempla in jo bo kuža ugriznil. ampak kako nej otrok ve, kaj pomeni da ga bo muca pokrempla, če ga še nikol ni? obe živali sta tudi silno potpežljivi, ker sta navajeni otrok, zato sem tudi računala s tem, da če že bo kaj, bo bolj opozorilno. da pes ne bo ravno razmesaril otroka, pač pa jo bo mogoče opozorilno zagrabil za roko. in točno to se je zgodilo. ko je šla preko vseh mej in si nikakor ni dala dopovedat, je pes šavsil po njej, jo zagrabil za roko, vendar se ji niti zobje niso poznali. samo roko ji je zagrabil. in zdaj ga pusti pri miru. oz. ga lepo boža. ravno tko mačko, k ji je enkrt naredila tri praske po roki. ampak ok, to so domače živali, ki jih poznaš in one tebe. ne dovolim pa ji tikat tujih, nepoznanih živali. oz. da se vedno prej vpraša lastnika, če lahko poboža psa itd.
ne bom ti rekla da zdej pusti, da pes ugrizne otroka, ker nikoli pa tudi pri domačem psu ne moreš vedet kako bo reagiral. oz. glede na to, da otrok nonstop vlači psa, verjetno pes ni nekaj napadalen in je dokaj potrpežljiv. pa tudi ni rečeno da bi zaleglo, pri moji pupi je, pri meni pa recimo ni. vsak pes, ki me je ugriznil, ni pustil niti malo strahu, ma naslednjo minuto sem spet reščla v neznanega psa. samo večina otrok ni takih.



NIkjer nisem napisala, da ga mislim tepst, da ga tepem, da sem sploh za tepežuser posted image . Daleč od tegauser posted image

No, pri psu žal nikoli ne veš in da bom jaz čakala na to, da ga bo enkrat pa šavsnil in se bo zato kaj naučil, ne hvala. To je isto, kot tukaj eni pravijo, da ga bodo riti, pa se bo naučil, da tega ne sme. Razbrala sem kot da ti prelagaš agresivnost na druge in sicer pes jo naj nauči s šavsom ali ugrizom, ti pa tako zelo proti kakemu udarcu čez rituser posted image . Eni otroka po riti in z nekim občutkom brez posledic naučijo, da ne sme terorizirat psa. Ti pustiš, da pes s šavsom in ugrizom nauči otroka, da to ne sme. S tem, da ob šavsu in ugrizu ne veš poznaš posledic, lahko jih ni, lahko pa krvava rana, iztaknjeno oko.... Pes ne gleda kam šavsne, pa tudi naj je še tako potrpežljiv in priden, nikoli ne veš ali bo šavs ali ugriz ali se psu zmeša, ali bo pes v vseh naslednjih letih videl v malemu napadalca. Nobenmu psu ni za zaupat in pričakovat, da bo samo opozoriluser posted image .

Aha sem šele zdaj videla zadnji odstavek. Očitno imaš blazno srečo, da je tvoj edete tako, kot je. Vsi pa niso taki in res ne vem kaj bi naredila, da bi bilo dete tako kot si npr ti ali da bi kljub ugrizu še naprej terorizirala hišne ljubljenčkeuser posted image Dvomim, da bi ostala še naprej hladna in z lepo besedo prigovarjala in razlagala.

Tepst otroka ne mislim, čakat, da ga bo pes ugriznil tudi ne mislim, saj s tem tudi psa psihiramo in mučimo, naučit pa je treba otroka! Zaenkrat bo to strogi glasen ne in trdo posedanje oz trdi prijem preden pride do teroriziranja, kaj drugega ne poznam, zato pa sprašujem in zato se spotikam ob take izjave.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 9:41:12   
pety78
in otroku, ki ga nikol ni mačka okrempla, ne moreš dopovdat, da ga bo in kaj to pomeni.


Kako pa naj ve, kaj pomeni, da ga lahko avto povozi, če ga ni še nikol?

cele ljube dneve ji tumbam, da ne sme porivat in krempit in grizt bratca, ker to boli.


Glede na način tvoje vzgoje in na vse dolge in široke razlage me zanima, ali ima dan pri vas več kot 24 ur?


V njunih očeh boš sčasoma postala zatežena in tečna mama, če doma deluješ na istem principu kot tu na RR.... Vsaj po prebranem sodeč...user posted image
Kmalu bosta na vse tvoje besede postala itak imuna in te niti resno več ne bosta jemala. user posted image
Mislim, da ima vse svoje meje.
Glede na to, da jima cele ljube dneve tumbaš...očitno tudi učinkovita nisi tako, kakor sama misliš.






_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 9:44:03   
pety78
aja kalbo pa še to, a ti veš kaj pomeni izraz trpinčenjeuser posted image in gvišno ni mačke trpinčla, ljubi bog no. mačke so trpinčli uni fanjtje, k so jim petarde v zadnjikih pržigali in žeblje zabijali v tace itd. to je trpinčenje, ne pa ko enoinpolletni otrok vlači mačko, pa jo mal bolj ne ravno nežno boža, pa jo hoče nosit okol itd. tko da ml na besede pazi, ki jih uporabljaš.


Pol ena po rit tud ni trpinčenje otrok, ker ponavadi je taka, da je še čuti ne, sploh pa, če ma plenice gor. Če mu kuhle na riti ne zlomiš, itak ni omembe vredno, a ne?

Seveda JE trpinčenje mačke, če jo vlači okrog enoinpolletni otrok!!!


_____________________________



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 9:46:20   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ula, kaj pa če bi ji rekla, da mačke ne sme vlačit, ker to mačko boli in ji trpinčenje mačke tud fizično preprečila? Ah kje, kaj takega se pa ne sme. Itak se ti pa ne da.


eh kalbo dej nehi, zakaj me ne pustiš pr miruuser posted image

a misliš da se dveletni otrok ozira kaj na to, če mu rečeš da boli? cele ljube dneve ji tumbam, da ne sme porivat in krempit in grizt bratca, ker to boli. a naj jih fizično ločim do 20ga letauser posted image nonstop ji morem govorit, pa jo dajat stran, pa spet govorit, pa ji razlagat, pa ji dajat primere, kako je blo ko je njo kej bolelo, pa to pa ono...pe čez pet minut, k bo kakšno njeno igračo vzel bo spet zganjala teror nad njimuser posted image in isto je bilo z mačko, pa smo ji govorili, pa smo jo dajali stran, pa mačka je tko navadno sama pobegnla že pol. pa sem ji prepovedla, da sploh ne bo več božala muce, ker grdo dela z njo, pa ni da ni. samo tak otrok niti nima občtka, kako lepo ravnat z živaljo. ona je bla pač samo navdušena nad mačko, mačka seveda malo manj. in zdej zarad unih treh prask je pa mir. ne počne nič takega, kar bi mačko bolelo oz. ji blo neprijetno, no pa tudi malo večja je že pa si da tud več dopovedat. ji pa absolutno ne dovolim, da tika tuje živali. ker žival, ki je že nekaj let pri hiši je ipak nekaj drugega, kot žival ki jo srečaš na cesti.


aja kalbo pa še to, a ti veš kaj pomeni izraz trpinčenjeuser posted image in gvišno ni mačke trpinčla, ljubi bog no. mačke so trpinčli uni fanjtje, k so jim petarde v zadnjikih pržigali in žeblje zabijali v tace itd. to je trpinčenje, ne pa ko enoinpolletni otrok vlači mačko, pa jo mal bolj ne ravno nežno boža, pa jo hoče nosit okol itd. tko da ml na besede pazi, ki jih uporabljaš.


Ok, enkrat pišeš kako tvoji otroci razumejo, kako je dovolj le beseda, kako se vse zmenite, po drugi strani pa zdaj spet pišeš, kako ji tupiš in nič ne zastopi in je mogel hišni ljublenčke vzeti vajeti v roke in skremplat, da je zdaj ljubi mir v bajtiuser posted image . Ena čez rit ob preprečitvi hud naveranosti ( ne za vsako figo) ali en ugriz je isto fizično nasilje, le da ugriz bolj boli in je še bolj krvavuser posted image , edino tvoje roke in vest nista krvavi ter boleči. Preprečiš pa v slednjem primeru ne nič. In šele zdaj vidim in se kar podpišem pod pety78

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 12.10.2009 9:50:51 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 9:50:00   
Anonimen
tukaj eni pravijo, da ga bodo riti, pa se bo naučil, da tega ne sme. Razbrala sem kot da ti prelagaš agresivnost na druge in sicer pes jo naj nauči s šavsom ali ugrizom, ti pa tako zelo proti kakemu udarcu čez rit


pa še napisala sem da ne tega razbrat. nouser posted image ma grozni steuser posted image sej sm jst tud, sej vemuser posted image
ne ne ne....mi smo ji vsi dopovedovali, pa moja mami je hotla že tko dauč, da ko mi pridemo da bo pač mačko spodila nekam, da je ja nebi pokrempla, pa psa zaprla itd. sam za to pa jst nisem bla, no....je pa le fajn da ima otrok stik ž živalmi v otroštvu, da do njih razvije nek odnos, da se nauči z njimi primerno ravnati, da se nauči z njimi lepo ravnati. tega se pa ne more, če mu ti živali umikaš nonstop, pol pa pričakuješ, da ko mu pri 10ih letih prvič pustiš primt mačko, da bo kr avtomatsko vedel kako z njo lepo ravnati.

pa še enkrat, ne govorim o teroriziranju živali, prosim vas lepo, no... moj otrok ne terorizira živali in tud zavoljo tega, da se otrok nauči delat z živalmi, nebi trpela da jih terorizira, kle pa ni debate. je pa že treba ločit med teroriziranjem, in med tem da mali otrok pač nima občutka.



(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 9:50:32   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: pety78

in otroku, ki ga nikol ni mačka okrempla, ne moreš dopovdat, da ga bo in kaj to pomeni.


Kako pa naj ve, kaj pomeni, da ga lahko avto povozi, če ga ni še nikol?

cele ljube dneve ji tumbam, da ne sme porivat in krempit in grizt bratca, ker to boli.


Glede na način tvoje vzgoje in na vse dolge in široke razlage me zanima, ali ima dan pri vas več kot 24 ur?


V njunih očeh boš sčasoma postala zatežena in tečna mama, če doma deluješ na istem principu kot tu na RR.... Vsaj po prebranem sodeč...user posted image
Kmalu bosta na vse tvoje besede postala itak imuna in te niti resno več ne bosta jemala. user posted image
Mislim, da ima vse svoje meje.
Glede na to, da jima cele ljube dneve tumbaš...očitno tudi učinkovita nisi tako, kakor sama misliš.






Si mi vzela besede iz ust. Ulla80, sama pri sebi najprej razmisli o svojih vzgojnih ukrepih, predno napadaš druge in zagovarjaš stvari, ki ti v praksi delajo strašne težave. Mišljenje, kar naj proba, se bo iz tega že naučil in potem tega ne bo nikoli več naredil, je zame zgrešeno in slabše kot ena čez rit. Mačka bo otroku samo enkrat razpraskala oko, drugega ne bo dobil. Avto ga bo samo enkrat povozil s tragičnim izidom. Umetnost vzgoje je ne stalno teženje, da nečesa ne sme, pa to še vedno počne, ampak enkrat, dvakrat razložiti, pa zaleže. Kako to storiti - vsak s svojimi vzgojnimi in pedagoškimi ukrepi.

Aja, vlečenje živali za ušesa, repe in ostale organe je trpinčenje. In tvoj otrok tpinči vaše domače ljubljenčke.


_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 9:50:59   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ula, kaj pa če bi ji rekla, da mačke ne sme vlačit, ker to mačko boli in ji trpinčenje mačke tud fizično preprečila? Ah kje, kaj takega se pa ne sme. Itak se ti pa ne da.


eh kalbo dej nehi, zakaj me ne pustiš pr miruuser posted image

a misliš da se dveletni otrok ozira kaj na to, če mu rečeš da boli? cele ljube dneve ji tumbam, da ne sme porivat in krempit in grizt bratca, ker to boli. a naj jih fizično ločim do 20ga letauser posted image nonstop ji morem govorit, pa jo dajat stran, pa spet govorit, pa ji razlagat, pa ji dajat primere, kako je blo ko je njo kej bolelo, pa to pa ono...pe čez pet minut, k bo kakšno njeno igračo vzel bo spet zganjala teror nad njimuser posted image in isto je bilo z mačko, pa smo ji govorili, pa smo jo dajali stran, pa mačka je tko navadno sama pobegnla že pol. pa sem ji prepovedla, da sploh ne bo več božala muce, ker grdo dela z njo, pa ni da ni. samo tak otrok niti nima občtka, kako lepo ravnat z živaljo. ona je bla pač samo navdušena nad mačko, mačka seveda malo manj. in zdej zarad unih treh prask je pa mir. ne počne nič takega, kar bi mačko bolelo oz. ji blo neprijetno, no pa tudi malo večja je že pa si da tud več dopovedat. ji pa absolutno ne dovolim, da tika tuje živali. ker žival, ki je že nekaj let pri hiši je ipak nekaj drugega, kot žival ki jo srečaš na cesti.


aja kalbo pa še to, a ti veš kaj pomeni izraz trpinčenjeuser posted image in gvišno ni mačke trpinčla, ljubi bog no. mačke so trpinčli uni fanjtje, k so jim petarde v zadnjikih pržigali in žeblje zabijali v tace itd. to je trpinčenje, ne pa ko enoinpolletni otrok vlači mačko, pa jo mal bolj ne ravno nežno boža, pa jo hoče nosit okol itd. tko da ml na besede pazi, ki jih uporabljaš.



ULLA, a se ne bojiš, da mu bo naredila nekaj zares. Nepreklicnega? Kaj ji boš rekla, če ti ga fenta?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
12.10.2009 9:51:46   
Anonimen
ma sej nima smisla, res neuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?