|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   steklokeramična plošča in poraba energije
17.10.2009 19:58:29   
vijolica02
Zanima me, koliko vam pokurijo elektrike vaše električne plošče. Sama imam dobre pol leta novo steklokeramično ploščo Candy 642 in sem bila zalo zadovoljna(prej sem imela samostoječ štedilnik s steklokeramično ploščo). Iz meseca v mesec se sprašujem, kako imam lahko tako veliko porabo električne energije, zato sem danes testirala moje aparate. In glej ga zlomka ugotovila, da mi je plošča v dobre pol ure porabila 0.9 kw elektrike, to mi je pa ful veliko. Priklopljeno sem imela samo eno, najprej na 9, da je mleko zavrelo, potem pa sem zmanjšala na 2. Vse ostalo sem imela izklopljeno, ker prala v tistem času nisem, hladilnik pa tudi dala odtataj.
A se vam to zdi normalno, meni se zdi ful veliko. Obstaja kakšna možnost, da se je pri montaži kaj narobe zvezalo, al je to res normalna poraba.
Hvala za odgovore in vaše izkušnje.

naj dodam še to, da v dvosobnem stanovanju 60 m2, plačujem mesečno 60 eur elektrike, dobila sem pa poračun 36 eur še za plačat. Imam hladilnik, bojler, ki gori ponoči, ko je poceni elektrika, čez teden praktično ne kuham, približno na 14 dni se peče v pečici, ki je tut stara dobre pol leta, štiripredalna zmrzovalna omara A razreda, stara eno leto, pralni stroj se pere cca. 3 runde čez vikend (porabi cca 2 kw na pranje - ga bom zamenjala, ker je star 10 let), sušilca sem uporabljala samo 1 x na teden čez vikend, luči ugašamo, skratka ful pazimo na porabo, pa še vedno tako. Men je to ful ful velik.


< Sporočilo je popravil vijolica02 -- 17.10.2009 20:09:04 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: steklokeramična plošča in poraba energije
17.10.2009 20:59:35   
sazi
Si imela vse ostalo res izklopljeno? Najbolje bi ugotovila porabo, če bi merila s tisto napravico, ki jo daš v vtičnico in potem napravo priklopiš v to napravo.

Mi imamo hišo in vse aparate nove, A ali A+ kategorije (velik hladilnik s 4 zamrzovalnimi predali, pomivalni (dela vsak dan), pralni in sušilni stroj opereta in posušita cca 3 žehte na teden). Vse luči (skoraj) imamo varčne in nekatere gorijo vso noč. Se pa grejemo in kuhamo na plin. Veliko uporabljam grelec za vodo v kuhinji.
Po novem (po poračunu) je nov mesečni znesek 25 EUR - res malo.

(odgovor članu vijolica02)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: steklokeramična plošča in poraba energije
17.10.2009 21:24:04   
Onasiss
Meni se zdi to res veliko... Pa se mi zdi, da ne zaradi plošče, ampak zaradi bojlerja. Jaz imam tudi steklokeramično ploščo, 65 m2 veliko stanovanje, računalnik gori 24/7 prav tako Tv, perem med vikendi in imamo položnico cca 30 €.

_____________________________

So what....

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: steklokeramična plošča in poraba energije
17.10.2009 21:36:57   
melanija
Jaz imam 100m2  veliko stanovanje. Elektrike na mesec plačam okoli 35 eur, s tem da kuham 2x na dan kosilo in večerjo, pomivalec 1x na dan pere, Tv je praktično prižgana 20 ur na dan, prav tako računalnik, imam dve veliki skrinji (ena je nova, druga pa ima že 15 leta- tako da precej porabi). Meni se zdi da ne plačam veliko. Grejemo se pa na drva.

(odgovor članu vijolica02)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: steklokeramična plošča in poraba energije
18.10.2009 8:56:15   
miapia
Hiša z dvema stanovanjema in dvemi gospodinjstvi. Plačamo mesečno realne porabe 35 eur.

- 4 TV, od tega je en non stop prižgan
- računalnik, non stop prižgan
- 2 pralna stroja, en dela cel vikend
- sušilni stroj: vse žehte zgolj sušim, nič ne dan na štrik
- zamrzovalna omara
- 2 hladilnika
- steklokeramik
- 2 pečici
- luči
- 2 bojlerčka v kuhinji za toplo vodo
- zunanja uporaba: luči, pranje in sesanje vozila, razna popravila oz zunanja dela

Pa verjetni sem še kaj pozabila

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: steklokeramična plošča in poraba energije
18.10.2009 20:03:06   
ledenaa
Dvomim.
Prej sušilec in bojler

(odgovor članu vijolica02)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
18.10.2009 20:09:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu vijolica02)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: steklokeramična plošča in poraba energije
18.10.2009 20:11:07   
ZARA
Ofkors, KL.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?