|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bronhitis in mleko
21.1.2010 9:59:53   
analucija
zaradi ponavljajočih bronhitisov nam je pediater rekel naj probamo ukinit vse mlečne izdelke. tako smo zdaj na sojinem mleku. me pa zanima če je imel še kdo takšen primer in kako se je izšlo?

kaj pa kozje mleko tudi pravijo da dobro vpliva na dihala.

lp


< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 21.1.2010 12:11:12 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: BRONHITIS IN MLEKO
21.1.2010 10:08:23   
ksenija12
sem imela kot majhna kronične bronhitise, ampak nihče mi ni omejil uživanja mleka,mlečnih izdelkov...to, kar so svetovali je, da je treba biti čimveč poleti v klimatsko ugodnem območju (morje, borovci itd...), veliko gibanja..pri meni so bronhitisi izzveneli sami od sebe v puberteti...nisem še slišala za to, da bi ukinitev mlečnih izdelkov pomagala...

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu analucija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: BRONHITIS IN MLEKO
21.1.2010 10:10:46   
ledenaa
In kaj ima mleko z bronhitisom?bronhitis je prehlad v prsnem košu.
Sojino mleko je zelo alergeno

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: BRONHITIS IN MLEKO
21.1.2010 10:20:03   
analucija
mleko naj bi dodatno proizvajalo sluz. je pa res tastarejši prehlajen že več kot en teden in mu ni nič. v takem času smo ponavadi že fasali bronhitis

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: BRONHITIS IN MLEKO
21.1.2010 10:27:17   
ribica.
da, mleko dela še dodatno sluz. Kozje mleko je pa priporočljivo, tako da ni ovir. Nasploh je zelo zdravo.

(odgovor članu analucija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: BRONHITIS IN MLEKO
21.1.2010 10:51:14   
Hope2
Kravje mleko in mlečni izdelki sluzijo, prevsem alpsko mleko, smetane in siri,slednji os najhujši. Pri večini ljudi ni videt kakih posledic, pri bolj občutljivih pa. Navadni jogurti oz LCA jogurti niso problematični in so celo priporočljivi. Če ima to veze z bronhitisom ne vem. Sem pa jaz zaradi svojih stalnih prehladov, smrkavega nosa in kihanja skozi celo leto, ne glede na letni čas, opustila vse mlečne izdelke in se mi je stanje poboljšalo po parih mesecih. Za bronhitis pa res nimam pojma

Imaš pa tudi riževo mleko, ovseno mleko, pa malo kombiniraš, ne rabiš samo soje. Tudi kozje lahko, vendar če je hudo, vem da se tudi tega ne priporoča

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 21.1.2010 10:52:36 >

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: BRONHITIS IN MLEKO
21.1.2010 11:08:02   
Abbott
Kaj pa mandljevo mleko? To klasično mleko naj bi res sluzilo - zaradi proizvodnje.


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: BRONHITIS IN MLEKO
21.1.2010 11:46:59   
Laubica
Kravje mleko in mlečni izdelki sluzijo, prevsem alpsko mleko, smetane in siri,slednji os najhujši. Pri večini ljudi ni videt kakih posledic, pri bolj občutljivih pa.


točno tako je to-tudi nam so to odsvetovali in od takrat kupujem še samo kozje mleko (če dobiš svežega -je zelooooooo zdravo za dihala)jaz kupim vinijo pa je tudi ok


_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu Abbott)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: BRONHITIS IN MLEKO
21.1.2010 11:54:35   
3jeMi
o ti pišuka, sploh si nisem mislila, da bi lahko tudi mleko imelo kaj pri bronhitisu...

naš malček ima tud težave (2x akutni bronhiolitis, enkrat bronhitis)... samo mali je nor na mlečne izdelke... malo sem brskala, najdla tole...

http://www.zdrava.si/kaj-znacilno-mleko-kako-ucinkuje-a-280.php


(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bronhitis in mleko
21.1.2010 12:12:10   
Katrin
Ja, tudi sama poznam deklico, ki so ji ukinili vse mlečne izdelke in stanje se je bistveno izboljšalo, celo popravilo; tako da, srečno user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu analucija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bronhitis in mleko
21.1.2010 12:25:01   
Nika v službi
Tudi nam so odsvetovali mleko in mlečne izdelke, ko je bila ta mala močno prehlajena (uradno vnetje velikih dihal). Nam so takrat rekli, da se naj predvsem zvečer, pred spanjem, izogibamo mleka.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bronhitis in mleko
21.1.2010 12:34:11   
Ryssa
Mi imamo tak primer. Sicer je bil malo bolan ampak za vsako se je zakompliciralo, aprila je imel bronhiolitis, oktobra pa bronhitis po katerem ni in ni nehal piskati. Po bronhiolitisu je pa kašljal ob naporih. Zdravniki so rekli da je to vse ok user posted image
Mi ni dalo miru in smo šli na testiranje, pokazalo alergije na vsa živalska mleka, hišni prah, pršico, cvetni prah. Mleko smo takoj zamenjali z riževim in malemu gre počasi na boljše. Najverjetneje gre za astmo v našem primeru, zdravimo se z bioresonanco.

Sojinega mleka pa ne priporočam, boljše da posežete po riževem. Sojino je res alergeno in ga naj ne bi dajali otrokom do 2. leta starosti, pa še neke hormone vsebuje.
Pa če je alergičen recimo na kravje mleko, je velika verjetnost da je tudi na kozje.

Ponavljajoči bronhitisi in bronhiolitisi so večinoma posledica alergij, katere bi sicer otroci naj prerasli. Različni alergeni vplivajo na občutljivost dihal.

Naš je recimo jeseni vsako jutro ko je spil flaško mleka, dobil prav napad suhega kašlja, kar davil se je, v pljučkah mu je hropelo, piskalo...

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bronhitis in mleko
22.2.2010 11:43:40   
Balerina
Pa še to ni nujno da ti na testiranju pokažejo da je alergičen na mleko pa se mu vseeno dela povečana sluz, ki se kaže kot da je otrok skoz prehlajen. Moj je bil tako so testirali in je bilo negativno pa smo kljub temu uknili mleko se je stanje v 14 dneh zboljšalo. Sedaj pa uživa le še kakšen jugurt ali skuto pa morda malo sladoleda.


(odgovor članu Ryssa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?