|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: bolniška za otroka-oče
26.1.2010 21:33:47   
zmajaz
Aha že razumem - glede na napisano je ravno obratno, kot sem mislila - otrok ni upravičen do DSP, je pa mama vseeno upravičena do dodatka za enostarševsko družino. user posted image

Ampak tudi v tem primeru za Tinetono ne spremeni, da ne bi bila upravičena do DSP: Otrok mora imeti najmanj 68,04 eur preživnine, da ni upravičen do DSP zase, sicer je upravičen do razlike, Tinatona pa je kot samohranilka z enim otrokom upravičena do 294,84 eur DSP oziroma razlike med svojim dohodkom in tem zneskom (v ta njen dohodek pa se NE šteje preživnina - ta se šteje v otrokov del). Tale varianta je pravzaprav še boljša user posted image : če ima Tinatona brez preživnine manj kot 294,84 eur dohodka, mora dobiti DSP za razliko. Če ima otrok visoko preživnino, potem pač ni upravičen do DSP, ampak je pa seštevek vsega skupaj potem na koncu lahko celo višji od 362,8 eur. Če pa ima otrok nizko preživnino, je pa upravičen do razlike in ona do razlike, tako da mora na koncu vseeno imeti skupno najmanj 362,8 eur, kar zdaj nima. user posted image

Evo - to bi pa zdaj moralo biti prav. user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 26.1.2010 21:39:18 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: bolniška za otroka-oče
26.1.2010 21:37:13   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: *alja*

Zdaj pa nič ne razumem!
Kaj zdaj lahko gre oče (ne gre se za lažno samohranilstvo, sta uradno ločena, urejena preživnina) na bolniško ali ne?

Pri treh otrocih res en sam težko "sfolga" te bolniške, sploh če si vzet za določen čas in se bojiš za službo.



Ce je pri locenih starsih drugace res ne vem, mislim pa, da ne (ne vem zakaj bi bilo), sicer tudi jaz ne bi mogla korstiti bolniske za mojega otroka, ker pac uradno nimava istega stalnega bivalisca. Se pred porodom se v zvezi s tem (razlicnimi naslovi) vprasala na ZZZS, kjer so mi potrdili, da to ni vec pogoj. Sicer pa je najbolje, ce sama vprasas na ZZZS.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: bolniška za otroka-oče
26.1.2010 21:45:18   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1
Ce je pri locenih starsih drugace res ne vem, mislim pa, da ne (ne vem zakaj bi bilo),

Tu gre res za nerazumevanje med pojmi stalnega prebivališča in recimo temu DRUŽINE in ste vse skupaj pomešali. Otrok, mama in oče so DRUŽINA, ne glede na to, na katerih naslovih živijo - ni treba, da so prijavljeni na istem - stalno prebivališče na ta pojem družine NIMA nobenega vpliva. Oba skrbita za otroka, za OD, vrtec itd. se upoštevajo dohodki od obeh itd., ne glede na status poročen/izvenzakonski partner in ne glede na naslov stalnega prebivališča-

Če pa se mama in oče ločita ali pa kot nezakonska partnerja "razglasita", da NISTA več par in gresta prek sodišča uredit preživnino, ti trije niso več formalna družina. Za OD, vrtec itd. se upoštevajo samo še mamini dohodki (ali očetovi, če bi skrbništvo imel oče) + preživnina. V tem primeru lahko vzame bolniško samo tisti starš, ki uradno skrbi za otroka, ker drugi v bistvu ni več del družine. Seveda je še vedno otrokov oče, ampak on ni tisti, ki vsakodnevno skrbi zanj. In v tem je ta RAZLIKA s stališča zakona. 

Se pa strinjam, da res pri kakih 3 otrocih (pa pravzaprav tudi že pri 1) in težavah z delodajlcem to ni čisto nič smiselno in je problematično. Dejstvo je itak, da EN mora dobit bolniško, pa je za ZZZS menda ja vseeno, kateri. Glavno je, da je ne bi koristila oba hkrati.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 26.1.2010 21:47:58 >

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: bolniška za otroka-oče
27.1.2010 8:45:07   
itata
zmajaz točno tako je po zakonu kot si ti napisala (in tudi jaz par postov nazaj, samo da ti "lepše" napišešuser posted image ). ampak zanima me kako je potem valerija77 napisala, da je njen bivši mož dobil bolniško za njunega otroka pa sta uradno ločena in vse... mogoče da je ZZZS dejansko postal bolj prijazen uporabnikom, ker do 30 dni bi jim res moralo biti vseeno kdo koristi bolniško, če oba plačujeta prispevke...

_____________________________

www.pravni-nasvet.si

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: bolniška za otroka-oče
27.1.2010 8:52:11   
zmajaz
Ja saj smiselno itak ni - če oče ne živi več s svojo družino, to še ne pomeni, da pa ne more otrok priti k njemu oz. on priti čuvat otroka, ko je bolan in je mama v službi.

(odgovor članu itata)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: bolniška za otroka-oče
27.1.2010 9:01:36   
ronja
Meni so rekli, da v primeru, da je otrok dodeljen materi v skrbništvo, oče ne more vzeti bolniške, če pa imata deljeno skrbništvo, pa ga lahko. Če se dobro razumeta, lahko enostavno gresta spremenit skrbništvo v deljeno, pa je problem rešen.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: bolniška za otroka-oče
28.1.2010 12:20:53   
itata
zanimivo. tole kar je ronja napisala zveni še najbolj smiselno.
dejansko mislim, da se je kle zakonodajalec malce "zmedel"... najprej je lahko bolniško za otroka vzela samo mama (res precej let nazaj), potem je pisalo, da ima roditeljsko pravico tisti, kateremu je dodeljen otrok... kar je itak grozna dikcija, kot da je drugi zdej nehal bit mama / oče... potem so to spremenili, da oba izvršujeta skrb in varstvo nad otrokom, ne glede na to s kom otrok živi, potem so uvedli očetovski dopust, potem so še to z bolniškami kvačkali in se mi zdi, da je vse skupaj mal zmedeno pa vsaka stvar v svojem zakonu.

_____________________________

www.pravni-nasvet.si

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 32
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?