|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  221 222 [223] 224 225   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
20.1.2010 8:42:45   
ljupka
Dober dan dvojne nosečke!Kako ste?Vidim da ste si uzele dva dni odmora!

Jaz grem danes po inzulin,ni mi ratalo z dijeto,je slatkor previsok!Sem se pa čist sprijaznila s tem!Saj še dva ,tri meseca pa bo!Koliko poznam svojo G me bo poslala prej rodit,ker pri meni je to kr navada!Pri Ani sem tudi imela slatkor otkrit v 36T me je poslala v bolnico v 37t so pa sprožli porod,nekaj takega pričakujem tudi sedaj!
3.2.imam pregled pa mi bo povedala ,kaj bomo naredile!
Kakšne iskušnje imate tiste,ki ste to že dale čez?
Shadow si normalno rodila?Kako je bilo z otrokoma,sta bila normalno velika?Sta  bila kaj bolna?So te pustili donosit,ali si šla kaj prej rodit?
Mama me je prestrašila,da je slišala ,da dojenčkom jetra raspadejo ,da so lahko nevem kakšne okvare!
Pri Ani so mi pozno otkrili ,a verjetno sem imela že kaj prej,pa ni bilo z njo nič narobe!
Zdaj me najbolj skrbi da bi bilo z njima kaj narobe!Možna je dihalna stiska,prevelik plod!Kaj še?

Se opravičujem ker težim!
Lepo se imejte,uživajte v nosečnosti!

(odgovor članu buši2)
Neposredna povezava do sporočila: 5551
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
20.1.2010 10:32:00   
BarbiG
Pozdravljene še z moje strani. Meni se stanje izboljšuje, slabosti zginevajo se pa povečuje živčnost, saj imam v petek nuhalno.

Ljupka, kar se sladkorne tiče, ti žal ne morem pomagat, ker nimam s tem nobenih izkušenj. Verjamem pa, da bo s tvojima otročkoma vse v redu. Bolje inzulin kot pa da je potem s tabo ali pa z otročkoma kaj hudo narobe.

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 5552
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
20.1.2010 20:23:30   
Shadow
Ljupka, kar mirno, vse bo v redu! Namesto, da bi si trikrat dnevno popravljala ličilo na obrazu, si boš pač trikrat dnevno insulin dala. user posted image

Glej, jaz sem rodila v 36. tednu, porod se je začel spontano, rodila sem vaginalno in z otrokoma je bilo vse ok. Nič inkubatorja, nič od niča. Prvo noč so ju imele sestre v topli posteljici (pač iz preventive, če bi slučajno kaj bilo...), potem pa sta bila ob meni in 5. dan po porodu domov. Jetra imata še cela user posted image Veliko bolj nevarno za otroka je, če ima mamica neurejen sladkor, kajti v tem primeru pa res lahko njuna teža preveč narašča in s tem ogroža vitalne organe. Insulin pa jima ne bo škodil, brez skrbi.


(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 5553
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
21.1.2010 9:13:23   
gapii27
jutro

brrrr je mraz in megla.. bo treba počasi vstati in nekaj pojestiuser posted image

caw

(odgovor članu Shadow)
Neposredna povezava do sporočila: 5554
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
21.1.2010 9:24:17   
ljupka
Shadow hvala,si imela prav ni nič hudega,saj se nič ne čuti da se pičiš,in igla je majhna,mi je kr odleglo!
Kako sta bila pa velika in teška pri 36t?
Jas sem svojega prvega otročka rodila tudi v 36t in to čist spontano ,pa je imel kr 2860g in 49cm,sam se bojim da bosta dvojčka manjša,sam se verjetno tudi na to navadiš in hitro zrastejo!
Koliko enot si pa imela?
Najprej so mi dale dve,sam to bo verjetno premal,sam me je opozorila,ker moram iti jutri se pokazat,da bo najbrž dvignila ,da ne bo nič hudega tudi če pridem do 20!

(odgovor članu gapii27)
Neposredna povezava do sporočila: 5555
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
21.1.2010 9:56:30   
Shadow
Ljupka, težka sta bila 2400g in 2350g, velika pa oba 45cm. Kar ok za dvojčka.
Enot sem pa imela na začetku 2-3, na koncu pa meni se zdi 6-7, tu nekje.

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 5556
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
21.1.2010 13:55:55   
t*e*j*k*a
Hej¨!!

Pri nas spet pada sneg, jaz pa čakam Jana, da se zbudi in da greva k kosilu. Danes bova verjetno kr notri, ker ga neki prehlad daje in zdej ko spi je tud celi prepoten. to pa pomeni, da se res z nečim spopada.

Mi smo drugače ok, še vedno 3v1. Mormo ostati tako vsaj še dva tedna, ker naši prenavljajo hišo in bodo pri nas, tko da morjo to prej zrihtat preden bojo dojenčki pri hiši. Čez dva tedna bomo pa itak že v 37 tednuuser posted image . Jaz še zdej nimam spakirane torbe za v P (sej vem groza od groze), cotike so pa že večinoma oprane.

Uživajte v snegu, mi bomo bolj drugo letouser posted image

(odgovor članu Shadow)
Neposredna povezava do sporočila: 5557
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
21.1.2010 15:22:51   
nokes
ljupka, tudi jaz sem bila na inzulinu. tako kot šedou, ni panike, otroka sta bila čisto okej in tudi jaz sem vse skupaj nekako prenašala. če bi brala poste za nazaj, bi lahko prebrala, kako me je frustriralo to, da karkoli sem pojedla, mi je pokazalo previsok sladkor. vedno. pa sem zelo pazila in se držala diete. pol pa je bil božič in kosilo, pa sem si nadevala pirejček, pa pečenko, pa mal tortice počez, sem si rekla, kar bo pa bo. in sva šla lepo počasi peš proti domu, cuker pa nizek!!!! hja, sprehodi fuuuul znižujejo sladkor. če imaš možnost in si še toliko mobilna, ti to priporočam.

z otročkoma bo vse okej, ne skrbi. mal je tečno to, z inzulinom, pa se boš navadila in kmalu bo vse za tabo.

aja, rodila pa sem v 34 6/7, oba čez 2 kg, brez problemov.

_____________________________

nokes

(odgovor članu t*e*j*k*a)
Neposredna povezava do sporočila: 5558
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
22.1.2010 10:17:34   
ninčy
Hojla vse bodoče mamice dvojčkov. Na facebooku smo ustanovili skupino staršev dvojčkov, kjer predvsem potekajo debate, kako in zakaj spremeniti zakonodajo, da bomo tudi mi imeli enake pravice kot starši enojčkov. Pridružite se!

http://www.facebook.com/group.php?v=app_2344061033&gid=262005539068#/group.php?v=wall&gid=262005539068

_____________________________

Štorklja je malo prehitela ... Jan in Žan sta prišla 7. 9. 2009.

(odgovor članu nokes)
Neposredna povezava do sporočila: 5559
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
22.1.2010 11:05:05   
gasilka
Pozdravljene!
Tudi jaz sem ena izmed vas, 28. julija pričakujeva user posted image user posted image .
Za enkrat je z nami vse o.k.  sem pa v 13/2  tednu.

NS uredu, imata vsak svojo posteljico to se pravi da sta dvojajčna ,  za spol ni nič rekla jaz jo pa potem tudi nisem spraševala ker mi je vseeno kaj bo samo da bosta zdravauser posted image , NS je v glavnem v mejah normaleuser posted image

Ja pa čestitke vsem mamicam ki ste že rodileuser posted image user posted image

BarbiG Želim ti vse dobro na NS !


< Sporočilo je popravil gasilka -- 22.1.2010 11:15:29 >

(odgovor članu ninčy)
Neposredna povezava do sporočila: 5560
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
22.1.2010 18:29:36   
BarbiG
Gasilka pozdravljena. Si malo pred mano tako da bove skupaj navijale ena za drugo do konca, da zdržive čim dlje 3 v 1.

Danes na nuhalni je bilo vse OK. Oba sta živahna, da je kaj, tveganje za downov sindrom minimalno in zaenkrat ni znakov, da bi se lahko razvil zgodnji TTTS sindrom. Smo bli dons tolk veseli.

(odgovor članu gasilka)
Neposredna povezava do sporočila: 5561
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
25.1.2010 9:17:44   
t*e*j*k*a
OJ!

KAj vse spite ali ste vse šle v P?

Mi še kr čakamo kdaj bo, v petek imam pregled pri G, potem imam pregled še drugi petek in potem dobim datum za sprejem in CR. Tko da malo več kot dva tedna še in bo.
Čao

(odgovor članu BarbiG)
Neposredna povezava do sporočila: 5562
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
25.1.2010 9:56:47   
gapii27
jutro

mi se prpravlamo za pregled pr cerarju... pa da vidimo kaj bouser posted image

se pol javim, cawci

(odgovor članu t*e*j*k*a)
Neposredna povezava do sporočila: 5563
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
25.1.2010 11:05:20   
crvicek
BarbiG user posted image user posted image user posted image user posted image za nuhalno!

Gasilka, dobrodošla! user posted image user posted image user posted image

Ljupka, kar korajžno! Saj so ti že dvojne mamice napisale, da kljub sladkorni je bilo s user posted image user posted image vse vredu, tako da verjamem da bo tudi s tvojimi. Ni kaj, za dobro naših user posted image user posted image bomo vse potrpele, ne!

Mi pa imamo jutri pregled, ko bom točno 34 tednov. Sem kar malo nestrpna, ker bomo premerili malčke in ocenili težo in se pogovorili o CR. Eden od malčkov še kar vztraja v medenični legi in ne verjamem da se bo še uspel obrniti.

Drugače kako se kaj počutite Tejka, Gapii? Vam kaj zatekajo noge in roke? Meni je že kar mučno, komaj se obračam in premikam, pa zadnje tri dni sem otekla v noge in roke, tako da mi vsak zvečer možek zmasira noge, drugače ne spim, tako me bolijo. No, danes sem sicer dobro spala, ma drgač pa kar veliko dežuram in spim na obroke.
Aja, pa katero tišči pod rebri?  Meni je to od vsega še najhujše. Tako me tišči na levi strani pod rebri in G je rekel da je zaradi tega ker je trebušna predpona tako visoko in pritiska v rebra in da naj kar še malo potrpim, saj bo baje še hujše, dokler se otroci ne spustijo v medenico.user posted image user posted image Kaj čmo, bomo pač zdržali, samo da bodo user posted image user posted image čimdlje na toplem!

Lepo se mejte, pa srečno pri Ceraju Gapii!!!! user posted image


_____________________________

Najini princeski raseta...

(odgovor članu ninčy)
Neposredna povezava do sporočila: 5564
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
25.1.2010 12:15:15   
meta22
no, da se še jaz včlanim na to stran.

sem srečka nosečka baje enojajčnih dvojčic. PDP imam 26.3.2010 ,pa imam občutek da bo prej (zakaj le?user posted image user posted image user posted image )

do sedaj problemov skorajda ni bilo, razen ogroooomnega trebuha že v 4 mesecu nosečnosti.  za konec pa sem fasal nosečniško sladkorno (katero trenutno še obvladujem z dieto).

Malidve sta zelo aktivni, tako da mi trebuh neprestano valovi in se premika. Pa kolcata zelo radi, če ne ena, potem druga. a ma kera tudi s tem opravka?

drugi teden imam po dolgem času UZ, tako da že komaj čakam da vidim naše pikice in se potolažim da je vse ok.

meta

(odgovor članu crvicek)
Neposredna povezava do sporočila: 5565
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
25.1.2010 14:21:27   
t*e*j*k*a

crvicek jaz imam otečene samo noge, ampak te zelo. Niti ponoči oteklina ne izgine, tako, da svojih starih gležnjev sploh ne poznam več. Po eni strani komi čakam, da se rešim tega trebuha, ker je že res zoprno, ampak moremo gledat tudi na to, da bosta pikeca vsaj do 37 tedna notri. Gapii ti si že skkor tamuser posted image user posted image user posted image !!

Kolcanje-prisotno vsak dan, včasih eden, potem drugi,... se spomnim, da je Jan tud nonstop kolcal, še potem ko je bil dojenček.

(odgovor članu meta22)
Neposredna povezava do sporočila: 5566
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
25.1.2010 19:28:00   
meta22
no, potem res nimam samo jaz teh težav. no saj niso ravmo težave. samo včasih pa kar malo pomisliš če je kaj narobe.
jaz z zatekanjem hvalabogu nimam, zaenkrat še težav. tudi pri prvem jih ni blo, tako da glede tega ne vem svetovati.
me pa zanima tiste ki ste že proti koncu, če ste imele kaj težav z zatrdevanjem trebuha. se mi zdi, da če ležim je v redu. kadar pa se kaj premaknem ali vstanem pa mi kar otrdi. in to po ves dan. pa nič ne boli samo tak čuden filing. no tu pa tam mam kak krč ki je kar močan. mi je G svetovala magnezij in če bo hudo spasmex, ki ga le poredko vzamem. se bojim da bi dobila že redne popadke. moram še malo zdržati.
dobim pa včasih tudi brce n mednožje. in to tako nizko doli, da kar resno mislim da mi bo noga ven pogledala. kakšne imate s tem izkušnje. ker mene je začelo kar nekam vse dol vlečti zadnje čase. pa se bojim da je vse skupaj že prenisko.
huh sem se razpisala!!!

fajn spite in božajte bušije da bodo čim dlje rasli.

meta


(odgovor članu t*e*j*k*a)
Neposredna povezava do sporočila: 5567
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
25.1.2010 19:33:20   
gapii27
mal pozno ampak še sn tu user posted image

takole: če ne bi bila na gorenjskem bi me danes not zadržal, da se ne bi vozla in rogaške gor.... je reko da on bi jih ta tedn že ven spravil... pol pa je reko da bomo naredli še eno kontrolo v ponedeljek in da ostanem not, da mi sprožijo porod (ponedeljek, torek)... je reko da nimata več placa kam rasti in da je brezveze da sta not ker ne rasteta več...
tak da čakamo ponedeljek, če se samo prej kaj ne sproži... upamo in navijamo za soboto ko je polna luna in ima moj huny rojstni danuser posted image
nogica je še vedno krajša ampak ima pravo obliko tako da je dobro prekrvavljenauser posted image

imela sem CTG... ni bla glih ravna črta... ene trikrat je poskočila na 80 in več... če se bo samo sprožlo tolko boljše, da ne bojo teh umetnih popadkov šopal....

hvala za pestke...

(odgovor članu t*e*j*k*a)
Neposredna povezava do sporočila: 5568
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
25.1.2010 19:51:04   
meta22
gapii držimo pesti da bo čim prej in sveda vse ok in hitro potekalo. moram te pohvalit tudi jaz da si tako dolgo zdržala!!!user posted image user posted image user posted image verjetno nimajo res več kam rasti bogi pikeci.

no, pa držimo vsi pesti za soboto. user posted image user posted image user posted image

a je še katera tako blizu rima kot ti tukaj?

(odgovor članu gapii27)
Neposredna povezava do sporočila: 5569
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
25.1.2010 20:27:19   
gapii27
hmm ne vem če je kira že blizu.... kaka dva tri tedne za mano se začne... nekatere so pa nas že prehitele :)

(odgovor članu meta22)
Neposredna povezava do sporočila: 5570
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
26.1.2010 8:31:15   
BarbiG
Uau, Gapii super, zdej boš pa res kmal lohk začela cartat svoj dvojni zaklad. Držim pesti. Pa kapo dol, ker si tolk dolg zdržala 3 v 1. Jaz si tud želim do tko daleč pridet. Upam, da mi uspe.

(odgovor članu gapii27)
Neposredna povezava do sporočila: 5571
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
26.1.2010 9:18:44   
gapii27
seveda vam bo uspelo... se mi zdi da je mene blo skoz strah pa je vedno blo vse ok... sam pozitivno naprej babeuser posted image


jutrooo

(odgovor članu BarbiG)
Neposredna povezava do sporočila: 5572
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
26.1.2010 9:47:29   
country
Jutro,dvojneuser posted image !

gapii srečno v rim, pa zdrava otročka!

meta22 meni tudi otrdeva trbuh ko vstanem in če sem kaj preveč okoli. Pa pravijo,daje vse ok dokler ni redno in z bolečinami.

ljupka srečno s sladkorjem, pa upam, da so te ostale punce potolažile.

Sta pa tudi meni že težka ratala. Do sedaj mi ni bilo panike, kljub temu, da imam že nekaj časa ogromen trebuh. Ampak zdaj sem pa utrujena že zgodaj popoldne. Važno, da je s pikcema vse v redu. Komaj čakam na naslednji pregled v ponedljek. Upam, da bo še vedno vse ok.

Držite se vse ostale!

(odgovor članu gapii27)
Neposredna povezava do sporočila: 5573
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
26.1.2010 13:45:30   
t*e*j*k*a
Hoj!

Meni jetrebuh najbolj otrdeval nekje med 18 in 20 tednom, pa potem spet pri tridesetem tednu. Vmes je bil mir, pa zdej tudi ni otrdevanja, mogoče 4x na dan, kar pa v polnem 35 tednu mislim da ni nič.

Punce, itak da boste zdržale. Ne se dat.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu country)
Neposredna povezava do sporočila: 5574
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
27.1.2010 8:38:56   
meta22
dobro jutro!!! kje ste?

gapii si še z nami?

tudi jaz včasih močno dvomim da bom zdržala tako dolgo kot gapii. kapo dol. sem doma, pa sem tečna sama sebi sto na uro. pa vsake premike pa brse čutim in mislim da je kaj narobe. zdaj mi je še ta trebuh začel otrdevati, pa me je kar strah. posebej ponoči. vem da pretiravam, ampak ne delam drugo kot se sekiram. moram se malo skulirat!! eh, že sem malo zatežila.

country a tebe tudi kaj dol tišči, ko praviš da sta težka? tudi jaz moram popoldne obvezno eno uro zaspati drugače je štala. hvalabogu ponoči kolkotolko spim. super da imaš v pon pregled. a maš UZ?

tejka pa tvojo stanje?

no, da vas malo zbezam da kaj napišete.

meta

(odgovor članu t*e*j*k*a)
Neposredna povezava do sporočila: 5575
Stran:   <<   < Prejšnja stran  221 222 [223] 224 225   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  221 222 [223] 224 225   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?