|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zlomljena očala- kdaj spet na napotnico
11.2.2010 16:20:35   
**Tinkara78**
Hčerka mora obvezno nosit očala zaradi okvare steklovine. Danes smo očala zlomili.

Po kolikem času spet pripadajo očala-stekla na recept? Je to po enem letu, dveh!? Stara je pet let.

Zlomljen je okvir. Ker pa v kratkem imamo ponovem pregled (bi jo morali res pregledati v par dneh, ker še ni bila brez očal dlje kot dva dni) ne vem, če ne bi zamenjali istočasno tudi dioptrijo v kolikor bo potrebno.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zlomljena očala- kdaj spet na napotnico
11.2.2010 18:14:38   
daša
Pripadajo na eno leto.
Pri nas smo isto imeli nesrečo, Pa smo zamenjali okvir na lastne stroške. Ko smo po enem letu imeli pregled in dobili napotnico za nove, smo pa v stari (zamenjan) okvir samo nova stekla dali (ker je bila druga dioptrija). Optik pa nam je poračunal povračilo, ki ga da zavarovalnica za stekla in okvir (tako, kot je na napotnici pisalo), pa smo  takrat potem manj plačali.

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zlomljena očala- kdaj spet na napotnico
11.2.2010 20:40:08   
živa
A zihr na eno leto? A to velja za otroke?

Ker se mi zdi, da je za odrasle na dve leti.

Če katera ve, bom vesela informacij. Poleti sem namreč dala delat sončna očala z dioptrijo, zdaj pa bi rada zamenjala tudi "navadna" očala. No, saj aprila rodim in bi jih potem itak menjala po porodniški, ampak če bi bilo pa možno zamenjati na napotnico po enem letu, bi bilo pa sploh preprosto user posted image .

Lp,

živa

(odgovor članu daša)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zlomljena očala- kdaj spet na napotnico
11.2.2010 20:43:11   
tosja
Saj tistih 33 evrov,ki jih plača zavarovalnica pa spet ni vaaauuuuuuuuuuuuuuuuuuu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zlomljena očala- kdaj spet na napotnico
11.2.2010 20:45:01   
Leela
za odrasle je 2 leti. Če se spremeni dioptrija pa že prej.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zlomljena očala- kdaj spet na napotnico
11.2.2010 22:54:50   
Nežka.
Za otroke do 15 leta na 1 leto, za odrasle na 2 leti. 

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zlomljena očala- kdaj spet na napotnico
12.2.2010 8:11:02   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: tosja

Saj tistih 33 evrov,ki jih plača zavarovalnica pa spet ni vaaauuuuuuuuuuuuuuuuuuu user posted image user posted image user posted image


Verjemi, da so očala zelo drag šport. In tega ne špilamo zaradi lepote. Okvirji pri nas so cca. 100 eurov in če mi pripada na napotnico ne vem zakaj bi plačevala še stekla v kolikor ne dobim čisto istega okvirja. IN stekla so dražja kot 33 eurov.

Glede na to, da ZZZS marsikje špara in smo za hčerkine bolezni xx zdravil plačali bom to kar ZZZS daje VZELI.

< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 12.2.2010 8:13:20 >

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zlomljena očala- kdaj spet na napotnico
12.2.2010 18:41:23   
nananaja
Jaz vedno na dve leti vzamem očala z receptom, je pa res, da je okvir tudi kar strošek, vsaj 100€.
Problem nastane pri otroku, ki mu pripada recept na eno leto, otrok pa jih zna uničiti prej (bodisi zlomiti okvir bodisi obdrgniti stekla). Meni je mama vedno shranila stara očala, če sem nova polomila. Moja svakinja hčerki vedno, ko dobi recept, kupi nova, prva leta pa je redno med letom morala kupiti še ena očala, če so bila stara očala še dobra, jih je shranila.
Je pa še ena možnost, da greš k optiku, ki ti je ta zlomljena očala delal, mogoče se okvir da začasno popravit. Meni jih je optik, pri katerem sem nazadnje kupila očala, popravil zastonj.


(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zlomljena očala- kdaj spet na napotnico
4.12.2010 13:20:44   
marušar
Pri nas sem se pa jaz usedla na očale od naše Nine. Pa sem se tako krivo počutila, da sem ji morala kar nove kupit, saj se niso dale popravit. Nekaj čez 350 EUR škode, pa v teh časih. Potem mi je pa enkrat prijatelj povedal, da se mu je že isto pripetilo. Dal mi je naslov od laboratorija in  po pošti sem jim poslala. V slabem tednu sem jih dobila že nazaj in sedaj te uporablja pri igri, športu..., pa čeprav so jih tako popravili , da se niti nič ne vidi..Tukaj je tudi povezava      http://www.popravilo-ocal.si/   

lp

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?