|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: stiki z očetom
19.2.2010 12:25:08   
Anonimen




Ja, takim je to razlika med preživetjem in med tem,d a gredo pod most. Ampak mi govorimo o povprečnem, skromnem slovencu (otroku), kaj si zasluži - da fotr plačuje resničnih pol ali ne? V zgornjem primeru bi bilo še bolj prav, da če mama ne zmore in životarijo v revščini, da moški, oče plačuje več kot mama, torej vsaj 300. Saj mu gotovo ostane več kot 400 za preživet, saj nekatere trdijo, da je to več kot preveč za preživetje. user posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: stiki z očetom
19.2.2010 12:45:36   
Pi-kica 1
Po moje se vi ne pogovarjate o istih stvareh. Če šteješ k stroškom za otroka samo položnice za vrtec, hrano, obleko, stroške za kake dodatne dejavnosti, potem je seveda 200 evrov dovolj ali celo veliko. Ko pa prišteješ še stroške za stanovanje, elektriko, ogrevanje, vodo, bencin, opremo za sobo, posteljnino... itd., pa naenkrat postane to malo. Le da tiste mame, ki niste nikoli živele same z otroki, hvala bogu na stroške ne rabite pogledat s takega stališča. Tiste, ki smo to dale skozi, pa smo žal morale. So mi na sodišču hitro odprli oči.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: stiki z očetom
19.2.2010 13:13:10   
ronja
Moj nasvet - rešuj velike probleme po delih - torej v tem primeru:

če ti je odveč tole pakiranje in pranej cot, ga vprašaj, če mu je prav, da imata nekaj oblek kar ves čas pri njem, da ni treba ves čas skrbet zato - ne tebi, da daš zraven, ne njemu, da jih vrača in da ju ima on v kaj preoblečt. Zelo verjetno bo za. Potem spakiraj en kupček oblek, ki jih bosta imela pri njem - midva sva dala cotke tudi k babicam in dedkom, da ni treba ves čas nekaj s sabo nosit (ne komplet garderobe, da se razumemo, ampak toliko, da ju lahko preoblečemo, če se polijeta/polulata, se pa najde - pa včasih še kak nečak rabi ali obratno - niso pa to ravno dizajnerski kosiuser posted image ). Saj danes res ni tak problem dobit kake stare cotke, pa za doma so čisto v redu... Ne vem pa, kako je v zakonu to določeno, po svoje je res žalostno, da morajo bit za to zakoni...user posted image user posted image

Potem nehaj likat njune obleke, njima je vseeno, opere se vse čisto v redu, tako da ne rabiš likat zaradi higiene in je brezveze, da tratiš svoj čas za nekaj, kar ti ni všeč delat, pa nima nihče nič od tega. Rajši tačas nameni nečemu, kar rada počneš: ni treba nujno otrokom, lahko svojemu hobiju ali novemu partnerju - boste meli več od tega kot če boste gledali zlikane obleke na 2,5 in 1- letnem otroku (itak so zlikane in čiste točno 5 minut, pod pogojem, da v teh 5ih minutah ne jeste, ne ustvarjate, itd...user posted image )

Kar se denarja tiče: če bi ga rada vprašala pred 18., potem začni nekak tako: "oprosti, saj vem, da še ni 18., samo navadno mi nakažejo iz tvoje službe že prej, pa me je samo zanimalo, ali se je kaj zmešalo ali bojo samo kasneje nakazali. Ker sem tudi jaz precej na kantu" tako nekak - pa verjetno ne bi tako nazaj odgovoril. Zdaj ko bo brezposelen, boš gotovo morala bolj gledat na denar, tu nimaš kaj - to bi bilo isto tudi če bi še živeli skup.

Preživljat mislim, da ga nisi dolžna. Tvoj novi partner je seveda lahko na istem parkirišču in če ga to moti, mu pač poveš, da imata vsak svojega novega partnerja in s tem se bosta pač morala navadit živet. Ti boš sprejela njegovo novo partnerico, on pa tvojega novega partnerja. Tu se jaz ne bi kaj dosti pogajala.

Kar se preživnine tiče, je taka določena in če jo hoče spremenit, se mora tožit zanjo - ne vem, zakaj je taka določena, nimam pojma, kakšne ima on dohodke. Vseeno pa se mi zdi, da se da preživet - mi porabimo vsi 4je nekje okoli 900E na mesec - pride res malo več kot 200 na enega, ja, ampak bi lahko tudi kaj omejili; mislim: imam svojo ljubo revijo, ki je kar draga, ker pride iz Finskeuser posted image , recimo, si kupim blago (ok, potem mi ni treba oblek, ampak vseeno), lubi ima svoj basket, tamalima kupiva igrače, ju peljeva kam,... ne jemo samo zeljauser posted image . Tako da se bi dalo prit skozi z manj - je pa res, da ne plačujemo najemnine in imamo male stroške, ker živimo na malem in v bloku. NI se mi treba rihtat za v službo in imava en avto, čeprav sva oba zaposlena - pač grem z biciklom (mam službo samo 5km daleč, on pa dobrih 10, pa še ni kolesarske tam - in gre vseeno tudi on dostikrat z biciklom) Smučamo seveda neuser posted image . Gremo pa na morjeuser posted image (pa hrano v gl. sabo nesemouser posted image ).

Je pa tudi res, da sta še mali in kasneje ta znesek ne bo dovolj in ko bosta bolj rabili razne ekskurzije, šport, glasbeno šolo, itd... kot pa mene več časa doma (ker bosta itak tudi onidve v šoli, ju to ne bo glih ne vem kako prizadelo), bom delala spet polni delovni čas. Taki mali pa dejansko ne pojejo ne vem kako ogromnih količin hrane (res pa je, da kruh pečem sama, kar se kar precej pozna).

Skratka, da se, ampak samo, če živi več ljudi skupaj - čim manj ljudi je v gospodinjstvu, več pride na enega - ker stroški so zelo podobni - stanovanje ogrevaš, tudi če živiš sam, mogoče za otroke kako stopinjo več, samo ne bistveno. Hrane večinoma pojemo veliko več odrasli in otroci ne prinesejo takega velikega deleža... in v bistvu tudi avtorica zdaj živi z nekom in imajo 4je skup gospodinjstvo - torej podobno kot mi...

tud jst sm ze racunala, da bi se mi veliko bolj splacalo NEdelat!

To sem vedela, že predno sem začelauser posted image . pa kaj potem? saj ne delam zaradi denarja! No, vsaj ne samo zaradi njega - je pa dobrodošeluser posted image . Mogoče se bo kdaj kasneje bolj splačalo delat tudi iz finančnega vidika, do takrat bomo pa dostojno preživeli s tem, kar pač imamo.user posted image

(odgovor članu *Sinty*)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: stiki z očetom
19.2.2010 13:30:10   
baguSka


tud jst sm ze racunala, da bi se mi veliko bolj splacalo NEdelat!


To sem vedela, že predno sem začelauser posted image . pa kaj potem? saj ne delam zaradi denarja! No, vsaj ne samo zaradi njega - je pa dobrodošeluser posted image . Mogoče se bo kdaj kasneje bolj splačalo delat tudi iz finančnega vidika, do takrat bomo pa dostojno preživeli s tem, kar pač imamo.user posted image


blagor tebi.... jaz bi tud rajsi delala nekaj kar me veseli, ampak potem bi mela se manj denarja kot ga imam oz bi sla verjetno ze kr v globok minus... user posted image tko pac moram delat kar me ne veseli, za nek bogi denar, da imam vsaj za stroske.... glih za glih!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: stiki z očetom
19.2.2010 13:32:09   
baguSka
tko pac moram delat kar me ne veseli, za nek bogi denar, da imam vsaj za stroske.... glih za glih!


aja, ce pa tega nebi pocela oz nebi pocela nic, bi pa dobila vec in se lahko bi delala kar bi zelela: hodila v hribe, risala, slikala, jahala, pletla jopice in sivala hlace in delala otroke v miru... user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: stiki z očetom
19.2.2010 13:49:45   
ronja
blagor tebi.... jaz bi tud rajsi delala nekaj kar me veseli, ampak potem bi mela se manj denarja kot ga imam oz bi sla verjetno ze kr v globok minus... user posted image tko pac moram delat kar me ne veseli, za nek bogi denar, da imam vsaj za stroske.... glih za glih!

No, saj za stroške imamouser posted image , celo našparat sva uspela nenormalno veliko laniuser posted image (za naše razmere pač). Letos seveda ne bo šlo tako, saj imava precej manjše dohodke, ampak vsaj nekaj bi rada. S tema službama, ki ju imava, seveda. Vendar ko sva na pamet računala, če jaz ne bi hodila v službo in bi me on prijavil kot vzdrževanega člana in bi imela še socialno, bi dobila precej več kot zdaj, sva rajši nehala računatuser posted image . tako pač je - če je država socialna, so vedno taki problemi. Če bi se šla lagat, da ne živiva skup, bi bilo pa sploh finančno ugodnejeuser posted image - ampak a veš, da to ni vredno? Res, za tisto mirno vest, pa da otroci lahko v vrtcu mirno povejo po pravici, da mami in oči živita skup... to ni vredno tistih nekaj E, vsaj po moje. če pa s svojima službama ne bi več preživela, potem bi pa tudi lagala - v tem primeru so si za moje pojme sami krivi, moji otroci bojo preživeli, vsaj kolikor imam sama vpliva na to, pa pika.

Kar se dela tiče: en del dela me strašno veseli, drug del dela čisto nič (se trudim, da bi me začelo oz. da bi se naučilauser posted image , malo mi pa manjka samozavesti) - verjetno bi bilo tako skoraj pri vsaki službi. Sem resno razmišljala na porodniški, če bi bilo enkrat v prihodnosti bolj pametno, da bi delala za službo to, kar imam za hobi... Ampak zdaj, ko sem šla nazaj, me je pa to spet zagrabilo (bomo videli, kako dolgo bo zdržalouser posted image ). Skratka: ja, imam rada svoje delouser posted image . Bi rada šla spet kaj v službo, pa so mali skoz bolani in si jih podajava ko kljuko, šefi pa prijazno opominjajo, da naj zrihtava otrokeuser posted image . Jah, saj se trudiva...

Če bi imela ogromno denarja, seveda ne bi delala v službi, ne tej, ne nobeni drugi, obožujem svobodouser posted image . Bi pa še vedno delala tudi to, kar delam zdaj - samo sigurno se ne bi štemljala, prišla bi, kadar bi se mi zahotelo in delala do kadar bi hotela, enkrat ful, drugič ničuser posted image .

Pa tudi tebi, baguska, daje delo več kot si misliš, po moje: mogoče dostop do neta, recimo, hehe. Ali pa fajn sodelavce, nekoga, da mu pojamraš, kadar veš, da te ima partner že poln kuferuser posted image (mal heca, ampak je fajn met fajn sodelavke...), pa razlog, da greš ven, da nekaj narediš, ponos, da si nekaj naredila,... pa čeprav to ni tvoje sanjsko delo. Sicer pa lahko tudi odpreš sp in delaš to, kar bi rada. Vendar tudi to ni tako lahko in tudi moraš delat stvari, ki ti niso všeč (recimo vodit računovodstvouser posted image ).

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: stiki z očetom
19.2.2010 14:06:55   
sanasan
Tako da, sanasan, če človek nima, nima. Ne more kupit. Če imaš ti otroke rada, je vsekakor lepo, da jim kaj kupiš, vendar eno reč na tri mesece bi tudi jaz jim kupila, če bi bila v tvoji koži, a ni to normalno in logično, če tako čutiš do njih? Ni glih neko ekstra herojstvo, s katerim dokazuješ, kako si ti boljša od mame. In če imaš ti dovolj denarja, nimaš pojma kako hudo je, ko si želiš otrokom nekaj kupit, pa jim enostavno ne moreš, pa ko ti hkrati otrok očita, kako bi jim moral kupit nekaj, kar si res želi, hkrati si pa očetu ne upa rečt, ker oče je kao bogi, kljub velikim dohodkom, ker že itak plačuje, ti kot mati pa moraš kupit vse, čeprav nisi čist zihr, kako boš mleko in kruh kupila še do konca meseca? Pa fotr tudi ne razume hkrati. Pa ta nova, ki ima tudi dovolj denarja, tudi ne. Kako moreš sodit o tem na daljvo? Kako moreš vedet, v kaki stiski je lahko človek, ob enem teenagerju, ki joka doma, ker ni dovolj lepo oblečen, ali ker nima tega pa tega???? Pojma nimaš, če ne bi enostavno rekla tvojemu, naj nakazuje za svoje otroke dovolj, saj imate očitno dovolj denarja, da se ne bodo okrog tega kregali. Pa bi v hipu preprečila kreganje. Pa ti očitno ni dovolj do tega. Preživnina je za otroke, veš, ne za matere.

Gina!
Tu se pa žal zelo motiš! Verjetno res nisem napisala jasno. ampak skrbništvo ima mož, in živimo skupaj! Sin živi z nami. In sta bila kar precej let t.i. eno starševska družina oz. lahko bi rekla, da je bil mož praktično samohranilec, saj mu je bil kar precej let oče in mama hkrati.... In fant dobiva od mame cca. 40 eur preživnine na mesec, ČE, pa še to le zadnjih par let! In še tega mama najraje ne bi dajala! Žal, se tudi to dogaja. Veš Gina, kolikor te spremljam, se mi zdiš super mama in človek, ampak niso vse ženske take. Res pa je, da bi lahko rekla, da so bile tu še hujše težave kot samo neplačevanje preživnine.... Veš, nis(m)o vse mame enake. ŽAL. No, pa tudi očetje ne! In ja, jaz raje vidim, da nosim oguljene kavbojke, pa da je otrok sit in oblečen. No, ker imaš tudi sama najstnika, pa če se ne motim še mlajše otroke....smo malo v podobni situaciji, poznava stroške vrtca, šole, izletov, stanovanja, dejavnosti, hrane.... obe. In tisto glede smučarske opreme, to ni edina moja skrb za (oba) otroka, saj vendar živimo skupaj.
In ne, ne čutim se boljše od nje, ampak razumela pa ne bom nikoli, da se MAMA otepa vsake najmanjše dolžnosti do lastnega otroka, ki ga je verjetno takrat naredila iz ljubezni. In da sovraštvo do bivšega prenaša tudi na sina, v smislu....ker si mi rekel to in to, ga (sina) nočem videti in zakaj bi plačevala, saj ti (mož) zaslužiš dovolj..... Uf, tole je ena res grda zgodba in hvalabogu, upam, vsaj, da ni ravno najbolj pogosta...
Gina, te pa razumem oz. lahko rečem resnično spoštujem vse starše, ki (so) sami skrbijo za otroke.


_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: stiki z očetom
19.2.2010 14:08:49   
ronja
kar sem hotela rečt, je, da nas večina ne bi delala za denar tega, kar delamo najrajši - kar probaj! kaj najrajši počneš? Seksaš?... bi to delala za denar?user posted image Navsezadnje, če ti gre tvoj hobi zelo dobro, potem lahko od tega tudi živiš - samo še vedno to prinese s seboj tudi dela, ki jih ne maraš. Popolnega ni, saj veš - velja tudi za delouser posted image .

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: stiki z očetom
19.2.2010 15:57:54   
baguSka
No, saj za stroške imamo


glih za glih ja .. vcasih tud zmanjka in pol mal postukamo nekak..

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: stiki z očetom
19.2.2010 16:02:52   
baguSka
Pa tudi tebi, baguska, daje delo več kot si misliš, po moje: mogoče dostop do neta, recimo, hehe. Ali pa fajn sodelavce, nekoga, da mu pojamraš, kadar veš, da te ima partner že poln kuferuser posted image (mal heca, ampak je fajn met fajn sodelavke...), pa razlog, da greš ven, da nekaj narediš, ponos, da si nekaj naredila,... pa čeprav to ni tvoje sanjsko delo. Sicer pa lahko tudi odpreš sp in delaš to, kar bi rada. Vendar tudi to ni tako lahko in tudi moraš delat stvari, ki ti niso všeč (recimo vodit računovodstvouser posted image ).


jaz vem da meni delo daje nekaj... dolocene dobrine, katere si vcasih lahko privoscim in z avtom se lahko vozim in po telefonu lahko klepetam in posiljam sms-je in ljudje s katerimi delam mi grejo na k****, zaposlena sem itak sama, na netu sem sicer doma in domacega placuje moj moz.. user posted image najvec kar mi pomeni pa je seveda to, da grem ven med ljudi, da nisem po cele dneve doma, ceprav bi se ze tako zorganizirala, da nebi bla in bi veliko hodila okol... user posted image ce nebi bla tuki kjer sem, bi bla kvecjem na boljsem - na zgubi sigurno ne! ampak ravno zarad tega - u bistvu ne vem cesa sploh - se vztrajam... prou doug pa vec ne bom! k vem - cutim da je to moj konec nekako in da moram zacet neko novo pot v svojem zivljenju!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: stiki z očetom
19.2.2010 21:24:27   
Gina
Sanasan, to kar pišeš o tej mami je grozno. Verjamem, da take tudi obstajajo, poznam eno tako, ki je svoja otroka praktično dobesedno zapustila in začela lajf z drugim. Uf, tega res nisem nikdar razumela. In se mi zdi grozno. In ja, ti verjamem,d a so ljudje tudi taki. Žalostno je to. Samo potem lahko razumeš tudi tvojega, da se je z njo kregal za denar, če ga morda ni imel, ap bi otrokom rad omogočil karkoli, pa ni mogel. Pa razumi, da ne govorim tega iz takih nagibov, ker se jaz še nikdar v lajfu, ne glede na karkoli  s svojim bivšim nisem skregala zaradi denarja - samo in izključno zaradi dobrih odnosov, ki jih imamo - vendar razumem ljudi, da se jim ob pomanjkanju in ignoranci lahko kdaj tudi malo strga in se skregajo.

Drugače pa Ronja, počakaj, ko ti bo sin pri 13. letih pojedel sam za dva krožnika hrane skup pri kosilu, pa liter mleka pri malici, pa ko bodo potrebe v vseh pogledih malo večje, ti garantiram, da s tem denarjem ne prideš skozi, ne sama samo s tem denarjem in brez pomoči kogarkoli v kakršnemkoli pogledu (razen če hodiš k tvojim na kosilo, pa če otrok nimaš v vrtcu, pa če vse cunce dobiš, pa če ti voziček kupi teta, pa drva za ogrevanje zrihta fotr....). Še tako dvomim, da s tem denarjem normalno skozi pridete. Mi imamo za 5-člansko družino samo golih trajnikov prek 800 eur (brez ogrevanja, ki pride še cca 180 na mesec zraven) - samo otroške položnice so 300. Kako češ potem z 900 euri 4 ljudi živet no, ne ga srat.

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: stiki z očetom
20.2.2010 9:32:04   
Anonimen
gina, mi bomo morali ta mesec s 300 € prikest do 12ega...

zdaj ves, zakaj sem rekla, da se mi zdi 200 na otroka kar veliko?

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: stiki z očetom
20.2.2010 14:21:08   
ronja
...Še tako dvomim, da s tem denarjem normalno skozi pridete. Mi imamo za 5-člansko družino samo golih trajnikov prek 800 eur (brez ogrevanja, ki pride še cca 180 na mesec zraven) - samo otroške položnice so 300. Kako češ potem z 900 euri 4 ljudi živet no, ne ga srat.


Ja, gina, saj sem napisala, da to gre, dokler so otroci mali - ampak od avtorice otroci so ravno toliko stari kot moji - 28 in 14 mesecev, mojidve sta pa 31 in 13. Zato sem tudi napisala, da bom takrat delala polni delovni čas in če to ne bo dovolj v službi, ki jo imam rada, bom pač delala kaj, česar ne maram ali pa službo plus honorarno delo.

Kuhamo si sami, ne hodimo prav dostikrat k drugim na kosilo - in kolikorkrat gremo, tolikokrat tudi povabimo, tako da s tem kaj dosti ne prišparamouser posted image . res je, da imamo blagovno izmenjavo, to dostikrat z vsemi: od brata dobiva kivije, dava torto, recimo, od očeta olivno olje in marmelado, dava kosilo (ali za sabo, ali pa je pri naju, kadar je tu) ali kako sladkarijo in pa zeleni čaj, od njegovih kdaj kaka domača jajca ali solato, pa tudi sadje, pa jima damo domač kruh ali kakšno pecivo, domače testenine ali mlince. Ne rečem, da se nam ne splača, ker je sadje dražje od moke, vendar bi tudi brez tega komot preživeli.

Voziček in opremo za male sva sama kupila, je pa res, da so nama starši dali namesto daril za otroka večinoma denar in sva si lahko sama izbrala, kaj bi imela in tako dala skup in kupila praktične stvari. Verjetno večina tako naredi. Če pa ne bi, bi pač sama kupila vse od a do ž, pa bi pač kupila več rabljenih stvari, kar se opreme tiče. Sva pa pogledala, da sva kupila na raznih akcijah in sva kar prišparala. Voziček sva kupila samo en, ne pa 2, kot večina, tudi ko sva kmalu dobila še eno, nisva šla kupit še enega vozička za dva otroka, kot to naredi večina, itd... In že tu ful nanese.

Ogrevanje je na plin, imamo števec in vsako stanovanje plača, kolikor porabi, to plačujeva seveda popolnoma sama.

Hehe, kar se stroškov tiče, ti lahko pošljem tabelo v excelu (lubi ima eno posebno nakljonjenost temu programuuser posted image , tako da imava vse stroške not vpisane - kar ni tak problem, ker plačuje vse prek klika, trgovino pa imava na piko in se tudi vse vidi - preglednost na nivoju, hehe, bi lahko kak iso standard uvedlauser posted image ).
Verjamem, da več porabite - verjetno pa živite v nekajkrat večji hiši - mi pa smo v zelo malem stanovanju in ogret 38 kvadratov v bloku ni tak strošek kot pa recimo 120 kvadratov veliko hišo... Tako da čisto verjamem, da v hiši to ne gre, ampak v bloku so stroški pač nižji. Največ je vzdrževanje, ta Želva res nanese precej, ker je po osebi, ne po kvadratih, samo tudi hišo je treba vzdrževat...

Res je pa, da paziva, da prižigava stroje ponoči in čez vikend (perem čez vikend, pomivalni prižgeva po 22ti...), da ugašava luči, zapirava vodo, kadar je ne rabiva, itd... Ampak to verjetno tudi ti (vprašanje pa, če vsi v vašem gospodinjstvu - pri nas sta mali še tako mali, da to ni problem) in s tem se nam nič ne niža standard - saj nimaš večjega standarda, če ti gori luč v sosednji sobi - mogoče edino večjo rit, če se ti je ne da dvignit in je it ugasnit.user posted image Mal heca, nisem mislila tebe osebno, da ne boš mislila, ampak dostikrat se ljudem ne da it ugasnit luči, se mi zdi.

Za rd dostikrat dobim od očeta denar, to je res, je pa tudi res, da ga tudi dostikrat porabim za svoje prčkarije, ki niso potrebne - torej brez tega bi komot preživeli, ker razne štance, Fimo, kartoni, blago, tačke za stroj, robni trakovi in podobno... niso ravno življenjsko pomembni. Pa ker precej našparava, lahko komot rečem, da bi pač sicer manj našparala - ne porabiva tega za preživetje, torej.

Res je pa, da oblek skoraj ne kupujeva - zase se ne spomnim, kdaj je bilo zadnjič kaj - mami mi je za novo leto kupila zimske čevlje, evo to. Sem jih hotela sama, vendar mi je pač hotela to dat za dedka mraza. Boljše nekaj, kar sama izberem, ker imava zelo različen okus. Lubi si kdaj kupi superge za na basket, kabovjke pa, ko imajo preveč lukenj za v službo. Mava srečo, da ni treba bit zrihtanuser posted image .

Res je tudi, da ne jemo zunaj praktično nikoli in da rada kuham "iz nule". Recimo danes bojo tortille z guacamole omako, paradižnikovo omako in ribami (te so zastonj, ujete pač). Za tortille bom porabila cca 350 g moke in malo vode - to ni niti 30 centov. Avokado je stal 60 centov, limona za tistih nekaj kapljic par centov, paradižnik v koščkih 50 centov, čebula par centov, pa začimbe vse skup par centov (nekaj jih itak sami naberemo in so zastonj)... Evo, pa maš kosilo za 2 evra za 4 osebeuser posted image . Pa še dobro jeuser posted image .

Za zajtrk smo danes jedli jabolčne ajdove žličnike (slaba kila najcenejših jabolk - ker za to res ni treba, da so lepa, kupiva lepa/dobra za jest in grda jabolka, ki niso tako dobra za jest (ker so bolj kisla, navadno), za kuhat - to je cca 70centov, pa 1 jajce - kupujeva talno rejo, torej so dražja, če bi bili na kantu, bi pač kupovala baterijsko rejo, čeprav z zelo težkim srcem... - to je verjetno nekje 15-20 centov, recimo, pa spet moka - ajdova je iz mlina in ni tako draga kot v trgovini, bela je itak poceni) - vse skup ni 25 centov, pa cca 50 g masla - to je spet cca 20 centov in cca 100 g rjavega sladkrja (spet - če bi bili na kantu, bi pač uporabila belega - to je spet cca 15 centov) in malo cimeta, ne pride 2 centa, po moje. Vse skup torej 1¸,52 E, pa smo bili vsi 4 je lepo siti in se nikomur ni zdelo, da škrtarimo ali da jemo neko poceni sranje.

Zvečer bom naredila torto za brata, ki pride čuvat tamalidve, da greva lahko midva v kino - evo, vidiš, ni nam hudegauser posted image (no, res je, da sva bila lani samo 1x v kinu, ampak zato ni kriv denar, ampak dojenček, ki se je imel navado zbujat ponočiuser posted image ). Torta bo prišla - sem šla računat, (lih vsi spijo, pa mam obe sobi zaseden, miksat pa ne smem, ker se bojo zbudili, hehe), pa pride vse skup cca 5 evrov za celo torto (pa je čisto ok torta - mascarponejeva z limeto in čokoladni biskvit, še ogromno jajc ima)...

Evo, to se meni zdi luksuz - lahko si naredimo torto, kadar se nam zahoče, lahko imamo stanovanje na 21 stopinj ogreto, tudi če je zunaj minus, lahko imava vsak svoj šport, vsak svoj hobi, imamo svoj avto, malidve imata igrače, peljeva ju v zoo, pa gledat lutke... Ma, meni se zdi, da se res nimamo kaj za pritoževat, pa imava nižje dohodke kot povprečje... Res se pa ne zadolžujeva: ko je crknil prejšnji avto in nisva mela za drugega, sva pač počakala, da sva nabrala skup za "novega - starega" - in gledala v rangu tega, kar si lahko privoščiva. Nekaj sva že prej našparala s tem namenom, ker sva vedela, da bo prej ali slej šel, ampak je pač šel prej in smo bili pač 2 meseca bolj ali manj brez avta.

PS: se opravičujem za smetenje teme, ampak glede na to, da se tu vsi pritožujete/jo nad cenami in stroški, bodo mogoče komu prišle te ideje pravuser posted image . včasih se je pač treba malo znajt, pa imaš standard in varčevalni račun namesto kreditauser posted image .


< Sporočilo je popravil ronja -- 20.2.2010 15:13:20 >

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: stiki z očetom
24.2.2010 12:59:00   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

zate je le 160 e user posted image
odvisno kakšno plačo oz. stroškov ima
160 e pa le ni malo
Jaz bi te tudi nahrulila,saj ni 18. Sori
Ja pa kaj če ga je zmotil tvoj partner
A te oče tvojih otrok nadleguje?
Spravila si ga v slabo voljo,mene bi tudi ko sprašuješ za denar a sploh ni še čas da bi ga dobila
Zakaj bi on kupil za otroka oblačila??
Potem mu pa vrni tista katere je on otroku kupil in ti jih dal
da mu ne boš potem še sikala za preživnino ko ostane brez službe!




Kok maš ti pik v glavi. Glede na napisano bore malo.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 139
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?