|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   fiziterapija in izvajanje vaj
17.2.2010 16:30:50   
marjetica8
Zanima me, kolikokrat dnevno izvajate vaje z dojenčkom?

Midva sva včeraj bila prvič na fizioterapiji (starj je 9.5m in ima diagnozo blag ekstenzijski vzorec z asimetrijo). Se plazi po trebuhu, ampak se poriva samo z eno nogico, drugo pa tišči v zrak. Poseda se še ne. Fizioterapevtka nama je pokazala vaje, da ga bomo spravli na kolena in v stranski sed. Ampak če ni razpoložen, noče izvajat vaj - se kr vrže nazaj na trebuh in hoče po svoje naprej..Tko da nama je danes ratalo 2krat, pa upam da bo do večera še vsaj enkrat. Kolikokrat dnevno izvajate vaje, da so učinkovito?
Hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: fiziterapija in izvajanje vaj
17.2.2010 17:31:42   
Katy78
JAz sem vedno brala tukaj na forumu, da je treba vaje delati tudi doma. Ko sva prišla prvič na fizioterapijo, sem fizioterapevtko na koncu prve ure vsa zagnana vprašala, kakšne vaje naj zdaj jaz z njim doma delam. Pa mi je odgovorila, da nobenih, ker da kot laik itak ne bi znala narediti pravilnih gibov in da bi lahko naredila več škode kot koristi. user posted image  Potem sem jo še parkrat vprašala in je vedno rekla, da ni treba. Meni se je to zdelo ful čudno in mi je bilo kar hudo, ampak se je vse kljub vsemu zelo zelo hitro popravilo. Sicer pa prav veliko z njim doma tudi ne bi mogla početi, ker se je že na fizioterapiji vedno ful upiral in jokal...

Pač poskušaj delat vaje, kakšen dan vama bo ratalo narediti več, kakšen dan pa manj. Se bo pa vse poštimalo, boš videla, ker itak, kolikor berem, ni nič kaj hudega s tvojim otrokom. Moj je imel tudi blag ekst. vzorec in pa hipotonijo treb. mišic. Kot rečeno, se je ful hitro in super popravilo, je pa res, da sva začela hodit že pri 3. mesecih.

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: fiziterapija in izvajanje vaj
17.2.2010 19:15:13   
marjetica8

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

JAz sem vedno brala tukaj na forumu, da je treba vaje delati tudi doma. Ko sva prišla prvič na fizioterapijo, sem fizioterapevtko na koncu prve ure vsa zagnana vprašala, kakšne vaje naj zdaj jaz z njim doma delam. Pa mi je odgovorila, da nobenih, ker da kot laik itak ne bi znala narediti pravilnih gibov in da bi lahko naredila več škode kot koristi. user posted image  Potem sem jo še parkrat vprašala in je vedno rekla, da ni treba. Meni se je to zdelo ful čudno in mi je bilo kar hudo, ampak se je vse kljub vsemu zelo zelo hitro popravilo. Sicer pa prav veliko z njim doma tudi ne bi mogla početi, ker se je že na fizioterapiji vedno ful upiral in jokal...

Pač poskušaj delat vaje, kakšen dan vama bo ratalo narediti več, kakšen dan pa manj. Se bo pa vse poštimalo, boš videla, ker itak, kolikor berem, ni nič kaj hudega s tvojim otrokom. Moj je imel tudi blag ekst. vzorec in pa hipotonijo treb. mišic. Kot rečeno, se je ful hitro in super popravilo, je pa res, da sva začela hodit že pri 3. mesecih.


Ja sej to je malo problem, ker smo začeli hodit v RA tko pozno. Se mi je že od začetka zdelo čudno da tišči glavo nazaj in da je do skoraj 7m tiščal pesti na rokicah, pa je naša P skoz govorila da ni nč in da bo že...pol sem na koncu sama prosila za RA. Pri 7m smo bli prvič na pregledu. Je rekla da je povišan mišični tonus in pokazala par vaj. Zdej smo bli prejšnji teden na pregledu, vmes je splazu (ampak očitno narobe) in rokice je nehal tiščat. In zdej je pa rekla da ma ekstenzijski vzorec in asimetrijo in da bo dala fth.
Danes sem ga probala na kolena postavlat. Od začetka se je metal na trebuh tko kot včeraj tam, zdej zvečer je pa že obstal za par sekunduser posted image Sej ni pokazala nobenih nevem kašnih vaj, sam tko, kako ga spodbudit da se bo začel prav gibat (postavljanje na kolena in v stranski sed). Je pa prou poudarla da moramo doma delat vaje, ker nasledno fth imamo šele 3.3.
Hvala za odgovor. Bova nadaljevala z vajamiuser posted image !

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: fiziterapija in izvajanje vaj
17.2.2010 22:46:21   
Najaa
Meni tudi ni prav ekstra vaj kazala, sem pa doma delala kakor je ona delala in me je vsakič pohvalila, da se vidi, kako pridno delava doma. Pa ne samo vaje, tudi handling je zelo pomemben, pa pravilno rokovanje npr. pri podiranju kupčka in to.
Vaje sva pa delale, ko sem se spomnila. Npr. med previjanjem, pa ko sva se na tleh igrali, pa ko se je cartala pri meni na kavču. Sam moja je bila mlajša. Na FT sva začeli hodit pri 2m in do 9m je že osvojila, kar je morala.

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: fiziterapija in izvajanje vaj
19.2.2010 19:02:01   
nancy300
Tudi jaz sem hodila na fizioterapijo z obema punčkama. Vsekakor je dobro delati vaje tudi doma, samo pri terapevtki je malo. Otroci se upirajo, zato je treba biti vztrajen tudi če jim ravno najbolj ne paše. Seveda ne prav na silo. Pri nas smo veliko delali in obe sta se drli in upirali tudi pri vajah doma. S starejšo sem hodila skoraj tri leta, z malo pa smo končali prejšnji mesec. Obe sta imeli zmanjšanj tonus. Sicer malo jokajo, ampak jih ne boli, samo ni jim všeč, ker ni po njihovo. Smo pa tudi mi skušali v glavnem ponavljat, kar je delala terapevtka in pazili na handling. Res pa je vse odvisno od tega kako resne težave ima otrok. Pri blagih primerih je dovolj samo s terapevtko, ponavljanje vaj pa ne more škoditi, če se malo potrudiš.

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: fiziterapija in izvajanje vaj
20.2.2010 7:55:30   
Katy78
Ja, handling sem pa pozabila omeniti. user posted image  Kot sta rekli Najaa in nancy300, je bil zelo pomemben in smo se ga morali doma striktno držati - pravilno dvigovanje, pestovanje in odlaganje ter pravilno oblačenje in slačenje. 

(odgovor članu nancy300)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: fiziterapija in izvajanje vaj
20.2.2010 11:19:05   
marjetica8

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Ja, handling sem pa pozabila omeniti. user posted image  Kot sta rekli Najaa in nancy300, je bil zelo pomemben in smo se ga morali doma striktno držati - pravilno dvigovanje, pestovanje in odlaganje ter pravilno oblačenje in slačenje. 


O tem handlingu sem neki brala na netu, fizioterapevtka ni pa nč rekla glede tega. A je mogoče že prevelikuser posted image Drgač sem pa pazla na to že od začetka, ko sem začela opažat da ni tko kot so drugi otroci. Sam to kar vidiš na netu se mi zdi da ni dost - nikol pol ne veš a delaš prav al ne...se mi zdi da ti mora le en pokazat - ker se samo s handlingom ni nč popravlo, mogoče pomeni da le nisem delala prav...bom vprašala na fth glede tega.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: fiziterapija in izvajanje vaj
20.2.2010 17:08:30   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: marjetica8


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Ja, handling sem pa pozabila omeniti. user posted image  Kot sta rekli Najaa in nancy300, je bil zelo pomemben in smo se ga morali doma striktno držati - pravilno dvigovanje, pestovanje in odlaganje ter pravilno oblačenje in slačenje. 


O tem handlingu sem neki brala na netu, fizioterapevtka ni pa nč rekla glede tega. A je mogoče že prevelikuser posted image Drgač sem pa pazla na to že od začetka, ko sem začela opažat da ni tko kot so drugi otroci. Sam to kar vidiš na netu se mi zdi da ni dost - nikol pol ne veš a delaš prav al ne...se mi zdi da ti mora le en pokazat - ker se samo s handlingom ni nč popravlo, mogoče pomeni da le nisem delala prav...bom vprašala na fth glede tega.


Ja, mislim, da je res že prevelik oz. meni so handling kazali ko je bil še majhen, se pravi star nekaj mesecev. Je prišlo v poštev prve mesece, takrat, ko glavica pač še ni popolnoma stabilna, za kasnejšo starost pa niso pokazali nobenega handlinga, edino kako ga pravilno oblačiti in slačiti v sedečem položaju, ki pa je pri nas itak misija nemogoče, ker ni niti ene sekunde pri miru, tako da sem ga oblačila napol leže, napol sede, ko pa se je začel postavljati na noge, pa malo v sede, malo v stoje in tako je še danes.

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: fiziterapija in izvajanje vaj
27.2.2010 13:43:09   
klemenka
Midva sva tud začela hodit šele pri sedmih mesecih, takrat še ni sedel in sva se mogla oblačiti/slačti leže. Ko se je mali upiral(pr. pri devetih mescih ko je začel plaziti), mi je pa pokazala, kako se oblači sede in od takrat tako skoz izvajava. So pa tudi sede določeni prijemi otroka, predvsem je pomembna drža mamice in otročka, zato naslednjič vprašaj in naj ti pokažejo. Kot so že predhodnice napisale, pravilen handling dojenčka. Naša terapevtka pravi, da če doma izvajava pravilno nego, nošenje, hranjenje, da je to dovolj, če pa zraven narediva še par vajc na dan izmed mnogih tistih, ki jih ona izvaja z njim, pa je več kot dovolj.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
27.2.2010 14:07:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu klemenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: fiziterapija in izvajanje vaj
3.3.2010 20:48:58   
marjetica8

IZVIRNO SPOROČILO: klemenka

Midva sva tud začela hodit šele pri sedmih mesecih, takrat še ni sedel in sva se mogla oblačiti/slačti leže. Ko se je mali upiral(pr. pri devetih mescih ko je začel plaziti), mi je pa pokazala, kako se oblači sede in od takrat tako skoz izvajava. So pa tudi sede določeni prijemi otroka, predvsem je pomembna drža mamice in otročka, zato naslednjič vprašaj in naj ti pokažejo. Kot so že predhodnice napisale, pravilen handling dojenčka. Naša terapevtka pravi, da če doma izvajava pravilno nego, nošenje, hranjenje, da je to dovolj, če pa zraven narediva še par vajc na dan izmed mnogih tistih, ki jih ona izvaja z njim, pa je več kot dovolj.


Danes sva imela spet fth in sem vprašala glede handlinga. Je rekla da škodit sicer ne more, da pa bi se samo s tem popravlo, je pa že prevelik. Tko da daje veliko večji povdarek na izvajanje vaj. Je pa rekla da ni dobro otroka "silit" k izvajanju vaj - če začne bit siten, je boljše da pustiš za pol ure in pol spet probaš. Je rekla da se rado zgodi, da otrok zasovraži vaje, če vztrajaš takrat ko se ne čuti...
Se pa kar hitro popravlja naše stanje - zdej se že kar sam postavi na kolenčkauser posted image

(odgovor članu klemenka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: fiziterapija in izvajanje vaj
3.3.2010 21:46:21   
Ribi Bibi
Naša fiziterapevtka nam svetuje, da se vaje izvajajo "spotoma", med igro. Tako jih otrok sploh ne opazi, napredek je pa vseeno očiten. Midve z malo se tako vsak dan dvakrat ali trikrat za 5-10 minut "igrava" tako, da med branjem knjige ali zlaganjem kock delava še vaje.

_____________________________

- www.mojasobica.si -

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: fiziterapija in izvajanje vaj
3.3.2010 21:59:38   
marjetica8

IZVIRNO SPOROČILO: Ribi Bibi

Naša fiziterapevtka nam svetuje, da se vaje izvajajo "spotoma", med igro. Tako jih otrok sploh ne opazi, napredek je pa vseeno očiten. Midve z malo se tako vsak dan dvakrat ali trikrat za 5-10 minut "igrava" tako, da med branjem knjige ali zlaganjem kock delava še vaje.


Enako delava tudi midva - se res še najbolj obneseuser posted image

(odgovor članu Ribi Bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: fiziterapija in izvajanje vaj
4.3.2010 20:56:53   
soncica01
tudi mi smo hodili na fizioterapijo in tam smo se dosti naučili. Vse kar je fizioterapevtka izvajala s punčko nisem izvajala doma, ker enostavno nisem znala in bila tako spretna, pa tudi rekla mi je ''vi doma tega ne delajte, delajte pa to in to'' in mi pokazala vaje za doma. Doma sva delali vaje intenzivno vsak dan po VSAKEM HRANJENJU. Torej ko se je zbudila, sem jo hitro previla, nahranila in potem hitro takoj z vajami. Gledala sem na to, da je spočita, da lahko vadi. Naj povem, da nisem izvajala teh vaj med igro, igra se sedaj ko je stara eno leto, takrat mi je bil pomemben izključno pravilen razvoj otroka, pravilne vaje, ki pa se z igro v primeru nase punčke ne bi mogle izvajati.

Naj povem, da sem delala res maksimalno, da sem se trudila, da je bil vsak dan monoton in kar naporen in na koncu se je poznal rezultat - fizioterapevtka je dejala ''vidi se, da je delano na tem otroku'', takrat sem se skor zjokala in ukinali so nam nevrofizioterapijo ker se je vse postimalo.

Srečno vsem mamicam, ki izvajate vaje doma, vadite, vadite in se 1x vadite. Splača se!!!

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: fiziterapija in izvajanje vaj
5.3.2010 12:09:37   
smej
Marjetica 8, kakšne vaje pa so vama pokazali za dvigovanje na kolena in stranski sed? Moj se zudi še ne postavi na kolena  in ne sedi.

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: fiziterapija in izvajanje vaj
5.3.2010 20:28:16   
marjetica8

IZVIRNO SPOROČILO: smej

Marjetica 8, kakšne vaje pa so vama pokazali za dvigovanje na kolena in stranski sed? Moj se zudi še ne postavi na kolena  in ne sedi.


Naš ma asimetrijo, zato so pokazali vaje za dobit pravo težišče. Z no roko ga primeš po prsa, z drugo roko pa mu pokrčiš kolence, druga nogica gre sama za prvo. Ko ti uspe ga postavit na kolena, poskušata čim dlje zadržat štirinožni položaj. Ko rata, da zdrži par ene pol minute na kolenih, ga zibaš naprej/nazaj, levo/desno (To je, da dobi pravo težišče), nato pa mu ritko zvrneš na stran, da gre v stranski sed. Upam da si predstavljaš...je ful lažje, če ti en pokaže...

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: fiziterapija in izvajanje vaj
7.3.2010 10:11:08   
smej
Hvala. Že telovadimo.user posted image

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: fiziterapija in izvajanje vaj
7.3.2010 21:08:58   
smej
Ej marjetica8. Tele vaje so pa čudežne. Sin se že postavlja na kolena in sam vsede. In vse to se je naučil v enem dnevuuser posted image . Obstajajo še kakšne čudežne vaje za uspavanje?user posted image

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?