|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Joj, pa ne tega imena, ga bodo "zafrkava...
7.3.2010 16:24:48   
thevenus
To temo odpiram, ker pogosto berem take komentarje. Sama menim, da bodo nove generacije veliko bolj "odprte" za nova imena. Kaj menite? So kakšna imena res neprimerna za naše okolje?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Joj, pa ne tega imena, ga bodo "zafr...
7.3.2010 16:32:19   
Anonimen
TRDOGLAV?

se ne zafrkavam. ko sem brskala za imeni za otroka, sem naletela na njega!user posted image

(odgovor članu thevenus)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Joj, pa ne tega imena, ga bodo "zafr...
7.3.2010 16:32:52   
Gina
Z imeni se obremenjujejo predvsem starši. In še bolj stari starši. Med otroci tega ne zaznavam praktično nikdar. Otroci se ne zmerjajo, zafrkavajo ali kaj podobnega zaradi imen. To počno zaradi drugih vzrokov, kadar že. Včasih v času pubertete uvedejo kakšen nick, ki lahko izvira tudi iz imena ali priimka, vendar navadno ni povezan s samim imenom, ampak s karakterjem ali delovanjem tega konretnega posameznika. Toliko različnih imen, kot jih človek danes sliši, po moje v zgodovini Slo še nismo imeli in nič ni narobe s tem. Tudi toleranca je temu primerno višja.

(odgovor članu thevenus)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Joj, pa ne tega imena, ga bodo "zafr...
7.3.2010 16:36:26   
Felicita
kot sm že napisala, otroka bojo lahko zafrkavali zrd imena, očal al pa napačnega odtenka barve las, ne-prave višine, prevelikih nog,... vedno se lahko kej najde. tko da samo na to se ozirat je mal zgrešeno. poleg tega je lahko ime čist običajno, pa bodo otroka zafrkavali z njim - če sam pogledamo eno najbolj pogostih imen, špela, se lahko vsak spomni rime na to... vprašejte kok punc z imenom ana so zafrkaval z 'banana' in vse, ki se nam ime konča na -ša smo ble slej ko prej xxxša-flaša- (prdaša)...
treba je pa tut pomislit, da nekatera imena ne zvenijo znano ne otrokom in ne učiteljem (in vsem ostalim), zato bo mogu tak otrok vsakemu pojasnjevat, kako se to ime napiše oz. pravilno črkuje. in s časom rata to resnično resnično nadležno...

< Sporočilo je popravil Felicita -- 7.3.2010 16:38:28 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Joj, pa ne tega imena, ga bodo "zafr...
7.3.2010 19:26:20   
ajsek
Če se ne motim, je bilo enkrat na tem forumu postavljeno vprašanje, kaj si mislimo o imenu Gei. No, v tem primeru je moje mnenje identično naslovu tele teme. Taki ekstremi so za moje pojme nepotrebni in nevarni.
Kanček zdrave pameti in trezne presoje ni še nikoli nikomur škodil.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Joj, pa ne tega imena, ga bodo "zafr...
7.3.2010 19:28:08   
x_srečka_x
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

kot sm že napisala, otroka bojo lahko zafrkavali zrd imena, očal al pa napačnega odtenka barve las, ne-prave višine, prevelikih nog,... vedno se lahko kej najde. tko da samo na to se ozirat je mal zgrešeno. poleg tega je lahko ime čist običajno, pa bodo otroka zafrkavali z njim - če sam pogledamo eno najbolj pogostih imen, špela, se lahko vsak spomni rime na to... vprašejte kok punc z imenom ana so zafrkaval z 'banana' in vse, ki se nam ime konča na -ša smo ble slej ko prej xxxša-flaša- (prdaša)...
treba je pa tut pomislit, da nekatera imena ne zvenijo znano ne otrokom in ne učiteljem (in vsem ostalim), zato bo mogu tak otrok vsakemu pojasnjevat, kako se to ime napiše oz. pravilno črkuje. in s časom rata to resnično resnično nadležno...


Se kar podpišem. Ampak če nama niso všeč novodobna imena ne? Bo potem moj otrok zasmehovan med poplavami Zoj, Tianov, Tian....

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
8.3.2010 9:55:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu x_srečka_x)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Joj, pa ne tega imena, ga bodo "zafr...
8.3.2010 9:58:47   
Anonimen
Z imeni se obremenjujejo predvsem starši. In še bolj stari starši.


podpis.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Joj, pa ne tega imena, ga bodo "zafr...
8.3.2010 10:06:52   
baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: k.tja

Z imeni se obremenjujejo predvsem starši. In še bolj stari starši.


podpis.


ce govorimo o obremenjevanju potem res mogoce...

ceprav poznam primere, ko se z imenom obremenjujejo tud otroci... eden takih je npr moj brat, ki ni NIKOLI maral svojega imena in se danes ga ne in je kr precej uzaljen, ker so mu starsi tako ime dali... sploh zato, ker je cistokrvni slovenec, pa ga vsak vprasa iz kje je (iz katerega dela juga izhaja)... in mu to pac ni in ni vsec, pa ceprav drugac nima nic proti njim...

prav tako poznam eno deklico s cisto enakim problemom! se pac ne more sprijaznit s tem, da so ji starsi dali tako po domace receno in iz njenih ust 'cefursko' ime! in je s tem ZELO obremenjena!

in moja sestricna npr je celo otrostvo prejokala, ker je Špela! ze tko ima za sabo tezko otrostvo in je zelo zelo obcutljiva, potem so jo pa se zarad imena zbadali in je revica totalno nesamozavestna se danes, pa je stara ze dobrih 30! in se danes ne more pozabit... user posted image

sicer je pa res, da otroci vedno najdejo nekaj - pa karkoli je to! al je ime, al pa kej drugega, da lahko zbadajo...

se pa spomnim npr razlik pri nas v OŠ: Timi, Tomi, Tineti, Mojce, Vanje, Leje, Teje itd. so bli v eni skupini, medtem ko razne Zorice, Andreje, Valentine, Benjamini in Primoži, so bli pa ciiiist v kontra skupini, ker jih prva skupina niti pod razno ni sprejela v svojo. Zanimivo, ne? Mal sumljivo mi je, da se je ze po imenih delala taka razlika...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Joj, pa ne tega imena, ga bodo "zafr...
8.3.2010 14:25:00   
thevenus
Otroci znajo biti zelo kruti in se radi "spravljajo" na šibkejše, mislim pa, da samo ime ne bo razlog, če bo otrok samozavesten in se bo znal postaviti zase. V svojem času nisem opazila, da bi bil kdo žrtev svojega imena. Lahko pa si imel čisti običajno ime in so te vseeno "zafrkavali". Tudi na Jure in Grega in Ana se kaj najde.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Joj, pa ne tega imena, ga bodo "zafr...
9.3.2010 11:08:41   
PipiLangstrumpf
Moje ime v moji mladosti sploh ni bilo običajno (ok, zdej je vsaki tretji punčki tko ime) in so me zelo zafrkavali. Neumni sošolci so našli 1001 različno rimo, tud če se zadeva v resnici sploh ni rimala... Ampak js sem bila vedno tako zelo ponosna na svoje ime, da sem vsakmu vrnila, ki je mel kej grdega za povedat. Včasih, če so mi res dolgo najedali, sem kerga tud v piščal brcnila... user posted image (sej ne, da bi bla ponosna na to...). Skratka, js mislim, da če ime res ni kak hud ekstrem (recimo tist Gei, ki ga je ena prej omenila je zame tud prehud) in če starši stojijo za svojo odločitvijo bo tudi otrok ponosen na ime in ga raznorazne zbadljive pripombe niti ne bojo tako prizadele. Sošolci bojo pa našli kakšno drugo stvar za zafrkavat, itak se kmalu naveličajo, če vidijo, da nimajo željenega učinka.



_____________________________

Kako lepo je živeti... :)

(odgovor članu thevenus)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?