|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   imena,ki zvenijo tuje
9.3.2010 13:27:49   
tetkazima
Malo sem pregeldovala, kakšna imena so dale tiste, ki so predkratkim rodile, in v oči mi je padlo ime Shanaia. Meni se to ime lepo sliši, ampak nekako ne bi imela korajže dat tako ime tu v Sloveniji. Ali mislite, da tako ime otroka pozitivno ali negativno zaznamuje v šolskem obdobju in med navadnimi ljudmi (učitelji, sosedi itd.)?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: imena,ki zvenijo tuje
9.3.2010 13:36:58   
baguSka
Men se tud lepo slisi, ampak jaz definitivno nebi dajala takega imena tako napisanega, ampak cist preprosto: Šanaja. Ker najvec problemov bo otrok mel ravno s tem, ker bo vedno znova in znova moral crkovati svoje ime... pa ne samo kot otrok, ampak cel svoj life!

Vem, ker mam jst tak priimek in naslov... in ni druge, kot da se vedno znova in znova ponavljam... user posted image

< Sporočilo je popravil baguSka -- 9.3.2010 13:37:39 >

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: imena,ki zvenijo tuje
9.3.2010 13:37:56   
pety78
Že ziljonkrat prežvečena tema. Poleg imena te lahko zaznamuje še en kup drugih stvari. Če boš Luka, lahk da boš imel očala, pa te bodo zaradi tega zafrkavali.
Sploh pa glede imen najbolj komplicirajo odrasli. Otrokom se vse zdi čisto normalno in sprejemljivo.

_____________________________



(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: imena,ki zvenijo tuje
9.3.2010 13:43:11   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Že ziljonkrat prežvečena tema. Poleg imena te lahko zaznamuje še en kup drugih stvari. Če boš Luka, lahk da boš imel očala, pa te bodo zaradi tega zafrkavali.
Sploh pa glede imen najbolj komplicirajo odrasli. Otrokom se vse zdi čisto normalno in sprejemljivo.


Tole morem pokomentirati. Naš 4,5 letnik me je zadnjič vprašal kako je ime sosedu. Ko sem ga začudeno pogledala user posted image , da kaj me sprašuje (itak ve kako mu je ime) mi je rekel: Mama, pravo ime, ki mu ga je dala mama, ne to.  user posted image  Sosedu je ime Mišo. Skratka, tudi otroci imajo neka svoja merila .

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: imena,ki zvenijo tuje
9.3.2010 13:44:39   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Vem, ker mam jst tak priimek in naslov... in ni druge, kot da se vedno znova in znova ponavljam... user posted image


tud jaz, sam zato mi nič cajt ne zmanjkuje!

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: imena,ki zvenijo tuje
9.3.2010 13:46:48   
baguSka
no pa zivci... sej se ne gre tok za cajt... ampak ko ne gre in ne gre razumet - niti pri crkovanju! eni pac ne stekajo... no, jaz ze dolgo casa rajsi ze na vhodu pripravim osebno, da se mi ni potrebno je*at... user posted image je pa zanimivo, ko vsak rece ne ne sej ni treba osebne dajat, pa jaz recem o ja pa je! in pol vidjo zakaj... user posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: imena,ki zvenijo tuje
9.3.2010 13:48:08   
baguSka
aja, se ko berejo - narobe preberjo, kaj sele napisejo... jah nimas kaj, tko pac je pri nas..user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: imena,ki zvenijo tuje
9.3.2010 13:51:44   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

no pa zivci... sej se ne gre tok za cajt... ampak ko ne gre in ne gre razumet - niti pri crkovanju! eni pac ne stekajo... no, jaz ze dolgo casa rajsi ze na vhodu pripravim osebno, da se mi ni potrebno je*at... user posted image je pa zanimivo, ko vsak rece ne ne sej ni treba osebne dajat, pa jaz recem o ja pa je! in pol vidjo zakaj... user posted image


ja sej eni pač ne štekajo, al pa nočejo, al pa slabo slišijo, kaj čmo. Osebno tud jaz kažem, sam pa priimka kljub poroki nisem spreminjala, sem nanj kar ponosna, pa tudi če je zakompliciran!

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: imena,ki zvenijo tuje
9.3.2010 13:54:16   
baguSka
haha aja... no, moj dekliski je bil glih en mejckn manj zakompliciran, kot je moj 'prizenjeni'... skratka kukrkol obrnes sem v riti... user posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: imena,ki zvenijo tuje
9.3.2010 13:56:29   
pety78
Mama, pravo ime, ki mu ga je dala mama, ne to. user posted image Sosedu je ime Mišo. Skratka, tudi otroci imajo neka svoja merila .


Ja, verjetno je mišo ali miško slišal drugje, kot ljubkovalno ime in logično, da ni vedel. Sedaj pa ve in mu bo kmalu postalno normalno kot Boris in Branko, razen, če se drugi ne bodo norčevali iz njega...

Ko sem bila mala, sem prvič pri sorodnikih slišala za ime Daša, mislim WTF, ful mi je blo smešno, pa nenormalno, pa kaj je to za eno ime. Sedaj je pa čisto navadno vsakdanje ime.
Le kako je bilo, ko so ljudje prvič slišali Franci, Jože, Marica, ...Verjetno tudi nenavadno.

_____________________________



(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: imena,ki zvenijo tuje
9.3.2010 13:58:05   
pety78
Aja, kaj nam je pa všeč, je pa že druga pesem. user posted image

_____________________________



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: imena,ki zvenijo tuje
9.3.2010 13:59:19   
baguSka
Ja, tko kot: Ljubica, Ljuba, Lepa, Miša..... mislim - kako pa so prava imena!?user posted image

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: imena,ki zvenijo tuje
9.3.2010 14:05:04   
Petka09
Dandanes bodo otroci v šoli navajeni, da je veliko tujih in nenavadnih imen, ki jih je potrebno črkovati. V našem otroštvu to ni bilo tako.. Nam se to zdi zdej čudno, našim otrokom bo pa kar normalno. V času naših babic so ble same Ane, Francke, Toneti in Janezi in so se verjetno tut čudili, če je kje "vn padla" kakšna Maja, Mateja, Daša.... Jim je blo mogoče tut čudno.... No, nam je pa zdej čudno vse to.....
Se pa strinjam, da je za slovensko okolje res nekoliko težje, če je ime treba črkovati, ker slovenščina je pač skoraj na finto: piši kao što govoriš user posted image .

Primer iz moje okolice, punčka z imenom: Šilla....
Ok, če mi je ime všeč ali ne, je vseeno.... Mi pa ne sede, da je v imenu šumnik in potem hkrati d L-ja.... No, to mi je edino moteče pri vseh teh tujih imenih. Al naj bo v celoti tuje in se lepo črkuje, ne pa da je šumnik, pol pa še kak y ali x ali dvojne črke.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: imena,ki zvenijo tuje
9.3.2010 14:20:56   
baguSka
zdej si me pa spomnla na sosedovega psa z imeno Šilo.. user posted image user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: imena,ki zvenijo tuje
9.3.2010 14:26:46   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

zdej si me pa spomnla na sosedovega psa z imeno Šilo.. user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image

Eh, sej podobnosti v imenih za živali in ljudi meni sploh niso moteče... Sej veliko imen dajo živalim, ki so čist človeške.. Nikol ne veš, če kje pokličeš svojga otroka, da ne bo kak pes za tabo pritekel user posted image .

No, bolj mimo mi je, če pse vozijo v vozičkih in nosijo v kengurujčkih in pravjo: pridi k mamici.... No, to pa je že druga zgodba, ki ne sodi sem user posted image .

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: imena,ki zvenijo tuje
9.3.2010 14:30:34   
thevenus
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Dandanes bodo otroci v šoli navajeni, da je veliko tujih in nenavadnih imen, ki jih je potrebno črkovati. V našem otroštvu to ni bilo tako.. Nam se to zdi zdej čudno, našim otrokom bo pa kar normalno. V času naših babic so ble same Ane, Francke, Toneti in Janezi in so se verjetno tut čudili, če je kje "vn padla" kakšna Maja, Mateja, Daša.... Jim je blo mogoče tut čudno.... No, nam je pa zdej čudno vse to.....
Se pa strinjam, da je za slovensko okolje res nekoliko težje, če je ime treba črkovati, ker slovenščina je pač skoraj na finto: piši kao što govoriš user posted image .

Primer iz moje okolice, punčka z imenom: Šilla....
Ok, če mi je ime všeč ali ne, je vseeno.... Mi pa ne sede, da je v imenu šumnik in potem hkrati d L-ja.... No, to mi je edino moteče pri vseh teh tujih imenih. Al naj bo v celoti tuje in se lepo črkuje, ne pa da je šumnik, pol pa še kak y ali x ali dvojne črke.

Se strinjam.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: imena,ki zvenijo tuje
9.3.2010 14:30:43   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: tetkazima

Malo sem pregeldovala, kakšna imena so dale tiste, ki so predkratkim rodile, in v oči mi je padlo ime Shanaia. Meni se to ime lepo sliši, ampak nekako ne bi imela korajže dat tako ime tu v Sloveniji. Ali mislite, da tako ime otroka pozitivno ali negativno zaznamuje v šolskem obdobju in med navadnimi ljudmi (učitelji, sosedi itd.)?


mene bi bolj zmotilo to, da je "narobe" črkovano....verjetno so izhajali iz Shania (šanaja) in potem še malo pokomplicirali, da bo ja drugačno.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: imena,ki zvenijo tuje
9.3.2010 14:32:51   
baguSka
user posted image user posted image user posted image a pa si ze vidla pse v vozickih??

ce sm cist iskrena: tud jaz sem ze premisljevala o tem, ampak samo zato, ker moj dragi pes ni primeren za razne teke in rolerje itd. in bi si s tem full olajsala vse skupi... user posted image no, ampak nisem se nikol tolk delc prisla, da bi res... rajs doma z njim ostanem in mu delam druzbo in sirim svoje zadnje kote... user posted image

aja, pa za kanegurujcka sem tud ze tuhtala, ampak spet samo za nosnjo po stopnicah, ker smo v cetrtem nadstropju brez dvigala in ma revcek tako konstrukcijo, da to FULL ni zdravo zanj... ampak tud nism se tok delc, da bi res... smo se zaenkrat samo omejili na tri izhode dnevno... nest ga namrec ne morem, ker ma kr 17kg!

drugac sm pa tud mamica njegova vcasih, ampak samo takrat ko se z mozom zafrkavava za domacimi vrati... user posted image user posted image user posted image

..

sori za 'smetenje' po temi, ampak sem morala napisat!user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: imena,ki zvenijo tuje
9.3.2010 14:37:26   
thevenus
Večina imen, razen Črtomir ali Živa, je tako "tujih" in smo jih prevzeli skozi zgodovino. Tudi krščanska imena niso izvorno naša. Razlika je le, da smo nekatera že sprejeli, druga pa še prihajajo. Je pa problem pisava in izgovorjava. 

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: imena,ki zvenijo tuje
9.3.2010 14:57:43   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: thevenus

Večina imen, razen Črtomir ali Živa, je tako "tujih" in smo jih prevzeli skozi zgodovino. Tudi krščanska imena niso izvorno naša. Razlika je le, da smo nekatera že sprejeli, druga pa še prihajajo. Je pa problem pisava in izgovorjava. 


Zraven Črtomirja in Žive še Črt. Samo to user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu thevenus)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: imena,ki zvenijo tuje
9.3.2010 15:05:50   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

user posted image user posted image user posted image a pa si ze vidla pse v vozickih??

ce sm cist iskrena: tud jaz sem ze premisljevala o tem, ampak samo zato, ker moj dragi pes ni primeren za razne teke in rolerje itd. in bi si s tem full olajsala vse skupi... user posted image no, ampak nisem se nikol tolk delc prisla, da bi res... rajs doma z njim ostanem in mu delam druzbo in sirim svoje zadnje kote... user posted image

aja, pa za kanegurujcka sem tud ze tuhtala, ampak spet samo za nosnjo po stopnicah, ker smo v cetrtem nadstropju brez dvigala in ma revcek tako konstrukcijo, da to FULL ni zdravo zanj... ampak tud nism se tok delc, da bi res... smo se zaenkrat samo omejili na tri izhode dnevno... nest ga namrec ne morem, ker ma kr 17kg!

drugac sm pa tud mamica njegova vcasih, ampak samo takrat ko se z mozom zafrkavava za domacimi vrati... user posted image user posted image user posted image

..

sori za 'smetenje' po temi, ampak sem morala napisat!user posted image


Ja ej, sej nism mislila na takšne kot ti praviš, da si..... V bistvu na take, ko dejansko imajo psa za otroka.... Ga tko pedenajo in rihtajo, kot da je dete in ne pes... To sm mislila user posted image .

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: imena,ki zvenijo tuje
9.3.2010 15:26:05   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: tetkazima

Malo sem pregeldovala, kakšna imena so dale tiste, ki so predkratkim rodile, in v oči mi je padlo ime Shanaia. Meni se to ime lepo sliši, ampak nekako ne bi imela korajže dat tako ime tu v Sloveniji. Ali mislite, da tako ime otroka pozitivno ali negativno zaznamuje v šolskem obdobju in med navadnimi ljudmi (učitelji, sosedi itd.)?


A ti zaznamuješ druge ljudi, če imajo tebi malo bolj čudno ime? Vidiš, jaz tega ne delam, tako da se mi zdi,d a če kdo to dela, to največ pove o njem in takega človek pa moj otrok res ne rabi za frenda, še dobro da se je to izkazalo, da je tak. Najbrž se sekirajo ljudje, ki sami zaznamujejo. Meni so te reči tuje. In da te pomirim, otroci zaradi imen ne zaznamujejo. Vsaj dandanšnji jaz nisem slišala še nikdar niti enega samega, da bi zaradi imena koga zafrkaval. Starejši imajo te težave.

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: imena,ki zvenijo tuje
10.3.2010 20:43:34   
Aninchy
Pri moji nečakinji so v razredu (2.) trije fantki z imenom Maj. Pa človek ne more verjet, da glede na to, koliko je to ime že razširjeno, da fantke fuul zezajo, ker je maj mesec... Pri takšnih starostih že najmanjše zajebancije lahko močno prizadenejo otroka! Čeprav je meni osebno to ime čist kul... Treba je ful poštudirat preden se odločiš, kako boš dal ime svojemu otroku...


_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?