|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4-letnici se "maje" zobek...
11.3.2010 19:44:22   
ikajug
....kakšna 2 tedna nazaj je padla na stopnice, kjer se je udarila v zgornje enkice....zober se ji je malo majal, ampak ne preveč, pa sem mislila, da se bo "zacelilo"...pa ji danes poskusim, pa je rekla,da jo boli in se ji maje...sedaj pa me je kar strah, da bi ji padel ven...imate kakšen nasvet kaj narediti oz. tolažbo, da bo vse ok:(
hvala:)


_____________________________

Caecus ne iudicet de colore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4-letnici se "maje" zobek...
11.3.2010 19:48:36   
Volga
Po moje bo pa najbolj do zobarja stopit, se ti ne zdi? lahko ti pa tudi rečem, da ni nič hudega, da se bo že samo poštimalo, če se ti tako bolje zdi.

(odgovor članu ikajug)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4-letnici se "maje" zobek...
11.3.2010 19:51:09   
Shorty_
k zobarju pojdita samo pomojem sta že pozni in se ne bo več zacelilouser posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4-letnici se "maje" zobek...
11.3.2010 19:56:21   
ikajug
volga...saj čakava na zobarja, ampak naju je za drug teden naročila (ker male ni nič bolelo, je rekla, da pol pa že ni nujno:(...
shorty.RR...kaj misliš, da je možno, da ji pade ven?...upam, da ne...


_____________________________

Caecus ne iudicet de colore.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4-letnici se "maje" zobek...
11.3.2010 19:58:05   
Volga

IZVIRNO SPOROČILO: ikajug

volga...saj čakava na zobarja, ampak naju je za drug teden naročila (ker male ni nič bolelo, je rekla, da pol pa že ni nujno:(...
shorty.RR...kaj misliš, da je možno, da ji pade ven?...upam, da ne...




ja, je možno, seveda je možno. pa biti rekla, da je rekla mala,da jo bilo, pa bi bli prec na vrsti, čeprav dvomim, da dva tedna kaj prida pripomoreta k temu ali bo šel zob ven ali ne. Sicer pa bo čez leto, dve zrasel no ,stalen, ne se sekirat.

(odgovor članu ikajug)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4-letnici se "maje" zobek...
11.3.2010 20:00:57   
muco

IZVIRNO SPOROČILO: ikajug

....kakšna 2 tedna nazaj je padla na stopnice, kjer se je udarila v zgornje enkice....zober se ji je malo majal, ampak ne preveč, pa sem mislila, da se bo "zacelilo"...pa ji danes poskusim, pa je rekla,da jo boli in se ji maje...sedaj pa me je kar strah, da bi ji padel ven...imate kakšen nasvet kaj narediti oz. tolažbo, da bo vse ok:(
hvala:)


pri nas imamo isti problem.... 5 letnica,stopnice,enka,ki se je vidno malo premaknila.Kakšen teden jo je bolelo potem pa ne več.Zdaj pa z ženo opažava,da sta obe enki potemneli user posted image .. podobno kot pri stalnem zobu ,ki ima uničen živec.Tudi jaz ne vem ,kaj narediti in se tudi zahvaljujem za kakšen nasvet!

(odgovor članu ikajug)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4-letnici se "maje" zobek...
11.3.2010 20:03:01   
Volga

IZVIRNO SPOROČILO: muco


IZVIRNO SPOROČILO: ikajug

....kakšna 2 tedna nazaj je padla na stopnice, kjer se je udarila v zgornje enkice....zober se ji je malo majal, ampak ne preveč, pa sem mislila, da se bo "zacelilo"...pa ji danes poskusim, pa je rekla,da jo boli in se ji maje...sedaj pa me je kar strah, da bi ji padel ven...imate kakšen nasvet kaj narediti oz. tolažbo, da bo vse ok:(
hvala:)


pri nas imamo isti problem.... 5 letnica,stopnice,enka,ki se je vidno malo premaknila.Kakšen teden jo je bolelo potem pa ne več.Zdaj pa z ženo opažava,da sta obe enki potemneli user posted image .. podobno kot pri stalnem zobu ,ki ima uničen živec.Tudi jaz ne vem ,kaj narediti in se tudi zahvaljujem za kakšen nasvet!



mah, zobarja pokličte, pa naj pogleda, kaj pa druzga.

(odgovor članu muco)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 4-letnici se "maje" zobek...
11.3.2010 20:04:56   
ikajug
sej mi sploh ni jasen, kako bi oz. bo zobarca to preprečla...samo verjemi, da mi ni najbolj všeč, da bi ji padel ven (mala ni 2 min tiho, skoz neki razlaga, govori, poje....in bi ji bilo hudo:(, če bi ostala brez zobeka....)....jaz se pa že po naravi sekiram, zdej ko sm pa noseča pa še 100 krat bolj...upam, na najboljš!!!

_____________________________

Caecus ne iudicet de colore.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 4-letnici se "maje" zobek...
11.3.2010 20:10:42   
muco

IZVIRNO SPOROČILO: ikajug

sej mi sploh ni jasen, kako bi oz. bo zobarca to preprečla...samo verjemi, da mi ni najbolj všeč, da bi ji padel ven (mala ni 2 min tiho, skoz neki razlaga, govori, poje....in bi ji bilo hudo:(, če bi ostala brez zobeka....)....jaz se pa že po naravi sekiram, zdej ko sm pa noseča pa še 100 krat bolj...upam, na najboljš!!!

zaradi tega se ne sekiraj preveč user posted image ... veš kaj hujšega se lahko še vse zgodi !!!! Tako da ne pretiravat ,če bo tudi pri tvoji potemnel pa kaj javi , prav ? Jaz sem pri 3 letih tudi padel in zbil enko , pa je potem stalni normalno zrastel.

(odgovor članu ikajug)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 4-letnici se "maje" zobek...
11.3.2010 20:10:48   
Shorty_
Joj kok ste smešnuser posted image user posted image user posted image i! Mam triletnico 4x se je že zgodilo da si je poškodovala zobek, in manjka ji ene cela zgornja enkica in pol druge, pa sva vsakič takoj po poškodbi letele k zobozdravnici. nič nisem naročala enostavno tja sem jo peljala eno nedeljo pred morjem a na metelkovo da je odlomljen košček stran dala in naredila premaz proti kariesu.

Zobek se bi dalo mogoče rešit isti dan zdej po 2h tednih pa močno dvomim.

Zobki ki potemnijo so odmrli, fajn bi ji jih bilo premazovat, redno.

Pa še to nobena tragedija ni, naša tri letnica lepo govori in poje in ji kljub manj zobkom nič ne manjka, pomojem mi bo čudno ko bojo zrastliuser posted image

(odgovor članu ikajug)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 4-letnici se "maje" zobek...
11.3.2010 20:14:54   
muco
če potemnijo so odmrli ja se strinjam ,tudi zlomi mislim ,da se hitreje. .... premazovat praviš? S čim pa ?

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 4-letnici se "maje" zobek...
11.3.2010 20:16:53   
ikajug
shorty RR....ni res, da so zobki, ki potemnijo odmrli!...v nekaterih primerih se v zobku pojavi modrica od udarca, ki pa v roku meseca ali dveh izgine ( modrico na zobku je imel sin, pa mu je izginilo, ampak se mu zob ni majal)....in oprosti, če se mi zdi to grozno in ne smešno tako kot tebi...

_____________________________

Caecus ne iudicet de colore.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 4-letnici se "maje" zobek...
11.3.2010 20:19:15   
Volga

IZVIRNO SPOROČILO: muco

če potemnijo so odmrli ja se strinjam ,tudi zlomi mislim ,da se hitreje. .... premazovat praviš? S čim pa ?



Joj no, s tisim, k ma dohtarca. proti kariesu nekaj. Res najbolje, da greste do zobarja, no, eni in drugi. user posted image

(odgovor članu muco)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 4-letnici se "maje" zobek...
11.3.2010 20:21:43   
mika
A imaš možnost it k drugemu zobozdravniku? Da te pri udarcu pusti čakat tako dolgouser posted image . Naša se je pri dveh letih in pol tako udarila, da si je zgornji enki nabila v dlesen (ne dokonca). zobozdravnica naju je vzela naslednji dan, pregledala zobka in z nečim namazala. Potem sva še šli 3x na kontrolo in premaz.

In mene malo skrbi, kar je sicer minimalna možnost, da si je poškodovala nastavke. posledica je lahko, da začnejo rast nekam po svoje ali pa da sploh ne zrastejo. zaenkrat ima še vedno mlečne in ne vemo kako bo s stalnimi zobki. Hčerina zobozdravnica in zobozdravnica na sistematskem pregledu sta rekli, da najbrž ne bo nič hudega, ker ponavadi zrastejo zobki normalno. obstaja pa možnost...

muco, naši pupi sta tudi obe enki potemneli, ampak sta nazaj postali svetli. Sicer sta za odtenek temnejši od nepoškodvanih zobkov, se pa vidi če bolje pogledaš. Ne gre za uničen živec, ampak  kri od poškodbe zalije zobke. ..nekaj takšnega.

(odgovor članu ikajug)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 4-letnici se "maje" zobek...
11.3.2010 20:24:23   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Volga


IZVIRNO SPOROČILO: muco

če potemnijo so odmrli ja se strinjam ,tudi zlomi mislim ,da se hitreje. .... premazovat praviš? S čim pa ?



Joj no, s tisim, k ma dohtarca. proti kariesu nekaj. Res najbolje, da greste do zobarja, no, eni in drugi. user posted image


men se zdi da s fluorom.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 4-letnici se "maje" zobek...
11.3.2010 21:10:34   
živa
Mojemu 4-letniku sta oba prednja zgornja zobka odmrla. Eden več kot dve leti po udarcu, drugi pa sploh ne vem, zakaj. Pa krušita se mu, nad enim se mu je nabiral gnoj, tako da mu ga je zobozdravnica prebodla in zdaj vsak dan čistimo luknjico. Meni je rekla, da bosta verjetno zdržala do stalnih zob - ni nujno, da izpadeta. Ampak res zelo skrbimo zanju, vsak večer umivamo, čistimo luknjico ipd. Stanje je že nekaj časa nespremenjeno.

Lp,

živa

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 4-letnici se "maje" zobek...
11.3.2010 21:18:38   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: živa

Mojemu 4-letniku sta oba prednja zgornja zobka odmrla. Eden več kot dve leti po udarcu, drugi pa sploh ne vem, zakaj. Pa krušita se mu, nad enim se mu je nabiral gnoj, tako da mu ga je zobozdravnica prebodla in zdaj vsak dan čistimo luknjico. Meni je rekla, da bosta verjetno zdržala do stalnih zob - ni nujno, da izpadeta. Ampak res zelo skrbimo zanju, vsak večer umivamo, čistimo luknjico ipd. Stanje je že nekaj časa nespremenjeno.

Lp,

živa


Našemu je tako šla zgornja enka tri leta po udarcu. Počasi je ta tri leta vedno bolj temnela, nato se je naredila gnojna bulica in zob se je začel majati. Zobar mu ga je odprl. In je v dveh tednih potem zobek izpadel.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 4-letnici se "maje" zobek...
11.3.2010 21:21:52   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: ikajug

shorty RR....ni res, da so zobki, ki potemnijo odmrli!...v nekaterih primerih se v zobku pojavi modrica od udarca, ki pa v roku meseca ali dveh izgine ( modrico na zobku je imel sin, pa mu je izginilo, ampak se mu zob ni majal)....in oprosti, če se mi zdi to grozno in ne smešno tako kot tebi...
sva se narobe razumeli meni to ni smešno, mi je pa smešno da si 2 tedna doma in ne narediš ničuser posted image kot sem napisala pri zobkih sem vedno šla tako ravno zaradi zasnov za stalne zobe. Za modrice na zobeh pa še nisem slišala....

(odgovor članu ikajug)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 4-letnici se "maje" zobek...
11.3.2010 21:31:58   
živa
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

IZVIRNO SPOROČILO: živa

Mojemu 4-letniku sta oba prednja zgornja zobka odmrla. Eden več kot dve leti po udarcu, drugi pa sploh ne vem, zakaj. Pa krušita se mu, nad enim se mu je nabiral gnoj, tako da mu ga je zobozdravnica prebodla in zdaj vsak dan čistimo luknjico. Meni je rekla, da bosta verjetno zdržala do stalnih zob - ni nujno, da izpadeta. Ampak res zelo skrbimo zanju, vsak večer umivamo, čistimo luknjico ipd. Stanje je že nekaj časa nespremenjeno.

Lp,

živa


Našemu je tako šla zgornja enka tri leta po udarcu. Počasi je ta tri leta vedno bolj temnela, nato se je naredila gnojna bulica in zob se je začel majati. Zobar mu ga je odprl. In je v dveh tednih potem zobek izpadel.



Uf, potem imamo mi še srečo, da je sploh tako, kot je.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 4-letnici se "maje" zobek...
12.3.2010 20:54:11   
ikajug
mi je pa smešno da si 2 tedna doma in ne narediš ničuser posted image


to še napišem in končam....to sploh ni res!!!....naslednji dan ko se je udarila, sem klicala zobarco in ji povedala, kaj se je zgodilo in jo prosila, da naju čim prej sprejme....in nama je dala termin 2 tedna in 3 dni kasneje.....


_____________________________

Caecus ne iudicet de colore.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?