|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Delo pred iztekom porodniške
5.4.2010 21:54:44   
ZmajTolovaj
Vem, da je ta tema že bila, samo je ne najdem. Stvar je v tem, da jaz sem s.p. in sem trenutno na porodniški. Zdaj pa me že klicarijo, če bi lahko začela že kaj prej delat kot avgusta, ko mi poteče porodniška. A obstaja možnost, da to naredim, ne da prekinem porodniško? A obstaja kakršna koli pogodba, avtorska, podjemna itn, da bi šlo to legalno skoz? Računov najbrž ne semem izdajat, al kako? PROSIM za info, hvala!

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Delo pred iztekom porodniške
5.4.2010 22:06:52   
zmajaz
Ne - med porodniško žal ne moreš delati na noben legalen način, sicer se ti porodniška prekine. Edini varianti sta v bistu nelegalni - ali plačilo na roko (kar ti neka firma itak najverjetnen ne bo dala, ker potem nima stroška) ali pa, če bi se dogovorila, da jim račune za opravljeno delo pač izstaviš potem po koncu porodniške, kar pa spet ni preveč ugodno zate, da čakaš več mesecev na denar (razne če ga ne potrebuješ nujno takoj).

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 5.4.2010 22:09:08 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Delo pred iztekom porodniške
6.4.2010 8:47:10   
ZmajTolovaj
Hm, ja, se mi je zdelo. Hvala! Meni se za keš sploh ne mudi, mi komot naknadno vse plačajo, samo njim je to komplikacija, kolikor sem razumela. Da bi rajši sproti. Sem že prejšnji teden povedala, da ne gre to skoz, pa raje še preverim .. THX.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Delo pred iztekom porodniške
6.4.2010 10:40:23   
živa
Čeprav - jaz sem redno delala prek avtorskih pogodb ... Me ni noben sploh nič vprašal. Tako kot delam ob službi, sem delala ob porodniški. Sicer niso bili veliki zneski, recimo ok. 100 evrov na mesec, ampak vseeno.

Lp,

živa

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Delo pred iztekom porodniške
6.4.2010 12:00:02   
zmajaz
Ja - Živa, če nihče ni nič preveril, lahko prideš skozi. Kakšna je verjetnost, da ugotovijo, da si delal, težko rečem, ampak smela ne bi in če slučajno ugotovijo, se ti lahko zgodi, da moraš za mesece, ko si delal, celo vračati starševsko nadomestilo.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Delo pred iztekom porodniške
6.4.2010 12:14:32   
živa
zmajaz, a kje piše, da med porodniško ne smeš zraven delat? Ker če poleg službe lahko, ne vem, kje je logika. Pa bi se raje poučila, preden mi kdo zdaj, v tretje, kaj komplicira, če bi slučajno kaj delala ...

Pa hecno mi je to, ker itak pri dohodnini vidijo, da si imel še druge zaslužke poleg porodniške. Kdo pa naj bi to preverjal?

Lp,

živa

< Sporočilo je popravil živa -- 6.4.2010 12:15:38 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Delo pred iztekom porodniške
6.4.2010 12:16:20   
zmajaz
ZmajTolovaj - sem ti poslala ZS.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Delo pred iztekom porodniške
6.4.2010 12:25:30   
živa
Aja, še to: razumem, da ne moreš delat kot s. p., ampak da ne bi mogel delat prek avtorske pogodbe user posted image .

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Delo pred iztekom porodniške
6.4.2010 12:59:43   
zmajaz
Porodniško nadomestilo dobivaš zato, da lahko v miru skrbiš za otroka in se posvečaš samo njemu, zato ne dovolijo, da zraven še delaš, ker potem porodniška izgubi svoj smisel.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Delo pred iztekom porodniške
6.4.2010 13:07:36   
Tasika
Baje da te lahko lovijo samo na delo od keterega se plačujejo prispevki za starševsko varstvo. Brala sem o primeru mamice, ki je imela popoldanski s.p., preko katerega je lahko normalno delala tudi v času porodniške. Enako velja za avtorske in podobne pogodbe. Amapk ne poznam pa nikogar osebno ki bi šel čez kontrolo.
Jaz imam polni s.p. in sem delala ves čas (seveda manj ur) - pač tako delo ki ga ne moreš za eno leto dat na 'pavzo'. Doma pa sem imela nepotnico od ŠS od znanke ki je 'usposobljena' za pomoč. Če bi me slučajno kontrolirali med porodniško. Pa ni nihče nikoli ni nič vprašal.

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Delo pred iztekom porodniške
6.4.2010 20:45:25   
ZmajTolovaj
Ja, piše mi v odločbi CSD:
skladno s 1. odstavkom 45. člena ZSDP pravica do starševskega nadomestila preneha, če pristojna inšpekcija za delo ugotovi, DA OSEBA V ČASU IZRABE STARŠEVSKEGA DOPUSTA DELA oziroma začne delati ali opravljati samostojno dejavnost.

Sem šla gledat zakon:

45. člen
(prenehanje pravice do starševskega nadomestila)

Pravica do starševskega nadomestila preneha, če pristojna inšpekcija za delo ugotovi, da oseba v času izrabe starševskega dopusta dela.

Pravica do starševskega nadomestila preneha, če oseba iz drugega odstavka 39. člena tega zakona začne delati oziroma začne opravljati samostojno dejavnost.

Če nastopi katerikoli razlog iz prvega ali drugega odstavka tega člena mora oseba, ki prejema starševsko nadomestilo, vrniti neupravičeno prejeti znesek starševskega nadomestila, skupaj s pripadajočimi obrestmi.

user posted image user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil ZmajTolovaj -- 6.4.2010 20:46:14 >


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Delo pred iztekom porodniške
6.4.2010 20:48:42   
ZmajTolovaj
HM. V 39. členu pa piše

Pravica do starševskega nadomestila po tem zakonu izključuje prejemanje drugih nadomestil po predpisih, ki urejajo zdravstveno zavarovanje in zavarovanje za primer brezposelnosti. V tem času pravica do prejemanja drugih nadomestil miruje.

Ampak če delaš na avtorsko, ni od teh prejemkov nobenih prispevkov za zavarovanje ... Samo akontacija dohodnine je odvedena ..



_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Delo pred iztekom porodniške
7.4.2010 10:19:53   
zmajaz
ZmajTolovaj to pa zdaj mešaš jabolka in hruške user posted image - 39. člen govori o NADOMESTILIH (bolniška, nadomestilo za brezposelnost), ki ti pač v času prejemanja porodniške mirujejo, in nima nobene veze z DELOM. user posted image Tisti del ki si ga odebelila, pa samo opisuje, za katere VRSTE NADOMESTIL gre in nič drugega. Ta del ne pomeni, da ne smeš opravljati zadev, od katerih so plačani prispevki.

Na DELO se nanaša tisti 45. člen, ki ga navajaš prej, in tam enostavno piše, da ne smeš DELATI - in nič ne opredeljuje, katere oblike dela niso sprejemljive, kar pomeni, da so VSE nesprejemljive. Vsaj jaz si tako razlagam zadevo, pa mislim, da se ne motim.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Delo pred iztekom porodniške
7.4.2010 13:49:38   
ZmajTolovaj
Ja, no, OK, pač se lovim za slamce ... user posted image
Pa nič no. user posted image


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Delo pred iztekom porodniške
7.4.2010 15:30:16   
živa
No, pa recimo: letos pozimi sem delala prek pogodbe (avotrske? pojmam nimam, mislim, da nisem nobene podpisala) za neko založbo. Plačano bom dobila enkrat v prihodnosti, izid dela je 2011 - to pomeni zagotovo plačilo med porodniško. Kaj pa v takih primerih?

Lp,

živa

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Delo pred iztekom porodniške
7.4.2010 15:35:07   
zmajaz
Ja če dobiš plačano za nazaj, za delo, ki si ga opravila pred nastopom porodniške, je to drugače - bistveno je, da ne smeš med porodniško delati.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Delo pred iztekom porodniške
7.4.2010 15:36:25   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj
Ja, no, OK, pač se lovim za slamce ... user posted image
Pa nič no. user posted image


user posted image user posted image
Saj te povsem razumem, ker sem v istem fohu kot ti ... user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Delo pred iztekom porodniške
8.4.2010 0:11:02   
živa
Ja no, potem se pač izgovoriš, da po obrokih dobivaš plačilo za opravljeno delo v preteklosti user posted image ...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Delo pred iztekom porodniške
8.4.2010 21:33:25   
ZmajTolovaj
Klinc, preveč smo pridne.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Delo pred iztekom porodniške
28.4.2010 11:59:00   
Balerina
Ja obstaja še druga možnost ki bi s.p. morda bolj prišla v poštev in to je da le 4 ure koristih starševski dopust ostalo pa delaš. V tem primeru sicer dobiš plačano le 4 ure vendar pa je lahko to del časa ali pa en del dobiš v določeni višini za varstvo otroka. Pozanimaj se o tem.

Je pa tako da pri nas se tako ali tako nič ne kontrolira in zato se tudi ne ve točno kaj se sme in kaj ne. Pri nas so določene stvari sicer zapisane v zakonu in če si preveč Papeški jih upoštevaš če nisi jih pač ne ker zgodi se ti pa tako ali tako nič.

< Sporočilo je popravil Balerina -- 28.4.2010 12:02:06 >

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?