|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   materina dušica in poprova meta
19.5.2010 7:26:24   
p&b
Mogoče ve katera kje bi lahko dobila ti dve zelišči.Sama delam vsalo leto sirup iz meda ali sladkorja in smrekovih vršičkov,letos pa bi rada dodala še to.

Hvala in lp!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: materina dušica in poprova meta
19.5.2010 10:15:30   
Ribi Bibi
Materino dušico naberemo v hribih na kakšnem izletu, poprovo meto pa ponavadi kupim spomladi v Bauhausu in mi dela na balkonu ko nora. Bolj ko jo strižem, več jo imam user posted image

_____________________________

- www.mojasobica.si -

(odgovor članu p&b)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: materina dušica in poprova meta
19.5.2010 10:46:21   
mate0ja
Poprova meta navadno raste na kakih gozdnh jasah, obrobju gizda. Jest vem za kraj na Gorenjskem. Materina dušca je pa bolj za višave značilna ja. 

_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu Ribi Bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: materina dušica in poprova meta
19.5.2010 19:07:12   
Gina
Obe zelišči prodajajo v vsaki vrtnariji. Materino dušico jaz sicer nabiram bolj po poljih, ker je ogromno raste pri nas (čeprav imam tudi gojeno doma), mete pa ne vzamem za sirup delat nikdar poljske, ker enostavno nima tako močnega okusa kot gojena poprova (ali kakšna druga) meta. Sem probala enkrat, pa ni primerjave. Je pa toliko materine dušice nabrat za sirup kar mnogo težje, kot porezat enako količino mete, zato sirupa iz mat. duš. še nisem delala, imam pa letos namen vsaj probat. Delam pa sirup tudi iz melise.

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: materina dušica in poprova meta
24.2.2011 11:26:14   
onka
IZVIRNO SPOROČILO: Ribi Bibi

Materino dušico naberemo v hribih na kakšnem izletu, poprovo meto pa ponavadi kupim spomladi v Bauhausu in mi dela na balkonu ko nora. Bolj ko jo strižem, več jo imam user posted image


Vem, da je že stara tema ampak vseeno, če se mi bo kakšna oglasila na to temo...
Če bi imela meto na balkonu, kjer poleti bolj žge sonce, bi bilo vseeno rasla? Koliko pa jo zalivaš?

(odgovor članu Ribi Bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: materina dušica in poprova meta
24.2.2011 18:14:26   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: onka

IZVIRNO SPOROČILO: Ribi Bibi

Materino dušico naberemo v hribih na kakšnem izletu, poprovo meto pa ponavadi kupim spomladi v Bauhausu in mi dela na balkonu ko nora. Bolj ko jo strižem, več jo imam user posted image


Vem, da je že stara tema ampak vseeno, če se mi bo kakšna oglasila na to temo...
Če bi imela meto na balkonu, kjer poleti bolj žge sonce, bi bilo vseeno rasla? Koliko pa jo zalivaš?



Meta, vsaj na vrtu, raste kot plevel, še probleme imaš, kako bi jo iztrebil, tako da po moje tudi na balkonu ne bi smelo biti težav, kaj pa vem no, za probat je.

(odgovor članu onka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: materina dušica in poprova meta
25.2.2011 10:33:28   
Freya88
Mene pa zanima kako delate te sirupe? Bi js tudi poskusla.. pa nimam nobenih izkusenj, idej... samo zeljo:)

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: materina dušica in poprova meta
25.2.2011 10:50:13   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

Mene pa zanima kako delate te sirupe? Bi js tudi poskusla.. pa nimam nobenih izkusenj, idej... samo zeljo:)


Meto (meliso, koprive, rman, bezeg....) natlačiš v en velik lonec, zaliješ z mrzlo vodo in pustiš stat 24 ur.
Potem pobereš meto ven in vodo precediš čez eno plenico. Dodaš sladkor in citronko (jaz to po okusu, podobno kot za bezeg), prevreš in naliješ v očiščene, vroče steklenice ali kozarce, ter takoj zapreš z opranimi, prevretimi pokrovčki.

Z materino dušico je pa veliko dela, ker preden to nabereš, je pol dneva okrog, potem pa moraš še bolj sterilno delat, pa imaš dve varianti, ena je zgoraj opisan sistem, ki je enostaven, ampak ne vem zakaj meni tole zdrži samo pol leta, drugi je pa hladno narejeno, ap sem že pozabila kako, bi morala iskat. Aja, obstaja še tretji način, ki je da polagaš materino dušico in sladkor izmenično, ap daš na sonce, ali celo v temo, ne vem več.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: materina dušica in poprova meta
3.5.2011 14:11:51   
artista7
Materino dušico se da v vrtnariji dobiti (videla za prvi maj v zeliščnem skalnjaku na enem dolenjskem gričku - je celo cvetela!- torej je bila nasajena), sicer pa poleti cveti ok. avgusta. Jaz sem kupila kar semenarnino seme "timijan" (kar je isto, če se ne motim) in zdaj čakam, da ven pride, kali kar dolgo. Ta "vrtna" materina dušica ima po moji izkušnji večje cvetove. Jaz jo (divjo) uporabljam posušeno tudi za na pico in za v nekatere jedi, naberem jo poleti, imam to srečo, da raste blizu domače hiše.Raste na bolj suhi zemlji, na sončni legi, pri na povsod nekako na zahod. Divjo meto prepoznam po vonju, sirup bomo pa kar iz posajene delali user posted image

< Sporočilo je popravil artista7 -- 3.5.2011 14:13:09 >


_____________________________

"I never said to be like me, I say be like you and make a difference." (MM)

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?