|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kača na vrtu
4.6.2010 13:21:09   
FLASK_A
Med zelišči sem danes videla malo kačo... Najbrž jim res tam paše ker imam kamenčke okrog in okrog... A jih lahko kako preženem ali bomo morali vsako poletje preživljati skupaj? Ne paše mi ravno da ko pobiram timijan leze spodaj... Brrr...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kača na vrtu
4.6.2010 13:48:13   
Felicita
če je to tole:

user posted image

potem pusti. če je pa kej bolj vzorčastega pa poglej kaj je - če je strupena je jest ne bi glih puščala na vrtu...


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kača na vrtu
4.6.2010 13:50:23   
FLASK_A
Tale je, ja. Uf. Kar strese meuser posted image

Kaj pa dela tukej? A tudi kaj dobregauser posted image ? A mi lahko v hišo zaide?

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kača na vrtu
4.6.2010 13:54:04   
mišk
Tole na sliki je slepec, če se ne motim. To v bistvu sploh ni kača. Nič ne naredi in ni škodljiv. Je pa, vsaj zame osebno, zeeeloooo ogaben in jst bi zahtevala od moža, da ga odstrani z vrta, pa še pol bi hodla po moje neki časa kot po jajcih tam okol.user posted image

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kača na vrtu
4.6.2010 22:18:38   
Gina
KO smo mi pred 4. leti čistili en velik kos zemljišča, kjer je bilo prej grmovje, sem med vlečenjem korenin ven srečala kar par slepcev. Vsakič sproti sem tulila od groze, ker ko ti v hipu nekaj šine pred glavo ali ko ga skoraj zagrabiš, ker luknjo z motiko zbezaš, ni ravno luštno in vsakič sproti je en od moških članov to bogo žival odnesel v gozd. Smo pa tudi že kaj bolj strupenega gostili. Jaz bi na tvojem mestu zaposlila moža in naj odnese žival v gozd.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kača na vrtu
4.6.2010 22:21:09   
Andromeda
IZVIRNO SPOROČILO: FLASK_A

Tale je, ja. Uf. Kar strese meuser posted image

Kaj pa dela tukej? A tudi kaj dobregauser posted image ? A mi lahko v hišo zaide?



Tole je navaden slepec, ki je sicer koristen in noče nikomur nič žalega. Je pa kuščar in ne kača, samo okončin nima in je pač videt podoben kačam. Ponavadi se krajev, kjer so ljudje, izogiba.

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kača na vrtu
4.6.2010 22:24:03   
Jessy
V našem parku jih je zagotovo vsaj 50 komadov. Vsake toliko se kakšnega sreča. Smo se jih kar navadili! Sicer pa spada med kuščarje.
Važno, da strupenjač nimamo.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kača na vrtu
4.6.2010 22:28:46   
end1
baje da če ježka udomačiš, pol kač ni na vrtu, to so meni predlagali, ko bom "nekoč" obnavljala staro domačijo, se je pa tudi zaradi kač ne upam


(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kača na vrtu
7.6.2010 10:49:55   
honey
Žal jaz nisem pristaš ne kač ne slepcev, tako da z mojega vrta bi definitivno zelo hitro odmaširal - če ne sam, bi mu moral pomagati mož user posted image Pa vem, da je slepec povsem nenevaren in tako, ampak žal me preveč spominja na kačo in to je zame dovolj.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kača na vrtu
8.6.2010 16:47:49   
robinzon
Jaz se  pa vedno razveselim, kadar vidim kakšnega okrog hiše.

Potem pa jamrate, koliko imate polžev na vrtu. Slepce naselite, da jih bojo popapcali.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kača na vrtu
8.6.2010 16:54:23   
Felicita
ja, točno to, slepci so zelo koristni, jejo vse možne škodljivce rastlin in podobno kot deževniki tudi rahljajo zemljo. če jih že tok ne marate jih pa v gozd/na travnik odneste, sam ne jih pobijat samo zato ker so napačne oblike.

kakorkoli, ja, sej se ga ustrašiš... sam po tistem ko maš 1x leglo gadov (lepih rjavih, takih šolskih primerov) na vrtu pod rožami ti nič več pride do živega. in ježek ni pomagov user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kača na vrtu
8.6.2010 18:54:58   
luan
Uf ja kače.Lani sem nazaj k vodi nosila kobranke.Letos pa sva se odločila, da bova obnovila stari svinjak(vsaj včasih je bil) in da ga bova predelala v drvarnico.Zadaj pa tudi polno gadov, njih pa nismo samo preselili.Oz. smo v večna lovišča saj imamo male otroke in se ne mislim s tem zafrkavat.

Je pa pred leti taščica jamrala, da ima voluharje na vrtu.Pa sem ji z našega vikenda prinesla goža, ma je ni bilo iz hiše dokler ga nisem nesla nazajuser posted image .Ona se pa ful boji kač.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kača na vrtu
8.6.2010 20:08:42   
honey
Da ne bo pomote - slepcev sigurno ne ubijemo. Res je, da so grdi in tako, ampak vem, da niso strupeni in jih samo preselimo nekam stran, da jih ne gledam. Če bi pa gada srečala, pa res ne vem, kaj bi naredila. Sicer pa so zame itak vse kače strupene, če je ali pa če ni, tako da se zelo po hitrem postopku odstranim user posted image

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kača na vrtu
8.6.2010 20:25:12   
FLASK_A
Okej, potem pa naj dela korist. Rožce bo pa mož pobiraluser posted image

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kača na vrtu
16.6.2010 12:43:36   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: honey

Da ne bo pomote - slepcev sigurno ne ubijemo.


Zakaj pa bi ubijali tut strupene kače? Jo pač tut odneseš ali preženeš iz vrta...(mi ponavadi uporabimo grablje za kaj takega) Niso samo slepci koristni, tud strupenjače imajo svojo vlogo v ekosistemu...imajo pač to nesrečo, da imajo za svojo OBRAMBO žleze, v katerih se nahaja strup. In pač boga kača glih ni sama kriva, da je zašla na vaš vrt...
Po drugi strani pa tut razumem, da se jih ful bojite (jst se jih tut)...in da je prva misel Ubit vraga! (sam ugotoviš, če mal premisliš, da se da tut brez tega)


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kača na vrtu
16.6.2010 13:46:12   
luan
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Po drugi strani pa tut razumem, da se jih ful bojite (jst se jih tut)...in da je prva misel Ubit vraga! (sam ugotoviš, če mal premisliš, da se da tut brez tega)


Že že, samo kaj pa če ti tega "vraga" tvoj otrok najprej najdeuser posted image ?

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kača na vrtu
16.6.2010 14:07:35   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: luan

IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Po drugi strani pa tut razumem, da se jih ful bojite (jst se jih tut)...in da je prva misel Ubit vraga! (sam ugotoviš, če mal premisliš, da se da tut brez tega)


Že že, samo kaj pa če ti tega "vraga" tvoj otrok najprej najdeuser posted image ?

Mu razložiš, kaj je slepec, kako je koristen itd. pa da mu ne bo nič naredil in da ga ubiti ne sme. Mi jih imamo polno na vrtu in pred parimi dnevi , mi je bilo prav hudo, ko je bil en povožen pred hišo. Če bi bil modras ali gad, bi najbrž postopala drugače...bi morala razmislit kako, a ubila ga sigurno ne bi.
Lansko poletje, ko so se otroci igrali v gozdu, na enem vikendu, je gad ugriznil 11 letno deklico v roko. Oče se je vrnil in ga našel točno na mestu, kjer je deklico ugriznil...menda ga je ubil. Punca se je hitro pobrala, a gad je moral plačat s svojim življenjemuser posted image user posted image

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kača na vrtu
16.6.2010 14:15:51   
luan
IZVIRNO SPOROČILO: kasso


IZVIRNO SPOROČILO: luan

IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Po drugi strani pa tut razumem, da se jih ful bojite (jst se jih tut)...in da je prva misel Ubit vraga! (sam ugotoviš, če mal premisliš, da se da tut brez tega)


Že že, samo kaj pa če ti tega "vraga" tvoj otrok najprej najdeuser posted image ?

Mu razložiš, kaj je slepec, kako je koristen itd. pa da mu ne bo nič naredil in da ga ubiti ne sme. Mi jih imamo polno na vrtu in pred parimi dnevi , mi je bilo prav hudo, ko je bil en povožen pred hišo. Če bi bil modras ali gad, bi najbrž postopala drugače...bi morala razmislit kako, a ubila ga sigurno ne bi.
Lansko poletje, ko so se otroci igrali v gozdu, na enem vikendu, je gad ugriznil 11 letno deklico v roko. Oče se je vrnil in ga našel točno na mestu, kjer je deklico ugriznil...menda ga je ubil. Punca se je hitro pobrala, a gad je moral plačat s svojim življenjemuser posted image user posted image

Pa saj avtorica posta pravi "vrag" strupenjačam, če sem prav razumela in jaz sem pisala v kontekstu, če se otrok sreča z strupenjačo.Moj sin se sicer slepcev nič ne boji in jih mirno nosi po rokah.Vendar, da mi pa 6 letnika z dobrih dvajset kil useka gad in mali je še srčni bolnik, pa ne vem kako bi se končalo.Zato se pri nas po difoltu za strupenjačo, ki pride blizu hiše slabo konča.Pa dobro zna ločiti gada od slepca, da ne bo pomote.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kača na vrtu
16.6.2010 18:46:36   
zvezdica_1
ojej. da jaz srečam kačo, zginem na varno in se ne prikažem ven iz bajte. po možnosti na kaki mizi prevetrim. pa naj se dragi z njo ubada......brr. zdaj me bo še čez travnik strah hodit....user posted image

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kača na vrtu
30.6.2010 21:20:08   
Eko Vila
http://www.ringaraja.net/clanek/ne-ubijajte-kac_2873.html

Če ne veste katero kačo imate doma pokličite Kačofon na 040/322-449.

Z veseljem pomagajo.

In ne ubijat kač ;).

Hvala.

 

< Sporočilo je popravil Jerneja RR -- 30.6.2010 22:20:17 >


_____________________________

Srečni trenutki štejejo!

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kača na vrtu
30.6.2010 21:32:43   
Anonimen
meni so pa slepci prav simpatični!
kadarkoli se pojavi na maminem vrtu (najrajši okrog komposta), ga z veseljem opazujemo. se pa skrije kakor hitro ima možnost.

smo pa imeli mačka, ki je zelo rad lovil martinčke in slepce, če ni bilo miši naokrog.

(odgovor članu Eko Vila)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?