|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A se da prešvercat''...
4.10.2010 17:34:45   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Saj to pa res ni toliko: 55 zgodb si boš pa ja zapomnila: zgodba, liki, avtor, kdaj je bilo napisano pa itak po stilu precej spoznaš, pa eni so itak tako znani, da že zdaj veš... ma, 55 knjig tudi ni tak problem prebrat do spomladi - 1 na teden, če bi imela čisto celo leto na voljo. Ne vem, kako je, če se to kampanijsko učiš, mi smo to jemali pač celo srednjo šolo. Pa sem na koncu vedela zakaj se je šlo tudi za tiste iz 1. letnika - saj to si zapomniš, to so knjige, to ni ena piflarijauser posted image .

Kje si mene našla je*at? user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 301
   RE: A se da prešvercat''...
4.10.2010 17:35:39   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
a(a-4)^2 - (a-3)^3 - a(43-26a) =

a (a^2 - 8a + 16) - (a^3 - 9a + 27a - 27) - 43a + 26a^2 (znebila sm se kvadratnih in kubičnih členov, zadnji člen pomnožila)

a^3 - 8a^2 + 16a - a^2 + 9a - 27a + 27 - 43 a + 26a^2 (pomnožila 1. člen in se znebila minusov)

zdej pa seštejem jabolka, hruške, grozdje itd in dobim: 27a^2 - 54a + 27

izpostavim 27: 27* (a^2 - 2a + 1)

zadnji člen vidim da je kvadrat, okrajšam do konca: 27* (a-1)^2

In to je osnova?! user posted image


čist. ne, resno. to je prvi semester 1. letnika kokr vem.oz. lažem, to smo se mi že v oš učil in mogli znat za eksterce.


< Sporočilo je popravil Felicita -- 4.10.2010 17:36:57 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 302
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 17:36:37   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
a(a-4)^2 - (a-3)^3 - a(43-26a) =

a (a^2 - 8a + 16) - (a^3 - 9a + 27a - 27) - 43a + 26a^2 (znebila sm se kvadratnih in kubičnih členov, zadnji člen pomnožila)

a^3 - 8a^2 + 16a - a^2 + 9a - 27a + 27 - 43 a + 26a^2 (pomnožila 1. člen in se znebila minusov)

zdej pa seštejem jabolka, hruške, grozdje itd in dobim: 27a^2 - 54a + 27

izpostavim 27: 27* (a^2 - 2a + 1)

zadnji člen vidim da je kvadrat, okrajšam do konca: 27* (a-1)^2

In to je osnova?! user posted image

to je prvi semester 1. letnika

Aha... aha... aha... bom si jaz en'ga prižgala.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 303
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 17:39:00   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
a(a-4)^2 - (a-3)^3 - a(43-26a) =

a (a^2 - 8a + 16) - (a^3 - 9a + 27a - 27) - 43a + 26a^2 (znebila sm se kvadratnih in kubičnih členov, zadnji člen pomnožila)

a^3 - 8a^2 + 16a - a^2 + 9a - 27a + 27 - 43 a + 26a^2 (pomnožila 1. člen in se znebila minusov)

zdej pa seštejem jabolka, hruške, grozdje itd in dobim: 27a^2 - 54a + 27

izpostavim 27: 27* (a^2 - 2a + 1)

zadnji člen vidim da je kvadrat, okrajšam do konca: 27* (a-1)^2

In to je osnova?! user posted image


To je O od osnove user posted image

Teh stvari sploh ni pri maturi, ker sklepajo, da jih obvladaš že iz OŠ dalje user posted image

V mojih časih so bli ful nori na algoritme in vektorje, pa če kaj vem so bili integrali tudi v osnovnem delu, ampak tisti določni (al kaj že nimam pojma več user posted image ).

lp

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 304
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 17:40:38   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
Teh stvari sploh ni pri maturi, ker sklepajo, da jih obvladaš že iz OŠ dalje user posted image

A to smo se že v OŠ učili al' kaj? user posted image
V mojih časih so bli ful nori na algoritme in vektorje, pa če kaj vem so bili integrali tudi v osnovnem delu, ampak tisti določni (al kaj že nimam pojma več user posted image ).

Edino, kar mi je poznano, je beseda "integral", ampak še to samo zato, ker so včasih po LJ vozili Integralovi avtobusi. user posted image

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 305
   RE: A se da prešvercat''...
4.10.2010 17:40:39   
ronja
Ma, nisem te mislila zezat. Hotela sem te potolažit: da teh 55 knjig ni tako zelo veliko - ene so tanke, ene so zelo zapomnljive, ene verjetno že poznaš,...

Sicer pa ima felicita prav: razlike kvadratov in pa kvadrati in kubi vsot in razlik so res zelo osnovna stvar. pa saj ni tako težko, samo tisto enačbo si moraš zapomnit. No, lahko jo tudi vsakič posebej izpeljuješ, samo se mi zdi,d a bi ti bilo to težjeuser posted image . Pa tudi preveč časa bi porabila, eč bi to vsakič počela.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 306
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 17:41:49   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
Teh stvari sploh ni pri maturi, ker sklepajo, da jih obvladaš že iz OŠ dalje user posted image

A to smo se že v OŠ učili al' kaj? user posted image



Ja kvadratne pa kubne smo se, vsaj pri nas user posted image

lp

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 307
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 17:42:33   
Kerensa*
Pa saj od nekje mi je (navidez) res poznano, tako, da sem najbrž res to videla v OŠ, kajti v SŠ sem že bolj... slabo gledala. user posted image

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 308
   RE: A se da prešvercat''...
4.10.2010 17:43:31   
Felicita
no, Kerensa, kot vidiš - delo te čaka, veselo v naskok... sej si vidla naloge iz mature, če te kšna še posebi zeza jo lahko skupi rešmo user posted image

(če ti je v tolažbo, jest sm ****nla 1. letnik faksa zrd matematike, zato mi je zdej to precej trivialno; če bi pa šla na družbosloven faks pa pozabi da bi se sploh še spomnla kaj je kvadrat vsote)


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 309
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 17:43:50   
ronja
kerensa, integrali so ene ful luškane zadeve, boš videla - vsebinsko in oblikovno (tiste kljuke ti bojo ziher všeč, so tvoj stiluser posted image ). Vsebinsko so sploh srčkani, zmanjšajo ti napako, vse se nekak reši, ma res so simpatična zadeva, meni so ena najlubših matematičnih zadev, čeprav bi morala formule ponovit, če bi hotela bit "taprava". Kaj je bilo na osnovnem nivoju, pa ne vem - sem delala višjega, pa si nisem zapomnila, kaj je bilo kje.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 310
   RE: A se da prešvercat''...
4.10.2010 17:45:56   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
če te kšna še posebi zeza jo lahko skupi rešmo user posted image

Ne ga srat'... saj vidiš, da O od Osnove ne znam. user posted image user posted image

Ronja - ti si pa tako ali tako znanstvenica. Tebi je vse, kar je naravoslovnega, mala malice. Jaz sem pa čisto družboslovno usmerjena, tako, da... edina kljukica, ki mi bo všeč, bo profesorjeva, ko bo obkljukal, da je rezultat pravilen. user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 311
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 17:49:05   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

kerensa, integrali so ene ful luškane zadeve, boš videla - vsebinsko in oblikovno (tiste kljuke ti bojo ziher všeč, so tvoj stiluser posted image ). Vsebinsko so sploh srčkani, zmanjšajo ti napako, vse se nekak reši, ma res so simpatična zadeva, meni so ena najlubših matematičnih zadev, čeprav bi morala formule ponovit, če bi hotela bit "taprava". Kaj je bilo na osnovnem nivoju, pa ne vem - sem delala višjega, pa si nisem zapomnila, kaj je bilo kje.


pri nas jih ni blo na osnovnem, zdej gledam pa na RIC-u, so pa bli - računanje ploščine parabole, take res osnovne.
Jest integralov nikol nisem marala, obožujem pa odvode in polinome user posted image pa nasploh sm bl človek ravninske geometrije. 3d zadeve niso tok zame user posted image

p.s.: ronja, če prov zastopim si iz bližine mojga foha... si se ti tut pri cedilniku matrala? user posted image

Kerensa, v vzpodbudo: We all use math every day; to predict weather, to tell time, to handle money. Math is more than formulas or equations; it's logic, it's rationality, it's using your mind to solve the biggest mysteries we know. user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 312
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 17:51:52   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
Kerensa, v vzpodbudo: We all use math every day; to predict weather, to tell time, to handle money. Math is more than formulas or equations; it's logic, it's rationality, it's using your mind to solve the biggest mysteries we know. user posted image

Za predict weather jaz pogledam na www.meteo.si, za tell time na uro, za handle money pa pokličem svojega g. Šefa za akontacijo plače user posted image . Vse našteto je logical in rational.
Ko bom pa kakšno biggest mistery rešila, boste pa tako ali tako brale o meni v časopisu. user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 313
   RE: A se da prešvercat''...
4.10.2010 17:52:10   
ronja
Ronja - ti si pa tako ali tako znanstvenica. Tebi je vse, kar je naravoslovnega, mala malice.

I wish! jaz sem še mladiček od raziskovalcauser posted image . Pa strokovni članki mi niso mala malica - ne za brat, še manj pa za pisat... Da ne boš mislila: vsak ma svoje mane: jaz pa doktorata ne znam napisat, pa ga bom tudi morala... Matura mi res ni bila problem (sem jo tudi res dobro pisala), izpiti so mi tudi laufali, ampak tole je pa neka, česar absolutno ne znam. sva čisto na istem. kar pa ne pomeni,d a bova obupali, a ne?user posted image

Mi je pa res mala malica napisat esej (no, mi je bilo, ne vem, kako bi se sedaj odrezala, je ipak 10 let+ od tega...)
Pa saj slovenščina je družboslovje - torej ti bo šlo. Lej, liki v knjigah so ljudje (vsaj v veliki večini, no, tistega hrošča iz kakfe si boš pa tudi zapomnila, saj je en in edini), njihova zgodba je njihovo življenje (oz en del),... To ni nič naravsolovnega, to ti verjetno leži, ne?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 314
   RE: A se da prešvercat''...
4.10.2010 17:53:35   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Pa saj slovenščina je družboslovje - torej ti bo šlo. Lej, liki v knjigah so ljudje (vsaj v veliki večini, no, tistega hrošča iz kakfe si boš pa tudi zapomnila, saj je en in edini), njihova zgodba je njihovo življenje (oz en del),... To ni nič naravsolovnega, to ti verjetno leži, ne?

Edino, kar me moti (ampak z ugovarjanjem ziher ne bom nikamor prišla, to mi je jasno), je to, da 99% tega ne bom potrebovala za noben sprejem v nobeno službo.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 315
   RE: A se da prešvercat''...
4.10.2010 17:54:38   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
če te kšna še posebi zeza jo lahko skupi rešmo user posted image

Ne ga srat'... saj vidiš, da O od Osnove ne znam. user posted image user posted image

Ronja - ti si pa tako ali tako znanstvenica. Tebi je vse, kar je naravoslovnega, mala malice. Jaz sem pa čisto družboslovno usmerjena, tako, da... edina kljukica, ki mi bo všeč, bo profesorjeva, ko bo obkljukal, da je rezultat pravilen. user posted image


eh dej no dej http://www.ric.si/mma_bin.php/$fileI/2009101211562993/$fileN/M091-401-1-1.pdf

od tukej, 2a na primer ziher znaš? pa b tut? 3. nalogo zna moja 11 letna sestra rešit, pa ni genij, še najmanj matematični. 4. tut ni težka,... da(lo) bi se, no.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 316
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 17:56:39   
ronja
Hehe, meni je pa ravno 3D všeč. To se vse tako fajn zakomplicira. Da te včasih kar možgani srbijo, meni je bil to tak fenomenalen občutek, ko se vse začne zlagat na svoje mestouser posted image ...
Felicita, jaz nisem mela cedilnika, se mi zdi, čeprav mi je nekaj znano... Sem pa delala mat. na biologiji,pa se ne spomnim imena prfoksa, je pa bil to tudi pri nas predmet, ki je odločal o vpisu v naslednji letnik, heheuser posted image . Sem pa mela 10/10, hehe, to sem si pa zapomnilauser posted image .

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 317
   RE: A se da prešvercat''...
4.10.2010 17:57:35   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
2a na primer ziher znaš? pa b tut? 3. nalogo zna moja 11 letna sestra rešit

Saj na vprašanje, če znam, mi ni treba odgovorit', a ne? user posted image user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 318
   RE: A se da prešvercat''...
4.10.2010 17:59:19   
ronja
Edino, kar me moti (ampak z ugovarjanjem ziher ne bom nikamor prišla, to mi je jasno), je to, da 99% tega ne bom potrebovala za noben sprejem v nobeno službo.


A nisi rekla, da to delaš za svojo dušo? Da nima veze, a boš to kdaj rabila? verjemi mi, da tudi tega, kar se boš na faksu učila, 99% ne boš nikoli nikjer rabila. Rabiš zelo mali odstotek informacij, ki se jih naučiš in pa eno zelo pomembno stvar, ki se jo tudi naučiš na faksu: kako se učit, kako se hitro naučit nekaj velikega, pa kako hitro sklepat. To pa fejst rabiš, vsaj pri nas.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 319
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 17:59:21   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Sem pa mela 10/10

Vidiš, pa si me spet spomnila na mojo sošolko iz OŠ, ki trenutno na Harvardu piše doktorat iz okoljevatstvenega prava...

Kaj mora človek naredit', da naredi diplomo s cum laude (ta izraz me je čisto fasciniral)?

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 320
   RE: A se da prešvercat''...
4.10.2010 18:00:17   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Hehe, meni je pa ravno 3D všeč. To se vse tako fajn zakomplicira. Da te včasih kar možgani srbijo, meni je bil to tak fenomenalen občutek, ko se vse začne zlagat na svoje mestouser posted image ...
Felicita, jaz nisem mela cedilnika, se mi zdi, čeprav mi je nekaj znano... Sem pa delala mat. na biologiji,pa se ne spomnim imena prfoksa, je pa bil to tudi pri nas predmet, ki je odločal o vpisu v naslednji letnik, heheuser posted image . Sem pa mela 10/10, hehe, to sem si pa zapomnilauser posted image .



jest pa v drugo 9/10... heh, če bi mela cedilnika bi verjetno vedla, on je tko poznan zmaj, samo imho je en najboljši profesorjev, ki sem jih dala skoz v svojem življenju (in to da me je 2x vrgu pa še vedno tko mislim pove velik). no, kokrkol, jest sm mela ogromen odpor do matematike - slaba osnova iz oš, nesposobna prof v gimnaziji, pol pa še zmaj cedilnik... pol sm se pa kr nekak vnesla, ko sm vidla da matematke ne bom rabila samo pri ''matematiki'' ampak še mnogo kje drugje, tko da... ja no, zdej kr gre. z mal več truda kot ostalim ''po duši naravoslovcem'', ampak gre pa mi user posted image (no, pa blazno ponosna sm da vedno vse zmagam v računanju na pamet al pa na papir user posted image v tem sm pa RES dobra) 

< Sporočilo je popravil Felicita -- 4.10.2010 18:02:04 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 321
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 18:02:52   
ronja
heh, če bi mela cedilnika bi verjetno vedla, on je tko poznan zmaj,

Potem je pa mogoče isti, ker so za našega isto govorili. Ma, ne vem, sem takrat na integrale mislila, ne na prfoksa, hehe. Meni so bili tudi vedno bolj fajn strogi prfoksi -da so veliko zahtevali, ampak tudi veliko dali. Če je bil izpit na izi, se mi je zdelo, ko da so me okrog prinesli. Ja, vem, da nisem po jusuuser posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 322
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 18:26:14   
poli*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya
jaz pa ti enga inštruktorja svetujem....user posted image

Če katera ve za kakšnega poceni in seksi... here I am! user posted image


Kaj pa maturitetni tečaj na šoli? so se ravnokar začeli

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 323
   RE: A se da prešvercat''...
4.10.2010 18:26:49   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kaj mora človek naredit'', da naredi diplomo s cum laude (ta izraz me je čisto fasciniral)?



Sej ves, da to ni najvisja ocena a ne? user posted image sta se magna cum laude in summa cum laude.

< Sporočilo je popravil Tanja55 -- 4.10.2010 18:28:39 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 324
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 19:00:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Na forumu Pravne fakultete sem brala, da se je neka študentka (pa niti ne absolventka) v izpitnem obdobju učila po 5 do 8 ur na dan in to ne v upanju na 10-ko, temveč v upanju, da bo izpit sploh naredila. user posted image


In kaj je na tem čudnega?

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 325
Stran:   <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?