|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 16:34:03   
*mashai*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ampak pripravit' se do učenja - uf, to so pa Kristusove muke. Takrat najdem pa milijon drugih "obveznosti", ki jih moram narediti in to vse na način "saj do pomladi '11 je še dolga".


Samo začeti je treba...jaz imam vedno "zglancano" stanovanje u nulo, vsak dan neke nove ideje za kosilo, preizkušam peko peciv, u glavnem ni da ni preden odprem knjigo...sam da ni treba začetuser posted image  

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 16:35:24   
ronja
S katerim predmetom je torej nabolje začeti - z osvežitvami, s piflarijo ali z učenjem?

Vsekakor z matematiko. Če ti tisti računček na prejšnji strani dela probleme, potem boš rabila kar nekaj časa - ker to so res osnooooove... Sicer še vedno malo upam,d a si se samo hecala, da ne veš, kje bi se tega lotilauser posted image .

Pa knjigi za slovenščino tudi začni že zdaj brat, ker jih je fajn večkrat prebrat. Slovenščina namreč ni samo pisanje, ampak je tudi književnostuser posted image .

Svojih urnikov učenja ti ne bom pisala, ker sem kampanjic in nisem tako organizirana kot druge tu: nikakor ni bil urnik vsak dan enak, nikoli odmora za kosilo in nikoli nisem začela ob 8h, razen če je bil izpit tisti dan - ampak takra tnisem začela ob 8h, ampak sem še študirala ob 8h (od včeraj zvečer;).
Jaz sem se učila pred izpiti - ampak takrat pa non stop, edino za seks sem si vzela odmor. Jedla sem med učenjem, med tuširanjem sem ponavljala snov, razmišljala, po telefonu ali v živo sem se jezila nad snovjo (navadno so me morali poslušat fantje;), kako kaj ni logično (nobenega izpita nisem dobro znala brez te faze jezenja)user posted image ... pa spala nisem nič par dni pred izpiti. Ampak to sem jaz - večini ta sistem ne sede (beri: padejo in /ali zaspijo;).
Pa meni je bilo fajn se učit za več izpitov hkrati - ko sem mela enega poln kufer, sem prešaltala na drugega. Včasih so se pa še kje prekrivali, pa sem se lahko jezila, kako eno stvar različno učijo - pa potem prišla do nekega globljega razumevanja, kar mi je bilo sploh super. Samo kot pravim, baje nisem ravno tipičnauser posted image . tako da ne mene posnemat. Sploh če ti res oni računček probleme dela, potem me vsaj pri matematiki ne posnemaj.user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 16:36:48   
*mashai*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: *mashai*
vendar če vem da bi v tem času ko se bom sama doma sekirala kako to gre, lahko nekje uživala, tudi bi.

Ta stavek si jaz razlagam nekako po svoje. Po dosedajšnjih izkušnjah sem šla raje na kavo, kakor pa, da bi kaj konkretnega naredila. user posted image user posted image  Zdaj pa, če hočem to resno izpeljat', se bom pa uživanciji morala naučiti reči ne in pogoltniti vse skupaj. Mamma mia.


Odrekanja so, lajf se ti pa ne ustavi. Jaz sedaj lahko že ponosno rečemuser posted image , da ko je treba "zagrabit" za knjige to tudi naredim, pa grem lahko potem tudi ven..ker prvi letnik uhh sm bla pridna...zaprta noter, skoz učila, pa nardila bol nič od nič... Itak sama veš, rabiš "zic leder"user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 16:36:56   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: *mashai*
jaz imam vedno "zglancano" stanovanje u nulo, vsak dan neke nove ideje za kosilo, preizkušam peko peciv, u glavnem ni da ni preden odprem knjigo...sam da ni treba začetuser posted image   

No, vidiš, saj se razumeva user posted image . Ta vikend npr. nisem nič konkretnega naredila (ajde, sem - za začetek napisala seznam profesorjev, njihove kontkatne podatke, termine govorilnih ur in pa seznam obvezne in priporočene literature - ampak to sem naredila za PF, ne za maturo user posted image user posted image ), ker sem morala nujno prebrati "Izgubljeni simbol" od Dana Browna. In ko sem prebrala, na Internetu seveda nisem iskala pol z odgovori in vprašanje iz predmetov za maturo, temveč sem prebrala vse o prostozidarstvu v Sloveniji.

Ku*c... bom. Obljubim. Danes si bom sprintala nekaj snovi, brala jo bom pa (za začetek) jutri v čakalnici pri dohtarju. user posted image

(odgovor članu *mashai*)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 16:38:34   
arabela*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Tako... neobremenjeno, nenatempirano, nepomembno za okolico (družba, služba). Čisto in samo zame. Pa četudi diplomo potem samo uokvirim in gledam. To, da lahko preživim brez diplome, mi je že dolgo jasno.


točno takouser posted image user posted image



_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 16:38:35   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
S katerim predmetom je torej nabolje začeti - z osvežitvami, s piflarijo ali z učenjem?

Vsekakor z matematiko. Če ti tisti računček na prejšnji strani dela probleme, potem boš rabila kar nekaj časa - ker to so res osnooooove... Sicer še vedno malo upam,d a si se samo hecala, da ne veš, kje bi se tega lotilauser posted image .

Nisem se hecala. Res nimam pojma.
Pa knjigi za slovenščino tudi začni že zdaj brat, ker jih je fajn večkrat prebrat. Slovenščina namreč ni samo pisanje, ampak je tudi književnostuser posted image

Kateri knjigi?

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 16:39:39   
arabela*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya
ja v smislu da na nauči u nulouser posted image

Ja pa a si sploh kaj zapomniš, če ga pa nič ne poslušaš, temveč samo gledaš? user posted image


ma saj ni bil lep seksi...ma pri takih se itak nič ne naučiš...izbereš bolj priletnega...neseksi...user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: A se da prešvercat''...
4.10.2010 16:41:47   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
S katerim predmetom je torej nabolje začeti - z osvežitvami, s piflarijo ali z učenjem?

Vsekakor z matematiko. Če ti tisti računček na prejšnji strani dela probleme, potem boš rabila kar nekaj časa - ker to so res osnooooove... Sicer še vedno malo upam,d a si se samo hecala, da ne veš, kje bi se tega lotilauser posted image .

Nisem se hecala. Res nimam pojma.
Pa knjigi za slovenščino tudi začni že zdaj brat, ker jih je fajn večkrat prebrat. Slovenščina namreč ni samo pisanje, ampak je tudi književnostuser posted image

Kateri knjigi?



sm ti že jest napisala - Ločil bom peno od valov in gospa bovary - o tem se letos piše esej...(pa napisala sm tut da že 2 mesca zamujaš s prvim branjem user posted image )


< Sporočilo je popravil Felicita -- 4.10.2010 16:42:39 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 16:41:56   
*mashai*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


Kateri knjigi?



http://www.ric.si/mma_bin.php/$fileI/2010020211440821/$fileN/Tematski%20sklop%202011_SLO.pdf

po moje je mislila teli, o katerih se potem piše esej.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 16:42:52   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
Ločil bom peno od valov in gospa bovary - o tem se letos piše esej...

Letos ali spomladi '11 (je to mišljeno pod "letos")?

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: A se da prešvercat''...
4.10.2010 16:43:35   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
Ločil bom peno od valov in gospa bovary - o tem se letos piše esej...

Letos ali spomladi ''11 (je to mišljeno pod "letos")?



spomlad ''11

http://www.ric.si/mma_bin.php/$fileI/2010020211440821/$fileN/Tematski%20sklop%202011_SLO.pdf


< Sporočilo je popravil Felicita -- 4.10.2010 16:44:52 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 16:44:28   
Kerensa*
Aha. A ju ima katera od vas doma, da si jo fotokopiram al' naj se ju kar spravim kupit'?

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 16:45:42   
Felicita
najboljš da ju kupiš, najboljš maturitetni komplet (MK), ker si boš zraven pisala zadeve itd.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 16:47:18   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
najboljš da ju kupiš, najboljš maturitetni komplet (MK), ker si boš zraven pisala zadeve itd.

Prvič slišim za maturitetni komplet. Kje pa se to kupi - v knjigarni? In a imajo to samo za slovenščino al' tudi za ostale predmete?

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 16:51:40   
*mashai*
Ja v knjigarni...pa splača se ti tudi zbirka v kateri so obnovljena in razložena vsa ta dela http://www.ric.si/mma_bin.php/$fileI/2010020211421598/$fileN/Izbor%20knji%C5%BEevnih%20besedil%20in%20seznam%20gesel%20za%20jezikovna%20vpra%C5%A1anja%202011.pdf

če že ne paše zraven pod kompletuser posted image





(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 16:53:04   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Aha. A ju ima katera od vas doma, da si jo fotokopiram al' naj se ju kar spravim kupit'?


Joj srce me zaboli, ko kdo rece, da bi klasicno literaturo kopiral...Madame Bovary je ful fajn knjiga, lepo branje in ja, kupi si maturitetni komplet. Pol si pa v knjiznici sposodi se Knjizevnost na maturi, kjer mas razclembo besedil. Tko bo slo lazje. http://www.ico.si/matura/knjizevnost_na_maturi-2011.php (ceprav tole knjigo bi morala dobit v roke, da vidim, ce vse stima. Dve leti nazaj je blo tolko napak, da sem deklici, ki sem jo instruirala, odsvetovala vzet to v roke, ker je blo res noro velik napak).

Pa Branja za vsa 4 leta vzami v roke, pol pa si v knjiznici sposodi se obe knjigici, ki bosta razclenili obe esejski besedili.
http://www.mladinska.com/sola/matura_2011



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 16:53:19   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: *mashai*
http://www.ric.si/mma_bin.php/$fileI/2010020211421598/$fileN/Izbor%20knji%C5%BEevnih%20besedil%20in%20seznam%20gesel%20za%20jezikovna%20vpra%C5%A1anja%202011.pdf

Kaj je vse to? user posted image

(odgovor članu *mashai*)
Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: A se da prešvercat''''...
4.10.2010 16:53:37   
Felicita
maturitetni komplet kupiš v knjigarnah mladinske in sta knjigi, ki sta za prebrat v celoti, sta pa pakirani skupaj pa paperback; vsaj odkar sm jest mela maturo je blo tko (nam so zapakiral skupi vojno in mir + visoško kroniko, skupi je blo pa cca 30€). vpraši v knjigarni, mogli bi met...

pa še tko, da te ne bo trešlo po glavi, kaj vse še rabiš:

slovenščina: obe knjigi + na pragu besedila (oz. čez prag besedila) za neumetnostna besedila. seznam tem (dobiš na RIC-u) in Branja za ustno spraševanje (cca 50 literarnih del, njihovih avtorjev, obdobij - vidm da je že link tam); po želji še kresnice (aka cliff''''s notes), Esej na maturi 2011 itd aja, pa vadi glasno branje, je tudi na maturi user posted image
matematika: učbeniki, vaje za maturo + seznam vprašanj in odgovorov na ustna vprašanja
angleščina: vaje + The curious incident of a dog in a nightime + The catcher in the rye (isto oboje celo za predelat) + seznam leposlovja za ustno (ni velik)
zgodovine: 10 tem + učbeniki
sociologija oz. psihologija: tema/mentor za seminarsko oz vaje (20% ocene), učbenik

mogoč sm še kej pozabla, ampak v grobem je to to.

< Sporočilo je popravil Felicita -- 4.10.2010 16:55:59 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: A se da prešvercat''...
4.10.2010 16:57:47   
*mashai*
Iz teh besedil, dobiš potem vprašanja na ustnih...naj me katera popravi, saj ni tako daleč od moje mature samo mam polno glavo...samo znanja očitno neuser posted image

< Sporočilo je popravil *mashai* -- 4.10.2010 16:58:16 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: A se da prešvercat''...
4.10.2010 16:58:43   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: *mashai*
Iz teh besedil, dobiš potem vprašanja na ustnih...

Ja kako bom pa odgovorila na ta vprašanja, če vsega tega ne bom prebrala? user posted image

(odgovor članu *mashai*)
Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 17:00:46   
*miska.mcc*




IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
skrči in razstavi:      a (a-4)^2 - ( a-3)^3- a (43 – 26a) =
 


kaj pomeni --> ^ <-- ?



_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: A se da prešvercat''...
4.10.2010 17:00:55   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: *mashai*
Iz teh besedil, dobiš potem vprašanja na ustnih...

Ja kako bom pa odgovorila na ta vprašanja, če vsega tega ne bom prebrala? user posted image


rabiš vedt grobo vsebino, glavni lik, predvsem pa avtorja in v katero obdobje paše. večino s tega seznama se dejansko ne obdela v celoti v gimnaziji....


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: A se da prešvercat''...
4.10.2010 17:02:02   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: *mashai*
Iz teh besedil, dobiš potem vprašanja na ustnih...

Ja kako bom pa odgovorila na ta vprašanja, če vsega tega ne bom prebrala? user posted image


tko, da bos prebrala tisto, kar mas v moje zgornjem postu. In ker menis, da je vse skup piflarija in ne rabis kaj velik razumet, potem ti tud ted 50 del ne bo delalo nobenih tezav. Simbolika Cankarja, Homersko vprasanje in podobno...vse pise v teh knjigah. Brecht je lepo rekel " Knjiga je orozje, vzemi jo v roke."

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: A se da prešvercat''...
4.10.2010 17:02:02   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: *mashai*
Iz teh besedil, dobiš potem vprašanja na ustnih...

Ja kako bom pa odgovorila na ta vprašanja, če vsega tega ne bom prebrala? user posted image

rabiš vedt grobo vsebino, glavni lik, predvsem pa avtorja in v katero obdobje paše.

Za vseh 55 knjig?!?!?! user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: A se da prešvercat''...
4.10.2010 17:02:02   
*mashai*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: *mashai*
Iz teh besedil, dobiš potem vprašanja na ustnih...

Ja kako bom pa odgovorila na ta vprašanja, če vsega tega ne bom prebrala? user posted image


Zato pa punce govorijo tudi o -->Branje 1,2,3,4 pa na Pragu besedila al kako žeuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?