|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:51:20   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Na forumu Pravne fakultete sem brala, da se je neka študentka (pa niti ne absolventka) v izpitnem obdobju učila po 5 do 8 ur na dan in to ne v upanju na 10-ko, temveč v upanju, da bo izpit sploh naredila. user posted image

user posted image ja in? To je minimum še na kakem bolj luftarskem faksu, ne le na pravni. user posted image

I love you, Klemy. Dam ti diplomo iz zbijanja motivacije oz., kakor pravi Frodo, brcanja v rit. user posted image

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:56:13   
alda
Kerensa doma imamo uno multi napravo, katero niti ne znam uporabljat, ki kopira, skenira, printa na vse hudiče tako da ni problema!
Ti samo reci!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:56:13   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

zgodovine je 10 tem, od tega veš da boš dobil eno iz svetovne in eno iz slovenske zgodovine. menda je najlažji predmet na maturi (jest pa sklepam da zato, ker ni vaj, poročil, dodatnega gradiva,...)



Zdaj ne vem kako je, ampak jaz sem pisala prvo leto, ko sploh nismo vedeli kaj pričakovat.

Ne morem rečt, da je bila težka. Daleč od tega. je pa res, da sem totalno navdušena nad zgodovino in sem že brez učenja vedela in znala več kot večina.
Da pa je lahka, pa si ne bi upala trditi. Ker tako količino podatkov predelati (poleg vseh drugih predmetov) in si zapomniti ni lahko. Konec koncev ne dela mature zaradi mature, ampak potrebuje tudi dobre ocene za sprejem na fax. No, vsaj v mojih časih si rabil kar nekaj pik za sprejem na pravo.

lp



Matura iz zgodovine sama po sebi ni težka, so pa določeni hakeljci... recimo, pri obkroževanju odgovorov, kjer je več opcij, moraš obkrožit vse, kar je pravilno, če ne je 0 točk, pa čeprav obkrožiš 2 od treh pravilnih, recimo... (se pravi, sistem vse ali nič), potem so tudi - točke lahko... moraš imeti kar dobro faktografsko znanje, če ne lahko izgubiš kar veliko točk na neumnostih..... imaš pa potem tudi take fore, ne vem, imaš vprašanje ****, potem imaš pa eno stran naprej eno čist žblj karto in moraš razbrati par reči iz te karte, mimogrede imaš pa gor tudi odgovor na tisto vprašanje ****, samo pogledat moraš... ali pa odlomek iz teksta, pa moraš tekst umestiti v dogajanje, noter pa mimogrede izveš še odgovor na prejšnje vprašanje... ja, je tak malo zafrknjeno zabavno vse skupuser posted image Men je blo fajn, no, sem imela pa tudi prfoksa, ki nam je od 1 letnika dajal v test take naloge, kot so an maturi, tako da smo vedeli, kaj ans čaka in ni bilo nobenih šokov.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:57:51   
al1*


zgodovine je 10 tem, od tega veš da boš dobil eno iz svetovne in eno iz slovenske zgodovine. menda je najlažji predmet na maturi (jest pa sklepam da zato, ker ni vaj, poročil, dodatnega gradiva,...)


Po novem (eni dve leti) ima tudi zgodovina interni del,  ki prinese 20 %, nekaj v zvezi z viri.

Kako pa je sicer s temi internimi deli, če nisi vpisan? Mislim na seminarsko npr pri SOC ali pa vaje pri biologiji/kemiji?


_____________________________

lp


(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:58:03   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: alda
Kerensa doma imamo uno multi napravo, katero niti ne znam uporabljat, ki kopira, skenira, printa na vse hudiče tako da ni problema!
Ti samo reci!

Jaz imam dve (oz. eno jaz, eno pa g. Mož), tako, da mislim, da ne bo težav z "razmnoževanjem učenja". user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 15:00:06   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Na forumu Pravne fakultete sem brala, da se je neka študentka (pa niti ne absolventka) v izpitnem obdobju učila po 5 do 8 ur na dan in to ne v upanju na 10-ko, temveč v upanju, da bo izpit sploh naredila. user posted image

user posted image ja in? To je minimum še na kakem bolj luftarskem faksu, ne le na pravni. user posted image

I love you, Klemy. Dam ti diplomo iz zbijanja motivacije oz., kakor pravi Frodo, brcanja v rit. user posted image

user posted image ja, no, če si pa tako zgroženo napisala... jaz ti samo povem, kako je v realnosti. Se je treba učit. Ampak saj sem ti že rekla, ti moraš do tja šele prit, tako da veselo na delo. Saj bo šlo, če pa rabiš kakšne inštrukcije iz slo, anj, zgod, psi ali soc pa povej. Računam kavo na 45 minut.user posted image Za matematiko pa raje koga drugega zahakljaj. Jaz sem čist out.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 15:00:59   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82
če pa rabiš kakšne inštrukcije iz slo, anj, zgod, psi ali soc pa povej. Računam kavo na 45 minut.user posted image Za matematiko pa raje koga drugega zahakljaj. Jaz sem čist out.

Pa kako naj ti jaz zdaj, ljuba mRRha, kradem čas za inštrukcije, če se pa še ti sama učiš za svoj izpit?

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 15:02:17   
alda
kerensa: ta stran je fajna za učenje naravoslovnih predmetov
so razlage in vaje

http://www.e-um.si/index.php

ko boš pa dobila kaj literature oz. kaj rabiš iz ostalih predmetov pa sporoči, pa če imam, ti magari skeniram in pošljem po mejlu!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 15:03:04   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82
če pa rabiš kakšne inštrukcije iz slo, anj, zgod, psi ali soc pa povej. Računam kavo na 45 minut.user posted image Za matematiko pa raje koga drugega zahakljaj. Jaz sem čist out.

Pa kako naj ti jaz zdaj, ljuba mRRha, kradem čas za inštrukcije, če se pa še ti sama učiš za svoj izpit?


Če si najdem cajt za to, da s tabo kofetam 2 uri pri Taluštnem kelnarju, ti lahko vmes še kaj razložim, ni panike. Saj pa se ne mislim učit 24/7. Tok ubrisana pa še nisem.user posted image


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 15:04:13   
Klemy82
Zdaj pa ekskjuzmi, moram štruklje v lonc zabrisat, da bomo kaj jedli.user posted image

_____________________________

Jst.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 15:04:48   
Kerensa*
Recimo, da si poleg obveznih treh predmetov (slovenščina, matematika, angleščina) izberem še zgodovino in psihologijo.

Osnove slovenščine in angleščine znam, potrebujem pa osvežitev.

Psihologija me veseli, torej bom snov bistveno hitreje vsrkavala.

Zgodovina je piflarija.

O matematiki nimam pojma.

S katerim predmetom je torej nabolje začeti - z osvežitvami, s piflarijo ali z učenjem? Da bi kar vse skupaj (vsak dan vsakega po malo), se mi ne zdi smiselno, ker bom vse skupaj še bolj pobrkljala med sabo, kakor bi sicer.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 15:05:37   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: al1*

Kako pa je sicer s temi internimi deli, če nisi vpisan? Mislim na seminarsko npr pri SOC ali pa vaje pri biologiji/kemiji?



Svoj namen javiš na RIC in potem ti oni določijo srednjo šolo, kamor spadaš in kjer boš tudi pisal izpite. Tam najdeš/dobiš mentorja in potem z njim vse usklajuješ. To je fino naredit že zdaj na začetku šolskega leta in upam, da je kerensa že to storila.
Zdaj ali je potrebno že pred tem plačati predmete, kjer moraš imeti mentorja, pa ne vem.

lp

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 15:06:52   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82
Če si najdem cajt za to, da s tabo kofetam 2 uri pri Taluštnem kelnarju, ti lahko vmes še kaj razložim, ni panike. Saj pa se ne mislim učit 24/7. Tok ubrisana pa še nisem.user posted image

Potem se pa takole zmeniva, če ti ustreza... v petek dopoldan (bolj proti opoldnevu, no) grem na Gospodarsko razstavišče na sejem "Narava-zdravje" (saj smo se mRRhe nekaj menile, da gremo skupaj, če to še velja). Si za kavo tam, na sejmu, pa rečeva eno začetniško?

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 15:07:33   
alda
slovnica slov. in angleščina : če rabiš tudi to dobiš!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 15:08:28   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
upam, da je kerensa že to storila

Kerensa gre jutri dopoldan na gimnazijo Poljane do "tiste svoje tete", da mi čisto točno pove (je rekla, da naj pridem, ko se bom 100%-no odločila), kaj moram narediti. Zdaj vem, da hočem na maturo spomladi '11, tako, da grem pač po točna navodila.

Zdaj grem pa po Mladiča v vrtec. user posted image

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 15:23:46   
*mashai*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


Za ta četrtek nimam nič obveznega v planu, razen tega, da moram bit' ob 14-ih v službi, tako, da če si predtem "dosegljiva", sem na voljo za coffee. user posted image


Zaenkrat  sem v četrtek zjutraj še prosta, ampak boljše mi je če se to dogovorimo kakšen dan prej, da bo za "ziher"user posted image

Kerensa* zanima me, če si se mogoče ze pozanimala, če bi se lahko vpisala na maturitetni tečaj? Vem da smo na naši šoli imeli ta program, vendar res ne vem kdo se ga je lahko udeležil. Ker bi ti to definitivo olajšalo stvari, saj veš profesorji ti razložijo snov, povejo na kaj moraš biti pozoren, v glavnem lažje je če imaš nekega "mentorja", pa par preverjanj že čez leto in gre vse lažje, kot pa da se sama prbijaš čez to. Ali pa vsaj kakšn podoben sistem večerni šoli. Res ne vem ali tavam v temi, mogoče pa kdo kaj ve o tem.  Se pa zavedam, da pa imaš družino in službo. Samo predlagam.

Matematika tudi ni moja "vrlina" in bv je zapravljanje časa, da se sama učiš postopke in vse, če ti lahko nekdo to razloži.  Sploh pa pri zgodovini in psihologiji, kjer sta vsako leto drugačne teme, pa pri psihologiji še pisanje esejev. Včasih res malenkosti odločajo. Jaz sama vem, da nebi zmogla. Pa ni to namenjeno zbijanju motivacije, samo možnosti za olajšanje vsega skupaj. No nakladam...user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 15:24:34   
Eva19
glede prijave je tako, da na ric pošlješ izpolnjeno prijavo na maturo, kopijo dokumenta, pa zadnja spričevala in potem ti oni določijo šolo na kateri boš opravljal maturo, oziroma si jo izbereš sam. istočasno moraš plačati maturo, ki stane 90 €, vseh pet izpitov. potem pa plačaš posebej še šoli na kateri opravljaš maturo,mislim da približno enak znesek kot ric-u.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 15:28:54   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82
Če si najdem cajt za to, da s tabo kofetam 2 uri pri Taluštnem kelnarju, ti lahko vmes še kaj razložim, ni panike. Saj pa se ne mislim učit 24/7. Tok ubrisana pa še nisem.user posted image

Potem se pa takole zmeniva, če ti ustreza... v petek dopoldan (bolj proti opoldnevu, no) grem na Gospodarsko razstavišče na sejem "Narava-zdravje" (saj smo se mRRhe nekaj menile, da gremo skupaj, če to še velja). Si za kavo tam, na sejmu, pa rečeva eno začetniško?


Po moje bo šlo, se pa še slišimo konec tedna, bom bolj vedela, kako bom s časom.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 15:31:34   
*mashai*
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


Na forumu Pravne fakultete sem brala, da se je neka študentka (pa niti ne absolventka) v izpitnem obdobju učila po 5 do 8 ur na dan in to ne v upanju na 10-ko, temveč v upanju, da bo izpit sploh naredila. user posted image

user posted image ja in? To je minimum še na kakem bolj luftarskem faksu, ne le na pravni. user posted image A ti napišem moj urnik učenja za izpit iz obče sociologije v 1. letniku? En mesec od 7-12h pa od 14-18 in od 21-24h. Za predelat cca 850 strani literature. In vse v nulo znat, pardon, ne znat, razumet. Ker so taka vprašanja, da ti piflarija ne pomaga nič. Ah, ja, kje je že to... no, trenutno se pa spravljam k enemu takemu luštnemu izpitu, cca 1000 strani, (v bistvu suma snovi vseh 4 let), vse treba znat. Imam 2 meseca časa, upam, d bo šlo.user posted image



Se strinjam Klemy82. Meni se zdi, da nas oz.vsaj nas niso dobro pripravili na to kaj nas čaka. Srednja mi je bila prelahka, kaj pa je bilo tisto, ko si dan pred testom zvezek prelistal(seveda sedaj ko gledam nazaj)user posted image In ne mislim samo na pravni fax zdaj, zdi se mi da moreš zelo spremenit sistem učenja. Da bi mi nekdo v srednji rekel, da se bom na faxu učila po več mesecev za en izpit, mu nebi verjela. Samo v srednji si bil vprašan oz. si v testu dobil kar si imel v zvezku napisano, sedaj na faxu pa naj napisem esej o nečemu kar je omenjeno in to samo omenjeno med opombami neobvezne literatureuser posted image Ah mal pa morem "pojambrat"user posted image

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 15:40:23   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: *mashai*
Kerensa* zanima me, če si se mogoče ze pozanimala, če bi se lahko vpisala na maturitetni tečaj?

Lahko bi se, vendar se ne bom, ker ne mislim plačati 1.000€.

Eva19 - skupni znesek je 150€.

(odgovor članu *mashai*)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 15:45:20   
*mashai*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: *mashai*
Kerensa* zanima me, če si se mogoče ze pozanimala, če bi se lahko vpisala na maturitetni tečaj?

Lahko bi se, vendar se ne bom, ker ne mislim plačati 1.000€.



user posted image user posted image too much...a to samo zaradi tvoje "starosti" al' zakaj?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 15:45:51   
Kerensa*
Mislim, da je takšna pač cena maturitetnega tečaja, ne glede na starost udeleženca.

(odgovor članu *mashai*)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 15:47:33   
*mashai*
ooo "lubi boh", vidim da na gimnaziji Poljane res to tolko stane..sploh nisem imela predstave..mater jim izkoriščevalskouser posted image

(odgovor članu *mashai*)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 15:48:59   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: *mashai*
Zaenkrat  sem v četrtek zjutraj še prosta, ampak boljše mi je če se to dogovorimo kakšen dan prej, da bo za "ziher"user posted image

Nenazadnje je pa boljše pojutrišnjem zvečer, ko je v Bachusu spoznavni žur Pravne fakultete. Jaz bom tam. user posted image

(odgovor članu *mashai*)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 15:50:01   
Eva19
znesek mature, ki ga plačaš ric-u je 90 €, znesek ki ga plačaš šoli, pa je lahko drugačen. ker jaz sem naprimer na mostah dobila položnico še 90 €, razen če so me na******. seprav bom jst še draži plačala user posted image

(odgovor članu *mashai*)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?