|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 11:03:00   
poli*
Se povsem strinjam s Frodom. Rabiš en dober načrt, kako se zadeve lotit in koliko časa potrebuješ.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 13:52:13   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: *mashai*
en dan moram tako še v referat uredit par stvari, tako da se lahko zmenimo.

Za ta četrtek nimam nič obveznega v planu, razen tega, da moram bit' ob 14-ih v službi, tako, da če si predtem "dosegljiva", sem na voljo za coffee. user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Torej , da slisimo kaksen je plan: koliko snovi, koliko dni (tednov) predvidenih za ucenje (uracunaj doloceno stevilo dni za bolezen, nekaj za nepredvidene potrebe otrok, nekaj za praznike... 

Nimam (še?) takšnega plana. Vsaj ne tako natančno dodelanega. Zdaj zbiram gradivo za maturo. Okvirni plan je pa, da se učim, ko sem sama doma (torej ponavadi med tednom dopoldan) in/ali v službi v tistih izmenah, ko ni preveč dela. Hmmm...?
IZVIRNO SPOROČILO: alda
kerensa če ti kaj pomaga imam jaz ful literature za psihologijo in sociologijo takšne in drugačne sorte, tako iz SŠ kot s faksa.
Lahk ti kaj skopiram, al pa "posodim"user posted image

Kopiranje te stane (tako ali drugače), izposoja pa ne (oz. stane mene, ker te pač peljem na coffee user posted image ).

Kar se pa tiče tega, koliko časa potrenujem za učenje... Nimam pojma, koliko ga bom potrebovala, da se naučim, ampak je pa jasno, koliko ga imam sploh - do pomladi. user posted image  V tem času se moram torej naučit', kakor vem in znam.

(odgovor članu *mashai*)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:09:25   
Kerensa*
Hmmm... kaj so tile nivoji oz. za kaj so pomembni?

www.dijaski.net/matura/sm-meje-za-izpitne-ocene.html

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:16:34   
Klemy82
Osnovni nivo- osnove, ki jih piše vsak na maturi, višji nivo- dodatne naloge, oz pole, ki se jih piše za dodatne točke(pri predmetih, kjer je to mogoče in to1, 2 ali max3) , ki se prištejejo k osnovni oceni. Se pravi, iz 5 na osnovnem nivoju, si z višjim nivojem lahko pridelaš 6, 7 ali oceno 8.

_____________________________

Jst.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:17:29   
Felicita
max točk na maturi lahko dosežeš samo, če vzameš 2 predmeta na višjem in 2 na osnovnem nivoju (slovenščina je avtomatsko - višji nivo) - torej max je 8+8+8+5+5. na višjem nivoju lahko vzameš jezike ali matematiko. to je pomembno pri kakih naravoslovnih študijih predvsem, kjer morš mat vzet na višjem nivoju in tko, za pravo afaik ni tolko pomembno.

višji nivo ponavadi zahteva nekej več znanja oz. gre recimo za tipe nalog, ki so 'večini' populacije težje/neznane (recimo, na višjem za mat so integrali, na osnovnem jih ni; pri angleščini na višjem pišeš navadni in literarni esej, pri nižjem mislm da pismo in še enega od esejev) itd itd.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:17:33   
Kerensa*
Za višji nivo moraš bit' torej že pameten, a ne? user posted image

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: A se da prešvercat''...
4.10.2010 14:22:40   
Klemy82
Odvisno kdo je za tebe pameten. user posted image Bolje rečeno, moraš imeti dobro utrjeno znanje, ja. So pa tile višji nivoji ena velika loterija... ko sem jaz delala maturo, je bil višji nivo iz mat tako lahek, da bi ga naredil vsak, ki ima vsaj malo pojma, bile so res osnovne naloge, no, drugo leto pa svinjsko težak.  Ti se raje osredotoči na osnovni nivo, da bodo lepe ocene, če bi rada na PF redno.
Edit: U, da za izrednega sploh ni omejitve pa nisem vedela... pfffff... sam da služijo...


< Sporočilo je popravil Klemy82 -- 4.10.2010 14:25:54 >


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:23:05   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Za višji nivo moraš bit' torej že pameten, a ne? user posted image


nah user posted image če ti pravim da je slovenščina že avtomatsko višji. za španščino je blo recimo pri nas tko da nas niso vprašal al bo kdo vzel višji nivo, ampak kok jih ne bo. in tisti ki ga niso, ga niso ker pač so mel že ang+mat, ne zato ker ne bi bli dost pametni.
jest edin mat ne bi upala vzet na višjem... ker sem pač antitalent user posted image čeprov glede na to kok bolj znam matematko dans kot v gimn ne bi blo problema.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:25:09   
Kerensa*
Hmm, hmm, hmm... Gledam maturitetno polo za osnovni nivo matematike. Excuse me, ampak imam občutek, da še kitajščine znam več (pa je ne znam nič). user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:26:37   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Hmm, hmm, hmm... Gledam maturitetno polo za osnovni nivo matematike. Excuse me, ampak imam občutek, da še kitajščine znam več (pa je ne znam nič). user posted image


Zato pa, draga moja, knjige gulit...urca dela tika taka... tebe pa čaka veliko dela!


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:28:49   
Kerensa*
Mi je malce vseeno, kako bo slišati, ampak... če meni uspe do pomladi '11 spackati skupaj matematiko za 4 leta gimnazije (in to iz nulte osnove, kakršno imam), potem se bom pa sama sebi zdela res pametna. user posted image user posted image

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:32:29   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Hmm, hmm, hmm... Gledam maturitetno polo za osnovni nivo matematike. Excuse me, ampak imam občutek, da še kitajščine znam več (pa je ne znam nič). user posted image


ja, no, če že dolgo nisi mela stika z matematiko potem vsekakor za knjige, čimprej. sej se boš spomnila... če ne te bojo pa spomnili... vsekakor, naloge na maturi so osnovne, tok da vejo če veš, da rešitev logaritma ne more bit negativna številka npr (zato sm jest matematko na maturi pisala - 4 user posted image do konc lajfa bom vedla user posted image ), ne gre pa za neke komplicirane dolge račune in primere.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:34:38   
Kerensa*
Jaz sem bila v šoli (2. letnik Srednje upravne šole) nazadnje leta... hmmm?... 1995. user posted image  Matematike znam toliko, da me v trgovini ne ogoljufajo.

Bože mili... moram si malo sramote naredit'. A mi date eno čisto osnovno matematično nalogo za 1. letnik SŠ, prosim?

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:35:21   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Mi je malce vseeno, kako bo slišati, ampak... če meni uspe do pomladi '11 spackati skupaj matematiko za 4 leta gimnazije (in to iz nulte osnove, kakršno imam), potem se bom pa sama sebi zdela res pametna. user posted image user posted image


Ti povem, da kaka matematika ni pol tok težka kot slovenščina - književni del, pisanje eseja, razčlemba besedila,......

Spackati moraš pravzaprav 5 predmetov za vsa 4 leta.

Tudi zgodovine, ki se jo sicer lahko napiflaš, ni malo. In še vse poteka v časovno zelo kratkem času. No, edino slovenski esej je prej.

Tako da, ja...... težka bo user posted image

lp

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:37:43   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
Ti povem, da kaka matematika ni pol tok težka kot slovenščina - književni del, pisanje eseja, razčlemba besedila,......

Književnost je po mojem mnenju sicer piflarija, ampak s samo slovnico oz. pisanjem pa nimam nekih težav, tako, da vseeno mislim, da bo matematika zame bistveno težja.
Spackati moraš pravzaprav 5 predmetov za vsa 4 leta.

Ja, pi*da... vem. user posted image user posted image

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:39:26   
mojcaziga
Ali v knjižnici ali v knjigarni si naberi knjige, imajo že prav lepe in kvalitetne izdaje, ki so zbirka nalog iz mature. Imaš za vsak predmet posebej. Potem so pomembni katalogi znanj za maturittne predmete. In potem veselo na učenje.

Mi smo bili prva generacija mature in smo imeli cel 4. letnik zabasan s stvarmi, ker so učitelji hiteli in razlagali, kar v prejšnjih letih niso. In potem še celo maturi narest v 3 tednih. Uffff, smo bli bogi user posted image
Ko smo jo naredili, se nam je zdelo, da smo največji đekiji.

No, čez par mesecev na faxu si nisem več tako mislila. Madonca, če se nisem za vsak izpit več učila kot za celo maturo skupaj, pa tut ne vem. In še vse izpite smo imeli junija na kupu.

lp

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:41:19   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Mi je malce vseeno, kako bo slišati, ampak... če meni uspe do pomladi '11 spackati skupaj matematiko za 4 leta gimnazije (in to iz nulte osnove, kakršno imam), potem se bom pa sama sebi zdela res pametna. user posted image user posted image


Ti povem, da kaka matematika ni pol tok težka kot slovenščina - književni del, pisanje eseja, razčlemba besedila,......

Spackati moraš pravzaprav 5 predmetov za vsa 4 leta.

Tudi zgodovine, ki se jo sicer lahko napiflaš, ni malo. In še vse poteka v časovno zelo kratkem času. No, edino slovenski esej je prej.

Tako da, ja...... težka bo user posted image

lp



zgodovine je 10 tem, od tega veš da boš dobil eno iz svetovne in eno iz slovenske zgodovine. menda je najlažji predmet na maturi (jest pa sklepam da zato, ker ni vaj, poročil, dodatnega gradiva,...)

aja, Kerensa* svetujem ti tut nakup in čimprejšnje (prvo) branje Ločil bom peno od valov (Lainšček) in Gospa Bovary (Flaubert) ki sta čtivo za slovenščino. že tko si zadi kake 2 mesca s prvim branjem user posted image

nalog za 1. letnik:

skrči in razstavi:      a (a-4)^2 - ( a-3)^3- a (43 – 26a) =

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:41:28   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
Ti povem, da kaka matematika ni pol tok težka kot slovenščina - književni del, pisanje eseja, razčlemba besedila,......

Književnost je po mojem mnenju sicer piflarija, ampak s samo slovnico oz. pisanjem pa nimam nekih težav, tako, da vseeno mislim, da bo matematika zame bistveno težja.


Ja, ampak te piflarije je ogromno.

In za esej obstajajo pravila in to ne forumska. Vsak, ki zna na veliko pisat, še ne spravi skupaj tudi kvalitetnega eseja.

Sama sem imela iz esejev, seminarskih in raziskovalnih vedno enkratne ocene, tu na forumu pa običajno enga ornk posta ne spravim skupaj user posted image

lp

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:41:30   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
Ali v knjižnici ali v knjigarni si naberi knjige, imajo že prav lepe in kvalitetne izdaje, ki so zbirka nalog iz mature. Imaš za vsak predmet posebej. Potem so pomembni katalogi znanj za maturittne predmete. In potem veselo na učenje.

Vse to je že tudi na Internetu (www.dijaski.net, npr.), tako, da bom kar na tak način prakticirala.
Madonca, če se nisem za vsak izpit več učila kot za celo maturo skupaj, pa tut ne vem.

Na forumu Pravne fakultete sem brala, da se je neka študentka (pa niti ne absolventka) v izpitnem obdobju učila po 5 do 8 ur na dan in to ne v upanju na 10-ko, temveč v upanju, da bo izpit sploh naredila. user posted image

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:42:41   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
skrči in razstavi:      a (a-4)^2 - ( a-3)^3- a (43 – 26a) =

Ups... me že ni več. user posted image

Majkemi... nimam blage veze, kaj hočeš od mene. user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:45:24   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

zgodovine je 10 tem, od tega veš da boš dobil eno iz svetovne in eno iz slovenske zgodovine. menda je najlažji predmet na maturi (jest pa sklepam da zato, ker ni vaj, poročil, dodatnega gradiva,...)



Zdaj ne vem kako je, ampak jaz sem pisala prvo leto, ko sploh nismo vedeli kaj pričakovat.

Ne morem rečt, da je bila težka. Daleč od tega. je pa res, da sem totalno navdušena nad zgodovino in sem že brez učenja vedela in znala več kot večina.
Da pa je lahka, pa si ne bi upala trditi. Ker tako količino podatkov predelati (poleg vseh drugih predmetov) in si zapomniti ni lahko. Konec koncev ne dela mature zaradi mature, ampak potrebuje tudi dobre ocene za sprejem na fax. No, vsaj v mojih časih si rabil kar nekaj pik za sprejem na pravo.

lp

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:46:45   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
No, vsaj v mojih časih si rabil kar nekaj pik za sprejem na pravo.

Še danes jih. Tolažim se s tem, da je vpis za izredni študij neomejen. No, pa drag kot **** tudi.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:48:06   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
skrči in razstavi:      a (a-4)^2 - ( a-3)^3- a (43 – 26a) =

Ups... me že ni več. user posted image

Majkemi... nimam blage veze, kaj hočeš od mene. user posted image


če ti res ni jasno kaj hočem od tebe, potem pozabi zaenkrat na gradivo za maturo, ampak rajš primi v roke 'klasične' učbenike (jest ti svetujem Linea, Planum, Spatium in Tempus) in začni pri osnovah. ker brez osnov pozabi da boš karkoli nardila...


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:48:59   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

[qe]
Na forumu Pravne fakultete sem brala, da se je neka študentka (pa niti ne absolventka) v izpitnem obdobju učila po 5 do 8 ur na dan in to ne v upanju na 10-ko, temveč v upanju, da bo izpit sploh naredila. user posted image

user posted image ja in? To je minimum še na kakem bolj luftarskem faksu, ne le na pravni. user posted image A ti napišem moj urnik učenja za izpit iz obče sociologije v 1. letniku? En mesec od 7-12h pa od 14-18 in od 21-24h. Za predelat cca 850 strani literature. In vse v nulo znat, pardon, ne znat, razumet. Ker so taka vprašanja, da ti piflarija ne pomaga nič. Ah, ja, kje je že to... no, trenutno se pa spravljam k enemu takemu luštnemu izpitu, cca 1000 strani, (v bistvu suma snovi vseh 4 let), vse treba znat. Imam 2 meseca časa, upam, d bo šlo.user posted image


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 14:50:03   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
brez osnov pozabi da boš karkoli nardila...

Vem, ja. Meni manjkajo za matematiko verjetno kar vse osnove, razen osnovnih računskih operacij. Kakšno enačbo s številkami še sestavim skupaj, čim so pa črke zraven in kaj praveč oklepajev, pa kakšni koreni (narisat' še znam koren, kaj več pa...), potem pa zmrznem.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?