|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 19:02:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kaj mora človek naredit', da naredi diplomo s cum laude (ta izraz me je čisto fasciniral)?


Najprej maturo.
Potem lahko razmišlja dalje. Motivacija cum laude je čisto fajn stvar - ampak samo kot oblika motivacije.

ps. ne demotiviram te, samo na elementarno logiko te spominjam.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 326
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 19:31:01   
poli*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Na forumu Pravne fakultete sem brala, da se je neka študentka (pa niti ne absolventka) v izpitnem obdobju učila po 5 do 8 ur na dan in to ne v upanju na 10-ko, temveč v upanju, da bo izpit sploh naredila. user posted image


In kaj je na tem čudnega?

To je realnost, ampak ne samo na pravni fakulteti... ko se boš kot študentka spominjala mature, se ti bo zdela tako.... lahka user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 327
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 19:32:23   
maniac
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Recimo, da si poleg obveznih treh predmetov (slovenščina, matematika, angleščina) izberem še zgodovino in psihologijo.

Osnove slovenščine in angleščine znam, potrebujem pa osvežitev.

Psihologija me veseli, torej bom snov bistveno hitreje vsrkavala.

Zgodovina je piflarija.

O matematiki nimam pojma.

S katerim predmetom je torej nabolje začeti - z osvežitvami, s piflarijo ali z učenjem? Da bi kar vse skupaj (vsak dan vsakega po malo), se mi ne zdi smiselno, ker bom vse skupaj še bolj pobrkljala med sabo, kakor bi sicer.


Jaz ti priporočam, da namesto zgodovine vzameš zgodovino umetnosti. Je manj snovi, poleg tega na maturitetni poli obkrožiš teme (sem že pozabila koliko, ampak za ilustracijo: na poli imaš recimo pet tem, ti pa izbereš dve),ki ti jih potem ocenijo.

Če misliš, da znaš osnove slovenščine, se verjetno motiš. Na maturi pišeš še vse kaj drugega kot postavljanje vejic ipd. Poglej si stare maturitetne naloge, pa ti bo jasno, o čem govorim. Književnost je, če me spomin ne vara, samo na ustnem delu. Za angleščino ne vem, sem izbrala drug jezik namesto angleščine, ker sem ga bolj obvladala. Psihologija je spet tako ... Moji sošolci so na maturi iz psihologije dobili večinoma slabše ocene, čeprav smo sicer dosegli nadpovprečne rezultate. Glede na tvoje poste, bi ti predlagala filozofijo. Resno.

Pa, a nimaš priprav na maturo na Poljanah? Vem, da so jih včasih imeli.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 328
   RE: A se da prešvercat'...
4.10.2010 19:33:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: poli*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Na forumu Pravne fakultete sem brala, da se je neka študentka (pa niti ne absolventka) v izpitnem obdobju učila po 5 do 8 ur na dan in to ne v upanju na 10-ko, temveč v upanju, da bo izpit sploh naredila. user posted image


In kaj je na tem čudnega?

To je realnost, ampak ne samo na pravni fakulteti... ko se boš kot študentka spominjala mature, se ti bo zdela tako.... lahka user posted image .


Realno se je na pravnem faksu moja cimra učila cele dneve, dobesedno, od pol sedem zjutraj do deset zvečer. Razen časa, ko je bila na faksu in na kosilu. Ven na žur je šla enkrat pa še takrat predčasno domov. Je pa 2., 3. in 4. letnik naredila redno, vsakega v enem letu.

(odgovor članu poli*)
  Neposredna povezava do sporočila: 329
   RE: A se da prešvercat''...
4.10.2010 22:16:21   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Pa saj slovenščina je družboslovje - torej ti bo šlo. Lej, liki v knjigah so ljudje (vsaj v veliki večini, no, tistega hrošča iz kakfe si boš pa tudi zapomnila, saj je en in edini), njihova zgodba je njihovo življenje (oz en del),... To ni nič naravsolovnega, to ti verjetno leži, ne?

Edino, kar me moti (ampak z ugovarjanjem ziher ne bom nikamor prišla, to mi je jasno), je to, da 99% tega ne bom potrebovala za noben sprejem v nobeno službo.


Za sluzbo ne potrebujes mature, ne koncane sole, kar si ze nestetokrat ponovila.
Od tega edino morda lahko prenehas biti kmetavzerica, ki ne ve kaj to simbolizem je, ko se ob omembi Brechta cudi ko pura *****...
Mocno ti priporocam, ce se zelis izobraziti pojdi nazaj v solske klopi, magari skrajsan program. Ne zmores in nisi ne sposobna ne pripravljena snov predelati sama.

Opravicilo (javno) dobis, ko dokazes, da se motim.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 330
   RE: A se da prešvercat''...
5.10.2010 5:34:44   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Kaj mora človek naredit'', da naredi diplomo s cum laude (ta izraz me je čisto fasciniral)?

Sej ves, da to ni najvisja ocena a ne? user posted image sta se magna cum laude in summa cum laude.

Ja, vem. Sošolka je diplomo na PF naredila s cum laude, magisterij na Harvardu pa z magna cum laude. Ravno razmišljam, če ne bo doktorata pa s summa cum laude. user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: maniac
Jaz ti priporočam, da namesto zgodovine vzameš zgodovino umetnosti. Je manj snovi, poleg tega na maturitetni poli obkrožiš teme (sem že pozabila koliko, ampak za ilustracijo: na poli imaš recimo pet tem, ti pa izbereš dve),ki ti jih potem ocenijo.

Zanimiva ideja. Hvala - bom pregledala.
Glede na tvoje poste, bi ti predlagala filozofijo. Resno.

Ja? Zakaj? A toliko... filozofiram?
Pa, a nimaš priprav na maturo na Poljanah? Vem, da so jih včasih imeli.

So. Za redne dijake (kar jaz nisem in tudi ne bom) je zastonj, za outsiderje, kakor sem jaz, pa se temu reče maturitetni tečaj, ki stane 1.000€, česar pa ne mislim plačati.
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Od tega edino morda lahko prenehas biti kmetavzerica, ki ne ve kaj to simbolizem je, ko se ob omembi Brechta cudi ko pura *****... Mocno ti priporocam, ce se zelis izobraziti pojdi nazaj v solske klopi, magari skrajsan program. Ne zmores in nisi ne sposobna ne pripravljena snov predelati sama. Opravicilo (javno) dobis, ko dokazes, da se motim.

V bistvu se mi niti nimaš za kaj opravičit', ampak vseeno... komaj čakam na ta dan. user posted image  Ker tale tvoj "ne zmoreš, nisi sposobna" je pa zame tista "ti boš meni, kaj jaz lahko?!", torej totalna motivacijska. Pa ne zato, da bi tebi osebno karkoli dokazovala, ampak zato, da dokažem sebi. Nenazadnje zato tudi grem v vse to.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 331
   RE: A se da prešvercat''...
5.10.2010 5:55:37   
Kerensa*
Pa še en intermezzo... Danes grem na dve predavanji na PF. Se še odločam, na kateri dve (zaporedni) - al' bi ekonomijo (od 9ih do 10ih) in ustavno pravo (od 10ih do 11ih) ali bi ustavno pravo (od 11ih do 12ih) in pravno zgodovino (od 12ih do 13ih). Ja, ja, saj vem, da je najprej učenje za maturo na vrsti, ampak pustite mi, no, malo veselja. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 332
   RE: A se da prešvercat''...
5.10.2010 7:11:58   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
V bistvu se mi niti nimaš za kaj opravičit', ampak vseeno... komaj čakam na ta dan. user posted image  Ker tale tvoj "ne zmoreš, nisi sposobna" je pa zame tista "ti boš meni, kaj jaz lahko?!", torej totalna motivacijska. Pa ne zato, da bi tebi osebno karkoli dokazovala, ampak zato, da dokažem sebi. Nenazadnje zato tudi grem v vse to.


Jaz tudi komaj cakam ta dan. Bojim pa se, da ga ne bom docakala ne glede na to komu bos kaj dokazovala. Zaenkrat dokazujes zgolj to, da uzivas v pozornosti ko se drugi s teboj ukvarjajo..... 



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 333
   RE: A se da prešvercat''...
5.10.2010 7:14:36   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Zaenkrat dokazujes zgolj to, da uzivas v pozornosti ko se drugi s teboj ukvarjajo..... 

Ahaaa, tako ti to razumeš. No, ne bom se trudila z dokazovanjem nasprotnega, ampak pokadim še tale čik, ki ga imam v rokah, odpeljem Mladiča v vrtec, pospremim Pubertetnika v šolo in spakiram sebe na dodiplomski referat in potem na predavanji ekonomija in ustavnega prava. Pa-pa. user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 334
   RE: A se da prešvercat''...
5.10.2010 7:24:17   
ksenjak
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Pa še en intermezzo... Danes grem na dve predavanji na PF. Se še odločam, na kateri dve (zaporedni) - al' bi ekonomijo (od 9ih do 10ih) in ustavno pravo (od 10ih do 11ih) ali bi ustavno pravo (od 11ih do 12ih) in pravno zgodovino (od 12ih do 13ih). Ja, ja, saj vem, da je najprej učenje za maturo na vrsti, ampak pustite mi, no, malo veselja. user posted image


Jaz bi izbrala to variantouser posted image .

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 335
   RE: A se da prešvercat''...
5.10.2010 7:24:45   
ksenjak
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Zaenkrat dokazujes zgolj to, da uzivas v pozornosti ko se drugi s teboj ukvarjajo..... 

Ahaaa, tako ti to razumeš. No, ne bom se trudila z dokazovanjem nasprotnega, ampak pokadim še tale čik, ki ga imam v rokah, odpeljem Mladiča v vrtec, pospremim Pubertetnika v šolo in spakiram sebe na dodiplomski referat in potem na predavanji ekonomija in ustavnega prava. Pa-pa. user posted image


Aha, si se že odločilauser posted image . Pa nič.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 336
   RE: A se da prešvercat''...
5.10.2010 8:37:44   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Zaenkrat dokazujes zgolj to, da uzivas v pozornosti ko se drugi s teboj ukvarjajo..... 

Ahaaa, tako ti to razumeš. No, ne bom se trudila z dokazovanjem nasprotnega, ampak pokadim še tale čik, ki ga imam v rokah, odpeljem Mladiča v vrtec, pospremim Pubertetnika v šolo in spakiram sebe na dodiplomski referat in potem na predavanji ekonomija in ustavnega prava. Pa-pa. user posted image


Kako drugace razumeti. Punce se na trepalnice mecejo katera ti bo kaj literature zrihtala, dajejo nasvete in napotke... tebi se pa ne ljubi zaceti z ucenjem.
Sanje lahko sanjas, lahkos e potrudis, da ih uresnicis. Uresniciti se jih pa ne da zgolj s sanjanjem. Pa kakor koli obrnes. Fer bi pa bilo, ce ze mislis samo sanjati, da to jasno in glasno to poves, ker verjamem, da je nekaj punc kar zabredlo v prah podstresja ali kleti v iskanju literature za tebe, ki jo verjetno ne bos niti povohala, ker bi ti samo malo sanjala...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 337
   RE: A se da prešvercat''''...
5.10.2010 8:48:14   
špelin@
Kerensa*, vso srečo na maturi. Bo pa kar fajn za učit se, jaz žal priznam, da v danem momentu matematike ne bi kar tako (ponovno) naredila, je šlo preveč stvari iz glave...

Kar se prava oz. pravne fakultete tiče: možev mlajši sorodnik je zelo inteligenten in deloven fant z izrednim spominom, ampak mu to, da zdeluje v roku in uspešno, vzame praktično ves čas in je vse, kar on dela, dejansko to, da študira. Ne dela preko študenta, ne žurira, ima res malo prostega časa.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 338
   RE: A se da prešvercat''''...
5.10.2010 9:17:44   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Kar se prava oz. pravne fakultete tiče: možev mlajši sorodnik je zelo inteligenten in deloven fant z izrednim spominom, ampak mu to, da zdeluje v roku in uspešno, vzame praktično ves čas in je vse, kar on dela, dejansko to, da študira. Ne dela preko študenta, ne žurira, ima res malo prostega časa.



No, tudi sama imam izredno dober spomin in običajno nism imela večjih težav z učenjem. Ker sem študirala zgodovino pa sploh ne user posted image Zato pa sem opravljala izpitetudi na drugih faxih. Na ekonomiji sem naredila ene tri, pa sem se poleg predavanj učila mogoče kak teden za vsakega.
No, na pravu sem delala Rimsko pravo, ja, tam pa sem se učila ene tri tedne redno vsak dan. Sem sicer naredila, ampak nisem tam opravljala več nobenega izpita. Se mi je zdelo neumno toliko časa namenit študiju  user posted image user posted image Hec, ampak res - nimam tega v sebi, da bi toliko časa preždela pred ogromno bukvo same pisarije. Da mi je zanimivo, mora imeti knjiga vsaj kako sliko, diagram, graf, račun....

No, ampak saj če se bo sama, po toliko letih izven šole, spravila na maturo in jo opravila bo že nekaj za začetek. Potem bo ravno toliko učenja za en sam izpit za katerega pa ne bo imela leto dni časa.

lp

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 339
   RE: A se da prešvercat''...
5.10.2010 12:50:14   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Fer bi pa bilo, ce ze mislis samo sanjati, da to jasno in glasno to poves, ker verjamem, da je nekaj punc kar zabredlo v prah podstresja ali kleti v iskanju literature za tebe, ki jo verjetno ne bos niti povohala, ker bi ti samo malo sanjala...

In po čem sklepaš, da jih ignoriram (tiste z literaturo)? user posted image

Današnja ugotovitev (po eni uri ekonomije in dveh urah ustavnega prava) je, da mi ekonomija SPLOH ni všeč, ustavno pravo pa je prof. Kaučič predstavil tako dobro, da se mi zdi, da bo zame to prava poslastica. Poleg tega so nam pa še takoj porinili v roke ustavo (sicer fotokopirano in pomanjšano, pa vendar - vsaj je dobil zastonj izvod). user posted image

Aja, Frodo - se deeply pardoniram, ker se nisem učila že 1. dan (včeraj). In, a veš, da se tudi danes (2. dan), še ne bom? Če temu rečeš sanjanje, potem prav - pa sanjam. In če misliš, da bom to vlekla v nedogled - tebi na čast jasno in glasno povem, da ne bom. Je pa tako (žal?), da so v življenju zaposlene matere dveh otrok nekatere stvari pomembnejše od časa, preživetega ob učbenikih. Najprej je na vrsti moja družina. Na srečo imam povprečno dovolj časa za učenje (zgodaj zjutraj, zvečer, v službi,...). Seveda - če je pa tvoj očitek (meni) to, da nisem že včeraj 8 ur sedela ob knjigah, potem pa rade volje verjamem, da jih boš še do naslednjega leta polna. Ker samo zaradi mature in faksa ne mislim nehat' živeti svojega načina življenja. Bom ga spremenila (v to bom primorana, če hočem karkoli narediti), ne bom pa zapostavila stvari, ki sem jih počela do sedaj.

In zato grem danes zvečer v Club Top na spoznavni žur vseh študentov, jutri pa v Bachusa na spoznavni žur študentov PF. user posted image

Aja, pa domačo nalogo za ustavno pravo bom naredila že zdajle, preden grem po Mladiča v vrtec. user posted image  

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 340
   RE: A se da prešvercat''...
5.10.2010 12:56:44   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Fer bi pa bilo, ce ze mislis samo sanjati, da to jasno in glasno to poves, ker verjamem, da je nekaj punc kar zabredlo v prah podstresja ali kleti v iskanju literature za tebe, ki jo verjetno ne bos niti povohala, ker bi ti samo malo sanjala...

In po čem sklepaš, da jih ignoriram (tiste z literaturo)? user posted image

Današnja ugotovitev (po eni uri ekonomije in dveh urah ustavnega prava) je, da mi ekonomija SPLOH ni všeč, ustavno pravo pa je prof. Kaučič predstavil tako dobro, da se mi zdi, da bo zame to prava poslastica. Poleg tega so nam pa še takoj porinili v roke ustavo (sicer fotokopirano in pomanjšano, pa vendar - vsaj je dobil zastonj izvod). user posted image

Aja, Frodo - se deeply pardoniram, ker se nisem učila že 1. dan (včeraj). In, a veš, da se tudi danes (2. dan), še ne bom? Če temu rečeš sanjanje, potem prav - pa sanjam. In če misliš, da bom to vlekla v nedogled - tebi na čast jasno in glasno povem, da ne bom. Je pa tako (žal?), da so v življenju zaposlene matere dveh otrok nekatere stvari pomembnejše od časa, preživetega ob učbenikih. Najprej je na vrsti moja družina. Na srečo imam povprečno dovolj časa za učenje (zgodaj zjutraj, zvečer, v službi,...). Seveda - če je pa tvoj očitek (meni) to, da nisem že včeraj 8 ur sedela ob knjigah, potem pa rade volje verjamem, da jih boš še do naslednjega leta polna. Ker samo zaradi mature in faksa ne mislim nehat' živeti svojega načina življenja. Bom ga spremenila (v to bom primorana, če hočem karkoli narediti), ne bom pa zapostavila stvari, ki sem jih počela do sedaj.

In zato grem danes zvečer v Club Top na spoznavni žur vseh študentov, jutri pa v Bachusa na spoznavni žur študentov PF. user posted image

Aja, pa domačo nalogo za ustavno pravo bom naredila že zdajle, preden grem po Mladiča v vrtec. user posted image  


Kar pa ti večina tu gor želi dopovedati je to, da je skrajni čas, da se lotiš mature in ne PF, saj ni tako lahka in ni tako malo dela z njo. Verjamem, da je PF zaenkrat bolj mamljiva, saj imaš do tega veselje. Ampak pred tortico je treba pojesti zelenjavno juho user posted image

lp

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 341
   RE: A se da prešvercat''...
5.10.2010 13:01:07   
Kerensa*
Seveda ima matura prednost - brez nje me PF pač ne bo videla user posted image . Ampak način "najprej zelenjavna juha (by the way - jaz jo imam rada), potem sladica" pri meni ne pali. Morda kvečjemu v dnevnih intervalih, pa še to na obrnjen način. Npr. zjutraj se za 2 uri spravim na predavanje ustavnega prava, potem pa doma dve uri gulim matematiko. To bo še šlo. Da pa bi se učila samo za maturo, vmes si pa za dušo ne bi privoščila nič (npr. predavanj na faksu ali žura) - nope, that's not me.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 342
   RE: A se da prešvercat''...
5.10.2010 13:10:31   
*miska.mcc*
In zato grem danes zvečer v Club Top na spoznavni žur vseh študentov, jutri pa v Bachusa na spoznavni žur študentov PF.




sem vedla, da mora nekje bit catch! user posted image

sorry


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 343
   RE: A se da prešvercat''...
5.10.2010 13:11:25   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*
sem vedla, da mora nekje bit catch! user posted image

Ah, to ni catch. To je... hmmm, čakaj, da najdem pravi izraz... hmmm, hmmm, hmmm... to je naložba za prihodnost! user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 344
   RE: A se da prešvercat''...
5.10.2010 13:13:45   
*miska.mcc*
ne ne....to je cesnja na smetani na sladici!
itak, pa kako ti obroke ješ sploh ni nasa stvar! user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 345
   RE: A se da prešvercat''...
5.10.2010 13:14:55   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*
itak, pa kako ti obroke ješ sploh ni nasa stvar! user posted image

Obroke? A misliš študentske bone za prehrano? Ni jih več! user posted image  Zdaj so, banda birokratska, uvedli elektronsko kartico, namesto papirnatih kupončkov. Če ne najdem nekoga, ki bi mi to zrihtal ali prodal, bom jedla tako, kot do sedaj - v Sparovi restavraciji.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 346
   RE: A se da prešvercat''...
5.10.2010 13:17:14   
*miska.mcc*
ma ne..... ko ti dopovedujejo, da mors prvo zelenjavno juho pospravit in sele pol sladico user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 347
   RE: A se da prešvercat''...
5.10.2010 13:18:17   
*miska.mcc*
"Ampak način "najprej zelenjavna juha (by the way - jaz jo imam rada), potem sladica" pri meni ne pali."

_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 348
   RE: A se da prešvercat''...
5.10.2010 13:19:04   
Kerensa*
Ajaaa... No, saj grem zdajle naredit' dve "domači nalogi". Najprej si grem sprintat' maturitetne pole za vseh 5 predmetov (zdaj sem že fiksno odločena - matematika, slovenščina, angleščina, zgodovina in sociologija), da vidim, kaj konkretno znam in kaj se bom sploh morala učit', potem grem pa sprintat' še letni učni načrt ustavnega prava (je prof. naročil, naj ga kar s sabo vlačimo na predavanja, pa se mi niti sanja ne, zakaj).

Se tipkamo. user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 349
   RE: A se da prešvercat''...
5.10.2010 13:19:19   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
In po čem sklepaš, da jih ignoriram (tiste z literaturo)? user posted image


Ne ignoriras v polnem pomenu besede. Se pa rahlo norca brijes. Morda se pa motim, morda je to kar se meni zdi, da brijes norce pravzaprav samo popolno nezavedanje kaj te caka ce zelis doseci kar si si zastavila. Nikakor pa ne zelis prisluhniti, da ne bo tako enostavno in lahko kot si si zamislila.

Današnja ugotovitev (po eni uri ekonomije in dveh urah ustavnega prava) je, da mi ekonomija SPLOH ni všeč, ustavno pravo pa je prof. Kaučič predstavil tako dobro, da se mi zdi, da bo zame to prava poslastica. Poleg tega so nam pa še takoj porinili v roke ustavo (sicer fotokopirano in pomanjšano, pa vendar - vsaj je dobil zastonj izvod). user posted image


Ce bo poslastica. Povdarek je na Ce. Obnasas se kot bi se ze vpisala na faks... ma kaj vpisala, kot bi se pripravljala ze diplomo zagovarjat...

Aja, Frodo - se deeply pardoniram, ker se nisem učila že 1. dan (včeraj). In, a veš, da se tudi danes (2. dan), še ne bom? Če temu rečeš sanjanje, potem prav - pa sanjam. 


Saj sama pravis, da sanjas. Sama govoris ze nekaj let, da so tvoje sanje, da bos pravnica. In zato te ne sprasujem kaj sanjas, temvec kaj delas, da to ne bodo samo sanje.

In če misliš, da bom to vlekla v nedogled - tebi na čast jasno in glasno povem, da ne bom. Je pa tako (žal?), da so v življenju zaposlene matere dveh otrok nekatere stvari pomembnejše od časa, preživetega ob učbenikih. Najprej je na vrsti moja družina. Na srečo imam povprečno dovolj časa za učenje (zgodaj zjutraj, zvečer, v službi,...). Seveda - če je pa tvoj očitek (meni) to, da nisem že včeraj 8 ur sedela ob knjigah, potem pa rade volje verjamem, da jih boš še do naslednjega leta polna. Ker samo zaradi mature in faksa ne mislim nehat' živeti svojega načina življenja. Bom ga spremenila (v to bom primorana, če hočem karkoli narediti), ne bom pa zapostavila stvari, ki sem jih počela do sedaj.


Kerensda, brez zamere ti nimas pojma kaj pomeni zagrabiti se knjige in uciti se. In znova brez zamere, dosedanji dosezki na temo izobrazevanja so v skladu s tem.

In zato grem danes zvečer v Club Top na spoznavni žur vseh študentov, jutri pa v Bachusa na spoznavni žur študentov PF. user posted image

Aja, pa domačo nalogo za ustavno pravo bom naredila že zdajle, preden grem po Mladiča v vrtec. user posted image  


Uzivaj user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 350
Stran:   <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?