|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  14 15 [16] 17 18   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A se da prešvercat''...
6.10.2010 10:29:47   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Verjamem, vendar jaz tega nisem vedela. Mislila sem, da je ocena iz nekega predmeta odvisna od tvojega znanja tega predmeta (oz. od znanja, ki ga pokažeš na izpitu), ne pa od prisotnosti na predavanju (ki, nenazadnje, še zdaleč ni nepomembno, nikakor pa ni bistveno - po mojem mnenju).


Na predavanjih pridobiš kar nekaj znanja, no, če poslušaš, seveda. In to znanje ni zanemarljivo, marsikdaj je podan kak primer,...., ki ga v obvezni literaturi ne najdeš, marsikdaj da profesor namig kaj pride bolj v poštev in kaj manj,....... vse to kar na koncu doprinese k dobri oceni. Zelo veliko se naučiš tudi iz debat med študneti in profesorji - odvisno sicer od profesorja, ampak...


lp, mojca


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 376
   RE: A se da prešvercat''...
6.10.2010 10:29:56   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82
Torej, če prineseš potrdilo, da si manjkal, ker si bil bolan, recimo,(od zdravnika, ofkors), ti profesor opraviči odsotnost.

To je pa že lepše slišati. user posted image


Ampak vseeno se vnaprej pozanimaj, kako to izgleda pri določenem profesorju, oz. kaj o tem piše v pravilniku.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 377
   RE: A se da prešvercat''...
6.10.2010 10:44:22   
Kerensa*
Kdaj pa začnejo preverjati prisotnost na predavanju (zaenkrat je namreč še niso - vsaj pri Ustavnem pravu ne, kjer je prof. povedal, da je prisotnost za redne študente obvezna)? In a ne vzame to preverjanje (na začetku ure) malce preveč časa, ki bi se ga lahko namenilo predavanju snovi?

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 378
   RE: A se da prešvercat''...
6.10.2010 10:55:24   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kdaj pa začnejo preverjati prisotnost na predavanju (zaenkrat je namreč še niso - vsaj pri Ustavnem pravu ne, kjer je prof. povedal, da je prisotnost za redne študente obvezna)? In a ne vzame to preverjanje (na začetku ure) malce preveč časa, ki bi se ga lahko namenilo predavanju snovi?


Ja, eni rečejo, da je obvezno, preverjajo pa ne, ali pa samo random tu pa tam in če te ni, si pač zabeleži, da te ni, in ti znajo upoštevat na izpitu, eni dajo list okoli za podpise (tu se da še najbolj goljufat, te pač sošolec podpiše, če te ni), eni pa kr kljukajo po imenih vsakič.. ni pravila.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 379
   RE: A se da prešvercat''...
6.10.2010 12:41:14   
Kerensa*
Pred sabo imam sprintan obrazec "Predprijava k splošni maturi". Mi je jasen oz. ga znam izpolniti user posted image . Na koncu pa piše, da predprijava še ne velja kot prijava. Čemu je predprijava torej namenjena in ali je obvezna?

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 380
   RE: A se da prešvercat''...
6.10.2010 12:54:00   
Barbara_L
pa dobr, Kerensa, kaj bi ti zdej rada tle od nas? Ko boš videla, koliko je učenja že za maturo, koliko sranja je treba potrpeti na faksu in potem priti do diplome, boš našla že 24986126543782 izgovorov zakaj je tako, česa točno nisi vedela in kaj točno nisi mislila. Dejstvo je, da te je "zagrabilo"-poznam tudi iz lastnih izkušenj, ampak pazi, da bo zraven tudi vztrajnost. Samo pisanje po RR še ni nikomur prineslo ne mature, ne diplome. Pa ti nočem nič slabega, ampak takole na izi vse vzet je neresno.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 381
   [Brisano sporočilo]
6.10.2010 12:55:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 382
   RE: A se da prešvercat''...
6.10.2010 12:59:18   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Barbara_L
pa dobr, Kerensa, kaj bi ti zdej rada tle od nas?

Zadovoljitev svoje patetične egocentrične potrebe po... baaah, ne da se mi. user posted image


(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 383
   RE: A se da prešvercat''...
6.10.2010 13:03:51   
ksenjak
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Barbara_L
pa dobr, Kerensa, kaj bi ti zdej rada tle od nas?

Zadovoljitev svoje patetične egocentrične potrebe po... baaah, ne da se mi. user posted image




Kerensa, bolje bi ti bilo zdaj kofetkah z mano v SEM-u, kot pa se tule pregovarjatuser posted image .

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 384
   RE: A se da prešvercat''...
6.10.2010 13:04:31   
ksenjak
IZVIRNO SPOROČILO: ksenjak

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Barbara_L
pa dobr, Kerensa, kaj bi ti zdej rada tle od nas?

Zadovoljitev svoje patetične egocentrične potrebe po... baaah, ne da se mi. user posted image




Kerensa, bolje bi ti bilo zdaj kofetkah z mano v SEM-u, kot pa se tule pregovarjatuser posted image .



kofetkat seveda

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 385
   RE: A se da prešvercat''...
6.10.2010 13:05:43   
Kerensa*
Itak user posted image , ampak jaz sem (poleg tega, da sem na RR in FB user posted image ) sredi dela, delo pa je zame trenutno seznanitev z vsem v zvezi z maturo. Kaj, klinac, mi bo pomagalo, če se vse naučim, potem bom pa zamudila prijavne roke? user posted image

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 386
   RE: A se da prešvercat''...
6.10.2010 13:06:49   
ksenjak
Sej vem, sej vem.
Ti se kar vrži na delo, tega ne bo malo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 387
   RE: A se da prešvercat''...
6.10.2010 13:11:44   
Kerensa*
Vidim, da moram do 15.11.2010 oddati predprijavo k splošni maturi za spomladanski rok 2011, se mi pa niti sanja ne, čemu je ta predprijava namenjena. user posted image

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 388
   RE: A se da prešvercat''''...
6.10.2010 13:19:12   
alda
da vedo približno koliko maturitetnih pol pripravit in zapečatit user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 389
   RE: A se da prešvercat''''...
6.10.2010 13:21:23   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: alda
da vedo približno koliko maturitetnih pol pripravit in zapečatit user posted image

To je vsa umetnost? user posted image  Oh, ja... no, bom izpolnila. user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 390
   RE: A se da prešvercat''''...
6.10.2010 13:24:23   
Kerensa*
Kakšna je pa razlika med "Prijavo k izpitu" in "Prijavo k izpitu iz predmeta splošne mature"? Obe sta na strani od ministrstva in obe pod rubriko "Splošna matura".

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 391
   RE: A se da prešvercat''...
6.10.2010 13:26:23   
poli*
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82

Ja, eni rečejo, da je obvezno, preverjajo pa ne, ali pa samo random tu pa tam in če te ni, si pač zabeleži, da te ni, in ti znajo upoštevat na izpitu, eni dajo list okoli za podpise (tu se da še najbolj goljufat, te pač sošolec podpiše, če te ni), eni pa kr kljukajo po imenih vsakič.. ni pravila.


... in potem profesor prešteje prisotne v predavalnici (pri nas nas je bilo po 50) in veselo ugotovi, da je kar nekaj razlike med preštetim in podpisanim.... in potem lepo kliče po vrsti. user posted image

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 392
   RE: A se da prešvercat''''...
6.10.2010 13:27:18   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kakšna je pa razlika med "Prijavo k izpitu" in "Prijavo k izpitu iz predmeta splošne mature"? Obe sta na strani od ministrstva in obe pod rubriko "Splošna matura".


Ti ni razložila tvoja teta s Poljan?

Drugače pa pokliči na RIC.

lp

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 393
   RE: A se da prešvercat''...
6.10.2010 13:27:27   
Kerensa*
Jaz ne morem nič delat', če nimam čikov. user posted image  Grem do trafike. In nazaj semle tudi pridem. user posted image

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 394
   RE: A se da prešvercat'...
6.10.2010 13:39:09   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Ma, na predavanja ne more priti vsak. kje ste dobili to idejo?
Če nisi vpisan pri tem predmetu, nimaš tam kaj za početi.
Res pa, da če je v predavalnici 200 študentov, profesor niti opazil ne bo.

In tudi urniki niso javno dostopni. Pri nas so res na spletu, ampak moraš imeti za dostop geslo, ki ga imajo samo vpisani študenti. Če pokličeš v referat, ti bodo povedali, da si pogledaš na spletu.



Ah, daj ... na kateri faks pa ti hodiš oz. si hodilauser posted image
Seveda so predavanja javna (edino zasebni zavodi imajo verjetno drugače, kot je bilo že napisano), urniki so pa tudi javni - jaz sem sicer študirala še v časih, ko je bil internet še zf, pa so urniki viseli na oglasnih deskah, vsem na vpogled, faks je bil odprt na stežaj, brez varnostnikov, torej je lahko vtopil vsak, se razgledal po oglasnih deskah in uletel tudi na kakšno predavanje, če je hotel.



V bistvu delam na faksu, tako da vem nekoliko več kot večina tu, ki je študirala vsaj 10 let nazaj.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 395
   RE: A se da prešvercat''''...
6.10.2010 13:39:36   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
pokliči na RIC.

Pregledujem njihovo Internetno stran... za začetek.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 396
   RE: A se da prešvercat''...
6.10.2010 13:40:41   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: poli*

IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82

Ja, eni rečejo, da je obvezno, preverjajo pa ne, ali pa samo random tu pa tam in če te ni, si pač zabeleži, da te ni, in ti znajo upoštevat na izpitu, eni dajo list okoli za podpise (tu se da še najbolj goljufat, te pač sošolec podpiše, če te ni), eni pa kr kljukajo po imenih vsakič.. ni pravila.


... in potem profesor prešteje prisotne v predavalnici (pri nas nas je bilo po 50) in veselo ugotovi, da je kar nekaj razlike med preštetim in podpisanim.... in potem lepo kliče po vrsti. user posted image


Točno tako. Ne vem ali mislite da smo profesorju glupi in si ne zapomnimo imen? in če na seznamu vidim napisan ime in priimek nekoga ki ga v predavalnici ni, grem seveda preverjati.
Pri predavanjih na katerih je 200 študentov pa se prisotnost ne preverja.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 397
   RE: A se da prešvercat''''...
6.10.2010 13:40:51   
Kerensa*
Ampak Naja... meni je tutor rekel, da predavanja so javna.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 398
   RE: A se da prešvercat'...
6.10.2010 13:45:34   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

V bistvu delam na faksu, tako da vem nekoliko več kot večina tu, ki je študirala vsaj 10 let nazaj.



V MB so predavanja še v lanskem študijskem letu bila javna na Filozofski fakulteti in Ekonomski fakulteti in pri vsaj dveh predmetih na FERI-ju.
Urniki so javno dostopni vsem.

Kot pa sem napisala v svojem prvotnem postu, je tako, da vkolikor gre za prostorsko stisko imajo prednost najprej redni študentje, nato izredni in potem vsi ostali.

lp, mojca

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 399
   RE: A se da prešvercat''...
6.10.2010 13:48:39   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Točno tako. Ne vem ali mislite da smo profesorju glupi in si ne zapomnimo imen? in če na seznamu vidim napisan ime in priimek nekoga ki ga v predavalnici ni, grem seveda preverjati.
Pri predavanjih na katerih je 200 študentov pa se prisotnost ne preverja.


O tem da so profesorji glupi, mislim, da ni nihče diskutiral.

Hvatanje krivin je vedno obstajalo in tudi vedno bo. In mislim, da ni med profesorji niti enega samega, ki se tega v svojih študentskih časih ni posluževal.

Po mojih izkušnjah pa si bolj malo profesorjev zapomni imena in priimke svoji študentov, po videzu pa zelo.

lp

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 400
Stran:   <<   < Prejšnja stran  14 15 [16] 17 18   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  14 15 [16] 17 18   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?