|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A se da prešvercat''...
10.10.2010 8:56:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
tole le preberi - trikrat user posted image .

Zakaj?



Ker je ultra koristno, trikrat. To si pa menda razumela user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 426
   RE: A se da prešvercat''...
10.10.2010 8:58:04   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Ker je ultra koristno, trikrat. To si pa menda razumela user posted image

Saj če je koristno (zame), to dojamem že ob prvem branju. In si zapomnim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 427
   RE: A se da prešvercat''...
10.10.2010 9:02:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Ker je ultra koristno, trikrat. To si pa menda razumela user posted image

Saj če je koristno (zame), to dojamem že ob prvem branju. In si zapomnim.



V osnovi je to psihologija pomnjenja.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 428
   RE: A se da prešvercat''...
10.10.2010 9:03:47   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
V osnovi je to psihologija pomnjenja.

Vsaj nekaj, s čimer torej nimam težav.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 429
   RE: A se da prešvercat''...
10.10.2010 9:09:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
V osnovi je to psihologija pomnjenja.

Vsaj nekaj, s čimer torej nimam težav.



Ne vem user posted image .
Boš videla sama, ko se boš učila.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 430
   RE: A se da prešvercat''...
10.10.2010 9:10:21   
Kerensa*
Za tisto, kar me zanima, že vem, da ne bo težav (poznam se). Za tisto, kar me pa ne... no, o tem bomo pa enkrat do pomladi 2011 še kakšno rekli. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 431
   RE: A se da prešvercat''...
10.10.2010 13:47:12   
ronja
Jaz tega nisem nikoli razumela oz. znala razumeti. Čas zase si človek, ne glede na vse ostale obveznosti, enostavno mora vzeti, drugače pregori. Meni se je to enkrat zgodilo pred 16-imi leti - in ker ni bilo lepo, sem si prisela, da se ne bo nikoli več.


jaz sem si tudi že ene parkrat priseglauser posted image

Sem pa takrat, ko je bil čas za vse, zelo disciplinirano hodila na faks in se učila, sicer po sistemu najmanjšega odpora, ampak se je obneslo. Takoj po faksu sem prebrala (vsaj preletela v nekaj minutah zapiske s faksa) in enako sem naredila pred naslednjim predavanjem.

Uf, ti pa si disciplinirano dete! Jaz sem sicer redno hodila na faks, nisem špricala niti najbolj neumnih predavanj, ampak da bi si pa prej ali potem šla zapiske brat... no way! Jaz sem bolj kampanjicuser posted image . Sem pa vseeno precej odnesla iz predavanj, čeprav sem jih včasih prespalauser posted image .

hehe, kerensa, nekaj, kar nas zanima, si nikoli ni težko zapomnit. Ampak v vsakem takem nekaj, se skriva tudi milijon malih nekaj, ki nas ne zanimajouser posted image .

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 432
   RE: A se da prešvercat''...
10.10.2010 13:50:57   
Anonimen
Uf, ti pa si disciplinirano dete!


No ja, tudi mogoče.
Bolj kot to sem bila lena za učenje, vsaj v povprečju. Zato sem toliko hodila na predavanja, ker se mi ni dalo preveč za knjigami sedet (saj nekaj moraš, če hočeš delati izpite, toliko sem, kaj več mi je bilo pa težko) in brala zapiske takoj po predavanjih in potem pred njimi. Tisto takoj je sveže in se veliko bolj vtisne v spomin; v bistvu zacementiraš podatke v možgane, na nek način.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 433
   RE: A se da prešvercat''...
10.10.2010 13:57:10   
ronja
Ma, meni kampanijski način čisto sede in v bistvu ravno tako veliko od njega odnesem. Če zdaj primerjamo znanje, bi težko rekla, da se spomnim kaj manj kot ostali, disciplinirančki;). Samo na predavnjih sem bila pa redno. Ampak da bi pa prej in potem brala zapiske - no go. Sem bila prelena, pa 100 drugih stvari je bilo bolj zanimivih zraven (moraš računat, da je lubi moj sošolec iz faksauser posted image ->pavze med predavanji smo mi drugače porabiliuser posted image ).

Sedet za knjigo - disciplinirano se učit za izpit - ni šans ampak, ko voda v grlo teče, delam super, verjetno nadpovprečno (glede na ure za knjigo in ocene),ampak prej se pa nikakor ne morem spravit in tudi če se, imam produktivnost na 10%. To mi gre tako zelo na živce, da zdaj sploh nič ne delam, dokler mi voda v grlo ne teče - se pač drugih projektov prej lotim (jih imam dovolj, kjer mi že voda v grlo teče, tako da to ni problemuser posted image ). Kar je včasih rahlo naporen sistem, samo "mi je v krvi", pa se ga ne morem losat.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 434
   RE: A se da prešvercat''...
10.10.2010 13:58:57   
Anonimen
Če zdaj primerjamo znanje, bi težko rekla, da se spomnim kaj manj kot ostali, disciplinirančki;).


Saj poanta ni več v zdaj user posted image , je bila samo v izpitu.

Sicer pa - dokler lahko izbiraš, ali sproti ali kampanjsko, je še v redu user posted image .
Težje je, ko je non stop, brez izbire user posted image .

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 435
   RE: A se da prešvercat''...
10.10.2010 14:03:26   
ronja
Saj poanta ni več v zdaj user posted image , je bila samo v izpitu.

No, če smo ga takrat, je bila pa očitna razlika, heheuser posted image . Kar je nekatere moje sošolke spravljalo v upravičen bes. (Nisem mela ravno nekih hudih težav z učenjem v svojem mladem življenju - me vse še čakauser posted image ).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 436
   RE: A se da prešvercat''...
10.10.2010 20:07:23   
arabela*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Bolj kot to sem bila lena za učenje, vsaj v povprečju. Zato sem toliko hodila na predavanja, ker se mi ni dalo preveč za knjigami sedet (saj nekaj moraš, če hočeš delati izpite, toliko sem, kaj več mi je bilo pa težko) in brala zapiske takoj po predavanjih in potem pred njimi. Tisto takoj je sveže in se veliko bolj vtisne v spomin; v bistvu zacementiraš podatke v možgane, na nek način.


hee...jaz sem ista...se mi zdi, da če grem na predavanje že na tričetrt znamuser posted image ...sama se itak ne bi spravla zravenuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 437
   RE: A se da prešvercat''...
13.10.2010 18:06:22   
Volga
Kako napreduje, karnisa? Si že zbrala literaturo za maturo?

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 438
   RE: A se da prešvercat''...
13.10.2010 18:20:35   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
Si že zbrala literaturo za maturo?

Ne še vso. Matematiko že imam, angleščino mi prinese sodelavka, me je pa ravno danes klicala ena od RR-ovk, ki mi je obljubila nekaj, ampak ni vedela, da sem v službi, tako, da sva se zmenila za jutri oz. pojutrišnjem (odvisno, kdaj bo njej uspelo priti v LJ).
Imam pa že seznam vsega, kar moram znati. Če to tudi šteje. user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 439
   RE: A se da prešvercat''...
13.10.2010 18:24:49   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Volga
Si že zbrala literaturo za maturo?

Ne še vso. Matematiko že imam, angleščino mi prinese sodelavka, me je pa ravno danes klicala ena od RR-ovk, ki mi je obljubila nekaj, ampak ni vedela, da sem v službi, tako, da sva se zmenila za jutri oz. pojutrišnjem (odvisno, kdaj bo njej uspelo priti v LJ).
Imam pa že seznam vsega, kar moram znati. Če to tudi šteje. user posted image


šteje, šteje, samo da se premika.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 440
   RE: A se da prešvercat''...
13.10.2010 18:26:24   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
samo da se premika.

O, se, se. user posted image  Aja - a misliva isto? user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 441
   [Brisano sporočilo]
13.10.2010 19:54:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 442
   RE: A se da prešvercat''...
14.10.2010 7:35:33   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA
Če sem prav videla na fotkah, nisi več blond

Prav si videla... ampak ne bo več dolgo tako. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 443
   RE: A se da prešvercat''...
14.10.2010 11:32:07   
Kerensa*
A mi lahko, prosim, še ena pojasni eno malenkost (da ne težim folku za brezveze po telefonih, če ni res nujno).

Pravkar me je klical moj g. Direktor in mi dal dve možnosti:
1.) redna zaposlitev
2.) plača mi šolo in posledično delo preko napotnice

Zdaj sem pa v dilemi.

Če se redno zaposlim, potem naslednje leto izvisim za redni študij. Že res, da bi ga, zaradi drugih obveznosti, težko izpeljala, ampak nekako še vedno upam na to, saj bi mi to, ob dobri organizaciji, prihranilo cca. 3.000€ letno.

Kar se šolnine tiče, mi je g. Direktor sam dal na izbiro - maturitetni tečaj ali 3-, 4- ali 5-letna srednja šola oz. gimnazija. On mi plača, kolikor to pač stane, ampak pod pogojem, da tačas delam pri njemu. Če prej grem, mi neha plačevati obroke in mu vrnem že plačane. Edini pogoj je, da se vpišem na študentski servis in pri njem delam preko študentskega servisa. Nekako je namreč skalkuliral, da ga šolnina in tisti % za ŠS stanejo manj, kakor prispevki (in vso ostalo sranje) za polni delovni čas.

Zdaj me pa zanima - kam in kako se moram vpisati, da se potem lahko tudi legalno vpišem na študentski servis (beri: dobim napotnico na svoje ime)?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 444
   RE: A se da prešvercat''...
14.10.2010 11:43:34   
Klemy82
evo me, sem že tu.user posted image
Ok, sem ful vesela, da bi ti šefe rad plačal šolo, ampak imaš en problem, ki se mu reče EMŠO.
Do pravice dela prek ŠS v tvojem primeru prideš le tako, da se REDNO vpišeš v srednjo šolo. Pa še tu ti servis avtomatsko od vskega nakazila trga akontacijo dohodnine v vrednoti 25% zneska napotnice, ker si starejša od 26 let in ti ne pripada več posebna davčna olajšava.
Izredna dijakinja si seveda tudi lahko, vendar v tem primeru ne moreš delati preko ŠS, ker si starejša od 26. let. Citiram:
Udeleženci izobraževanja odraslih (tudi t.i. izredni dijaki) Oseba s statusom udeleženca izobraževanja odraslih ima pravico do dela prek napotnice, a le do dopolnjenega 26. leta! Prav tako imajo pravico do zdravstvenega varstva iz obveznega zdravstvenega zavarovanja. Ostale pravice in ugodnosti ima udeleženec v skladu s posebnimi predpisi, če jih ti izrecno določajo.Status udeleženca izobraževanja odraslih pridobijo osebe, ki se vključijo v izobraževanje po javno veljavnih programih osnovnošolskega, poklicnega, srednjega in višjega strokovnega izobraževanja in
  • niso v delovnem razmerju ali prijavljeni kot brezposelne osebe ter
  • so mlajši od 27 let.
Status udeleženca tako preneha, ko udeleženec uspešno konča izobraževanje ali ko se izpiše iz tega izobraževanja. Na nekaterih visokošolskih zavodih status udeleženca ni ovira za pridobitev ali ponovno pridobitev statusa študenta, na nekaterih izobraževalnih programih pa ne smeš imeti statusa študenta, če želiš imeti status udeleženca.Več preberi na:
http://www.svetovalnica.com/index.php?option=com_content&task=view&id=44&Itemid=123
Poleg tega so v proceduri spremembe zakona o študentskem delu, oz se uvaja malo delo, ki pa bo tako po številu ur, ki jih boš lahko oddelal precej omejeno, tako da... premisli, ali se ti tale varianta splača. Tvojemu šefu se že, kaj pa tebi?


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 445
   RE: A se da prešvercat''...
14.10.2010 11:47:59   
Kerensa*
Po domače... pri mojem EMŠO se jaz ne morem redno vpisati v nobeno srednjo šolo oz. ni mmožnosti, da bi legalno delala preko ŠS?

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 446
   RE: A se da prešvercat''...
14.10.2010 11:56:39   
Klemy82
Mislim, da ga ni zakona, ki bi starostno omejeval redni vpis v srednjo šolo. Pozanimaj se malo, morda tu: http://www.ess.gov.si/ncips/cips, v Ljubljani ga imaš na Parmovi, ali pri svetovalni delavki na sinovi OŠ, oz, vprašaj kar direkt na šolo, kamor bi rada šla, ti bodo ja vedeli točno povedat.user posted image Mrbit boš pa še s Pubertetnikom sošolka... user posted image

_____________________________

Jst.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 447
   RE: A se da prešvercat''...
14.10.2010 12:00:04   
Klemy82
Eto, našla sem le tole: 
triletno srednjo poklicno ali štiriletno strokovno oziroma tehniško šolo ali v gimnazijo se lahko vpiše, kdor je predhodno uspešno končal vse razrede osnovne šole.

V triletno srednjo poklicno šolo ali štiriletno strokovno šolo se lahko vpiše tudi, kdor je prehodno uspešno končal nižjo poklicno šolo.

Za vpis v nižjo poklicno šolo pa zadostuje že končan 7. razred devetletne osnovne šole, če je učenec osnovno šolo obiskoval devet let, oziroma 6. razred osemletne osnovne šole, če je učenec osnovno šolo obiskoval osem let, in je opravil osnovnošolsko obveznost.

Za vpis v nekatere šole oziroma programe se kot dodaten pogoj zahteva še predhodno uspešno opravljen preizkus posebne nadarjenosti in spretnosti (zobotehnik, fotografski tehnik, tehnik oblikovanja, umetniška gimnazija) oziroma športni dosežki (športni oddelek gimnazije).

Za vpis v nekatere šole oziroma programe mora kandidat izpolniti še zdravstvene pogoje, da ne bo imel zdravstvenih ovir pri izobraževanju v srednji šoli.

V srednje šole se poleg učencev vpisujejo tudi drugi kandidati, in sicer:

1. Dijak, ki je končal program srednjega poklicnega izobraževanja in si želi pridobiti izobrazbo tehnika, se lahko vpiše v dvoletni program poklicno-tehniškega izobraževanja (to je izobraževanje po sistemu "3+2").

2. Dijak, ki je končal najmanj 4. letnik gimnazije in si želi pridobiti poklic tehnika, ter dijak, ki je uspešno končal zaključni letnik izobraževalnega programa za pridobitev srednje strokovne izobrazbe in izpolnjuje druge, s programom določene pogoje, se lahko vpiše v enoletni poklicni tečaj.

3. Kandidat, ki želeli opravljati splošno maturo, pa za to ne izpolnjuje pogoja (ni uspešno končal 4. letnika gimnazije ali ni star 21 let), se lahko vpiše v enoletni maturitetni tečaj.

Nikjer pa nič ne piše, da bi bilo kje kaj pogojeno z leti.
VIR: http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=1035&sid=726


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 448
   RE: A se da prešvercat''...
14.10.2010 12:02:40   
arabela*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Po domače... pri mojem EMŠO se jaz ne morem redno vpisati v nobeno srednjo šolo oz. ni mmožnosti, da bi legalno delala preko ŠS?


samo mi je to čudno malo....user posted image

a je to na novo sedaj...znanka je lani delala prek svoje napotnice..in je stara 34 let....no možno da je letos drugačeuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 449
   RE: A se da prešvercat''...
14.10.2010 12:03:05   
Kerensa*
Ne, ne - ne bova sošolca user posted image ... jaz sem OŠ že končala. Vsaj nekaj. user posted image

Vse skupaj je malce bolj komplicirano (se mi zdi)... Da se takorekoč sredi šolskega leta ne morem vpisati v nobeno SŠ, je nekako logično. Prvi možni vpis, če slučajno ni starostne omejitve, je september 2011. Takrat pa jaz tega ne potrebujem več, ker imam do takrat namen narediti maturo in se oktobra 2011 vpisati na PF. Redno ali izredno - who cares, zaenkrat.

Jaz potrebujem nekaj od očitno novembra 2010 do recimo vsaj konca junija 2011. Redne zaposlitve v bistvu niti jaz nočem. SŠ očitno odpade. Maturitetni tečaj je možen, ampak se ob njem ne morem vpisati na ŠS.

Kaj pa tiste podjemne al' avtorske al' kakšne pogodbe že? Koliko bi pa to kaj stalo mojega g. Direktorja oz. ali bi ga stalo manj, kakor redna zaposlitev za 8 ur (na minimalca)? Za dodatek (če je potrebno) naj še povem, da nisem prijavljena na RZZ (kot aktivna iskalka zaposlitve), nimam nobenih nadomestil od njih in da ne prejemam DSP.

Kaj je torej za koga najboljše oz. najcenejše in istočasno legalno?

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 450
Stran:   <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?