|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  15 16 [17] 18 19   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A se da prešvercat''...
6.10.2010 18:23:39   
*mashai*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kdaj pa začnejo preverjati prisotnost na predavanju (zaenkrat je namreč še niso - vsaj pri Ustavnem pravu ne, kjer je prof. povedal, da je prisotnost za redne študente obvezna)? In a ne vzame to preverjanje (na začetku ure) malce preveč časa, ki bi se ga lahko namenilo predavanju snovi?


Na Pf se je bolonjski sistem uvedel šele lani in s tem obvezna prisotnost. Ne vem ali zaradi navade ali pa ker ne mislijo sploh, letos niso preverjali prisotnosti na predavanjih. Na vajah pa nisem prepričana, mislim da je kdaj pa kdaj zaokrožil naokoli kakšen list na katerega si se moral podpisati. Namreč po večini so profesorji mnjenja, da kdor ne hodi na predavanja in vaje sam sebi škoduje in da ne morejo nobenega prisiliti. V prvem letniku bi bilo to preverjanje tudi skoraj da nemogoče, saj je masa študentov prevelika. Mogoče bo letos že kaj drugače, saj boš videla tekom leta. Na PF se vsake toliko zmislijo kaj novega, je treba kar sledit. Letos so vsem dali dodatne točke za prisotnost, tudi izrednim(očitno bi bilo napredovanje drugače bolj bogo).

Glede rednega študija...prvo je da sploh dobiš dosti točk na maturi, saj tuči če se prvi letnik vpišeš izredno, se lahko drugega redno če imaš dovolj točk. Sicer vem da želiš opravit 2 letnika v enem, ampak premisli tudi da redni lahko le redno ponavljajo, izredni pa le izredno (kar pomeni, da plačajo za vsak izpit ki ga še niso opravili v letniku). Vsepovsod so plusi in minusi, pri izrednih ni nekih bonusov, največji je seveda še dodatni rok ali dva ki pauser posted image veliko pomenita. Bolonjski sistem je lažji, seveda ne po snovi, ampak po količini in razporejenosti rokov.

A res obstaja možnost da delaš maturo v 2 rokih? Pac prvi rok nekaj in drugega nekaj...ne vem tudi to imam nekje v mislih, seveda mislim da to ni za redne dijake. Ker če se boš odločila za izredno je tudi to opcija, če pa za redno pa pač ni, ker se jih redno 2. rok vpiše le malo, ker še zaostrijo pogoje.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 401
   RE: A se da prešvercat''...
6.10.2010 18:33:41   
Klemy82
2. rok mature je za tiste, ki iz opravičenih razlogov niso mogli opravljati mature v 1 roku, ki so imeli popravne izpite ali ki mature niso naredili v 1. roku ali želijo popraviti kakšno oceno. Da bi kar tako nekaj delal spomladi, nekaj pa jeseni, ne vem,če se da. Po moje da ne, lahko pa, da se motim.

_____________________________

Jst.

(odgovor članu *mashai*)
Neposredna povezava do sporočila: 402
   RE: A se da prešvercat''...
6.10.2010 18:41:43   
*mashai*
"V priprave na splošno maturo se lahko vključijo tudi vsi kandidati, ki v koledarskem letu napolnijo 21 let ali več in niso zaključili srednje šole, kar pomeni, da predhodnja izobrazba ni potrebna. Ti kandidati lahko pristopijo k opravljanju splošne mature in jim je z uspešno opravljeno maturo priznana V. stopnja izobrazbe, smer ni definirana. Vsak, ki pristopi k maturi kot "21 letnik" ima pravico opravljati maturo v dveh delih. Obvezna je prijava k maturi v spomladanskemu roku, maturo pa je možno opravljati delno v spomladanskem in delno v jesenskem roku. Za vpis v višje in visokošolske zavode se kandidatu šteje uspeh na maturi v 100%."
Sem vedela, da sem nekje prebrala...je pa to na tistem linku, ki sem ga že pripela za priprave na maturo. No vsekakor se je za pozanimat... 

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 403
   RE: A se da prešvercat''...
6.10.2010 18:53:14   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: *mashai*

"V priprave na splošno maturo se lahko vključijo tudi vsi kandidati, ki v koledarskem letu napolnijo 21 let ali več in niso zaključili srednje šole, kar pomeni, da predhodnja izobrazba ni potrebna. Ti kandidati lahko pristopijo k opravljanju splošne mature in jim je z uspešno opravljeno maturo priznana V. stopnja izobrazbe, smer ni definirana. Vsak, ki pristopi k maturi kot "21 letnik" ima pravico opravljati maturo v dveh delih. Obvezna je prijava k maturi v spomladanskemu roku, maturo pa je možno opravljati delno v spomladanskem in delno v jesenskem roku. Za vpis v višje in visokošolske zavode se kandidatu šteje uspeh na maturi v 100%."
Sem vedela, da sem nekje prebrala...je pa to na tistem linku, ki sem ga že pripela za priprave na maturo. No vsekakor se je za pozanimat... 


Aha, dobro je vedeti.user posted image


_____________________________

Jst.

(odgovor članu *mashai*)
Neposredna povezava do sporočila: 404
   RE: A se da prešvercat''...
6.10.2010 19:31:51   
Eva19
jap, lahko se opravlja matura v dveh rokih..ampak to pomeni da si drugi rok že izkoristil...kar pomeni da če padeš lahko popravljaš šele drugo leto, ne na jesenskem roku.
tko pa če spomlad celo maturo delaš in kakšen predmet ne narediš, lahko jeseni popravljaš.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 405
   RE: A se da prešvercat''...
6.10.2010 19:51:15   
Colt
Kerensa...po vsem prebranem in po mojih XXX letih na RRu, bi si upal trditi da boš imela neskončno več možnosti za opravit maturo in kasneje pravni faks, če:

-Skenskaš RR
-Skenslaš FB
-Začneš uporabljati net zgolj in samo za zadeve ki se tičejo iskanja znanja/informacij/pomoči glede mature/študija!
-skenslani zadevi nadomestiš s knjigami in učenjem. In sicer takoj sedaj, ne jutri, pojutrišnjem itd itd...

Nekako imam občutek da ti to sogovornice tudi skos dopovedujejo. In po moje to začenjaš tudi razumeti. Saj se ne motim ane? user posted image

G


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Eva19)
Neposredna povezava do sporočila: 406
   RE: A se da prešvercat''...
6.10.2010 20:00:23   
*mashai*
IZVIRNO SPOROČILO: Eva19

jap, lahko se opravlja matura v dveh rokih..ampak to pomeni da si drugi rok že izkoristil...kar pomeni da če padeš lahko popravljaš šele drugo leto, ne na jesenskem roku.
tko pa če spomlad celo maturo delaš in kakšen predmet ne narediš, lahko jeseni popravljaš.



Ja to pa seveda. Saj je logično tako, mislila sem s tem, da bi na tak način pridobila več časa za prve 3 predmete ,čez poletje pa potem izpilila še ostala 2. Ker roko na srce, časa je malo. Saj če delaš 5 predmetov na enkrat, je tudi verjetnost o boljših ocenah manjša kot pa če si razporediš, ocene bo pa definitivno potrebovala dobre za redni vpis.

Aja Kerensa*predlagam ti tudi, da poprašaš, če bi se lahko(no najbrž da) udeležila ze pred maturitetnega testa(hjoo mislim da se tako reče), kjer je izbran en predmet, od glavnih 3 se mi zdi, da vidiš kako vse to dejansko poteka.

oprostite mojemu spominu zlate ribiceuser posted image saj me bodo druge punce popravile

(odgovor članu Eva19)
Neposredna povezava do sporočila: 407
   RE: A se da prešvercat''...
6.10.2010 20:11:40   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: *mashai*

IZVIRNO SPOROČILO: Eva19

jap, lahko se opravlja matura v dveh rokih..ampak to pomeni da si drugi rok že izkoristil...kar pomeni da če padeš lahko popravljaš šele drugo leto, ne na jesenskem roku.
tko pa če spomlad celo maturo delaš in kakšen predmet ne narediš, lahko jeseni popravljaš.



Ja to pa seveda. Saj je logično tako, mislila sem s tem, da bi na tak način pridobila več časa za prve 3 predmete ,čez poletje pa potem izpilila še ostala 2. Ker roko na srce, časa je malo. Saj če delaš 5 predmetov na enkrat, je tudi verjetnost o boljših ocenah manjša kot pa če si razporediš, ocene bo pa definitivno potrebovala dobre za redni vpis.

Aja Kerensa*predlagam ti tudi, da poprašaš, če bi se lahko(no najbrž da) udeležila ze pred maturitetnega testa(hjoo mislim da se tako reče), kjer je izbran en predmet, od glavnih 3 se mi zdi, da vidiš kako vse to dejansko poteka.

oprostite mojemu spominu zlate ribiceuser posted image saj me bodo druge punce popravile



Ja, marca se piše en predmaturitetni test. Mi smo, mislim da, pisali matematiko.

lp

(odgovor članu *mashai*)
Neposredna povezava do sporočila: 408
   RE: A se da prešvercat''...
7.10.2010 7:07:54   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
Kerensa...po vsem prebranem in po mojih XXX letih na RRu, bi si upal trditi da boš imela neskončno več možnosti za opravit maturo in kasneje pravni faks, če:

-Skenskaš RR
-Skenslaš FB
-Začneš uporabljati net zgolj in samo za zadeve ki se tičejo iskanja znanja/informacij/pomoči glede mature/študija!
-skenslani zadevi nadomestiš s knjigami in učenjem. In sicer takoj sedaj, ne jutri, pojutrišnjem itd itd...

With all due respect, dragi Gorenj'c, ampak... a se ti je zmešalo?! Da jaz skenslam RR in FB?! Ne sam doma pit' in potem takšne neumnosti klatit' po forumu - pokliči raje še mene, pa se bova skupaj nažrla. user posted image

Šalo na stran... Kdor me dejansko pozna (in s tem ne mislim tistih, ki me samo virtualno berejo in so so o meni ustvarili neko mnenje), ve, da je Pravna fakulteta tisto, o čemer razmišljam že 15 let. Zaradi spleta življenjskih okoliščin (nekaj moje lastne neumnosti, nekaj pa pač stvari, na katere nisem mogla vplivati) do sedaj nisem prišla do tja. Ampak, kakor sem rekla - kdor me zares pozna, ve, da si v glavo zapičim sicer zelo malo stvari (o čem naglas razmišljam, je druga stvar), ampak tiste, katere pa si, pa vedno speljem do konca. Včasih čez noč, včasih traja, včasih je usput, včasih z zame nenormalnimi odrekanji - vendar vedno naredim. Tale faks spada zaenkrat pod rubriko traja, verjetno bom tudi kmalu ugotovila, da lahko dodam nenormalna odrekanja, ampak o tem, da ga bom naredila, ni pri meni niti najmanjše sence dvoma. Nimam se za Einsteina, zaupam pa v svoje sposobnosti, saj me do sedaj niso razočarale (ko sem jih zares potrebovala). In nekje v tej temi sem tudi že napisala, da faksa niti pod razno ne potrebujem ne za šolo, ne za denar, temveč ga izključno želim za svojo dušo, torej si lahko vzamem ves čas, ki ga imam - in delam počasi in z užitkom. Ja, seveda bi po eni strani rada že kar danes imela diplomo v roki in to najmanj magna cum laude, vendar se kljub mojemu zanesenjaškemu duhu znam kontrolirati in vem, da bom lahko popolnoma zadovoljna, če vse opravim v rednih rokih, brez ponavljanj. V končni fazi pa - v mojem življenju se ne bo spremenilo čisto nič, četudi maturo delam 5x, ker nimam pojma o matematiki. Samo nekaj financ več bo šlo v RIC - pa kaj? Drugače bi šle pa za cunje in kofetke. Šparati jaz ne znam in niti nimam neke hude želje, da se naučim, saj sem pristaš tega, da je treba za časa življenja potrošiti tisto, kar imaš, saj ne boš ničesar odnesel s sabo v grob.

Tako, da... ne, ne bom se odpovedala vsemu, kar me veseli v življenju in to samo zato, da diplomiram (magistriram, doktoriram, whatever). To je moj cilj in na njem bom delala, ne pa za vsako ceno in to takoj. Vzela si bom čas za kavice s kolegicami, ker me to veseli in sprošča. Vzela si bom, kakor do sedaj, en petek v mesecu in šla ven žurat' - z vodko ali brez. RR in FB bosta ostala, ker spadata k mojim navadam (in ker sta marsikdaj celo koristna). Ostalo bo spanje zjutraj v nedogled, ko bo to zneslo, ostali bodo shoppingi v BTCju in ostalo bo še marsikaj. Bom pa rahlo premetala svoje dnevne plannerje in jih skombinirala tako, da bo nekje vkalkuliran tudi čas za učenje (matura in/ali faks). In tudi čas za neobvezna predavanja na faksu bo ostal. Poznam se.

Vem in vidim, da marsikdo misli, da na tak način po 15ih letih izven šolskega sistema niti mature ne bom naredila (a ne, Frodo?), ampak hej - does it matter? user posted image

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 409
   RE: A se da prešvercat''...
7.10.2010 13:27:15   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Tako, da... ne, ne bom se odpovedala vsemu, kar me veseli v življenju in to samo zato, da diplomiram (magistriram, doktoriram, whatever). To je moj cilj in na njem bom delala, ne pa za vsako ceno in to takoj. Vzela si bom čas za kavice s kolegicami, ker me to veseli in sprošča. Vzela si bom, kakor do sedaj, en petek v mesecu in šla ven žurat' - z vodko ali brez. RR in FB bosta ostala, ker spadata k mojim navadam (in ker sta marsikdaj celo koristna). Ostalo bo spanje zjutraj v nedogled, ko bo to zneslo, ostali bodo shoppingi v BTCju in ostalo bo še marsikaj. Bom pa rahlo premetala svoje dnevne plannerje in jih skombinirala tako, da bo nekje vkalkuliran tudi čas za učenje (matura in/ali faks). In tudi čas za neobvezna predavanja na faksu bo ostal. Poznam se.

Vem in vidim, da marsikdo misli, da na tak način po 15ih letih izven šolskega sistema niti mature ne bom naredila (a ne, Frodo?), ampak hej - does it matter? user posted image


Na taksen nacin- ne bos. Tudi srednjo solo redno nisi naredila, ker ti manjka vztrajnosti; odlocnosti; ker vse ostalo ima prednost pred ucenjem....
Cilj si si sama zastavila in ga objavila - splosna matura spomladi 2011 - narejena, potem pa vpis na PF.
Pomlad 2011 je blizu. Rezultat bo kmalu znan.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 410
   RE: A se da prešvercat''...
7.10.2010 14:25:20   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Tudi srednjo solo redno nisi naredila, ker ti manjka vztrajnosti; odlocnosti; ker vse ostalo ima prednost pred ucenjem....

Oprosti, ampak tole pa ne bo držalo.
Srednje šole nisem naredila, ker je nisem mogla (pa to ni izgovor). Stara sem bila 15 let, šolo sem si morala v celoti (knjige, malica, prevoz) financirati sama, ker mi je mama ni hotela (je rekla, da SŠ pač ni obvezna), tako, da sem bila dopoldan v šoli, popoldan pa v službi, spala sem klinčevo malo in to ne zato, ker bi žurala, ampak samo zato, če sem hotela narediti domače naloge in se vsaj približno naučiti, kar je bilo treba (by the way - v SŠ sem imela boljši uspeh, kakor v OŠ), konkretnega kuhanega obroka nisem videla skoraj dve leti, temveč sem živela od sendvičev in plastenk s pijačo... no, pa še kaj bi se dalo omeniti. Pri 16-ih, v 2. letniku, mi pa enostavno ni več zneslo. Pregorela sem. In se morala odločiti med šolo in službo. Odločila sem se za službo, saj sem morala preživeti, šola pa je bila strošek, ki si ga nisem mogla več privoščiti, saj sem šla pri 16ih od doma v najem, ker nisem več prenašala mamine ignorance in nasilja njenega partnerja, alkoholika. Jasno, da sem si potem, ko sem nehala hoditi v šolo, privoščila več (vključno z žurkami), ampak hej - bila sem samostojna. Kompletno. In sem še danes.
Lahko mi rečeš, da na tak način, kakršnega sem si zastavila, ne bom naredila mature, kaj šele faksa, ampak enostavno ti ne dovolim, da trdiš, da SŠ nisem naredila iz razlogov, ki sem jih citirala. Ker to pa ni res.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 411
   RE: A se da prešvercat''...
7.10.2010 14:47:07   
hektorina
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

v mojem življenju se ne bo spremenilo čisto nič, četudi maturo delam 5x, ker nimam pojma o matematiki.




Ta isti stavek sem jaz uporabila pri matematiki na faksu. sem bla 100% da bom delala vsaj 3x, pa sem naredila v drugo. Z 7-ko.

Tak, da Kerensa, jaz vem, kaj pomeni VOLJA in dejstvo je, da ko si v glavo vpičim, da matematiko BOM opravila...jo pač OPRAVIM!!!user posted image

Upam, da bo s tabo enako. Pravzaprav sem prepričana da bo!

Pol boš pa "matke" rešena, ali ne? Mislim, a na pravni je ni, a ne?!user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 412
   RE: A se da prešvercat''...
7.10.2010 14:48:53   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: hektorina
Pol boš pa "matke" rešena, ali ne? Mislim, a na pravni je ni, a ne?!user posted image

Ni (hvala Bogu). user posted image

(odgovor članu hektorina)
Neposredna povezava do sporočila: 413
   RE: A se da prešvercat''...
7.10.2010 14:56:58   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Tudi srednjo solo redno nisi naredila, ker ti manjka vztrajnosti; odlocnosti; ker vse ostalo ima prednost pred ucenjem....

Oprosti, ampak tole pa ne bo držalo.
Srednje šole nisem naredila, ker je nisem mogla (pa to ni izgovor). Stara sem bila 15 let, šolo sem si morala v celoti (knjige, malica, prevoz) financirati sama, ker mi je mama ni hotela (je rekla, da SŠ pač ni obvezna), tako, da sem bila dopoldan v šoli, popoldan pa v službi, spala sem klinčevo malo in to ne zato, ker bi žurala, ampak samo zato, če sem hotela narediti domače naloge in se vsaj približno naučiti, kar je bilo treba (by the way - v SŠ sem imela boljši uspeh, kakor v OŠ), konkretnega kuhanega obroka nisem videla skoraj dve leti, temveč sem živela od sendvičev in plastenk s pijačo... no, pa še kaj bi se dalo omeniti. Pri 16-ih, v 2. letniku, mi pa enostavno ni več zneslo. Pregorela sem.


Na tem mestu ti se pa globoko opravicujem. Pozabila sem an ta del zgodbe.

In se morala odločiti med šolo in službo. Odločila sem se za službo, saj sem morala preživeti, šola pa je bila strošek, ki si ga nisem mogla več privoščiti, saj sem šla pri 16ih od doma v najem, ker nisem več prenašala mamine ignorance in nasilja njenega partnerja, alkoholika. Jasno, da sem si potem, ko sem nehala hoditi v šolo, privoščila več (vključno z žurkami), ampak hej - bila sem samostojna. Kompletno. In sem še danes.
Lahko mi rečeš, da na tak način, kakršnega sem si zastavila, ne bom naredila mature, kaj šele faksa, ampak enostavno ti ne dovolim, da trdiš, da SŠ nisem naredila iz razlogov, ki sem jih citirala. Ker to pa ni res.


Opravicila sme ti se ze; hotela sem te pripraviti do tega, da se zatrmis in tako ti dati motivacijo za ucenje. ker tako kot si zastavila skorajda nimas nobenih moznosti, da uspes.
Skoda bi pa bila ker imas velik potencijal, ti je pa ucenje bolj tako... kaj bom to rabila oz. nezadosti takoj in direktno uporabno in nezadosti razburljivo. je pa te stopnice treba prehoditi, da postane razburljivo. In ena stvar, ki je v predmetih, ki jih kao potem ne rabis vec... poleg splosnega znanja te naucijo - da je treba delati tudi kaj , ki te en veseli, moras opkazati vztrajnost, nauci te ucenja na taksen in drugacen nacin...
Zato sem ti tudi napisala, da se raje odloci za solanje (SS) v solskih klopeh, kak skrajsani program, ker te ze sam sistem taksnega ucenja koliko toliko spravi v red. Sele tedaj bos verjetno tudi dojela kaksen zalogaj je matura (iz vedra neba) brez SS v zaledju in koliko je treba za to narediti.
Podporo imas, literaturo bos dobila - zgani se ze enkrat!

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 414
   RE: A se da prešvercat''...
7.10.2010 15:12:05   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Na tem mestu ti se pa globoko opravicujem.

Opravičilo sprejeto.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 415
   RE: A se da prešvercat''...
7.10.2010 22:02:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

hotela sem te pripraviti do tega, da se zatrmis in tako ti dati motivacijo za ucenje. ker tako kot si zastavila skorajda nimas nobenih moznosti, da uspes.


Exactly.
Niti matematika ni huda reč - vsak se jo nauči, samo odvisno, za kakšno oceno se hoče.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 416
   RE: A se da prešvercat''...
8.10.2010 9:29:31   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
hotela sem te pripraviti do tega, da se zatrmis in tako ti dati motivacijo za ucenje.

Sem že opazila, da imaš na trenutke takšen način motiviranja, kakor pokojni dr. Rugelj user posted image , ampak ne pozabi - ko sem se preselila poleg dr. Ruglja, je umrl. user posted image  No, ne norčujem se iz njegove smrti, ampak... saj se ve, kakšno mnenje imam o njegovih metodah. user posted image
ker tako kot si zastavila skorajda nimas nobenih moznosti, da uspes.

Skorajda. Vem. Ampak bom pa še toliko bolj zadovoljna, če mi bo uspelo. Ups, se popravljam - ko mi bo uspelo. user posted image
Skoda bi pa bila ker imas velik potencijal, ti je pa ucenje bolj tako... kaj bom to rabila oz. nezadosti takoj in direktno uporabno in nezadosti razburljivo.

Hvala za potencial, za ostalo pa tudi sama veš, da je res. Dejansko so stvari, katerih ne bom nikoli in nikjer potrebovala. Mi je pa seveda jasno, da moram kljub temu, kakor ti praviš, "prehoditi te stopnice".
In ena stvar, ki je v predmetih, ki jih kao potem ne rabis vec... poleg splosnega znanja te naucijo - da je treba delati tudi kaj , ki te en veseli

Sovražim delat' stvari, ki me ne veselijo. Tega se sploh nočem naučit'. Ampak očitno se bom morala. user posted image
Zato sem ti tudi napisala, da se raje odloci za solanje (SS) v solskih klopeh, kak skrajsani program, ker te ze sam sistem taksnega ucenja koliko toliko spravi v red.

Za to se zagotovo ne bom odločila. Kot prvo zato, ker bi mi to vzelo 4 leta (kar se meni zdi absolutno preveč), kot drugo pa zato, ker bi mi vzelo 5.000€ (ki jih nimam). Za faks po eni strani upam, da bo redni študij, ker bo potem zastonj, po drugi strani pa mislim, da se bom morala odločiti za izrednega (kljub temu, da to pomeni 8.000€ samo šolnine), saj rednega ne bi mogla skombinirati s službo in otrokoma. No, saj za odločitev imam še kar nekaj časa.
Podporo imas, literaturo bos dobila - zgani se ze enkrat!

I will. Smej se (ali zgražaj), ampak začnem 25. oktobra in niti dan prej. user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 417
   RE: A se da prešvercat''...
8.10.2010 10:13:28   
ronja
Sovražim delat' stvari, ki me ne veselijo. Tega se sploh nočem naučit'. Ampak očitno se bom morala.

Če si želiš imet diplomo na steni, potem to pomeni, da si tega želiš naučituser posted image . To, da se učimo samo uporabne stvari, je čista zabloda. Še v OŠ se ne učiš samo uporabnega znanja, vsaj mi se nismo... Naučiš se učit - tudi bedarije. naučiš se grist knjige, naučiš se, kako si naredit najbolj neumne stvari zabavne, naučiš se razmišljat s svojo glavo, ko ti 3 profesorji isto stvar drugače razlagajo in moraš pri vsakem znat njegov sistem... Zdi se ti grozno butasto, ampak dejansko ti pa to da najboljši vpogled v to, da ni samo enega prav. Ker če ti ne bi bilo res treba znat obeh sistemov, potem bi si rekla: jaja, obstajajo različni sistemi - ne ib pa tega dojela, kaj to dejansko pomeni. Tako pa dojameš in se jeziš in si čisto frustrirana... Ampak na koncu veš več, kot bi brez teh sistemov. Čeprav oba pozabiš. Štekaš, kaj hočem povedat?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 418
   RE: A se da prešvercat''...
8.10.2010 11:17:11   
Rožica I
Če hočeš narediti maturo, izven obiskovanja SŠ, in si nekje srednje bistra, moraš vzeti v zakup (dobesedno !) 5h/dan cca. 5 mesecev.
Torej imaš še dovolj časa, samo nisem prepričana, da veš v kaj se spuščaš in da si za to pripravljena trdo delat in se marsičemu odpovedat.

Verjamem pa, da si sposobna to naredit user posted image . Zato začni grist nemudoma, ker že zamujaš!

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 419
   RE: A se da prešvercat''...
9.10.2010 11:09:33   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I
5h/dan cca. 5 mesecev

Do sredine novembra moram oddat' predprijavo na maturo, do konca marca moram pa oddat' prijavo na maturo. Matura je potem maja 2011 (različni predmeti v različnih dnevih). In če se nameravam začet' učit' 25. oktobra, potem imam do prvega maturitetnega testa res dobrih 5 mesecev časa, na srečo pa 5 ur časa na dan imam (razen ob izrednih prilikah).
No, ampak do konca marca bom pa menda že dojela vsaj to, da vidim, ali se mi prijavo na maturo splača oddat' al' ne.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 420
   RE: A se da prešvercat''...
9.10.2010 14:02:41   
ronja
na srečo pa 5 ur časa na dan imam

A mi odstopiš kako? meni jih vedno manjka...user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 421
   RE: A se da prešvercat''...
9.10.2010 15:20:02   
arabela*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

na srečo pa 5 ur časa


ja pol pa tak ni panike....jaz zraven tamalih dveh nisem imela nič časa...edino kak dan pred izpiti sem ju dala v varstvo k babici, da sem se učila....user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 422
   RE: A se da prešvercat''...
10.10.2010 6:27:51   
Kerensa*
Jaz tega nisem nikoli razumela oz. znala razumeti. Čas zase si človek, ne glede na vse ostale obveznosti, enostavno mora vzeti, drugače pregori. Meni se je to enkrat zgodilo pred 16-imi leti - in ker ni bilo lepo, sem si prisela, da se ne bo nikoli več. Do sedaj se res ni (P.S. trkam na les).

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 423
   RE: A se da prešvercat''...
10.10.2010 8:53:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Jaz tega nisem nikoli razumela oz. znala razumeti. Čas zase si človek, ne glede na vse ostale obveznosti, enostavno mora vzeti, drugače pregori.


Drži, tudi na faksu (kjer sem imela čas za vse, dobesedno user posted image ), in takrat se je tudi za izpite bilo učiti mala malica. Ko sem rekla, zdaj se bom pa samo učila - no way, da je temu primeren rezultat.

Sem pa takrat, ko je bil čas za vse, zelo disciplinirano hodila na faks in se učila, sicer po sistemu najmanjšega odpora, ampak se je obneslo. Takoj po faksu sem prebrala (vsaj preletela v nekaj minutah zapiske s faksa) in enako sem naredila pred naslednjim predavanjem. Od tega sem si zapomnila daleč največ (vsaj za šestko user posted image ), več kot kasnejšega sedenja za knjigo. Kerensa, če že mirno ignoriraš vse user posted image , tole le preberi - trikrat user posted image .

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 424
   RE: A se da prešvercat''...
10.10.2010 8:54:27   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
tole le preberi - trikrat user posted image .

Zakaj?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 425
Stran:   <<   < Prejšnja stran  15 16 [17] 18 19   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  15 16 [17] 18 19   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?