|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 19 [20] 21   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A se da prešvercat''...
14.10.2010 12:49:24   
arabela*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82
za višje cilje se je treba žrtvovat...user posted image

Saj se bom... ampak svojega denarja pa ne dam. user posted image



kaj pa če ti kdo kje zrita napotnico? in delaš na tuje ime?...ampak te bo spet nekaj ojrov stalouser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 476
   RE: A se da prešvercat''...
14.10.2010 12:49:45   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
A se ti, po tolikih letih na RR, sploh še čemu tukaj čudiš? Jaz ne. user posted image

Včasih vseeno uspe komu, da mi pade spodnja lapa na tipkovnico.  user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 477
   RE: A se da prešvercat''...
14.10.2010 12:52:40   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya
kaj pa če ti kdo kje zrita napotnico? in delaš na tuje ime?...ampak te bo spet nekaj ojrov stalouser posted image

Izvedljivo, ampak nočem, ker iščem legalno verzijo (ali pa vsaj luknjo v zakonu). user posted image

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 478
   RE: A se da prešvercat''...
14.10.2010 13:23:04   
Klemy82
Kerensa, nekaj me je treščilo po glavi, beri, lučka se mi je prižgalauser posted image .... ampak dobiš na mail.user posted image user posted image

_____________________________

Jst.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 479
   RE: A se da prešvercat''...
14.10.2010 13:31:46   
Klemy82
Dobila?user posted image (sicer so noter še hakeljci, ampak načeloma...)

_____________________________

Jst.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 480
   RE: A se da prešvercat''...
14.10.2010 13:38:09   
Kerensa*
Dobila, ampak odpade (se mi zdi). Nočem redne zaposlitve. Niti za določen čas. Moj g. Direktor bi tukaj sicer res prihranil, ampak v končni fazi bi morala biti jaz še vedno zaposlena. 

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 481
   RE: A se da prešvercat''...
14.10.2010 13:43:26   
Klemy82
Aha.user posted image Jah, potem pa ti pač vedno ostane še the ultimate možnost (če ti g. Šef noče it na roko), da si poiščeš drugega g. Šefa, ki ti bo šel.user posted image

_____________________________

Jst.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 482
   RE: A se da prešvercat''...
14.10.2010 13:47:47   
Kerensa*
Kako to misliš? Saj g. Direktor mi gre full na roko s tem, da bi mi plačal šolanje in istočasno dal povišico. Ga ne zamenjam, dokler me ne fu*ne iz firme. Upam samo, da me ne bo kmalu, glede na... tole kolobocijo. user posted image

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 483
   RE: A se da prešvercat''...
14.10.2010 13:48:07   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82
za višje cilje se je treba žrtvovat...user posted image

Saj se bom... ampak svojega denarja pa ne dam. user posted image



Sparanje na ta nacin lahko postane pregresno draga zadeva.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 484
   RE: A se da prešvercat''...
14.10.2010 13:59:37   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kako to misliš? Saj g. Direktor mi gre full na roko s tem, da bi mi plačal šolanje in istočasno dal povišico. Ga ne zamenjam, dokler me ne fu*ne iz firme. Upam samo, da me ne bo kmalu, glede na... tole kolobocijo. user posted image


Ja, če on bi legalno, ti pa ne bi, pa on ne popusti, kaj boš pol? Se zaposlila al zamenjala g. Šefa?user posted image


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 485
   RE: A se da prešvercat''...
14.10.2010 14:39:39   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82
Ja, če on bi legalno, ti pa ne bi, pa on ne popusti, kaj boš pol? Se zaposlila al zamenjala g. Šefa?user posted image

Oba bi legalno, ampak je treba najti način, ki bi, po eni strani, ustrezal njemu (cena) in po drugi strani meni (ne redna zaposlitev).

Kakor sva do sedaj ugotovila, pa bi bil on tudi za redno zaposlitev, če ne najdeva cenejše variante (in če si jaz premislim).

Mogoče bi bilo res še najceneje, če maturo kar kupim. user posted image

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 486
   RE: A se da prešvercat''...
14.10.2010 18:36:45   
ronja
Zdaj me pa zanima - kam in kako se moram vpisati, da se potem lahko tudi legalno vpišem na študentski servis (beri: dobim napotnico na svoje ime)?



Kerensa, prej se pozanimaj, če boš lahko sploh delala prek napotnice, ker kolikor mi je znano (nisem pa 100%), je po novem samo do 26 oz. izjemoma 27. leta, potem pa ne moreš več delat prek ŠS. Ampak sem 99%.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 487
   RE: A se da prešvercat''...
14.10.2010 19:05:33   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Kerensa, prej se pozanimaj, če boš lahko sploh delala prek napotnice, ker kolikor mi je znano (nisem pa 100%), je po novem samo do 26 oz. izjemoma 27. leta, potem pa ne moreš več delat prek ŠS. Ampak sem 99%.

Ja, bom jutri, za ziher, telefonirala na ŠS in v gimnazijo.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 488
   RE: A se da prešvercat''...
14.10.2010 20:02:19   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Kerensa, prej se pozanimaj, če boš lahko sploh delala prek napotnice, ker kolikor mi je znano (nisem pa 100%), je po novem samo do 26 oz. izjemoma 27. leta, potem pa ne moreš več delat prek ŠS. Ampak sem 99%.

Ja, bom jutri, za ziher, telefonirala na ŠS in v gimnazijo.



 Načeloma delo preko ŠS NI omejeno z leti, ampak le z veljavnim statusom (redni dijak starejši od 15 let, redni, izredni študent), izjema so le izredni dijaki, ki lahko delajo preko ŠS do 26/27 leta.
Edino kar je omejeno s famozno mejo 26, oz 27 let je posebna davčna olajšava, ki je od takrat dalje ni več (pa še to ne nujno vedno, ker se gleda koliko let je minilo od zadnjega vpisa) in ti ŠS od vsakega nakazila vzame cca 24% akontacije dohodnine, ki pa jo lahko konec leta seveda dobiš nazaj, če ne zaslužiš preveč. To je ves hec.
Z novim zakonom leta ne bodo važna več sploh, ampak bo t.i. malo delo omejeno zneskovno kot tudi s cenzusom ur, ki jih boš lahko oddelal na leto/mesec. No, bomo videli, kaj bodo skvačkali iz tega.

Edino, kar bi znalo biti pri Kerensi zanimivo, je, kako zadeve izgledajo v primeru rednega dijaka, ki je starejši od 26 let. (Mislim na splošno, ne glede ŠS, tu po moje ni baš neke dileme) Zakon nič eksplicitnega ne pravi ali prepoveduje, tako da... me res zanima, kako tole v praksi izgleda. Verjetno pa takih primerov ni ravno veliko...

_____________________________

Jst.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 489
   RE: A se da prešvercat''...
14.10.2010 20:38:06   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82

 Načeloma delo preko ŠS NI omejeno z leti, ampak le z veljavnim statusom (redni dijak starejši od 15 let, redni, izredni študent), izjema so le izredni dijaki, ki lahko delajo preko ŠS do 26/27 leta.



V lanskem študijskem letu so mi na ŠS rekli, da sem lahko član ŠD in tudi delam na napotnico, kljub temu, da sem izredna študentka in stara nad 30. Da je bila pa letos kaka sprememba glede omejitve starosti izrednih študentov, pa ne vem.

lp, mojca

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 490
   RE: A se da prešvercat''...
14.10.2010 20:53:38   
Felicita
tule: http://www.studentski-servis.com/Studenti/Delo/Kdo-lahko-dela

pravijo:

s statusom udeležencev izobraževanja odraslih, ki so mlajše od 26 let in se izobražujejo po javno veljavnih programih osnovnega, poklicnega, srednjega in višjega strokovnega izobraževanja.

tule: http://www.ss-mb.si/index.php?option=com_content&task=view&id=137&Itemid=133

pa še dodatno:

Izredni dijaki (torej udeleženci izobraževanja odraslih, ki se izobražujejo po javno veljavnih programih osnovnošolskega, poklicnega, srednjega in višjega strokovnega izobraževanja) lahko opravljajo začasna ali občasna dela preko študentskih servisov (od 1.9.2006), če niso v zaposleni oziroma vpisani v evidenco brezposelnih oseb pri Zavodu RS za zaposlovanje.  Izredni dijaki lahko opravljajo začasna in občasna dela preko študentskih servisov vse do dopolnjenega 26. leta starosti. Izredni študenti so po statusu izenačeni z rednimi študenti in lahko delajo preko študentskega servisa.


torej če povzamem - s statusom (izrednega) dijaka samo do 26. leta s statusom (izrednega) študenta pa kadarkoli.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 491
   RE: A se da prešvercat''...
15.10.2010 6:17:27   
Kerensa*
Torej nimam kaj telefonirati. Starejša sem od 26 let, zato nima smisla, da mi g. Direktor plača SŠ, saj na podlagi tega statusa (izredna dijakinja) ne bom mogla delati preko ŠS. Torej bom kar lepo spackala maturo v spomladanskem roku (aaa, še 10 dni, pa se učit' začnem!) in se potem vpisala na faks.

Kakor sem rekla, bi mi bil redni študij zelo všeč (ker bi bil zastonj), ampak bi ga težko skombinirala s preostalimi obveznostmi, zato bo najverjetneje prišel v poštev izredni. Zdaj pa sploh, če se je g. Direktor ponudil, da plača. Šolnino (2.000€) se lahko plača a 3 obroke - mu bom pa rekla, da naj plača 1. obrok. Saj bi ga tudi to stalo manj, kakor pa šolnina za eno šolsko leto na gimnaziji (ki je 1.000€).

Nekaj bo pa treba najti za do junija 2011.

A avtorska in podjemna pogodba ne bi prišli v poštev niti v primeru, da napišemo, da npr. sestavljam bazo podatkov (sprejemanje klicev je pa postransko delo pri sestavljanju baze podatkov, saj le tega ne morem početi, če sproti ne pridobivam podatkov, katere pa lahko samo s sprejemom klicev)?

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 492
   RE: A se da prešvercat''...
15.10.2010 8:41:07   
ronja
Zakaj so se pa študenti tako zelo bunili potem, če je praktično vse isto?

Podjemna pogodba NE SME vsebovati elementov delovnega razmerja - torej ne smeš imet recimo delavnega časa - to bo verjetno pri tebi problem, ker če nisi tam takrat, ko stranke kličejo, nisi kaj dosti koristna...

Računaj pa, da boš drugo leto dobila 24% manjšo plačo, ker bo delo prek šs obdavčeno.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 493
   RE: A se da prešvercat''...
15.10.2010 8:42:07   
ronja
PS: zakaj te je pa tako strah rednega dela? Saj imaš 1 mesečni odpovedni rok,pa še vedno lahko greš, kadar češ...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 494
   RE: A se da prešvercat''...
15.10.2010 15:35:44   
Kerensa*
Saj me ni strah redne zaposlitve. V bistvu trenutno delam popolnoma enako, kakor če bi bila redno zaposlena, torej dejanskih sprememb ne bi bilo, samo uradne. Nočem pa redne zaposlitve iz dveh razlogov. Najpomembnejši je ta, da na sodišču še vedno ni rešena moja tožba za delitev dolga, ki sva ga z g. Bivšim imela skupaj. To pomeni, da imam do pravnomočnosti delitve (kakršna pač bo) blokiran TRR, posledica pa je seveda taka, da bi mi banka (po navodilih sodišča) požrla dodatek za malico in prevoz (cca. 150€ mesečno) - in tega zneska jim enostavno ne dam. Poleg tega pa sem tudi človek, ki se nikoli, če ni res nujno, noče na nič vezati. Hočem imeti proste roke in dokler jih imam lahko, jih bom imela. Meni več pomeni mož-beseda (kakor se temu reče), kakor nek papir, s katerim si, v končni fazi, samo obrišem rit, preden grem na sodišče.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 495
   RE: A se da prešvercat''...
15.10.2010 21:09:27   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

kakor nek papir, s katerim si, v končni fazi, samo obrišem rit, preden grem na sodišče.



Tukaj pa vidim en "fakeljc". Ti imas dva otroka in ce s etebi kaj zgodi imas bolnisko - tudi dolgotrajno, ce se pa res kaj hudega zgodi, tvoji otroci imajo po tebi kaksno taksno pokojnino dokler se redno solajo oz. do 26 leta. Ce papirja nimas, se za vse to, ne po riti ampak pod nosom obrisejo. To je tista varnost, ki tebe ne zadeva preko tebe pa zadeva tvoje otroke.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 496
   RE: A se da prešvercat''...
15.10.2010 21:57:00   
arabela*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Meni več pomeni mož-beseda (kakor se temu reče), kakor nek papir, s katerim si, v končni fazi, samo obrišem rit, preden grem na sodišče.



tukaj se strinjamuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 497
   RE: A se da prešvercat''...
16.10.2010 7:10:45   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
kakor nek papir, s katerim si, v končni fazi, samo obrišem rit, preden grem na sodišče.

Tukaj pa vidim en "fakeljc". Ti imas dva otroka in ce s etebi kaj zgodi imas bolnisko - tudi dolgotrajno, ce se pa res kaj hudega zgodi, tvoji otroci imajo po tebi kaksno taksno pokojnino dokler se redno solajo oz. do 26 leta. Ce papirja nimas, se za vse to, ne po riti ampak pod nosom obrisejo. To je tista varnost, ki tebe ne zadeva preko tebe pa zadeva tvoje otroke.

Če se ne motim (če se, naj me pa nekdo popravi), bi moja otroka, če se jaz stegnem kot nezaposlena, v vsakem primeru dobivala pokojnino po meni, dokler bi se redno šolala. Že res, da bi v sedajšnjem primeru dobivala tisto minimalno, starostno (al' kako se ji že reče), ampak dobivala bi pa jo. No, četudi se zdajle redno zaposlim, ne bi bila ta penzija nič kaj dosti višja, glede na to, koliko imam (uradno) delovne dobe. Poleg tega se da tej "neprijetnosti" elegantno izogniti s plačilom kakšnega zavarovanja ali z rentnim varčevanjem. Se mi zdi.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 498
   RE: A se da prešvercat''...
16.10.2010 15:13:02   
ronja
kakor nek papir, s katerim si, v končni fazi, samo obrišem rit, preden grem na sodišče.

Čakaj, a ne boš ti prava študirala?user posted image

Kar se dolga tiče: na koncu ga bosta morala z bivšim skup odplačat, ne? In če ga ti že vmes odplačuješ, se bo to odštelo od tvoje vsote - ali si jaz to preveč naivno predstavljam (kar je zelo verjetno)?

To, da se nočeš vezat, se mi je nekak dozdevalo, ja;) Sem imela tudi sama nek strah pred redno zaposlitvijo, pa ni tak bavbav.user posted image Ampak če ti bolj paše tako, ni problema. Samo kot dijakinja pa res ne moreš delat prek ŠS, pa ne vem, kako je s študenti - meni so rekli, da tudi ne po 26. letu (očitno to ni res), vsekakor boš pa plačevala 24% davek, tudi prek šs.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 499
   RE: A se da prešvercat''...
17.10.2010 9:51:33   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Kar se dolga tiče: na koncu ga bosta morala z bivšim skup odplačat, ne? In če ga ti že vmes odplačuješ, se bo to odštelo od tvoje vsote - ali si jaz to preveč naivno predstavljam (kar je zelo verjetno)?

Ne bova plačevala skupaj.
Pri delitvi dolgov je enako, kakor pri delitvi premoženja. Načeloma se deli 50:50, razen, če eden dokaže, da je več (ali manj) njegovega. Pri meni in g. Bivšem se trenutno smatra 50:50 izključno zato, ker sva bila poročena, zato imava oba blokirana TRR. Jaz imam pa popolnoma vse dokaze, da je dolg izključno od g. Bivšega - ničesar nisem podpisala, za nič vedela in tudi nič koristila. Za dolg sem izvedela šele ob blokadi TRR (tudi pošta, ki je prihajala predtem - opozorila - je bila na ime g. Bivšega in je jaz niti videla nisem, da bi se vsaj pritožila lahko). Tako, da ni druge opcije, kakor to, da dolg v celoti prisodijo njemu. Zato nimam namena tačas ničesar plačevati. Če bi, potem bi bilo sicer jasno, da sem to počela za brezveze, ampak denar bi že šel in jaz bi ga morala iztožiti od g. Bivšega, kar pa je, praktično gledano, nemogoče, saj on uradno ničesar nima. Tega se pa ne grem.
Samo kot dijakinja pa res ne moreš delat prek ŠS, pa ne vem, kako je s študenti - meni so rekli, da tudi ne po 26. letu (očitno to ni res), vsekakor boš pa plačevala 24% davek, tudi prek šs.

Za izredne dijake smo ugotovili, da lahko preko ŠS delajo samo do 26-ega leta, izredni študentje pa so izenačeni z rednimi in ni starostne omejitve, tako, da bo ŠS naslednje leto prišel v poštev. Za davek pa vem, ampak je*iga - saj ga že na vsako žemljo plačam, ko jo kupim, tako, da... pač bom, nimam kaj drugega naredit'.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 500
Stran:   <<   < Prejšnja stran  17 18 19 [20] 21   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 19 [20] 21   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?