|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 8 [9] 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vse o porodu z ultivo
26.6.2009 15:45:30   
Upsss
PUnce, zanesljivo informacijo imam samo za MB porodnišnico, kjer Ultivo še uporabljajo.user posted image
Namreč bilo je baje neko priporočilo na sestanku, da je naj ne bi več, ker ni uradno registrirana, ampak
v MB je zraven vedno anesteziolog, tako da....
Sem pa to preverila ta teden, tako da drži 100%.
Predlagam vam, da pokličete vaše porodnišnice ter postavite to vprašanje, bojo že znali povedat...user posted image

želim vam porode s čimmanj bolečinami.. user posted image

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: vse o porodu z ultivo
26.6.2009 17:26:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Upsss

ker ni uradno registrirana
??? kako jo lahko uporabljajo, če ni ??? 

(odgovor članu Upsss)
  Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: vse o porodu z ultivo
26.6.2009 18:15:47   
Andrejka9386
jaz sem rodila v celju pred slabima 2 mesecema...rodila sem z ultivo in dobila sem jo brez težav...le vprašala sem, če jo lahko dobim. in že takrat mi je anesteziolog lepo razložil, da to ni registrirano za porod ampak se izvaja, ker je tako močno protibolečinsko sredstvo, da je lahko namenjeno tudi porodu. dozirala sem si jo sama, takoj ko sem začutila popadek. bila sem na umetnih popadkih in jih nisem čutila nič. vmes sem spala. proti koncu ko se porod dejansko začne, ultivo ukinejo, takrat sicer boli za znort, ampak je takoj konec ker res po 2 popadkih že rodiš...meni je vsekakor skrajšala porodno dobo in sem rodila prej kot bi sicer. skrajša pa zato, ker se ženska ne napreza in ne čuti bolečin, s tem pa so tudi mišice sproščene...in to pospeši odpiranje...v celju je brezplačna. po porodu nobenih težav, le zadeta sem bila user posted image drugače pa nič posebnega...povem lahko le dobre stvari. tako da vsaka čast za ULTIVOuser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: vse o porodu z ultivo
29.6.2009 20:00:28   
stašica
o super...tudi jaz se zanimam za ultivo pri dr.Joštu V Celju, zanima pa me, ali si ti potrebovala prej napotnico svojega ginekologa za posvet pri anestezistu, ali si jo pač dobila kar tako, ker je biu tisti dan on tam? meni je namreč moj ginekolog rekeu, da je možna, samo če je on na razpolago, kar pa je kao samo 6 dni v mesecu. Tako, da moraš imeti res srečo, da nanj naletiš... pa še to..ali je to neka pumpa, ali je to kot cevka v žilo? ali je možno, da jo morda vmes odklopijo, če ni tako hudo

(odgovor članu Andrejka9386)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: vse o porodu z ultivo
2.9.2009 11:19:47   
robika
zdravo,klicala sem v Celjsko porodnisnico v porodno sobo,tam pravijo da se za ultivo in epiduralno ne menijo v naprej,ampak ko si sprejet s popadki in ce je zdravnik ki te pregleda za,potem ti jo omogocijo ampak ce je anestezist v sluzbi...tak da moras po moje imeti velikooo sreco

(odgovor članu stašica)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: vse o porodu z ultivo
1.4.2010 20:46:13   
PC Baby
Kak je zdaj z ultivo? Jo spet dajejo? Ker konec leta so jo prepovedali v Sloveniji pa me zanima kako je zdaj s tem. Vsaj v LJ. če kdo ve.

(odgovor članu robika)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: vse o porodu z ultivo
5.4.2010 16:53:15   
marjanaj
V LJ je spet mogoče dobiti Ultivo. Vendar je trenotno kao še v poskusni fazi. Torej, podpisati moraš formular (isto kot za EA) za privolitev. Dostopna pa je samo, če je na razpolago tudi anesteziolog, ker mora biti ta ves čas prisoten ob porodu z Ultivo.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   [Brisano sporočilo]
14.4.2010 13:20:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu marjanaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: vse o porodu z ultivo
16.4.2010 6:21:51   
tanja26
Pozdravljene,

Tudi v Kranju je mogoče dobiti ultivo, vendar je samoplačniška + potreben je predhodni posvet z anestiziologom. Če si sigurno prepričana da jo boš uporabila se pa lahko prijaviš v študijsko raziskavo, katero trenutno opravljajo in je brezplačna.

Lp

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: vse o porodu z ultivo
9.6.2010 11:38:30   
Kiwa
Ljubljančanke, prosim, če mi katera pove, kaj moram storiti, če želim rodit z ultivo. Je potreben prej posvet pri anesteziologu? Se jo dobi kadarkoli ali le, če je na voljo anesteziolog (torej v dopoldanskem času, tako kot EA)?
Vaše izkušnje tudi dobrodošle! Hvala...

(odgovor članu tanja26)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: vse o porodu z ultivo
15.6.2010 21:03:39   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Kiwa

Ljubljančanke, prosim, če mi katera pove, kaj moram storiti, če želim rodit z ultivo. Je potreben prej posvet pri anesteziologu? Se jo dobi kadarkoli ali le, če je na voljo anesteziolog (torej v dopoldanskem času, tako kot EA)?
Vaše izkušnje tudi dobrodošle! Hvala...



Jst sem klicala danes v porodnišnico in so mi rekli, da se pogovorit z anasteziologom ne morem, ker imajo oni tak protokol, da imajo enkrat na mesec predavanje v stari porodnišnici, ta mesec je 17.6. (torej pojutrišnjem) ob 14.30. Tam lahko potem tudi vprašaš, kar te zanima in se nadalje dogovoriš z anasteziologom.

Torej, če imaš do roka še zelo malo, potem bo pač treba it pojutrišnjem v staro porodnišnico na predavanje.user posted image   Jaz bom najverjetneje tam, ker bi se rada dogovorila za Ultivo.


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Kiwa)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: vse o porodu z ultivo
16.6.2010 7:41:49   
Kiwa
Picola1 hvala. Sem tudi jaz klicala in so mi povedali enako. Tudi jaz bom jutri tam, ker bo tole zadnje predavanje pred mojim porodomuser posted image

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: vse o porodu z ultivo
20.6.2010 13:06:26   
tanjush
In kaj so rekli zdaj na predavanju za Ultivo v Ljubljani?

(odgovor članu Kiwa)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: vse o porodu z ultivo
20.6.2010 13:26:27   
Kiwa
Ultivo lahko dobiš vsak delovni dan od 8h do 16h. Prej ni potreben posvet z anesteziologom, samo babici že v sprejemni ambulanti poveš, da jo želiš. V primeru, da so vsi anesteziologi zasedeni, je tudi v tem času ne dobiš. Je pa več možnosti za ultivo kot za epiduralno, ker ultivo dajejo vsi anest., epiduralne pa ne.
Je pa spet na voljo, ker delajo neko študijo.
Vmes je bila ukinjena, ampak ne zaradi tega, ker bi bila slaba, pač pa zato, ker se je po svetu že uveljavila epiduralna in nekako ni zanimanja za ultivo, saj imajo z epiduralno dobre izkušnje. No, sedaj so pač v lj.P dobili možnost za raziskavo in tako je spet na voljo.
Sedaj pa dajmo držat pesti, da jo tiste, ki jo želimo, tudi dobimo oz., da bomo rojevale enkrat od ponedeljka do petka v dopoldanskem času user posted image

(odgovor članu tanjush)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: vse o porodu z ultivo
20.6.2010 21:15:18   
picola1
Hm...kolikor sem jaz razumela, jo lahko dobiš tudi po 16-i uri, samo je manj možnosti, ker je manj anasteziologov in so torej tudi bolj verjetno zasedeni...Zdej ne vem, kako je ponoči...oz. se bojim, da anasteziologa v vsakem primeru ponoči ne kličejo, tut če nima nič dela (ker ga po moje morajo zbudit). 

_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Kiwa)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: vse o porodu z ultivo
6.8.2010 20:43:38   
nina42
user posted image user posted image user posted image full sem navdušena, ker sploh še nisem slišala za to zadevo!!! Moj prvi porod je bil katastrofalen, čeprav naj bi bila Postojna kao v redu in to....
Vidim, da ste bile vse, ki ste imele tak porod zadovoljne, tako da se tudi zelo nagibam k tej opciji, čeprav sem še čisto na začetku nosečnosti. A se med takim porodom recimo gibaš ali pa rodiš na pručki ali kaj takega, ali moraš biti cel čas na postelji?

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: vse o porodu z ultivo
19.8.2010 15:08:16   
Anonimen
Nina 42, dobro vprašanje - A se med takim porodom recimo gibaš ali pa rodiš na pručki ali kaj takega, ali moraš biti cel čas na postelji?

Se podpišem pod to, zna katera odgovorit?

(odgovor članu nina42)
  Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: vse o porodu z ultivo
19.8.2010 15:17:11   
Anonimen
Ok.. če prav razumem si pri porodu z ultivo sam dajaš sredstva proti bolečini?

A niso učasih rekl da preveč teh sredtev škodi otroku? A zdj si pa kr sam šopaš
kolkr ti duša da al kako? Sj po moje to za nobenga ni dobr... Sploh si ne predstavlam.
Verjetn maš kako omejitev kolk si loh daš al ne?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: vse o porodu z ultivo
19.8.2010 17:37:43   
zaspancek1
Ultivo si med porodom doziras sam na minimalno 2 minuti (vsaj mislim, da sem imela tako), in sicer tako, da ti dozo (kolicino analgetika) nastavi anasteziolog (v zacetku je manjsa, kasneje lahko malo poveca), ti pa vsakic, ko zacutis zacetek popadka, pritisnes na gumb, ki sprosti en odmerek. In ppotem te malo odnese user posted image Tako ni bojazni, da bi se predoziralauser posted image , prav tako pa se zelo hitro razgradi, zato otroku naj ne bi bila nevarna (za razliko od kaksnega dolantina - injekcije, ki jo lahko dajejo kar same babice, po katerem so zenske cisto out). Na koncu (vsaj ene 10 minut prej) pa ti jo itak izklopijo. Pri meni je bilo daaalec od tega, da me popadki ne bi boleli, ker sem imela konjsko dozo umetnih, z ultivo pa so tudi malo sparali in so mi jo izklopili eno uro pred rojstvom, kljub temu pa je precej olajsala cel porod in mo prihranila moci za konec.
Dobra stran ulitve je tudi to, da si pod stalnim nadzorom - babica je bila prisotna ves cas, poleg ctg ti merijo tudi pritisk in nasicenost s kisikom, tako da ne mores ravno okoli skakat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: vse o porodu z ultivo
19.8.2010 17:41:01   
Anonimen
OK, da okoli ne skačeš, ampak a si lahko ob postelji ali npr. na žogi? Si sploh ne predstavljam... user posted image

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: vse o porodu z ultivo
19.8.2010 21:11:51   
zaspancek1
Ne bi rekla, ker imas polno kablov (od ctg, merjenja pritiska in nasicenosti kisika), poleg tega pa si malo zadet oz. bolj zaspan, tako jaz niti nisem imela nobene zelje po nekem gibanju user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: vse o porodu z ultivo
29.8.2010 18:41:13   
lumpa6
punce a je katera v zadnjem času rodila z ultivo v ljubljani, in ali jih je dovoljuser posted image

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: vse o porodu z ultivo
30.8.2010 21:47:17   
pika27
IZVIRNO SPOROČILO: lumpa6

punce a je katera v zadnjem času rodila z ultivo v ljubljani, in ali jih je dovoljuser posted image


Ena kolegica julija, ena marca.

Jaz sem lani maja - na praznik. Sem mogla sicer 3x rečt zanjo, ampak sem jo dobila, tako da ni samo od 8-16 na deloven dan. Marca 2009 jo je dobila tud ena kolegica sredi noči. Verjetno je pa odvisno kako naletiš. Sama sem bila sicer bolj pristaš EA, ampak ker je bil praznik sem si mislila da mam z ultivo več možnosti. Drugič o EA sploh ne razmišlam, ker je ultiva zakon! Dokler sem mela pri prvem porodu samo svoje popadke, sem z eno nizko dozo ultive preživela še naslednje 3 (prej pa že skor zvet nism več mogla). Ko so mi pa dal umetne do konca, pa tud ultiva ni več pomagala... Ampak to je itak odvisno od vsake posameznice.

(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: vse o porodu z ultivo
18.10.2010 10:16:45   
nina42
A so kake novejše izkušnje z Ultivo? Je mogoče katera že preizkusila Ultivo in epiduralno, da lahko iz prve roke pove kakšna je razlika? user posted image

(odgovor članu pika27)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: vse o porodu z ultivo
25.10.2010 10:24:48   
Anonimen
Pozdravljene!


nisem nikjer zasledila da bi bilo govora da se mogoču ultivo da dobit v Izolski porodnišnici. Ve katera kaj o tem?

(odgovor članu nina42)
  Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 8 [9] 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 8 [9] 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?