|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   višina nadomestila po porodniškem
6.1.2011 21:24:51   
ancy.com
zanima me, če katera ve, kako na zavodu za zaposlovanje izračunajo znesek nadomestila.
po porodniškem se bom namreč morala prijaviti na zavodu za zapos., kjer mi pripada 3 mesece nadomestila
po novem naj bi bilo to 80% od dohodka zadnjih 9 mesecev. sedaj prejemam najnižno porodniško (250€), torej bo to 80% od tega zneska ali 80% od plače, ki naj bi jo v tem času prejemala.
nekje tudi piše, da naj nadomestilo ne bilo nižje od 350€
sem klicala na zavod, pa mi je gospa tako zakomplicirano povedala, da sem še manj vedela:)
lepo prosim za odgovor

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: višina nadomestila po porodniškem
6.1.2011 21:29:27   
benika
A prej si bila zaposlena?

(odgovor članu ancy.com)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: višina nadomestila po porodniškem
6.1.2011 21:38:27   
ancy.com
ja 1 mesec

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: višina nadomestila po porodniškem
7.1.2011 9:19:28   
Alisa
Pozdav,
tud jaz sem zmedena z temi podatki, jaz sem na podobnem položaju, jaz sem namreč zaposlena za nedoločen čas polovično ( 4h na dan) in imam plače 400 eur, nov. so mi rekli da me ne rabijo in bla bla bla, tako da naj si začnem iskat službo in tu se je zakompliciralo oni me ne dajo na zavod, ker mi nočjo izpalačt odpravnine pri njih sem dobri 2 leti),jaz pa nočem dat odpovedi, ker potem nimam pravice do nadomestila. Zdaj čakam kaj bodo nardil, čeprav tale čakanje ubija. Delovne dobe bom imela konec januarja 10 let, kako si lahko zračunam, če me obdo dal oni na zavod koliko bom prejemala mesečno in koliko časa ( 6 mesecev ali 1 leto).

Ali se to računa od brutto ali od neto plače 80%?



_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu ancy.com)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: višina nadomestila po porodniškem
7.1.2011 10:51:37   
nananaja
http://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlitve/prijava_brezposelne_osebe/denarno_nadomestilo

http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz.gov.si/pageuploads/dokumenti__pdf/zzzpb.pdf

Včasih je veljalo naslednje:
http://www.alt_er.si/tabla/showflat.php?Number=600109

ancy.com
Kako si imela spisano pogodbo o zaposlitvi? Če si imela za do konca porodniške, ti mora delodajalec napisati specifikacijo plač, kakršne bi imela, če bi bila v času porodniške na delovnem mestu, načeloma ti bo napisal take zneske kot ti je dal plačo tisti mesec pred porodniško, mogoče kaka uskladitev z inflacijo. In iz teh podatkov se izračuna povprečje, od katerega dobiš potem 3 mesece 70% bruto, odvedli bodo prispevke in davek. V mojem primeru je bilo nekaj več kot porodniška, ker so mi napisali zneske minimalne plače, porodniške sem dobila 57% minimalne plače.
Vkolikor pa si imela pogodbo spisamo samo za nekaj mesecev (manj kot leto), ti pa ne upam zagotoviti, da ti nadomestilo pripada, pozanimaj se, če si v času po preteku pogodbe pa do konca porodniške zavarovana za čas brezposelnosti. Če si, potem ti pripada, sicer ne.

Alisa
Glede višine se pozanimaj na zavodu, sicer pazi, če si plačuješ razliko prispevkov do polnega delovnega časa ali pa si na skrajšanem delovnem času zaradi otroka.
Po številu let pa boš dobivala najbrž 6 mesecev, prve tri 70% povprečja, potem pa 60%. Vedno se gleda bruto, potem pa izračunajo neto.

Ne vem pa, če bo res, da se sedaj prejema 80%. Če se, je to novo in samo boljše za vaju.


< Sporočilo je popravil nananaja -- 7.1.2011 10:52:56 >

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: višina nadomestila po porodniškem
7.1.2011 10:54:50   
nananaja
Aha, če je bilo že sprejeto, potem velja tole:
http://bor.czp-vecer.si/VECER2000_XP/2010/03/09/2010-03-09_STR-04-04_MX-01_IZD-01-02-03-04-05-06_PAG-V-ZARISCU.PDF

Pa še en forum na to temo:
http://med.over.net/forum5/list.php?147


< Sporočilo je popravil nananaja -- 7.1.2011 11:00:55 >

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: višina nadomestila po porodniškem
7.1.2011 12:54:26   
Alisa
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

http://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlitve/prijava_brezposelne_osebe/denarno_nadomestilo

http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz.gov.si/pageuploads/dokumenti__pdf/zzzpb.pdf

Včasih je veljalo naslednje:
http://www.alt_er.si/tabla/showflat.php?Number=600109

ancy.com
Kako si imela spisano pogodbo o zaposlitvi? Če si imela za do konca porodniške, ti mora delodajalec napisati specifikacijo plač, kakršne bi imela, če bi bila v času porodniške na delovnem mestu, načeloma ti bo napisal take zneske kot ti je dal plačo tisti mesec pred porodniško, mogoče kaka uskladitev z inflacijo. In iz teh podatkov se izračuna povprečje, od katerega dobiš potem 3 mesece 70% bruto, odvedli bodo prispevke in davek. V mojem primeru je bilo nekaj več kot porodniška, ker so mi napisali zneske minimalne plače, porodniške sem dobila 57% minimalne plače.
Vkolikor pa si imela pogodbo spisamo samo za nekaj mesecev (manj kot leto), ti pa ne upam zagotoviti, da ti nadomestilo pripada, pozanimaj se, če si v času po preteku pogodbe pa do konca porodniške zavarovana za čas brezposelnosti. Če si, potem ti pripada, sicer ne.

Alisa
Glede višine se pozanimaj na zavodu, sicer pazi, če si plačuješ razliko prispevkov do polnega delovnega časa ali pa si na skrajšanem delovnem času zaradi otroka.
Po številu let pa boš dobivala najbrž 6 mesecev, prve tri 70% povprečja, potem pa 60%. Vedno se gleda bruto, potem pa izračunajo neto.

Ne vem pa, če bo res, da se sedaj prejema 80%. Če se, je to novo in samo boljše za vaju.



v službi sem zaposlena za 4 h, zaradi otrok, tako da sem zaposlena za polovični delovni čas, nič ne plačujem druzga a bi mogla? To mi ni noben nič povedal.


_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: višina nadomestila po porodniškem
8.1.2011 20:20:51   
nananaja
ne vem jaz, kakšno pogodbo imaš ti, ali za 8 ur in koristiš skrajšani delovni čas (potem si verjetno zaprosila na csd, da ti država plačuje prispevke), ali pa imaš samo pogodbo za polovični čas in ti tudi delovna doba teče le polovično.

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: višina nadomestila po porodniškem
8.1.2011 20:26:51   
Alisa
Aha, to je to, to je takrat šefica rihtala te stvari, 4 h sem zaposlena, ostalo pa mi zavod plačuje kao prispevke,...Joj sem bom mogla malo tole bolj pozanimat.
Hvala ti, za odgovore.



_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?