|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   balkonske rože
15.2.2011 12:03:24   
mini86
torej..letos me je prijelo..imela bom rožce na oknski polici..pa rabim mal nasvetov kako pa kaj

se pravi..imam police dolge 1,75m in a bo ok če bo gor metrski korit z rožami..dala bi pa na tri okna..al bi bolš pršl kšna druga dimenzija korita

eno okno ima sončno lego-tam bi dala angelonio, bidens in scaevolo..a to sploh paše skp..a bi ve še katero uturile zravn

druga dva korita pa mata samo dopoldan sonček kokr ga je.. pa..no za njih pa še ne vem kakšne kombinacije rož bi dala


zdej pa...z nasveti na plano

< Sporočilo je popravil mini86 -- 15.2.2011 12:04:37 >


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: balkonske rože
15.2.2011 12:48:19   
tajtaja
Jaz bi dala daljša korita, skoraj od-do, ker mi to ne zgleda lepo, če je samo na sredini nekaj. Deluje bolj tak "revno" ali ...user posted image no, meni ni všeč.user posted image

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: balkonske rože
15.2.2011 13:57:11   
mini86
hm..a obstajajo daljša..a je pol bolš da dam 2x80cm..




_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: balkonske rože
15.2.2011 16:09:34   
tajtaja
Ne, so daljše.  Ja, sicer lahko daš tudi dve manjši, da bo lažje za prenašat. No, to je moje skromno mnenje, saj ga ne rabiš upoštevat.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: balkonske rože
15.2.2011 19:30:27   
cgorjanc
Tudi meni je lepše,če je okenska polica polna,imaš različne dimenzije korit,...40,50,80,100cm-kakor je meni znano

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: balkonske rože
15.2.2011 20:16:50   
mini86
IZVIRNO SPOROČILO: cgorjanc

Tudi meni je lepše,če je okenska polica polna,imaš različne dimenzije korit,...40,50,80,100cm-kakor je meni znano



ja sej za te mere vemuser posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu cgorjanc)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: balkonske rože
16.2.2011 10:48:25   
Anais Nin
Meni je pa lepše, če so korita samo na sredini, ker se ob strani potem rože lepo razrastejo in mi ne silijo na fasado. Potem dam pa ob strani, kakšno zalivalko, ali pa kakšen okrasek. Ampak o okusih se ne razpravlja.

Drugače sem imela pa zdaj nekaj let zapored pelargonije, sicer so bile lepe, ampak sem se jih naveličala. Letos imam v glavi naslednjo zasaditev: Ob strani milijon zvončkov, na sredini okrasna trava šaš, na drugi strani pa petunije. V isti barvi. Oklevam le med barvami.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: balkonske rože
16.2.2011 12:20:41   
mini86
sm se odločila da dam kr meterska korita..ob strani imam pa že sedaj na vsakem oknu palčka, tud če nimam koritauser posted image

anais nin-vidm da se mal spoznaš na rožce..ker js se tole letos spravljam prvič in je temu primerno tudi znanje..
js bi imela rumeno vijolično kombinacijo..

vidm da si iz lj tko kt js-se pravi a poznaš kšno vrtnarijo k bi znal kej svetovat..

za sončno okno sem si izbrala tele rožce..no ena mi še fali
angelonia
bidens
scaevola

pol na unih senčnih mam pa tele ogledane, sam ne vem kako jih skombinirat pa a so sploh vse ok
mogoče brahikoma
dimorfoteka
bacopa
verbena
plamenka




_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Anais Nin)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: balkonske rože
17.2.2011 7:21:00   
Anais Nin
Ne sploh se ne spoznam kaj dosti na rože. Se še učim. Verjetno bi bilo dobro pogledati v naslednje vrtnarije: http://pvd.kalpot.com/

Drugače pa kupujem v lokalni vrtnariji. Te rože, ki si jih naštela sploh ne poznam.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: balkonske rože
19.2.2011 15:31:21   
Lantea
Tudi jaz (še) nisem neki poseben ekspert za rože, čeprav jih obožujem in jih imam kar nekaj okrog hiše.
Res je potrebno dobro vedeti, kakšne rože daš skupaj v korito, ker včasih ena roža "ubije" drugo. Nekaj kar ima ena, drugi ne ustreza in rada pride proč. Tako da je najbolje v vrtnariji vprašat, al gredo te rožce, ki si jih izbrala skupaj.
Glede sort...sm  mal pogledala kakšne so...to so večinoma rože, ki se ne povešajo, kolikor jih jaz poznam. Ti je to všeč? Pišem samo zato, ker včasih nam je kakšen cvet ali kaj zelo všeč, da pozabimo na sam način rasti. Rože, ki rastejo navzgor, nam lahko namreč delajo tudi senco v sobi.

(odgovor članu Anais Nin)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: balkonske rože
19.2.2011 17:22:40   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

sm se odločila da dam kr meterska korita..ob strani imam pa že sedaj na vsakem oknu palčka, tud če nimam koritauser posted image

anais nin-vidm da se mal spoznaš na rožce..ker js se tole letos spravljam prvič in je temu primerno tudi znanje..
js bi imela rumeno vijolično kombinacijo..

vidm da si iz lj tko kt js-se pravi a poznaš kšno vrtnarijo k bi znal kej svetovat..

za sončno okno sem si izbrala tele rožce..no ena mi še fali
angelonia
bidens
scaevola

pol na unih senčnih mam pa tele ogledane, sam ne vem kako jih skombinirat pa a so sploh vse ok
mogoče brahikoma
dimorfoteka
bacopa
verbena
plamenka





Jaz bi se odločila za dve koriti, se mi zdi, da ti ostane preveč prostora in meni tudi ni všeč, če je samo na sredi nekaj, ne vem zakaj, okus pač. So pa metrska korita bolj fajn, ker lahko več posadiš notri, zgleda bolj polno, sploh če daš korita z vodno rezervo.

Z angelonijo imam zelo dobre izkušnje, jo je pa težje dobiti. Lani sem jo meni se zdi da v merkurju kupila, pa še to samo zato, ker sem jo zelo iskala, imeli so jih pa samo ene par lončkov, sem imela srečo, da sem nabasala nanje. Sicer grem v kakšno malo boljšo vrtnarijo ponje, ampak v lj. ne poznam toliko, da bi ti vedela svetovat.

Bidens rabi mnooooogo več vode kot angelonija, zato ju jaz ne bi dajala skupaj. Sploh ne bom več imela bidensa, v bistvu mi gre na živce, kljub temu, da luštno izgleda. Preveč nege rabi, medtem ko angelonija skoraj nič.

Scaevole še nisem imela, tako da ne vem kako dela.

Dimorfoteka je lepa, vendar vmes neha delat. Ima omejen čas cvetenja.

Bacopa pri meni ne uspeva ok, ima premalo sonca zgleda ali kaj vem kaj. Mislim....dela, ampak ne tako na polno, kot kakšne slike gledam kdaj kje.

Verbena in plamenka tudi nista ravno senčni rožici, sta mi pa lepi in delata. A to si mislila za na severno stran ali kako?


(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: balkonske rože
7.3.2011 12:58:24   
noranate
Bidens je rožca za h kakšni surfiniji, drgač se pa ne ujema najbolj s kakšnimi, k rabijo mal manj vode.

Plamenka, bakopa,.. najbolj ratajo, če po njih ne dežuje, ker jih zelooooooo rada napade plesen. Verbena v koritu, še kar, sam me jezi, k moraš skoz tiste cvete trgat , da se potem delajo novi, pa tud je kar občutljiva za plesen.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?