|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vrednosti na CTG-ju
12.8.2005 12:47:05   
Teya
a mi zna katera bolj izkušena "borka" povedat, kaj naj bi številke na CTG-ju pomenile.....kakšne morajo biti vrednosti, da je to znak, da se kaj dogaja oz. kaj je vredu in kaj ne??

hvala!!! :rozica::rozica::rozica:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   vrednosti na CTG-ju
12.8.2005 12:57:51   
vesna fž
a misliš to ko je tam na mašini gor-tiste števile?
Ko ena je utrip od otroka druga pa ??

(odgovor članu Teya)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   vrednosti na CTG-ju
12.8.2005 13:07:49   
Teya
to ja....:ups:

(odgovor članu Teya)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   vrednosti na CTG-ju
12.8.2005 13:09:04   
vesna fž
če se ne motim bi moglo to bit neki v zvezi s popadki:zmeden:

(odgovor članu Teya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   vrednosti na CTG-ju
12.8.2005 13:10:10   
vesna fž
kake pa si mela številke?Jst sem mela včeri tam oko 10 pa mal gor pa mal dol je nihal:ups:
Enkrat pa je šlo čez 20

nimam pojma

(odgovor članu Teya)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   vrednosti na CTG-ju
12.8.2005 13:15:22   
Spicy Black
Če je spodaj ravna črta se še nič ne dogaja..Bi morali biti "visoki valovi" in enakomerni.. Zgoraj pa je srčni utrip :duda:.

(odgovor članu Teya)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   vrednosti na CTG-ju
12.8.2005 13:17:01   
Teya
ko berem tvoje vrednosti, mi je pa še manj jasno :zmeden:

:zmeden: hm....do zdaj sem imela 3x ctg, 1. sem imela uno ta drugo cifro okrog 50, 1x je udarila nekam malo pod 70, 2. sem pa imela ves čas okrog 70 :zmeden:, včeraj pa spet okrog 50 :zmeden:

hm....:ups:

(odgovor članu Teya)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   vrednosti na CTG-ju
12.8.2005 13:18:19   
Teya
spicy black, razumem, da so popadki, kadar črta "valovi", ma zakaj so pa številke dobre????

(odgovor članu Teya)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   vrednosti na CTG-ju
12.8.2005 13:22:28   
hugolina
Zdej pa tudi meni ni čist nič jasno !!!!:zmeden:

Tista cifra je tudi meni danes nihala med 20-30, spodnja črta mi je pa valovila. Ne na ful, samo ravna pa tudi ni bla :zmeden2::zmeden2:

(odgovor članu Teya)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   vrednosti na CTG-ju
12.8.2005 13:27:50   
Teya
OK, zdej me je pa že malo strah :ups::zmeden::ups:

(odgovor članu Teya)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   vrednosti na CTG-ju
12.8.2005 13:35:34   
teta beta
Vas je strah?! Jaz imam še 25 dni, pa včeri tud ni bila ravna črta... skozi je nekaj nihalo, enkrat pa je bil vrh čisto do tam, kjer je že napisana ura. Ampak ni pa pol noben rekel, da bi bilo karkoli, vse normalno, kontrola čez en teden... :zmeden:

Uf, Teya, zakaj sprašuješ take stvari, jaz še jogija za kinderpet nimam, pa cotke moram oprat in zlikat... :grrr:

(odgovor članu Teya)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   vrednosti na CTG-ju
12.8.2005 14:28:18   
Teya
sorry teta beta :ups::ups:
kaj je pa G rekla na tak ctg?

SREČNO! :rozica:

(odgovor članu Teya)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   vrednosti na CTG-ju
12.8.2005 14:32:56   
Anonimen
Tista črta, ki meri utrip otrokovega srčka, se navadno giblje tam okrog 140, 150. Ko sem enkrat v bolnišnici imela to vrednost nad 170, je sestra rekla, da to ni OK, da je otroček vzemirjen. Smo čez nekaj časa CTG ponavljali, pa je bilo potem dobro. Spodnja linija pa riše popadke (ko še popadkov ni, se tudi gibi otroka tam zaznavajo). Mesec pred porodom sem imela tisto linijo v vrednostih komaj nad 0 (od 0 do 5), med porodom pa sem možu naročila, naj spremlja to črto in mi odčita številko. Do 70 mi je še govoril, potem pa mi je bilo že prekleto vseeno, kakšne cifre so, ker je začelo boleti kot :hudicek: :)

(odgovor članu Teya)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   vrednosti na CTG-ju
12.8.2005 15:13:25   
teta beta
Nič ni rekla, pač da je vse OK. Zgleda, da so res bili gibi otroka, kot je napisala Naly, ker se je res nonstop premetaval. Lakota... :)- (sem čakala dve uri v ambulanti)

(odgovor članu Teya)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   vrednosti na CTG-ju
12.8.2005 15:42:38   
dunja1
Zgornja črta riše otročkov utrip,ki je normalno 120-160/min.
Spodnja črta zarisuje nepetost trebušne stene (popadke),normalno je 20.Vendar mora sestra,ko nastavi CTG,pri vsaki ženski znova dat na 20 začetno vrednost,drugače tiste številke nič ne pomenijo.Vse sestre pa tega ne naredijo.Pa tudi vedno se ni za zanašati na izmerjene vrednosti,saj lahko pri kakšni ženski riše ravno črto pa ima popadke za rodit.Je tudi odvisno od tega,koliko ima katera špehca na trebuščku:)

(odgovor članu Teya)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   vrednosti na CTG-ju
12.8.2005 15:58:54   
Teya
ok, zanimivo....hm...še zmer ne razumem prav dobro:ups:....ampak full hvala vsem! :rozica:

(odgovor članu Teya)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vrednosti na CTG-ju
29.1.2011 5:01:07   
Anonimen
Sedaj ste me malo zmedle z utripom in črto za krčenje.

Meni je stalno piskalo (da so sestre skakljale) in mi je kazalo utrip od 100-180, spodnjo črto pa 20-25 (jaz nisem nič čutila) imam pa stalno zatrden trebušček, vsaj 4x na dan.
Porodnišnici ob pregledu, je sestra rekla eno. V porodnišnici G CTGja še pogledala ni! Pri moji osebni G pa tako ali tako aparaturca ni točna, da še sestra jamra, da skos nedeluje pravilno. Pa je pred menoj in ostalimi nosečkami dostikrat rekla G da ne morem meriti, ker nedeluje pravilno.

Ker pri moji G je pa utrip srčka skos med 110-170.

(odgovor članu Teya)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vrednosti na CTG-ju
29.1.2011 9:07:20   
Precious
Zakaj bi te pa bilo strah? tega sploh ne razumem.
Sicer pa jaz sem imela vrednosti( tiste za popadke ) nad 100  pa sem jih čist blago čutila .Imam pač velik prag bolečineuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vrednosti na CTG-ju
29.1.2011 13:35:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Precious

Zakaj bi te pa bilo strah? tega sploh ne razumem.
Sicer pa jaz sem imela vrednosti( tiste za popadke ) nad 100  pa sem jih čist blago čutila .Imam pač velik prag bolečineuser posted image


Sem danes malo bolj pogledala in mam popadke med 40-50kPa. Zakaj strah, zato ker še ni čas da rodim user posted image

(odgovor članu Precious)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vrednosti na CTG-ju
29.1.2011 14:35:17   
Precious
Pa saj to ni pokazatelj,da boš kmalu rodila user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: vrednosti na CTG-ju
29.1.2011 14:43:26   
benika
Meni ctg še med porodom ni kazal popadke, kaj šele na pregledu. Je pa tista črta za popadke tud skakala tja do 60 ampak to ni nič.

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?