|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
16.3.2011 13:25:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: samozaposlena za 4h..porodniška?
16.3.2011 14:06:53   
emaa
Povprečje prihodkov izplačanih v zadnjih 12 mesecih, torej povprečje tvoje polovičke. 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: samozaposlena za 4h..porodniška?
16.3.2011 14:18:21   
SaaS
IZVIRNO SPOROČILO: emaa

Povprečje prihodkov izplačanih v zadnjih 12 mesecih, torej povprečje tvoje polovičke. 


Mislim, da ni čisto tako. važni so plačani prispevki, nekaj je plačanih tudi od bolniške, kolikor jaz vem. Mislim, da povprečje zadnjih 12 mesecev obojega skupaj.

Najboljše, pa da se kar na csd pozanimaš.
Mogoče pa katera tu bolj natančno razloži... 

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: samozaposlena za 4h..porodniška?
16.3.2011 14:18:23   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška

Torej samozaposlena sem za 4h..
bolniško normalno dobim izplačano za 4h torej polovično

kaj pa porodniško??




Kaj pa je s preostalimi 4imi urami? Si samozapeslena 4 ure, za 4 ure ti pa plačujejo prispevke od minimalca, ker imaš oroka mlajšega od treh let?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: samozaposlena za 4h..porodniška?
16.3.2011 14:21:23   
SaaS
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška

Torej samozaposlena sem za 4h..
bolniško normalno dobim izplačano za 4h torej polovično

kaj pa porodniško??




Kaj pa je s preostalimi 4imi urami? Si samozapeslena 4 ure, za 4 ure ti pa plačujejo prispevke od minimalca, ker imaš oroka mlajšega od treh let?


Saj je napisala, 4 ure dela, 4 je na bolniški. Prispevki za 4h so plačani/trgani od bolniške (mislim, da se to vidi na izpisku, ki ga dobiš iz zzzsja).

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: samozaposlena za 4h..porodniška?
16.3.2011 14:28:03   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: SaaS

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška

Torej samozaposlena sem za 4h..
bolniško normalno dobim izplačano za 4h torej polovično

kaj pa porodniško??




Kaj pa je s preostalimi 4imi urami? Si samozapeslena 4 ure, za 4 ure ti pa plačujejo prispevke od minimalca, ker imaš oroka mlajšega od treh let?


Saj je napisala, 4 ure dela, 4 je na bolniški. Prispevki za 4h so plačani/trgani od bolniške (mislim, da se to vidi na izpisku, ki ga dobiš iz zzzsja).


Jaz v zgornjem citatu še vedno ne vidim, da je tako, kot pišeš ti. Jaz razumem, kot da je samozaposlena za 4 ure in zdaj ne dela in dobi bolniško za te 4 ure.

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: samozaposlena za 4h..porodniška?
16.3.2011 16:07:09   
zmajaz
Hm - tule je zdaj ena zadevica - da za 4 ure v normalnih okoliščinah NE moreš biti samozaposlen, razen če koristiš krajši delovni čas zaradi starševstva, pri katerem pa imaš za ostale 4 ure plačane prispevke s strani CSD-ja oz. države (ali pa če si recimo za 4 ure invalidsko upokojen ali nekje zaposlen za 4 ure ...), zato je tu edini logični sklep, da ona koristi to varianto zaradi starševstva. user posted image
Bolniško v tem primeru kljub temu dobiš polovično, porodniška je pa potem takale: tvoja osnova za 4 ure + polovica minimalne plače za ostale 4 ure.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 16.3.2011 16:11:02 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
16.3.2011 16:10:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: samozaposlena za 4h..porodniška?
16.3.2011 18:54:03   
sazi
Ok, potem sem prav mislila. Ja, v tem primeru je fajn, ker potem dobiš porodniško višjo od plače/bolniške, ker imaš dodatno plačane prispevke.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: samozaposlena za 4h..porodniška?
17.3.2011 6:44:24   
SaaS
Ja očitno sem jaz narobe razumela - da si na bolniški za polovični delovni čas.

No, vsekakor so za porodniško bistveni plačani prispevki, ne koliko ti dobiš. Kot je napisala zmajaz. K svoji osnovi prišteješ še osnovo (polovico min plače) od katere ti plačujejo prispevke. 

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?