|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hipotekarni kredit
5.5.2011 19:50:58   
bigbunny
Hej punce spet se obračam na vas z prošnjo da mi svetujete.. Stvar je sledeča.. Z možem si želiva kupit lasten dom, saj sedaj z otročkom živima v najemu in se zaradi ogromnih stroškov komaj prebijamo iz meseca v mesec. Namreč z možem imava še za 7 let kredit katerega anuiteta je 570eur mesečno. + 200eur najemnine.. torej naju skupaj pride 770eur. Najina želja je najet hipotekarni kredit, poplačat starega vrednost cca. 30.000 in se rešit najemnine. Ampak sedaj nevema več kako in kaj. Mož je zaposlen za ned. čas.. Jaz dobim za ned. čas oktobra.. Ali mogoče že prej. Imava nagledano eno hišo, katera je bila ocenjena na 167.000 eur. Lastnik pa ima sedaj ceno 115.000 in bi še nekaj spustil. Ima tudi opcijo, da mu dava 30.000 pologa in hišo odkupima v roku 2 let. Mož bi na svojo plačo dobil nekje 90.000. Od tega bi 30.000 šlo za poplačilo. pol Pa bi nekje 30.000 midva lahko položla če sem pravilno izračunala. Zanima me ali v primeru da sem jaz soplačnik in imam za ned. čas lahko dobima več kredita kot ima lastnik ceno, če je hiša dejansko bila več ocenjena?? Npr. midva vzameva kredita skupaj 125.000 npr 110.000 dava lastniku ostalo pa še hišo malo renovirama. Je to možno?
Drugo pomembno vprašanje: Ali naj dava 30.000 pologa in kasneje hišo odkupima. ? Ali počakava na mojo pogodbo in skupaj vzameva? Če bi se odločla npr. za prvo možnost. Lahko vzame mož samo 90.000 na toliko vredno hišo, kasneje pa še vzamem jaz na preostali del hiše hipoteko in izplačava lastnika? Ali ni možno imet 2 hipoteki na eno nepremičnino? Hmmm... čeprav se mi zdi da je boljše počakat in v  celoti odkupit. A mi lahko katera to raztolmači? Vsako vprašanje je zelo pomembno in bom vašega odgovora izredno vesela... Lepo prosim punce moje.

Hvala vam.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hipotekarni kredit
5.5.2011 21:13:52   
lobotomistična
Dvomim, da bi se banka strinjala, da je kot hipotekarni upnik na drugem mestu. Torej v primeru, če bi še ti hotela vzeti kredit. Če bi banko prepričala,  bi morala še kaj zastavit.  Po mojem mneju je bolje vzet en kredit, ker so le eni stroški, en notar....

< Sporočilo je popravil lobotomistična -- 5.5.2011 21:14:06 >

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hipotekarni kredit
5.5.2011 21:14:44   
zmajcy_
najboljš je da se pozanimaš na banki ker ima vsaka druge pogoje. drugače pa kot sem se jaz zanimala ti s hipotekarnim kreditom ne moreš pokriti drugega kredita in ponavadi ne dobiš hipotekarnega kredita za 100% vrednost nepremičnine. pa še tako je da moreš predložiti vse predračune in kupoprodajno pogodbo da ti ga sploh odobrijo. vsaj tako je pri skb.

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hipotekarni kredit
5.5.2011 21:29:32   
ajataja
IZVIRNO SPOROČILO: zmajcy_

najboljš je da se pozanimaš na banki ker ima vsaka druge pogoje. drugače pa kot sem se jaz zanimala ti s hipotekarnim kreditom ne moreš pokriti drugega kredita in ponavadi ne dobiš hipotekarnega kredita za 100% vrednost nepremičnine. pa še tako je da moreš predložiti vse predračune in kupoprodajno pogodbo da ti ga sploh odobrijo. vsaj tako je pri skb.


tole bo kar veljalo vsaj v večini primerov,lahko so kakšna odstopanja,ampak to je že pol "dobra volja" banke.

(odgovor članu zmajcy_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Hipotekarni kredit
5.5.2011 22:39:17   
ledenka
s hipotekarnim kreditom lahko pokriješ samo drugi stanovanjski kredit, kakega drugačnega pa ne.

za vsa ostala vprašanja pa se obrni na banko. samo kolikor vem, ti banka ne da več kredita kot je vrednost, zapisana v pogodbi, ne glede na ocenjeno vrednost. pa še to večina bank ne da 100%, ampak max. 70-80.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Hipotekarni kredit
6.5.2011 7:47:20   
m_o_i
banke dajejo 100% hipotekarni kredituser posted image
moj ga je dobil pri NLBju(informaciija je tak sveza, da je skor se topla-to se dogaja ta mesec)

je pa cela gora papirjev za uredit-ITAK cenilec, zavarovanje neremicnine(in na polici je PRVOPISANA banka), notar...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hipotekarni kredit
6.5.2011 12:59:52   
zmajcy_
m_o_i da se dobit marsikej :) men so tut rekl da lahko dobim za 100% vrednost nepremicnine, je pa to tudi odvisno od tega kok si se pripravljen pogajat pa mal sprasevt po različnih bankah. ampak kolikor jst vem vseen ne bo mogla starga kredita ( če ni hipotekarni ) poplačat s tem ( mogoče majo spet banke različno). glede višine kredita pa je tko da ti more obvezno ostati minimalna plača ( cca. 560 mislm da je neki tazga ) tuki se pa ne da nič zment ker tako more bit in pika. da se sicer tut neki mutit pa da dobiš pri hipotekarnem tut neki denarja brez računov amapak ne toliko kot bi vidva želela. to pa da ti še nisi za nedoločoen čas pa mislim da ne bi smel bit problem ker lahko kredit vzameta skupaj so potem eni stroški ampak plačujeta pa vsak zase in vsaj dve leti nazaj si lahko dobil če je eden imel za nedoločen čas drugi pa ne.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hipotekarni kredit
6.5.2011 13:09:38   
m_o_i
zmajci-moj odgovor je "veljal" ledenki glede visine hipotekarnega kredita/vrednost nepremicnine.
o pokrivanju kreditov s kreditom pa res ne vem nic...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu zmajcy_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hipotekarni kredit
6.5.2011 13:15:09   
zmajcy_
m_o_i se opravičujem ni letel direktno nate user posted image  ( razen tistega glede višine kredita/ vrednost nepremičnine ) sem mal čuden napisala.
brez zamere.user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hipotekarni kredit
8.5.2011 20:04:06   
Poka
Hipotekarnega dobiš, vsaj dve leti nazaj si ga lahko - tudi če nisi za nedoločen čas. Pri vaju po mojem ni problem. Problem je plačevat, če npr. ostaneš brez službe - ampak vidva imata oba zagotovljeno zaposlitev. Problem je, če ostaneš brez in imaš hipotekarni kredit, čeprav je na koncu itak vseeno, tudi če imaš navadnega... To je zdaj pri naju - jaz nisem čist ziher za službo, pa sem še nekaj mesecev nazaj bila 100%, pri mojem je enako. Mi je zdaj vseeno malo lažje, da sem poslušala mojega in nisva vzela velikih kreditov in sva malo bolj stisnila zobe. Hiša je ravno tako končana in v bistvu je res lepa - edino kar pa je, pa določene stvari še manjkajo - npr. kar veliko pohištva. Kar bova nekako sproti kupila, bo že user posted image  

Po mojem, kakor praviš, hiša ki jo kupuješ ni draga, sicer ne vem, v kakem stanju je... Ampak čim prej se reši najemnine, ker to je pa res metanje denarja skozi okno. Nepremičnina bo vedno dobila na vrednosti, ampak moraš pa dobro premislit, kaka je njena realna vrednost, da nisi na izgubi. Npr. midva sva dala do sedaj 130 k eur, pa je nova, 200 m2, z večjo parcelo, ampak sva dala toliko, ker se je moj dobro spogajal za cene, veliko smo naredili sami, in tako. V bistvu, če bi hišo prodajala, bi dobila kar dosti več od vložka.

(odgovor članu zmajcy_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Hipotekarni kredit
9.5.2011 7:54:02   
Teyla
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

banke dajejo 100% hipotekarni kredituser posted image
moj ga je dobil pri NLBju(informaciija je tak sveza, da je skor se topla-to se dogaja ta mesec)

je pa cela gora papirjev za uredit-ITAK cenilec, zavarovanje neremicnine(in na polici je PRVOPISANA banka), notar...


Zanimivo, ko sva pa midva spraševala, je pa gospa povedala, da se lahko dobi 80% na novo nepremičnino in 70% na staro. V vsakem primeru moraš imeti nekaj našparano ali pa potem vzameš en "navadni" kredit za povrhu. Če ti plača to omogoča, seveda. user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Hipotekarni kredit
9.5.2011 8:57:59   
Saša27
Ko sva mi2 vzela kredit tudi nisem zasledila, da bi ti odobrili 100% vrednost nepremičnine, res pa je, da je od banke do banke odvisno, koliko ti tega denarja izplačajo "na roko" in koliko moraš imeti računov, tukaj pa nekatere banke izplačajo 100% gotovine.

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Hipotekarni kredit
9.5.2011 19:10:34   
Poka
Fuuul je odvisno od tega, kako se pogajaš, da se marsikaj zmenit, ampak moraš imet ustrezne argumente. Brezveze je gledat, kaj so izpogajali drugi, ker lahko da nimaš enakega pogajalskega položaja, pa nikoli se ne ve, mogoče ti jih uspe bolj stisnit - sicer pa to je faaajn prepustit moškim user posted image  Meni se je sicer zgodilo, da me je bančnica potem povabila na kavo, če še kdaj pridem mim user posted image  En drugi mi je povedal, kako naj "zgoljufam", da mi bodo odobrili višji limit.

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Hipotekarni kredit
10.5.2011 13:22:43   
dps1
sploh ni fore v hipotekarnem kreditu, ker tudi če ne zmoreš plačevati kredita, se ti banka vsede na nepremičnino in ti na koncu pride isto.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Hipotekarni kredit
10.5.2011 20:17:30   
bigbunny
Punce hvala vsem za odgovore. Stvar je sledeča. Najela sem nepremičninsko posrednico- kolegico. Katera mi je naredla vse izračune in bi glede na plačo od mojega šlo vse skozi. Ju3 gre ona od banke do banke se pogajat in najboljše iztržit. Hiša je 2009 bila v celoti obnovljena razen oken. Ostalo je v brezhibnem stanju. Tak da sedaj upama le na najboljše. Torej najbolj sveže informacije vse dohodke plača, malica in prevoz upoštevajo na Sparkasse. Porok ne rabi biti zaposlen za ned. čas... Kaj več pa zvem ju3. Hvala vsem za pomoč.Držite pesti.

(odgovor članu dps1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Hipotekarni kredit
10.5.2011 20:28:39   
zmajcy_
držim pesti da se bo čimboljš izpogajala, pa sporoči če vam je uspelo.

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Hipotekarni kredit
10.5.2011 20:29:57   
m_o_i
evo, tak, kot je poka napisala:
ce imata x in y POPOLNOMA ENAKE prihodke+sluzbo za nedolocen cas itd. lahko x dobi ugoden/nejsi kredit samo zato, ker ni nikoli sel cez limit-y pa jeuser posted image

moja mocnejsa polovica je od vceraj lastnik stanovanja, za katerega ni imel privarcevanega niti centa. stanovanje je izbral, kolega pravnik je stanovanje preveril-ce je prosto bremen, spisal pogodbo, overil pri notarju, banka je zahtevala se cenilcevo mnenje(ocenjeno za 30% vec, kot je bla prodajna cena), stanovanje se je zavarovalo in... komplet prodajno ceno so nakazali prodajalcu stanovanja in to je to.
lahko je pa izbiral, ce se stroski za notarja in cenilca(tu vmes ni bilo nepremicninske agencije) placajo iz njegovega zepa ali se odobri tolko visji kredit. izbral je prvo varianto, da ne bo za 800€ se 30 let brezveze obresti placevaluser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?