|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: razlike med partnerjema
20.12.2010 21:55:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
....šolo narediti, da bom razumela osnovne stavke.

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
...tudi o poslu, ne pomeni, da se o drugem ne pogovarjas. Prav zaradi te izkljucnosti - ce se ...

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
...še en dokaz več, da je za "normalne" odnose in normalno komunikacijo nepomembno, kakšno izobrazbo ima kdo ...



Izobrazba je res čist o nepomembna.

Resnica je, da večina pogovorov je itak  "aha", "ahm", "ja",  "da draga" user posted image user posted image user posted image


Tvoja resnica?
Bi znalo držati kot praviš.

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: razlike med partnerjema
7.1.2011 10:33:20   
Katjuska986
Priznam, da nikdar nisem delala razlik zaradi izobrazbe. Tudi moj vozi kamion in ker je bil takrat na mednarodni, sem imela čas se učiti in tako sem dokončala diplomo, sedaj bom kmalu tudi magisterij. Moj ima 3 letno šolo ampak v svojem delu neskončno uživa, kar ne morem ravno trditi zase. Šolo sem delala, ker nisem imela nobenih težav z učenjem in ker sem imela možnost dela zastonj ter imela sem čas. Zavedam se, da mi šole nihče ne more vzet in da si z izobrazbo odpiram pot pri zaposlitvah. Še predobro se pa zavedam, da zaradi šole nisem v partnerskem odnosu vredna kaj več oz. manj. Moj je od mene nekaj let starejši in precej bolj splošno razgledan. Z njim se lahko pogovarjam karkoli. Tudi v zvezi s študijem marsikaj predabatirava saj me zanima njegovo mnenje.
Tako da tukaj res ne vidim problema.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: razlike med partnerjema
7.1.2011 19:21:11   
Colt
Hm...tudi če moški pilotira potniško letalo pri Adrii npr inu žena reže pršut v Šparu, lahko zadeva čist fajn teče! Ali obratno seveda. Ženske so statistično gledano boljše pilotke :D


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Katjuska986)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: razlike med partnerjema
7.1.2011 21:31:34   
TomTaylor
Ma nisem sploh brala nobenega odgovora. Ob avtoričinem postu sem pravzaprav prvič pomislila na razliko glede izobrazbe med nama...Ugotavljam, da imam jz "papirje", on pa pamet pa nama kar gre.
Največkrat pa zdrava kmečka pamet presega uradni intelekt. Tako da jz osebno na razne titule (spredi, zadi, ...evribadi) ne polagam neke strašne pozornosti.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: razlike med partnerjema
7.1.2011 21:33:15   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Hm...tudi če moški pilotira potniško letalo pri Adrii npr inu žena reže pršut v Šparu, lahko zadeva čist fajn teče! Ali obratno seveda. Ženske so statistično gledano boljše pilotke :D



Sodobna ženska lahko celo pilotira letalo in zraven reže pršut. Medtem ko moški dokazano težko opravljajo dve dejavnosti hkratiuser posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: razlike med partnerjema
7.1.2011 21:34:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Ženske so statistično gledano boljše pilotke :D



Statistično je to logično, saj se "prebijejo" le najboljše. Pri moških je izbor širši (in slabši).

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: razlike med partnerjema
10.5.2011 13:57:40   
sanjačica
Meni je pa zanimivio, kako z lahkoto nekateri/re zamahnejo z roko, češ;izobrazba je samo "uradni pildek". In žig. In zadnja pomembna stvar, kot je se nekdo precej podcenjujoče izjasnil.  Naj ob tem malo porogljivo dodam, da tisti, ki o izobrazbi pravi, da je to je uradni pildek, gotovo nima veliko takih "uiradnih pildkov", hihihih. user posted image

Ob tem si ne morem misliti drugega, kot je že nakatera omenila, da gre pač za očitno refleks kompleksa manjvrednosti. user posted image

Predvsem nekaj moških perlic tule gor avtomatično predpostavlja, da so bolj izobraženi ljudje avtomatično manj razgledani, prijazni, topli po karakterju. Pa dobro no!? WTF!?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: razlike med partnerjema
10.5.2011 17:14:41   
Colt
Sanjačica, dobr ga pihnemo ane? user posted image user posted image kakorkoli obrneš, izobrazba je super zadeva, ampak nekje tekom procesa izobraževanja ti lahko skensla nekatere človeške/moralne/primarne vrednote. Ne ženi si k srčku, zgolj porogljivo komentiram user posted image user posted image

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu sanjačica)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: razlike med partnerjema
10.5.2011 17:31:42   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: sanjačica
Predvsem nekaj moških perlic tule gor avtomatično predpostavlja, da so bolj izobraženi ljudje avtomatično manj razgledani, prijazni, topli po karakterju. Pa dobro no!? WTF!?


ja, tko oholi in porogljivi in "hoh" postanejo nekateri primerki s preveč izobrazbe.. dostikrat mislijo, da če majo izobrazbo, da vse vejo - saj veš, namesto, da bi jim postalo končno jasno, da nič ne vejo (kot naš ljubi Planot pravi). user posted image

(odgovor članu sanjačica)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: razlike med partnerjema
10.5.2011 17:58:01   
mateyka
popravek - Platon (ne Planot user posted image )

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: razlike med partnerjema
10.5.2011 19:18:49   
sanjačica
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Sanjačica, dobr ga pihnemo ane? user posted image user posted image kakorkoli obrneš, izobrazba je super zadeva, ampak nekje tekom procesa izobraževanja ti lahko skensla nekatere človeške/moralne/primarne vrednote. Ne ženi si k srčku, zgolj porogljivo komentiram user posted image user posted image

No, predvsem sem mislila, da ga dobro pihneš ti.

Zanimiva trditev, da ti izobraževanje lahko "skensla nekatere človeške/moralne/primarne vrednote".

Torej s(m)o vsi, ki imamo kaj izobrabe potencialne moralne propalice.  You do have some serious issues! user posted image

Seveda pričakujem, da boš sedaj navedel kakšen primer ali dva, ali pa kar ustrezno strokovno raziskavo, ki potrjuje to predsodka in sovraštva do višje izobraženih od tebe polno trditev.

Vnaprej hvala user posted image


(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: razlike med partnerjema
10.5.2011 21:10:34   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

popravek - Platon (ne Planot user posted image )


To je sicer Sokratov čuveni stavek, Platon pa je bil njegov učenec.


Drugače pa, če se držim teme, menim da sama izobrazba ne more biti kamen spotike med partnerjema. Lahko je nekdo samouk, recimo, in je širokega duha brez papirja in obratno.

Večja neskladnost med dvema so lahko različne vrednote, svetovni nazor, okus (oz neokus user posted image ) za glasbo...

< Sporočilo je popravil Rožica I -- 10.5.2011 21:14:13 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: razlike med partnerjema
11.5.2011 10:01:00   
jagoda77
Akrapoviču je brez izobrazbe ratal...

Tko da... jaz mislem, da vsak zase vse. Men je vseeno, kdo ima kakšno izobrazbo, važno je da v svojem delu uživa in da se znajde v življenju. Kaj ti npr. rabi doktorat, če ne znaš niti palačink spečt.... pač banalni primer user posted image

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: razlike med partnerjema
11.5.2011 10:14:42   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
popravek - Platon (ne Planot user posted image )


To je sicer Sokratov čuveni stavek, Platon pa je bil njegov učenec.

Drugače pa, če se držim teme, menim da sama izobrazba ne more biti kamen spotike med partnerjema. Lahko je nekdo samouk, recimo, in je širokega duha brez papirja in obratno.

Večja neskladnost med dvema so lahko različne vrednote, svetovni nazor, okus (oz neokus user posted image ) za glasbo...


res je - mojster Sokrat je primarni vir. user posted image
in se popolnoma strinjam z nadaljevanjem - različne vrednoste in nazor so večji problem v partnerstvu imho.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: razlike med partnerjema
11.5.2011 12:38:22   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77

Akrapoviču je brez izobrazbe ratal...

Tko da... jaz mislem, da vsak zase vse. Men je vseeno, kdo ima kakšno izobrazbo, važno je da v svojem delu uživa in da se znajde v življenju. Kaj ti npr. rabi doktorat, če ne znaš niti palačink spečt.... pač banalni primer user posted image


Ali pa drugače povedano.....za palačinke speči doktrorata ne rabiš......user posted image

Če veš kako uporabiti tisti "pildek", pa naj je to diploma, magisterij, doktorat itak ni problema....če pa "pildek" rabiš samo zato, da ga vsak dan s ponosom v spalnici gledaš uokvirjenega in pričakuješ, da bodo zgolj zaradi "pildeka" tudi drugi ponosni na tebe, pa lahko nastane kak problem......

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: razlike med partnerjema
11.5.2011 13:01:42   
Naja31
Jaz imam doktorat, moj mož ima srednješolsko izobrazbo. Midva nimava težav s tem.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: razlike med partnerjema
11.5.2011 15:31:48   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: sanjačica

Meni je pa zanimivio, kako z lahkoto nekateri/re zamahnejo z roko, češ;izobrazba je samo "uradni pildek". In žig. In zadnja pomembna stvar, kot je se nekdo precej podcenjujoče izjasnil.  Naj ob tem malo porogljivo dodam, da tisti, ki o izobrazbi pravi, da je to je uradni pildek, gotovo nima veliko takih "uiradnih pildkov", hihihih. user posted image

Ob tem si ne morem misliti drugega, kot je že nakatera omenila, da gre pač za očitno refleks kompleksa manjvrednosti. user posted image

Predvsem nekaj moških perlic tule gor avtomatično predpostavlja, da so bolj izobraženi ljudje avtomatično manj razgledani, prijazni, topli po karakterju. Pa dobro no!? WTF!?



Izobrazba je samo uradni pildek. ker ko ti doktor medicine za prehlad da antibiotike in ti diplomirani biolog izjavi, da je dušik trdna snov (pač primera iz foha, doživeta iz prve roke) vidiš, da je ta papir (vsaj izdan s strani slovenskih univerz in podobnih inštitucij) dober samo za rit obrisat, najbolj pa okrog mahajo  z njim tisti, ki si ga najmanj zaslužijo. In zame je človek lahko trojni doktor, če na uradni enoti ne zna izpolnit enega obrazca ali napisat ene strani vezanega teksta bi mu odvzela vse nazive in ga poslala v oš. ker problem je, da si pildek lahko bodisi kupiš, če ga pa že ne kupiš, pa ne rabiš bit popolnoma nič sposoben, samo dovolj piflarski (zgoraj omenjeni biolog ima povprečje 9,2).

Če si dober, pameten, sposoben, delaven, razgledan, nenazadnje, boš dobil službo tudi brez papirja. če maš kup papirjev in si lolek, boš dobil službo v javni upravi, če boš imel srečo; sicer pa...

sicer pa mam diplomo, vd mož je pa gimnazijski maturant (z višjo plačo, kot jo bom jest imela kadarkoli - paše v prvo zgoraj opisano kategorijo, v eni firmi so ga želel, mu dal ponudbo, on jo je sprejel, napredoval, poleg tega pa dejansko uživa v tem kar dela in niti 1x ga ni nihče po ničemer vprašu, razen morda po njegovih izkušnjah/preteklem delu; pildek... jih ne briga)


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu sanjačica)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: razlike med partnerjema
11.5.2011 15:51:56   
Katjuska986
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

Če si dober, pameten, sposoben, delaven, razgledan, nenazadnje, boš dobil službo tudi brez papirja. če maš kup papirjev in si lolek, boš dobil službo v javni upravi, če boš imel srečo; sicer pa...

sicer pa mam diplomo, vd mož je pa gimnazijski maturant (z višjo plačo, kot jo bom jest imela kadarkoli - paše v prvo zgoraj opisano kategorijo, v eni firmi so ga želel, mu dal ponudbo, on jo je sprejel, napredoval, poleg tega pa dejansko uživa v tem kar dela in niti 1x ga ni nihče po ničemer vprašu, razen morda po njegovih izkušnjah/preteklem delu; pildek... jih ne briga)



Rahel popravek - delala v gospodarstvu - in iz prve roke ti lahko povem, da je pildek vedno bolj pomemben tudi tam. Če imaš srečo, da si par let nazaj prišel notri in se izkazal, potem si še lahko brez pildka. Drugače pa če hočeš solidno plačo (ker delo ti tako ali tako hitro dajo za višjo stopnjo) boš danes kar moral imeti vsaj diplomo.

Glede tistega, da če si lolek pa s kup titulami boš pa dobil službo v javnem sektorju. Za marsikaterega zaposlenega na kaki instituciji bi se strinjala, da je le lolek - ampak lolek rataš če delaš s strankami, ki kot si napisala, ne zna izpolniti niti ene pole, hkrati pa nastopa kot da je kralj. Večinoma, pa je delo dovolj zahtevno, da je znanje pridobljeno hkrati s titulo (če pač ni pridobljen in imaš srečo da dobiš službo, potem imaš toliko več učenja in skrbi pa potem) še kako pomembno!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: razlike med partnerjema
11.5.2011 20:14:43   
Kerensa*
Sem si drznila prebrati celo temo in ne morem kaj, da se ne bi, kot uradno popolnoma neizobražena, nasmehnila. Zanima pa me samo ena malenkost...

Čemu ste vsi tisti, ki uradno ste izobraženi (in s tem je mišljena najmanj diploma, raje pa še več), prepričani, da mi, ki nismo, za svojo neizobraženost iščemo izgovore? Zakaj in za kaj pa jih potrebujemo?

Če zadevo povežem s službami (nenazadnje se vas je večina izobraževala zato, da bi dobila dobro plačano zaposlitev in to po možnosti v stroki, ki vas zanima)... Še ne tako dolgo nazaj smo imeli na RR debato o višinah plač v primerjavi z višino izobrazbe (mimogrede - če katera najde to temo, bom vesela, če prilepi link). Kaj smo tam ugotovili? Da višina izobrazbe še zdaleč ne zagotavlja tudi višino plače. In tega nismo ugotovili samo na RR - kjerkoli boste pogledali in kogarkoli boste povprašali, vam bo to potrdil. Zagotovo je izobrazba dobro izhodišče za to, da dobite možnost dobro plačane zaposlitve, ni pa nikakršna garancija. In tako smo prišli do podatke, da osebe z osnovno ali srednjo šolo zaslužijo tisočaka ali več, osebe z diplomami pa (ne vse, veliko pa) s potnimi stroški in malico vred pridejo nekje do povprečne slovenske plače. Ker smo pač v obdobju turbo-kapitalizma, kjer je vedno bolj pomembno to, da je človek pripravljen delati (obstajajo tudi drugi dejavniki, jasno), ne pa mahati s tako opevanim listom papirja formata A4.

In posledično - res, čemu bi neizobraženi potrebovali izgovor za svojo neizobrazbo?

No, morda ga kdo potrebuje, ampak če sklepam po sebi, pa to niti pod razno ne pride v poštev.

(odgovor članu Katjuska986)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: razlike med partnerjema
11.5.2011 23:08:59   
ronja

Če zadevo povežem s službami (nenazadnje se vas je večina izobraževala zato, da bi dobila dobro plačano zaposlitev in to po možnosti v stroki, ki vas zanima)...

Ni nujno: sama sem študirala to, kar me veseli, čeprav sem vedela,da je zelo malo šans, da dobim delo v tej stroki in da ta dela niso bogvekaj plačana. In potem sem slučajno imela res to srečo, da lahko trenutno delam v poklicu, ki me veseli, vsekakor pa bi s to izobrazbo lahko zaslužila precej več, če bi delala v gospodarstvu. Niti pod razno nisem nikoli študirala zato, da bi dobila boljše plačano delo. Pri nas so bile pred 2 letoma čistilke enako plačane kot jaz (če primerjamo 8 urna delovnika, seveda), pa se mi to ni zdelo nič narobe (zdaj ne vem, kake plače imajo, se nismo o tem pogovarjale). Študirala sem zato, ker se mi je zdelo fenomenalno, da lahko vsaj 4-5 let delam točno tisto, kar me veseli, če bom že celo življenje mogoče morala sprejemat večje ali manjše kompromise. Pri študiju mi jih ni bilo treba.

Višina izobrazbe res ni premo sorazmeno povezana s prihodki, saj ti že statistični urad da lepe podatke, da največ zaslužijo ljudje s srednješolsko izobrazbo. Jasno, saj je ura polagalca ploščic cenjena višje kot naša. Vseeno rajši delam to, kar delam.

Kar se osnovne teme tiče: poznala sem par, kjer je bila ona več kot doktorica (je  imela opravljen postdoc), on pa je bil smetar s končano oš. ČIsto ok jima je šlo. Če moški ni zakompleksan zato, je vse ok (ampak nekaterim je to velik problem).

Meni ne vem, če bi to zneslo, vsaj zdaj ne, ker sem se tako navadila, da lahko o službenih problemih debatiram doma in da me on razume; težko bi se navadila, da ne bi vedel, o čem govorim, ali da bi se mu zdelo brezveze ali da mi ne bi vedel kaj svetovat, kadar bi bila v dilemi (tudi če ne poslušam nasveta, samo da ga zna dat). Ampak sem na tem področju razvajena, včasih me to ni nič motilo, res pa so bili vsi fantje iz tehnično-naravoslovnih vod, ne vem, zakaj, so mi bili vedno bolj simpatični.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: razlike med partnerjema
11.5.2011 23:41:50   
liliana
Pri nas so bile pred 2 letoma čistilke enako plačane kot jaz (če primerjamo 8 urna delovnika, seveda),


A si o tem čisto prepričana.....user posted image V javni upravi.....user posted image Ne verjamem......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 0:47:10   
ronja
Imeli smo najet čistilni servis in čistilka mi je rekla, da dobi 800€, kolikor sem jih takrat dobila tudi sama (obe sva delali polni delovni čas). Mogoče, da je 4 leta nazaj oz. ja, seveda je, ker po Ronji sem šla delat polovično. NO, ampak takrat je bilo tako. 

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 8:11:34   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Pri nas so bile pred 2 letoma čistilke enako plačane kot jaz (če primerjamo 8 urna delovnika, seveda)

A si o tem čisto prepričana.....user posted image V javni upravi.....user posted image Ne verjamem......

Ko in če narediš primerjavo med plačo nekega javnega uslužbenca (in to ne govorim o čistilki, zaposleni na nekem ministrstvu) ter plačo navadnega, neizobraženega delavca (ne nujno fizičnega, ki ima srednješolsko izobrazbo ali pa še to ne), lahko "u trenu oka" ugotoviš, da slednji zasluži najmanj enako, v večini primerov pa celo bolje. Edini plus, ki ga ima pred delavcem javni uslužbenec, je ta, da ima prvi bolj varno zaposlitev. Ampak pri tolikih službah, kolikor jih je danes na voljo, jo bo slednji našel prej, kakor prvi.

Vsaj take so moje osebne izkušnje in izkušnje velike večine ljudi, ki jih poznam.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 8:37:45   
Katjuska986
Razlike med plačami so že med spoloma če gledaš isto službo iz isto izobrazbo. Enako je pri možnosti zaposlitve.
Obrtniki (ki imajo navadno poklicno ali srednjo izobrazbo) so ponavadi resnično zelo zelo dobro plačani - ampak tudi delajo precej. Plača še zadleč ni odvisna samo od izobrazbe ampak od vrste in količine dela in drugih dejavnikov.
Eden mojih prijateljev se ukvarja s keramičarstvom. Je vrhunski na svojem področju in temu primerno tudi plačan in iskan. Denarja ima kolikor hočeš, je preprost in super fant. In mi zadnič znanka reče, da bolj butastega človeka še ni srečala - namreč skupaj hodita na angleščino in fantu jeziki ne ležijo preveč. On na ta tečaj hodi iz samega veselja in želje po potovanju (ampak če jezika ne bo znal dobro govort bo potoval še vedno user posted image ).  Jaz sem se komaj zadržala, da ji nisem v glavo vrgla, da je on na svojem področju vrhunski. Za njo bi težko rekli, da je naredila kak večji uspeh (seveda ne bom sodila, ker vsak ve zase - ampak kolikor poznam je zelo nezadovoljna tako z delom kot plačo). Da ne omenim da je skoraj pol mlajši od nje.

Meni je pomembno, da imam službo za 8h dnevno in potem prosti čas. Da sem zmerno plačana in da me ne skrbi vsak dan ali bom jutri še imela službo. Ker po 8ih urah službo odklopim in se posvetim prostemu času in družini.

Glede razlik v izobrazbi med partnerjema me nič ne moti. Ne glede na razliko, mi moj dobro svetuje - predvsem realno. Lahko pa rečem da tudi jaz njemu. In to je to...
Aja glede splošne razgledanosti - meni se je študij na čase tako zagabil, da nisem prenesla nobene znanstvene oddaje na discovery. Moj pa če le ima čas pregleda vse oddaje in si ogromno tudi zapomni. Tako, da lahko priznam, da za pol stvari nimam pojma oz. vem precej manj kot moj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 9:13:49   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Imeli smo najet čistilni servis in čistilka mi je rekla, da dobi 800€, kolikor sem jih takrat dobila tudi sama (obe sva delali polni delovni čas). Mogoče, da je 4 leta nazaj oz. ja, seveda je, ker po Ronji sem šla delat polovično. NO, ampak takrat je bilo tako. 


Če ste imeli najet čistlni servis pa to ni bilo pri vas.....čistilka ni bila zaposlena pri vas, ampak v privatnem sektorju, ki je pucal tudi pri vas......čistilka zaposlena v javnem sektorju dobi bistveno manj za 8 ur kot ti.....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?