|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 9:18:17   
liliana
Nekak normalno naj bi bilo, da bi bile plače v gospodarstvu večje od plač v javnem sektorju......ker pač vseeno gospodarstvo finačno napaja javni sektor......

(odgovor članu Katjuska986)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 10:01:49   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: sanjačica

Meni je pa zanimivio, kako z lahkoto nekateri/re zamahnejo z roko, češ;izobrazba je samo "uradni pildek". In žig. In zadnja pomembna stvar, kot je se nekdo precej podcenjujoče izjasnil.  Naj ob tem malo porogljivo dodam, da tisti, ki o izobrazbi pravi, da je to je uradni pildek, gotovo nima veliko takih "uiradnih pildkov", hihihih. user posted image

Ob tem si ne morem misliti drugega, kot je že nakatera omenila, da gre pač za očitno refleks kompleksa manjvrednosti. user posted image

Predvsem nekaj moških perlic tule gor avtomatično predpostavlja, da so bolj izobraženi ljudje avtomatično manj razgledani, prijazni, topli po karakterju. Pa dobro no!? WTF!?



Beri in cudi se user posted image user posted image user posted image
Predsodki in stereotipi na dlani.
IMO - izobrazevanje je prevec dostopno in s samim tem podcenjeno. Ljudje na splosno ne razumejo, da izobrazevanje ni sredstvo za dosego cilja, temvec osebnostna kategorija (moras hoditi v solo, da bos lahko to pa to - hocem hoditi v solo ker se bom naucil marsikaj).
Tistim, ki je denar na prvem mestu in merijo uspeh izobrazenosti po mesecnem dohodku - otroke ne posiljajte v sole. Naj se prostituirajo ko bodo 18 stari - niti se matra z neumnim izobrazevanjem, pa se zasluzili bodo ogromno. Ko se dr-ji ne znajo obrazec izpolnit, njim pa potem res ni treba znati...
Tako.. Einstain je bil zelo pameten clovek (imel je pa tezave z uciteljico, ki je smatrala, da je najbolj pomembno, da ni zadosti obvladal izpolnjevanje obrazcev....).
BTW: kdo ne ve kako se pravilno milnica naredi, ga vrnemo v prvi razred ker to vsaka neizobrazena cistilka zna. user posted image user posted image user posted image
Vsak dr. mora obvladati polaganje ploscic, ker to vsak manj izobrazen keramicar zna.... logika, da te kap....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu sanjačica)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 10:17:11   
Katjuska986
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Vsak dr. mora obvladati polaganje ploscic, ker to vsak manj izobrazen keramicar zna.... logika, da te kap....


Tvoja logika peša, očitno user posted image
Če gledaš iz vidika denarja ne rabiš biti dr. da zaslužiš precej. Normalno pa je, da imajo dr. ji visoko raven znanja v določeni zadevi. Ker kot veš višji imaš rang izobrazbe bolj ozko imaš ponavadi usmeritev znanja. Pa to ne pomeni, da drugega ne znaš, pač eno stvar obladaš v nulo. Ni pa znanje pogojeno s plačo.
In ne.. ne rabi vsak dr. obladati ploganje ploščic razen če je doktoriral iz te smeri user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 10:19:18   
Kerensa*
A tukaj se gleda samo na stopnjo izobrazbe al' morda celo na stroko? Ker jaz ne vidim čisto nobene povezave med keramičarjem s srednjo šolo in med doktorjem fizike.

No, saj tukaj pa najbrž pride v igro splošna razgledanost... ki je pa bistveno pomembnejša tako od stopnje izobrazbe, kot tudi od stroke, še bolj pa od višine plače in spola.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 10:29:14   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Beri in cudi se user posted image user posted image user posted image
Predsodki in stereotipi na dlani.
IMO - izobrazevanje je prevec dostopno in s samim tem podcenjeno. Ljudje na splosno ne razumejo, da izobrazevanje ni sredstvo za dosego cilja, temvec osebnostna kategorija (moras hoditi v solo, da bos lahko to pa to - hocem hoditi v solo ker se bom naucil marsikaj).
Tistim, ki je denar na prvem mestu in merijo uspeh izobrazenosti po mesecnem dohodku - otroke ne posiljajte v sole. Naj se prostituirajo ko bodo 18 stari - niti se matra z neumnim izobrazevanjem, pa se zasluzili bodo ogromno. Ko se dr-ji ne znajo obrazec izpolnit, njim pa potem res ni treba znati...
Tako.. Einstain je bil zelo pameten clovek (imel je pa tezave z uciteljico, ki je smatrala, da je najbolj pomembno, da ni zadosti obvladal izpolnjevanje obrazcev....).
BTW: kdo ne ve kako se pravilno milnica naredi, ga vrnemo v prvi razred ker to vsaka neizobrazena cistilka zna. user posted image user posted image user posted image
Vsak dr. mora obvladati polaganje ploscic, ker to vsak manj izobrazen keramicar zna.... logika, da te kap....


Samo do teda spoznanja mora človek priti.......da se ne izobražuješ zgolj za to, da si boš lahko jahto kupil in hodil dopustovat na Maldive......ampak zase, da ti bo nekaj ostalo v glavi, da nadgrajuješ znanje, se učiš, zanimaš za to kar te interesira, tudi ko že imaš podrdilo, da si izobražen.......

Ker pa je izobraževanje danes dostopno vsakemu na vsakem koraku večina vidi v njem zgolj sredstvo za dosego cilja, to pa je več denarja in posledično boljše življenje.......in se ljudje izobražujejo v smereh, ki jih sploh ne zanimajo, se izobražujejo zgolj zato, da se izobražujejo, da bodo dobili po koncu izobraževanja "potrdilo".....potem pa s tem potrdilom ne vedo kaj naj počnejo.......

In ko se je že omenjal Einstein.....obstaja precej ljudi tudi danes, ki po končani osnovni šoli ali srednji šoli niso nadaljevali izobraževanja, so se komaj prebili skozi šolo........pa so samostojno vsrkali neverjetno količino znanja, ker je bilo pač nekaj v njih, kar jih je gnalo, da so se učili........torej izobrazba ne gre vedno z roko v roki z znanjem.......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 10:58:20   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Katjuska986

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Vsak dr. mora obvladati polaganje ploscic, ker to vsak manj izobrazen keramicar zna.... logika, da te kap....


Tvoja logika peša, očitno user posted image
Če gledaš iz vidika denarja ne rabiš biti dr. da zaslužiš precej. Normalno pa je, da imajo dr. ji visoko raven znanja v določeni zadevi. Ker kot veš višji imaš rang izobrazbe bolj ozko imaš ponavadi usmeritev znanja. Pa to ne pomeni, da drugega ne znaš, pač eno stvar obladaš v nulo. Ni pa znanje pogojeno s plačo.
In ne.. ne rabi vsak dr. obladati ploganje ploščic razen če je doktoriral iz te smeri user posted image


Moja logika nic ne pesa. Jaca pa sarkazem, ki je (IMO vsaj) bil vec kot ociten v prejsnjem postu.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Katjuska986)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 11:13:24   
Katjuska986
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Samo do teda spoznanja mora človek priti.......da se ne izobražuješ zgolj za to, da si boš lahko jahto kupil in hodil dopustovat na Maldive......ampak zase, da ti bo nekaj ostalo v glavi, da nadgrajuješ znanje, se učiš, zanimaš za to kar te interesira, tudi ko že imaš podrdilo, da si izobražen.......

Ker pa je izobraževanje danes dostopno vsakemu na vsakem koraku večina vidi v njem zgolj sredstvo za dosego cilja, to pa je več denarja in posledično boljše življenje.......in se ljudje izobražujejo v smereh, ki jih sploh ne zanimajo, se izobražujejo zgolj zato, da se izobražujejo, da bodo dobili po koncu izobraževanja "potrdilo".....potem pa s tem potrdilom ne vedo kaj naj počnejo.......

In ko se je že omenjal Einstein.....obstaja precej ljudi tudi danes, ki po končani osnovni šoli ali srednji šoli niso nadaljevali izobraževanja, so se komaj prebili skozi šolo........pa so samostojno vsrkali neverjetno količino znanja, ker je bilo pač nekaj v njih, kar jih je gnalo, da so se učili........torej izobrazba ne gre vedno z roko v roki z znanjem.......


se strinjam user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 11:18:21   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

In ko se je že omenjal Einstein.....obstaja precej ljudi tudi danes, ki po končani osnovni šoli ali srednji šoli niso nadaljevali izobraževanja, so se komaj prebili skozi šolo........pa so samostojno vsrkali neverjetno količino znanja, ker je bilo pač nekaj v njih, kar jih je gnalo, da so se učili........torej izobrazba ne gre vedno z roko v roki z znanjem.......


Torej : izobrazba vecinoma gre z roko v roki z znanjem.

Neizobrazenost ne gre tudi vedno z roko v roki s primitivizmom, pa je vecinoma to le tako. Manj izobrazeni - bolj primitivni.

Sedaj pa cakam, da mi pokazete malo bolj ekstremen primer - nekoga, ki je v zivljenju uspesen (s katerim bi se sami komot zamenjali), izhaja iz okolice , ki nic ne da na izobrazbo ( recimo romska skupnost),je brez izobrazbe
in je mocno razgledan, tako, da z razgledanostjo kompenzira pomankanje izobrazbe.
Ce ga ne "najdete" - teorija o nepovezanosti izobrazevanja, razgledanosti, splosne druzbene uspesnosti itn.. ne bo drzala.

Ce ne lahko naredimo anketo
Koliko muzejev so v zadnjem letu obiskale osebe z :
a) osnovnosolsko izobrazbo
b) srednjesolsko izobrazbo
c) fakultetno izobrazbo     

in dobimo stevilo , ki korespondira s stevilom razgledanih oseb, ker obiskovanje muzejev in vedozeljnost ne spadata izkljucno v izobrazevalno domeno temvec v splosno razgledanost.

V koncni fazi: psi laju , karavana ide dalje.... in ce koga jezi, da mu kdo maha s pildekom o izobrazbi naj bo faca, pa ga se sam pridobi, ce je to tak lari fari ...
/sarcastic mode on/: Tozila bom Jureta Kosirja, kaj si pa misli, da se mi duva ker je bil prvi v slalomu... maha mi s nekim pildkom oz medaljo... kmetavzer, pa se obrazec ne zna izpolnit... /sarcastic mode off/

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 11:42:47   
sanjačica
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
V koncni fazi: psi laju , karavana ide dalje.... in ce koga jezi, da mu kdo maha s pildekom o izobrazbi naj bo faca, pa ga se sam pridobi, ce je to tak lari fari ...
/sarcastic mode on/: Tozila bom Jureta Kosirja, kaj si pa misli, da se mi duva ker je bil prvi v slalomu... maha mi s nekim pildkom oz medaljo... kmetavzer, pa se obrazec ne zna izpolnit... /sarcastic mode off/


Točno to.

Pri tem pa vidim še cel kup predsodkov:
-izobraženi so omejieni, ker imajo preveč ozkega znanja in nimajo nič splošne razgledanosti
-nekdo sugerira celo korelacijo med višjo izobraženostjo in  pomanjkanje "moralno etičnih kvalitet"
-izobraženi so v šolo hodili za to, da bi imeli večje plače
-izobraženi imajo manj izobražene za manjvredne

Sorčy, ampak tule vidim da so stvari ravno obratrne. Zato se pridružujem vprašanju Froda:

-ali je večja verjetnost, da bo bolj izobražen bolj inteligenten od manj inteligentnega ali je večja verjetnost da bo obratno?

-ali je primer Bila Gatesa že dovolj vzorčen, da ga lahko posplošimo na vse ljudi in vse narode ter kot takega  prevzamemo za utemeljevanje trditve - brezveze hodit v šolo.


Ah ja...user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 11:45:24   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: sanjačica

Ah ja...user posted image


Tocno tako user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu sanjačica)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 11:58:16   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: sanjačica

-ali je večja verjetnost, da bo bolj izobražen bolj inteligenten od manj inteligentnega ali je večja verjetnost da bo obratno?


Če že zastavljaš vprašanje, je zelo fajn, da ga prav zastaviš user posted image
Takole, recimo:
- ali bo bolj izobražen bolj inteligenten od manj izobraženega


Ah, ja ...user posted image

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu sanjačica)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 12:22:14   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

IZVIRNO SPOROČILO: sanjačica

-ali je večja verjetnost, da bo bolj izobražen bolj inteligenten od manj inteligentnega ali je večja verjetnost da bo obratno?


Če že zastavljaš vprašanje, je zelo fajn, da ga prav zastaviš user posted image
Takole, recimo:
- ali bo bolj izobražen bolj inteligenten od manj izobraženega


Ah, ja ...user posted image


Imam obcutek, da si dozivela orgazmicno izkusnjo ob odkritju tako katastroficne, maliciozne, grozne in srhljive napake user posted image user posted image user posted image  (bos meni vejice po(s)pravljala v argumentaciji?) user posted image



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 12:25:55   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Sedaj pa cakam, da mi pokazete malo bolj ekstremen primer - nekoga, ki je v zivljenju uspesen (s katerim bi se sami komot zamenjali), izhaja iz okolice , ki nic ne da na izobrazbo ( recimo romska skupnost),je brez izobrazbe
in je mocno razgledan
, tako, da z razgledanostjo kompenzira pomankanje izobrazbe.
Ce ga ne "najdete" - teorija o nepovezanosti izobrazevanja, razgledanosti, splosne druzbene uspesnosti itn.. ne bo drzala.



Kerensa....oprosti, da te bom imenovala, mam občutek, da ne boš zamerila, da te javno izpostavljam.....vendar Frodo želi primer.....user posted image

Ce ne lahko naredimo anketo
Koliko muzejev so v zadnjem letu obiskale osebe z :
a) osnovnosolsko izobrazbo
b) srednjesolsko izobrazbo
c) fakultetno izobrazbo

in dobimo stevilo , ki korespondira s stevilom razgledanih oseb, ker obiskovanje muzejev in vedozeljnost ne spadata izkljucno v izobrazevalno domeno temvec v splosno razgledanost.


Ne vem kako bo to verodostojno.....moj mož ima dve stopnji nižjo izobrazbo od mene, pa je v življenju obiskal precej več muzejev kot jaz......pa jih tudi jaz nisem malo.......user posted image

V koncni fazi: psi laju , karavana ide dalje.... in ce koga jezi, da mu kdo maha s pildekom o izobrazbi naj bo faca, pa ga se sam pridobi, ce je to tak lari fari ...
/sarcastic mode on/: Tozila bom Jureta Kosirja, kaj si pa misli, da se mi duva ker je bil prvi v slalomu... maha mi s nekim pildkom oz medaljo... kmetavzer, pa se obrazec ne zna izpolnit... /sarcastic mode off/


Ne vem no, jaz nikoli, ampak res nikoli nisem pričakovala od ljudi, da se mi klanjajo zaradi mojega pildeka......če poglem nazaj, ga je dobiti bilo res skoraj lari fari......se mi pa zdi, da je pa bilo pa bolj študentsko življenje tisto, ki mi je prineslo odprtost za sprejemenje različnosti, drugačnosti, razgledanosti, bolj kot sam študij.....če pa ne bi odšla študirat in bi ostala tam, kjer sem bila in kamor sem se na koncu spet vrnila, bi verjetno tudi imela drugačne poglede in ne bi bila taka jaz kot zdajuser posted image ......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 12:35:57   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: sanjačica

Pri tem pa vidim še cel kup predsodkov:
-izobraženi so omejieni, ker imajo preveč ozkega znanja in nimajo nič splošne razgledanosti
-nekdo sugerira celo korelacijo med višjo izobraženostjo in  pomanjkanje "moralno etičnih kvalitet"
-izobraženi so v šolo hodili za to, da bi imeli večje plače
-izobraženi imajo manj izobražene za manjvredne

Sorčy, ampak tule vidim da so stvari ravno obratrne. Zato se pridružujem vprašanju Froda:

-ali je večja verjetnost, da bo bolj izobražen bolj inteligenten od manj inteligentnega ali je večja verjetnost da bo obratno?

-ali je primer Bila Gatesa že dovolj vzorčen, da ga lahko posplošimo na vse ljudi in vse narode ter kot takega  prevzamemo za utemeljevanje trditve - brezveze hodit v šolo.


Ah ja...user posted image


Zakaj te pa ti predsodki tako prizadenejo oz. si tako občutljiva na tako imenovane predsodke......?

Saj vendar sama veš, da si pamenta, izobražena, povrhu pa še razgledana.......



(odgovor članu sanjačica)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 12:51:40   
sanjačica
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Zakaj te pa ti predsodki tako prizadenejo oz. si tako občutljiva na tako imenovane predsodke......?

Saj vendar sama veš, da si pamenta, izobražena, povrhu pa še razgledana.......


Po čem pa sklepaš, da sem kakorkoli izobražena? In da me kaj prizadane?


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 13:31:34   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

IZVIRNO SPOROČILO: sanjačica

-ali je večja verjetnost, da bo bolj izobražen bolj inteligenten od manj inteligentnega ali je večja verjetnost da bo obratno?


Če že zastavljaš vprašanje, je zelo fajn, da ga prav zastaviš user posted image
Takole, recimo:
- ali bo bolj izobražen bolj inteligenten od manj izobraženega


Ah, ja ...user posted image


Imam obcutek, da si dozivela orgazmicno izkusnjo ob odkritju tako katastroficne, maliciozne, grozne in srhljive napake user posted image user posted image user posted image  (bos meni vejice po(s)pravljala v argumentaciji?) user posted image




Ehm, ne vem, kako ti, jaz sicer potrebujem nekakšno drugo stimulacijo za orgazmično izkušnjo, ampak vsak po svoje, kajne user posted image ?

Drugače pa se z veseljem obregnem ob nekoga, ki napiše post v takšnem stilu user posted image .

< Sporočilo je popravil Rožica I -- 12.5.2011 13:32:19 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 13:37:26   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Sedaj pa cakam, da mi pokazete malo bolj ekstremen primer - nekoga, ki je v zivljenju uspesen (s katerim bi se sami komot zamenjali), izhaja iz okolice , ki nic ne da na izobrazbo ( recimo romska skupnost),je brez izobrazbe
in je mocno razgledan
, tako, da z razgledanostjo kompenzira pomankanje izobrazbe.
Ce ga ne "najdete" - teorija o nepovezanosti izobrazevanja, razgledanosti, splosne druzbene uspesnosti itn.. ne bo drzala.

Kerensa....oprosti, da te bom imenovala, mam občutek, da ne boš zamerila, da te javno izpostavljam.....vendar Frodo želi primer.....user posted image

Če prav razumem (če ne, imam izgovor - neizobraženost user posted image ), sem po tvojem mnenju jaz primer, ki ga Frodo išče?

Se strinjam s tem, da pri meni splošna razgledanost (pa tudi določena bolj specifična znanja) gladko nadvlada splošno izobrazbo, pa tudi izhajam iz okolja, kjer nihče (razen enega posameznika, ampak ga ni za izpostavljati, ker je tipičen primer človeka, ki se ima zaradi izobrazbe za večvrednega) ni bil izobražen (ni pa to romska skupnost user posted image ), ampak tisto prvo - da bi kdo z mano zamenjal svoje življenje... izobrazba gor ali dol, ampak dvomim, da je kdo tako zabit, pa čeprav z doktoratom v roki. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 13:38:00   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Sedaj pa cakam, da mi pokazete malo bolj ekstremen primer - nekoga, ki je v zivljenju uspesen (s katerim bi se sami komot zamenjali), izhaja iz okolice , ki nic ne da na izobrazbo ( recimo romska skupnost),je brez izobrazbe
in je mocno razgledan
, tako, da z razgledanostjo kompenzira pomankanje izobrazbe.
Ce ga ne "najdete" - teorija o nepovezanosti izobrazevanja, razgledanosti, splosne druzbene uspesnosti itn.. ne bo drzala.



Kerensa....oprosti, da te bom imenovala, mam občutek, da ne boš zamerila, da te javno izpostavljam.....vendar Frodo želi primer.....user posted image


Kerensa ne ustreza navedenim pogojem.

Ce ne lahko naredimo anketo
Koliko muzejev so v zadnjem letu obiskale osebe z :
a) osnovnosolsko izobrazbo
b) srednjesolsko izobrazbo
c) fakultetno izobrazbo

in dobimo stevilo , ki korespondira s stevilom razgledanih oseb, ker obiskovanje muzejev in vedozeljnost ne spadata izkljucno v izobrazevalno domeno temvec v splosno razgledanost.


Ne vem kako bo to verodostojno.....moj mož ima dve stopnji nižjo izobrazbo od mene, pa je v življenju obiskal precej več muzejev kot jaz......pa jih tudi jaz nisem malo.......user posted image


Irelevantno. Ti in tvoj moz nista ne predstavljate ne izobrazbeno ne obnasanjsko povprecje. pa nista ne boljsa ne slabsa. Enostavno ne mores po sebi soditi vseh. Znala bi biti hudo presenecena.

V koncni fazi: psi laju , karavana ide dalje.... in ce koga jezi, da mu kdo maha s pildekom o izobrazbi naj bo faca, pa ga se sam pridobi, ce je to tak lari fari ...
/sarcas_tic mode on/: Tozila bom Jureta Kosirja, kaj si pa misli, da se mi duva ker je bil prvi v slalomu... maha mi s nekim pildkom oz medaljo... kmetavzer, pa se obrazec ne zna izpolnit... /sarcas_tic mode off/


Ne vem no, jaz nikoli, ampak res nikoli nisem pričakovala od ljudi, da se mi klanjajo zaradi mojega pildeka......


Nihce tega ne pricakuje. Pricakuje se, da ne "kvasijo" maloumnosti tipa:
- ce si izobrazen ne mores biti razgledan
- izobrazeni so omejeni, ker niso razgledani
- izobrazba te oropa osnovnih cloveskih in moralnih obcutij
- izobrazeni se izobrazujejo zgolj za to, da bi imeli vecje place
- vsi izobrazeni  so napihnjeni in imajo kompleks vecje vrednosti, sicer so pa nesposobni butli itn...

Torej, jaz ne bi otroka poslala v solo kjer bi ga ucil nekdo, ki ni izobrazen na tem podrocju in bi mu "nakladal", da izobrazbe ne potrebuje, saj je lahko bogat tudi ce se komaj zna podpisat; nekdo, ki bi mu izolnjevanje obrazca predstavljalo visek intelektualnega napora itn...
Ne bi se upala trditi, da so zdravniki z nasih univerz vsi zanic in neumni, ker je eden za prehlad predpisal antibiotik. Jaz otroka ne bi na pregled peljala k avtorici tega veleuma, temvec kar k zdravniku... itn...

Skratka: izobrazba je dosezek. Ni pa edini zivljenjski dosezek. Ljudje so ljudje ne glede na to ali izobrazeni ali neizobrazeni in podvrzeni cloveskim slabostim ne glede na izobrazbo. Ce zelimo, da drugi spostujejo nase dosezke je predpogoj, da mi spostujemo tuje - tudi izobrazbo.
Enako kot je vredna dobra varuska, dobra sivilja, dobra frizerka ali fizer, mehanik, keramicar itn.. je vreden tudi dober zdravnik, fizik, matematik, profesorica, itn... Dejstvo pa je, da je veliko vec moznosti, da bo v roku 2 mesecev druga skupina enako dobro (kot prva) opravljala poklice iz prve skupine in dalec veliko manjsa , da bo obratno. Zakaj le....




< Sporočilo je popravil Shorty RR -- 14.5.2011 21:23:18 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 13:40:33   
sanjačica
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ne vem no, jaz nikoli, ampak res nikoli nisem pričakovala od ljudi, da se mi klanjajo zaradi mojega pildeka......user posted image ......



Jaz tudi ne.

Prav tako nisem pričakovala, da me bo zaradi izobrazbe (ki je mimogrede, ni bogvekaj) nekdo skušal etiketirati in nakazovati, da sem zaradi tega moralno - etično manj primerna. Hecno  ne?

No, kakorkoli, samo da imajo ljudje veselje. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 13:51:48   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I
Ehm, ne vem, kako ti, jaz sicer potrebujem nekakšno drugo stimulacijo za orgazmično izkušnjo, ampak vsak po svoje, kajne user posted image ?


Orgazmicno ni nujno vezano s spolnostjo. Razgledanost ali izobrazba?

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 15:46:46   
tehnofil
Eni imajo kompleks ker je izobrazbe nimajo, drugi so si jo zaradi komlpleksa pridobili. No, so pa tudi tisti, normalni, ki se z izobrazbo ne postavljajo niti je ne omalovažujejo.

Očitno imajo eni velike komplekse / ne glede na izobrazbo.




< Sporočilo je popravil Shorty RR -- 14.5.2011 21:28:09 >

(odgovor članu kola)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 18:06:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Jaz imam doktorat, moj mož ima srednješolsko izobrazbo. Midva nimava težav s tem.


Bravo - za oba.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 18:30:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Katjuska986

Če gledaš iz vidika denarja ne rabiš biti dr. da zaslužiš precej.


Ne rabiš ne - pomaga pa.
Celo oba milijonarja, ki ju poznam, imata doktorat, eden celo dva.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 18:32:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Istočasno pa samega človeka ne morem ceniti in/ali spoštovati izključno zaradi njegove izobrazbe.


Misliš, da bi ga morala? Kdo to pričakuje od tebe?

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: razlike med partnerjema
12.5.2011 18:36:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Če se želiš odlično znajti med birokracijo moraš imeti ustrezno pravno znanje....


Znajti se v birokraciji je stvar funkcionalne pismenosti, ne ravni izobrazbe.
Dokončana osnovna šola naj bi bila tisti element, ki bo človeku to znanje dal. 

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?