|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: razlike med partnerjema
14.5.2011 20:50:15   
mačekmuri
user posted image še za g. Moža! bom pa jaz tudi kej poiskala, čin čin, pa lep večer!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: razlike med partnerjema
14.5.2011 21:03:03   
Kerensa*
Čin-čin. user posted image

(odgovor članu mačekmuri)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: razlike med partnerjema
14.5.2011 22:13:21   
Shorty_
Pozdravljeni,

tema je v večini počiščena postov, ki niso v zvezi z naslovom teme in poste kjer medsebojno obračunavate.

V kolikor debata ne bo tekla v skladu z naslovom bo tema v celoti odstranjena. Osebne konflikte prosim rešujte preko ZS.

Hvala za razumevanje,


Shorty RR

(odgovor članu sanjačica)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: razlike med partnerjema
15.5.2011 9:52:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

To, da tvoje mnenje o meni name ne vpliva, ni bilo poudarjeno - bilo je samo napisano, to pa zato, da bi ti morda razumela, da se ti ne splača. Če ne razumeš, pač piši dalje.


Bi se mi moralo splačati user posted image ? Ja dobro jutro, res.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: razlike med partnerjema
15.5.2011 10:04:06   
mateyka
miljonarka, tebe pa res ne štekam. pa sej Kerensi vse štima, nima probleme s partnerjevo izobrazbo - sej ni dohtar. so its all good user posted image

predvidevam, da tvoj pa mora met nek dohtorat al pa vsaj magisterij, če ne ne bi preživel user posted image   in je spet koza cela user posted image  user posted image   

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: razlike med partnerjema
15.5.2011 10:05:02   
Kerensa*
Ne bi ga imela, če bi bil od dohtar - on pa mene ne, če bi bila jaz odvetnica. Mi je pojasnil, "revež zakompleksani", da so vsi pravniki piflarji. user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: razlike med partnerjema
15.5.2011 10:08:14   
mateyka
Ne bi ga imIZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Mi je pojasnil, "revež zakompleksani", da so vsi pravniki piflarji. user posted image


the fool. user posted image
user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   [Brisano sporočilo]
15.5.2011 10:28:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 183
   [Brisano sporočilo]
15.5.2011 10:29:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: razlike med partnerjema
16.5.2011 14:42:37   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ne bi ga imela, če bi bil od dohtar - on pa mene ne, če bi bila jaz odvetnica. Mi je pojasnil, "revež zakompleksani", da so vsi pravniki piflarji. user posted image


Torej, kljub govoru o tem kako je izobrazba nepomembna, se izkaze, da dejansko je precej pomembna - ze v tistem prvem koraku, ko se pri potencialnem partnerju prepoznavajo kvalitete, ki ga (ali ga ne) izoblikujejo v cloveka necigar zivljenja.

V citiranem primeru je izobrazba celo  tako pomembna, da potencialni partner, v kolikor bi bil visoko izobrazen, sploh ne bi bil sprejet kot zanimiva oseba s potencialom, da postane zivljenjski partner in to izkljucno zaradi stopnje izobrazbe. Izjemen primer kako izobrazba vpliva na sistem vrednot ter oblikovanje osebnosti, kakor tudi prepoznavanje le-tega ter zavracanje oseb z doloceno izobrazbo za potencialne partnerje.

Kje tu pase in kaksen je bil cilj slikanja v prvi vrsti na dodelitvi indeksov brucem, obiskovanje predavanj, trditve o skorajsnji maturi ter vpisu na fax.... mi zaenkrat ostaja "uganka" ....

Za tiste, ki jih sploh zanima (ali bi radi bili razgledani):
http://www.ucne-tezave.si/UserFiles/File/EkonomskiVidikUT.doc

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: razlike med partnerjema
16.5.2011 17:58:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ne bi ga imela, če bi bil od dohtar - on pa mene ne, če bi bila jaz odvetnica. Mi je pojasnil, "revež zakompleksani", da so vsi pravniki piflarji. user posted image


Torej, kljub govoru o tem kako je izobrazba nepomembna, se izkaze, da dejansko je precej pomembna


Nemogoče user posted image .
Žal delovanje logike ni obojestransko; no, pravzaprav logika ne deluje, sploh.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: razlike med partnerjema
16.5.2011 18:01:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

miljonarka, tebe pa res ne štekam. pa sej Kerensi vse štima, nima probleme s partnerjevo izobrazbo - sej ni dohtar. so its all good user posted image

predvidevam, da tvoj pa mora met nek dohtorat al pa vsaj magisterij, če ne ne bi preživel user posted image   


Do te točke je tema že presegla samo partnerjevo izobrazbo, in prišla do pomena (ali nepomena) izobrazbe za vsakega posameznika.

In, kaj te napeljuje na tako predvidevanje?

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: razlike med partnerjema
16.5.2011 18:08:16   
Anonimen
Priznam, da sem samo sem in tja vrgla oko na to temo, tako da nisem povsem na tekočem, bi pa rada vedela naslednje:

Recimo imamo nekoga, ki ima narejeno OŠ, ali pa še to ne, ampak je knjižnji molj, potuje, pozna svetovne kulture, vere, politične razmere, pozna svetovno zgodovino in turistične značilnosti Slovenije, itd... Je izobražen človek ali ne? Ima veliko neformalnega znanja, formalno pa pač tisto potrdilo o opravljeni OŠ.

Frodo, še vprašanje zate: Kako definiraš uspešnost? (sem hotela odgovoriti na tisto tvojo mini anketo, a se mi je ustavilo pri definiciji pojma uspešnost).

< Sporočilo je popravil Ankica. -- 16.5.2011 18:12:44 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: razlike med partnerjema
16.5.2011 18:19:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

Recimo imamo nekoga, ki ima narejeno OŠ, ali pa še to ne, ampak je knjižnji molj, potuje, pozna svetovne kulture, vere, politične razmere, pozna svetovno zgodovino in turistične značilnosti Slovenije, itd... Je izobražen človek ali ne? Ima veliko neformalnega znanja


Napačna predpostavka.

Poznam ljudi, ki nimajo dokončane osnovne šole (vseh osem razredov), in žal, niso niti razgledani, ne poznajo zgodovine in ne poznajo politike. Živijo, obdelujejo svoj vrt, se imajo čisto fajn, so v redu in prijazni ljudje, ampak zgoraj naštetega ne obvladajo. Zato ker so v redu (ali recimo delavni v tovarni za tekočim trakom), še ne bom rekla, da so izobraženi, ker niso - vsaj po mojih kriterjih ne, niti pod razno.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: razlike med partnerjema
16.5.2011 18:28:49   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

Recimo imamo nekoga, ki ima narejeno OŠ, ali pa še to ne, ampak je knjižnji molj, potuje, pozna svetovne kulture, vere, politične razmere, pozna svetovno zgodovino in turistične značilnosti Slovenije, itd... Je izobražen človek ali ne? Ima veliko neformalnega znanja


Napačna predpostavka.

Poznam ljudi, ki nimajo dokončane osnovne šole (vseh osem razredov), in žal, niso niti razgledani, ne poznajo zgodovine in ne poznajo politike. Živijo, obdelujejo svoj vrt, se imajo čisto fajn, so v redu in prijazni ljudje, ampak zgoraj naštetega ne obvladajo. Zato ker so v redu (ali recimo delavni v tovarni za tekočim trakom), še ne bom rekla, da so izobraženi, ker niso - vsaj po mojih kriterjih ne, niti pod razno.



Zakaj napačna predpostavka?

Poznam veliko ljudi, ki so vse, kar si zgoraj naštela, a poznam tudi enega, ki je vse, kar sem jaz napisala, poleg še marsikaj drugega. Je on torej izobražen ali ne? Je splošno razgledan ali ne?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: razlike med partnerjema
16.5.2011 18:38:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.


IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

Recimo imamo nekoga, ki ima narejeno OŠ, ali pa še to ne, ampak je knjižnji molj, potuje, pozna svetovne kulture, vere, politične razmere, pozna svetovno zgodovino in turistične značilnosti Slovenije, itd... Je izobražen človek ali ne? Ima veliko neformalnega znanja


Napačna predpostavka.

Poznam ljudi, ki nimajo dokončane osnovne šole (vseh osem razredov), in žal, niso niti razgledani, ne poznajo zgodovine in ne poznajo politike. Živijo, obdelujejo svoj vrt, se imajo čisto fajn, so v redu in prijazni ljudje, ampak zgoraj naštetega ne obvladajo. Zato ker so v redu (ali recimo delavni v tovarni za tekočim trakom), še ne bom rekla, da so izobraženi, ker niso - vsaj po mojih kriterjih ne, niti pod razno.



Zakaj napačna predpostavka?

Poznam veliko ljudi, ki so vse, kar si zgoraj naštela, a poznam tudi enega, ki je vse, kar sem jaz napisala, poleg še marsikaj drugega. Je on torej izobražen ali ne? Je splošno razgledan ali ne?


Aha, potem pa napačna predostavka, glede na krog ljudi, ki jih poznam. Pač ne poznam ljudi, ki nimajo dokončane osnovne šole in so taki, kot si jih ti opisala. Mogoče, ljudje nad 80 let (samo njih po izobrazbi niti ne sprašujem oziroma je niti ne poznam), delovno aktivna generacija, med 18 in 65 let pa žal ni taka, če nima končane osnovne šole, vsaj ta v mojih okoljih ne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: razlike med partnerjema
16.5.2011 19:30:03   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
miljonarka, tebe pa res ne štekam. pa sej Kerensi vse štima, nima probleme s partnerjevo izobrazbo - sej ni dohtar. so its all good user posted image

predvidevam, da tvoj pa mora met nek dohtorat al pa vsaj magisterij, če ne ne bi preživel user posted image   


Do te točke je tema že presegla samo partnerjevo izobrazbo, in prišla do pomena (ali nepomena) izobrazbe za vsakega posameznika.

In, kaj te napeljuje na tako predvidevanje?


se vseeno trudim držat teme (in obdržat nepreveč resni attitude) - torej... user posted image

zakaj t(ak)o predvidevam? (glede na skromni info, ki ga imam) ker ne bi zdržal dnevnega tempa tvojega razmišljanja brez faksa - saj veš, leta drila naredijo svoje user posted image  no, pa tudi se mi zdi, da bi bilo tebi na smrt dolgčas (mogoče celo ne bi vedla kaj z njim počet user posted image ), če ne bi bil na tvojem nivoju razmišljanja in izražanja.
si pa upam isto predpostavit za Kerenso - ona bi se tudi dolgočasila na nasprotnem bregu, ob kakem jezičnem dohtarju user posted image   

v obeh primerih ne vidim to kot nič slabega. je pa res, da se velikokrat nadjejo na obeh skrajnostih iste vrste skrajnosti - da že iz principa dohtar v štartu ne mara čistilke in čistilka ne mara za advokata, da se tako preprosto izrazim user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: razlike med partnerjema
16.5.2011 19:42:19   
liliana
je pa res, da se velikokrat nadjejo na obeh skrajnostih iste vrste skrajnosti - da že iz principa dohtar v štartu ne mara čistilke in čistilka ne mara za advokata, da se tako preprosto izrazim


O tem sem med drugim tudi jaz pisala preden je shorty svoje delo vzela preveč resno in počistila........user posted image

Včasih pač na obeh straneh prevladajo predsodki....."čistilka ni dovolj dobra, da bi se jaz kot doktor sploh z njo ukvarjal" in na drugi strani "doktor je preveč prevzeten in vzvišen v svoji pomembnosti, da bi bil pomemben zame".......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   [Brisano sporočilo]
16.5.2011 20:27:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: razlike med partnerjema
16.5.2011 20:28:35   
Anonimen
zakaj t(ak)o predvidevam? (glede na skromni info, ki ga imam) ker ne bi zdržal dnevnega tempa tvojega razmišljanja brez faksa - saj veš, leta drila naredijo svoje user posted image  no, pa tudi se mi zdi, da bi bilo tebi na smrt dolgčas (mogoče celo ne bi vedla kaj z njim počet user posted image ), če ne bi bil na tvojem nivoju razmišljanja in izražanja.


Deloma imaš prav, itak. Izobrazba sploh ni pogoj, je pa dejstvo, ki ima določene posledice v širini (in globini user posted image ) razmišljanja, in uresničevanju določenih idej.



v obeh primerih ne vidim to kot nič slabega. je pa res, da se velikokrat nadjejo na obeh skrajnostih iste vrste skrajnosti - da že iz principa dohtar v štartu ne mara čistilke in čistilka ne mara za advokata, da se tako preprosto izrazim user posted image


To je predsodek, da se ne maraš v osnovi. Zelo težko se sicer vidiš (in potem dejansko shajaš user posted image ) na dolgi rok v partnerstvu, ampak osnovna komunikacija in spoštovanje ( v smislu te sploh ne maram, ker si čistačica/ker si dotore) naj ne bi bila povezana z izobrazbo.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: razlike med partnerjema
16.5.2011 20:30:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

se vseeno trudim držat teme (in obdržat nepreveč resni attitude) - torej... user posted image


You are welcome, itak user posted image .

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 7:25:17   
sanjačica
Ali je večja verjetnost, da bo bolj razgledan tisti, ki je bolj izobražen ali obratno?

Bo bolj razgledan manj izobraženi?  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 8:52:39   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
si pa upam isto predpostavit za Kerenso - ona bi se tudi dolgočasila na nasprotnem bregu, ob kakem jezičnem dohtarju user posted image  

Pod izrazom "jezični dohtar" si ponavadi predstavljamo zdravnika (in ne kogarkoli z doktorsko izobrazbo, npr. doktorja fizike), tako, da... ja, jaz ne bi zdržala ob zdravniku (vsaj ne kaj pretirano dolgo), ampak to niti pod razno ne zato, ker bi imel višjo izobrazbo od mene, temveč zato, ker bi bil zdravnik. Splošno življenje zdravnikov (kolikor ga poznam) je namreč takšno, da meni ne ustreza, zato si ne predstavljam biti partnerka zdravnika, pa moja in/ali njegova ne/izobrazba gor ali dol. To je življenjski stil, s kakršnim se jaz ne strinjam - in na srečo se mi tudi ni treba. Vso spoštovanje do njegove izobrazbe in do dela, ki ga opravlja (sploh pa, če ga opravlja res s srcem), ampak... brez mene. user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 9:59:31   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: sanjačica

Ali je večja verjetnost, da bo bolj razgledan tisti, ki je bolj izobražen ali obratno?

Bo bolj razgledan manj izobraženi?  


Pokojni dr. Rugelj je pred leti izjavil.....

Sem mnenja, da je vsak študent, k pade na izpitu, prevarant (se pravi - psihiatrični kazus), zato bi smel ponavljati izpit samo enkrat, pred komisijo, po ustrezni psihoterapevtski (prevzgojni) proceduri. Odgovornemu študentu se ne more pripetiti, da bi na izpitu padel, razen če je zabit in zato nesposoben za študij! Če obveznosti ne bi izpolnil, bi - po zgledu japonskih samurajev - napravil harakiri icon_lol.gif . Študij bi moral biti organiziran tako, da bi vsak študent natančno vedel, koliko delovnih ljudi dela zanj, pa bi za vsakega faliranca bilo jasno, da je asocialni parazit. Ko sem kot študent in študentski funkcionar na Univerzi ugotovil, da večina študentov površno študira in da bodo zato slabi profesorji, direktorji, politiki ..., sem si zgradil naslednje neomajno stališče: kdor ima privilegij, da študira, pa študija ne jemlje skrajno resno, živi na meji zločina, saj vendar "zabušava" na račun žuljev delovnih ljudi. Ko sem po diplomi, stažu in specializaciji psihiatrije začel delovati kot psihiater, sem prva leta raziskoval odnos do izobraževanja "ljudi v stiski" in ugotovil, da je veilka večina med šolanjem živela na meji zločina, se pravi psihopatsko. Vsak zares priden učenec, dijak in študent je odličen. Kdor ni, je zabit (takšen ni za študij), len ali bolan - ali pa vse po malo. Ljudi, ki so zabušavali med šolanjem, ni možno zares (re)habilitirati. Vse kaže, da lahko usodno napako popravijo šele v naslednji inkarnaciji, če seveda obstaja.
 
"Ljudje so brezmejno zarukani, saj so zelo redki izobraženi, ki redno spremljajo elitne slovenske revije Sodobnost, Novo revijo, Anthropos, 2000, Ampak, Borec in druge. Kdor teh revij ne bere, ni razgledan in je škodljiv za delo v vzgoji in prevzgoji."
Psihiater JANEZ RUGELJ,






(odgovor članu sanjačica)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 10:17:33   
sanjačica
Se strinjam z dr. Rugljem, čeprav je nekoliko radikalen.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?