|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   delovna doba ?
18.8.2005 22:38:04   
Wahoo RR
čer

eno vprašanje...sprašujem za sestro. Sicer je bilo že nekaj govora o tem, ampak so bili različni odgovori ?

Sestra je bila zaposlena kot učiteljica za določen čas do julija letos...Februarja pa je nastopila porodniško...
Kako je zdej, a ji teče delovna doba do februarja ali ne ?
Govora je o delovni dobi in ne pokojninski. Pravite da je to razlika.

Delovsko knjižico je že nesla na zavod.

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   delovna doba ?
18.8.2005 22:41:12   
KIRA
jain. to pomeni ja in ne. teče ji do julija sigurno, če prejema z zavoda kako nadomestilo pol tudi. če nima prejemkov nadomestilo za brezposelnost itd..) pol do februarja ne.

pol - februarja pa ji v bistvu teče, sam da se ne sme tega več vpisovat v delovno knjižico zaradi nevemčesaže.
tako mi je razložila na CSD. zavod več ne vpisuje, oni na CSD pa tud več ne. ZATO ŠPARAJTE VSE ODLOČBE V ZVEZI S TEM!!!!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   delovna doba ?
18.8.2005 22:56:12   
Wahoo RR
julij je že za nami...sepravi je zdej na porodniški ( še vedno ) in do februarja ji ne teče delovna doba...potem pa , ko bo našla šiht - začne pa tečt?

sem te prav razumela ?

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   delovna doba ?
18.8.2005 23:05:56   
KIRA
a sedaj je na porodniški? ja, pol ji v bistvu teče.
jaz sem te razumela, da gre komi februarja na porodniško.


(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   delovna doba ?
18.8.2005 23:08:27   
KIRA
:ups:

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   delovna doba ?
18.8.2005 23:20:01   
Wahoo RR
sepravi je teče delovna doba ?

hmm men ni nč več jasn...grem spat...bom jutr naprej spraševala :)

nočko

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   delovna doba ?
19.8.2005 17:29:56   
Wahoo RR
evo, danes sem imela telefonijado..šetal so me iz ene številke na drugo...točno 45 minut...pa še zdej nisem kej konkretnega zvedla..

Najprej sem klicala na CSD Grosuplje...vprašam ali teče del doba - pravi ja...Vprašam ali delovna doba ali pokojninska doba. Hop se je že ustavilo. Ni vedela in rekla naj pokličem kakše drug center. Kličem CSD Šiška...spet ne vejo in pravijo naj kličem ZPIZ...tam mi reče naj kličem zavod za zavarovanje...Tam mi spet ne znajo pomagat, pravijo naj kličem Zavod za zaposlovanje...kjer naj bi bila njena knjižica. No in tam rečejo naj kličem v ponedeljek. ŠTALA !!!

Ok, in ob vsem tem sem zvedela, da NAJ BI na zavodu v delavski knjižici ( posebna rubrika ) napisali porodniško, ki bi se potem tudi dejansko štela v pokojninsko dobo. Baje so tri dobe. Zavarovalna , pokojninka in delovna. Čeprav je ena rekla, da delovna in pokojninka sta skor enake. Jaki odgovor, a ne ?
Država plačuje vse prispevke, tako da sodeč po tem, bi ji delovna doba morala teči.
Zvem v ponedeljke. Če .....

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   delovna doba ?
20.8.2005 1:11:19   
nejcko

No, če te jaz prav zastopim, je imela tvoja sestra sklenjeno pogodbo o začsani zaposlitvi do meseca julija. Februarja pa je šla na porodniško.

Če je tako, potem je tvoji sestri tekla delovna doba do julija, od julija naprej pa ji, glede na to, da je na porodniški, teče pokojninska doba, ki si jo bo morala po preteku iti sama vpisat na SPIZ.


Ja, res je tri vrste dob: delovna, pokojninska (zavarovalna) in starostna. Prva prinaša največ penzije, druga malo manj, tretja najmanj. Torej, ko se upokojiš, seštejejo povprečje in ti izračunajo penzijo.

Še za Wahoo - meni so pa na zavodu za zaposlovanje celo izstavili knjižico, da naj si grem na SPIZ (zavod za pokojninsko in invalidsko zavarovanje) potrdit porodniško. Pa je bila taka gneča, da sem se samo obrnila in tudi jaz to nameravam urejati drug teden. Upam, da me ne bodo spet pošiljali od vrat do vrat, matr jim, če še sami ne vejo, kdo je za kaj pristojen!!!!

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?