|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  33 34 [35] 36 37   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
1.8.2011 12:42:13   
nepremagljiva
IZVIRNO SPOROČILO: Teni RR

user posted image Tudi to mi je poznano. V trgovini se še nisem navadila, da ni fajn preveč blizu tistega stekla stat pri delikatesi. Vedno ruknem. user posted image user posted image user posted image user posted image

Očitno dete hoče povohat dobrote v vitrini. user posted image

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 851
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
1.8.2011 12:57:22   
Pigy
Končno da se vam tudi jaz malo priključim. Sem toook lena za rr da ni normalno, sploh se mi ne da brat, kaj šele pisat. Se vidi da se vse bolj približuje dan D in vreme je tko čudno. Ne morem verjet še 10 dni in nastopim porodniško.

Končno mi je uspelo se naročit na dekompresijo in valda si naredim sramoto vse povsod. Lepo uprašam gospo, če je to tam v baraki; nakar ona meni reče: to ni baraka, ker mi tuki delamo, ampak je lesena hiška user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Mi je kr nerodno ratalo. Jo imam danes popoldne.

V sredo sem oddala papirje na csd in v petek že dobila odločbo. Porodniška, bo točno tolika kot sem si sama izračunala user posted image user posted image .

Včeri trebuh ni nič poskakoval, je bil moj kr mal paničen zvečer- hvala bogu za angelsound. Danes pa spe skače, verjetno misli da je na trampolinu user posted image user posted image user posted image user posted image

panja- vse najboljše ob rojstnem dnevu (čeprav z zamudo)

porodni načrt- ga ne bom imela, se bom pustila presenetit kako bo vse potekalo.

adaptirano mleko- ga ne bom kupila, kr se mi zdi brezveze, če ga bom rabla, ga bo šel kupit. Sicer pa kr nekak upam, da bom lahko dojila (tko sem nekak prepričana)

lažni popadki- nimam pojma kako zgledajo user posted image user posted image user posted image user posted image . Upam, da bom prave prepoznala user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Uh, a vam svoje majce slikam......... kar se pa obsega trebuha tiče....... sedaj sedam za mizo in sem tok oddaljena od nje, pa kljub temu pritiskam trebuh v mizo. Škoda kr se mojmu ne da, bi mi lahko eno luknjo v mizi naredil, tko da trebuh lepo notri pade user posted image user posted image user posted image

Včeri sva začela barvat posteljico, samo jo bo treba velikokrat, kr barva ne ostaja gor tko kot sva si zamislila.

Tašča je odšla, tko da sem spet sproščenauser posted image .

Ne bom vam več težila grem še mal se špilat.

Lp


_____________________________

Živi za učenje in naučil se boš živeti.

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 852
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
1.8.2011 13:02:41   
ANDMIL
Dober dan!

Evo ga... Mesec Avgust... Še 3 tedne in 3 dni in naj bi rodila... user posted image Mogoče bo pa prej... Upam pa, da ne poznej... user posted image

Pri meni nič kaj novega... Naslednji pregled imam 9.8. in spet ctg... Prvič in drugič je še zanimivo na ctg-ju, potem pa je že vse skupaj tako tako... user posted image Drug teden imam spet ultrazvok, da vidimo, če se je naš user posted image že obrnil... Se bo pa že... Pri moji kolegici je bil user posted image ves čas prav obrnjen - na glavico in se je tik pred porodom obrnil, tako, da nič ni rečeno... Za user posted image imamo pripravljeno že vse... Počutje je tudi tako tako - odvisno od dneva... Ponoči vedno slabše spijem, ker mi položaj ne ustreza ali pa me zgaga heca... Naša user posted image zna biti še vedno divjakinja... Če bi delala, bi bila že v porodniški... Wiii kako čas beži... user posted image

Lepo bodite user posted image !

< Sporočilo je popravil ANDMIL -- 1.8.2011 13:06:53 >

(odgovor članu nepremagljiva)
Neposredna povezava do sporočila: 853
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
1.8.2011 13:05:58   
ANDMIL
Aja!

Glede adaptiranega mleka - kupila sem eno škatljo Aptamila, če ga bi slučajno potrebovala... Če ga pa ne bom, ga pa še vedno lahko podarim naprej ali pa zavržem po preteku datuma uporabe...

(odgovor članu ANDMIL)
Neposredna povezava do sporočila: 854
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
1.8.2011 13:30:21   
Krysia
Pozdravljene.

O popackanih majicah rajši ne bi ... jst ne vem, kako sem lahko tako nerodna ... No, lahko se pa zgovarjamo, da je to umetnost, ker imamo take posebne vzorce gor ... če pa ljudje ne razumejo moderne umetnosti, so si pa sami krivi user posted image user posted image user posted image user posted image   Pa s trebuhom se tudi nonstop kam zadevam ... očitno je vsak dan večji user posted image No, samo da ima user posted image dovolj prostora ...

Porodni načrt - prvič ga nisem imela, pa je ilo vse super, drugič upam na enak razplet ... za prvič lahko smao pohvalim porodnišnico v LJ, čeprav sem slišala že neo morje kritik. Verjetno je odvisno od tega, na koga naletiš, malo pa tud od tega, koliko kompliciraš ...

Adaptirano mleko - za vnaprej ga ne bom kupovala, če ga bom rabila, bo že user posted image skočil do trgovine ali lekarne ... Pri prvem ga nisem nič rabila ...

lažni popadki - pri meni  stem ni panike (zaenkrat) ... naj tako tudi ostane ...

Nič, grem, je še dosti dela ... Lepo se imejte in božajte bušije ...

(odgovor članu ANDMIL)
Neposredna povezava do sporočila: 855
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
1.8.2011 14:40:40   
Sunny_Dream
Hej punce!

Da se še jst pofočkam po dolgem času. Prebrala iskreno povedano nisem še nič, ker me čaka cca.20 strani gradiva (ja, ste ble zelo pridne!) in nisem mela še nič časa. Na morju nisem mela interneta, ker imajo v marini sami s sabo neke probleme in jim že mesec dni ne dela wireless... jah, kaj češ - Hrvaška user posted image Zato sem zdaj v objestnem zaostanku z maili, FBjem, RRjem itd. user posted image Skratka upam da ste vse super, še vedno v 1 kosu in da uživate v poletju.

Jst se kr držim... čeprav je zame tale julij kar kisel, pa ne samo vremensko... user posted image ta vikend smo namreč pokopali mojo babico, ki nas je zapustila dober teden dni po tem ko je dopolnila 86 let. Sicer je res že nekaj časa bila kr precej bolana, tako da ni prišlo čisto iz nenada, ampak js sm vseeno upala da bo vsaj dočakala jesen in svojega pravnučka, ampak ji očitno ni bilo namenjeno... user posted image  

Sicer pa me jutri čaka pregled in prvi ctg... tako da bom poročala, vmes pa morda uspem še celo kaj prebrati o dogajanju pri vseh vas, med tem ko sem bila na dopustu v kameni dobi user posted image

LP vsem!

(odgovor članu Krysia)
Neposredna povezava do sporočila: 856
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
1.8.2011 15:02:19   
modrimedo
jaz sem dobila odločbo za porodiško in sem pozitivno presenečena nad vsoto :D
jaz si je nisem mogla preračunat ,ker delam skrajšani delovni čas ,v porodniško gredo pa tudi plačani prispevki :D

(odgovor članu Sunny_Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 857
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
1.8.2011 15:05:25   
rainbow
Ojla!

Joj, ste me zdaj nasmejale s tem packanjem in okornostjouser posted image user posted image , sem že mislila, da se to samo meni dogajauser posted image

Sunny dream, škoda za tvojo babicouser posted image ; moja stara mama je tudi zaman čakala pravnuke, eno leto smo bili prepozni zanjo, zdaj bi pa imela 6 pravnukic + enega pravnuka na poti. Hec. Ampak leta so bila in kaj češ; pa vnuki vsi tak pozni.

Porodni načrt, to mi je čist tuje; kake želje pa imajo/imate ženske????
Vse kar mi zdaj pade na pamet je, da bi recimo kakšno glasbo človek poslušal vmes med bolečinami. Aja, pa neko antistresno žogico sem hotela nabavit, tako ki jo stiskaš, če je prehudo. Nekaj mojih sodelavcev jo je imelo v službi, pa nisem vprašala, kje so to nabavili.

Moj user posted image je zadnje dneve vedno bolj živahen, hb, ampak nič ni kaj več prijetno, prav boleče. No, bom že preživela, še križcev ne delam, mi je brezveze.

Mleka jaz tudi ne mislim kupovat.

Vidim, da ene prav fajn spite, kak fino. Jaz sem bila danes ob petih budna, katastrofa; Sicer sta me potem dopoldan punci eno uro pustili spat, da nisem bila čista koma.

Uživajte, kolikor se le dauser posted image


_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Sunny_Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 858
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
1.8.2011 17:26:32   
anastazia
živjo vsem!

danes en mesec imam rok .... kako hitro je minila nosečnost - čeprav bi najraje videla,
da bi pa tale mesec, zadnji mesec, najhitreje minil. sem tako NEfit, da je še moja dveletnica
bolj okretna in pri kondiciji kot jaz user posted image žal mi je za njo, ker je v bistvu še poletje (vreme
se bo tudi popravilo kmalu), pa ne morem več za njo laufat, pa jo s kolesom vozit okrog
in pobirat s tal, če pade... ima pa toliko energije, da hodi spat NEzaspana. in tako smo
spet premaknili uro spanja za kake pol ure naprej. če bo ta in drug teden topel, se
bomo šli malo kopat v bazen, da se bo nalaufala.

in ve, punce, kako fit ste pa kaj ve? :)

dns sm si šla kr torbo za v porodnišnico pripravt. ne vem, en glas od zgoraj (al ne vem kje)
mi je to naročil, hihi. skrbi, skrbi, najverjetneje :)

lp vsem!!!

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 859
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
1.8.2011 18:27:02   
jaznoseca
Halo. En kratek pozdravček še od mene... Malo gledam, če ni katera že slučajno na poti v porodnišnico user posted image . Zdaj se bo počasi začelo tudi že pri nas. Mene tako mučijo ti kao nepravi popadki, da sem čisto fučuser posted image . V prvo jih nisem imela, zdaj pa me kar mučijo po uro in pol na par minut - čsto pravi popadki. Sem zadnjič kar malo solzic zraven točila od muke - moj je bil čisto preč. Je ležal zraven mene in me skoz spraševal kaj mi lahko pomaga... Jaz sem ga pa samo stran podila in razmišljala al čem bolnico poklicatuser posted image . No, med temi epizodami se naš malček tud čisto umiri, tako da potem cel dan skoraj ni nobenega giba... Ja, me kar ornk straši ta nosečnost. Danes sem sicer kar ok, pač ležim malo več - in tudi gibi so danes malo bolj intenzivni. Sem prav vesela, ko čutim kolcanja user posted image .

dodatno mleko jaz sem kupila dve mali vrečici aptamila, tako malo za ziher. Smo tudi mi v prvo letali ponoči po lekarnahuser posted image  - pa itak ni hotel dodatkov. Sva polno dojila do 6 mesecev, samo jok je bil pa takšen, da zdaj mam raje to doma in probam, kot pa da se sekiram ponoči.

porodni načrt ja seveda, mene tud vprašal ni nihče po tem. Da bi pa kake moje prošnje kdo upošteval pa so itak pobožne želje. V Mb bolnici je rutina in konc - verjetno je resnično večina odvisna od babic....

spanje kaj je že to?? Jaz ne morem več spat. Me trebuh blazno moti - pa sploh ni tako velikuser posted image . Spim ponoči morda vsega skupaj ene 3 ure. Ob 4 že letam okoli.... Na wc grem ene 10x. Groooza. Posledično sem podnevi kot krpa user posted image . Še dobro, da je najin sine zdaj kar malo več pri babicah - jaz sem skoraj 90% neuporabna....

Torej pričenja se naš zadnji mesec - veselo božajte bušije in dobro počutje vam želim vsem!

(odgovor članu anastazia)
Neposredna povezava do sporočila: 860
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
1.8.2011 21:35:12   
Dorianna
Spanje: punce, upam, da si poskušate olajšati spanec vsaj z materinsko blazino! Jaz sem si jo kupila že v prvi user posted image in jo sedaj uporabljam že od cca 5 mes. Brez nje bi bila že zombi! Lepo se uležem na bok (drugače spim vedno na trebuhu), dam en konec blazine med noge, na drugi pa položim glavo in eno roko. Meni to fantastično funkcionira in spim nemoteno (no, razen, ko treba na wc user posted image ) kolikor želim.


Še vprašanje za tiste, ki imate že user posted image in so stari tam nekje do 2 let. Kako jih pripravljate na prihod novega člana?
Meni se zdi, da oni pač še ne razumejo, da jim že lahko govoriš, češ, mami ima v trebuščku sestrico ali bratca, ampak se jim itak sploh ne sanja, kaj govoriš, kaj šele da bi to razumeli. Zato se večkrat vprašam ali je vnaprejšnja priprava sploh potrebna pri tako majhnem otroku ali se pač malo bolj potrudiš s spoznavanjem potem, ko je novorojenček doma. Kakšne izkušnje imate??

(odgovor članu jaznoseca)
Neposredna povezava do sporočila: 861
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
1.8.2011 22:11:15   
agha
Ojla!

Še glas od mene. Včeraj sem špricala taščino 60-letnico in mislim, da sem naredila prav. Drugače sem še kar OK. Itak cele dneve čuvam prvega sinkota in imam dela čez glavo dovolj.
Vse stvari za v porodnišnico imam pripravljene (skoraj vse, manjka še zobna ščetka pa fotoaparat pa pijača in še kakšna malenkost), oprala sem tudi prevleko od lupince, moram pa oprat še cunjce, ki pa jih še pričakujem od kolegice.

Dorianna - jaz mislim, da je naš 15-mesečnik še čisto premajhen, da bi sploh razumel kaj je to dojenček, kaj je v trebuhu, kaj je bratec in kaj sestrica. Mislim, da se bomo o tem pogovarjali, ko ga bomo dobili, če bo treba.

Adapritano mleko
- jaz ga ne bom kupovala, če bo potrebno, ga bomo kupit. Sicer pa se kupijo neke manjše pakunge Aptamila, ki so za prvo silo in ne rabite kupovat ta velikih škatel.

Porodni načrt
- jaz ga v prvo nisem imela, sem pa babici povedala svoje želje, ko sem prišla v porodno in ni bilo nobenega problema, so itak ful pripravljeni vsi ustreči. Je pa tudi res, da se ni čisto nič odvijalo tako, kot sem si zamislila in si že zaradi tega ne mislim delat nekih hudih planov.

A ima še kater probleme s strijami?!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Jaz sem na momente čisto žalostna. V prvi user posted image sem dobila 2 striji na trebuhu med nosečnostjo, po njej, še v porodnišnici pa mi je koža totalno razpokala na predelu bikinija. V tej nosečnosti sem pa strije dobila po spondnjem delu trebuha in sem res slabe volje zaradi tega. Mazala sem se pa celo nosečnost (in to z ne preveč poceni kremami in olji) ampak očitno brez uspeha.user posted image user posted image user posted image Pa nima kaj naredit...

Malinov čaj
-  hvala, da ste me spomnile, jaz ga imam še od lani in bi bilo škoda, da ga ne bi popila. Škodit ne more.

Fajn bodite in lepo spite. Jaz zadnje čase kar fino spim, sem ful utrujena...

(odgovor članu Dorianna)
Neposredna povezava do sporočila: 862
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
1.8.2011 22:53:24   
panja
Se javljam na kratko...

Naš otroček se še ni obrnil, je v medenični legi, sedaj sem 36 t in sem dobila napotnico in jutri moram v porodnišnico na posvet in morebitni zunanji obrat otročka. Me je kar groza.

Ima morda katera kakšne podobne izkušnje o tem?

(odgovor članu agha)
Neposredna povezava do sporočila: 863
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
2.8.2011 6:13:05   
anastazia
živjo!

moja punčka ima 2 leti in dva meseca in se mi zdi, da že veliko razume v zvezi z mojo nosečnostjo. ja, jaz jo pripravljam na prihod novega člana. in zdaj ona zna drugim tudi povedat, da je mamica noseča, da bo ona dobila bratca, celo ime je že izdala nekaterim :) malo so tudi knjigice pa revije o dojenčkih pomagale, da je videla slike o teh malih bitjih, pa če sva šle v mesto ali pa smo bili na morju, pa je prišla mimo mamica z dojenčkom, sem jih rekla, da bo mami imela tudi takega dojačka, ki je zdaj še v trebuhu, potem pa bomo vsi skupaj hodili na sprehode  itd. kupila sem ji tudi buggyboard in razložila, kaj je to. najbolj pa je pomagalo, ko je pred kratkim rodila ena sorodnica (sva ble hkrati noseče) in ko smo šli prvič k njim na obisk, je naša tamala vidla dojenčka v naročju mamice in je sama pogruntala: "mami, ti tut dojenčka mela?" tako, da se da, saj vidite, kako razumni so že dveletniki :)
aha, še odzivi... enkrat pozitivni, drugič pa ne. enkrat mi steče v objem, pa boža moj trebušček, pa lupčka, čez sekundo ga že udari. se že zdaj vidi ljubosumje, no, malo... bomo videli. meni se zdi, da je kar pomembno otroka navajati na prihod novega družinskega člana. lahko je konec koncev tudi tema za pogovor, če nič drugega.
lp!

(odgovor članu agha)
Neposredna povezava do sporočila: 864
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
2.8.2011 6:22:07   
modrimedo
dobro jutro
strije jaz sem jih dobila v prvi nosečnosti in to res veliko ,me pa ne motijo ,so pač v paketu z otrokom :D
mali otroci in dojenček
mi s tem nikoli nismo imeli težav so že v nosečnosti nekako razumeli ,po porodu si pa kvečjem moral imeti dojenčka 100% na očeh ,ker so tile mali res nevarni ne da bi hoteli biti
jaz se držim samo enega pravila ,ko pride dojenček domov je starješi prvi na vrsti za crkljanje in dojenčka za par dni al več prevzame mož ,kar se le da
tako smo se ognili vseh ljubosumnih scen in otrok vidi da je mama vseno njegova in ne od dojenčka
drugače pa dojenček pri nas ne prinese nobenih daril ali kaj takega

(odgovor članu anastazia)
Neposredna povezava do sporočila: 865
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
2.8.2011 8:06:54   
Teni_
Dobro jutro.

Danes sem pa fajn spala. Sicer sem šla menda 3X na wc, ampak to ni nič. Vmes sploh nimam problemov z spanje, spim kot top, samo ko se za wc zbudim.

Jaz sem imela Niko, ko je bila Teja stara nekje 22 mesecev, pa koliko se spomnim, je takrat kar razumela. Nismo je pa nič posebej navajali. Povedali smo ji, da imam dojenčka v trebuhu in da bo dobila bratca ali sestrico in to je bilo to. Pa je vedno full lubčkala in božala trebuh, pa tudi Niko je potem super sprejela.

Jaz sem strije dobila po prvem porodu, v nosečnosti še ne, potem pa. Pa se tudi ne obremenjujem z njimi. To mazanje je pa tako ali tako se mi zdi bolj tako. Odvisno od tega kakšno kožo imaš. Lahko mažeš celo nosečnost, pa strije bodo.

Vso srečo danes vsem na pregledih.

(odgovor članu Dorianna)
Neposredna povezava do sporočila: 866
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
2.8.2011 8:09:05   
Teni_
user posted image  
PDP, nick, starost, zap. , št. , pregled, kraj, ali  

1.9.
ANDMIL, 26, 1user posted image , 0user posted image , ?., Ravne na Koroškem, user posted image
ninalars, 25, 1user posted image , 0user posted image , ?., Ravne na Koroškem, user posted image
pomarančika, 23, 1user posted image , 0user posted image , 03.08., Slov. Konjice,user posted image
anastazia, ?, 2user posted image , 1user posted image , ?.,  Štajerska, user posted image
lily81, 29, 2user posted image , 1user posted image , 10.08
., Ljubljana,user posted image
barbara85, 26, 1user posted image , 0user posted image , 08.08.,  Oplotnica,user posted image
mamicabiba, 31, 2user posted image , 1user posted image , ?, okolica Maribora,user posted image

srecka84, 27, 1user posted image
, 0user posted image , 03.08.,  Postojna, user posted image
tajči84_, 27, 1user posted image , 0user posted image , 04.08., okolica Kopra, user posted image
krissttina, 35, 2user posted image , 1user posted image , ?., Grosuplje, user posted image
2.9.

tinci1, 27, 4user posted image , 1user posted image ,
?., Domžale, user posted image
MojkaUA, ?, 1user posted image , 0user posted image , ?., ?, user posted image
panja, 30, 2user posted image , 1user posted image , ?.,  Savinjska, user posted image
delfinkica, ?, 3user posted image , 1user posted image , ?., ?
Sunny_Dream, 29, 1user posted image , 0user posted image , ?., Ljubljana, user posted image
vintage, 25, 1user posted image , 0user posted image , 05.08., okolica Kopra,  user posted image

3.9.

sonce81, 30, 1user posted image , 0user posted image , ?, Ljubljana
jaznoseca, 38, 5user posted image , 1user posted image , 11.08., Maribor, user posted image
4.9.

Teni RR, 27,4user posted image ,2user posted image , 04.08. in 10.08., Ruše, user posted image
Jessy82, 29,1user posted image ,0user posted image , 10.08., Savinjska, user posted image

nepremagljiva, 37, 7user posted image ,2user posted image , ?., ?
URSY33, 33, 4user posted image , 1user posted image , 04.08., Litija, user posted image
lorelei82, 28, 2user posted image , 0user posted image , ?., Maribor, user posted image
5.9.
bucka2, 26, 1user posted image , 0user posted image , ?., Ljubljana, user posted image
jejhata, ?, 2user posted image , 1user posted image , 04.08., ?, user posted image
ivanjščica, ?, ?user posted image , ?user posted image , ?, ?
6.9.

Nincica1, ?, 2user posted image , 1user posted image , ?, ?
7.9.
larisa011, 32, 6user posted image , 3user posted image , ?., okolica Maribora
plouse, 31, 2user posted image , 1user posted image ?,
Reby, 36, 2user posted image ,1user posted image , ?., Ljubljana

vrtnica83, 28, 3user posted image , 1user posted image ,
?.,  okol. Domžal, 
user posted image
8.9.
Norica, 30, 2user posted image ,1user posted image ,  ?., ?
strelkica, ?, 4user posted image , 3user posted image , ?., ?,
user posted image
9.9.
Pigy, 28, 1user posted image , 0user posted image , 10.08., Ljubljana, user posted image
 josephine27, 29, 2user posted image , 1user posted image , ?, Ajdovščina, user posted image
10.9.

karin82, 28, 2user posted image , 1user posted image ,
?., ?

TiaŽan, 25, 2user posted image ,1user posted image , ?,  Podčetrtek
rainbow, 36, 3user posted image , 2user posted image , ?, Maribor, user posted image
Pelija, 36, 4user posted image , 3user posted image , ?., Gorenjska
nosečka*, 25, 3user posted image , 1user posted image , ?., dolenjska, user posted image
11.9.

agha , 32, 2user posted image , 1user posted image ,
10.08., Kranj
modrimedo, 32, ?user posted image , ?user posted image , 12.08., Ljubljanauser posted image
Anonimna, ?, 2user posted image , 1user posted image , ?., ?
Ancicici, ?, 3user posted image , 2user posted image , ?.,  Ljubljana

TDiemat, 25, 2user posted image , 0user posted image , 19.08.,  okolica Maribor, user posted image
Krysia, 34, 4user posted image , 1user posted image , 22.08.,  Ljubljana,
user posted image
eltea333, 30, 2user posted image , 1user posted image , 03.08., ?,  user posted image
12.9.

Lannna, ?, 1user posted image , 0user posted image , ?., Maribor
btackab, ?, 1user posted image , 0user posted image , 20.08., Kočevje
13.9.

anabanana1981, 29, 3user posted image , 2user posted image , ?, ?
leaa, 30, 3user posted image , 1user posted image , 05.08., Zagorje ob Savi, user posted image
klavdija27, ?, 3user posted image , 1user posted image , ?., Zreče, , user posted image ,user posted image
14.9

olana, 28, 2user posted image , 0user posted image , 02.08., ?, user posted image
Cebelica2, 30, 3user posted image , 2user posted image , ?, ?
NAHRIN, ?, 1user posted image , 0user posted image , ?, ?
Hulaqalula, 36, 3user posted image , 0user posted image , ?., Ljubljana, user posted image
15.9.

 dory,32, 2user posted image , 1user posted image , ?., Ljubljana, user posted image
16.9.
*tedy*, 40, 4user posted image , 3user posted image , ?., Ljubljana
D.anna 76, 34, 3user posted image , 2user posted image , ?.,  Ljubljana
issa, 24, 2user posted image , 1user posted image , 11.08., Maribor, user posted image
*AnaL*, 32, 3user posted image , 2user posted image , 08.08., ?,  user posted image
PikaPokaZBusijem, ?, 1user posted image , 0user posted image , ?., Domžale
17.9.

kristi07, 28, 1user posted image , 0user posted image , 11.08., Zapuže, user posted image
KAHLO, 32, 3user posted image , 1user posted image , ?., Ljubljana, user posted image
Evvva, 30, 1user posted image , 0user posted image , ?., Ljubljana, user posted image
*alja*, 27, 2user posted image , 1user posted image ,
?., Prekmurje
, user posted image
18.9.
19.9.
rihtarca, 31, 3user posted image , 2user posted image , ?., ?, user posted image  
vlazag, ?, 1user posted image , 0user posted image , ?, Velenje
Shamsia, 30, 2 user posted image , 1user posted image , 09.08., okolica Postojne, user posted image
Ajda_, 24, 1user posted image , 0user posted image ,
?., okolica Ptuja,
user posted image
nana13, 27, 2user posted image , 1user posted image , ?., Strunjan, user posted image
daka, 37, 3user posted image , 2user posted image , 04.08
.,  Maribor,
user posted image
izola05, 30, 2user posted image , 1user posted image , 10.08., okolica Kopra, user posted image
20.9.

*žurerka*, 26, 3user posted image ,
1user posted image , ?., ?, user posted image
21.9.
Dorianna, 32, 2user posted image , 1user posted image , ?., okol. Ljubljane, user posted image
mala mala, 25, 2user posted image , 0user posted image , 04.08., Prlekija, user posted image
22.9.

Tanejci, ?, ?user posted image , ?user posted image , ?., ?
Septembrovka, 29, 1user posted image , 0user posted image , ?, Ljubljana, user posted image
23.9.

carly, 28, 4user posted image , 1user posted image , 09.08., okolica Jesenic, user posted image
24.9.
Tajska, 33, 2user posted image , 1user posted image , ?., Trbovlje
NM, 34, 3user posted image , 1user posted image ,
?., Postojna, user posted image
25.9.

SSheila, ?, 3user posted image , 1user posted image ,  ?., ?
anonimna ,?, 5user posted image , 1user posted image , ?., Mengeš
matejkaantolin@gmai, ?, 4 , 3 , ?, ?

mate0ja, 29, 2user posted image , 1user posted image ,
01.09.,
Ljubljana, user posted image
26.9.

anschk, 25, 2user posted image , 1user posted image , ?., ?
27.9.
bimba7277, 39, 2user posted image , 0user posted image , ?., ?, user posted image
san, 33, 5user posted image , 4user posted image 17.08., Ljubljana, user posted image
28.9.
Spellybelly, 27, 1user posted image ,0user posted image
, ?., Dolenja vas, user posted image
29.9.
bela zvezdica, 30, 3user posted image , 1user posted image , ?, Štajerska
pumpkin23, 29, 2user posted image , 1user posted image , 25.08., Ljubljana, user posted image
2.2., ?, 3user posted image , 1user posted image ,  09.08. in 31.08. , ?,
moniketna, 22, 1user posted image , 0user posted image , 24.08., Ravne na Koroškem
Princess1, 30, 3user posted image , 0user posted image , 05.08., Ljubljana,
user posted image
pomar*ANČA*, 26, 2user posted image , 1user posted image , ?., okolica Domžal
mojcyka, 24, 1user posted image , 0user posted image , ?, okolica Ptuja
30.9.

Majcii, 29, 1user posted image , 0user posted image , ?, Medvode
anabanana, 22, 1user posted image ,0user posted image , ?., Ljubljana, user posted image
Neja 007, 30, 2user posted image , 1user posted image , ?., Kamnik, user posted image
anchy_, 27, 1user posted image , 0user posted image , 10.08., Novo mesto
wifi, 29, 2user posted image , 1user posted image , 09.08., Stranice

SKUPAJ NAS JE: 101
NOSEČKE Z DVEMA
: klavdija27
Z NAMI SO POT ZAČELEuser posted image :
sashy,SILVA,anonimna , Arabella1, Norica, lunax, anonimna3, mucixxx, Dream

user posted image

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 867
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
2.8.2011 8:15:09   
2.2.
jaz imam tudi strije od prve nose. in sem se takrat veliko mazala z dragimi kremami-pa nič. se sploh več ne sekiram, pač nisem najstnicauser posted image
glede obratauser posted image  ; je bila moja sodelavka in je rekla da jo je tako bolelo da ni vedela še nekaj minut če je sploh živa.-je pa res da jo je sama kost in koža. sicer po forumih pa sem zasledila da ni to neki bau bau.-mah kaj moramo me babe vse pretrpet in preživet?.

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 868
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
2.8.2011 8:17:15   
mate0ja
IZVIRNO SPOROČILO: panja

Se javljam na kratko...

Naš otroček se še ni obrnil, je v medenični legi, sedaj sem 36 t in sem dobila napotnico in jutri moram v porodnišnico na posvet in morebitni zunanji obrat otročka. Me je kar groza.

Ima morda katera kakšne podobne izkušnje o tem?



Jest od prvega poroda. Obrat ni uspel, sm "zbežala iz LJ" in na Jesenicah imela CR.


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu panja)
Neposredna povezava do sporočila: 869
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
2.8.2011 9:48:16   
rihtarca
Dobro jutro drage souser posted image !

Po dolgem času se vam zopet oglašam....prebirala sem še sproti, pisala pa ne.
Jaz sem bila pa prejšnji teden na pregledu, sem imela UZ in se je hb otroček že obrnil na glavico. Kaj veste če je možno, da se otroček do poroda še obrne nazaj? Z otročkom vse v redu, spol ostaja še vedno presenečenje. Imel pa je že ocenjeno težo 2300 g in bo še en velikan user posted image
Počasi tudi že sama pripravljam stvari - pojsteljico smo zložilli, nekaj cunjic sem že oprala in pripravila itd. Se že zelo veselim dojenčka in komaj čakam, da ga spoznamo. Imena imamo tudi že kr izbrana, a naj ostanejo skrivnost.

Me pa zanima če je katera pila malinov čaj v prejšnji nosečnosti in kakšni so rezultati pri porodu? Pa kje se da ta čaj dobit in kakšni so odmerki?



(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 870
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
2.8.2011 10:49:07   
jaznoseca
IZVIRNO SPOROČILO: Dorianna
Spanje: punce, upam, da si poskušate olajšati spanec vsaj z materinsko blazino!

Hi hi v najini postelji je kar gneča od blazin... Imam tisto mterinsko za dojenje, še od prvič in spim na njej vse od prve nosečnosti, ker sem se je ful navadilauser posted image . Zdaj sem kupila še to taveliko in si jo na veliko podstavljam, pa nič ne zaležeuser posted image . Mene v trebuhu vse tišči in vleče. Imam občutek, da mi ga bo kar razpolovilo, da je vse pretesno. MIčkeni se pa tako premetava, da mi trebuh kar zleze včasih čisto na desno stran - tako pač leži in potem me boli, boli.... Ga kar malo z roko popravljamuser posted image . Potem me pritisne na mehur in letam na wc - tud po 10x na nočuser posted image . Mah bo že, še nekaj tednov...

IZVIRNO SPOROČILO: Dorianna
Še vprašanje za tiste, ki imate že user posted image in so stari tam nekje do 2 let. Kako jih pripravljate na prihod novega člana?

Naš je star 3 leta in moram priznat, da je v tem 1 letu ogroooomna razlika v dojemanju. Mislim, da so do 2. leta še premajhni in ne dojemajo točno kaj se dogaja. Tud v knjigah je marsikje napisano, da je priprava pred 2. letom na novega člana skoraj brezpredmetna - pač mamice poznamo svoje otročke in vsaka pač sama presodi koliko in kaj je prav in koliko otrok zmore.

IZVIRNO SPOROČILO: agha
Adapritano mleko - jaz ga ne bom kupovala, če bo potrebno, ga bomo kupit. Sicer pa se kupijo neke manjše pakunge Aptamila, ki so za prvo silo in ne rabite kupovat ta velikih škatel.

No, o teh vrečkah sem govorila. To je menda za dve flaški v eni pakungi in je za prvo pomoč čisto dovoljuser posted image .

strije več kot očitno ni odvisno od mazanja ali cene kreme. Enim se koža pač raztegne, drugim ne, Jaz imam srečo in nisem ne v prvi in ne v sedanji nosečnosti pridelala niti ene strije. Mažem pa se lih takrat, ko se  spomnimuser posted image . Tudi po porodu nisem pridelala strij - res pa je, da nisem nikoli drastično hujšala. Zredila se bom zgleda obakrat enako - 18 kg. Pa tud starost nima kaj pri tem - sem med najstarejšimi na temi user posted image . Če pa se kakšna še pojavi, jo pa vzamem v zakup za novega sončkauser posted image .

Bodite lepo!

(odgovor članu Dorianna)
Neposredna povezava do sporočila: 871
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
2.8.2011 11:04:49   
Princess1
Jutro souser posted image ,

nama je šel disk na računalniku in sem bila nekaj dni brez.

Patronažna - nimam pojma kako je pri nas. Sem prvorodka in vse kar vem je da ko bom prišla ven iz porodnišnice da jo moram poklicat da pride. Sem pa iz Šiške. Mi je pa prijateljica svetovala pediatrinjo tko, da vsaj to še ne rabim iskat.

Panja - z zamudo vendar vse najboljše! user posted image

Porodni načrt - ga ne bom imela, ker nimam pojma kaj in kako se bo razvijalo in HB da je tako, ker se res ne mislim sekirat zdej za dogodke katerih sploh še ni. Bom pa sproti povedala če me karkoli tako zelo moti,...če pa ne bom imela moči za govort pa tudi prav. Kar bo pa bo.

Strije - jaz se mažem z Eucerin oljem in mi je zaenkrat ok. Na trebuhu nimam niti ene strije, samo na zgornjem delu stegen, pod trebuščkom, ampak to je bolj od tega ker sem se ful zredila in tam tudi pomislila nisem da bi mazala. Zdej pa mažem user posted image

Malinov čaj - info o tem bi tudi jaz prosila.

Papirologija - jaz imam pregled v 32.tednu ta petek in potem če bo vse po sreči grem v ponedeljek oddat vse papirje na CSD in se prijavit na zavod.

Stanovanje - otroška sobica ima že nekaj dni parket pobrušen in prelakiran in je tudi že prepleskana. Okno sem tudi pomila in vse stvari za user posted image , ki sem jih imela po celem stanovanju sem sedaj dala v sobico. Naslednji teden v sredo imamo v Babycentru dogovorjen prevzem robe, tko, da ko zaključimo s sestavljanjem sobice mi pride mami in bova počasi naredili sobo po sobo generalko.

Adaptirano mleko - ker ne bom dojila, ga morava še kupit. Bova šla v tem mesecu v Mullerja ga kupit in plenice, pa še prašek za pranje otroških stvari in ostale potrebščine iz lekarne.

A ja pa sedaj lahko končno že rečem, da drugi mesec bom imela, dej Bog, že najino štručko v naročju...user posted image  mi gre že zdej na jok ob sami pomisli na to. Komi čakam!

Lepo mi bodite!

(odgovor članu jaznoseca)
Neposredna povezava do sporočila: 872
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
2.8.2011 11:30:55   
KAHLO
user posted image ojla punce!

user posted image  Jaz pa nimam tlko težav s packanjem, ker ko pridem domov sem samo v modercu, ker ne prenesem nobene cunje na trebuhu, mam ga rada na prostosti, isto je blo že pri Ronji, moji prvi punciuser posted image  edino kar pa je pri meni problem je pa pri likanju, že dvakrat sem si opekla trebuh, k sem likala mojemu srajcu in sem se z robom likalnika dotaknila bušija, tako da mam jaz namesto strij, dve opečeni črticiuser posted image user posted image  nič zdaj k likam, sem pri srajcah še posebaj pazljiva, čeprav se jih moj zdaj po novem tudi izogiba.....da še ne bo kakšne nesrečeuser posted image user posted image
Drgače pa mam jaz občutek da mi bo koža počla na trebuhu tako me vse vleče in tišči.... na trebuh se sploh ne smem naslonit ker mi otrok takoj nazaj pošlje pošiljko brc.....zgleda da ma že tud prostorsko stisko in se oba borima s to trebušno stenouser posted image user posted image user posted image je pa res da se moj in najina mala kar naprej mečeta po meni in mojem trebuhu, nevem nikoli ju ni tako privlačil kot zdaj....tako da sem se zadnič mogla že kregat, da bosta tega dojenčka zmečkala, pa da ne meni ne dojenčku ne paše ta mučkarijauser posted image

Moj porodni načrt je priti tja, me spedenajo, roditi čimprej in čimprej oditi domov, kakšen pa je porodni načrt dojenčice pa nevem.......itak bo pa obveljal njen......user posted image  No drgače pa ga nisem mela pr ta prvi pa ga tud pr ta drugi ne bom.....jaz popolnoma zaupam osebju ki je tam, prvič sem tudi in je šlo vse kot po tekočem traku in še to v 3 urah vse.....vsaka jim čast in upam da bi se zgodba tokrat ponovila. Tud nisem nek komplikator, ubogala sem kaj je babica rekla, moj mi je fino pomagal predihavati popadke.....ostalo je pa šlo kar svojo pot, nekih neznosnih bolečin se tud ne spomnim......nevem.....jaz sem že takrat in tudi zdaj bom v svoje misli vpeljala to da hujši bo popadek prej bo otrok na svetu in bom vidla kakšno bitjece nama je tokrat uspelo nardit, mam pa rajši une popadke proti koncu k te na začetku...user posted image

To z malininim čajem pa tudi mene zanima, kdaj se pa to začne kaj piti?

Pa vprašanje za večrodkeuser posted image  a so se popadki pri drugem otroku hitrej stopnjevali ali isto, mene je zdaj namreč strah da ko bo prišel čas za popadke bo vse tako hitro, in ne bova uspela male dostavit do varuške in pravočasno prit do porodnišniceuser posted image  kaj šele če bo me prijelo med tednom in bom še mojga čakala da pride iz službe!user posted image

(odgovor članu Princess1)
Neposredna povezava do sporočila: 873
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
2.8.2011 11:33:38   
KAHLO
aja pa še eno vprašanje, jaz sem zdaj dobila odločbo od csd za porodniško to je 105 dni ali nekaj takega, a pol moraš pa ponovno dat kakšno vlogo al kako.....?!

(odgovor članu KAHLO)
Neposredna povezava do sporočila: 874
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
2.8.2011 11:42:55   
Teni_
Glede te odločbe sem jaz klicala na CSD, ker imam isto. Potem, ko še oddaš ostale podatke o otroku (ko rodiš), dobiš potem še odločbo za preostale dni.

Prvič sem rodila z umetnimi popadki v eni uri, doma mi je odtekla voda, popadkov pa ni bilo od nikoder. Drugič se mi je doma začelo s popadki. Verjetno sem blažje prespala, ob pol treh so me zbudili, sem še razmišljala, če gre za res ali ne, mamo smo počakali - je prišla nekje ob pol 4, pol pa šus v porodninico - 4:17 pa se je rodila Nika. Če lahko izbiram, takoj izberem tak porod kot pri Niki.user posted image

(odgovor članu KAHLO)
Neposredna povezava do sporočila: 875
Stran:   <<   < Prejšnja stran  33 34 [35] 36 37   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  33 34 [35] 36 37   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?