|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
20.8.2011 21:59:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Saj ni res, pa je...
21.8.2011 23:30:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Take nesmisle, pa ni bilo to toliko ljubosumje, kot jeza in nerazumevanje, človek težko prežveči.


Nesmislov ni potrebno žvečiti, enostavno jih izpljuneš kot izpljuneš neprežvečjivo hrano.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Saj ni res, pa je...
21.8.2011 23:38:09   
Anonimen
je en občutek bolečine, ko vidiš da ti starš ne priznava istega statusa kot drugemu sorojencu; občutek da nisi isto cenjen, da na tebi visi več odgovornosti, da se moraš bolj dokazovat, da dobiš in prejmeš isto mero potrditve in razumevanja od svojega starša, katero drugi sorojenec dobi mimogrede (tudi za neumnosti, ki pri tebi ne bi bile tolerirane). boli neenakost, in ni to ljubosumje.


Ni ljubosumje, je pa odlična popotnica, da se v življenju meriš glede na druge in ne glede na sebe.
Ali drugače, zakaj je merilo nekdo, ki že na daleč zgleda manj odgovoren, ki se manj dokazuje (ali ki je bolj len, kakor hočeš), ki počne več neumnosti od mene? Zakaj za merilo postavljati tretjo osebo - ki je hkrati daleč pod vsemi mojimi merili?


(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Saj ni res, pa je...
22.8.2011 7:59:06   
kalbo
No, evo mene nazaj. Gazda je rekel...ne brini, nisi bio ti, sredili smo... in zanj je stvar zaključena. Mogla je bit pa orenik galama par dni, so sosedi s strahom pogledoval prot prikolici, kaj bo. Moji družinski prikolici z lunco, miki miško in tvidi birdom na šipah. Mater, sam da mi pride pod roke.

Na prikolci ni izmerljive škode. Poden je še na enem mestu popustil, pa ena polička je bla razmajana. Kaj jim nej zdej računam, mater, ko bom mogu pohištvo ven pa poden flikat.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 22.8.2011 8:03:30 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Saj ni res, pa je...
22.8.2011 9:32:35   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
je en občutek bolečine, ko vidiš da ti starš ne priznava istega statusa kot drugemu sorojencu; občutek da nisi isto cenjen, da na tebi visi več odgovornosti, da se moraš bolj dokazovat, da dobiš in prejmeš isto mero potrditve in razumevanja od svojega starša, katero drugi sorojenec dobi mimogrede (tudi za neumnosti, ki pri tebi ne bi bile tolerirane). boli neenakost, in ni to ljubosumje.


Ni ljubosumje, je pa odlična popotnica, da se v življenju meriš glede na druge in ne glede na sebe.
Ali drugače, zakaj je merilo nekdo, ki že na daleč zgleda manj odgovoren, ki se manj dokazuje (ali ki je bolj len, kakor hočeš), ki počne več neumnosti od mene? Zakaj za merilo postavljati tretjo osebo - ki je hkrati daleč pod vsemi mojimi merili?


najtežje je te odnose uredit pri najožjih sorodnikih - to so imho stvari, ki so nam dane na pot, da se iz njih kaj naučimo in zrastemo kot ljudje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Saj ni res, pa je...
22.8.2011 9:58:39   
ronja
No, vidiš, saj gazda ni neumen, pa ve, da nisi bil ti - in si tudi oni ne želijo zgubit stalne dobre stranke:).

Na prikolci ni izmerljive škode. Poden je še na enem mestu popustil, pa ena polička je bla razmajana. Kaj jim nej zdej računam, mater, ko bom mogu pohištvo ven pa poden flikat.

Naj ti pride pomagat sanirat škodo.

najtežje je te odnose uredit pri najožjih sorodnikih - to so imho stvari, ki so nam dane na pot, da se iz njih kaj naučimo in zrastemo kot ljudje.

Po moje je ključ v tem, da ločiš mamin odnos in brata - on ni nič kriv, da mama tako dela z njim, samo izkorišča situacijo (kar ni prav, vendar ves tisti bes ne prihaja iz njegove lenobe, ampak iz občutka neenakopravnosti). Potem je ful lažje, vsaj meni je bilo. Zdaj si pač rečem: ok, moja mami je glede tega mal zblojena in verjetno vedno bo in sem vesela, če se kdaj kaj premakne, ampak tega ne pričakujem več, brat pa tu v bistvu nima nič - navsezadnje, ko bo brat malo odrasel, mu bo šlo to verjetno hudo na živce - ker mama verjetno ne bo znala spustit, kar je zelo neprijetno... In ko veš in tudi čutiš, da si ti dobil boljši konec - no, takrat nimaš zakaj bit jezenuser posted image .


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Saj ni res, pa je...
22.8.2011 19:37:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

ko veš in tudi čutiš, da si ti dobil boljši konec - no, takrat nimaš zakaj bit jezenuser posted image .


Prej si pa upravičeno jezen? Dokler dobivaš slabši konec?

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Saj ni res, pa je...
23.8.2011 22:05:32   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Pa res nimam realne slike o svetu, zgleda...


res ne user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Meni se tu sicer bolj smilijo ti otroci, ker takole jim odrasti, je verjetno zelo težko...


ronja, motiš se. njim je zelo luštno takole odraščati in "odrasti", problem oz. ogromen problem nastane, ko naj bi dejansko postali odrasli, samostojni, samoiniciativni, odgovorni zase in odgovorni tudi za druge, če imajo družino. ker potem teh stvari ne znajo, vse so mame namesto njih naredile, verjamem, da v najboljši veri, da pač pomagajo in olajšajo življenje svojemu krofeku al kakor koli ga že imenujejo, ampak dolgoročno so pa ogromno škode naredile, človeka niso na življenje pripravile. in po mojem mnenju so potem samo tri možnosti: (1) da si tak osebek najde nadomestno mamo v obliki partnerice, ki bo do njega gojila več materinskih kot partnerski čustev in ji bo to sprejemljivo, ter srečno in neobremenjeno živi do konca svojih dni, (2) da se resno spravi do kakšnega terapevta in dela na sebi in popravi vzgojo mame, (3) da si reče "kok je ta svet grozen, jaz bogi revež..." in se smili sam sebi, ker ga je npr. familija zapustila, ker nima službe, ker mu durs ne da denarja, ker je mama napačno obrazec izpolnila...

< Sporočilo je popravil khurde -- 23.8.2011 22:06:00 >


_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Saj ni res, pa je...
24.8.2011 11:22:11   
ronja
Prej si pa upravičeno jezen? Dokler dobivaš slabši konec?

Ja, po moje je otrok upravičeno jezen in ljubosumen, če delajo ljudje okoli njega razlike (ne mislim razlike, ki so posledica različnih karakterjev, itd... - saj je jasno, o čem govorim, ne?;). Odrasel človek pa potem ugotovi, da mamin sinček s to vzgojo dolgoročno ni profitiral - in takrat nimaš kaj bit jezen. Od malih otrok pa ne pričakujem, da bojo razumeli, kako se bo nekaj čez 20 let izkazalo za slabo, oni živijo za danes in prav je tako. In jasno, da so jezni in prizadeti, če ima kdo rajši sorojenca. To je naravno.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Saj ni res, pa je...
24.8.2011 11:23:03   
ronja
ronja, motiš se. njim je zelo luštno takole odraščati in "odrasti"

Mislila sem res odrasti - to je potem težko, saj kot sama praviš, lahko to naredijo skoraj samo s pomočjo terapevta... Kar je pa težje kot pa če to pride sproti.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Saj ni res, pa je...
24.8.2011 14:55:48   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Na prikolci ni izmerljive škode. Poden je še na enem mestu popustil, pa ena polička je bla razmajana. Kaj jim nej zdej računam, mater, ko bom mogu pohištvo ven pa poden flikat.

JA!


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Saj ni res, pa je...
24.8.2011 15:13:54   
Spontan
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

JA!


Ooooo... lubi... user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Saj ni res, pa je...
24.8.2011 18:57:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Prej si pa upravičeno jezen? Dokler dobivaš slabši konec?

Ja, po moje je otrok upravičeno jezen in ljubosumen, če delajo ljudje okoli njega razlike (ne mislim razlike, ki so posledica različnih karakterjev, itd... - saj je jasno, o čem govorim, ne?;).


Zakaj zdaj govoriš o otroku? Prej si izpostavila nekoga, ki ve, da je dobil boljši konec, in tega otrok enostavno ne more vedeti. Še enkrat, odrasel, do kdaj je upravičeno jezen?

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Saj ni res, pa je...
24.8.2011 19:05:32   
ronja
Večina nas je bila najprej otrok, potem smo pa odrasli. V tem, ko odraščaš, tudi ugotoviš, da si dobil ti boljši konec. Kaj ti torej tu ni jasno?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Saj ni res, pa je...
24.8.2011 19:11:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Večina nas je bila najprej otrok, potem smo pa odrasli. V tem, ko odraščaš, tudi ugotoviš, da si dobil ti boljši konec.


Zakaj moraš to ugotavljati?

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Saj ni res, pa je...
24.8.2011 19:16:37   
ronja
Ne štekam. Saj si ne rečeš: zdaj bom pa ugotovil, pač ugotoviš, kot posledica tega, da gledaš okoli sebe.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Saj ni res, pa je...
24.8.2011 19:20:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ne štekam. Saj si ne rečeš: zdaj bom pa ugotovil, pač ugotoviš, kot posledica tega, da gledaš okoli sebe.


Verjamem user posted image .

Da povzamem tvojo logiko.
Otrok je upravičeno jezen. Ok, štekam user posted image .
Ko si odrasel, si še vedno upravičeno jezen. Zakaj? In koliko časa? Od kje upravičenost in od kje izvira zadovoljstvo, da si dobil boljši konec? Če si ga dobil, ti boljše življenje samo po sebi prinese boljše posledice. Zakaj še zadovoljstvo ob ugotovitvi? Motiv ega. Ali česa še?

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Saj ni res, pa je...
24.8.2011 19:23:14   
ronja
Ko si odrasel, si še vedno upravičeno jezen. Zakaj? In koliko časa? Od kje upravičenost in od kje izvira zadovoljstvo, da si dobil boljši konec?

Ko si odrasel, nisi več jezen, ker pač ugotoviš, da je tvoj sorojenec dobil v bistvu slabši konec, čeprav je včasih boljše izgledal. TO ugotoviš med odraščanjem, to v bistvu je del odraščanja, da pogledaš na svoje otroštvo z malo distance oz. ne več samo skozi oči otroka. Zadovoljen si s tem, da ti je v bistvu lažje - kaj je tu čudno? Kdo bi pa rajši bil na slabšem?user posted image


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Saj ni res, pa je...
25.8.2011 9:28:20   
Janyna
IZVIRNO SPOROČILO: ego80

Hmm ne vidim vprašanja... pa vseeno... ob tem branju mi je prvo padlo na misel - ljubosumni starejši brat :) Seveda je bratovo početje (ki si mu ga dopustil žal tudi ti) čist mimo, vendar mi je zanimiva predvsem tvoja fovšija po njegovem jebivetrovsem lajfu in odnosu z mamo. Seveda boš trdil, da to ni res, vendar raba vseh možnih pridevnikov in užaljen ton pisanja nakazuje žal ravno na to. Si že od malega ljubosumen na brata? Nikjer ne razložiš, zakaj si posodu bratu prikolco, če mu ne zaupaš? Te je mama prepričala, pa ji ne znaš reči ne? Seveda pa so ženske vedno presrečne, ko moški udriha čez svojo mamo in ostalo žlahto heheheuser posted image



Berem po vrsti in tale odgovor najbolj opiše moje mišlenje. Ne vem zakaj se je treba tolk obremenjevat z mamo in bratom, pač rečeš ne in ne posodiš če imaš že iz preteklosti slabe izkušnje. Če pa bratu mami plačuje in rit odnaša pa ne vem kaj se to tebe tiče. A zato ker ti pol dobiš manj al kako?

(odgovor članu ego80)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Saj ni res, pa je...
25.8.2011 9:40:44   
Janyna
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Na prikolci ni izmerljive škode. Poden je še na enem mestu popustil, pa ena polička je bla razmajana. Kaj jim nej zdej računam, mater, ko bom mogu pohištvo ven pa poden flikat.


Ja itak, jaz vem da bi, mastno, tudi delo, ki ga boš v to vložil.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Saj ni res, pa je...
25.8.2011 14:10:11   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ko si odrasel, si še vedno upravičeno jezen. Zakaj? In koliko časa? Od kje upravičenost in od kje izvira zadovoljstvo, da si dobil boljši konec?

Ko si odrasel, nisi več jezen, ker pač ugotoviš, da je tvoj sorojenec dobil v bistvu slabši konec, čeprav je včasih boljše izgledal. TO ugotoviš med odraščanjem, to v bistvu je del odraščanja, da pogledaš na svoje otroštvo z malo distance oz. ne več samo skozi oči otroka. Zadovoljen si s tem, da ti je v bistvu lažje - kaj je tu čudno? Kdo bi pa rajši bil na slabšem?user posted image



IMO, ko odrastes nisi vec jezen ker...  si odrasel in "odrasel" ter prerasel (recmo tako nekako, da ne kompliciram) user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Saj ni res, pa je...
25.8.2011 14:30:08   
ronja
No, saj to nekak sem hotela napisat. Da pač odrasteš in to spada zraven.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Saj ni res, pa je...
25.8.2011 21:35:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ko si odrasel, si še vedno upravičeno jezen. Zakaj? In koliko časa? Od kje upravičenost in od kje izvira zadovoljstvo, da si dobil boljši konec?

Ko si odrasel, nisi več jezen, ker pač ugotoviš, da je tvoj sorojenec dobil v bistvu slabši konec, čeprav je včasih boljše izgledal. TO ugotoviš med odraščanjem, to v bistvu je del odraščanja, da pogledaš na svoje otroštvo z malo distance oz. ne več samo skozi oči otroka. Zadovoljen si s tem, da ti je v bistvu lažje - kaj je tu čudno? Kdo bi pa rajši bil na slabšem?user posted image



Ko odrasteš, se nehaš primerjati. To, kakšen konec si ti dobil-a (boljši), ni več odvisno od primejave s slabšim koncem in ni več vir zadovoljstva.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Saj ni res, pa je...
28.8.2011 20:42:31   
Anonimen
nisem si prebrala odgovorov, sem se pa nasmejala napisanemu user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 124
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




RABLJENE IGRAČE
misolinka

Ali bi svojemu otroku kupili rabljeno igračo?

DA (70%)

NE (30%)


Število vseh glasov: 142

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!