|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj počnejo vaši otroci v vrtcu?
19.8.2011 10:35:18   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: taya_

Joj mogoče sem res napisala malo preveč dramatično, ali ste me pa samo tako razumele.
Hotela sem povedati, da se mi zdi malo čudno da se nikoli ne odpravijo nikamor npr. z avtobusom in da nikoli ne dobimo nobene slike o tem kaj so počeli, tuddi nam je vzgojiteljica obljubila dati CD s slikami, pa ga starši še od lanskega leta niso dobili.


Z avtobusom se mogoče ne odpravijo zato, ker je to ponavadi potrebno dodatno doplačati.......naši so šli samo 2 x z avtobusom v Mursko Soboto in obakrat smo morali starši plačati prevoz.....zaključni izlet je bil v celoti domena staršev, tako organizacija kot plačilo......

S slikami je pa v našem vrtcu super rešeno.....podpisali smo, da dovolimo slikanje in objavo slik na internetni strani vrtca.....in vzgojiteljice sproti dajejo slike gor, starši pa si potem vzamemo dol tisto sliko, ki jo želimo in nimamo 1000 slik.....

Ko hčerko pripeljem v vrtec opazim, kaj vse počnejo v starejši skupini in mi je kar malo žal, da ne bo tam, saj so šle tudi vse njene prijateljice naprej. Med dnevom imajo dovolj dejavnosti, ampak vse se jim dogaja v igralnici....
Nevem no meni se ne zdi da sem preveč zahtevna, samo bojim se tudi malo, da hčerka nebo več hotela v vrtec - smo že imeli probleme.
Z vzgojiteljicami se o tem nisem pogovarjala, ker sem bila prepričana, da gre tamala letos v višjo skupino....


Glej, sigurno se v najstarejši skupini dogaja največ dejavnosti.....v vsaki manjši se bolj igrajo kot pa posvečajo čas raznim dejavnostim......mene je recimo malo skrbelo ravno obratno, ker so jo s 3,5 leti dali v najstarejšo skupino, kjer so bili vsi otroci razen enega vsaj eno leto starejši od nje, da se ne bodo samo igrali, ampak se bodo preveč učili.......ker pa je hči to dobro "prenesla" se nisem dolgo sekirala in se nisem niti obremenjevala s tem kaj tam počnejo.....ker če na otroka prenašaš svoje skrbi in negativna stališča z vrtcem, bo on hočeš nošeš tudi postal zaskrbljen ne bo z veseljem hodil tja......

(odgovor članu taya_)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kaj počnejo vaši otroci v vrtcu?
19.8.2011 10:37:29   
Balerina
Glede slik bi jaz vprašala vzgojitelico kako je s tem. Pri nas tudi ne dobimo nobenih slik nam je vzgojitelica že ne začetku, prvo leto, povedala da jim delajo vsakemu posebaj album ki pa ga dobimo ko bojo otroci zapustilo skupino, torej večina ko bo šla v šoli. Razlaga je bila taka da oni to delajo spomin za otroka, se je pa z leti izkazalo če dajo te albume za domov čez počitnice cveliko staršev ne vrne albuma in tako na koncu otrok nima izdelka za spomin, za celotno obdobje ko je bil v vrtcu.

Pri nas sicer nekaj dejavnosti skoz leto je, ustvarjanje za novo leto, pa sankanje in predstava marca ali aprila za starše. Je pa tako da veliko staršev niti ni zainteresiranih da bi prišli kadar je potrebno kaj narediti in zato mislim da veliko vzgojitelic ne vlaga toliko truda v to. Primer za končni izlet, to je veliko odvisno od staršev ali se organizirajo in so pripravljeni na to ali ne. Poskusi in vprašaj septembra na ruditelskem kaj ostali mislijo o tem koliko se jih je pripravleno angažirati da bi kam šli.

(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kaj počnejo vaši otroci v vrtcu?
19.8.2011 10:41:59   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA


IZVIRNO SPOROČILO: roberta
Skratka, če kdo mene vpraša, pustimo že te otroke enkrat pri miru. Naj bodo otroci, naj se igrajo, naj bo njihovo življenje kar se da umirjeno, ustaljeno in (dolgočasno) ponavljajoče, naj rišejo, pojejo in kar je še tega. Za vse intelektualne in druge "namenske" dejavnosti bo še čist preveč časa in sploh bolj primernih trenutkov, ko bodo tudi razvojno pripravljeni na to.  

Točno tako. Otrokom ne zna biti več dolgčas, ker imamo fiksno idejo da jih moramo 24/7 animirati. In to ni zdravo. Ni. Mora jim biti dolgčas, da jim začne delati domišljija. Ker so res samo otroci in ne roboti, natempirani do zadnje minute. Ne znajo se več igrat, tako daleč smo pripeljali vse skupaj... In njihovo delo je predvsem igre, ne učenje. Učili se bodo potem celo življenje.


Se čisto strinjam.....in potem te ljudje čudno gledajo, da pelješ otroka na dopust na nek otok, kjer ne premorejo nobenega igrala, 10 toboganov, animacije, pa še brez družbe vsaj dveh prijateljev, le z mamo in atijem......."A mu ni 14 dni dolgčas tam.....?"

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kaj počnejo vaši otroci v vrtcu?
19.8.2011 11:05:26   
Najaa
Glede slikanja - pri nas je tako, da smo vsi starpi podpisali, da se strinjamo s slikanjem, tako da se slikajo non stop. Ne dobimo pa slik konec leta, ampak jih bomo dobili čisto na koncu, pred šolo. Vmes pa pomočnici skoz razvijata, jim dajeta slike v osebne mape in še cd naj bi dobili. Sta pa hčerki v različnih vrtcih in pri obeh je tako. Ko praznujeta RD, pa dam jaz svoj fotoaparat, da mal pofotkajo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kaj počnejo vaši otroci v vrtcu?
19.8.2011 11:56:45   
josephine27
Glede slikanja - pri nas je tako, da smo vsi starpi podpisali, da se strinjamo s slikanjem, tako da se slikajo non stop.


pri nas je enako. so na roditeljskem vprašali če se strinjamo da slikajo pa smo bili v naši skupini vsi za in smo podpisali. če kdo noče potem pač tega otroka ne slikajo. slike pa dobiš vsako leto na koncu leta na CD ju in si potem sam razviješ če želiš al pa ne. prvo leto smo dobili izključno tiste fotografije kjer je gor tvoj otrok. leto smo dobili pa vsi slike celotne skupine in jih je kar mal preveč. si moraš prav čas vzet da izbereš ven tiste, ki bi jih rad razvil za spomin.


_____________________________



(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kaj počnejo vaši otroci v vrtcu?
19.8.2011 16:06:46   
taya_
Hvala vsem za odgovore in mnenja.
Očitno bom mogla malo podrezat na naslednjem roditeljskem sestanku glede slik in ostalih stvari. Mogoče sem pričakovala več, ker smo pač prvo leto v vrtcu in sem res predvidevala da bo vsaj kakšna slikica z Božičkom, glede na to, da ko sem jaz hodila smo se vedno slikali......

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kaj počnejo vaši otroci v vrtcu?
19.8.2011 16:29:22   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Glede slikanja - pri nas je tako, da smo vsi starpi podpisali, da se strinjamo s slikanjem, tako da se slikajo non stop.


pri nas je enako. so na roditeljskem vprašali če se strinjamo da slikajo pa smo bili v naši skupini vsi za in smo podpisali. če kdo noče potem pač tega otroka ne slikajo. slike pa dobiš vsako leto na koncu leta na CD ju in si potem sam razviješ če želiš al pa ne. prvo leto smo dobili izključno tiste fotografije kjer je gor tvoj otrok. leto smo dobili pa vsi slike celotne skupine in jih je kar mal preveč. si moraš prav čas vzet da izbereš ven tiste, ki bi jih rad razvil za spomin.



Mi smo dobili razvite slike v takem albumčku, ki so ga otoci izdelali. Dobili pa smo zgolj slike, kjer je gor samo naš...in tiste skupinske iz kakšnih nastopov, pusta.

Glede podpisovanja - letos smo morali podpisat celo, da lahko otroka s sončno kremo namažejo (v vrtcu so imeli Niveo, sponzorsko, ali pa si pač prinsel svojo). Enako je bilo z zobno ščetko in zobno pasto (so navedli, za kaj damo denar (letno 5eur) ali pač zopet prinese svojo).
Še malo pa bomo podpisovali, da si lahko otrok ritko briše z njihovim papirjem (če se ne strinjamo, naj prinesemo svojega user posted image )

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kaj počnejo vaši otroci v vrtcu?
19.8.2011 19:44:18   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Se čisto strinjam.....in potem te ljudje čudno gledajo, da pelješ otroka na dopust na nek otok, kjer ne premorejo nobenega igrala, 10 toboganov, animacije, pa še brez družbe vsaj dveh prijateljev, le z mamo in atijem......."A mu ni 14 dni dolgčas tam.....?"

Ja, seveda mu je, če doma skačeš non stop okrog njega kot cirkuška opica. user posted image Meni je tudi hecno, da morajo nujno it na dopust z ogromno zabave v okolici, raznimi parki, animacijami, ipd... pa je en drek, če jim je malo dolgcajt 14 dni letno. Saj ste na dopustu, za božjo voljo! Kanglico, morje, lopatko in fantki lulčka, imajo dovolj.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kaj počnejo vaši otroci v vrtcu?
19.8.2011 19:48:05   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Se čisto strinjam.....in potem te ljudje čudno gledajo, da pelješ otroka na dopust na nek otok, kjer ne premorejo nobenega igrala, 10 toboganov, animacije, pa še brez družbe vsaj dveh prijateljev, le z mamo in atijem......."A mu ni 14 dni dolgčas tam.....?"

Ja, seveda mu je, če doma skačeš non stop okrog njega kot cirkuška opica. user posted image Meni je tudi hecno, da morajo nujno it na dopust z ogromno zabave v okolici, raznimi parki, animacijami, ipd... pa je en drek, če jim je malo dolgcajt 14 dni letno. Saj ste na dopustu, za božjo voljo! Kanglico, morje, lopatko in fantki lulčka, imajo dovolj.



Sorry sam user posted image user posted image ... že od ranega otroštva njihov best friend :)

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kaj počnejo vaši otroci v vrtcu?
19.8.2011 20:23:10   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
Točno tako. Otrokom ne zna biti več dolgčas, ker imamo fiksno idejo da jih moramo 24/7 animirati. In to ni zdravo. Ni. Mora jim biti dolgčas, da jim začne delati domišljija. Ker so res samo otroci in ne roboti, natempirani do zadnje minute. Ne znajo se več igrat, tako daleč smo pripeljali vse skupaj... In njihovo delo je predvsem igre, ne učenje. Učili se bodo potem celo življenje.

To je vse res. Se strinjam. In včasih je v vrtcu tudi bilo tako. Zdej je pa večinoma vse natempirano. In zakaj? Ker starši forsirajo, hočejo da se dogaja. Zakaj ne, če plačajo in nekateri plačajo res velike vsote za vrtec. In zato želijo, da otrok nekaj odnese od tam. Nekaj, da se vidi pa tudi če v materialu, da ja čim več prinese domov, da se skoz hodi nekam... Strinjam se, da se otrok mora igrat. Sam časi so se spremenili in starši na vsakem koraku zahtevajo več in več. Pa tudi sistem v vrtcih se je spremenil. Vzgojiteljem se ne pusti več "spat." Vzgojitelj ni več samo varuh otrok, ampak mora čim več dat iz sebe, od sebe, čim več pokazat.

Ja, starši zahtevajo več. Starši, ne otroci. Otroci so posledično bolj nagnjeni k več zahtevam, ker jih mi pritiskamo. Nikjer ne piše, če boš več plačal in zahteval, da bo več odnesel. Meni se zdi blazno žalostno, da vzgojiteljica v vrtcu ne upa slikati otrok, ker so boji tožbe. Ali pa, da si ne upa stisnit otroka k sebi, da je nebi ozmerjali s pedofilko. No, to je že na meji bolanega. Ampak, ja, to se dogaja.

< Sporočilo je popravil ZARA -- 19.8.2011 20:24:04 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kaj počnejo vaši otroci v vrtcu?
21.8.2011 22:51:47   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
Točno tako. Otrokom ne zna biti več dolgčas, ker imamo fiksno idejo da jih moramo 24/7 animirati. In to ni zdravo. Ni. Mora jim biti dolgčas, da jim začne delati domišljija. Ker so res samo otroci in ne roboti, natempirani do zadnje minute. Ne znajo se več igrat, tako daleč smo pripeljali vse skupaj... In njihovo delo je predvsem igre, ne učenje. Učili se bodo potem celo življenje.

To je vse res. Se strinjam. In včasih je v vrtcu tudi bilo tako. Zdej je pa večinoma vse natempirano. In zakaj? Ker starši forsirajo, hočejo da se dogaja. Zakaj ne, če plačajo in nekateri plačajo res velike vsote za vrtec. In zato želijo, da otrok nekaj odnese od tam. Nekaj, da se vidi pa tudi če v materialu, da ja čim več prinese domov, da se skoz hodi nekam... Strinjam se, da se otrok mora igrat. Sam časi so se spremenili in starši na vsakem koraku zahtevajo več in več. Pa tudi sistem v vrtcih se je spremenil. Vzgojiteljem se ne pusti več "spat." Vzgojitelj ni več samo varuh otrok, ampak mora čim več dat iz sebe, od sebe, čim več pokazat.

Ja, starši zahtevajo več. Starši, ne otroci. Otroci so posledično bolj nagnjeni k več zahtevam, ker jih mi pritiskamo. Nikjer ne piše, če boš več plačal in zahteval, da bo več odnesel. Meni se zdi blazno žalostno, da vzgojiteljica v vrtcu ne upa slikati otrok, ker so boji tožbe. Ali pa, da si ne upa stisnit otroka k sebi, da je nebi ozmerjali s pedofilko. No, to je že na meji bolanega. Ampak, ja, to se dogaja.


Starši ja. Otroci so tako zelo spontani, da jim daš eno navadno škatlo pa bodo iz nje ustvarili največjo zabavo na svetu.
Sicer pa se strinjam z vsem kar si napisala. In zato to tako je.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?