|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   noseča, študentka... kako je s finančno podporo?
3.9.2011 10:08:50   
borovnička
Moja sestra je še študentka, zaključuje s faksom (1 izpit in diploma) in je zanosila. Ker nima nobenih dohodkov, me zanima kako je s tem? Socialna podpora? Kakšna druga varianta? Se mora prijavit na zavod za zaposlovanje? Ima pa še vedno status študenta. Kam se lahko obrne? Mogoče katera ve?

Pozdravček,
borovnička

_____________________________

Najino srce grejeta dve srečici... prvi je ime Nik, drugi pa Neja.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: noseča, študentka... kako je s finančno p...
3.9.2011 11:35:40   
lenčy
naj si podaljša status, da bo imela saj za bone. drgač pa dobi starševsko nadomestilo 193€ in to je vse. saj tako je bilo pri meni...

(odgovor članu borovnička)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: noseča, študentka... kako je s finančno p...
3.9.2011 11:43:04   
borovnička
Lenčy, a pa to si dobila še v času nosečnosti al potem, ko si že rodila?

_____________________________

Najino srce grejeta dve srečici... prvi je ime Nik, drugi pa Neja.

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: noseča, študentka... kako je s finančno p...
3.9.2011 11:52:57   
lenčy
ko sm rodila, mi je pripadalo eno leto vsak mesec. nekaj je, bolš kot nič.
http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/druzina/starsevsko_varstvo_in_druzinski_prejemki/
tukaj preberi, vse piše.

(odgovor članu borovnička)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: noseča, študentka... kako je s finančno p...
4.9.2011 10:41:06   
digi
Ko sem bila jaz še študentka, noseča in potem maica je bilo tako:

ko sem rodila sem prejemala štipendijo (ki je ne dobivaš, ko podaljšaš absolventa sicer, čeprav imaš zaradi nosečnosti vso pravico do podaljšanja absolventa), z očetom sva imela sklenjeno preživnino, prejemala sem otroške doklade zase in za otroka - zase, ker sem imela s starši sklenjeno preživnino, prejemala sem prvo leto starševsko nadomestilo in potem razliko socialne pomoči.... v glavnem je tako,d a mi je šlo veliko bolje kot sedaj, ko sem zaposlena in poročena :p hahaha..... če pa ne bi bilo tako, da bi pač imela sklenjeno preživnino s partnerjem pa bi ****la ježa ;) ne bi dobila štipendije, ne otroških zase, za otroka minimalne, kakšno soc. pomoč. ni šans.... tako da.... pa vrtec bi imela za plačat ;)

Tako je bilo pred nekaj leti... zdaj pa sam bog ve ;)

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: noseča, študentka... kako je s finančno p...
4.9.2011 10:59:22   
biba_leze*
Priporočam, da jo nekdo zaposli kot gospodinjsko pomočnico par dni pred predvidenim nastopom porodniške. Dobivala bo okoli 250 evr neto, ni veliko, ampak 60 evr več se vseeno pozna, hkrati pa ravno tako lahko opravlja preostale študijske obveznosti, saj zakon pravi, da si lahko hkrati redni študent in zaposlen (ne moreš pa dobivat ugodnosti, kot jih imajo "normalni" redni študenti: boni za prehrano, delo preko študenta na primer). Potem si lahko s partnerjem vseeno lahko uredi še "preživnino" in dobivala bi morda nekoliko višji otroški dodatek kot sicer. Po končani porodniški bo tako lahko uveljavljala še tri mesec zavoda, kjer bo prejemala še nadomestilo okoli 270 evr neto, povišal pa se ji bo tudi otroški dodatek ker bo brezposelna (če bosta s partnerjem še vedno imela urejeno preživnino, bo morda imela najvišji otroški).
Ne vem kako je s socialno podporo v času porodniške, ker je mi nismo uveljavljali, morda pa ji bo pripadala tudi ta?!
 

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: noseča, študentka... kako je s finančno p...
23.5.2012 21:55:41   
tančyy
Zdravo,jst imam pa malo podoben primer,in sicer; sept bom zopet dijakinja imam eno leto starega otroka in me zanima če katera ve kako je s socialno pomočjo ali kakršno koli .

(odgovor članu biba_leze*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?