|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 12:38:39   
urška

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Zgolj v tem, da če odločbo dobi prava oseba.....pri slepem skoraj ni deleme, ali je človek slep ali vidi.....pri ADHD pa tak dvom vedno obstaja......ker stanje ni tako enostvano vidno kot pri slepem ali gluhem ali pri tistem s cerebralno paralizo....prav tako je tanka meja med ADHD in razvajenostjo......

In ker vsi starši niso tako pošteni kot ti, nejcko in kerensa......ker obstajajo tudi starši, ki jim moralnih vrednot primanjkuje, ki želijo izsililiti odločbo (pa izgleda, da res obstajajo, ker če že ne gre za verjeti že mojcazigi, gre za verjeti nejcko) in jo tudi izsilijo......v takih primerih pa potem gre za problem......ker v takem primeru pa je otrok protežiran, tudi če ga učitelj označi kot razvajenega ali lenega ali s premajhnimi intelektualnimi sposobnostmi, ga mora protežirati zaradi odločbe......


ja, ampak kaj imajo ti fake adhdjčki veze z našimi, ki imajo to diagnozo? ljudje, ki "hvatajo krivine" so od nekdaj in vedno bodo. tudi če ima en otrok odločbo, ki jo dejansko ne potrebuje, še vedno mislim, da mu zaradi tega ni vse dovoljeno. in mu ne sme biti. v nobeni odločbi ne piše: otrok lahko dela kar hoče. in če potem tak otrok dela kar hoče (torej moti, nagaja, tebe, razbija) v šoli, čigav problem je to? kdo mora poskrbet za red v šoli? in če mene vprašaš, se starši v nedogled na odločbo ne morejo izgovarjat. ker notri ne piše da mu je dovoljeno tepst. če učiteljica to dovoli oz. dopusti, potem njej manjka avtoritete. in vedenjca bo prava učiteljica znala spravit v red. moje mnenje, očtitno pa ni tako (po vašsih mnenjih).

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 301
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 13:00:28   
katy83
To temo berem že od začetka, ker me pač vse to zanima, glede na to, da bom kmalu v razredu, kjer sebo zagotovo našel kakšen otrok s takšno ali drugačno motnjo. Do danes nisem mislila nič napisat, ker se pač ne čutim dovolj razgledano na tem področju, ampak... pa dajte no. Kaj se res morajo starši zdaj tu na forumu zagovarjat zakaj imajo otroka z ADHD motnjo??? Katastropfa...pa kaj to vas briga...saj ga imajo oni...pa če tudi zaradi takih bednih vzrokov kot je slaba vzgoja. user posted image Sama sicer verjamem, da temu ni tako, ampak ne vidim pa smisla zakaj se zdaj tu napadate... Ja, lahko je biti pameten, če je tvoj otrok zdrav, brez težav, priden...ponosen starš, kako dobra vzgoja, ne??? In tisto, da so zdaj ostali učenci v razredu prikrajšani za normalno vzgojo in izobraževanje zaradi otrok z ADHD motnjo??? ja, pa joj, no...življenje ni potica...kolikokrat še bodo za kaj prikrajšani, pa seveda ne bodo sami krivi, ampak vsi ostali...user posted image
Sama imam 20 mesecev starega sina in še ne vem kaj me vse čaka v življenju...sem že večkrat na ta forum napisala kako strašna sem bila pametna med nosečnostjo, kaj bo moj otrok vse lahko in kaj ne...ja, ja...me zanima, ja... in zdaj mi je brezveze pametovat za nekaj kar ne poznam...ker se lahko življenje brne v drugo smer in bom kmalu na drugi strani in takrat se res ne bi rada zagovarjala pred ostalimi zakaj je moj otrok tak pa tak...bo kakršen bo...moj bo...sprejela bom to, pomagala bom, se trudila (morda tudi sama obiskala psihiatra, ker menim da s tem nič ni narobe)...mogoče pa res jaz kje delam napako...mogoče bom šla k psihiatru, da se pomirim...vsekakor pa se ne bom zagovarjala pred nikomer....ah, malo sem se razpisala, upam, da sem zadela to kar sem želela povedat, da bi tu razumeli (kdor hoče razumeti).

Sama sem bila v OŠ odličnjakinja z diagnozo epilepsija...in sem se naposlušala od vseh mogočih ljudi, da so mi v šoli zaradi tega popuščali in sem lažje dobila 5 kot nekdo drug...da ne govorim o faušiji sošolk iz srednje šole, kako so bile jezne, ko jaz nisem rabila izvajat gimnastike na višini, ali pa teka...skratka vedno se najde nekdo, ki je videt tako, da je fauš te bolezni...pa naj si jp vzameuser posted image

razumem tudi tiste starše,ki menijo, da nekateri to izkoriščajo...zagotovo...ampak kolikor sem brala to temo, takih staršev tu ni.

user posted image


je pa to super tema...hvala vsem mamicam, ki ste delile svoje izkušnje in hvala vsem, ki ste zaposlene v šolstvu in imate izkušnje s tem...marsikaj ste me naučile. user posted image


(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 302
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 13:09:41   
katy83
se opravičujem za napake v mojem postu...ogromno jih je user posted image

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 303
   [Brisano sporočilo]
9.11.2011 13:27:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu katy83)
  Neposredna povezava do sporočila: 304
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 13:30:54   
nejcko
Katy, lepo si napisala.

A to greš v razred kot učiteljica?
Če da, potem ti še nekaj polagam na srce (izrecno kot učitelj) - karkoli ti bo storil ali rekel kakšen ADHD otrok (ali pa kakšen otrok s čustvenimi motnjami), nikoli, ampak res nikoli ničesar ne vzemi osebno. Ker res ni osebno.

Pa da zdaj spet ne bo kdo to vzel, kot da sem pristranska ali kaj podobnega in da jim je treba vse dovoliti, sploh ne. Jaz se npr. tega pri lastnem otroku šele učim, medtem ko mi kot pedagogu to ni težko delati. In to ne pomeni, da vse dovoliš - ne, jasno povej, kaj je storil narobe, jasno pograjaj nejgovo dejanje/vedenje/besede, nikoli pa njega samega.

Pa da spet ne bo zgledalo, da nekaj govorim na pamet - to so nam povedali tudi strokovni delavci z "Levca" ne enem seminarju o delu z vedenjsko težavnimi otroki, torej tudi ADHD.

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 305
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 14:01:51   
urška
katy, hvala.

podpis pod nejcko. ne jemlji osebno njegovih izpadov. kar je včasih težko. moraš pa biti vedno nekaj korakov pred otrokom. kar zahteva tudi dodatno delo. ampak enim uspe.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 306
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 14:03:19   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: katy83

To temo berem že od začetka, ker me pač vse to zanima, glede na to, da bom kmalu v razredu, kjer sebo zagotovo našel kakšen otrok s takšno ali drugačno motnjo. Do danes nisem mislila nič napisat, ker se pač ne čutim dovolj razgledano na tem področju, ampak... pa dajte no. Kaj se res morajo starši zdaj tu na forumu zagovarjat zakaj imajo otroka z ADHD motnjo??? Katastropfa...pa kaj to vas briga...saj ga imajo oni...pa če tudi zaradi takih bednih vzrokov kot je slaba vzgoja. user posted image Sama sicer verjamem, da temu ni tako, ampak ne vidim pa smisla zakaj se zdaj tu napadate... Ja, lahko je biti pameten, če je tvoj otrok zdrav, brez težav, priden...ponosen starš, kako dobra vzgoja, ne??? In tisto, da so zdaj ostali učenci v razredu prikrajšani za normalno vzgojo in izobraževanje zaradi otrok z ADHD motnjo??? ja, pa joj, no...življenje ni potica...kolikokrat še bodo za kaj prikrajšani, pa seveda ne bodo sami krivi, ampak vsi ostali...user posted image
Sama imam 20 mesecev starega sina in še ne vem kaj me vse čaka v življenju...sem že večkrat na ta forum napisala kako strašna sem bila pametna med nosečnostjo, kaj bo moj otrok vse lahko in kaj ne...ja, ja...me zanima, ja... in zdaj mi je brezveze pametovat za nekaj kar ne poznam...ker se lahko življenje brne v drugo smer in bom kmalu na drugi strani in takrat se res ne bi rada zagovarjala pred ostalimi zakaj je moj otrok tak pa tak...bo kakršen bo...moj bo...sprejela bom to, pomagala bom, se trudila (morda tudi sama obiskala psihiatra, ker menim da s tem nič ni narobe)...mogoče pa res jaz kje delam napako...mogoče bom šla k psihiatru, da se pomirim...vsekakor pa se ne bom zagovarjala pred nikomer....ah, malo sem se razpisala, upam, da sem zadela to kar sem želela povedat, da bi tu razumeli (kdor hoče razumeti).

Sama sem bila v OŠ odličnjakinja z diagnozo epilepsija...in sem se naposlušala od vseh mogočih ljudi, da so mi v šoli zaradi tega popuščali in sem lažje dobila 5 kot nekdo drug...da ne govorim o faušiji sošolk iz srednje šole, kako so bile jezne, ko jaz nisem rabila izvajat gimnastike na višini, ali pa teka...skratka vedno se najde nekdo, ki je videt tako, da je fauš te bolezni...pa naj si jp vzameuser posted image

razumem tudi tiste starše,ki menijo, da nekateri to izkoriščajo...zagotovo...ampak kolikor sem brala to temo, takih staršev tu ni.

user posted image


je pa to super tema...hvala vsem mamicam, ki ste delile svoje izkušnje in hvala vsem, ki ste zaposlene v šolstvu in imate izkušnje s tem...marsikaj ste me naučile. user posted image




Katy, oprosti, ampak si tako sfalila bistvo, da glava boli.

Ne jaz, ne Liliana nisva napadali nobene od mam z ADHD, ampak je bilo ravno obratno.
Nobena od naju niti ni pametovala, kvečjemu so spet one pametovale nazaj, razen že omenjenih izjem, ki so določena dejstva lepo razjasnile.
Ampak to je še najmanj pomembno.
Očitana  mi je bila netolerantnost. Zanimivo, mislim da so bile mame na drugi strani veliko bolj netolerantne oziroma so, saj ne sprejmejo nobenega drugega pogleda, ampak gonijo samo svoj prav.
Dejstvo je, da se ADHDja ne da dokazat. Torej vedno obstaja dvom ali ga dotični otrok res ima, ali je to le bolj komot za starša, ki ima nevzgojenega otroka. Tudi pri kaznivih dejanjih je tako. Dokler obstaja najmanjši dvom o krivdi mu ne morejo naprtiti zločina. One sicer lahko naštevajo osebe, ki imajo ADHD ali naj bi ga imele ali so se same promovirale, da ga imajo. Drugo dejstvo je, da obstajajo taki starši, ki bodo to izkoristili. In v to sem se sama vpičila. Nobenemu ne privoščim bolanega otroka, niti pod razno. In nikoli nisem bila pametna, ker imam sama zdravega otroka. Danes lahko je, jutri več ne. Tako da to nekoga obtoževati je najmanj nesramno. Sama sem izpostavila drug vidik ADHD oz. njegovega izkoriščanja, na podlagi katerega so naši otroci prikrajšani. Mene popolnoma nič ne moti, če imajo z odločbo določene pravice, ki jih moj nima. Nikoli, ampak čisti nikoli ga ne primerjam z drugimi, niti ne iščem razloge za neuspeh v drugih. Karkoli bo naredil ali pa ne naredil, bo to izključno zaradi sebe. Govorila sem o sošolcu, katerega starši ne delajo, vsaj ne da bi kdo vedel, nič zato, da bi se otroka umestilo nekam, ampak se le izgovarjajo na ADHD. Če bi po moje bili sami prepričani v to, da motnjo ima, bi bilo v otrokovem interesu, da bi bil kot tak obravnavan. In to je ta vidik, ki je meni moteč. In ne vsi tisti otroci z ADHDjem. kako naj starši dokažejo, da ga ima? Kako naj mi dokažemo, da ga nima? On si še nadalje privošči določene zadeve in kaj naj pri tem stori učitelj? Starši zagovarjao stališče, da otrok itak ne ve kaj dela oz. se ne more kontrolirat, kar so tudi  tu mame večkrat zapisale. Torej, otrok se ne more nadzirat, starši tudi ne, a učitelj pa ga lahko? Kako, brez da bi starši vzrojili, da so mu zaradi naših sončkov kratene pravice oziroma mu ni dano biti moten?
Ampak saj meni na koncu koncev ni pomembno ali bo ta učenec dobil odločbo. Gre za to, da taiste mame, sodelujoče tu gor, nimajo niti toliko odprte glave, da bi videle, da je to problem tudi za nas ostale in naše otroke. Ne, težave imajo le oni, mi pa smo samo nestrpni.

lp

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 307
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 14:08:27   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Če tebe boli glava, jaz pa tega ne vidim, niti tega ne morem dokazati niti tega ne more dokazati RTG, EEG, EKG, ne nevrolog ne kakršenkoli -log  ... torej lažeš, da te glava boli?



Ne, ni nujno da lažem, lahko pa.

Oziroma tudi v primeru, ko ne lažem, moram na svojem delovnem mestu opravljati delo kot da z menoj ni nič narobe. Odločbo oziroma lažje delovno mesto bom dobila takrat, ko bom imela neizpodbiten dokaz, da z menoj nekaj je narobe.

Samo na podlagi mojih izpadov in mojih pričevanj, brez podkrepitve, pa ne bom daleč prišla, če bom svoje delo in odgovornost prelagala na drugega. In koliko sodelavcev bi meni ali tebi verjelo, da ti res ni bolj komot tožiti o bolečinah in svojega dela preložiti na druge. In koliko od njih bo dolgotrajno prenašalo posledice tvojih izpadov samo na podlagi tvojih besed?

lp

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 308
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 14:16:36   
Anonimen
Mojcaziga, jaz sem pravzaprav na isti strani, kot ti, nimam otroka z ADHD, pa se ne čutim zaradi tega ogrožena ali pa da bi bili moji otroci zaradi tega kaj prikrajšani v šoli.

Če se nek starš zgovarja na hiperaktivnost zaradi svoje lenobe pri vzgoji, to ne pomeni, da so vsi otroci, ki imajo ADHD, nevzgojeni. In tisti fantek, ki ga opisuješ, očitno ne sodi med otroke, ki dejansko rabijo pomoč, ampak samo nekdo hvata krivine. Kaj naj zdaj vse vržemo v isti koš?
Res nam ni treba se pozanimat in poglabljat čisto v vsako motnjo, spremembo in drugačnost, ki jo nekdo ima (ali pa se nam zdi, da jo nima). Vendar vsaj en pozitiven pristop v začetku ne škodi. Če se izkaže nekaj kot izgovor, potem še vedno lahko ukrepaš, se distanciraš itd.

Praviš, da se ADHD ne da dokazat. Samo za primer: Kako dokažeš depresijo? Poporodno depresijo? Kronično bolečino?

(odgovor članu mojcaziga)
  Neposredna povezava do sporočila: 309
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 14:33:52   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Če tebe boli glava, jaz pa tega ne vidim, niti tega ne morem dokazati niti tega ne more dokazati RTG, EEG, EKG, ne nevrolog ne kakršenkoli -log  ... torej lažeš, da te glava boli?


nejcko dej nehi. tega niti približno nisem trdila. nikjer ne piše da Bill Gates misli da je imel adhd. če pa ti misliš da njega "glava boli", je pa druga stvar in nima veze z laganjem..

bom pa kasneje napisala nekaj pozitivnih premikov v podajanju znanja, ki sem ga opazila - razvija se v smer ki je bolj pisan na kožo adhd ljudem/otrokom in bonitete imajo/imamo tudi "navadni". no sej, se bom kasneje spravila pisat ta sestavek - meni se zdi zanimiv premik v šolstvu in mislim, da zna bit zanimiv tudi za vas (vse nas).

< Sporočilo je popravil mateyka -- 9.11.2011 14:45:15 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 310
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 14:36:21   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga


Dejstvo je, da se ADHDja ne da dokazat. Torej vedno obstaja dvom ali ga dotični otrok res ima, ali je to le bolj komot za starša, ki ima nevzgojenega otroka.



 Govorila sem o sošolcu, katerega starši ne delajo, vsaj ne da bi kdo vedel, nič zato, da bi se otroka umestilo nekam, ampak se le izgovarjajo na ADHD. Če bi po moje bili sami prepričani v to, da motnjo ima, bi bilo v otrokovem interesu, da bi bil kot tak obravnavan. In to je ta vidik, ki je meni moteč. In ne vsi tisti otroci z ADHDjem. kako naj starši dokažejo, da ga ima? Kako naj mi dokažemo, da ga nima? On si še nadalje privošči določene zadeve in kaj naj pri tem stori učitelj? Starši zagovarjao stališče, da otrok itak ne ve kaj dela oz. se ne more kontrolirat, kar so tudi  tu mame večkrat zapisale. Torej, otrok se ne more nadzirat, starši tudi ne, a učitelj pa ga lahko? Kako, brez da bi starši vzrojili, da so mu zaradi naših sončkov kratene pravice oziroma mu ni dano biti moten?
Ampak saj meni na koncu koncev ni pomembno ali bo ta učenec dobil odločbo. Gre za to, da taiste mame, sodelujoče tu gor, nimajo niti toliko odprte glave, da bi videle, da je to problem tudi za nas ostale in naše otroke. Ne, težave imajo le oni, mi pa smo samo nestrpni.

lp



Za boldano - enako mnogo, kakor se ne da dokazati, da ADHD motnja res obstaja, se tudi ne da dokazati da ne obstaja. In smo spet tam, kjer ni muh. O tem pač ne bomo nikoli skupaj prišli, lahko se pa še leta vrtimo v krogu.
Najbolje in najbolj smiselno bi bilo, da če ima nek otrok diagnozo, da se to pač sprejme. Je le diagnoza, uradna.

To je enako, kot z mnogimi stvarmi, ki sem jih nekaj že naštela.
Če torej uradna medicina ne priznava alt_ernativnih metod pri nas, torej  to pomeni, da le-te niso uspešne, ne veljajo nič (pa čeprav jih drugod po svetu priznavajo in z njimi mnogokrat koga tudi uspešno pozdravijo)
Če torej noben tajkun pri nas še uradno ni bil obsojen, kar pomeni, da tajkunstva še nikomur niso dokazali, a to potem pomeni, da tajkunov pri nas ni?
Ker je en človek brez rok in brez nog (ne spomnim se njegovega imena) uspešno prišel na Triglav, pomeni, da vsi ljudje brez nog in rok lažejo, da so gibalno ovirani in da ne morejo priti na Šmarno goro?

Kaj hočem povedati, ti je verjetno jasno. Vse na tem svetu je relativno - Einstein je bil car, pa če je bil ADHD ali pa ne user posted image (btw, nihče pa kategorično ne zanika, da je bil dislektikuser posted image , misliš da fake dislektiki (celo z odločbami) pa ne obstajajo?) - tole je bolj za Mateyko user posted image

Kar pa se tiče tistega vašega lažno diagnosticiranega sošolca - že najmanj 10_x_ je bilo napisano, da to, da če ima mogoče nekaj otrok res fake odločbe, ne spremeni nobenih dejstev. Ne spremeni ničesar. Ker:
- smo že ugotovili, na točno kaj se pravice iz odločbe nanašajo (na učno pomoč)
- smo že ugotovili (lahko ti pa tudi dokažem tako, da sinovo odločbo pretipkam sem gor, če bo potem mir), da odločba takemu otroku NE dovoljuje, da dela štalo na šoli!!!
-  smo že ugotovili, da je na vodstvu šole, kako ima določena šola urejen vzgojni načrt, hišni red itd ... torej kakšne ukrepe ima predpisane zoper kršitelje (z odločbami ali brez) pravil
- smo že ugotovili, da lahko tudi vi starši ukrepate, ker je to vaša pravica
- smo že ugotovili, da obstajajo lažne samohranilke, lažni revni s. p.-jevci, podjetniki in obrtniki, pa to še vedno ne pomeni, da pravih samohranilk ni, niti ne pomeni, da vsi s. p., podjetniki in obrtniki  utajujejo davke
- smo že ugotovili, da obstajajo nosečnice na lažnih bolniškah, kar še ne pomeni, da nekatere pa res nimajo težav v nosečnosti
- smo že ugotovili marsikaj ...

Verjamem, da imate problem, celo verjamem, da ima omenjeni otrok res lažno oz. izsiljeno diagnozo in s tem odločbo, a to še ne pomeni, da je to pravilo. To je le izjema, ki potrjuje pravilo, nič več, nič manj.

< Sporočilo je popravil nejcko -- 9.11.2011 14:47:56 >

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 311
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 14:43:40   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

Mojcaziga, jaz sem pravzaprav na isti strani, kot ti, nimam otroka z ADHD, pa se ne čutim zaradi tega ogrožena ali pa da bi bili moji otroci zaradi tega kaj prikrajšani v šoli.


Tudi sama se ne počutim ogrožene in tudi moj otrok ne, no vsaj kar se tiče "protekcije", ki jim pritiče z odločbo. Tudi prikrajšanega ne, ker bi vsaj moj bil vesel, če bi se kak učitelj še malo manj ukvarjal z njim kot se user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.
Praviš, da se ADHD ne da dokazat. Samo za primer: Kako dokažeš depresijo? Poporodno depresijo? Kronično bolečino?


Pa meni konec koncev ni tako pomembne dokaz, je pa dejstvo, da zaradi tega veliko ljudi dvomi v to motnjo. saj tudi depresija  je še vedno zelo stigmatizirana in ni še tako dolgo nazaj, ko ni bila priznana kot bolezensko stanje.
In je razlika med človekom, ki je v depresiji in takim, ki se dela, da je depresiven, zraven pa veselo nakupuje v šoping centru in hodi na žure s prijatelji. V službi pa noben od njiju ne more opravljati svojega dela, zaradi depresije seveda.
Sama se nisem poglobila tako daleč, da bi ločila otroka z motnjo in tistega brez, verjamem pa, da se to da in bi se to moralo narediti. V dobro vseh otrok.

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 312
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 14:48:41   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
Dejstvo je, da se ADHDja ne da dokazat.

E, to pa ne bo držalo.

Zagotovo ne bom uporabila pravih, medicinskih izrazov in najverjetneje bom tudi še kaj kiksnila, ampak bistvo bi se pa moralo razumeti.

Z nekakšnimi meritvami možganskih nevronov (al koji ko*ac so že) se da izmeriti nekakšno razliko v delovanju "normalnih" možganov in delovanju ADHD možganov. ADHD je že toliko raziskana, da se da z veliko verjetnostjo potrditi (saj 100%-no tudi Clear Blue ne potrdi nosečnosti), da je nek določen način delovanja možganov specifičen za ADHD.

Dejstvo je samo to, da tega ne počne nihče samo zato, da bi nek otrok dobil odločbo ali da bi mu bil predpisan recept za Ritalin.

To počnejo samo v medicinskih raziskovalnih laboratorijih, ko iščejo nova zdravila (ali izboljšujejo stara).

V glavnem - ADHD se da dokazati. Če se ga ne bi dalo - ja kako bi pa potem imeli zdravila zanj? Na blef?

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 313
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 15:02:22   
liliana
V glavnem - ADHD se da dokazati. Če se ga ne bi dalo - ja kako bi pa potem imeli zdravila zanj? Na blef?


Današnje "moderno" uspešno trženje je v bistvu ustvarjanje potreb.......in verjamem, da se ga kdaj pa kdaj posluži tudi farmacevtska industrija.....zadnji tak odmeven primer je bil Tamiflu in gripa......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 314
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 15:19:35   
urška

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga


Dejstvo je, da se ADHDja ne da dokazat. Torej vedno obstaja dvom


dejstvo je, da tudi če bi se ga dalo dokazat ti nisi toliko odprte glave, da bi to sprejela kot možnost. kakšne pa imate ostali starši pravice, sem pa napisala. na konkretnem primeru.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 315
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 15:42:16   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
V glavnem - ADHD se da dokazati. Če se ga ne bi dalo - ja kako bi pa potem imeli zdravila zanj? Na blef?

Današnje "moderno" uspešno trženje je v bistvu ustvarjanje potreb.......in verjamem, da se ga kdaj pa kdaj posluži tudi farmacevtska industrija.....zadnji tak odmeven primer je bil Tamiflu in gripa......

Drži.

Vendar to ne omaje dejstva, da se ADHD da medicinsko dokazati.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 316
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 16:02:02   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: urška
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
Dejstvo je, da se ADHDja ne da dokazat. Torej vedno obstaja dvom


dejstvo je, da tudi če bi se ga dalo dokazat ti nisi toliko odprte glave, da bi to sprejela kot možnost.


kako pa ti lahko trdiš da je to DEJSTVO? saj se ne da dokazat user posted image
jaz pa mislim, da se motiš o vseh teh damah, ki te tako jezijo in pišeš kot da so ene rigidne kure, ki nimajo pameti. prepričana sem, da če bi obstajali kaki res konkretni dokazi s strani stroke in ne bi bilo v stroki sami razkola glede tega, da bi bile pripravljene to sprejeti. give people some benefit of a doubt no..

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 317
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 16:21:40   
Kerensa*
Matejčić... ti pa te teme ne spremljaš ravno najbolje, a? user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 318
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 16:27:31   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


kako pa ti lahko trdiš da je to DEJSTVO? saj se ne da dokazat user posted image
jaz pa mislim, da se motiš o vseh teh damah, ki te tako jezijo in pišeš kot da so ene rigidne kure, ki nimajo pameti. prepričana sem, da če bi obstajali kaki res konkretni dokazi s strani stroke in ne bi bilo v stroki sami razkola glede tega, da bi bile pripravljene to sprejeti. give people some benefit of a doubt no..


Saj po mojem nas to najbolj bega.....da so razkoli tudi v stroki.....pa ne samo v Sloveniji.....da se ADHD rezimo v ZDA diagnosticira z drugačnimi načini kot v Evropi.....kar pomeni, da vseeno obstaja možnost, da je diagnosticiranje pod vplivom posamezne družbe.....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 319
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 16:32:27   
Kerensa*
Edini "razkoli", ki sem jih jaz zasledila, so, da se strokovnjaki na tem področju ne morejo zediniti (nekateri in pri nekaterih vprašanjih), ali je določen simptom simptom ADHD ali ne; ali je določeno zdravilo primerno za ADHD ali ne; ali je določen način zdravljenja boljši ali slabši od nekega drugega... in tako dalje.

In diagnosticiranje je lahko pod vplivom neke farmacevtske družbe (da reklamirajo svoje zdravilo za ADHD) - to pa ne omaje dejstva, da ADHD obstaja in da se ga da dokazati.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 320
   [Brisano sporočilo]
9.11.2011 16:36:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 321
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 17:16:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

zakaj je tako tezko sprejeti, da je ADHD motnja, ki se jo da s pravilnimi prijemi regulirati?


Ne vem.
Eden od teh prijemov je tudi delo s psihiatrom. Ne vem, zakaj je potrebno toliko skočiti v zrak, če se omeni psihiater?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 322
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 17:41:58   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

zakaj je tako tezko sprejeti, da je ADHD motnja, ki se jo da s pravilnimi prijemi regulirati?


Ne vem.
Eden od teh prijemov je tudi delo s psihiatrom. Ne vem, zakaj je potrebno toliko skočiti v zrak, če se omeni psihiater?


Ti tudi bolj slabo spremljaš temo, a ne.

Diagnozo ADHD je nemogoče diagnosticirati brez zdravnika, največkrat je to pedopsihiater, no, on je pa tudi edini, ki lahko predpiše zdravilo.
Torej - obisk psihiatra in ADHD sta skoraj nujno povezana.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 323
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 17:46:39   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


kako pa ti lahko trdiš da je to DEJSTVO? saj se ne da dokazat user posted image
jaz pa mislim, da se motiš o vseh teh damah, ki te tako jezijo in pišeš kot da so ene rigidne kure, ki nimajo pameti. prepričana sem, da če bi obstajali kaki res konkretni dokazi s strani stroke in ne bi bilo v stroki sami razkola glede tega, da bi bile pripravljene to sprejeti. give people some benefit of a doubt no..


Saj po mojem nas to najbolj bega.....da so razkoli tudi v stroki.....pa ne samo v Sloveniji.....da se ADHD rezimo v ZDA diagnosticira z drugačnimi načini kot v Evropi.....kar pomeni, da vseeno obstaja možnost, da je diagnosticiranje pod vplivom posamezne družbe.....


O, boh pomagej ...
Pa pejmo še enkrat od začetka user posted image

Taista stroka, ki si ni edina o motnji ADHD (torej zdravniki taki in onaki, psihologi in psihiatri), si ni edina tudi o homoseksualnosti oz. o vzroku zanjo - je motnaj privzgojena ali prirojena.  Torej homoseksualnost ne obstaja.
Fino - najbolje, da vse geje in lezbijke in ADHD-jce preljemo nazaj k župnikom, da bodo izgnali hudiča iz njih.



< Sporočilo je popravil nejcko -- 9.11.2011 17:47:37 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 324
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 17:48:38   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Fino - najbolje, da vse ADHD-jce preljemo nazaj k župnikom, da bodo izgnali hudiča iz njih.

Dobra ideja. user posted image

Sploh za tiste, ki imajo komplet 3v1 - nevzgojenega ADHD otroka v puberteti. user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 325
Stran:   <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?