|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 21:46:02   
Colt
No ja...tisto o gošči mi res ne gre iz glave ja. Si predstavljam Toma C, kako dirka gor in dol po hosti..

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 351
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 21:47:56   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
No ja...tisto o gošči mi res ne gre iz glave ja. Si predstavljam Toma C, kako dirka gor in dol po hosti..

Sam ali... ali s kom iz te debate? user posted image

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 352
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 21:55:57   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Sam ali... ali s kom iz te debate? user posted image

Dvainštirideset_krat  lahko ugibaš. Pa četrtek je jutri user posted image user posted image (prosto po Štoparju)

< Sporočilo je popravil Colt -- 9.11.2011 22:03:05 >


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 353
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 21:56:41   
Kerensa*
Napiše se milijonkrat.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 354
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 21:58:12   
urška
tom je itak milijonar, tko da si lahko milijon so-sprehajalk privošči:D

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 355
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 22:00:26   
Kerensa*
Ampak morajo biti tiho.

Scientologija, pa to. user posted image

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 356
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 22:02:27   
urška
kolk kej znaša "članarina" za scientološko cerkev? kakšen milijon, ziher....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 357
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 22:06:55   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: urška
kolk kej znaša "članarina" za scientološko cerkev? kakšen milijon, ziher....

V Sloveniji?

Preveri tukaj: http://www.dianetika-drustvo.si/

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 358
   [Brisano sporočilo]
9.11.2011 22:19:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 359
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 22:20:31   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Sploh za tiste, ki imajo komplet 3v1 - nevzgojenega ADHD otroka v puberteti. user posted image

hehe, ta bi izgnal hudica se iz zupnika user posted image

Torej veš, zakaj smo ateisti in ne hodimo v cerkev? user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 360
   [Brisano sporočilo]
9.11.2011 22:23:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 361
   [Brisano sporočilo]
9.11.2011 22:26:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 362
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 22:26:08   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Psihiater lahko pomaga praktično vsakemu zdravemu človeku, mislim odraslemu. Če se v družini pojavi motnja kot je opisana, lahko dva trije obiski samo koristijo vsem, tako staršem kot celi družini. Samo je lepše skakat v zrak in malo zmerjat, a ne.

a dej no? zakaj pa bi zdrav, psihicno, clovek moral obiskovati psihiatra?

Kot preventivo...? user posted image

Pa znaš, kako kažu kod vas (i kod Milijonarke)... bolje spriječit'', nego lječit''.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 363
   [Brisano sporočilo]
9.11.2011 22:26:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 364
   [Brisano sporočilo]
9.11.2011 22:27:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 365
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 22:28:09   
Kerensa*
Samo je u gornjem slučaju osim doktora poludio i pacijent. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 366
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 22:29:47   
Anonimen
Zakaj pa ne?
K zdravniku ne greš, ko si že akutno bolan. Tudi k zobozdravniku ne greš šele, ko manjka pol zoba.

Če je z opisano motnjo tako "težko" živeti kot opisujete (glede na to, da se pričakuje razumevanje, strpnost in ne vem kaj še vse od splošnega občinstva), to zagotovo prinese določene spremembe v družinsko dinamiko. Prav tako je malo zelo zdravih družin, ki bi v celoti razumele in obvladovale odnose znotraj družine. Določena nerazumevanje sebe, drugih, otroka, ki ni popolnoma zdrav (ali ima motnjo, kakor hočeš) so prisotna praktično v vsaki družini. Če iščeš pomoč še dokler zadeva ni akutna, je toliko bolj učinkovita. Večina od nas ima določene pomanjkljivosti in večina nas ne ve in ne obvlada vsega. In, če je bilo vprašanje, kaj naj še naredim, je tudi to del odgovora.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 367
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 22:31:36   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Zakaj pa ne?
K zdravniku ne greš, ko si že akutno bolan. Tudi k zobozdravniku ne greš šele, ko manjka pol zoba.

Če je z opisano motnjo tako "težko" živeti kot opisujete (glede na to, da se pričakuje razumevanje, strpnost in ne vem kaj še vse od splošnega občinstva), to zagotovo prinese določene spremembe v družinsko dinamiko. Prav tako je malo zelo zdravih družin, ki bi v celoti razumele in obvladovale odnose znotraj družine. Določena nerazumevanje sebe, drugih, otroka, ki ni popolnoma zdrav (ali ima motnjo, kakor hočeš) so prisotna praktično v vsaki družini. Če iščeš pomoč še dokler zadeva ni akutna, je toliko bolj učinkovita. Večina od nas ima določene pomanjkljivosti in večina nas ne ve in ne obvlada vsega. In, če je bilo vprašanje, kaj naj še naredim, je tudi to del odgovora.

Ampak v tem primeru ne greš k psihiatru, temveč k psihologu (specializiranem za družinsko terapijo, po možnosti).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 368
   [Brisano sporočilo]
9.11.2011 22:32:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 369
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 22:37:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Prav tako je malo zelo zdravih družin, ki bi v celoti razumele in obvladovale odnose znotraj družine.


aha. potemtakem samo "zdrave" so primerne za psihiatra. si bom zapisala na listek na hladilniku.


Ti kar. Če ni že prepozno.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 370
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 22:45:08   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Sicer pa nejcko....a si preden je dobil tvoj otrok diagnosticirano motnjo ADHD imela podobne pomislike o tej motnji kot jaz......?





Mislim, da sem glede tega že kar veliko napisala, tam nekje bolj na začetku debate. Ne, nisem imela pomislekov.
Če sem čisto iskrena, se sploh ne spomnim, kdaj sem se srečala s tem terminom. Če se ne motim, je bilo to že po rojstvu sina.
Kot sem že napisala, sem že kmalu po sinovem rojstvu ugotovila, da je drugačen od drugih dojenčkov, ki sem jih poznala, drugačen od dojenčkov, o katerih sem kadarkoli brala, slišala. Dojenčki naj bi vendarle samo spali. Jedli, kakali, spali ... jedli, spali ... In vsi, ki sem jih poznala, tudi so, res so. No, edino od ene prijateljice hčerka je bila precej jokave sorte, se spomnim, ampak takrat ko je bila ona dojenček, mene dojenčki  še niso kaj dosti brigali user posted image No, še danes je raketa ta punca.

No, kot sem že napisala, sem takoj to omenila pediatrinji, kako me je odpikala, sem tudi že napisala.
Potem mi je pa enkrat mami dala za prebrati en članek o nemirnih otrocih in mislim, da sem takrat prvič zasledila izraz HA. Ker se je članek nanašal na mlajše otroke in s tem tudi predvsem na njihovo telesno aktivnost, trmo, neposlušnost, sem takoj pomislila, da bi znalo biti to to. Zakaj? Zato, ker res nisem bila buci buci starš, ves vzhičen nad lastnim otrokom, nad tem božjim darom, prestolonaslednikom ... Nisem ga razvajala, nisem mu vsega pustila. Če zdaj gledam nazaj, sem nad njim zganjala pravi teror s svojo doslednostjo in nepopustljivostjo, ko sem ga skušala strpati v  klišejske okvirje, kakšen mora biti otrokuser posted image   Otrok mora ubogati vsaj na tretjo besedo ... moj ni. Ne prvič ne drugič ne stotič. Za eno in isto stvar (npr. ne meči daljinca po tleh). Pa četrtič povzdignila glas ... pa sem mu skušala preusmeriti pozornost ... pa sem ga fizično odstranila ... pa spet ene 4x glasno in jasno povedala ... grdo gledala, žugala s prstom - daljinec je spet letel po tleh, pa sem zavpila ... pa sem zakričala ... in ja, tudi usekala po prstih (zdaj me pa križajte) ... dalinjec je bil spet na tleh. In jutri tudi  - pa ponovi vajo - pa pojutrišnjem tudi - pa smo spet ponovili vajo in td. itd. itd.
Pa sem mu rekla, ne dotikaj se pečice, on konstantno okoli pečice. Pa sem mu spet ponovila, da se bo opekel. nič. On se muva okoli ... ko ni 10x pomagalo, sem mu prstek narahlo pritisnila ob pečico, da bi videl, da res peče ... roko je takoj umaknil, debelo gledal ... nato pa ... oh, ja ... se z obema dlanema naslonil na pečico - nekako tako so klavrno propadli vsi naši vzgojni ukrepi. user posted image

O, ne ... nikoli nisem dvomila, ker moj otrok je bil v vseh pogledih tipičen otrok iz vseh člankov o HA, ki sem jih v njegovih prvih letih življenja prebrala (takrat še nisem imela interneta). A mojih opažanj ni nihče vzel resno. Bil je pač le bolj živahen otrok ... a ko sem ga primerjala z drugimi, tudi živahnimi otroki,  je bil moj otrok še bolj živahen od najbolj živahnega in neobladljivega.  user posted image Ne, nisem dvomila v HA, dvomila pa sem v lastno vzgojo in v lastnega otroka - dejansko sem nanj začela gledati kot na problematičnega in nevzgojenega mulca.  Ker mi je okolje to sporočalo. Ker so me vsi ali tolažili, da bo minilo, ali mi rekli, naj ga bolj na trdo primem (tako v stilu, jaz bi že red naredil user posted image ).




(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 371
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 22:51:32   
Kerensa*
O tem, kolikokrat je treba ADHD otrokom ponavljati...

Mojemu Pubertetniku že 8 let, takorekoč vsako jutro, govorim, naj si umije zobe.

In še po 8-ih letih si jih ne, če mu ne rečem.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 372
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 23:02:13   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Bom pa skočila, če mi nekdo reče, da je to edina in edina rešitev vseh naših težav, poleg gozda seveda user posted image ... no, da sta to dvoje čarobna paličica in Arabelin prstan.



Pač selektivno branje in napačno razumevanje. Že imaš dovolj razlogov.



Žal, milijonarka, je pri tvojih kratkih, parbesednih odgovorih v stilu: pelji otroka v gozd; pojdi k psihiatru, težko delati kakšno selekcijo. Še branje med vrsticami ni mogoče (dobesedno in v prenesenem pomenu). Iz ene same vrstice pa  je lahko en tak ciničen in pokroviteljski zven  zaznati. To pa res, ja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 373
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 23:03:56   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

O tem, kolikokrat je treba ADHD otrokom ponavljati...

Mojemu Pubertetniku že 8 let, takorekoč vsako jutro, govorim, naj si umije zobe.

In še po 8-ih letih si jih ne, če mu ne rečem.


A bejž, no.  Potem pa že nimate reda in nisi dosledna.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 374
   RE: Hiperaktivnost
9.11.2011 23:07:00   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
O tem, kolikokrat je treba ADHD otrokom ponavljati...

Mojemu Pubertetniku že 8 let, takorekoč vsako jutro, govorim, naj si umije zobe.

In še po 8-ih letih si jih ne, če mu ne rečem.

A bejž, no.  Potem pa že nimate reda in nisi dosledna.

In? user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 375
Stran:   <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?