|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Hiperaktivnost
10.11.2011 11:21:27   
urška

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


Milijonarke oz. milijonarja za kupca?

Sploh ne. Cene se začnejo že pri nekaj tisoč USD.

Klasika pa še vedno velja - če imaš modrookega blondinca, si zmagala. Jaz ga imam. user posted image


za kupca sem mislila, ja. ampak res ga ne rabim ne, ker ni modrook. sicer ima svetle lase, ampak rjave oke. kaj pa to, da je pameten, je kej pomembno?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 426
   RE: Hiperaktivnost
10.11.2011 11:22:25   
urška

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Neumen kmet ima debel krompir user posted image

Nevzgojen mulc pa odločbo. user posted image



leni starši pa izgovoruser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 427
   RE: Hiperaktivnost
10.11.2011 11:22:42   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: urška


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


Milijonarke oz. milijonarja za kupca?

Sploh ne. Cene se začnejo že pri nekaj tisoč USD.

Klasika pa še vedno velja - če imaš modrookega blondinca, si zmagala. Jaz ga imam. user posted image


za kupca sem mislila, ja. ampak res ga ne rabim ne, ker ni modrook. sicer ima svetle lase, ampak rjave oke. kaj pa to, da je pameten, je kej pomembno?



Naj nosi barvne leče. Saj gre po principu videno-kupljeno, potem se nimajo kaj pritoževat, da v resnici ni modrook user posted image

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 428
   RE: Hiperaktivnost
10.11.2011 11:23:15   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: urška
kaj pa to, da je pameten, je kej pomembno?

Odvisno, za kaj ga bo kupec potreboval. user posted image

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 429
   RE: Hiperaktivnost
10.11.2011 11:24:50   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: urška
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Neumen kmet ima debel krompir user posted image

Nevzgojen mulc pa odločbo. user posted image

leni starši pa izgovoruser posted image user posted image user posted image

Ki jim pride prav. user posted image

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 430
   RE: Hiperaktivnost
10.11.2011 11:27:31   
urška

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.


IZVIRNO SPOROČILO: urška


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


Milijonarke oz. milijonarja za kupca?

Sploh ne. Cene se začnejo že pri nekaj tisoč USD.

Klasika pa še vedno velja - če imaš modrookega blondinca, si zmagala. Jaz ga imam. user posted image


za kupca sem mislila, ja. ampak res ga ne rabim ne, ker ni modrook. sicer ima svetle lase, ampak rjave oke. kaj pa to, da je pameten, je kej pomembno?



Naj nosi barvne leče. Saj gre po principu videno-kupljeno, potem se nimajo kaj pritoževat, da v resnici ni modrook user posted image


pa na primopredaji trojno dozo ritalina. popoln bo!user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 431
   RE: Hiperaktivnost
10.11.2011 11:34:23   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: urška


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.


IZVIRNO SPOROČILO: urška


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


Milijonarke oz. milijonarja za kupca?

Sploh ne. Cene se začnejo že pri nekaj tisoč USD.

Klasika pa še vedno velja - če imaš modrookega blondinca, si zmagala. Jaz ga imam. user posted image


za kupca sem mislila, ja. ampak res ga ne rabim ne, ker ni modrook. sicer ima svetle lase, ampak rjave oke. kaj pa to, da je pameten, je kej pomembno?



Naj nosi barvne leče. Saj gre po principu videno-kupljeno, potem se nimajo kaj pritoževat, da v resnici ni modrook user posted image


pa na primopredaji trojno dozo ritalina. popoln bo!user posted image user posted image


Nehaaaajte .. uscala se bom user posted image

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 432
   RE: Hiperaktivnost
10.11.2011 11:36:04   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Nehaaaajte .. uscala se bom user posted image

Inkontinenca, maybe? user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 433
   RE: Hiperaktivnost
10.11.2011 11:37:14   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: urška


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.


IZVIRNO SPOROČILO: urška


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


Milijonarke oz. milijonarja za kupca?

Sploh ne. Cene se začnejo že pri nekaj tisoč USD.

Klasika pa še vedno velja - če imaš modrookega blondinca, si zmagala. Jaz ga imam. user posted image


za kupca sem mislila, ja. ampak res ga ne rabim ne, ker ni modrook. sicer ima svetle lase, ampak rjave oke. kaj pa to, da je pameten, je kej pomembno?



Naj nosi barvne leče. Saj gre po principu videno-kupljeno, potem se nimajo kaj pritoževat, da v resnici ni modrook user posted image


pa na primopredaji trojno dozo ritalina. popoln bo!user posted image user posted image



Ne ga srat, potem bo preveč kot iz kataloga in se ga ne boš hotela znebit. Ne sama sebe zaj... v zadnjem trenutku, no user posted image

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 434
   RE: Hiperaktivnost
10.11.2011 11:37:43   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Nehaaaajte .. uscala se bom user posted image

Inkontinenca, maybe? user posted image


Dvomim user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 435
   RE: Hiperaktivnost
10.11.2011 11:39:59   
urška

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: urška


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.


IZVIRNO SPOROČILO: urška


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


Milijonarke oz. milijonarja za kupca?

Sploh ne. Cene se začnejo že pri nekaj tisoč USD.

Klasika pa še vedno velja - če imaš modrookega blondinca, si zmagala. Jaz ga imam. user posted image


za kupca sem mislila, ja. ampak res ga ne rabim ne, ker ni modrook. sicer ima svetle lase, ampak rjave oke. kaj pa to, da je pameten, je kej pomembno?



Naj nosi barvne leče. Saj gre po principu videno-kupljeno, potem se nimajo kaj pritoževat, da v resnici ni modrook user posted image


pa na primopredaji trojno dozo ritalina. popoln bo!user posted image user posted image


Nehaaaajte .. uscala se bom user posted image



a si tok lena, da se ti še na wc na da it????? pol se pa čudimo kakšne otroke imaš....mi je že vse bolj jasnouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 436
   RE: Hiperaktivnost
10.11.2011 13:12:52   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
.....in ker je linija med adhd in nevzgojenostjo oz. razvajenostjo, karakterjem ipd. tanka...

metulj ko si že prej spraševala - zaradi TEGA (odebeljeno) ne moreš (vsaj meni se zdi neprimerljivo) primerjat adhd in duševnih bolezni. oz. imo ne moreš slednje (ker so le te uničevalne za psiho in čustveni del človeka) uporabit kot "comparison case" za karkoli pri adhd..


ampak ce ima otrok diagnosticiran ADHD, je to nekaj, cemur verjamem ravno tako, kot diagnozi paranoidna shizofrenija. tudi ADHD je unicevalen za otroka in druzino.


ne, ni res - niti približno ni primerljiv v uničevalnosti. pa ne moreš niti skrajne klofute primerjat z unim primerom na hrvaškem, ko je un šizofrenik zgrabil dojenčka iz vozička na sprehodu in ga vrgel ob tla. pa saj si gledala wonderful mind in kako nevaren je bil svojim otrokom - pa genij, matematik (ne pravim da je film dokumentarec, ampak želim poudarit da je bolnik lahko nevaren sebi in drugim). duševne bolezni so čisto druga kategorija.
zato tudi razlika - to hočem ves čas povedat; za laika NI isto bolezen in motnja. niti približno. in temu primerno je adhd lažje korigiran. mala razlika in podobni simptomi med nevzgojenostjo in adhd doprinese k raznolikosti mnenj (in diagnosticiranja); vse skupaj je težje, to je pač za pričakovati. in to je tudi blagoslov - to pomeni da je tudi lažje korigirat (ker ni tako skrajno), kot sem že omenila zgoraj.

to pišem za lažje razumevanje nekoga, ki je obstranski opazovalec in oblikuje svoje mnenje brez nekega poglabljanja v zadevo (kar predvidevam da je večina ljudi). to je pač treba vzet v zakup kot dejstvo. tudi pri drugih stvareh je ponavadi tako. pač traja da ljudje spoznajo/sprejmejo nekaj novega in če je redko, mogoče tudi nikoli ne bodo..

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 437
   [Brisano sporočilo]
10.11.2011 13:24:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 438
   RE: Hiperaktivnost
10.11.2011 13:55:26   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
je pa nezdravljen ADHD-jev potencialno tudi nevaren - ce ne prej, ko odraste in ni zmozen nadzorovati svojih dejanj in reakcij (s tem "ni zmozen" ne zanikam, da je tega sigurno sposoben ali da bo vsak ADHD-jec po defaultu problematicen).


pazi, tukaj je tanek led - če "ni zmožen" odrasel človek kontrolirat svojega vedenja, a je še polno odgovoren za svoja dejanja? kdaj si potem polno odgovoren za svoja dejanja in kaj potem če nisi? če je nevaren, lahko potem svobodno okoli hodi in ogroža sebe in druge ljudi? mu pustimo polno svobodo in naj dela naključno kolateralno škodo kamor pride in za to ni (niti kazensko - npr. materialno) odgovoren? kje je ta meja in kakšna je?

bottom line - mislim, da so odrasli adhd ljudje vseeno do neke mere (to določajo sami) sposobni nadzorovati svoja dejanja in reakcije, gre se za to da se z leti naučijo, da NE reagirajo na prvi impulz/željo. ker so sposobni razmišljanja in analize ter uvajanje določenih "safe" mehanizmov in sistemov, ki jim pomagajo kontrolirat te impulze. in zato je z leti adhd lahko "ozdravljiv". vse pa je odvisno od notranje želje kako si individuum želi izboljšati sebe in kvaliteto svojega življenja. otrok tega še ne razume dobro (kompleksnosti), kot odrasel, se pa to da. samo kakor sem rekla - mora obstajat notranja nuja za spremembo, če je ne bo, bo adhd ostal tudi v odraslosti..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 10.11.2011 13:56:39 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 439
   [Brisano sporočilo]
10.11.2011 14:22:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 440
   RE: Hiperaktivnost
10.11.2011 17:23:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Nejcko, še to te vprašam, potem dam mir...mogoče si že napisala, ali kerensa...Kako dvomljivci reagirajo, ko jim poveš, da pa imaš (dva) tri otroke in da je samo en "nevzgojen"? In na isto vprašanje , če mi prosim odgovori  še ti liliana? Ne se kregat.


Saj je že milijonarka odgovorila na to vprašanje, ko sem izpostavila to isto vprašanje. Ti posredujem njen odgovor - morda bi bilo dobro vprašati Cigane user posted image



Aja?

Kar kopiram tvojega, čeprav je malček "disorder", da ne rečem moten.

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

pa čeprav vsi odraščajo v isti družini, torej so deležni istih vzgojnih ukrepov in  so pod vplivom istih medsebojnih družinskih odnosov.


Napačna predpostavka.
Različni otroci se rodijo v različno okolje. Na prvorojenca vplivata samo starša in odnos med njima.
Na drugorojenca vpliva še brat/sestra in odnosi znotraj družine, in ne samo odnosi med partnerjema.
Prav tako vpliva čas in različne izkušnje, ki jih družina in njeni posamezni člani pridobivajo z leti.




Ampak ti si pa  res mojstrica ... moram prav razmislit, česa vse - obračanja besed, dlakocepstva, podrkavanja ljudi v glavo, norčevanja iz ljudi, arogance, prepotentnosti ...

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 441
   RE: Hiperaktivnost
10.11.2011 17:24:39   
Kerensa*
I ajmo opet... jovo na novo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 442
   RE: Hiperaktivnost
10.11.2011 17:41:53   
ZARA
Joj, samo res. Tale diskusija je postala utrujajoča. Dosadna.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 443
   RE: Hiperaktivnost
10.11.2011 17:56:51   
nejcko
Milijonarka, dobro bi bilo, če bi prilepila vse v zvezi s tem vprašanjem, kar je bilo napisanega z moje in tvoje strani.

Jaz še vedno mislim, da če imam sama tri otroke, da tudi sama vem, kako kaj na kakšnega vpliva (btw sem celo enkrat na DIPO, na eni temi o vzgoji sorojencev pisala o tem, da je sorojence nemogoče povsem enako vzgajati in do njih imeti čisto enak odnos). Mislim, da nas staršev večih otrok ni treba podučevati z neko teorijo, ki jo v praksi vsakodnevno živimo in doživljamo.
In nenazadnje - ta teorija bi pri nas komot padla že na prvi točki,  saj je naš prvorojenec HA, druga dva pa daleč od tega, čeprav že od rojstva prenašata/doživljata (tudi na lastni koži) njegove izbruhe, gledata njegovo nesodelovanje, prenašata naše kreganje, doživljata najino živčnost, jezo žalost zaradi vsega skupaj, sta prikrajšana za čas, ki ga morava z možem v večini namenjati njunemu bratu itd. Pa sta vseeno ok. Čudno, ne, v taki Adams family user posted image

Ne rečem, da moj odgovor ni bil nesramen, ampak še vedno menim, da pa  je tvoj odgovor bil žaljiv ali vsaj preveč pokroviteljski - kot da jaz pa nimam pojma, kaj vpliva na moje otroke in ne nazadnje, kot da nisem nikoli hodila niti v šolo, kjer bi me naučili kaj o tem, magari samo pri slovenščini pri naturalizmu.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 444
   RE: Hiperaktivnost
10.11.2011 20:06:36   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
vse pa je odvisno od notranje želje kako si individuum želi izboljšati sebe in kvaliteto svojega življenja. ... mora obstajat notranja nuja za spremembo, če je ne bo, bo adhd ostal tudi v odraslosti..


ni res - ni vse odvisno: marsikaj je res, ne pa vse - tuki se ne strinjava. odvisno je tud od sposobnosti osebka, pa okoliscin, itd...
nuja, potreba po spremembi je pogoj za spremembo - ampak same spremembe ne omogoca.


je res. vse njegovo obvladovanje adhd-ja je odvisno samo od njega. če ga on ne bo obvladal, mu ne bo nobena situacija lažja. če se on ne bo odločil delat na tem, da obvlada motjo ko odraste, mu nobena pomoč ne bo pomagala. pomoč pomaga, samo jo lahko obvlada tudi brez, če se pa sam ne odloči, pa ne bo nobene spremembe pa ne vem kaj mu lahko ponujaš - ne bo bolje, če veš kaj hočem povedat.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 10.11.2011 20:12:31 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 445
   RE: Hiperaktivnost
10.11.2011 20:58:46   
urška

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


je res. vse njegovo obvladovanje adhd-ja je odvisno samo od njega. če ga on ne bo obvladal, mu ne bo nobena situacija lažja. če se on ne bo odločil delat na tem, da obvlada motjo ko odraste, mu nobena pomoč ne bo pomagala. pomoč pomaga, samo jo lahko obvlada tudi brez, če se pa sam ne odloči, pa ne bo nobene spremembe pa ne vem kaj mu lahko ponujaš - ne bo bolje, če veš kaj hočem povedat.



ne morem se popolnoma strinjat. predvsem je odvisno od tega, kako je bil tak odrasel tretiran kot otrok. kako so ga, ja, predvsem starši, naučili se spopadat z njegovimi fintami. naučit ga je treba strategij. adhdjčki jih nimajo. silom prilike pridobijo eno (ki je ponavadi agresija), ki se je potem držijo kot pijanec plota in jo uporabljajo vedno in povsod, seveda tudi takrat ko je povsem neprimerna.
zato je pomembno, da se jih v mladosti obravnava malček drugače.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 446
   [Brisano sporočilo]
10.11.2011 21:52:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 447
   RE: Hiperaktivnost
11.11.2011 8:06:01   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
je res. vse ...


se ne morem strinjati. ce bi blo tko enostavno, bi bili vsi na tem svetu popolni. sportniki, intelektualci, clovekoljubi, ...


pa ne govorimo o splošnih zmožnostih. govorimo kontroli nekih osnovih reakcij, ki jih adhd omejuje.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 448
   RE: Hiperaktivnost
11.11.2011 8:35:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Joj, samo res. Tale diskusija je postala utrujajoča. Dosadna.


človek bi pomislil, da so na temi sami ADHDjevci, ker noben nobenemu ne zna nič dopovedat...

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 449
   RE: Hiperaktivnost
11.11.2011 8:54:27   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

No, kot sem že napisala, sem takoj to omenila pediatrinji, kako me je odpikala, sem tudi že napisala.
Potem mi je pa enkrat mami dala za prebrati en članek o nemirnih otrocih in mislim, da sem takrat prvič zasledila izraz HA. Ker se je članek nanašal na mlajše otroke in s tem tudi predvsem na njihovo telesno aktivnost, trmo, neposlušnost, sem takoj pomislila, da bi znalo biti to to. Zakaj? Zato, ker res nisem bila buci buci starš, ves vzhičen nad lastnim otrokom, nad tem božjim darom, prestolonaslednikom ... Nisem ga razvajala, nisem mu vsega pustila. Če zdaj gledam nazaj, sem nad njim zganjala pravi teror s svojo doslednostjo in nepopustljivostjo, ko sem ga skušala strpati v  klišejske okvirje, kakšen mora biti otrokuser posted image   Otrok mora ubogati vsaj na tretjo besedo ... moj ni. Ne prvič ne drugič ne stotič. Za eno in isto stvar (npr. ne meči daljinca po tleh). Pa četrtič povzdignila glas ... pa sem mu skušala preusmeriti pozornost ... pa sem ga fizično odstranila ... pa spet ene 4x glasno in jasno povedala ... grdo gledala, žugala s prstom - daljinec je spet letel po tleh, pa sem zavpila ... pa sem zakričala ... in ja, tudi usekala po prstih (zdaj me pa križajte) ... dalinjec je bil spet na tleh. In jutri tudi  - pa ponovi vajo - pa pojutrišnjem tudi - pa smo spet ponovili vajo in td. itd. itd.
Pa sem mu rekla, ne dotikaj se pečice, on konstantno okoli pečice. Pa sem mu spet ponovila, da se bo opekel. nič. On se muva okoli ... ko ni 10x pomagalo, sem mu prstek narahlo pritisnila ob pečico, da bi videl, da res peče ... roko je takoj umaknil, debelo gledal ... nato pa ... oh, ja ... se z obema dlanema naslonil na pečico - nekako tako so klavrno propadli vsi naši vzgojni ukrepi. user posted image



Jaz te križala ne bom.

Bi me pa kaka urška ali pa pelin, če bi jaz napisala, da sem kakega ADHDejčka po prstih. Sploh ne upam pomisliti česa bi potem obtožili.

No, ampak po teh tvojih klavrnih vzgojnih ukrepih, me pa resno zanima, kako pa potem od učiteljev pričakujete, da bodo vzpostavili red v razredu. Namreč, večkrat je bilo napisano, da je za razmere v našem razredu kriva ali učiteljica ali pa mi, nestrpni ostali starši. Kako naj bo učiteljica uspešna, če niste niti starši sami, pa imate pred seboj enega, dva, največ tri otroke. V razredu jih je 25.

lp



Jaz sem šolnik, si pozabila user posted image torej od učiteljev pričakujem toliko, kolikor menim, da lahko dajo.
A sem že povedala, da sem 2x blagoslovljena user posted image Sem, a ne.

Meni je pač lažje, ker imam vpogled v ta problem z obeh starni. Mnogo mnogo lažje. Mnogo lažje sprejemam talke učence, a hkrati razumem tudi jezo in frustracije kolegov, ker to sama doživljam na lastni koži doma.
Mene je predvsem poklicna izkušnja pripeljala do tega, da sem pri lastnem otroku pristala na zdravila, čeprav sem tudi sama do zadnjega trdila, da tablet pa nikoli. Pa ne toliko zaradi stika  z učenci z ADHD, kot zaradi vseh komentarjev, ki sem jih slišala tako od sodelavcev kot od ostalih učencev in staršev.

Kaj lahko stori učitelj - spopada se z ADHD učencem. Bolj, ko motnjo pozna, lažje mu je, lažje se takemu učencu približa in dela z njim, s tem pa tudi lažje vzpostavi kolikor toliko normalne pogoje dela v razredu..  Manj je osveščen na tem področju, več konfliktov bo imel z samim ADHD učencem in večjo štalo v razredu.

V prvi vrsti mora učitelj vedeti in verjeti (poudarek je na verjeti!!!), da je ADHD res motnja. Ko bo enkrat razumel delovanje ADHD otroka, se bo lažje ozrl tudi po drugih učencih v razredu. Pa kaj, če ADHD otrok med tvojo razlago cefra radirko Pa kaj, če jo vrže v zrak, potem se pa pet drugih učencev reži. 
Osveščen učitelj bo ADHD učencu rekel, da njegovo ravnanje ni primerno v šoli in naj s tem preneha, vsem ostalim petim režočim se učencem pa bo položil na srce, da bolj ko se režijo, slabše bo. Slabše za njih, ker se režijo in s tem motijo pouk - ena leteča radirka pouka ne moti toliko kot režanje ostalih petih ali več otrok, kajne.
Imate svoje glave - uporabljajte jih!
V kolikor ADHD učenec s svojim početjem ne bo prenehal, sledijo ukrepi po vzgojnem načrtu, ki ga mora imeti vsaka šola (vzgojni načrt pa med drugim "sestavijo" tudi straši!!!).
V kolikor se en učenec ne bo nehal režati, takisto sledi ukrep po vzgojnem načrtu.

Najpomembnejše je, da da učitelj tudi ostalim učencem vedeti, da so soodgovorni za situacijo v razredu. Da je tisti, ki drži lopovu vrečo, prav tako kriv, kot lopov sam. Da je tisti, ki nagovori lopova k tatvini, prav tako kriv.
Vsi krivi, vsi enakorpevni, vsi nedolžni ... tukaj ni mej. Ker je vsak odgovoren zgolj in samo zase, učitelj pa za vse, torej jih mora tudi enakopravno obravnavati.
Torej bolj ko bo učitelj razumen (in ne samo podučen o določeni motnji), bolj ko bo znal na situacijo gledati z razumom in ne samo z neko večno skepso, kaj pa če je ta mulc samo razvajen, lažje bo tako njemu kot celemu razredu. Vzgojiti mora namreč VSE otroke.

Ja, ogromno je odvisno od učitelja. Ogromno. Ogromno je odvisno tudi od amega sistema šole - bolj strog vzgojni načrt bo imela (za VSE učence), lažje bo učitelju, ker bo imel več možnosti ukrepanja, imel bo zakonsko "krit hrbet" za doleočene ukrepe itd. In ogromno je odvisno od staršev ostalih otrok - da jih naučijo: ne diraj lava, dok spava ali po domače, ne provociraj potencialnega razgrajača in razmišljaj s svojo glavo!

Ker verjemi, če bodo ostali učenci videli, da se lahko za vsak drek sklicujejo na ADHD sošolca, ker bo itak in v vsakem pogledu vedno on in samo on osatl kriv, boto to izkoriščali sto na uro. Ker povej, koliko realno poznaš otrok, ki jim je na prvem mestu v življnju znanje in šola, in koliko, ki jim je najprej igra, zabava in štos.
In ko enkrat v očeh učitelja (in staršev) ne bodo več imeli dežurnega krivca, bo tudi razred začel funkcionirati kot celota popolnoma drugače. Seveda bodo še izbruhi, ampak verjemi, zanemarljivo redki. Pravzaprav za popestritev user posted image





Hvala za tole poglobljeno razlago user posted image

Sicer je v tem času debata šla naprej, ampak imam vseeno še eno vprašanje.

Kot sem že napisala, imam večkrat v varstvu ali na počitnicah enega ADHDejčka z odločbo, če je to pomembno user posted image . Ker z njim ne delam v rokavicah, me je ena, ne vem več katera, obtožila, da sem razvrednotila odločbo in njegovo stanje, da mu delam nepopravljivo škodo in da sem na sploh netolerantna in nestrpna in ne vem kaj še vse poleg. Ne delam pa nič drugače kot njegova mama oziroma vse le z njenim odobravanjem.

Torej, mu delam kapitalno škodo, ker se do njega obnašam kot do normalnega otroka?

Naj sicer povem, da zame ni otroka s PP, razen resnično tistih ekstremnih. Zakaj? Vsak ima svoje finte in posebnosti. Tako kot svojemu 1000x ponavljam že zadnji 6 let naj poje obrok, naj naredi to in ono, tako tudi temu ADHDejčku povem 1000x stvari. Kvečjemu imam občutek, da je z nami bolj odprt in sproščen, ker odnos do njega ni nič drugačen kot do našega fanta. Pri meni še tudi ni imel nobenega izpada. Lahko mu sicer na dolgi rok škodujem, ker ne delava na strategijah, kako izpade preprečiti ali kako bi to sploh imenovala, ampak tega preprosto ne potrebjeva, saj je pri nas manj agresiven ravno zaradi občutka normalnosti. Povsod drugje ga ali izločijo iz družbe ali pa gledajo pomilovalno, kar v njem povzroči agresijo, ne fizično sicer (razen do sebe in stene), ampak ima pa določene izpade.
Saj pride dan, ko je siten kot muha, ampak sem tudi jaz in tudi naš tamali. In takrat je pač določeno stvar potrebno povedati 1350x. Je pa res, da se je z njim potrebno več vodeno ukvarjati. medtem ko lahko našega pustim komot v sobi in se zaigra sam oziroma zdaj, ko so ocene, se pač uči, z onim fantom ni tako. In takrat prevladujejo družabne igre, veliko takih kratkih, dolgi sprehodi in norenje po lužah ali snegu ali pa zdaj grabljenje listja na kup.
Ampak tega resnično ne jemljem kot PP. Tudi moj tamali je takoj po prihodu iz porodnišnice spal  4 + 2 uri ponoči, vmes ura pavze in max. 1 uro čez dan. Tega ni pisalo v nobeni knjigi, nobena kolegica ni imela tako napornega otroka, ampak to sem sprejela kot njegovo lastnost. Jaz imam tudi zaradi svoje bolezni en kup omejitev, pa upam, ad moji bližnji tega ne jemljejo kot PP. Nečesa pač ne zmorem, zato pa zmorem vse in še več na drugih področjih.
Enkrat sem se pogovarjala s sosedo, predavateljico Vuk Godina, sicer je to enkrat izjavila tudi v enem intervjuju. Ima namreč hčerko, zdaj že odraslo, s cerebralno paralizo. Nikoli je ni vpisala v nobeno društvo za to motnjo, tudi hodila je v normalno šolo (takrat so še bile šole s posebnih programom) in tudi na splošno se je družila z "normalnimi" otroci. Zakaj? Ker je ni dojemala kot posebnega otroka, ker je verjela, da lahko doseže vse, kar lahko drugi, seveda z določenimi omejitvami (recimo ŠVZ ali pa gibanje po šoli med odmori), kar je kompenzirala z uspehi pri drugih predmetih.
Moram reči, da se v določenih točkah z njo kar strinjam.

lp, mojca

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 450
Stran:   <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?