|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: "Najboljši sosed" zmagal na vol...
11.12.2011 22:13:56   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: funšterc

Bibasiba hvala za razlago, pa mislim resno.

Jaz vidim problem v tem, da nekateri muslimani Koran "razumejo" narobe ali si ga hočejo razlagati na svoj način. Konec koncev se tudi Sveto pismo in ostale verske zapise različno razlaga. Pri teh, ki delujejo v imenu islama ne gre za enega, ampak večje skupine. Grozno je videti, ko lahko nekdo pobija v imenu vere, kot pač laiki razumemo džihad, ko ne veš več, če ga vodi razum, gre za brezrazumno vedenje do skrajnosti in verjetno jim zato pravijo islamski skrajneži.

Še enkrat pravim, da to ne enačim z vsemi te vere, ampak samo nekaj jih je dovolj.


Bolje bi bilo, da ne enacis vere s prav vsemi predstavniki vere, ker bi slika bila izjemno slaba, ce bi katolisko vero enacili s prav vsemi predstavniki te vere. Tudi pisni viri bi katolisko vero postavili na slabse glede nasilnistva, zlorabljanja itn...

BTW: si kdaj prebrala Kanonski zakonik in celotno Sveto pismo? Sploh ves kateri zakoni vladajo v "katoliskem svetu"?

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 11.12.2011 22:17:34 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu funšterc)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   [Brisano sporočilo]
11.12.2011 22:19:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: "Najboljši sosed" zmagal na vol...
11.12.2011 22:20:30   
funšterc
metulj 333

user posted image  Tole je že malo smešno...

Narobe si uporabila besedo zaplankanost... ali moram posebej razložiti. Toliko pa o tvoji razgledanosti.

Pa še to - ko bodo katoličani vpili, bombardirajte Ankaro ali ne vem kaj še, ko bodo izbirali koga naj odpeljejo z reševalnim avtomobilom, in kričali v ogromnih trumah po velikih mestih ... takrat me pokliči in se ti osebno opravičim.

Ne kar udrihat, raje daj konkretne argumente.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   [Brisano sporočilo]
11.12.2011 22:22:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu funšterc)
  Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: "Najboljši sosed" zmagal na vol...
11.12.2011 22:28:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
a trdis, da so v tem koktelju samo Muslimani problematicni?


Takšno trditev ti pričakuješ.


pravzaprav ne. ampak ti si zacela mesat primer Bosne v navezi s komentarji glede muslimanov - zato pa sm te vprasala, ce je to zadeva, ki je vezana na muslimane.


Ničesar nisem pomešala (čeprav ge tebi to kar dobro od rok).
Bosno sem navedla kot primer mešanja različnih ver in kultur.

Muslimane pa si ubacila...priročno.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: "Najboljši sosed" zmagal na vol...
11.12.2011 22:28:39   
funšterc
Ne, nisem prebrala Kanonskega zakonika.

Ne bom rekla, da ga ni vsaka vera v kakšnem zgodovinskem obdobju "polomila". Govorim o sedanjosti in prihodnosti. Imam dobro kolegico na Norveškem in več prijateljev v Nemčiji. Strah me je, da bi to kar mi razlagajo, prišlo k nam - prevlika mera strpnosti v preteklosti vpliva na življenje njihovih otrok v šolah, življenju v službi in življenju na javnih mestih - na žalost je vpleten islam.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: "Najboljši sosed" zmagal na vol...
11.12.2011 22:34:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: funšterc

Strah me je, da bi to kar mi razlagajo, prišlo k nam - prevlika mera strpnosti v preteklosti vpliva na življenje njihovih otrok v šolah, življenju v službi in življenju na javnih mestih - na žalost je vpleten islam.


Večini je lažje se skriti za splošno krinko strpnosti kot stati za svojim mnenjem.Tako pač je, zakon povprečja.
Razumem tvoj strah (čeprav zgodovine ne dovolj dobro, da bi znala zadeve pojasniti), ker bo zelo kmalu tako tudi v Sloveniji. Nekaj let, nič več.

(odgovor članu funšterc)
  Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: "Najboljši sosed" zmagal na vol...
11.12.2011 22:40:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: bibasiba
a) Koran ne zapoveduje džihada niti ne daje pravice do usmrtitve kogarkoli.


hmm, popravi me, ce se motim, ampak sm zasledila sm, da Koran direktno zapoveduje, da se nevernike usmrti? konkretno se tu sklicujem na Ayaan Hirsi Ali.


ok ti dam en primer, bo v angleščini ker slovenskega prevoda nimam:
"fight and slay the pagans wherever ye find them, and seize them, beleaguer them, and lie in wait for them in every post" tole je odlomek iz  Sure 9, . Vzet je iz konteksta, in če se bere dalje gre:
"but if they repent, maintain the prayer, and pay the prescribed alms, let them go on their way, for God is most forgiving and merciful. If any of the idolaters should seek your protection, grant it to him so that he may hear the word of God, then take him to a place safe for him, for they are people who do not know." Sura 9,5

Tega je veliko in ogromno zlorab je, kjer se navaja hadith pa se enaci to s Koranom, ali pa so vzeti odlomki iz konteksta. to kar Ayaan pise ...ima svoje razloge, njeno pisanje je politicno usmerjeno in njen boj je za zenske pravice, proti obrezovanju itd. To je spet nekaj totalno drugega, saj obrezovanje ni (ceprav je splosno sprejeto mnenje, da je povezano z Islamom) vezano na Islam, ampak sega globoko v cas pred njim in ima antropoloske korenine, v right of passage oz. t.i. prehod v odraslost. Skozi stoletja se je pa tudi ta zadeva totalno izrodila in se jo danes aplicira na cistost in povezuje z versko cistostjo, ki jo zagovarja Islam. Ampak to je spet druga zgodba. Sploh pa Ayaan ni edina, je tudi kar nekaj pisateljic v Egiptu, ki pisejo isto in zagovarjajo zenske pravice. Trenutno se trudim eno od njih prevesti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: "Najboljši sosed" zmagal na vol...
11.12.2011 22:41:31   
funšterc
Hvala milijonarka...

Upam, da je še kje kdo, ki mu ni mar, kaj bo z nami.

Verjetno smo Slovenci res že v manjšini... ker se moram na RR za slovensko zavest, narod borit z argumenti, ena beseda bi bila lahko dovolj... ž a l o s t n o.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: "Najboljši sosed" zmagal na vol...
11.12.2011 22:45:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: funšterc

Hvala milijonarka...

Upam, da je še kje kdo, ki mu ni mar, kaj bo z nami.

Verjetno smo Slovenci res že v manjšini... ker se moram na RR za slovensko zavest, narod borit z argumenti, ena beseda bi bila lahko dovolj... ž a l o s t n o.


Meni je Slovenija ljuba - tako pač je.
Nisem pristaš RKC, niti pod razno, za njo bom našla več slabih kot dobrih besed. A vendar, zavedam se, da je to del moje kulture in zato jo spoštujem in zato jo tudi branim.
Niti nisem pristaš nobene politične stranke.

< Sporočilo je popravil milijonarka -- 11.12.2011 22:46:08 >

(odgovor članu funšterc)
  Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: "Najboljši sosed" zmagal na vol...
11.12.2011 22:45:53   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: funšterc

Ne, nisem prebrala Kanonskega zakonika.

Ne bom rekla, da ga ni vsaka vera v kakšnem zgodovinskem obdobju "polomila". Govorim o sedanjosti in prihodnosti. 


Preveri si Kanonski zakonik - tudi jaz govorim o sedanjosti in prihodnosti. Trenutno je stopnja razdvojenosti med drzavnimi in verskimi institucijami po Evropi na talsni ravni, da je RKC prisiljena krmariti po tihem, ceravno se ji to ne dopade ( med ostalim tudi zato terja svoje zakone, ki so nad posvetnimi - drzava v drzavi). Bojim se sprege in enacenja s cerkvijo, ker bi potem bili na istem in bi spet imeli verske vojne.

Imam dobro kolegico na Norveškem in več prijateljev v Nemčiji. Strah me je, da bi to kar mi razlagajo, prišlo k nam - prevlika mera strpnosti v preteklosti vpliva na življenje njihovih otrok v šolah, življenju v službi in življenju na javnih mestih - na žalost je vpleten islam.


Islam je vpleten ker je razlicen. manj je razlicna mentaliteta in nacin zivljenja manj nam je motec. Definitivno je pa razlika med muslimani v Slo in muslimani na severu Evrope, ker tudi med njimi so razlike (za islustracijo poglej primerjavo med hrvaskimi verniki in slovenskimi verniki).
Z druge strani pa ta tolerantnost in vztrajanje na razlicnostih dela se vecje tezave. Sobivanje in skupno zivljenje ne terja povdarjanje razlik in vztranjanje na le teh, temvec prav obratno. Zadeva ni verska, je bolj kulturna. Gledanje nanjo iz verskega zornega kota je voda na se slabsi mlin.

Za ilustracijo - "juznjasko" muziko enacis z muslimani, a pravzaprav je veliko vec kristijanov v Sloveniji, ki poslusajo tovrstno muziko kot muslimanov. Za tebe so (kako fletno) vsi muslimani.  Z druge strani ce nekomu, ki je rojen v Sloveniji in tu zivi "nabijas" celo zivljenje, da je priseljenec, da je juzni, da je zaradi tega slabsi.. kaj pricakujes, da bo Slovence in Slovenijo sprejel za svoje - ceravno nenehno dozivlja zavracanje ??? Obrnil se bo tam, kjer je sprejet. In ti se bojis, da te ne bodo zavracali zato, ker si slovenka. Zakaj menis, da drugi ne bi smeli in nimajo enakih cloveskih strahov?

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu funšterc)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: "Najboljši sosed" zmagal na vol...
11.12.2011 22:48:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Z druge strani pa ta tolerantnost in vztrajanje na razlicnostih dela se vecje tezave. Sobivanje in skupno zivljenje ne terja povdarjanje razlik in vztranjanje na le teh, temvec prav obratno. Zadeva ni verska, je bolj kulturna. Gledanje nanjo iz verskega zornega kota je voda na se slabsi mlin.


Hvala, da si pojasnila, kar jaz nekje zaznavam, a nimam pravega znanja, da opišem.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: "Najboljši sosed" zmagal na vol...
11.12.2011 22:53:49   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: funšterc

Hvala milijonarka...

Upam, da je še kje kdo, ki mu ni mar, kaj bo z nami.

Verjetno smo Slovenci res že v manjšini... ker se moram na RR za slovensko zavest, narod borit z argumenti, ena beseda bi bila lahko dovolj... ž a l o s t n o.


Globalizacija je proces, ki se mu ne moremo ogniti.  Zavracanje in odbijanje drugih bo vse "druge" postavilo na nasprotno stran. Delo na sorodnostih, na skupnih tockah pa pritegne "druge" k ohranjanju skupne, druzbene oz. "tvoje" identitete. Nekoc se je temu reklo asimilacija - nenasilna, tiha, premisljena... asimilacija.
Zal pa prevec clovekovih pravic, prevec insistiranja na razlicnostih, na svojemu, na avtomaticnem staliscu, da ce ni nas je proti nam in takoj sovraznik in unicevalec nasega... ta pretiran strah in paranoja rojevajo nasprotovanje in odpor, ne pa zaveznistvo in razumevanje.

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 11.12.2011 22:56:22 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu funšterc)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: "Najboljši sosed" zmagal na vol...
11.12.2011 23:03:16   
funšterc
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Za ilustracijo - "juznjasko" muziko enacis z muslimani, a pravzaprav je veliko vec kristijanov v Sloveniji, ki poslusajo tovrstno muziko kot muslimanov. Za tebe so (kako fletno) vsi muslimani.  Z druge strani ce nekomu, ki je rojen v Sloveniji in tu zivi "nabijas" celo zivljenje, da je priseljenec, da je juzni, da je zaradi tega slabsi.. kaj pricakujes, da bo Slovence in Slovenijo sprejel za svoje - ceravno nenehno dozivlja zavracanje ??? Obrnil se bo tam, kjer je sprejet. In ti se bojis, da te ne bodo zavracali zato, ker si slovenka. Zakaj menis, da drugi ne bi smeli in nimajo enakih cloveskih strahov?



A misliš, da sem vedno tako mislila? Veš kolikokrat sem bila strpna, poslušala, jih razumela. Ko pa oni niso strpni do mene, mojih otrok, ko vidim, da "morajo" najstniški Slovenci nabijati tako glasbo, govoriti z njihovim naglasom, da jih socialno ne izobčijo, ko je mladostnik s slovenskim naglasom čuden... potem počasi spremeniš svoje mnenje.
Pa še to, a se oni prilagajajo državi, ki jim je dala zavetje? Jo spoštujejo, a tukaj pa ni nestrpnosti?? Oče mojega moža je dalj časa živel v Nemčiji in se je prilagajal, govoril je nemško, ni vrtel Avsenikov sredi Berlina ob odpretm oknu - a to ni dovolj dobra razlaga. Trudil se je. Če bi se oni trudili, pa govrim o drugem rodu v Sloveniji.
Starši so bežali v Slovenijo, ko so imeli vojno in bolj cenijo Slovenijo kot njihovi otroci, ki vcepljajo svojo kulturo Slovencem (če ne poslušaš Cece, kao nimaš pojma in si nula itd.). Dajte malo odpreti oči in poglejte, kaj se dogaja med mladimi.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   [Brisano sporočilo]
11.12.2011 23:04:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 240
   [Brisano sporočilo]
11.12.2011 23:13:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu funšterc)
  Neposredna povezava do sporočila: 241
   [Brisano sporočilo]
11.12.2011 23:15:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu funšterc)
  Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: "Najboljši sosed" zmagal na vol...
11.12.2011 23:25:02   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: funšterc
A misliš, da sem vedno tako mislila? Veš kolikokrat sem bila strpna, poslušala, jih razumela. Ko pa oni niso strpni do mene, mojih otrok, ko vidim, da "morajo" najstniški Slovenci nabijati tako glasbo, govoriti z njihovim naglasom, da jih socialno ne izobčijo, ko je mladostnik s slovenskim naglasom čuden... potem počasi spremeniš svoje mnenje.


Oprosti, zivim v naselju, ki je narodnostno precej mesano pa se nisem dozivela, da je slovenski naglas "out". Srbohrvatizmi so bili nekaj casa "in", sedaj so pa "in" ful, kul, ipd... Ne poslusam "narodnostno obarvane" glasbe", a glasba je stvar okusa. Tudi kaksen tehno meni ni vsec, pa ga primitivci nabijajo iz avtomobilov.
Na eni strani proti "juznjaski" glasbi, a proti "ameriski" nimamo nobenih zadrzkov - dvojna merila. 

Pa še to, a se oni prilagajajo državi, ki jim je dala zavetje? Jo spoštujejo, a tukaj pa ni nestrpnosti??


Mlade drzava sploh ne zanima. Ne dojemajo. Zato jih je potrebno vzgajati, mi smo pa vse naredili, da smo solam in izobrazevalnim institucijam odvzeli vzgojno komponento. Hocem ti povedati, da niso samo "oni" krivi, da je tako. Tudi mi smo, tudi drzavne institucije nosijo svojo krivdo.

Oče mojega moža je dalj časa živel v Nemčiji in se je prilagajal, govoril je nemško, ni vrtel Avsenikov sredi Berlina ob odpretm oknu - a to ni dovolj dobra razlaga. Trudil se je. Če bi se oni trudili, pa govrim o drugem rodu v Sloveniji.


In je za Nemce se vedno "juzni". Tako kot Slovenci za Avstrijce. primitivizem ne pozna meja.
BTW: zakaj se je tvoj tast sramoval svojega slovenstva? Zakaj se je odrekel glasbi, ki jo ima rad? Zakaj se je skusal utopiti v masi? ne cutijo vsi potrebo da zanikajo svojo identiteto, kar pa ne pomeni, da je zato slabsi ali nasprotnik.

Starši so bežali v Slovenijo, ko so imeli vojno in bolj cenijo Slovenijo kot njihovi otroci, ki vcepljajo svojo kulturo Slovencem (če ne poslušaš Cece, kao nimaš pojma in si nula itd.). Dajte malo odpreti oči in poglejte, kaj se dogaja med mladimi.


Se dolgo pred vojno so razna podjetja (kot Jata ipd) z avtobusi hodili po bivsi YU in iskali delavce za svoja podjetja. Iskali so predvsem neizobrazeno delovno silo, za delovna mesta, ki jih slovenci niso hoteli. Zeleznice, Snaga, Zelezarne, Rudniki....
Zal je pa kulturna raven neposredno povezana z izobrazbo. Velika vecina bolj izobrazenih "priseljencev", posebejn tisti, ki so prisli v Slovenijo na studij in so potem tukaj ostali nima tezav s prilagajanjem. Problem je mentaliteta tistih, ki nimajo tako kulturno raven, da imajo zeljo prevzeti dolocene znacilnosti nove domovine in dovolj kritivcnega razmisljanja, da najdejo skupne povezave. In ta primitivizem ni samo na strani "priseljencev", temvec na vseh straneh. Zato se pa tezko kam premaknemo.
In prav zato ni problem v veri, ampak v kulturi in kulturni ravni.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu funšterc)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: "Najboljši sosed" zmagal na vol...
12.12.2011 0:40:28   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
a trdis, da so v tem koktelju samo Muslimani problematicni?


Takšno trditev ti pričakuješ.


pravzaprav ne. ampak ti si zacela mesat primer Bosne v navezi s komentarji glede muslimanov - zato pa sm te vprasala, ce je to zadeva, ki je vezana na muslimane.


Ničesar nisem pomešala (čeprav ge tebi to kar dobro od rok).
Bosno sem navedla kot primer mešanja različnih ver in kultur.





Hm, nisi ravno zglednega primera navedla. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: "Najboljši sosed" zmagal na vol...
12.12.2011 0:47:13   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: funšterc
Še enkrat pravim, da to ne enačim z vsemi te vere, ampak samo nekaj jih je dovolj.


dovolj za kaj? da se ti zdi džamija v glavnem mestu pre3več radikalna ideja?
me zanima kako bi katoliki ali kristjani na to greagirali, če bi jim tako ali podobno prijavili v indiji, na kitajskem ali japonskem..

(odgovor članu funšterc)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: "Najboljši sosed" zmagal na vol...
12.12.2011 0:56:43   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: funšterc

Ne, nisem prebrala Kanonskega zakonika.

Ne bom rekla, da ga ni vsaka vera v kakšnem zgodovinskem obdobju "polomila". Govorim o sedanjosti in prihodnosti. Imam dobro kolegico na Norveškem in več prijateljev v Nemčiji. Strah me je, da bi to kar mi razlagajo, prišlo k nam - prevlika mera strpnosti v preteklosti vpliva na življenje njihovih otrok v šolah, življenju v službi in življenju na javnih mestih - na žalost je vpleten islam.


mi smo živeli na švedskem in gremo v kratkem nazaj - imeli smo lep paket kurdskih prijateljev in znancev (je kar veliko družin gor) in smo se z njimi ok razumeli, tako kot z "native" švedi. in celo s finci smo se štekali, čeprav so švedi in finci zelo nacionalni in se med sabo dostikrat ne marajo (zgodovina in to user posted image ). veliko je odvisno kakšen si ti in kako gledaš na druge, oz. od tvoje osebne naravnanosti. verjemi.

(odgovor članu funšterc)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: "Najboljši sosed" zmagal na vol...
12.12.2011 8:10:30   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: funšterc

1. Nikoli nisem rekla, da so VSI muslimani teroristi. En fanatik preveč, pa je dovolj zate, ki se tisti trenutek pelješ mimo v avtu, ko eksplodira bomba. Z džamijo se poveča moč in politično delovanje, in upam, da ne tudi džihad.
2. Govorim o džamijah, ker je bil Zoran Janković eden izmed prvih, ki je veselo kimal, da bo džamija v LJ, v reviji Ljubljana so bile objavljene tudi projekcije (beri: džamija in zadaj Kamniško-Savinjske Alpe).
3. Ne moremo rečt, da je ravno muslimanska vera ena izmed mirnejših.

Pač izražam skrb in  previdnost, ne nestrpnost. Želim, da bodo moji otroci še lahko Slovenci, da ne bo to nekaj sramotnega in ne redkega.
Čeprav se sprašujem, da ni že sedaj tako:
- bratrančev sin Lovro pride iz šole in govori z mehčanim "L" - zato mogoče, da se lažje integrira??
- da hodim po mestu in poslušam navijanje totalno južnjaške glasbe v avtih - kar v Turčiji naprimer pomeni protest proti nekomu, če sosed "nabija" glasbo. Je potem tudi glasba v avtih protest? Kje gre za prilagajanje narodu, ki je tem ljudem ponudil domovino in zavetje?

Ne motijo me Bosanci v Bosni in ne motijo me Bosanci ali Hrvati..., ki so v Sloveniji in se tega zavedajo. Naj imajo svojo kulturo, jezik med sabo - to je v redu.
Motijo me tisti, ki so že drugi rod  v Sloveniji - tisti, ki so se že rodili v Sloveniji in govorijo v jeziku svojih staršev na javnih mestih, ustanovah npr. z uslužbenko...  taki naj gredo tja, kjer jim bo po njihovem lepše.


Pravim samo, da ne poznamo te vere dovolj, da bi lahko kar mirno rekli pa naj imamo džamijo v vsakem mestu.


http://www.youtube.com/watch?v=cGZs0q83kMw

Priporočam poslušanje vsake besede.

(odgovor članu funšterc)
Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: "Najboljši sosed" zmagal na vol...
12.12.2011 8:10:33   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: funšterc
Še enkrat pravim, da to ne enačim z vsemi te vere, ampak samo nekaj jih je dovolj.


dovolj za kaj? da se ti zdi džamija v glavnem mestu pre3več radikalna ideja?
me zanima kako bi katoliki ali kristjani na to greagirali, če bi jim tako ali podobno prijavili v indiji, na kitajskem ali japonskem..


Ja, pa v arabskem svetu tudi mrgoli katoliških cerkva user posted image Pa npr. kaj so lani za Novo letu v Egiptu v koptski cerkvi storili. Nestrpnost je obojestranska, z ene strani pa bolj nasilna, ekstremna in radikalna.
Križarske vojne itd - kaj pa 500 let otomanskega carstva, je pa nedolžna reč? Preberite si od Andrića "Na drini ćuprija", ne pa da samo o nasilnem prokristjanjevanju poganov lapate.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: "Najboljši sosed" zmagal na vol...
12.12.2011 9:07:26   
Kerensa*
http://24ur.com/novice/slovenija/si-oblecen-v-trenirko.html

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: "Najboljši sosed" zmagal na vol...
12.12.2011 9:18:20   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: funšterc
Še enkrat pravim, da to ne enačim z vsemi te vere, ampak samo nekaj jih je dovolj.


dovolj za kaj? da se ti zdi džamija v glavnem mestu pre3več radikalna ideja?
me zanima kako bi katoliki ali kristjani na to greagirali, če bi jim tako ali podobno prijavili v indiji, na kitajskem ali japonskem..


Ja, pa v arabskem svetu tudi mrgoli katoliških cerkva user posted image Pa npr. kaj so lani za Novo letu v Egiptu v koptski cerkvi storili. Nestrpnost je obojestranska, z ene strani pa bolj nasilna, ekstremna in radikalna.
Križarske vojne itd - kaj pa 500 let otomanskega carstva, je pa nedolžna reč? Preberite si od Andrića "Na drini ćuprija", ne pa da samo o nasilnem prokristjanjevanju poganov lapate.


mislim, da ti mal preveč "lapaš". in mal preveč posplošuješ. in mal preveč predpostavljaš, da sem opredeljena in na določeni "strani"; in da zaradi tega opravičujem slaba dejanja katerekoli "strani".

ne bom se šla s tabo verbalni pingpong kdo ima bolj "prav" in kdo je naredil več grehov in kaki so ti grehi in kateri je bolj grozen in nestrpen ter ali zaradi tega zaslužijo "kazen", da jih izženemo ali omejimo ali celo opredelimo kot potencialne teroriste. jaz govorim o neki splošni pravici da si ena vera postavi vsaj en (ne v vsako vas) verski objekt, če že živi tukaj. to je vse.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?