|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  218 219 [220] 221 222   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Januar 2012
27.1.2012 16:32:40   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: Kasija

matkurja kako ni nič pridobil? v kolikšnem času?


Doma sva od nedelje. Ampak tam so ga vagali nafutranega, tle pa po skoraj prespani celi noči in lačen. Pa še plenico smo mu pred tem prav polno zamenjali. Tko da mislim, da je vseeno kaj dobil.

(odgovor članu Kasija)
Neposredna povezava do sporočila: 5476
   RE: Januar 2012
27.1.2012 18:17:50   
Mistica
IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81
Pozdravljene
mene pa nekej zanima .. dons je bla že spet patronažna pri meni in je našo Mašo zvagala ... in je pridobila od odpusta ( torek ) 200g, kar pa zdej ne vem a je to OK al ni .... skrbi me, da maybe ne pridobiva preveč na teži oz. da je preveč ne redimo user posted image  Ker pri meni je tako, da dojim ko le lahko, ko nimam mleka ji vedno dodajam po občutku dokler pač vidim da ni Maša sita, se pravi lahko je to 30ml Aptamila ali pa samo 10ml, odvisno od tega kok časa iz mojih dojk teče mleko, ker ga nimam ne vem koliko user posted image  Zanima me kako je pri vam glede tega?

Janchek81 - nam je patronažna razložila, da pri dojenih user posted image ni problematično, če pridobivajo (pre)več na teži. Bolj se kontrolira tiste, ki so na AM. Ne vem sicer kako se obravnava tiste, kjer dodajajo tako kot na primer ti. A mislim, da je bolje kak gram več kot manj.

Glede tehtanja - mene patronažna vedno vpraša ali smo se pred tehtanjem ravno podojile (na obe dojki ali samo na eno), previle, ... ali ne in te podatke tudi napiše na tisti kartonček. Tako, da se približno ve koliko se lahko odšteje. Se pa strinjam, da najbrž ni najbolj verodostojno to tehtanje na nekaj dni, ampak bolj tisto na neko daljše obdobje (teden ali dva).

camino79 - tudi jaz držim pesti zate in za vse, ki še čakajo. Da bi vse potekalo čim bolj spontano in naravno! Jaz sem tudi imela umetne popadke. Dozo so povečevali postopno in lahko rečem, da zelo bolijo, ampak ne morem jih primerjati s svojimi, ker svojih nisem imela. Zato ti pa priporočam, da čim manj razmišljaš in čim manj bereš o tem, saj ne moreš vedeti kako se bo tvoje telo odzvalo. Mogoče te preseneti naraven in hiter porod :) Držimo pesti!

Pozdravček

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 5477
   RE: Januar 2012
27.1.2012 18:19:02   
beti 1
Kasija: mi2 sva oba postavila na smuči že pri 2 letih, samo tko za malo probat. Starejšega sva začela učit smučat na vajetih pri 3 letih, mlajšega pri skoraj 4, ker res ni športen tip. Starejši je šel na tečaj šele pri 6 letih, ampak se je zelo poznalo na kvaliteti smučanja. Mlajšega smo dali lansko zimo, ko je bil star skoraj 5 let in se je v enem tednu naučil samostojno peljati, kar se nama je prej zdelo nemogoče. So pa istočasno z njim vzeli tudi nečakinjo, ki je leto in pol mlajša. Odvisno od smučarske šole, nekatere jemljejo od 5 leta dalje, druge pa že od tretjega.

Tehtanje: naša bo jutri stara 2 tedna, pa ni patronažna nič omenila tehtanja. Se pa strinjam z Kokosh preveč pogosta tehtanja v različnih okoliščinah so lahko zelo varljiva. Se je bolje zanesti na pokakane in polulane plenice in izgled user posted image  (vlažen jeziček, sijoče očke, močan jok,...). Matkurja: tvoj primer je že en od tistih, ko meritev najverjetneje ni ustrezna.

Umetni popadki: res je zelo odvisno od tega, kako ti jih dozirajo. Jaz sem prvega rodila s svojimi popadki, pa niso zagotovo nič manj boleli kot umetni. Pri drugem so mi umetne našopali na hitro v 15 min sem prišla od svojih sicer močnih na 5-7 min na redne še močnejše na 1-2 min, ampak je blo pa v eni uri vsega konec. Sedaj pa mi jih je sestra tako postopno dodajala, da sem jih po eni uri infuzije imela na 5-7 min, po 2 urah pa na pribl. 3 min.

Janchek: če so te tako pohvalile si pohvalo zagotovo zaslužila. Verjetno bi bilo vsaj malo lažje, če bi imela koga od svojih, da bi ti delal družbo, vsaj od začetka. Kar se pridobivanja na teži tiče mislim, da bi bilo fino, če pozabiš na zgodbo svoje sestre in matere in zaupaš svojemu telesu. Tako kmalu po rojstvu ima večina doječih mamic le malo mleka, saj ga user posted image  ne rabijo ravno veliko. Pri tako dobrem napredovanju ne vidim potrebe po tem, da bi dodajala AM. Če bo user posted image  pri enem obroku dobila manj kot res rabi, bo naslednjega zahtevala prej, kar bo spodbudilo nastajanje mleka, da ga boš imela več. Tudi tebi priporočam čaj za dojenje. Meni je bil zelo praktičen HIPP-ov, ki je instant in ga samo raztopiš v vodi.

Camino: kar veselo v akcijouser posted image , držimo pesti, da bo user posted image  še januarja.

Ursah: moj prvi je bil na nek način podoben, vsaj približno miren je bil samo pri meni. Ker ga nisem mogla neprestano dojiti ( je blo od tega več težav kot koristi) sem ga nosila naokoli v kengurujčku. Če imaš katero od nosilk jo priporočam. Naša user posted image  se umiri, že ko jo začnem dajat notri. Imam pa Sleepy wrap in mi je res zakon.

Sprehod: jaz mam nekako v glavi, da naj z novorojenčki ne-bi hodili ven pri temperaturah pod +5°C. Za zimske sprehode so meni osebno ljubše nosilke, v katerih lahko user posted image  pokriješ s svojo bundo, tako da se greje od telesa mamice, pa še mrzel zrak ne pride direktno do njega.




(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 5478
   RE: Januar 2012
27.1.2012 18:29:46   
Matkurja
Mi bomo na prvi sprehod še kak teden počakali, saj so nam v MŠ rekli, da je fajn it prvič ven pri treh tednih. Pa še jaz sem po CR in nisem glih se za izpostavljat.

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 5479
   RE: Januar 2012
28.1.2012 8:06:10   
vijolica2
Dobro jutro,

kako ste? Moja fantiča-mali in velikiuser posted image še kar dremuckata. Mali spi že od 4h. Priden je. Kako ga je lepo gledati ko spiuser posted image .
Joj komaj čakam da bo malo topleje da bomo hodili ven. Meni se že malo meša biti skoz notriuser posted image .

Rada bi vprašala tiste punce katere ste že prej hodile na depilacijo, kdaj mislite iti prvič po porodu?? ne vem kaj naj naredim, sedaj ko še ne morem iti in dlačice kar rastejo. In potem še pregled pri Guser posted image .

Vetrovi - mi malemu dajemo kaplice sab simplex, malo mu pomagajo saj smo včeraj enkrat pozabila dati in je bilo grozno. Upam, da se to kmalu uredi, ker se kar matra.
Lep dan vam želim.

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 5480
   RE: Januar 2012
28.1.2012 10:18:56   
girly
Matkurja: tudi mi nismo nič na boljšem, mala se je zredila v enem tednu celih 18g, zredila pa naj bi se najmanj 110g in bila v 14 dneh nazaj na porodni teži, pa ima sedaj dobrih 200g manj in zagotovo do srede porodne teže ne bo dosegla. imam pač premalo mleka (20-30ml na obrok), sedaj sem začela jest še tablete Tametil, ki povročajo večjo proizvodnjo mleka, tko da računam,da pridem nekje na 50 ml (tko je blo pr prvem), ostalo je pač treba dodajat. Ja, žal pač nimamo vse dovolj mleka, ne glede na to, kako zelo se trudimo. Samo ne se sekirat,jaz sem imela pri prvem full hude občutke krivde - čisto po nepotrebnem! Prav tako je zrasel v veselega in zdravega fanktka ob tem,da sem dojila in dodajala 4,5 meseca. Bom sedaj pač isto. Ne obupaj, če se ne redi, pač dodaj malo mlekapa bo.

Janchek: v enem mesecu naj bi otrok pridobil nekje med 450 in 1000 g, eni več, drugi manj. ti nič ne skrbi,da se prevečredi, poje kolikor pač rabi, premalo se pa zagotovo ne :)

Sprehod: mi bomo po nasvetu patronažne šli ven nekje konec naslednjega tedna, ko bo imela dobrih 14 dni,ker zdej je res full mraz.

oblačila: v stanovanju imamo 21-22 stopinj in je oblečena v dve plasti zgoraj in spodaj (bodi z dolgimi rokavi ali majčka, žabice, nogavičke in še plišast pajacek čez), tko da ne uporablja energije še za ogrevanje,ampak res samo za rast. aja,pa široko je povita z eno tetra plenico.

< Sporočilo je popravil girly -- 28.1.2012 10:25:44 >


_____________________________

Kris je najin sonček :)

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 5481
   RE: Januar 2012
28.1.2012 10:45:45   
pathra
user posted image user posted image user posted image
  JANUARČKI 2012 

14.12.2011
Kasija - user posted image , Haja, 3380 g, 51 cm

16.12.2011
Smejka11 - user posted image & user posted image
diana79 - user posted image , Daniel, 3000 g, 51 cm

21.12.2011
n€na - user posted image , Gašper, 2760 g, 52 cm
Mopsy - user posted image & user posted image

22.12.2011
Srečica17 - user posted image , Erika, 3300 g, 50 cm

28.12.2011
aishaa84 - user posted image , Taja, 3380 g, 51 cm

29.12.2011
BLOOM 1 - user posted image , Nian, 3000 g, 49 cm

31.12.2011
valentinčica30 - user posted image , Ajda Živa

01.01.2012
noseča babi - user posted image
Tadea - user posted image ,
Lana, 3650 g, 52 cm

03.01.2012
petrai user posted image , Neža, 3890 g, 52 cm
pinia30 - user posted image , Neža, 3330 g, 52 cm

04.01.2012
**Nelly** user posted image , Megi, 3260 g, 50 cm

05.01.2012
Soncnica28 - user posted image , Ožbej, 3490 g, 52 cm
trnuljčica user posted image , 3040 g, 47,5 cm
tanika1 - user posted image

07.01.2012
Mistica user posted image
louisauser posted image , 3100 g, 52 cm

10.01.2012
sivk1 - user posted image

11.01.2012
kokosh - user posted image
katra55 - user posted image

12.01.2012
mefisto - user posted image , Nejc, 2740 g, 49,5 cm
coccinella - user posted image , Leon Tshenolo, 4430 g, 55 cm
urshek user posted image , Eva, 3320 g, 51 cm

13.01.2012
luši - user posted image
vijolica2 user posted image , Tilen, 3130 g
ana.nunez25user posted image , 3530 g, 50cm

14.01.2012
beti1 user posted image , 3190 g, 50 cm
martythezebra - user posted image , Enej, 2970 g, 50cm

15.01.2012
miami10 user posted image , Maša, 3450 g, 51 cm
mamicaaa - user posted image , Hana, 3700 g, 51 cm
ursah - user posted image

16.01.2012
Binca4 - user posted image , Lovro, 3180 g, 52 cm

17.01.2012
Matkurja - user posted image , 3800 g, 53 cm

18.01.2012
ronja - user posted image , Svit, 4030 g
Girly - user posted image , Rubi, 3570 g, 53 cm

19.01.2012
tamaalaa user posted image , Lina, 3540 g, 51 cm

21.01.2012
Janchek81 - user posted image , Maša

22.01.2012
Kimica86 - user posted image , Alina, 3320 g, 51 cm
Tix - user posted image , 4200 g, 56 cm
Trobentica_ - user posted image

24.01.2012
bugimajstr user posted image , Petra, 2440 g, 48 cm

28.01.2012
Klavdy4 - user posted image

user posted image = 24
user posted image = 22

user posted image

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~






< Sporočilo je popravil pathra -- 28.1.2012 10:50:00 >

(odgovor članu pathra)
Neposredna povezava do sporočila: 5482
   RE: Januar 2012
28.1.2012 13:05:35   
martythezebra
Dober dan

No najin Enej je danes star že 14 dni user posted image  in je super priden fant.
Patronažna nas je obiskala že štirikrat in ga vsakič tudi stehtala pa se pridno pridno redi. Je imel včeraj že 3290g (rodil se je z 2890), dvakrat smo ga že tudi skopali vendar ni ravno užival saj je patronažna vedno prišla tako, da sem ga morala zbuditi in potem je bil že kar malo lačen med kopanjem. Bo pa potem bolj užival ko se bomo sami doma kopali. Pridno se redi, kar pomeni da tudi pridno je saj imam jaz mleka dovolj in se lepo dojiva. Sem imela od tretjega dne pa do par dni nazaj celo preveč mleka in sem si ga malo črpala. Zdaj pa se je to uneslo, tako da ga dojim enkrat na eni dojki, drugič na drugi. Drugače pa se zbuja na 3 ure, ponoči rata tudi na 4 včasih na 5. Ga pa vsak večer od desete pa do polnoči mal zvija, mali se napenja in nikakor ga umirit. Tako, da sem sedaj dobila kapljice antiflat pa mu zvečer preden začne jest dam malo kapljic. Pri hrani pa itak zelo pazim kaj jem, nobene sveže zelenjave in sadja, nobenih stročnic...Pa dobro, dokler ga matra samo tisto urco ali dve je še dobre, huje bi bilo če bi blo to celo noč. Probleme imamo pa samo z desnim učkom, ki mu že iz porodnišnice skoz ven teče. Mu vsak dan čistim s fiziološko, zdaj probavam še z mlekom, če ne bo bolje pa bo treba po kapljice.
H pediatru smo tudi že naročeni in ga imamo konec februarja.
Na sprehod oz. ven še nisva nič šla, patronažna tudi še nič ni omenila. Najbrž bom počakala še kakšen teden ali dva. Je pa zdaj tko al tko kr mraz, tko da sploh ne mormo it ven. Čeprav se mi že mal meša, ker moram biti notri zunaj pa je tak lep sonček. Ampak bomo zdržal še mal pa bomo potem lahko več zunaj.
Lep dan vsem mamicam in tistim, ki še čakate user posted image

(odgovor članu pathra)
Neposredna povezava do sporočila: 5483
   RE: Januar 2012
28.1.2012 13:35:32   
Kasija
IZVIRNO SPOROČILO: Matkurja


IZVIRNO SPOROČILO: Kasija

matkurja kako ni nič pridobil? v kolikšnem času?


Doma sva od nedelje. Ampak tam so ga vagali nafutranega, tle pa po skoraj prespani celi noči in lačen. Pa še plenico smo mu pred tem prav polno zamenjali. Tko da mislim, da je vseeno kaj dobil.


Saj to pa še res ni rečeno, da je bolj napačno merjenje. Sploh če je polulan in vse ostalo. Ne prepogosto tehtat, to te samo spravi v stres.

beti1 hvala za info o smučanju. sem ravno o tem premišljevala te dni.

jaz sem razumela, da ne smeš ven pri manj od -5C? Midve kar hodiva nekje ob 11h, ko se malo pokaže sonček za 1 uro. moram pa, kadar moža ni, ob 8h peljat sina in seveda posledično tudi mlajšega in hajo do vrtca. sicer je čisto blizu, pa dam jo v sling in jo pokrijem s šalom, ampak me kar skrbi, da se ne nadiha preveč mrzlega zraka.

vijolica2 meni se tudi meša, ko ne morem ven. če imam vsaj tisti 1 sprehod na dan, sem že malo boljše volje. me je kar malo strah snega in še nižjih temperatur. potem bom pa še bolj ujetnica doma.

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 5484
   RE: Januar 2012
28.1.2012 14:48:49   
trnuljčica
Matkurja mi so tudi bili prvič z košaro zunaj pri treh trednih. Moram reč da mi je tokrat, ko sem z temi fizičnimi napori(voziček po stopnicah na 1 nadstropje...) pričela teden kasneje kot pri prvem, rana praktično neboleča.

Smučanje naš gre letos v tečaj (3 leta 8 mes). Bi moral iti preko vrtca  prejšnji teden, a ni šel noben iz njegove skupine in ni hotel iti sam... Sedaj gre z atijem  na tečaj čez 1 teden, ko bo MM ponovno na očetovskem. Se že zelo veseli.

Naša ne mara nosilke oz pestovalke od Minimunkey. Tako da sem v dilemi ali dati za sling potem pa bo smo jok notri... V košari in jajčki ni problema, joka, pa hitro zaspi... Kar mi je znanstvena fantastika in kar ne morem verjet.user posted image



(odgovor članu Kasija)
Neposredna povezava do sporočila: 5485
   RE: Januar 2012
28.1.2012 14:49:29   
vijolica2

IZVIRNO SPOROČILO: Kasija



vijolica2 meni se tudi meša, ko ne morem ven. če imam vsaj tisti 1 sprehod na dan, sem že malo boljše volje. me je kar malo strah snega in še nižjih temperatur. potem bom pa še bolj ujetnica doma.


Mi smo bili samo enkrat zunaj za 5 min. Tako da se mi že pošteno trga. Danes sva mislila iti pa je ful mrzlo blo, pa še časovno nama ni zneslo, ker sedaj dobimo obiske.

(odgovor članu Kasija)
Neposredna povezava do sporočila: 5486
   RE: Januar 2012
28.1.2012 16:44:33   
trnuljčica
Marthythezebratudi naša je imela vnetje oči že v p. Delaj kot že delaš, če pa ne gre (nekateri imajo ožje solzevode in se tam nabirajo solze in nato namnožijo bakterije) pa bo dobila kapljice. Naša je imela potem še 1 x vneto, sedaj pa je mir. Obakrat je imela antibiotične kapljice. Je pa res da je imela čisto otečene veznice, in v kratkem času zelo gnojno oko.... Potem pa hitro bistveno izboljšanje, ki ga ni bilo po fiziološki itd... Hb, se ji ne ponavlja več, če ne bi morala na izpiranje solzevodov.

(odgovor članu martythezebra)
Neposredna povezava do sporočila: 5487
   RE: Januar 2012
28.1.2012 18:48:14   
diana79
moj fantek je prespal noč oz.e jedel ob 20 uri,potem je malo dremal malo bil buden!ob 23:30 ponovno jedel in smo spali do 8.30!fantastično in upam da bo ta navada ostala!je pa popldne bolj kot ne buden!verjetno bom nehala dojit ker sem dodajala in moj lumpi noče več vlečti ker je na flaški bolj lušen!tudi mleka nimam veliko pa še to se mi zdi da je bolj voden!danes sem dol črpala 150 ml(dva dojila sem izpustila)tamali ga je spil iz flaše v manj kot v 10-ih minutah vsega paa še ni bil sit ampak še spil zraven 60 ml AP!KAJ MENITE VI?ko dojim vleče 45 minut,vmes malo spi potem podremo kupčka in še lačen ter še zraven pije 90 ml AP!POTEM TEŽKO ZASPI!KO MU DAM SAMO ap 120 ml,ga spije podremo kupčka ter spi 3,5-4 ure čez dan!kaj mi svetujete kaj naj naredim?

_____________________________

so dnevi,so leta in so pomladi,ko se imamo preprosto radi,so trenutki,ko je treba na novo začeti in so ljudje,ki jih je treba preprosto objeti!

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 5488
   RE: Januar 2012
29.1.2012 12:16:06   
Janchek81
IZVIRNO SPOROČILO: beti 1


Janchek: če so te tako pohvalile si pohvalo zagotovo zaslužila. Verjetno bi bilo vsaj malo lažje, če bi imela koga od svojih, da bi ti delal družbo, vsaj od začetka. Kar se pridobivanja na teži tiče mislim, da bi bilo fino, če pozabiš na zgodbo svoje sestre in matere in zaupaš svojemu telesu. Tako kmalu po rojstvu ima večina doječih mamic le malo mleka, saj ga user posted image  ne rabijo ravno veliko. Pri tako dobrem napredovanju ne vidim potrebe po tem, da bi dodajala AM. Če bo user posted image  pri enem obroku dobila manj kot res rabi, bo naslednjega zahtevala prej, kar bo spodbudilo nastajanje mleka, da ga boš imela več. Tudi tebi priporočam čaj za dojenje. Meni je bil zelo praktičen HIPP-ov, ki je instant in ga samo raztopiš v vodi.





Sej ne gre zato, da bi poslusala mamo al pa sestro samo opazam, da zjutraj imam mleko, tekom dneva ga kr ni več user posted image  tko da takrt dodajava Aptamil. Opazila sem tudi, da je mlek kar prozorne barve in ne vec take kot je bil prej. Pa pijem ta instant ČAJ ZA DOJENJE od Hipp-a, tko da zgleda da je mlek moj res nekakovosten in je zato Maša tako hitro lačna. Danes sva začeli tudi dajati kaplice D3 ali neki tazga in opažam, da jo kr mal zvija od tega ampak ok, dobr da ji doziramo zjutraj, da bo potem tekom dneva že ok. Zanima pa me nekej, a ima katera uno napravo kjer slišiš otrokovo dihanje in zvok. Jaz imam namreč samo kamerco varzško in bi rada kupila še tisto za zvok, ker bi mi to prav prišlo. Poznam samo un Angel Care samo je pa drag ko žefran - 85€.

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 5489
   RE: Januar 2012
29.1.2012 12:51:52   
Mistica
IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81
Danes sva začeli tudi dajati kaplice D3 ali neki tazga in opažam, da jo kr mal zvija od tega ampak ok, dobr da ji doziramo zjutraj, da bo potem tekom dneva že ok. Zanima pa me nekej, a ima katera uno napravo kjer slišiš otrokovo dihanje in zvok. Jaz imam namreč samo kamerco varzško in bi rada kupila še tisto za zvok, ker bi mi to prav prišlo. Poznam samo un Angel Care samo je pa drag ko žefran - 85€.


Janchek81 - glede kaplic D3 ti priporočam, da daješ po eno kapljico naenkrat. Mi smo 2x dali po 2 kaplici naenkrat in jo je tudi zvijalo. Mi imamo AngelCare varuško s senzorji gibanja/dihanja - PRIPOROČAM, super zadeva. Smo jo pa kupili rabljeno preko Bolhe staro 1 leto. Je vredna denarja, ker ponoči lahko bolj mirno spiš, ne preverjaš skoz ali diha, ... 

Izhodi - mi smo šli do sedaj 2x pri starosti malo manj kot 3 tedne, a sedaj vreme spet slabo kaže :(

Pozdravček vsemuser posted image

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 5490
   RE: Januar 2012
29.1.2012 12:53:47   
Mistica
Tiste, ki dodajate AM ali ne dojite - a vedno uporabljate prekuhano vodo?

(odgovor članu Mistica)
Neposredna povezava do sporočila: 5491
   RE: Januar 2012
29.1.2012 14:30:17   
Janchek81
IZVIRNO SPOROČILO: Mistica

Tiste, ki dodajate AM ali ne dojite - a vedno uporabljate prekuhano vodo?



Ja, jaz vedno prevrem, malo shladim in potem dodam Aptamil

(odgovor članu Mistica)
Neposredna povezava do sporočila: 5492
   RE: Januar 2012
29.1.2012 14:31:48   
Janchek81
IZVIRNO SPOROČILO: Mistica

IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81
Danes sva začeli tudi dajati kaplice D3 ali neki tazga in opažam, da jo kr mal zvija od tega ampak ok, dobr da ji doziramo zjutraj, da bo potem tekom dneva že ok. Zanima pa me nekej, a ima katera uno napravo kjer slišiš otrokovo dihanje in zvok. Jaz imam namreč samo kamerco varzško in bi rada kupila še tisto za zvok, ker bi mi to prav prišlo. Poznam samo un Angel Care samo je pa drag ko žefran - 85€.


Janchek81 - glede kaplic D3 ti priporočam, da daješ po eno kapljico naenkrat. Mi smo 2x dali po 2 kaplici naenkrat in jo je tudi zvijalo. Mi imamo AngelCare varuško s senzorji gibanja/dihanja - PRIPOROČAM, super zadeva. Smo jo pa kupili rabljeno preko Bolhe staro 1 leto. Je vredna denarja, ker ponoči lahko bolj mirno spiš, ne preverjaš skoz ali diha, ... 



Jaz ji dam zjutraj po 2 kapljici na dudo, da fajn povleče in potem je konec za tisti dan. Tako mi je tudi svetovala babica, ki hodi na dom, ker je rekla, da preden se navadi jo bo malo zvijalo, ampak naj ji po dodajanju teh kaplic naredim janežev čaj, da ji umiri mal želodček in moram reči, da ko je popila čajček je bilo OK in je zaspala. Tako, da ji mislim kar skoz tako dajati. A to jih moramo dozirati dokler jih ne zmanjka?

(odgovor članu Mistica)
Neposredna povezava do sporočila: 5493
   RE: Januar 2012
29.1.2012 14:36:30   
beti 1
IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: beti 1


Janchek: če so te tako pohvalile si pohvalo zagotovo zaslužila. Verjetno bi bilo vsaj malo lažje, če bi imela koga od svojih, da bi ti delal družbo, vsaj od začetka. Kar se pridobivanja na teži tiče mislim, da bi bilo fino, če pozabiš na zgodbo svoje sestre in matere in zaupaš svojemu telesu. Tako kmalu po rojstvu ima večina doječih mamic le malo mleka, saj ga user posted image  ne rabijo ravno veliko. Pri tako dobrem napredovanju ne vidim potrebe po tem, da bi dodajala AM. Če bo user posted image  pri enem obroku dobila manj kot res rabi, bo naslednjega zahtevala prej, kar bo spodbudilo nastajanje mleka, da ga boš imela več. Tudi tebi priporočam čaj za dojenje. Meni je bil zelo praktičen HIPP-ov, ki je instant in ga samo raztopiš v vodi.





Sej ne gre zato, da bi poslusala mamo al pa sestro samo opazam, da zjutraj imam mleko, tekom dneva ga kr ni več user posted image  tko da takrt dodajava Aptamil. Opazila sem tudi, da je mlek kar prozorne barve in ne vec take kot je bil prej. Pa pijem ta instant ČAJ ZA DOJENJE od Hipp-a, tko da zgleda da je mlek moj res nekakovosten in je zato Maša tako hitro lačna. Danes sva začeli tudi dajati kaplice D3 ali neki tazga in opažam, da jo kr mal zvija od tega ampak ok, dobr da ji doziramo zjutraj, da bo potem tekom dneva že ok. Zanima pa me nekej, a ima katera uno napravo kjer slišiš otrokovo dihanje in zvok. Jaz imam namreč samo kamerco varzško in bi rada kupila še tisto za zvok, ker bi mi to prav prišlo. Poznam samo un Angel Care samo je pa drag ko žefran - 85€.

Prve dni se iz dojk izloča mlezivo, ki je rumeno in gosto, nato pa lahko tudi nekaj tednov bolj redko in tekoče mleko, če ga izčrpaš je tako bolj sivo modre barve, kot pa bele, to je čisto normalno. Normalno je tudi, da so dojke zjutraj, sploh če se user posted image  preko noči manj doji, na občutek bolj polne, preko dneva pa potem manj. To še ne pomeni, da v njih ni mleka, saj se le-to tvori sproti, tudi medtem, ko se user posted image  doji. Če imaš željo dojiti, se ti splača jo vsakič pristaviti na obe dojki, čeprav je to časovno bolj potratno. Če si ob tem, ko dodajaš, bolj umirjena je pa tudi to seveda čisto OK.

Imam eno vprašanje za vas. Mene je v porodnišnici kar šokiralo, ko sem ugotovila, da sem pri skoraj 35 letih najmlajša od 3 mamic v sobi. Si poskušam to razložiti kot naklučje, po drugi strani pa razmišljam, če se je starost mamic pri nas res tako povečala?

Mi2 sva bili včeraj zunaj 15 min, v nosilki je bla lepo skrita pod bundo, da hladen zrak ni prišel do nje, ta veter danes mi pa ni čisto nič všeč.

Trnuljčica:  moj prvi je dobil napad histerije, ko sem ga poskusila dati v sling (štorkljo), zato sem ga nosila v kengurujčku, kjer se je zelo hitro umiril. user posted image  še nisem poskusila dati v sling, ga imam pri tašči, ker ga tudi drugi ni maral. Sedaj sem si nabavila sleepy wrap, ki je primeren od novorojenčka dalje in mi je od prvega nošenja dalje zakon. Mala se umiri že ko jo začnem dajati notri in je potem ves čas nošenja čisto mirna. Na www.mojskratek.si si lahko nekatere nosilke tudi izposodiš, da jih probaš in ne kupuješ na slepo.

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 5494
   RE: Januar 2012
29.1.2012 15:00:10   
trnuljčica

IZVIRNO SPOROČILO: beti 1


Imam eno vprašanje za vas. Mene je v porodnišnici kar šokiralo, ko sem ugotovila, da sem pri skoraj 35 letih najmlajša od 3 mamic v sobi. Si poskušam to razložiti kot naklučje, po drugi strani pa razmišljam, če se je starost mamic pri nas res tako povečala?



Trnuljčica:  moj prvi je dobil napad histerije, ko sem ga poskusila dati v sling (štorkljo), zato sem ga nosila v kengurujčku, kjer se je zelo hitro umiril. user posted image  še nisem poskusila dati v sling, ga imam pri tašči, ker ga tudi drugi ni maral. Sedaj sem si nabavila sleepy wrap, ki je primeren od novorojenčka dalje in mi je od prvega nošenja dalje zakon. Mala se umiri že ko jo začnem dajati notri in je potem ves čas nošenja čisto mirna. Na www.mojskratek.si si lahko nekatere nosilke tudi izposodiš, da jih probaš in ne kupuješ na slepo.


Mislim da je statistika prvorodk okoli 30 let.  Saj, če hočeš potem narediti kakšno 2 letno razliko med user posted image in gre potem malo težje in ni nekaj let si že tam okoli 35 al čez- imam nekaj kolegic ki so se za drugega potem matrale tudi do 6 let. Prvič pa skoraj takoj.... Saj veš šola, služba, stanovanje, otrok, služba, pol pa ne gre in si kmalu tam... Imam pa tudi kolegice, ki upajo da bodo imele še 1 al 2 pri 40. Pač, tujina prihaja k nam... Nič narobe s tem, če si user posted image želiš. Čeprav meni bi bilo to prepozno. Verjetno zaradi izkušnje s prvim. Si ne predstavljam takšnega user posted image imeti pri 40 ih.  Sem večkrat rekla, da sem zanj bila že pri 30 ih prestara...user posted image  
Mala se joče 2 uri skupaj zv zaradi krčev. Res hudo, ker moja mami zraven joka.... Ampak ti povem, da s tistim ni primerjave. Upam, da bo to to. No, danes je imela 1 uro krče še podnevi...


Saj te nosilke sem gledala. Imam pa Baby byorn kengurujčka, samo tisto še ne  sme 2 meseca... Ne vem al se mi splača za 2 mes investirat v nosilko, sploh ker zaspi v košari- kar prvi ni. Eh, saj ne vem kaj biuser posted image ...

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 5495
   RE: Januar 2012
29.1.2012 15:06:21   
ursah
Mi tudi še nismo šli nič ven (danes je Eva stara 2 tedna). Prejšnji teden se mi je zdelo še prezgodaj, pa tudi meni še ni bilo za ven, čeprav je bilo ful lepo vreme, sedaj bi pa ful šla, ampak je premrzlo, pa še ful piha. Ta teden temperature pri nas slabo kažejo, tako da bom očitno morala še malo potrpeti, ali pa bova šli sami s starejšo hčerkico, mala pa bo ta čas v očkovi oskrbi.

Sem ful vesela, da se nam je dojenje izboljšalo. Se še vedno ogromno dojimo, ampak ne več non-stop, tako da vmes mine vsaj 0,5-1 ura (oziroma več, če spi). Mala se očitno tudi dovolj naje, ker je precej boljše volje, tudi odložena zdrži tudi po pol ure v ležalničku user posted image .  Tudi spanje se nam je izboljšalo,  po par nočeh nenehnega zbujanja sedaj vstanem samo 1x ponoči, med 1.30h in 2.30h, potem pa zjutraj med 5.30h ali 6h. Spat greva ponavadi skupaj med 10h-12h; takoj, ko zaspi. Ko se bomo začeli kopati, bomo pa začeli z večerno rutino in bolj zgodaj jo dajat spat, pri Niki se nam je to super obneslo.

Nosilke: sem si pa nabavila Minnimonkey preko bolhe, in je super - enostaven za uporabo, mali pa je notri tudi všeč. Pri Niki sem imela ruto, ampak je tale monkey ful boljši.

Imam pa eno vprašanje: kako pa jih ve zvečer uspavate? Ali katera že začenja z večerno rutino? Verjetno vse z dojenjem oz. s flaško, ali kateri že zaspi sam (buden odložen v posteljici)? Pri nas gre zvečer tako, da pogledamo kakšno nadaljevanjko (na mute oz. čisto potiho), mala se vmes doji in zaspi. POtem pa gre skupaj z njo še mami spat.

Nič, šibam, se je ravno zbudila user posted image ...

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 5496
   RE: Januar 2012
29.1.2012 16:57:04   
piška goriška
25. 1. ob 18.53 je pokukal na svet naš Nikolaj Svit, Težak 3160, dolg 51cm...
Porod neskončno lažji kot prvič in pol krajši, brez umetnih popadkov in sredstev za lajšanje bolečin. Trajal je 4 ure, pa smo imeli malčka v rokah. Krasno je!
In še res - več otrok kot imaš, bolj se ljubezen širi!
Lepo se crkljajte z vašimi srčki!

(odgovor članu ursah)
Neposredna povezava do sporočila: 5497
   RE: Januar 2012
29.1.2012 18:20:12   
pathra

Januarke, ki smo še v nestrpnem pričakovanju oz. niso še sporočile novice:

Nick, PDP, spol

Cukrček11, 17.1.2012 user posted image

Camino79, 19.1.2012 user posted image

Kristyz, 22.1.2012 user posted image

Ella33, 23.1.2012 user posted image

Maleni, 24.1.2012 user posted image

Gio, 29.1.2012 user posted image

Pathra, 30.1.2012 user posted image

*dina*, 30.1.2012 user posted image

Roberta69, 3.2.2012 user posted image

Arupnik3, 4.2.2012 user posted image


SKUPAJ: 10


(odgovor članu pathra)
Neposredna povezava do sporočila: 5498
   RE: Januar 2012
29.1.2012 18:22:34   
pathra

user posted image user posted image user posted image
  JANUARČKI 2012 

14.12.2011
Kasija - user posted image , Haja, 3380 g, 51 cm

16.12.2011
Smejka11 - user posted image & user posted image
diana79 - user posted image , Daniel, 3000 g, 51 cm

21.12.2011
n€na - user posted image , Gašper, 2760 g, 52 cm
Mopsy - user posted image & user posted image

22.12.2011
Srečica17 - user posted image , Erika, 3300 g, 50 cm

28.12.2011
aishaa84 - user posted image , Taja, 3380 g, 51 cm

29.12.2011
BLOOM 1 - user posted image , Nian, 3000 g, 49 cm

31.12.2011
valentinčica30 - user posted image , Ajda Živa

01.01.2012
noseča babi - user posted image
Tadea - user posted image ,
Lana, 3650 g, 52 cm

03.01.2012
petrai user posted image , Neža, 3890 g, 52 cm
pinia30 - user posted image , Neža, 3330 g, 52 cm

04.01.2012
**Nelly** user posted image , Megi, 3260 g, 50 cm

05.01.2012
Soncnica28 - user posted image , Ožbej, 3490 g, 52 cm
trnuljčica user posted image , 3040 g, 47,5 cm
tanika1 - user posted image

07.01.2012
Mistica user posted image
louisauser posted image , 3100 g, 52 cm

10.01.2012
sivk1 - user posted image

11.01.2012
kokosh - user posted image
katra55 - user posted image

12.01.2012
mefisto - user posted image , Nejc, 2740 g, 49,5 cm
coccinella - user posted image , Leon Tshenolo, 4430 g, 55 cm
urshek user posted image , Eva, 3320 g, 51 cm

13.01.2012
luši - user posted image
vijolica2 user posted image , Tilen, 3130 g
ana.nunez25user posted image , 3530 g, 50cm

14.01.2012
beti1 user posted image , 3190 g, 50 cm
martythezebra - user posted image , Enej, 2970 g, 50cm

15.01.2012
miami10 user posted image , Maša, 3450 g, 51 cm
mamicaaa - user posted image , Hana, 3700 g, 51 cm
ursah - user posted image

16.01.2012
Binca4 - user posted image , Lovro, 3180 g, 52 cm

17.01.2012
Matkurja - user posted image , 3800 g, 53 cm

18.01.2012
ronja - user posted image , Svit, 4030 g
Girly - user posted image , Rubi, 3570 g, 53 cm

19.01.2012
tamaalaa user posted image , Lina, 3540 g, 51 cm

21.01.2012
Janchek81 - user posted image , Maša

22.01.2012
Kimica86 - user posted image , Alina, 3320 g, 51 cm
Tix - user posted image , 4200 g, 56 cm
Trobentica_ - user posted image

24.01.2012
bugimajstr user posted image , Petra, 2440 g, 48 cm

25.01.2012
piška goriška - user posted image , Nikolaj Svit, 3160 g, 51 cm

28.01.2012
Klavdy4 - user posted image

user posted image = 24
user posted image = 23

user posted image

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~





(odgovor članu pathra)
Neposredna povezava do sporočila: 5499
   RE: Januar 2012
29.1.2012 18:26:20   
vijolica2

IZVIRNO SPOROČILO: ursah

Imam pa eno vprašanje: kako pa jih ve zvečer uspavate? Ali katera že začenja z večerno rutino? Verjetno vse z dojenjem oz. s flaško, ali kateri že zaspi sam (buden odložen v posteljici)? Pri nas gre zvečer tako, da pogledamo kakšno nadaljevanjko (na mute oz. čisto potiho), mala se vmes doji in zaspi. POtem pa gre skupaj z njo še mami spat.

Nič, šibam, se je ravno zbudila user posted image ...


Mi se podojimo in če imamo srečo potem takoj zadrema. Samo ponavadi ga ravno zvečer biksa in noče zaspar tudi po 3 ure in ga moramo božati in nositi. Zadnič sva ga hotela premestiti v postlco in se je po parih minutah zbudil in jokal. tako da nama še ni uspelo da bi bil v postlici. Nekako upam, da ga bova še na to kasneje navadila?? Ali ima mogoče katera kak nasvet kako ga dati v postlco?

Imamo pa še vedno probleme z napenjanjem kljub kaplicam user posted image

Rada bi vprašala tiste punce katere ste že prej hodile na depilacijo, kdaj mislite iti prvič po porodu?? ne vem kaj naj naredim, sedaj ko še ne morem iti in dlačice kar rastejo. In potem še pregled pri Guser posted image

(odgovor članu ursah)
Neposredna povezava do sporočila: 5500
Stran:   <<   < Prejšnja stran  218 219 [220] 221 222   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  218 219 [220] 221 222   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?