|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  216 217 [218] 219 220   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Januar 2012
25.1.2012 14:16:54   
lily32
Čestitke vsem novim mamicam in očkom!

user posted image Joj, mi je tako lepo brat te vaše zgodbice.

Mene pa občasno že kar malo stisne pri srcu, ker vem, da sem samo še dobra dva meseca doma, potem pa bo treba it spet delat. user posted image Saj imam rada svoje delo, a sem se prav razvadila biti doma. user posted image

Zato uživajte s vojimi malimi štručkami, ker boste videle, kako hitro se bodo odvrteli meseci.

Eno vprašanje za tiste mamice, ki imate že večje otroke in ste jih dojile: Kdaj vam je uspelo opustiti dnevno dojenje?
Moja mala poje 3 kar konkretne obroke GH, a se hoče vseeno potem vsaj še malo podojit. Se obrača k meni, odpira ustka in joče, dokler je ne dam na prsi. Ne vem, kako naj jo odvadim. user posted image

Prosim za kakšno pametno idejo oz. za vaše izkušnje.

(odgovor članu girly)
Neposredna povezava do sporočila: 5426
   RE: Januar 2012
25.1.2012 14:18:35   
lily32
O, Matkurja, ronja, kako je kaj z vama in z novima članoma?

< Sporočilo je popravil lily32 -- 25.1.2012 14:20:56 >

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 5427
   RE: Januar 2012
25.1.2012 15:41:15   
Mistica
IZVIRNO SPOROČILO: Kasija
mistica naša se tudi nerada pusti odložit. pač tile mali dojenčki rabijo še veliko bližine. jo imam ves čas pri sebi, v rokah ali v bližini, kolikor je le možno. pa se mi zdi, da ko dobi svojo porcijo bližine, je potem bolje - se posledično počuti bolj varna tudi v košari. jaz jo imam tudi v slingu - tu zaspi zelo hitro in jo potem odložim ali pa kar imam pri sebi vseeno. včasih je tudi 10 minut v košari od vozička. ležalnik ji ni všeč. včasih zvijem blazino za dojenje in jo dam na kavč zraven sebe. tudi sicer čez dan spi v košari od vozička na kavču zraven nas,  pa tudi ponoči nesem košaro gor v posteljico. v posteljici pa ne želi biti, najbrž ji je prevelika.  aja, pa spi v vozičku na sprehodu. ko se vrneva domov, jo pa samo odkrijem in če imam srečo, spi v vozičku v predsobi še pol ure. ponoči spi pa ko top poleg mene  v postelji. pač mene to ne moti in me ne bo motilo tudi, če se bo navadila. je pa to spanje skupaj in uporaba slinga za premislit, kaj in kako tebi odgovarja. oboje je lahko silno tečno, če otroka navadiš, tebe pa v bistvu moti.

ponoči se stalno oglaša. in me zbuja posledično. zdaj sem se že malo navadila in ne reagiram na vsak stokec.


Kasija - hvala tudi tebi, ker si opisala svojo izkušnjo. Saj ne vem, če me moti, da bi jo imela stalno po rokah ali v slingu (tega smo samo na hitrco sprobali), bolj se bojim, da bi jo razvadila, čeprav berem, da naj se v prvih treh mesecih dojenčki naj ne bi navadili oz. razvadili. Pa nekak si želim, da bi res spala v svoji posteljici, da bi pač ločili najino posteljo od njene. Imam tudi AC varuško s senzorji gibanja in dihanja in potem jaz bolj mirno spim, če vem, da je v svoji posteljici "pod nadzorom" kot pa če je pri naju. No, bomo videli kako se bo na koncu izšlo.

IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81

Pozdravljene...

Evo da se na hitr javljam .. midve sva včerej pršle domov ... o porodu rajš ne bi pisala, ker je blo grozn gorznm in še enkrat grozn ... sploh zato, ker so me našopal z umetnimi popadki in ker so me dal rojeval s 3cm odprto in tamala se mi ni spustila v porodni kanal, tko da sm prou trpela - prvič v življenju, res ... in potem sem si rekla, da mam visok prag bolečine ...NOT ... ko sem imela max popadke sem se vedno dala v krč tko da so mel kr dela z mano ... vsaj tko se je men zdel .. čeprou so mi vse rekle, da sem bla izjemno pridna glede na to kaj so nardil oz. delal z mano ... no ja, ubistvu je za mano ta 10urni porod in dobili smo najlepše dete na celem svetu ... Našo malo Mašo  Tko, da se je izplačal .. ampak naslednjič vem, da čez kej tazga ne bi šla, bi rajš ostala en dan dlje doma al pa en dan dlje v porodnišnici ....

*dina* ti še vedno doma ? Pa so že kkšni znaki?


Janchek81 - tudi tebi iskrene čestitke. Tudi mene so našopali z umetnimi popadki, ko sem bila odprta samo 2 cm, tako da nekako vem kaj si pristajala. Sem pa sama potem pri 5-ih cm vzela EA in tako porod veliko lažje preživela. Tako, da te malo potolažim, da obstaja rešitev.

Pozdravček

(odgovor članu Kasija)
Neposredna povezava do sporočila: 5428
   RE: Januar 2012
25.1.2012 16:13:38   
beti 1
Čestitke Bloom, Tamaalaa in Bugimajstr in Tix ter Girly. user posted image user posted image user posted image user posted image  

Mam danes taščo na obisku, pa nimam časa za net.

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 5429
   RE: Januar 2012
25.1.2012 16:26:44   
coca cola
IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81

Pozdravljene...

Evo da se na hitr javljam .. midve sva včerej pršle domov ... o porodu rajš ne bi pisala, ker je blo grozn gorznm in še enkrat grozn ... sploh zato, ker so me našopal z umetnimi popadki in ker so me dal rojeval s 3cm odprto in tamala se mi ni spustila v porodni kanal, tko da sm prou trpela - prvič v življenju, res ... in potem sem si rekla, da mam visok prag bolečine ...NOT ... ko sem imela max popadke sem se vedno dala v krč tko da so mel kr dela z mano ... vsaj tko se je men zdel .. čeprou so mi vse rekle, da sem bla izjemno pridna glede na to kaj so nardil oz. delal z mano ... no ja, ubistvu je za mano ta 10urni porod in dobili smo najlepše dete na celem svetu ... Našo malo Mašo user posted image  Tko, da se je izplačal .. ampak naslednjič vem, da čez kej tazga ne bi šla, bi rajš ostala en dan dlje doma al pa en dan dlje v porodnišnici ....

*dina* ti še vedno doma ? Pa so že kkšni znaki?



Znakov nobenih, razn nonstopnega otrdevanja, ščipanja v sp.delu trebuha, a nič takega da bi kazalo da je to to. pa dol me vse pritiska, imam občutek da mi bo user posted image kr ven padel user posted image kak vse tišči.
nič konkretnega skratka.

Bom pa nehala brat te vaše porodne zgodbe, ker me je iz dneva v dan bolj strah user posted image user posted image

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 5430
   RE: Januar 2012
25.1.2012 16:36:40   
pathra

user posted image user posted image user posted image
  JANUARČKI 2012 

14.12.2011
Kasija - user posted image , Haja, 3380 g, 51 cm

16.12.2011
Smejka11 - user posted image & user posted image
diana79 - user posted image , Daniel, 3000 g, 51 cm

21.12.2011
n€na - user posted image , Gašper, 2760 g, 52 cm

28.12.2011
aishaa84 - user posted image , Taja, 3380 g, 51 cm

29.12.2011
BLOOM 1 - user posted image , Nian, 3000 g, 49 cm

31.12.2011
valentinčica30 - user posted image , Ajda Živa

01.01.2012
noseča babi - user posted image
Tadea - user posted image ,
Lana, 3650 g, 52 cm

03.01.2012
petrai user posted image , Neža, 3890 g, 52 cm
pinia30 - user posted image , Neža, 3330 g, 52 cm

04.01.2012
**Nelly** user posted image , Megi, 3260 g, 50 cm

05.01.2012
Soncnica28 - user posted image , Ožbej, 3490 g, 52 cm
trnuljčica user posted image , 3040 g, 47,5 cm
tanika1 - user posted image

07.01.2012
Mistica user posted image
louisauser posted image , 3100 g, 52 cm

10.01.2012
sivk1 - user posted image

11.01.2012
kokosh - user posted image
katra55 - user posted image

12.01.2012
mefisto - user posted image , Nejc, 2740 g, 49,5 cm
coccinella - user posted image , Leon Tshenolo, 4430 g, 55 cm
urshek user posted image , Eva, 3320 g, 51 cm

13.01.2012
luši - user posted image
vijolica2 user posted image , Tilen, 3130 g
ana.nunez25user posted image , 3530 g, 50cm

14.01.2012
beti1 user posted image , 3190 g, 50 cm
martythezebra - user posted image , Enej, 2970 g, 50cm

15.01.2012
miami10 user posted image , Maša, 3450 g, 51 cm
mamicaaa - user posted image , Hana, 3700 g, 51 cm
ursah - user posted image

16.01.2012
Binca4 - user posted image , Lovro, 3180 g, 52 cm

17.01.2012
Matkurja - user posted image , 3800 g, 53 cm

18.01.2012
ronja - user posted image , Svit, 4030 g
Girly - user posted image , Rubi, 3570 g, 53 cm

19.01.2012
tamaalaa user posted image , Lina, 3540 g, 51 cm

21.01.2012
Janchek81 - user posted image , Maša

22.01.2012
Kimica86 - user posted image , Alina, 3320 g, 51 cm
Tix - user posted image , 4200 g, 56 cm
Trobentica_ - user posted image

24.01.2012
bugimajstr user posted image , Petra, 2440 g, 48 cm

user posted image = 23
user posted image = 19

user posted image

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~





< Sporočilo je popravil pathra -- 25.1.2012 16:42:33 >

(odgovor članu pathra)
Neposredna povezava do sporočila: 5431
   RE: Januar 2012
25.1.2012 16:40:10   
pathra
No pri nas tudi nič ne dogaja... danes je tamala spala med CTG-jem in jo je mogla babica kar drezat, da se je zbudila, no pol je blo v redu... drugače pa sem še zaprta in naslednji ctg imam na dan PDP-ja 30.1...

(odgovor članu pathra)
Neposredna povezava do sporočila: 5432
   RE: Januar 2012
25.1.2012 16:47:20   
coca cola
IZVIRNO SPOROČILO: pathra

No pri nas tudi nič ne dogaja... danes je tamala spala med CTG-jem in jo je mogla babica kar drezat, da se je zbudila, no pol je blo v redu... drugače pa sem še zaprta in naslednji ctg imam na dan PDP-ja 30.1...



Jaz tudi user posted image
Po eni strani bi najrajši da gre že danes ven, po drugi, bi pa najrajši ta dan prespala, da se samo zbudim z dojenčkom user posted image

(odgovor članu pathra)
Neposredna povezava do sporočila: 5433
   RE: Januar 2012
25.1.2012 17:23:18   
camino79
Dina - saj bomo preživele...tako bo lepo, ko bomo imele user posted image pri sebi! In se potem smejale našim postom, polnim strahu in pričakovanja.

Sama imam v petek pregled (rok 19.1.)...včeraj na tekmi me je zgrabilo 3x,
potem pa še samo pekoče tiščanje navzdol.

Zdaj na veliko kuham, mi vsaj hitreje mine, pa sem povabila še brata na večerjico. Pa me je okrog 16.30 začelo kar fajn ščipat. Samo to najbrž ni to. In se je čez dobre pol ure ponovilo...zdaj pa spet čutim neke utripe.
Ampak res mislim, da bi moralo biti drugače.

V P pa grem samo, če mi odteče voda ali pa me začne res nevzdržno zvijat.

Tako da...čakamo, kaj hočemo drugega. Bo že prišla naša user posted image .



(odgovor članu coca cola)
Neposredna povezava do sporočila: 5434
   RE: Januar 2012
25.1.2012 19:12:42   
Janchek81
IZVIRNO SPOROČILO: *dina*

IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81

Pozdravljene...

Evo da se na hitr javljam .. midve sva včerej pršle domov ... o porodu rajš ne bi pisala, ker je blo grozn gorznm in še enkrat grozn ... sploh zato, ker so me našopal z umetnimi popadki in ker so me dal rojeval s 3cm odprto in tamala se mi ni spustila v porodni kanal, tko da sm prou trpela - prvič v življenju, res ... in potem sem si rekla, da mam visok prag bolečine ...NOT ... ko sem imela max popadke sem se vedno dala v krč tko da so mel kr dela z mano ... vsaj tko se je men zdel .. čeprou so mi vse rekle, da sem bla izjemno pridna glede na to kaj so nardil oz. delal z mano ... no ja, ubistvu je za mano ta 10urni porod in dobili smo najlepše dete na celem svetu ... Našo malo Mašo user posted image  Tko, da se je izplačal .. ampak naslednjič vem, da čez kej tazga ne bi šla, bi rajš ostala en dan dlje doma al pa en dan dlje v porodnišnici ....

*dina* ti še vedno doma ? Pa so že kkšni znaki?



Znakov nobenih, razn nonstopnega otrdevanja, ščipanja v sp.delu trebuha, a nič takega da bi kazalo da je to to. pa dol me vse pritiska, imam občutek da mi bo user posted image kr ven padel user posted image kak vse tišči.
nič konkretnega skratka.

Bom pa nehala brat te vaše porodne zgodbe, ker me je iz dneva v dan bolj strah user posted image user posted image



Ne gre zato al jh beres al ne ... fora je ta da probleme mamo/majo samo tiste, ki prezgodj rodijo oz. pride do kaksnih problemov .. mene so dal v porodno brez mojih visokih popadkov, premal odprta, tamala se pa ni zarad slabega zunanjega obrata hotla obrnt oz. ne gre za slab zunanji obrat, gre zato, da ni vedla kam se more spustit, zato so me nasopal z dodatnimi maksimalnimi popadki ... tko, da ... jst za naslednjic vem, da ne bi sla NIKOL tkole k zdej v porodno ampak bi počakala svoje popadke, počakala bi da bi bla vsaj neki cm odprta...itd, pa rajs mal doma predihala popadke, zato ker to kar so z mano delal...to je blo čisto 'mesarsko klanje' ... kej tazga pa res ne ... nism si mislla da je lahko porod lahko tko težek in tako mučen, pa lahko marskej prenesem ... no ja .. sej to sm prenesla, sam iskreno .. sm mislla da me bo zmanjkal .. tko, da bejba ... glavo pokonc pa bos vidla, da bo vse ok in da lahko pri tebi 'pade samo ven' .. ker sam porod je res 5min al pa še manj user posted image
DRgac pa se mere naše male Maše 3220g in 49cm user posted image

(odgovor članu coca cola)
Neposredna povezava do sporočila: 5435
   RE: Januar 2012
25.1.2012 21:06:03   
Matkurja
Pozdravček še od mene in mojega sinka. Zdaj sva že od nedelje doma in se počasi privajava na vse skupaj. Mali ima krčke in ga je zelo težko pomiriti. Drugače pa je velik zaspanček. Danes je spal celih 5 ur popoldne in ga nisem mogla prebuditi, da bi ga podojila. Je namreč izgubil 200g in jih nikakor ne moremo nazaj dobit. Imam namreč malo mleka in mu še dodajam. :(

No pa še moja porodna zgodba. V torek sem imela za bit v Postojni ob 7h zjutraj. Šla sem na CTG, ki je vmes pokazal en rahel popadek, ki pa ga jaz nisem čutila. Nato me je G pogledal in je ugotovil, da zdaj sem pa en prst odprta in da se je mali malo spustil, vendar ne še zadost. Dal mi je na izbiro, ali CR ali počakamo na naravno. No, potem smo se skupaj odločili, da glede na obseg glave in trebuščka po UZ ter moje ozke medenice naredimo UZ. nato je sledilo britje, klistir in čakanje. Nekaj čez 11 so me odpeljali v operacijsko, kjer sem dobila spinalno. Vsa sem se tresla in nisem mogla prenehat. Ko so me polegli mi je pa postalo zelo slabo, želodec mi je obračalo, vendar nisem mogla bruhat, ker je bilo vse omrtvičeno. In v tem sem kar od enkrat zagledala mojega izpod zelene pregrade, kako me drži za roko, nato pa neprecenljiv otroški jok. Pol sem pa še jaz jokala kot dež. Dete je z babico in mojim šlo v porodno na tehtanje, merjenje in čiščenje, mene so pa zašili. Rano bom pa danes zvečer odvila in pogledala. Sestra na oddelku je rekla, da je zelo lepa. Haha. No, pol so me pa odpeljali na intenzivno. Otročka mi kljub prošnjam niso pripeljali do zvečer. sestra mi ga je po prošnji dala v naročje in sva probala dojit, vendar ni šlo, ker imam ploske bradavice. Kmalu so ga odpeljali. Naslednji dan mi ga pa spet niso pripeljali do poldneva, in sem bila zelo jezna na njih. In spet ga nisem mogla podojit, ker so pa mene pripravljali za premestitev na oddelek. Tam sva se potem nekaj trudila, nakar me je ena sestra končno seznanila z nastavki in dojenjem. Se mu pa vse dni dodajala in kot sem napisala, mu dodajam še vedno. se pa ful trudim in vmes še črpam, da bi se ja količina povečala. Upam, da mi rata.

To je to.

Pa še čestitke vsem, ki ste ta cajt rodile. Napisale ste pa tudi kar precej. Sem porabila kar nekaj časa, da sem vse prebrala.

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 5436
   RE: Januar 2012
25.1.2012 21:41:22   
ronja
Punce, Svit ratuje en čisto normalen, najin otrok (beri: vsak dan manj spi in sovraži bit polulan, tako da ni šans, da ne bi ecjalauser posted image , pa vedno več bi se rad cartaluser posted image )

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 5437
   RE: Januar 2012
25.1.2012 22:44:58   
Roberta69
Danes sem imela še zadnji pregled, ker G drug teden ne bo, potem bom pa najbrž že rodula user posted image . Punčka bo izgleda bolj drobižek, ima 2900 in je rekla, da se bo rodila z nekje 3100 g (ali pa je rekla 3300, ampak najbrž bolj prvo).

V Ikeo grem ju3, ker je v torek na tistih koncih snežilo. Mocno upam, da me ne prime kaj na poti user posted image .


Pri nas pa spet kot zanalašč glih v tem času očiju neki na bolniško hodijo in se zna zgodit, da bo tako kot ta drugič spet kje na poti user posted image .


Ta mali je tele dni tako priden glede nocnega dojenja, ful velikokrat zasp, če ga samo malo božam - kot da bi vedel user posted image .

Sušilca še ni - že tri tedne user posted image . Ma, bi že prov rada tele cunjice za punčko nastimala, če drugega ne, prov uzivam, ko si ogledujem tiste luškane rozaste cubnjice user posted image . Ni kaj, tole bo mal za mamino dušo user posted image .

Sem pa mal žalostna, ker je ta starejši zadnjih par dni res nenormalno tečen - tak, po noje, ni bil še nikoli user posted image . Kar skos bi neko svojo voljo uveljavljal za neke neumnosti, pa kar nekaj v tri dni sitnari, pa sjos bi tv rad gledal, pa kar jezi se za vsako malenkost in kar nekaj cepeta in se o tleh meče - jaz pa sem in vedno bom za tako obnašanje čist hladna - če kaj, nikoli ne bom prenašala brezveznega sitnarjenja - marsikaj dovilim (kar drugi starši ne), se velikokrat trudim na dolge in izčrpljujoče načine, ampak brezvezno sitnarjenje pa pri meni niti pod razno ne pali user posted image . Sem pa tut jaz najbrž mal nafilana s hormoni in mi po svoje špila user posted image .


Jaz sem imela pri obeh ful srečo - nobeden ni imebl krčev user posted image . Zakaj, ne vem user posted image . Pri ta starejšem sem se striktno, brez izjeme, odrekla sadju in zelenjavi za sigurno en do treh mesecev (se ne spomnim, Ali sem uvajala postopno ali kako) in mi je bilo za umret, ker brez sadja in solate ne znam živet. Si sploh ne predsavljate, da bi takrat skoraj ubijala za skledo solute user posted image . Ta drugič se mi je zdelo to čisto mimo in sem jedla ćist tako kot prej (sadja pojem res velike količine), edino pri poarančah se mi je zdel, da mu ne naredi gloh dobro, tako da sem opustila pol litra sveže stisnjenega soka zjutraj. Upam, da bo punči tudi brez krčkov. Je pa res, da skušam hrano pravilno kombinirat (glede na to katera živila zaradi prebavnih sokov gredo skupaj), edino zvečer pa vse na glavo, tako da lagko tudi to pripomore k temu, da otročkom zaradi moje prehrane ni težko

_____________________________

Dva čmrljčka in ena čebelica - brneče kot v panju :)))

(odgovor članu girly)
Neposredna povezava do sporočila: 5438
   RE: Januar 2012
25.1.2012 22:48:10   
Roberta69
Sovražim tele touch screen tipkovnice user posted image . Sorry ker so moji posti napisani tako, kot da sem na pol pismena user posted image , ampak nimam časa poopravljat za sabo, prime pa tukaj izgleda tipka na vsake kvatre user posted image .

_____________________________

Dva čmrljčka in ena čebelica - brneče kot v panju :)))

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 5439
   RE: Januar 2012
26.1.2012 8:49:27   
SkrbniAta
Pozdravljene,
zanima me, po kolikem času ste šle/nameravate iti kaj na sprehod z dojenčki, glede na ne prav visoke zunanje temperature.
Koliko imate pa kaj stopinj v stanovanju in kako imate oblečene dojenčke (v koliko plasti)?
Najlepša hvala za odgovore...

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 5440
   RE: Januar 2012
26.1.2012 9:13:38   
vijolica2

IZVIRNO SPOROČILO: SkrbniAta

Pozdravljene,
zanima me, po kolikem času ste šle/nameravate iti kaj na sprehod z dojenčki, glede na ne prav visoke zunanje temperature.
Koliko imate pa kaj stopinj v stanovanju in kako imate oblečene dojenčke (v koliko plasti)?
Najlepša hvala za odgovore...

Mi smo šli enkrat za 5 minut, danes bomo šli pa za kakšnih 15 min če nebo pihalo.
Doma imamo 21-22 stopinj, mali pa ima oblečeno zgoraj dve plasti, spodaj eno-hlačke s stopali + zoknčke.

(odgovor članu SkrbniAta)
Neposredna povezava do sporočila: 5441
   RE: Januar 2012
26.1.2012 9:20:05   
lily32
IZVIRNO SPOROČILO: Matkurja
Tam sva se potem nekaj trudila, nakar me je ena sestra končno seznanila z nastavki in dojenjem. Se mu pa vse dni dodajala in kot sem napisala, mu dodajam še vedno. se pa ful trudim in vmes še črpam, da bi se ja količina povečala. Upam, da mi rata.



Držim pesti, da vama čim prej rata prisi na samo dojenje.
Pri vdrtih baradvicah je zelo veliko odvisno od otroka. Jaz sem prvo tudi ves čas dojila z nastavki in ni bilo variante, da bi prijela brez nastavka. Sem bila na začetku v podobnem položaju kot ti in v enem dobrem mesecu nama je ratalo, da sva prišli na samo dojenje.
Druga je zagrabila že v porodni in ji ni prav nič mar za vdrte bradavice (no, zdaj že niso več, jih je ona spravila v red).user posted image

Ti priporočam, da po minuti ali dveh sesanja odstraniš nastavek in ga poskusiš dojit brez. Sem brala zgodbe mamic, ki jim je uspelo kmalu dojit brez. Bi bilo super, če bi vama ratalo, ker je stumulacija dojk pri dojenju brez nastavkov boljša. Srečno.user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Punce, Svit ratuje en čisto normalen, najin otrok (beri: vsak dan manj spi in sovraži bit polulan, tako da ni šans, da ne bi ecjala , pa vedno več bi se rad cartal )


Ja, ronja, jabolko ne pade daleč od drevesa. user posted image

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 5442
   RE: Januar 2012
26.1.2012 9:35:04   
petrai
SkrbniAta, glede na to, da je že cel januar lepo vreme, je meni v P pedijatrinja svetovala, da gremo lahko kar takoj za par minut na sonček, hodili sva kar z vozičkom na balkon, zdaj, ko smo stari tri tedne pa gremo ven za 1/2 ure do 45 min. Seveda je potrebno hodit ven v najtoplejšem delu dneva.
Oblečena je pa v bodi, čez pa še eno majčko in hlačke - take z naramnicami ponavadi plišaste, pa tut nogavičke ne smejo falit. Imamo pa cca 22 stopinj v stanovanju.

Mi smo že drugo noč skos prklopleni, ko jo spusti zaspi za pol ure pol hoče pa še, tako da me že vse boli. Multi-mam komprese pa res delajo čudeže, prav čutiš kako prodirajo v poškodovano kožo. Na začetku sem uporabljala njihov Lanolin, pa sem dobila občutek, da jo še bol zvija, zdaj sem pa preklopila na komprese pa je boljše.

Imam pa tut jaz eno vprašanje, ali ve kaj pazite pri prehrani, in če kaj sploh jeste?

Lily32, glede nastavkov se povsem strinjam s tabo, tut pri nas sem prvo dojila z nastavkom, vendar sem po nekaj minutah nastavek odstranila, le toliko sem ga imela gor, da je ven potegnila bradavico in potem je laho samo zagrabila, zdej pa nimam nastavka in tut pri nas je zagrabila že v porodni. je pa to baje odvisno tudi od sesalnega refleksa dojenčka.

Lep sončen pozdrav

< Sporočilo je popravil petrai -- 26.1.2012 9:40:48 >

(odgovor članu SkrbniAta)
Neposredna povezava do sporočila: 5443
   RE: Januar 2012
26.1.2012 10:04:46   
vijolica2
Jaz jem skoraj vse, vendar manj začinjeno, manj kislo.... Ima pa mali kar probleme. Tako da smo šli danes kupiti kaplice. Upam da mu bo pomagalo.

(odgovor članu petrai)
Neposredna povezava do sporočila: 5444
   RE: Januar 2012
26.1.2012 10:42:54   
trnuljčica

IZVIRNO SPOROČILO: lily32

IZVIRNO SPOROČILO: Matkurja
Tam sva se potem nekaj trudila, nakar me je ena sestra končno seznanila z nastavki in dojenjem. Se mu pa vse dni dodajala in kot sem napisala, mu dodajam še vedno. se pa ful trudim in vmes še črpam, da bi se ja količina povečala. Upam, da mi rata.



Držim pesti, da vama čim prej rata prisi na samo dojenje.
Pri vdrtih baradvicah je zelo veliko odvisno od otroka. Jaz sem prvo tudi ves čas dojila z nastavki in ni bilo variante, da bi prijela brez nastavka. Sem bila na začetku v podobnem položaju kot ti in v enem dobrem mesecu nama je ratalo, da sva prišli na samo dojenje.
Druga je zagrabila že v porodni in ji ni prav nič mar za vdrte bradavice (no, zdaj že niso več, jih je ona spravila v red).user posted image




Se podpišem. Zlasti na to da je odvisno od otroka.

Matkurja tole je kot pri mojem prvem. Tudi jaz sem bila user posted image na tiste pediatrične intenziviste in sestre, ki so pripeljale otroka le 30 minut popoldan med obiski. Za dojenje nobenemu mar. Ko si jih pa prosil so ga sicer pristavile, pa seveda ni šlo, ker so prišli direkt nahranjeni z AM.  Enkrat je prišla celo s flaško v njegovih ustih. Saj ne rečem, če ne gre in je lačen, sam naj mu dajo po tem, ko ga dojiš in ne gre, ne prej... No, skratka to je bil edini, čeprav zelo velik minus takrat v Mb 4 leta nazaj. In seveda je bil potem še mali čisto premali, nezrel in ni znal vleč, jaz tako kot ti vdrte bradavice. So mi nastavke prinesli čez 2 dni, pa vseeno ni šlo. 4 dan pa so mi dali črpalko, ker sem imela ogromno mleka in sem slučajno naletela na sestro ki se me je usmilila. Vseeno je bilo prepozno moja količina se je zaradi nedojenja 4 al 5 dni znižala. Tako da je vseeno rabil ca 1/3 dodatka pri vsakem obroku. Ca 1 do 1,5 mes sva rabila, z velikoooo vztrajanja in železne volje z moje strani, da sva prišla na samo nekaj dodatka zvečer. In meni se je to zdelo zmaga. Hecno, če pomisliš, da se večini mamic, ko dajo zv dodatek zdi, da je katastrofa in nimajo mleka in ukinejo dojenje... Vseeno se nisva uspela znebiti nastavka...
Prvi je vdrte bradavice naredil nevdrte. Takšne so ostale...user posted image Drugi otrok je pa čisto nasprotje prvega. Sicer je bila res težja ob rojstvu, bolj zrela... In z izrazitim sesalnim refleksom. Še palček je sesala po poroduuser posted image ... Za primerjavo je ona prvi dan tako povlekla bradavico (tisto prvo ko se še uči in ne ve kaj naj) kot prvi 14 dan.
Aja, sedaj smo imele otroke praktično od 9 zj do 19 zv in si lahko dojil... In jih moram prav pohvalit.user posted image Vsem so pristavili otroka, pomagali, prinesli nastavke, če je bilo treba. Če pa otrok ni mogel vleč zaradi nezrelosti, pa so mu dodali na tvojo željo oz njihovo priporočilo. Še dobro da sem si premislila in nisem rodila drugič drugje.

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 5445
   RE: Januar 2012
26.1.2012 11:07:02   
Glamur 11
hej drage mamice in user posted image
da se se malo mi javimo - 12.1.2012 se nama je pridruzil fantek matic z 3800 g in 53 cm.

po daljsem bivanju v bolnisnici se sedaj ze cartamo doma.
lp

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 5446
   RE: Januar 2012
26.1.2012 11:10:50   
girly

IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81

Pozdravljene...

Evo da se na hitr javljam .. midve sva včerej pršle domov ... o porodu rajš ne bi pisala, ker je blo grozn gorznm in še enkrat grozn ... sploh zato, ker so me našopal z umetnimi popadki in ker so me dal rojeval s 3cm odprto in tamala se mi ni spustila v porodni kanal, tko da sm prou trpela - prvič v življenju, res ... in potem sem si rekla, da mam visok prag bolečine ...NOT ... ko sem imela max popadke sem se vedno dala v krč tko da so mel kr dela z mano ... vsaj tko se je men zdel .. čeprou so mi vse rekle, da sem bla izjemno pridna glede na to kaj so nardil oz. delal z mano ... no ja, ubistvu je za mano ta 10urni porod in dobili smo najlepše dete na celem svetu ... Našo malo Mašo user posted image  Tko, da se je izplačal .. ampak naslednjič vem, da čez kej tazga ne bi šla, bi rajš ostala en dan dlje doma al pa en dan dlje v porodnišnici ....

*dina* ti še vedno doma ? Pa so že kkšni znaki?


Te razumem, tud jst sem bla odprta 1-2 prsta, mala še ni bila spuščena, tko da vem,kaj si prestajala. Meni je dr rekla, da sem začela z visokim štartom porod,ampak da pač tako je. Te pa popolnoma razumem. Sem mela pa zdej v drugo boljšo izkušnjo, čeprav je porod trajal dlje kot prvič in sem bila manj odprta, ker sem imela tokrat res suuuuupeeeerrr babico. No,važno,da je za tabo!

_____________________________

Kris je najin sonček :)

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 5447
   RE: Januar 2012
26.1.2012 11:14:53   
pathra
user posted image user posted image user posted image
  JANUARČKI 2012 

14.12.2011
Kasija - user posted image , Haja, 3380 g, 51 cm

16.12.2011
Smejka11 - user posted image & user posted image
diana79 - user posted image , Daniel, 3000 g, 51 cm

21.12.2011
n€na - user posted image , Gašper, 2760 g, 52 cm

28.12.2011
aishaa84 - user posted image , Taja, 3380 g, 51 cm

29.12.2011
BLOOM 1 - user posted image , Nian, 3000 g, 49 cm

31.12.2011
valentinčica30 - user posted image , Ajda Živa

01.01.2012
noseča babi - user posted image
Tadea - user posted image ,
Lana, 3650 g, 52 cm

03.01.2012
petrai user posted image , Neža, 3890 g, 52 cm
pinia30 - user posted image , Neža, 3330 g, 52 cm

04.01.2012
**Nelly** user posted image , Megi, 3260 g, 50 cm

05.01.2012
Soncnica28 - user posted image , Ožbej, 3490 g, 52 cm
trnuljčica user posted image , 3040 g, 47,5 cm
tanika1 - user posted image

07.01.2012
Mistica user posted image
louisauser posted image , 3100 g, 52 cm

10.01.2012
sivk1 - user posted image

11.01.2012
kokosh - user posted image
katra55 - user posted image

12.01.2012
mefisto - user posted image , Nejc, 2740 g, 49,5 cm
coccinella - user posted image , Leon Tshenolo, 4430 g, 55 cm
urshek user posted image , Eva, 3320 g, 51 cm
Glamur 11 - user posted image , Matic, 3800 g, 53 cm


13.01.2012
luši - user posted image
vijolica2 user posted image , Tilen, 3130 g
ana.nunez25user posted image , 3530 g, 50cm

14.01.2012
beti1 user posted image , 3190 g, 50 cm
martythezebra - user posted image , Enej, 2970 g, 50cm

15.01.2012
miami10 user posted image , Maša, 3450 g, 51 cm
mamicaaa - user posted image , Hana, 3700 g, 51 cm
ursah - user posted image

16.01.2012
Binca4 - user posted image , Lovro, 3180 g, 52 cm

17.01.2012
Matkurja - user posted image , 3800 g, 53 cm

18.01.2012
ronja - user posted image , Svit, 4030 g
Girly - user posted image , Rubi, 3570 g, 53 cm

19.01.2012
tamaalaa user posted image , Lina, 3540 g, 51 cm

21.01.2012
Janchek81 - user posted image , Maša, 3220 g, 49 cm

22.01.2012
Kimica86 - user posted image , Alina, 3320 g, 51 cm
Tix - user posted image , 4200 g, 56 cm
Trobentica_ - user posted image

24.01.2012
bugimajstr user posted image , Petra, 2440 g, 48 cm

user posted image = 23
user posted image = 20

user posted image

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~






< Sporočilo je popravil pathra -- 26.1.2012 11:16:35 >

(odgovor članu pathra)
Neposredna povezava do sporočila: 5448
   RE: Januar 2012
26.1.2012 11:41:10   
trnuljčica
Roberta, da te potolažim- samo faza je. To je bilo pri nas od junija do oktobra. Nič ni zaleglo. Nobena metoda. Bilo je katastrofa in točno kot ti opisuješ le brez metanja po tleh, zato pa do 1,5 urno tečkanje in jokcanje in dretje(za NIČ). Sprva 3x dnevno nato 2x, nato 1x in konec.
Je takrat še MM spraševal kolege okoli kaj za vraga mu je ... In so mu vsi rekli, da je faza. Samo jaz sem bila skeptična... Zdelo se mi je katastrofa, ki ne bo nikoli minila. Jaz pa, da sem pri vzgoji total nesposobna...user posted image

No MINILO JE. Par mesecev za tem je sosedina 4 letnica dobila identično fazo in sem ugotovila, da z mano kot staršem ni nič narobe. Le da naš dobi vse 6 mesecev prej kot drugi.user posted image

(odgovor članu pathra)
Neposredna povezava do sporočila: 5449
   RE: Januar 2012
26.1.2012 11:43:06   
girly
Drgač pa moja porodna izkušnja:

zaradi mekonijske plodovnice so se 3 dni čez rok odločili sprožiti porod. MV je bil še trd, glava odmakljiva (ni bila še spuščena), odprta 1-2 prsta. Pa smo šli v porodni blok. Najprej klistir in britje, ki v bistvu ni blo potrebno,so samo malo popravili. Potem pa okscitozin (infuzijo). Najprej so mi nastavili infuzijo, ker si ovojev niso upali takoj predredi, da ne bi prišlo do izpada mehkih delov, ker mala še ni bila spuščena. Potem po eni uri, sta babica in zdravnica združeno predrli ovoje in sicer tako, da je dr. zmasirala maternico in sprožila popadek, tako, da je malo potisnila takoj navzdol v porodni kanal, ko je babica predrla ovoje. Potem se je začelo. Redni popadki, MV pa še rigiden, zato si mi dali najprej injekcijo apaurina (za sprostitev MV) in mi redno masirali in širili MV (ja,to full boli), potem so mi dali še svečko spazmexa in injekcijo tramala (da je MV končno popustil) in 24 minut po tem sem rodila hčerkico. Hitreje kot so pričakovali. Tudi v prvo sem jih presenetila, ko so mislili, da bo porod trajal 8 ur, pa je vsega 2,5 ure. Sedaj pa je trajal 4 ure, od rednih popadkov na 5 minut pa 2 uri. Vam pa povem, če je osebje sproščeno, prijazno in ti vse razloži kaj bodo delali, je vse precej lažje prenašati. Jaz imam kljub napornemu porodu,lep spomin nanj.

_____________________________

Kris je najin sonček :)

(odgovor članu girly)
Neposredna povezava do sporočila: 5450
Stran:   <<   < Prejšnja stran  216 217 [218] 219 220   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  216 217 [218] 219 220   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Čudni prvi znaki nosečnosti
Včasih prvi znaki nosečnosti niso prav nič romantični oziroma so lahko prav "čudni" in naporni. Kakšni, preverite v čl...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?