|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 20:05:59   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: flower

Razumem tvoj point, ampak.. če je brezposelna in aktivno išče službo, bo potrebovala vrtec, ko službo najde.. Ok, to da jih ima v vrtcu do treh, je res mimo, če je doma...

Kdo plača vrtec za njo? Občina.

Taki, ki ima minimalno plačo, pa žal ni upravičen do brezplačnega vrtca. So samo tisti, kjer eden od staršev prejema socialno podporo.




IMO resitev je v spremembi vrticevskega sistema - kdor dobi sluzbo, bi moral imeti zagotovilo, da dobi mesto v vrtcu. Pa naj tako odpirajo nove oddelke, ne s predvolilnimi manipulacijami.


< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 26.3.2012 20:07:52 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 20:09:01   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IMO resitev je v spremembi vrticevskega sistema - kdor dobi sluzbo, bi moral imeti zagotovilo, da dobi mesto v vrtcu. Pa naj tako odpirajo nove oddelke, ne z predvolilnimi manipulacijami.


No, končno sem dočakala na tej temi eno dobro napisano idejo. Tudi tako se da, če bi se hotelo.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 20:13:52   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: alda

IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Komaj čakam, da bodo ukinili to politično populistično in senzacionalistično iznajdbo brezplačenga vrtca za drugega in več otrok in avtomatski padec razreda nižje za še enega otroka......to bi naj ukinili, pa ne bi bilo potrebne spremembe socialne zakonodaje......ker pa tega nihče ni storil, pa so vsaj malo s temi novi "socialnimi" spremembami prisilili tiste z dvemi in več otroki, da plačajo neko realno ceno vrtca in ga nimajo več zastonj.......

  Podpis  pod Lilijano in dodatek:
ploskajte zdaj velikemu rešitelju JJ!!


Privoščljivost ni lepa lastnost. Res ne morem razumeti, kako ste nekateri tako hudičevo privoščljivi, kaj za boga svetega imate od tega user posted image Kaj imate od tega, da tudi sosedu krava crkne, če je crknila vam user posted image   Zakaj ne pomislite raje v obratni smeri - kako dobro, da ima sosed še kravo, mi bo v imenu dobrososedskih odnosov kakšen deci mleka dal - zakaj raje ne pomislite tako?

In ja, liliana, končno si dočakala dan, ko so te zadeve ukinili (btw, tudi meni niso nikoli bile realne, bili so le na dolgi rok neizvedljivi predvolilni JJ-jevi bonbončki), ampak ukinili bodo še mnogo več od tega. In vseeno mi je zdaj, kdo je JJ-ju ploskal in kdo ne - nasankali bomo vsi oz. velika večina.
In vedno, ampak vedno se v takih debatah potrdi moje načelo, da določena elita dobesedno dela bebce iz nas, nas deli in mirno vlada dalje, medtem ko se mi koljemo, kdo ima bolj prav, kdo je bolj bogi, kdo si več zasluži, komu več pripada, ...
In verjemite mi - zaradi vseh teh ukrepov (in še mnogih drugih, ki bodo drastično zarezali v našo socialno državo), nihče ne bo imel nič več. Če pa vas tako zelo navdušuje, da bodo nekateri imeli še manj, pa nimam besed nad vašo moralo.
Predlagam nov slovenski pregovor (parafraziran po angleški različici): nevoščljivost je ubila Slovencauser posted image




(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 20:18:50   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IMO resitev je v spremembi vrticevskega sistema - kdor dobi sluzbo, bi moral imeti zagotovilo, da dobi mesto v vrtcu. Pa naj tako odpirajo nove oddelke, ne z predvolilnimi manipulacijami.


No, končno sem dočakala na tej temi eno dobro napisano idejo. Tudi tako se da, če bi se hotelo.


Seveda se da. Nickoliko ljudi ima pogodbe, da dela koliko ih potrebujejo kadar ih potrebujejo. Ogromno ljudi je prav zaradi tega bilo prisiljeno odpreti razne s.p.-je, da bi se sploh obdrzali na trgu dela... Ne vidim vzroka, da ne bi vrticevski sitem bil podkrepljen s kadrom, ki bi konkuriral na javnih razpisih in bil na razpolago za opravljanje dela v vrtcu po potrebi.... Na ta nacin bi lahko imeli tudi "domaco obrt" - sodelovanje z vrtcem... ko potrebe prerastejo kapacitete vrtca se otroci preko vrtca dajo v pogodbeno varstvo na dom, kjer se jim dostavlja malica, kosilo in kjer imajo vso nego in skrb kot v vrtcu in so tam vsi otroci, katerih starsi nujno potrebujejo varstvo - dobijo sluzbo (gredo na razgovor za sluzbo, na zaposlitveno delavnico itn..) ter pozneje se tiste, ki dolgorocno potrebujejo varstvo integrira v osnovno vrticevsko skupino - kos e ustvarijo pogoji.
Na ta nacin bi podprli aktivno iskanje sluzbe brez zadrzkov zaradi varstva , varstvo eliminirali kot motec dejavnik pri iskanju sluzbe, ter omogocili smiselno izrabo kapacitet - saj bi otroci tistih starsev, ki nimajo vsakodnevne potrebe po varstvu temvec obcasno (razgovori za sluzbo, zaposlitvene delavnice) dobili od drzave pomoc v obliki varstva takrat, ko je to potrebno in smiselno.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 20:24:20   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


varstvo eliminirali kot motec dejavnik pri iskanju sluzbe, 


No, ta del bi moral biti napisan v Zakonu o delovnih razmerjih.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 20:34:52   
Frodo Bisagin



IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


In ja, liliana, končno si dočakala dan, ko so te zadeve ukinili (btw, tudi meni niso nikoli bile realne, bili so le na dolgi rok neizvedljivi predvolilni JJ-jevi bonbončki), ampak ukinili bodo še mnogo več od tega. In vseeno mi je zdaj, kdo je JJ-ju ploskal in kdo ne - nasankali bomo vsi oz. velika večina.

In vedno, ampak vedno se v takih debatah potrdi moje načelo, da določena elita dobesedno dela bebce iz nas, nas deli in mirno vlada dalje, medtem ko se mi koljemo, kdo ima bolj prav, kdo je bolj bogi, kdo si več zasluži, komu več pripada, ...


Ne dela nihce bebce iz nas, razen nas samih. In ce bi ta elita vedela, da ne palijo predvolilni bomboncki jih ne bi niti uporabljala. zal pa predvolilni bombonci prevec stanejo - prav "nas" bebce, ki morda nismo ploskali, so "nas" pa preglasili. Zato je potrebno tu in tam poudariti kdo "smo" ploskali, da se spomnimo, da smo ploskali svoji lastni bebavosti in kratkoglednosti.

In verjemite mi - zaradi vseh teh ukrepov (in še mnogih drugih, ki bodo drastično zarezali v našo socialno državo), nihče ne bo imel nič več.


Vsi bi imeli vec, ce bi se namesto bombonckov in pozivanja na referendume in rusenje vsega konstruktivnega (s katere koli strani) ukvarjali s problemi, ki so nam videli za vratom.

Če pa vas tako zelo navdušuje, da bodo nekateri imeli še manj, pa nimam besed nad vašo moralo.
Predlagam nov slovenski pregovor (parafraziran po angleški različici): nevoščljivost je ubila Slovencauser posted image


Ne nevoscljivost, bebavost je IMO v vprasanju. Ker vsi tonemo...



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 20:34:55   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: alda

IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Komaj čakam, da bodo ukinili to politično populistično in senzacionalistično iznajdbo brezplačenga vrtca za drugega in več otrok in avtomatski padec razreda nižje za še enega otroka......to bi naj ukinili, pa ne bi bilo potrebne spremembe socialne zakonodaje......ker pa tega nihče ni storil, pa so vsaj malo s temi novi "socialnimi" spremembami prisilili tiste z dvemi in več otroki, da plačajo neko realno ceno vrtca in ga nimajo več zastonj.......

  Podpis  pod Lilijano in dodatek:
ploskajte zdaj velikemu rešitelju JJ!!


Privoščljivost ni lepa lastnost. Res ne morem razumeti, kako ste nekateri tako hudičevo privoščljivi, kaj za boga svetega imate od tega user posted image Kaj imate od tega, da tudi sosedu krava crkne, če je crknila vam user posted image   Zakaj ne pomislite raje v obratni smeri - kako dobro, da ima sosed še kravo, mi bo v imenu dobrososedskih odnosov kakšen deci mleka dal - zakaj raje ne pomislite tako?

In ja, liliana, končno si dočakala dan, ko so te zadeve ukinili (btw, tudi meni niso nikoli bile realne, bili so le na dolgi rok neizvedljivi predvolilni JJ-jevi bonbončki), ampak ukinili bodo še mnogo več od tega. In vseeno mi je zdaj, kdo je JJ-ju ploskal in kdo ne - nasankali bomo vsi oz. velika večina.
In vedno, ampak vedno se v takih debatah potrdi moje načelo, da določena elita dobesedno dela bebce iz nas, nas deli in mirno vlada dalje, medtem ko se mi koljemo, kdo ima bolj prav, kdo je bolj bogi, kdo si več zasluži, komu več pripada, ...
In verjemite mi - zaradi vseh teh ukrepov (in še mnogih drugih, ki bodo drastično zarezali v našo socialno državo), nihče ne bo imel nič več. Če pa vas tako zelo navdušuje, da bodo nekateri imeli še manj, pa nimam besed nad vašo moralo.
Predlagam nov slovenski pregovor (parafraziran po angleški različici): nevoščljivost je ubila Slovencauser posted image






PODPIS od začetka do konca.

BTW imamo enega otroka in nismo bili deležni te olajšave. Ne bomo je niti, ko bomo imeli drugega otroka, če predvidevam, da bo samo eden. Ni se mi zdelo potrebno le to, da se je za prvega otroka plačalo en razred nižje.

Ne razumem in nočem razumeti te privoščljivosti nekaterih, ker niso bili deležni olajšave, še bolj nerazumna pa je privoščljivost tistih, ki so bili deležni, pa je ne potrebujejo več. Vsaj te mame bi lahko podprle, ker najbolje veste koliko vam je bilo pri izdatkih prizaneseno.
Sram vas je lahko!



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 20:37:39   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


varstvo eliminirali kot motec dejavnik pri iskanju sluzbe, 


No, ta del bi moral biti napisan v Zakonu o delovnih razmerjih.


Hudo je, da tudi ce bi to zapisali v Zakon, je to mrtva crka na papirju v kolikor se ne ustvarijo pogoji, da se izvaja. Ce so pa pogoji in je zavest na ravni, da se to izvaja, sploh ni panike zapisati v Zakon...

BTW: ce zacnem politicno kariero, bi me volila? user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 20:46:07   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


varstvo eliminirali kot motec dejavnik pri iskanju sluzbe, 


No, ta del bi moral biti napisan v Zakonu o delovnih razmerjih.


Hudo je, da tudi ce bi to zapisali v Zakon, je to mrtva crka na papirju v kolikor se ne ustvarijo pogoji, da se izvaja. Ce so pa pogoji in je zavest na ravni, da se to izvaja, sploh ni panike zapisati v Zakon...

BTW: ce zacnem politicno kariero, bi me volila? user posted image

Če mi obljubiš, da v predvolilnem času, ne daš niti ene same obljube user posted image
... a načrtuješ kaj?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 20:49:09   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mika
Ne razumem in nočem razumeti te privoščljivosti nekaterih, ker niso bili deležni olajšave, še bolj nerazumna pa je privoščljivost tistih, ki so bili deležni, pa je ne potrebujejo več. Vsaj te mame bi lahko podprle, ker najbolje veste koliko vam je bilo pri izdatkih prizaneseno.
Sram vas je lahko!


Sram me je lahko ( in mene osebno bi bilo) ce bi imela otroke z mislijo, da je drzava tista, ki mora poskrbeti za njihovo prezivetje, hrano in obutev. Sram me je lahko, ce lazem, kradem ipd... Sram me je lahko, ce bi dala drugega otroka v vrtec brez potrebe, samo zato ker je bilo brezplacno.
Privoscim popolnoma vsem otrokom brezplacen vrtec. Zavedam pa se, da ta misel oz. zelja popolnoma utopicna. In kaj naj sedaj naredi mati, ki je na pr. takega menja kot sem jaz, a ji drzava ne zeli zaracunati za drugega otroka v vrtcu, ker sistem ni taksen? Mora spremeniti svoje mnenje, vrednote in logiko ter zahtevati, da je se naprej zastonj ker je za njenega bilo zastonj?

Ce bi gledakli, da mora biti vsem enako privosceno, bi nase babice nam privoscile, da nimamo niti volilne pravice? Svojim otrokom privocim drzavo, ki ni na robu bankrota in ce je potrebno ukinjati neke predvolilne bomboncke, ne bom proti smao zato, ker sem neke ugodnosti bila delezna. To bi bilo nepremisljeno - delati skodo zgolj zato, ker mi je nekdo zaradi predvolilne igrice nekaj omogocil, ne da me je vprasal ali si to zelim....

Malo racionalnosti prosim. In ce je to privoscljivost , me niti najmanj in sram. Sram bi me bilo, ce bi moja stalisca usmerjali predvolilni bomboncki in potreba, da odgovornost za prezivljanje lastnih otrok prenasam na drzavo, ker ta krava od drzave bo prav kmalu crknila z njo pa tudi vsi, ki od nje cakajo, da jih hrani.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 20:50:14   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


varstvo eliminirali kot motec dejavnik pri iskanju sluzbe, 


No, ta del bi moral biti napisan v Zakonu o delovnih razmerjih.


Hudo je, da tudi ce bi to zapisali v Zakon, je to mrtva crka na papirju v kolikor se ne ustvarijo pogoji, da se izvaja. Ce so pa pogoji in je zavest na ravni, da se to izvaja, sploh ni panike zapisati v Zakon...

BTW: ce zacnem politicno kariero, bi me volila? user posted image

Če mi obljubiš, da v predvolilnem času, ne daš niti ene same obljube user posted image
... a načrtuješ kaj?


Se ne, amapk nikoli se ne ve... Sicer pa morala bi obljubiti, da bi uredila vrtce user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 20:57:23   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Se ne, amapk nikoli se ne ve... Sicer pa morala bi obljubiti, da bi uredila vrtce user posted image


Nič obljubljati... ko boš nam vladala, ti samo pozitivno preseneti z brezplačnimi vrtci za vse naše in tuje male človečke... in te bom potem volila (imela rada) do konca in še malo user posted image
A lahko neham sanjat? user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 21:07:49   
Brbs
Srčno upam, da ti ukrepi ne bodo sprejeti v taki obliki ampak so to le pogajalska izhodišča. Ker če bodo vsi ti ukrepi tako sprejeti, bo marsikomu pošteno ampak res pošteno upadel standard, sploh družinam z več in predšolskimi otroci.

Zanima me, kdo se bo kaj zavzel za te "družinske oz. otroške" pravice/ugodnosti, da se vsaj malo omilijo predlogi? In če to začne veljat, kaj vsi na porodniškem dopustu dobijo nove odločbe, nove izračune, isto tako z otroškimi dodatki itd...? Bo to veljalo za vse ki so že na porodniškem dopustu ali šele grejo?
Če so že zdaj izračunavali te pravice iz javnih sredstev več mesecev, kaj bodo zdaj spet vse na novo preračunavali in pisali in pošiljali odločbe? Kdaj torej pričakovati prvi šus?


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 21:09:49   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

, ti samo pozitivno preseneti z brezplačnimi vrtci za vse naše in tuje male človečke... in te bom potem volila (imela rada) do konca in še malo user posted image


Ampak potem bi me obsodili kot komunajzarco, nic kaj trzno in ustrezno gospodarsko usmerjeno, .... pa da sme od ta rdecih...., da russim trg prstega kapitala... ( ali kako se ze temu rece...)...

A lahko neham sanjat? user posted image


Nej slaba ta ideja user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 21:17:29   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

A lahko neham sanjat? user posted image

Nej slaba ta ideja user posted image


Da mi ne bo kdo to idejo vkrado in jo v mandatu te vlada uzakonil... user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 21:22:28   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

A lahko neham sanjat? user posted image

Nej slaba ta ideja user posted image


Da mi ne bo kdo to idejo vkrado in jo v mandatu te vlada uzakonil... user posted image


Ce naredim odmik od teme - sanjarenje je stranje duha in gibalna sila. Brez sanjarenja in sanj ni nicesar...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 21:29:35   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: mika
Ne razumem in nočem razumeti te privoščljivosti nekaterih, ker niso bili deležni olajšave, še bolj nerazumna pa je privoščljivost tistih, ki so bili deležni, pa je ne potrebujejo več. Vsaj te mame bi lahko podprle, ker najbolje veste koliko vam je bilo pri izdatkih prizaneseno.
Sram vas je lahko!


Sram me je lahko ( in mene osebno bi bilo) ce bi imela otroke z mislijo, da je drzava tista, ki mora poskrbeti za njihovo prezivetje, hrano in obutev. Sram me je lahko, ce lazem, kradem ipd... Sram me je lahko, ce bi dala drugega otroka v vrtec brez potrebe, samo zato ker je bilo brezplacno.
Privoscim popolnoma vsem otrokom brezplacen vrtec. Zavedam pa se, da ta misel oz. zelja popolnoma utopicna. In kaj naj sedaj naredi mati, ki je na pr. takega menja kot sem jaz, a ji drzava ne zeli zaracunati za drugega otroka v vrtcu, ker sistem ni taksen? Mora spremeniti svoje mnenje, vrednote in logiko ter zahtevati, da je se naprej zastonj ker je za njenega bilo zastonj?

Ce bi gledakli, da mora biti vsem enako privosceno, bi nase babice nam privoscile, da nimamo niti volilne pravice? Svojim otrokom privocim drzavo, ki ni na robu bankrota in ce je potrebno ukinjati neke predvolilne bomboncke, ne bom proti smao zato, ker sem neke ugodnosti bila delezna. To bi bilo nepremisljeno - delati skodo zgolj zato, ker mi je nekdo zaradi predvolilne igrice nekaj omogocil, ne da me je vprasal ali si to zelim....

Malo racionalnosti prosim. In ce je to privoscljivost , me niti najmanj in sram. Sram bi me bilo, ce bi moja stalisca usmerjali predvolilni bomboncki in potreba, da odgovornost za prezivljanje lastnih otrok prenasam na drzavo, ker ta krava od drzave bo prav kmalu crknila z njo pa tudi vsi, ki od nje cakajo, da jih hrani.



Ne vem, a sem samo jaz taka naivka ali imam samo tako srečo, da poznam morda zanemarljiv odstotek ljudi, ki imajo otroke zgolj in samo zato, da bi jih živela država user posted image Je pa dejstvo, da ljudje vzamejo, kar jim je ponujeno - vsi ssmo krvavi pod kožo, in bebec je tisti, ki bi žejen prestopil tolmun, poln vode, nato pa crknil na drugi strani.
Ja, res so ljudje, ki izkoriščajo državo - ampak taki ljudje so povsod, so vedno bili in vedno bojo. tega z nobenimi ukrepi ne bomo nikdar izkoreninili. In so ljudje, ki bodo raje crknili kot mignili s prstom - ok, pač so ... zaradi tega jaz nimam nič več in nič manj. Ker meni država vedno je in vedno bo pobrala nek odstotek mojega dohodka za soc. transferje - in če jih že, potem naj jih v ta namen tudi potroši, ne pa da gre ta denar, moj denar v tanke, v audije poslancev itd. Raje vidim, da dobi 7. otrok Cigana ta denar, kot Virant novega audija. Ker Virant bo brez audija preživel, un Ciganček pa morda brez teh sredstev ne.

Kar se tiče plačevanja vrtca - sistem brezplačnega vrtca poznajo nekatere države, torej ni to tako utopično, se pa strinjam, da je bil tale predvolilni bonbonček res brca v temo, kar sem jaz že takrat trdila in nisem navdušeno ploskala, nisem pa zaradi tega bila nikomur fouš in tudi zdaj razumem stisko teh staršev, ko jim bo to odvzeto.
Sama se bolj nagibam k enotni ceni za vse (o tem sem že pisala), kajti ta sistem, ki ga uvajajo zdaj, bo storil še veliko več krivic. Ja, krivično se mi zdi, da se nekomu ne šteje v premoženje nov WW na lizing, medtem ko se meni naš 8 let star enoprostorec iz 3. roke šteje. Ja, zdi se mi krivično, da se nekomu ne šteje 100 m2 veliko neprofitno stanovanje v premoženje, medtem ko meni podedovana hiša se. Ampak zato nikomur nisem fouš, zato še ne vzklikam na ves glas, da je treba lizinge ukiniti oz. obdavčiti, pa neprofitna stanovanja šteti kot kredit države (kar realno gledano v bistvu je) in ne bom komaj čakala, da se nejade nekdo, ki bo te zadeve "poštimal". Komaj čakam na nekoga, ki bo vsem ljudem zagotovil dostojno življenje, ki delovnih ljudi ne bo tolkel po prstih in lenuhe do konca in naprej podpiral, ampak bo znal najti neko zdravo, razumno mero dobrega za vse.

Vsi vemo, da so varčevalni ukrepi nujni, ampak dejstvo je, dokazano dejstvo, ki temelji na številnih raziskavah in študijah po drugih evropskih državah, ki so se znašle v podobnem šmornu, da samo varčevanje (beri krčenje socialnih pravic, obdavčevanje vsega in vsakogar, zniževanje plač itd.) ne prinaša nobenih pozitivnih učinkov, na dolgi rok še toliko manj.  In zato, samo zato sem proti tem drastičnim ukrepom. Ker potiskajo državo v še večji poden in revščino. Dolgoročno ne prinašajo nič dobrega. Ker če folk ne ustvarja-zapravlja-ni zadovoljen (zadovoljstvo pa prinaša zdravje in večjo uspešnost), denar ne kroži in vse gre samo še dol.


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 21:52:12   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Ce naredim odmik od teme - sanjarenje je stranje duha in gibalna sila. Brez sanjarenja in sanj ni nicesar...

Ne delaj odmikov, ker spet vse preveč resno deluje... meni manjka humorja ... na RR user posted image
(btw... imaš prav) 

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 22:44:03   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Privoščljivost ni lepa lastnost. Res ne morem razumeti, kako ste nekateri tako hudičevo privoščljivi, kaj za boga svetega imate od tega user posted image Kaj imate od tega, da tudi sosedu krava crkne, če je crknila vam user posted image   Zakaj ne pomislite raje v obratni smeri - kako dobro, da ima sosed še kravo, mi bo v imenu dobrososedskih odnosov kakšen deci mleka dal - zakaj raje ne pomislite tako?




Veš, ko sem kritizirala izplačevanje potnih stroškov v celotnem sektorju po kraju stalnega bivanja in ne po kraju dejanskega bivanja, ko so se ljudje fiktivno preseljevali k sorodnikom iz Ljubljane v Mursko Soboto ali pa v Koper oz. čim dlje, samo da so dobili večje potne stroške, živeli so pa 3 km od službe, so mi "prizadeti" tudi govorili, da sem privošljiva....da jim ne privoščim tega, kar jim zakonsko pripada....saj jim zakonsko res je pripadalo, dokler se jim ta privilegij ni ukinil......

In brezplačen vrtec za drugega otroka ni bil dolgoročno vzdržen.....edini paradoks je, da ga bodo ukinili tisti (če ga bodo seveda, kar dvomim), ki so ga tako vehementno uvedli.....

Ker brezplačen vrtec, vsaka subvencija od države, vsaka olajšava, ki jo prejmemo ni dejansko brezplačna in padla z neba.....nekdo to plača....in če omenim kdo to plača, bom spet izpadla tista grda, ki ne privošči drugemo boljše od sebe......in današnji probelem je ravno ta, da je sosedova krava, ki je omogočala vse te subvencije in brezplačna plačila crknila, torej ne daje več mleka in pa naj bi sosed še tako rad dal to mleko, zaradi dobro sosedskih odnosov, ne more, ker ga ni.....in to je treba sprejeti....če krava crkne, ni mleka....vsak kmet to ve......

In ja, liliana, končno si dočakala dan, ko so te zadeve ukinili (btw, tudi meni niso nikoli bile realne, bili so le na dolgi rok neizvedljivi predvolilni JJ-jevi bonbončki), ampak ukinili bodo še mnogo več od tega. In vseeno mi je zdaj, kdo je JJ-ju ploskal in kdo ne - nasankali bomo vsi oz. velika večina.


Niso jih še ukinili.....gre za kost za glodanje in preiskovanje terena.....nekaj jih bodo ukinili.....ker pa plač v javnem sektorju ne smejo zniževati, se bodo lotili pač sociale....

In vedno, ampak vedno se v takih debatah potrdi moje načelo, da določena elita dobesedno dela bebce iz nas, nas deli in mirno vlada dalje, medtem ko se mi koljemo, kdo ima bolj prav, kdo je bolj bogi, kdo si več zasluži, komu več pripada, ...
In verjemite mi - zaradi vseh teh ukrepov (in še mnogih drugih, ki bodo drastično zarezali v našo socialno državo), nihče ne bo imel nič več. Če pa vas tako zelo navdušuje, da bodo nekateri imeli še manj, pa nimam besed nad vašo moralo.
Predlagam nov slovenski pregovor (parafraziran po angleški različici): nevoščljivost je ubila Slovenca


Jaz ko sem v Virantovi stranki videla Šušteršiča in Pezdirja sem vedela koliko je ura......zdaj samo čakam, do kam bo Šušteršiču Janša pustil......o socialni kapici ni več duha ne sluha, zdaj je vprašanje kako daleč bo v rezih v javni sektor Janša Šušteršiču pustil in kdaj bo Šušteršič šel, kot je nekoč odšel P. Damjan.....zato se vladajaoča elita iz mene ne dela norca......Šušteršič je zelo daleč od socialni ekonomista......sicer pa so današnje razmere na žalost take, da tudi v Sloveniji potrebujemo Tacherco ali pa nemškega Schröderja......ki bo zarezal v socialo.....

Visoka sociala v Evropi stane.....je zelo draga.....in zdaj, ko več ni nevarnosti komunističnih idej, tudi nepotrebna.....in ni samoumevna, kot nekateri mislite.....pa naj se še tako grozno sliši....vsepovsod se ukinja......v Nemčiji, s katero se tako radi primerjamo so politiki imeli muda (kar jih je normalno stalo političnega stolčka) in Merkelci prizanesli, tako da ona samo nadgrajuje že začeto, tisto najbolj drastično je že Schröder naredil......in ker se socialne pravice povsod krčijo, tudi Slovenija, ki je zelo socialna država, ni izjema.....smo dolgo čakali, preden smo jih začeli krčiti.....

Jaz bi tudi z odprtimi rokami sprejela to, da bi imela vse zastonj.....vendar vem, da to ni realno.....na dolgi rok ni realno.....

In sociala se bo krčila.....ker v masi je denar.....to ve vsakdo.....

in če je recimo 5000 slovenskih otrok oproščenih plačila vrtca (nisem šla preverjat, zato govorim na pamet, verjetno je številka še precej večja)...in je ekonomska cena vrtca 340 EUR, to pomeni na mesec 1.700.000 EUR, na leto pa 20.400.000 EUR.....

In če recimo 100.000 družin dobiva otroške dodatke, to na mesec pomeni, ob recimo 50 EUR otroškega dodatka 5.000.000 EUR, na leto je to 60.000.000......

In to niso več tako male številke....zato bodo posegi tudi v socialo.....ker v plače v javnem sektorju se ne sme posegati, odpuščati se ne sme.....zaposluje se lahko, čeprav se že 10 let trdi, da je preveč zaposlenih, se vedno znova zaposluje......

Zmanjšati je potrebno javno porabo....zdaj je samo vprašanje kako.....in sociala je pač del javne porabe.....

Pač poskušam malo realno pogledati na situacijo in ne zgolj s svojega vidika, da bom jaz prizadeta.....jaz bom tudi ostala brez otroškega dodatka po novi socialni zakonodaji.....vendar ne kričim čez državo, kako grda je, ker mi ga ukinja......pač zavedam se, da je mnogo sosedovih krav, ki so dajale mleko za otroške dodatke crknilo......



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 23:07:34   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: flower

Razumem tvoj point, ampak.. če je brezposelna in aktivno išče službo, bo potrebovala vrtec, ko službo najde.. Ok, to da jih ima v vrtcu do treh, je res mimo, če je doma...

Kdo plača vrtec za njo? Občina.

Taki, ki ima minimalno plačo, pa žal ni upravičen do brezplačnega vrtca. So samo tisti, kjer eden od staršev prejema socialno podporo.




IMO resitev je v spremembi vrticevskega sistema - kdor dobi sluzbo, bi moral imeti zagotovilo, da dobi mesto v vrtcu. Pa naj tako odpirajo nove oddelke, ne s predvolilnimi manipulacijami.



Torej je potrebno spremeniti funkcijo vrtca, ker danes je baje varstveno funkcija na zadnjem mestu......ker če vrtec prvovrstno nima varstvene funkcije, do njega ni nič bolj upravičen zaposleni starš kot nezaposleni starš....

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 23:13:27   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Ne vem, a sem samo jaz taka naivka ali imam samo tako srečo, da poznam morda zanemarljiv odstotek ljudi, ki imajo otroke zgolj in samo zato, da bi jih živela država user posted image Je pa dejstvo, da ljudje vzamejo, kar jim je ponujeno - vsi ssmo krvavi pod kožo, in bebec je tisti, ki bi žejen prestopil tolmun, poln vode, nato pa crknil na drugi strani.


Vrednota splosnega dobra (kolektivizma) in vladavina individualisticne kulture. Bebec je torej tisti, ki bi dal nekaj kar ne mora , da bi vsem bilo bolje? Ne vem ali bi se strinjala....
Morda si pa samo prevec dobesedno razumela besedno zvezo - da jih zivi drzava...

Ja, res so ljudje, ki izkoriščajo državo - ampak taki ljudje so povsod, so vedno bili in vedno bojo. tega z nobenimi ukrepi ne bomo nikdar izkoreninili.


Govorimo o tistem zanemrljivem odstotku ljudi..? Ce je zanemarljiv, ga zanemarimo...

In so ljudje, ki bodo raje crknili kot mignili s prstom - ok, pač so ... zaradi tega jaz nimam nič več in nič manj.


Na kaksen nacin mislis, da se dolocajo davcna stopnja, dajatve, ipd..? Da je to za lase privleceno ali je povezano s javno porabo? vec drzava porabi, vec mora vzeti.. jemlje pa od tebe, mene in od vseh tistih, ki pridno placujemo svoje obveznosti. nekateri se pac znajdejo... nekatreri imajo taksen dolg do drzave ( davcne obveznosti), da bi od njih lahko ena 4 clanska druzina zivela najmanj dve leti... pa povsem navadni drzavljani. In ko taksen ne vraca svoj dolg - ker namesto, da gre v slzbo sedi doma ali naredi vse, da bi delal na crno... njegov dolg se pokriva iz tvojega zepa... ker tudi taksen ima pravico in izkorisca. Brca in tebi in meni v zep...

Ker meni država vedno je in vedno bo pobrala nek odstotek mojega dohodka za soc. transferje - in če jih že, potem naj jih v ta namen tudi potroši, ne pa da gre ta denar, moj denar v tanke, v audije poslancev itd. Raje vidim, da dobi 7. otrok Cigana ta denar, kot Virant novega audija. Ker Virant bo brez audija preživel, un Ciganček pa morda brez teh sredstev ne.


Zakaj mislis, da si dovolijo tovrstno pocetje? Kdo je bil prisiljen zaradi na pr. negospodarnega ravnanja odstopiti? Se sopminjam Rupla, in njegove zene, ki jo je sluzbeni voznik vozil v soping.... In vse tiho je bilo....

Kar se tiče plačevanja vrtca - sistem brezplačnega vrtca poznajo nekatere države, torej ni to tako utopično, se pa strinjam, da je bil tale predvolilni bonbonček res brca v temo, kar sem jaz že takrat trdila in nisem navdušeno ploskala, nisem pa zaradi tega bila nikomur fouš in tudi zdaj razumem stisko teh staršev, ko jim bo to odvzeto.


Najtezje je imeti pa nimati.... Tako se glasi tudi zidovska kletev. Tezko je, vcasih je pa nujno potrebno. Virant ne potrebuje audija - se popolnoma strinjam, ampak virantov audi je zgolj kapljica v morju vsote, ki gre za socialne transferje. Veliko je pozeruhov drzavnega denarja - matica iseljencev recimo - skrbimo za slovenstvo... lepo, ampak vse to placamo mi - drzavljani ziveci v Sloveniji. na zalost pa imam izkusnjo, kako nekateri ta denar porabijo... te kar zaboli...

Sama se bolj nagibam k enotni ceni za vse (o tem sem že pisala), kajti ta sistem, ki ga uvajajo zdaj, bo storil še veliko več krivic. Ja, krivično se mi zdi, da se nekomu ne šteje v premoženje nov WW na lizing, medtem ko se meni naš 8 let star enoprostorec iz 3. roke šteje. Ja, zdi se mi krivično, da se nekomu ne šteje 100 m2 veliko neprofitno stanovanje v premoženje, medtem ko meni podedovana hiša se. Ampak zato nikomur nisem fouš, zato še ne vzklikam na ves glas, da je treba lizinge ukiniti oz. obdavčiti, pa neprofitna stanovanja šteti kot kredit države (kar realno gledano v bistvu je) in ne bom komaj čakala, da se nejade nekdo, ki bo te zadeve "poštimal". Komaj čakam na nekoga, ki bo vsem ljudem zagotovil dostojno življenje, ki delovnih ljudi ne bo tolkel po prstih in lenuhe do konca in naprej podpiral, ampak bo znal najti neko zdravo, razumno mero dobrega za vse.


Lepo napisano, vendar.... Ce bi se zavedali svoje drzavljanske dolznosti, ce bi premogli drzavljansko odgovornost - vsi skupaj s politiki vred, bi realno gledano vse to lahko uredili in ustvarili osnovo za zagotovitev dostojnega zivljanja za vse. Ne rabis vzklikati, da se lizing racuna in da se neprofitno stanovanje racuna.... ampak zakaj jih potem omenjas... Zakaj imas zadrzek vzlikniti, da je nekaj narobe? Zakaj realnost enacis s fousarijo? kako naj pride nekdo,l ki bo vsem omogocil dostojno zivljenje ampak ne bomo fous in bomo spregledali izkoriscanje in zlorabljanje drzavnega denarja? Nekako ne gre skupaj...

Vsi vemo, da so varčevalni ukrepi nujni, ampak dejstvo je, dokazano dejstvo, ki temelji na številnih raziskavah in študijah po drugih evropskih državah, ki so se znašle v podobnem šmornu, da samo varčevanje (beri krčenje socialnih pravic, obdavčevanje vsega in vsakogar, zniževanje plač itd.) ne prinaša nobenih pozitivnih učinkov, na dolgi rok še toliko manj.  In zato, samo zato sem proti tem drastičnim ukrepom. Ker potiskajo državo v še večji poden in revščino. Dolgoročno ne prinašajo nič dobrega. Ker če folk ne ustvarja-zapravlja-ni zadovoljen (zadovoljstvo pa prinaša zdravje in večjo uspešnost), denar ne kroži in vse gre samo še dol.


Samo varcevanje ne. Varcevanje oz. ureditev nepravilnosti in onemogocanje zlorabe in nepravicnosti pri rabi denarja za socialne transferje so zgolj del tega, kar mora biti narejeno. "Mi bi imeli kot kapitalisti, a ziveli s komunisticnim socialnim sistemom" - ne gre. Ugotavljam, da je vseeno Marx imel krepko prav....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 23:16:49   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: flower

Razumem tvoj point, ampak.. če je brezposelna in aktivno išče službo, bo potrebovala vrtec, ko službo najde.. Ok, to da jih ima v vrtcu do treh, je res mimo, če je doma...

Kdo plača vrtec za njo? Občina.
...



flower,
kdo pa da občini denar?
Zaposleni občani, ki imajo stalno prebivališče v njej. Tako da je iz dohodnine zaposlenega financirano tudi varstvo njegovih brezposelnih sosed; bližnjih ali malo bolj oddaljenih. In če tak zaposlen starš ne dobi prostora v vrtcu za svojega otroka, verjemi, da ni nič kaj navdušen nad (ne-)prostovoljnim plačevanja vrtca tujemu otroku, ko mora ob tem še poiskati rešitev, kdo, kako in za kakšno ceno bo skrbel za njegov naraščaj med njegovim službenim časom.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 23:16:51   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Ce naredim odmik od teme - sanjarenje je stranje duha in gibalna sila. Brez sanjarenja in sanj ni nicesar...

Ne delaj odmikov, ker spet vse preveč resno deluje... meni manjka humorja ... na RR user posted image
(btw... imaš prav) 


Ok, grem v politiko, ce pristanes, da bos moja pomocnica. Jaz bom ga. ministrka, ti pa ga. drzavna sekretarka. Imela bos svojega osebnega tajnika, asistenta, novega audija ter pravico do najvecjega otroskega dodatka (zaradi narave dela) user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 23:39:53   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana




Veš, ko sem kritizirala izplačevanje potnih stroškov v celotnem sektorju po kraju stalnega bivanja in ne po kraju dejanskega bivanja, ko so se ljudje fiktivno preseljevali k sorodnikom iz Ljubljane v Mursko Soboto ali pa v Koper oz. čim dlje, samo da so dobili večje potne stroške, živeli so pa 3 km od službe, so mi "prizadeti" tudi govorili, da sem privošljiva....da jim ne privoščim tega, kar jim zakonsko pripada....saj jim zakonsko res je pripadalo, dokler se jim ta privilegij ni ukinil......


Ja, se strinjam, ampak vedno so se našli ljudje, ki so izigravali sistem, i verjemi, da se bojo našli tudi zdaj. In verjemi, da je marsikateri delodajalec sam predlagal zaposlenemu, naj si poišče nek oddaljen naslov, ker potne stroške mu lahko plača in s tem poveča "plačo", medtem ko mu (pretirano obdavčene) plače ne more dvigniti, ker is tega enostavno ne more privoščiti. In smo spet tam, kjer vsi dobro vemo, da je v naši državi pod muz najprej spremeniti davek na plače! Šele ko se bodo tukaj zadeve uredile, bo goljufij manj (v smislu honorarjev, potnih stroškov, dela na črno, ...), več bo zaposlovanja, več pritoka v denarno blagajno.  Ampak ne, naša država raje skubi 100 ljudi na orto, kot 1000 ljudi po malem - kreteni, da dol padeš user posted image


In brezplačen vrtec za drugega otroka ni bil dolgoročno vzdržen.....edini paradoks je, da ga bodo ukinili tisti (če ga bodo seveda, kar dvomim), ki so ga tako vehementno uvedli.....

Ker brezplačen vrtec, vsaka subvencija od države, vsaka olajšava, ki jo prejmemo ni dejansko brezplačna in padla z neba.....nekdo to plača....in če omenim kdo to plača, bom spet izpadla tista grda, ki ne privošči drugemo boljše od sebe......in današnji probelem je ravno ta, da je sosedova krava, ki je omogočala vse te subvencije in brezplačna plačila crknila, torej ne daje več mleka in pa naj bi sosed še tako rad dal to mleko, zaradi dobro sosedskih odnosov, ne more, ker ga ni.....in to je treba sprejeti....če krava crkne, ni mleka....vsak kmet to ve......


ta krava smo bili kar davkoplačevalci sami. mi smo tiste krave, ki futrjo državo. Država je imaginaren pojem (hlev), je ni brez državljanov, ki dajemo denar, da ta imaginarni pojem sploh lahko živi (prazna štala nima nobene vloge, je čisto bv, se komot podre). Ta imaginacija (štala) mora samo ustvariti pogoje, da kravce lahko živijo, in bolje, ko bojo živele, lažje se bo štalca obnavljala. Če pa imaš v štali lačne, poteptane, zanemarjene krave, ni od njih res nič in tudi štalca se ne more obnavljati.



Niso jih še ukinili.....gre za kost za glodanje in preiskovanje terena.....nekaj jih bodo ukinili.....ker pa plač v javnem sektorju ne smejo zniževati, se bodo lotili pač sociale....

ja, verjamem, da je veliko prenapihnjeno vse - verjetno, da bojo potem lahko rekli: lejte, saj vam nismo vzeli vsega, kar bi vam v bistvu mogli. A nismo dobri?

Je pa dejstvo, da so se mogli naši predniki boriti za svoje pravice, za vse to, kar imamo zdaj mi. Krvavi boji so bili to, in ni prav, da se nam to zdaj jemlje. Predvsem ni prav, da se jemlje nam, ki za nastalo situacijo nismo krivi. Ker roko na srce - ta kriza je umetno ustvarjena oz. so jo ustvarili določeni lobiji in elite v svoji požrešnosti. Tako kot so nekoč fevdalci fajn živeli na račun uboge, sestradane, brezpravne raje.



Visoka sociala v Evropi stane.....je zelo draga.....in zdaj, ko več ni nevarnosti komunističnih idej, tudi nepotrebna.....in ni samoumevna, kot nekateri mislite.....pa naj se še tako grozno sliši....vsepovsod se ukinja......v Nemčiji, s katero se tako radi primerjamo so politiki imeli muda (kar jih je normalno stalo političnega stolčka) in Merkelci prizanesli, tako da ona samo nadgrajuje že začeto, tisto najbolj drastično je že Schröder naredil......in ker se socialne pravice povsod krčijo, tudi Slovenija, ki je zelo socialna država, ni izjema.....smo dolgo čakali, preden smo jih začeli krčiti.....


Sem že ničkolikokrat napisala, da gresta sociala in kapitalizem lahko čisto lepo z roko v roki, ker imamo živ dokaz za to v Švedski in še nekaterih državah. Da se in to z malo truda. No, bi se dalo - žal smo vlak zamudili leta 91, ko se je namesto ponujene prilike, da se v državo uvede res en dober sistem, raje razpucavalo z zgodovino in polnilo lastne žepe. Mašćevanje, privoščljivost, lakomnost, ... to še nikoli ni obrodilo nič dobrega, a žal se ljudje nismo sposobni iz izkušenj ničesar naučiti user posted image



Jaz bi tudi z odprtimi rokami sprejela to, da bi imela vse zastonj.....vendar vem, da to ni realno.....na dolgi rok ni realno.....



Pa kdo govori o vsem zastonj user posted image Zakaj na vse gledate črno-belo? Nihče ne pravi, da bi mogli imeti vse zastonj, govora je le o tem, da naj se v državi vzpostavijo čim boljši pogoji za življenje čim večjega števila ljudi. Pa ne s tem, da bi država morala samo dajati in koga financirati, ampak da ustvari pogoje, da bi se ljudje lahko sami preživljali, dostojno preživljali. In če bodo ljudje začutili, da so za svoje delo dojstojno plačani, da imajo varno štalco (soc. varnost - NE soc. podpore!!!), bojo za državo (štalco) tudi radi kaj prispevali. Ker ljudje smo po naravi naravnani k napredku, ne k samodestrukciji. Krčenje soc. varnosti, izkoriščanje človeka po človeku pa ni drugega kot prvi korak k destrukciji. Še vedno je bilo tako. Še nikoli se ni obneslo na dolgi rok, da bi samo peščica folka dobro živela, ostali bi pa crkavali. Nikoli. Vsi imperiji so se sesuli na ta račun, vse civilizacije so se sesule, vsi sistemi so se pordrli ravno zaradi pohlepnosti peščice in njihovega izkoriščanja množice.



In sociala se bo krčila.....ker v masi je denar.....to ve vsakdo.....



Vsako pretiravnje slej ko prej doseže svoj višek in se mora končati - izstradana krava crkne od lakote, krava, ki vsak dan požre pol hleva svežega sena pa od prenapihnjenosti.



Pač poskušam malo realno pogledati na situacijo in ne zgolj s svojega vidika, da bom jaz prizadeta.....jaz bom tudi ostala brez otroškega dodatka po novi socialni zakonodaji.....vendar ne kričim čez državo, kako grda je, ker mi ga ukinja......pač zavedam se, da je mnogo sosedovih krav, ki so dajale mleko za otroške dodatke crknilo......




Otroški dodatek v bistvu sploh ni potreben oz. naj ne bi bil, če bi ljudje bili za svoje delo pošteno plačani. Jaz ga ne potrebujem, če bi imela službo in plačo, s katero lahko pokrijem tekoče stroške, hrano (brez preseravanja), oblečem in obujem otroka (brez preseravanja), plačam vrtec in dam en mali delček na kup za dopust oz. v rezervo (to jaz smatram kot nujno potrebno!!!). Se komot odpovem OD oz. ga dam nekomu, ki ga res potrebuje, pa magari za njegovega 6. otroka - bog mu ga požegnaj - morda bo nekoč prav ta otrok meni  menjaval plenice na stara leta.

< Sporočilo je popravil nejcko -- 26.3.2012 23:51:19 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
26.3.2012 23:57:36   
ronja
Prihodek je tisti, ki je relevanten.

frodica, meni osebno bi ta sistem veliko bolj pasal, ker imava prihodke nizke in nič ne kupujeva na kredit (razen stanovanja, ker to pač ne gre drugače - vsaj pri teh dohodkih;). Samo vseeno če računajo, da imaš veliko hišo, pa je še odplačal nisi ni to isto kot če jo res imaš...

Vem, da je jj uvedel brezplačni vrtec za 2. otroka, vendar ga njegova vlada nikoli ni plačevala, ker je to storil tik pred volitvami. Zato se mi pa zdi grdo, da ga ukinja, če je to naredil kao z namenom, da spodbudi nataliteto.

IMO resitev je v spremembi vrticevskega sistema - kdor dobi sluzbo, bi moral imeti zagotovilo, da dobi mesto v vrtcu.
to bi bila takoj za. In bi punci med porodniško izpisala, da bi imel kdo drug mesto.

zaradi vseh teh ukrepov (in še mnogih drugih, ki bodo drastično zarezali v našo socialno državo), nihče ne bo imel nič več.

Podpis.

NIhče ne misli, da bo država živela naše otroke. Vseeno pa se državi precej bolj splačajo starši z otroci kot starši na potovanjih, kjer nesejo denar ven in kjer ne bo zato nihče vlagal čez 20 let v pokojninski sklad...

Ne vem, a sem samo jaz taka naivka ali imam samo tako srečo, da poznam morda zanemarljiv odstotek ljudi, ki imajo otroke zgolj in samo zato, da bi jih živela država user posted image Je pa dejstvo, da ljudje vzamejo, kar jim je ponujeno - vsi ssmo krvavi pod kožo, in bebec je tisti, ki bi žejen prestopil tolmun, poln vode, nato pa crknil na drugi strani.

Podpis.

ker pa plač v javnem sektorju ne smejo zniževati, se bodo lotili pač sociale....
Kako da ne? Saj so tudi to napovedali. Kar se mene tiče, se mi zdi veliko boljše zniževanje plač (čeprav naju bo to oba zadelo, ampak to razumem, nekje je pač treba vzet) in nezaposlovanje novih v JU (kar so že vse vlade rekle, samo se ne izpolnjuje ravno najbolj zgledno), ker bi na ta način najlažje zmanjšali ju, ki je res prevelika (ljudje se upokojijo in če ni novega kadra, se ju zmanjša), čeprav mi to osebno ne paše, ker bi si seveda želela zaposlitev, ko mi pogodba poteče - ampak to razumem, ti ukrepi se mi zdijo smiselni, čeprav so zame osebno neugodni. Ni da vidimo vedno samo sebe.

Se strinjam, da je bil brezplačni vrtec samo bonbonček, da ni na dolgi rok realen, razen če bi mislili it v smeri brezplačnega vrtca za vse otroke (kar bi podprla, čeprav bojo takrat, ko bi bilo to izvedljivo verjetno moji že v šoli). Se mi je pa zdela dobra ideja, kje začet, če bi bil ta cilj zadaj.

Se mi pa zdi, da bi recimo veliko več prihranili, če bi ukinili občine, ki imajo zanemarljivo število prebivalcev - vsaka ima svojega župana, tajnika,... ogromno ljudi in ogromno popolnoma nepotrebne birokracije. S tem bi tudi razbremenili ju, da bi bilo nekoliko manj teh kolekov in bi lahko delo naredilo manjše število ljudi.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?