|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nemška doga-da ali ne?!
24.9.2005 21:54:53   
Kadija
No, pa ga imamo končno doma!!!user posted image Našega DAN-A.Tako mu je ime.Kako je to prisrčen mladič, tako priden, igriv, prilagodljiv(jokal je samo prvo noč), tako mehak in in in...res nam ni žal!user posted image
Moram pa povedati, da sem se glede vrste zmotila.Ni rumena, pač pa rjava doga. Upam, da je tokrat prava informacija.Ga bomo pa te dni peljali na pregled vsega potrebnega;kolkov, oči in vsega k čemer bi naj bile dogice nagnjene.
V glavnem imamo ga, veseli smo, radi ga imamo,sploh pa naša pikica, s katero se še posebej rad igra in jo vleče za hlačeuser posted image user posted image .
Aja, nekaj slikic bom dala v album....
Glede rodovnika je pa takole, starša ga imata, le da lastnik z njima ni hodil na razstave in nekako niso registrirani ali tako nekako!Ne spoznam se preveč na ta pravila!user posted image
Pa do prihodnjič!

(odgovor članu žužu)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Nemška doga-da ali ne?!
24.9.2005 22:53:28   
nejcko
Super!
Vesela sem, da si oz. ste zadovoljni in srečni v družbi Dana. Boš videla, to je res enkraten pes.

Drugače pa je za doge rjava barva bolj nenavadna oz. jaz za njo prvič slišim, kar se pa rodovnika tiče je pa tako - rodovnik je nekakšno zagotovilo, da se je nad leglom in celo rodovno linijo izvajal nadzor, naj bi bilo tudi zagotovilo, da kuža nima kakšnih telesnih hib, ki so značilne za določeno pasmo (npr. displazija kolkov, povešene veke itd.). 
To, da vaš kuža nima rodovnika, ni povezano s tem, da njegovih staršev lastnik ni vozil na razstave, ampak to, da ni pridobil vzrejnega dovoljenja. Vzrejno dovoljenje nima nobene veze z razstavami, razstavni uspehi ustvarjajo samo renome in dvigujejo ceno mladičem. Vzrejno dovoljenje  pa  je potrebno pridobiti tako za samca kot za samico, če želiš, da so potem njuni mladiči rodovniški.

Še enkrat naj vam zaželim veliko veliko prelepih skupnih trenutkov. LP


(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Nemška doga-da ali ne?!
25.9.2005 9:58:53   
Anonimen
Sem pogledala slikce. Fuuuull je luskanuser posted image user posted image

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Nemška doga-da ali ne?!
26.9.2005 13:30:00   
zoya_
Doge so zakon. Jaz sem jo imela. Enkratni psi, izredno intiligentni, za palico ne tekajo (vsaj naša ni user posted image ), te samo pogleda, kva a si normaln, a misleš, da bom šla iskat zate.. v vodo jo tud nismo spravili, ko je pa šla enkrat, je blo pa tko kot bi gliser spustu.... čofotala k pr norcih user posted image user posted image  Jaz sem se ji vedno nasmejala. Do mačkov je bila tolerantna, edino enega psa ni marala, ker je bila napadena iz njegove strani ko je bila še mala in si je zapomnila.
Zaradi velikosti se je marsikdo straši, vendar ej... naša se ni zmenila za nikogar, če jo je kdo hotu pobožat, mu je vse pustila, ampak do otrok in vseh izredno prijazna in prisrčna. SPloh ko je bila mala, je bila k konj.... user posted image
Jaz bi jo z veseljem mela, če bi imela čas pa plac, ker rabi veliko gibanja, najmanj 10km na dan, tako je bilo meni rečeno s strani vzrediteljev, pa v bajti smo jo imeli.
Bila je izredno učljiva in obogljiva, tudi brez kakršnekoli šole, samo malo si moraš časa zanjo vzet. Pa prigod smo imeli tudi milijon.... user posted image user posted image

(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Nemška doga-da ali ne?!
26.9.2005 19:31:15   
Kadija
Res je cuker ta naš Dan!!!Šele slaba dva tedna ga imamo, pa bi že lahko posnela videosmešnice z njim in Nikouser posted image . Eno prigodo bom povedala, ko sta se mi včeraj izmuznila do tobogana, na drugi strani hiše.Seveda je hotela Nika gor, Dan pa jo je vlekel za hlače nazaj, tako, da ji je hlače dobesedno slekel, Nika pa tulilauser posted image .Morala sem se do solz nasmejat, ko sem opazovala ta prizor.Imam občutek, kot bi imela dva otroka, ki se prerivata, kateri se bo žulil pri meni, pa si nagajata, pa sta zopet prijatelja....
Sem pa opazila, da imajo nekatere doge obrezana ušesa in repuser posted image .Je to kakšno merilo, ali je lahko takšen kot je, ker nimam ravno srca za take reči. Ko smo imeli dobermana je bil čisto natur, le repa ni bilo, že ko smo ga dobili....Ne vem....

(odgovor članu zoya_)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Nemška doga-da ali ne?!
27.9.2005 10:58:13   
ursa_p
Pozdravljeni!

Cestitke za vasega novega clana! Lep je!user posted image

Naj vam kot prvo razlozim, da rjava doga ne obstaja, tale vasa je kar rumena doga!
Glede rodovnika in ne imeti vzrejnega dovoljenja pa ni dobro. Ce pes nima vzrejnega dovoljenja pomeni, da ni vzrejno primeren ... ali je to zaradi kake dedne bolezni (slabi kolki - na primer) ali pa zaradi netipicnosti psa! Nejcko je ze razlozila, da razstave z vzrejnim dovoljenjem nimajo cisto nobene povezave!
Zelim vam vse dobro, kar se zdravja tice ...

Verjetno vam gospod ni povedal, da prve pol leta ne smete hoditi na sprehode ... razen na kak kratek sprehod enkrat na teden - za mogoce 15  minut! Vsaj do pol leta ne sme hoditi po stopnicah - ne gor ne dol - ga je potrebno nesti. Vsaj pol leta ne sme preskakovati kakih ovir, kot so hlodi, velike igrace, ... ker vse to skodi njegovemu razvoju kosti in lahko potencira displazijo kolkov! Cuvajte ga, doge so res posebni kuzi!

Na slikcah sicer nisem dobro videla .. ga imate v pesjaku?

Je pa tudi res, da so storasti ... nobena od nasih dveh ne zna "hoditi po svojih nogah" ... si predstavljate kako je, ko vam 50 kil vsak dan vsaj 5x stopi na nogo?
Pa tudi glede divjanja, norenja. Cisto odvisno od posameznega psa. Nasa Dona je hiperaktivec .. tudi za palico tece, ja - to celo obe! In to bi lahko pocela vsak dan cel dan - tudi obe.

Ko bo kak doga piknik pa sporocim!

Priporocam pa vam solo za pse, vsaj kar se socializacije tice in pa da boste vedeli kako reagirati v doloceni situaciji. Psi so malo bolj zoprni kot psicke, zato je sola res dobrodosla! Ampak ni potrebe preden ne bo dopolnil vsaj pol leta! Pa dobro izbiro sole!

Res ga cuvajte in pazite za njegovo zdravje, sploh ker starsa nimata vzrejnega dovoljenja ... lahko da imata velike probleme s kolki!

Lp, Ursa

(odgovor članu Kadija)
Neposredna povezava do sporočila: 31
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?